LEZERS SCHRIJVEN Over 50 jaar kanaalzone met 300.000 zielen Industrieterrein van 2800 hectare G ZUID-BEVELAND Dat is 'n Amstelman! WOENSDAG 25 MAART 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIAL!! XEBVWBB COURANT anus STEDEBOUWKUNDIGE PROGNOSE: Planologen hebben vaak de eigen schap dat zij ver in de toekomst durven denken en hun progno ses ook dikwijls aan het papier toevertrouwen. Of hun ver wachtingen ook uitkomen is een andere zaak maar het blijft altijd een interessante soms boeiende zaak te lezen hoe zij de toekomst van bepaalde din gen zien over 10, 25 of soms wel 50 jaar. Het Rotterdamse archi tectenbureau Gouwetor en Mul der dat zich onder meer be last met de stedebouwkundige opzet van de gemeente Terneu- zen heeft kortgeleden een schetsplan gemaakt van de ka naalzone van Zeeuwsch-Vlaan deren, zoals die er naar hun me ning zal uitzien over een halve eeuw. Volgens dit bureau zal Nederland kort na het jaar 2000 tussen de 18 en 20 miljoen zielen tellen. Uiteraard zul len die niet allemaal in de huidige, stedelijke agglomeraties opgeborgen kunnen worden. Er zal op grote schaal gedecentraliseerd moeten wor den naar gebieden met onder meer industrialisatiemogelijkheden op gro te schaal. De kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt één van die gebieden genoemd. Daar zal volgens deze planologen ruimte kunen komen voor een gebied van 200 k 300.000 zielen, onderver deeld in één grote stad met circa 150.000 inwoners en een aantal satel lietsteden op afstanden van 5 tot 15 kilometer daar vandaan. In die grote stad en daarbij denkt het architec tenbureau aan Terneuzen zou zich een maatschappelijk en cultureel le ven van behoorlijke allure kunnen ontwikkelen. Zij menen dat Terneu zen is voorbestemd uit te groeien tot de voornaamste kanaalgemeente om dat de aanzei daartoe in alle opzich ten aanwezig is. Woonkernen Op een bijbehorende schets hebben de architecten een aantal enorme woon kernen aangetekend met als voor naamste Terneuzen met 140.000 in woners. De zuidgrens van deze woon kern loopt tot aan de buurtschap Driewegen. Dat is overigens niets bij zonders omdat de plannen daartoe nu in 1964 reeds bestaan. Het grootste gedeelte van de toekomstige stad Terneuzen zou evenwel meer naar het oosten worden gebouwd. Midden door deze stad, uit laten wij zeggen 2014, loopt dan de huidige Otheense Kreek met bijbehorende en aangepaste recreatiegebieden. Drie grote woongebieden van in totaal 60.000 zielen en van elkaar geschei den door recreatie- en natuuroorden, zien de planologen in en rondom Axel. Op de schets Is verder Hoek ge promoveerd tot een vrij aanzienlijke stad van 45.000 inwoners en Westdor- pe met 30.000. Verdere grote woon kernen zijn op de schets gevormd door Sas van Gent, Sluiskil en Phi lippine. Voor een nog verdere toe komst is een woonkern van circa 40.000 inwoners gedacht in Zaamslag en het gebied ten noorden daarvan. Ih dit ontwikkelingsplan zijn voorts ruimten geprojecteerd voo'r 2800 ha industrieterrein, hoofdzakelijk gele- fen op de oostelijke oever langs het anaal en in het zuiden (bij Sas van Gent) ook op de westelijke oever. Voorts de gehele Nieuw Neuzenpol- OVEZANDE Koningsschieting „St.-Sebastiaan" De sociëteit „St.