Hobby-kapster knipte en golfde er op los met Pasen een verloving voor geschenken NI) eerst kijken bij DE VEY MESÏDAGH ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA D. P. SCHÜTZ, MARKTBERICHTEN PROGRAMMA VOOR WEEK VOOR KUNSTZINNIGE VORMING MEERKAMERVERWARMING WOENSDAG 23 MAART 1964 ZeBUWS'Vlsënd^T^B PBOVIIfOIALB BBBVWBB O O XJ B A N T 6 ECONOMISCHE POLITIERECHTER BEROEPSCOLLEGA'S KEKEN MET LEDE OGEN TOE „Edelachtbare, 't is een hobby van me", liet mej. L. A. C. uit Bruinisse dinsdag de economische politierechter mr. P. v. Empel, weten toen zij in Middelburg ter verantwoording was geroepen omdat zij ongeoorloofd „bedrijfsmatig het hoofd haar van dames had geknipt en daarin golven had aangebracht" zoals dit onge veer in de dagvaarding was gesteld. „Ik heb het mezelf aangeleerd. Ik heb er nooit aan gedacht om dit als vak te gaan uitoefenen" kon ze daar nog aan toevoe gen. Uit haar woorden viel op te maken, dat het meisje niet uit winstbejag had ge handeld, maar dat uitsluitend familiele den en naaste kennissen voor de kam waren gegaan. Wel was het mr. Van Empel opgevallen dat mejuffrouw C. er een uitgebreide kennissenkring op na hield. „Ik vind dat je nogal wat klanten hebt voor je hobby", zo luidde zijn con clusie. De kappers hebben natuurlijk met lede ogen toe zitten kijken". „Ik zou het maar niet meer doen", waar schuwde de officier van justitie mr. T. Lebret, die een geldboete van f 10, vorderde. De economische politierechter vonniste conform. A. van de W. uit Eikerzee stond terecht omdat op 23 oktober van het vorig jaar was gebleken, dat hij melk ten verkoop in voorraad had, waarvan het vriespunt lager lag dan 0,53 graden celsius. Dat zou erop gewezen hebben, dat de melk niet geheel vrij van water was. En over dit punt werd Van de W. aan de tand gevoeld. „Ik kan het niet begrijpen" was alles wat hij had aan te voeren, ook toen mr. Van Empel hem vroeg of men bij het spoelen van de bussen soms slordig te werk was gegaan. Bij controle bleek dat het hier een watertoevoeging van 7 tot 8 procent betrof. „Dit produkt moet piekfijn in orde zijn" meende mr. Lebret, die bij het bepalen van de strafmaat nog een aantal moeilijkheden in het verleden in aanmerking wilde nemen. Zijn eis luidde: f 200,subs, 40 dagen. De economische politierechter maakte er een geldboete van f150,van. „Ik zou voortaan maar wat accnrater zyn als ik U was", zei hij nog. boete van f50,subs. 10 dagen op zijn plaats. En daar was mr. Van Empel het mee eens. 3. uit Middelburg en A. H. uit St.- Laurens moesten voor het hekje verschij nen, omdat zij in een huis aan de Lange Viele met verbouwingswerkzaamheden waren bezig geweest. De economische politierechter vond het een ernstig feit. „Als je nou een buurman met het bou wen van een kippenhok helpt of een overloop gaat schilderen, is het nog wat anders", vond deze Tegen B. eiste de officier een geldboete van 50,(evenals tegen de niet ver schenen, maar tegelijk ln deze zaak be rechte De G.), terwijl tegen H. een geld boete van 30,werd geëist. „Ik vind het wel een beetje veel edel achtbare", sputterde B. tegen. „U hebt ook veel aan dit werk kunnen verdie nen", merkte mr. Van Empel op. Hij be paalde de geldboete voor elk van hen op 100,— waarvan 75,voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. J. B. uit Westkapelle kon niet aanto nen, dat hij in het bezit van papleren was. waardoor het hem mogelijk werd gemaakt om drogisterijartike len te verkopen. Dat kostte hem een geldboete van 1,Het zonder ver gunning uitoefenen van een auto spuitbedrijf, leverde voor de Vlissin- gers J. A. en M. K. een „vermanen de" geldboete op van 25.A. M. B. uit Tholen die in botsing was ge komen met de bepalingen van de ves tigingswet door het overnemen van een cafetarlabedrijf kreeg een