-Sebastiaan" te Ovezan- de hierd haar jaarlijkse koningschieting op de doelen bij de heer G. Doene. Acht van de 12 leden waren opgekomen, er werd geschoten om de meeste rozen over 20 schoten. Nadat 10 ronden waren geschoten hadden zich 4 man gcklas seerd. maar Jac. de Baar noteerde 2 rozen, in de volgende 10 schoten klas seerde ook C. D. Raas zich met de twee de roos te schieten, zodat er gekampt moest worden tussen de Baar én Raas. de oude koning die zijn titel moest ver dedigen. Hij behaalde 45 punten. De Baai- wist geen rozen meer te schieten, zodat Raas voor de tweede achtreeenvolgende maal koning was. s Hierna werd de algemene vergadering gehouden. Secretaris J. Doenen en 2de deken P. Schreurs waren aftredend en weraen herkozen, als vijfde bestuurslid werd K. v. Steenbergen in het bestuur gekozen. Er werd besloten om op 5 april een prijsschieting te houden in overdekte doelen. SCHIETING De sociëteit Willem Teil te Ovezande hield bij de heer G. Doens op de liggen de wip een schieting. Aanwezig waren 37 schutters van 13 verschillende ver enigingen. De uitslag was: Hoofdvogel: J. Doene. v. W. Teil te Ovezande; le zijvogel: C. v. d. Guchte. van Spes-Nostra te Ovezande: 2e zijvo- J. Remijnse, van Edele Hand der en het gebied van de Eendracht van Griete tot aan Kampen. In dat laatste gebied is verder een zeer gro te insteekhaven geprojecteerd met twee ruime zijarmen. Op de schets komen ook insteekhavens voor in het midden en zuiden van het kanaal, na melijk aan de arm naar de Axelse Sassing en twee kilometer ten zuiden daarvan. Met enkele lijnen geven de architecten aan hoe de toekomstige verbindingen in dit gebied er naaf hun mening over 50 jaar zullen uitzien. Als hoofdverbinding zien zij een brede verkeersbaan van Gent naar de Wes- terschelde, uitkomend juist even ten oosten van Griete Kennelijk is hier bedoeld de aansluiting op de toekom stige brug over of tunnel onder de Westerschelde. Een tweede belangrij ke verbinding is die tussen Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen over de nieuwe brug over het kanaal bij Sluiskil. Die verbinding zal trouwens over circa vijf jaar al tot stand zijn gekomen. Voorts zijn wegen aange geven van Terneuzen naar Westdor- pe, vlak langs de oostgrens van de industriegebieden en één uit de rich ting Hulst, via Axel-zuid naar de voornaamste noord-zuid-verbinding. De recreatie- en natuurgebieden op kor te afstand van deze industrie- en woonkernen zijn geprojecteerd in de Braakman en de Hoekse-, Otheense-, Axelse- en Canisvlietkreken. AUTOMATIC TOASTER f69.50 Zondagssluiting in Lewedorp De middenstandsvereniging te Lewe dorp heeft in een dezer dagen gehouden vergadering de winkelsluiting op zondag besproken. Vrijwel algemeen was men van mening, dat de winkelier 's zondags toch wel vrij mag hebben. Tot nu toe was dit echter in Lewedorp Dit bracht een onnodige verzwaring van de positie van de winkelier met zich mee. Daarom heeft de vereniging beslo ten ingaande 29 maart 's zondag te sluiten. HANSWEERT Nederlaagtoernooi biljarten Vrijdagavond vond in café „Havenzicht" te Hansweert de prijuitreiking plaats van het nederlaagtoernooi biljarten dat door „Havenzicht" was georganiseerd. De uitslag was als volgt: 1. „De Landbouw" uit Goes, 426 caram boles: 2. „Interscaldis", Hansweert, 424 car.; 3. B V. „Schore" uit Schore, 376 car.; 4. „O.K.G." uit Hansweert. 340 car.; 5. „Thalia" uit Hansweert, 325 car.; 6. Van Ostrum uit Kapelle, 294 car. De heer G. Verstraete van de biljartver. „Thalia" uit Hansweert haalde in dit toernooi het hoogste gemiddelde, t.w. 127 caramboles in 20 beurten. Hij maakte tevens de hoogste serie van 38 caramboles. Aan de prijsuitreiking was ook nog een wedstrijd voorafgegaan. Iedere vereni ging die deelgenomen had aan het ne derlaagtoernooi kon enkele spelers aan wijzen die elkaar moesten bekampen in 20 beurten in het zgn. driebandenspel. De uitslag van deze wedstrijd was: 1. P. Schouwenaar, 10 caramboles in 20 beur ten, daarna volgden de heren. Blom, Snoep, Blommaert, en L. Theenaart, ieder 8 caramboles uit 20 beurten. Deze vier met 8 punten, moesten nog een keer tegen elkaar uitkomen om uit te maken wie uiteindelijk de tweede en derde plaats mocht bezetten. Dit gebeur de over een wedstrijd in tien beurten, waarin Blom 6 caramboles maakte. Theenaart 4. Snoep 3 en Blommaert 1. De uiteindelijke uitslag werd dus: 1. P. Schouwenaar uit Hansweert. 2. Blom uit Goes en 3. L. Theenaert uit Hansweert. KAMPERLAND Kijkavond In de hervormde kerk te Kamperland werd dezer dagen een kijkavond gehou den voor het werk van de leerlingen. Er bestond voor deze avond een ingericht i de handwerken. HOEDEKENSKERKE Hervormde vrouwengroep hield jaarvergadering In het verenigingsgebouw te Hoedekens- kerke hield de hervormde vrouwengroep dezer dagen haar jaarvergadering. In haar openingswoord heette de presiden te, mevr. Heykoop-Noorlander allen har telijk welkom, in het bijzonder de leden van het forum, te weten ds. S. J. M. Hulsbergen, Ned. herv. predikant, mei. G. Kloosterman, prov. maatschappelijk werkster, mevr. J. Kooren van Dis. se cretaresse ringbestuur H.V.G. en de heer S. Heijkoop, noofd prot. chr. school. Hierna las de secretaresse, mevr. La Grand-De Vriend het jaarverslag op rijm voor. Mevr. Schouwenaar-De Broeckert vertelde over de reis. die de vereniging in 1963 maakte en mevr. Jakobusse-van Dalen gaf een financieel overzicht, waar uit bléèk dat in 1963 500.was over- ;emaakt aan de kerkvoogdij der Ned. ierv. gemeente. Vervolgens namen de forumleden hu nplaatsen in en werden uitvoerig verschillende binnengekomen vragen beantwoord. Voor de pauze over handigde mevr. Hoek van Dijke-Quinten, namens de vereniging aan as. Hulsber gen een fraaie staande leeslamp voor zijn vrouw. Als dank voor het vele dat mevr. Hulsbergen voor de Hervormde Vrouwen Groep heeft gedaan. Na de pauze las mevr. Bakker-Van 't Veer het verhaal: „In Deutsland is aoles vee grot ter", voor. WEMELDINGE Uitvoering Onder grote belangstelling gaf dezer J~~en de openbare lagere school te We- dinge een uitvoering in het jeugdge- bouw. De leerlingen van alle klassen brachten een programma dat bestond uit schetsjes, declamatie, zang, muziek en gymnastiek. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester C. N. F. van Sas en de wethouders J. Veerhoek en A. P. Schouwenaar. Het hoofd van de school, de heer C. P. Phernambucq, wees er in zijn openings woord op, dat ook een dergelijke uit voering en het instuderen ervan belang rijk bijdraagt tot de vorming van het kind. Aan het slot van de bijeenkomst sprak de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. J. Dagevos, die zich in het bij zonder tot de leerkrachten richtte. Ouderavond Vrijdag hield de school voor christelijk volksonderwijs de ouderavond in het schoolgebouw. Vooraf kon men het werk van de leerlingen bezichtigen en spre ken met het onderwijzend personeel. Na de medeleningen van het hoofd van de school voerden de leerlingen van de zes de klas enkele toneelstukjes op. Verder brachten de leerlingen van deze klas enkele zangnummers. De heer W. van Stel hield een causerie over het onder werp „Wat is een Hospitant 's-HEERENHOEK SCHIETING VAN „EENSGEZINDHEID" Algemene vergadering De handboogverenig „Eensgezind- Ëoog te Oudelande: le bovenkal: G. 1 heid" te 's-Heerenhoek, hield haar Doene. van W Teil te Ovezande; 2e bo-1 schieting op de liggende wip bij de heer venkal: A. v. Zunderen. van Spes Nos-1 D. Rijk. tra te Ovezande; le onderkal: O. Steen- Aanwezig waren 48 schutters van 13 aert. van A.D.L.M. te Kwadendamme: verschillende verenigingen. De resulta- 2e onderkal: C. D. Raas, van W. Teil te ten: hoge vogel: P. de Koeyer, van A.D. Ovezande: le klep, idem; 2e klep; A. deL.M. t.e Kwadendamme; le zijvogel: A. Jonge van Soranus te Heinkenszand; 3e d. Bulck. van Eensgezindheid te 's-Hee- klep: J. Doene van W. Teil te Ovezande. renhoek; 2e zijvogel: D. Geys van A.D. - -•-■ -- L.M. te Kwadendamme; le bovenkal: Alb. v. d. Dries van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek; 2e bovenkal: J. A. Rijk van A.D.L.M. te Kwadendamme; le on derkal: A. Martens van V.I.O.S. te 's- Heerenhoek; 2e onderkal: P. de Koeyer van A.D.L.M. te Kwadendamme; le klep: A. de Jonge-Rijk van W. Teil te Ove zande; 2e klep: J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande; 3e klep: P. Steketee van A.D.L.M. te Kwaden damme. Meeste kleine vogels: Bas. v. d. Dries, van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek. RILLAND-BATH Modeshow voor plattelandsvrouwen Dezer dagen wer ddoor de ontspannings vereniging met medewerking van de afd. Rilland van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen een modeshow georglna- seerd, die grote belangstelling trok. Er waren tweehonderd dames in net dorps huis bijeen om te zien wat enkele Goese firma's brachten. De firma Berco kwam met een aantal japonnen, pakjes en mantels. De firma Eversdijk-Schrijver verzorgde de bijpas sende hoeden, terwijl de firma van der Reepe met een mooie colilectie schoe nen voor het voetlicht trad. De avond stond onder leiding van mevr. Kamps-Visser, presidente van de afde ling Rilland van de Bond van Platte landsvrouwen. BORSSELE Zangkoren werken mee aan morgendienst Het hervormde kerkkoor en de zang vereniging „Tot oefening en ontspan ning" uit Borssele zullen eerste paasdag meewerken aan de morgendienst. Ds. W. A. Vrijland zal deze dienst leiden. „Rillandia" De muziekvereniging „Rillandia" te Rilland-Bath hield dezer dagen de alge mene vergadering, onder voorzitterschap van de heer J. Koppejan. De voorzitter besprak de resultaten van het afgelopen jaar.. De zorg van het bestuur noemde hij het ledental, dat al een hoge gemid delde leeftijd heeft bereikt. Van de zijde van het bestuur kwam het voorstel, stappen te ondernemen voor het oprich ten van een jeugdkorps. Dit voorstel werd met algemene stemmen aange- men. De heer B. Rooze werd als vicevoorzit- ter herkozen. In de plaats van de heer J. Polderman, die zich niet herkiesbaar had gesteled, werd de heer J. Hooger- heide gekozen. De voorzitter reikte drie oorkondes uit, en wel aan de heren C. Breure en Jac. Blok voor 30 jaar lidmaatschap en P. Heijboer voor 40 jaar lidmaatschap. NOTARIS D. VOLKEL EINDHOVEN De Wel lg f eb 964 He 27 ruar o i J Schaarenb rg Os Geachte Heer Schaarenberg Hierby doen wij U de afrekening toekomen inzake de ontvangsten en uitgaven betreffende de nalatenschap van Mevrouw L. van Schaarenberg te Veghel. Gaarne ad. f. wij hoe het eindbedrag wenst te ontvangen. vernemen 2.264,69 Hoogachtend Bijlage: 1 afrekening Mpl imm GEDULDIG PAPIER EN ONGEDULDIGE LEZERS De Tweede Kamer ontving een ministe riële nota over het ontwapeningsvraag- stuk. Onder het hoofd „geduldig papier" schrijft de kantlijnredacteur van 18-3, dat wie deze nota leest „zo ongeveer flauw valt van verveling". Aangezien dit stuk niet meer is dan een opsomming van reeds jarenlang naar voren ge brachte en door ieder aanvaarde argu menten. In deze nota wordt namelijk voor de zoveelste maal nog weer eens uiteengezet, dat vrede vooral afhanke lijk is van een militair machtsevenwicht tussen de „blokken" Populair gezegd: alleen als de blokken Oost en West militai, ongeveer even sterk zijn in evenwicht is er geen sterkere, die in de verleiding komt. de zwakkere aan te vallenConclusie nooit ontwapenen, maar militair bijblij ven met de ander Genoemde kantlijnredacleur betreurt de afwezigheid van eens wat nieuwe denk beelden in de ministeriële nota, maar stelt zich ten slotte zelf ook achter de be kende machtsevenwichttheorie. Het zij ondergetekende vergund, op deze plaats een persoonlijk, voor sommigen misschien nieuw geluid te laten horen ten aanzien van deze materie. De theorie van het machtsevenwicht be- ordert niet de vrede en werkt wel een steeds uitputtender bewapeningswed loop in de hand. Men stelle zich eens een weegschaal voor, in de linker schaal waarvan de militaire kracht van Oost en in de rechter schaal waarvan de mili taire kracht van West De denkfout is nu, dat men aanneemt, dat de naaldstand van de weegschaal objectief afleesbaar is. In werkelijkheid staan er twee, elkaar wanlrouwende blokken voor de weegschaal, die elk vanuit eigen ge zichtshoek een ander oordeel hebben over de stand van de weegschaal. Een extra militaire uitgaaf van Oost bv.. door Oost beschouwd als een herstellen van het militaire evenwicht, zal door West juist worden gewaardeerd als het verstoren daarvan. En omgekeerd Het illusoire „evenwicht" wordt bereikt op steeds hoger peil van militaire uitgaven en onmiddellijk nadat het bereikt schijnt te zijn, gaat het weer verloren Reden: zie boven Amerika's minister van oorlog MacNa- mara verklaarde onlangs dat het aantal atoomkoppen, waarover de V.S. be schikt, in twee jaar tijds is verdubbeld; dat het aantal langeafstandraketten over twee jaar zal zijn verdrievoudigd; dat de V.S.-lancecrbases van raketten in '67 tien maal zo wijd verspreid zullen zijn als in '61; dat in twee jaar tijds het aantal kleine atoomwapens is vernegenvou- digd en dat de parate landstrijdkrachten der V.S in twee jaar tijds met 45°/o zijn toegenomen. Dat is de realiteit: Oost en West verdoen hun beste energie in een streven naar machtsoverwicht, een pogen dat zij, voor wie 't nog gelooft, camoufleren met het oudbakken verhaal omtrent een machts evenwicht. Toch zijn er ook wijlen president Kennedy heeft dit getoond initiatieven mogelijk, waarmee de vrede wezenlijker wordt gediend. Als redac teurs en lezers van de P.Z.C. wat onge duldig worden in hun uitzien naar zulke nieuwe denkbeelden en initiatieven, is dat een verheugend teken. Vlissingen. Ds. J. van Beek. LAGE WATERSTAND IN HAVEN VAN GOES Als geregeld gebruiker van de haven van Goes, heb ik het stuk in de „P.Z.C." van 10 maart met belangstelling gelezen. Met de inhoud ben ik het geheel eens. Prettig is het, dat er ook uit bleek, dat de directeur van gemeentewerken, de heer P. F. Linthout, het ook met uw schrijven eens was en tot de slotsom kwam, dat bij oostelijke wind de toe stand in de haven voor de scheepvaart zeer slecht is. Met zijn mening, nl. dat een pompinstallatie geen oplossing is om het water in de haven op een normaal peil te houden, ben ik het niet eens De opmerking, dat men 10 dagen nodig zou hebben met een pompcapaciteit van 500 m3 per uur. om het water weer aan het normale havenpeil te pompen, lijkt me ook juist Evengoed had de heer Linthout kunnen stellen, dat men met een pompcapaciteit van 50 m3 per uur 100 dagen nodig zou hebben Maar voor dit doel had genoemde heer moeten uit gaan van een pomp met een capaciteit van minstens 2500 m3 per uur, dan zou het oppompen tot het normale peil maar 2 dagen geduurd hebben. Bovendien was dit lage waterpeil in de haven in de loop van 5 dagen ontstaan nl. van woensdag 4 maart tot maandag 9 maart, gemid deld was het dus ongeveer 14 cm per dag gezakt. Een pompcapaciteit van 2500 m3 per uur, zou dit tekort in 8 uur ge makkelijk hebben kunnen brpompen, en mijns inziens is een pompinstallatie wel een oplossing om het peil van het water in de haven te Goes normaal te houdpn En niet alleen een oplossing voor nu, maar deze pompinstallatie zal ook nodig zijn, wanneer de Deltawerken geheel zullen voltooid zijn. Uit de opmerking van de heer Linthout, meen ik te mogen concluderen, dat hij aan dit probleem, waarmee de gebrui kers van de haven van Goes steeds te maken hebben en waardoor ze per jaar duizenden guldens schade lijden, nog geen 10 minuten aandacht heeft be steed, maar er zich met een „dooddoe ner" heeft cifgemaakt. In Goes zijn we echter niet veel ge woon, als het over scheepvaartbelangen gaat, (waarmee toch alle bedrijven aan het natte industrieterrein te maken hebben). Uit genoemd krantebericht blijkt ook dat we weer „iets" te wach ten hebben, nl. „verbetering van sluis deuren". niet over dit feit willen we het hebben, ook niet over de mensen die het moeten doen. maar over de manier waar op. Dit gebeurt nl. in „eigen beheer", en volgens een werkmethode van zo'n 1000 jaar terug. Voor men hieraan begint komt er eerst een kleine advertentie in de krant, die is dan bestemd voor de scheepvaart, bijna niemand anders heeft daar erg in, de hoofdinhoud daarvan is „Beperkt schutten", dat komt erop neer, dat men ongeveer 1 uur per getij, dus per 12 uur, met een schip de haven kan binnenkomen, is er meer scheepvaart dan men in deze tijd kan verwerken, dan wacht dit schip nog maar 12 uur, en dit duurt dan zo'd 6, 8 of 10 weken, al naar gelang dit werk vordert. Als dit werk aan de sluisdeuren van de zomer doorgaat, dan kan ieder die daar komt deze werkwijze bekijken Hiervoor weet men bij gemeentewerken ook geen „op lossing", de scheepvaart moet maar wachten, dat betalen de bedrijven of de schippers wel. Voor de toekomst hebben we echter wel hoop. De veelzijdige belangstelling van onze nieuwe burgemeester, mr. Huber, strekt zich gelukkig ook uit tot de scheepvaartbelangen. Als ook degenen die de technische adviezen aan ons col lege van b. en w. geven, nog eens tijd j en belangstelling voor de belangrijkste erbinding voor het natte industrieter- ein, nl. het scheepvaartwater, kunnen opbrengen, dan zijn we al een heel eind op weg. Ongetwijfeld moet men dan ten slotte komen tot een geheel nieuwe sluis en vaarwater, want alle verbeteringen aan de oude versleten sluis zijn noodop lossingen. Goes. C. Faasse. VOETBALVERSLAGEN DE HYPOTHEEKRENTE Naar aanleiding van het voetbaiverslag 1 van maandag 16 dezer Vlissingeni Middelburg) kan ik als lezer van de P.Z.C. en voetbalenthousiast m'n erger- nis betreffende het eenzijdige verslag t niet langer voor mij houden. Het is mij I en meer voetballiefhebbers namelijk her- i haaldelijk gebleken dat de verslaggever 1 van Vlissingse wedstrijden weinig of ge- r heel geen objectieviteit betoont. In de krant van maandag was het helemaal 1 ...vo raak, het was al Vlissingen wat de klok 3 -j rente. Neem b.v. maar een huis. De Provinciale Zeeuwse Courant (on afhankelijk) wijst op een prijsstijging die zich geluidloos heeft voltrokken et» Ik heb zo by mijzelf gedacht, is deze schrijver niet wat kortzichtig We zul len 1935 als uitgangspunt nemen. Als men toen een object had met 60 over waarde was het mogelijk om hierop eet» hypothecaire lening te krijgen voor 2L» "Ar. rente. Neem h Middelburg dat toch het be- Bouwsom toen 3500.-7 Datzelfde tere technische spel vertoonde - m kwam huis als U dat nu laat bouwen i_ alleen dan aan bod. waaneer het om min- bouwsom -- 35.000,is tienmaal zo dere kwaliteiten ging. Wij verzoeken de hoog. Hebben de bouwkosten van dat igUji-j" huis zich niet vee! geluidlozer voltrok ken dan de schamele verhoging van de 0j»g. redactie van de P.Z.C. dan ook voor der gelijke wedstrijden als VlissingenMid delburg een werkelijk „objectief" en des kundig verslaggever te sturen, zodat in de toekomst de lezer van minder eerlijke verslaggeving verschoond blijft. Middelburg. J. R. van Vlier. Noot van de redactie. Hierover zullen de meningen wel altijd blijven verschillen. 'n Man die streng is voor zichzelf, hoffelijk tegen zijn vrouw en precies op z'n bier: 't moet vol en rond zijn, fris en smakelijk. Prachtpils van Amstel! rente En wat die bouwkosten betreft ben ik er niet zoveel naast, want hier in de buurt weet ik twee vergelijkbare ob jecten, dit betreft toevallig boerderijen, daar ligt die verhouding ongeveer 1 op 10. En als U nu particuliere belegger bent, dan moest U destijds van die 3% evengoed uw 0.6 vermogensbelasting betalen als nu van 5 6 en dan is 6 ook vandaag nog een vrome wens. Zie naar de lening Bank voor Neder- landsche Gemeenten 5 koers 99 vele malen overtekend en die lening be schouw ik evengoed als een hypothecaire lening. Dan vraag ik mil wel eens af, wie komt er dan te kort Mij dunkt de schrijver in de P.Z.Crt. wil een volledig scheefgetrokken toestand waar Neder land zich op veel gebied aan bezondigd heeft prolongeren m plaats te trachten deze toestand wat rechter te maken. H(J verschuilt zich b.v. achter de kleine spaarder die een eigen huisje wil bou wen. dat die er dan zo duur aan moet, doch vergeet, dat zolang die kleine spaarder spaart, hij ook de revenuen van een hogere rente heeft, en dat een geld gever ook beloond moet worden. Hij ver richt toch zeker in een of andere vorm een dienst aan het bedrijfsleven, of niet soms Mijns inziens wordt zo'n man bij 1935 vergeleken niet de dupe van 6 hypothecaire rente, maar wel de dupe van die volkomen geoorloofde bouwkos ten. Stellen wij nu eens tegenover elk aar een man. die een salaris van onge veer 9000,— heeft, zodat hij volledig aanhaling 'uit 't Alg Handelsblad 'i1 de socia'e wetten valt. en een man, rin li-dle vaf- *ente moet leven. En nemen we aam dat deze laatste nog A.O.W.- en DE STAATSVORM 't Is prettig, abonnee te zijn van de P.Z.C. want deze krant is niet eenzijdig. Zo las ik in de „Kantlijn" van 20 maart een aanhaling uit 't Alg. Han waarin melding wordt gemaakt enquête over de staatsvorm, ingesteld I T"vv wTnrïrnïe "moet N-1- v Pubhek Opinieonderzoek, geveer >900.—. Als c twiifelUit^raf«hm^25i-ZU1Ver 18 tre£'k Prc,«r-'- rente van zijn geld maakt dan twijfel. 'Ia misschien een steekproef moet hjj- al igo.ooo.— kapitaal hebben om een bruto inkomen van 9000.— J hebben wij hier er niets te komen. Hij moet daarvan ƒ840. vermogensbelasting betalen dat niet af- dat een dergelijk trekbaar is van het bruto inkomen, zoala van gemerkt. Belangrijker opinieonderzoek met doorslaggevend mag zijn. want daarmee wordt gesugge reerd, dat een monarchale regenn, s- vorm afhangt van „meeste stemmen gel den". Bijvoorbeeld zoals oij een presi dentsverkiezing. 't Koningscnap is li ter iets gans anders De regerende leden van t Oranjehuis hebben altijd beien dat zij koning of koningin zijn „bij de A.O.W.- en pensioenpremie. Rest dan nog de inkomstenbelasting van 947. dus met elkaar 2687.— of bijna 30 blijft over 6316,—. Hij moet aan verder zelf zorgen voor zijn dokter en alles waar een loontrekker niets mee te ma ken heeft Ik zou hef zeer op prijs stel len als dit schrijven onder het oog kwam de schrijver van dat stuk in ds Pro- .tie Gods", dat zij „geroepen" werden, vinciale Zeeuwse Courant, en dan ven on daarom: als de onderdanen dit ko-hem horen of bij mijn schrijven één ningschap zouden gaan degraderen tot woord is dat niet klopt. Mijn ontwikke- een persoonlijke keuze, dwalen zij af van lingspeil ligt volgens deze tijd niet hoog de oorspronkelijke bedoeling imet alle (ik ben maar in het bezit van een la- gevoigen). I gere-schoolopleidlng van 7 Jaar. maar lk Als dit beset, op ae scholen wordt bljge- heb 30 jaar zelf een bedrijf gevoerd, bracht aan de jeugd, zouden ze voor hun j dan leer je ook wat praktijk, wat bij later leven meer geleerd hebben van de velen met een geleerde bol ontbreekt), „geschiedenis", dan reeksen jaartallenKoudum (Friesland), van veldslagen, enz. Koningin Juliana heeft, bij Haar troons- bfstijgms. op ontroerend» wijze duidelijk xoot van de redactie. Allen klopt! Maar uiteengezet, hoe zwaar de taak van een h,. f.it vorstin is en dat de liefde van 't Neder- bes .aan. dat de hypotheek- landse volk een zeer belangrijk element1 r?nte voor Nederland te hoog wordt. Ne- hierbrj is. Laten we Haar en Haar gezinderland heeft het altijd met een lagere onze liefde geven en laten we niet ver- hvootheekrerre fsdsfln p-, geten. dat Haar schild ende be trouwe. "77 gedaan en me lagere God Haar Heer is. rente pas* in ons sociaal-economisch Kloetinge. L. A. Goetheer-Heyink.'stelsel. Buys Ballotstraat 7. I Dat moet zo blijven!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 25