boete van 30, De Middelburger J. F. van O. zal aan de studie moeten want hij komt een vak diploma voor de detailhandel in huis houdelijke artikelen, machines en appa raten en een vakdiploma voor de detail handel in naaimachines tekort. De over treding van het vestigingsbesluit kostte hem twee keer 50,conform de eis. Prijsstop Ondanks de afkondiging van een prijs stop hadden de bedrijfsleiders A. K. uit Terncuzen en B. van de L. uit Vlissingen toch een prijsverhoging toegepast. K. wa ren zeven en Van de L. waren vijf ge vallen ten laste gelegd. In hun verdedi ging werd aangevoerd dat deze maatre gelen noodgedwongen waren genomen als gevolg van de loonsverhogingen en belangrijke kosten- en sociale lastenstij gingen. Mr. Van Empel bepaalde in deze zaak de boetes op f 50,voor elk van de ten laste gelegde gevallen. Dat kwam voor K. neer op een geldboete van f350,en voor Van de L. op f250,Mr. Lebret had de geldboete voor elk geval dat Van de L. ten laste was gelegd gesteld op f 80,—. J. A. van de P. uit Yerseke had bepaalde visserijvoorschriften niet opgevolgd. Dat kwam hem op een geldboete van f40, te staan. De eis luidde f 100,subs. 20 dagen. Het onjuist invullen van een verklaring ter verkrijging van een vergunning kost te J. O. uit Oudelande f 100,Het von nis was conform aan het requisitor van de officier. „Sufferd" C. ,T. R. uit Middelburg had zich schuldig gemaakt aan een overtreding van het vestigingsbeslnit voor een gasfittersbe- drijf. De politie was zo geschrokken over een bepaalde aansluiting, dat men er een foto van had laten maken. „Daar is een andere gasfitter op af gestuurd" zette R. uiteen. „Dat was dan wel een sufferd", antwoordde de economische politierech ter. Mr. Lebret die wees op het in gevaar brengen van de veiligheid door de ondes kundig aangelegde aansluiting vond Bellamypark 45-58 - Vlissingen Bestuursvorm voor drie waterschappen O.-Z.-Vlaanderen Dezer dagen is ter visie gelegd het voor stel tot reorganisatie van het polder- en waterschapswezen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Zoals reeds gemeld beoogt het voorstel, het aantal polders en wa terschappen in dit gebied terug t« bren gen van 123 tot 3. Uit het voorstel blijkt, dat men de vol gende bestuursvorm voor deze drie wa terschappen heeft gedacht: voor het meest oostelijke waterschap (Hulster Am bacht) één dijkgraaf, twaalf gezworenen en 53 hoofdingelanden. Het middelste (Axeler Ambacht) één dijkgraaf, tien ge zworenen en 47 hoofdingelanden en voor het westelijke waterschap (Westerkwar- tier) behalve de dijkgraaf zes gezwore nen en 21 hoof ingelanden. De zetels van de drie nieuwe water schappen zullen worden gevestigd in res pectievelijk Hulst, Axel eo Hoek. OVERBRENGING VAN WEG NAAR TERTIAIR PLAN In verband met de doortrekking van de Zuidsloeweg naar de rijksweg door Zuid- Beveland stellen Ged. Staten aan de sta ten voor om de weg 's-Heerenhoek-Le- wedorp die door deze doortrekking aan betekenis zal inboeten van Le- wedorp tot aan de ontworpen Zuidsloe weg van het provinciaal naar het ter tiair wegenplan over te brengen. G.S. willen het 1000 meter lange reste rende deel van de weg 's-Heerenhoek- Lewedorp op het provinciaal wegenplan handhaven als zijtak van de weg 's-Hee- renhoek-Heinkenszand. Het college stelt de staten verder voor om de weg Ove- zande-Driewegen eveneens van het pro vinciaal naar het tertiair wegenplan ovei te brengen. Deze weg is buiten de ring weg in de „zak" van Zuid-Beveland ge legen, zodat volgens G.S. tegen overbren ging geen bezwaar behoeft te bestaan. Voorts stellen G.S. voor de weg Hein- kenszand-'s-Heer-Arendskerke, die thans eindigt bij het afgesneden deel van de oude rijksweg in 's-Heer-Arendskerke. door te trekken naar de rijksweg ter hoogte van de boerderij de Panhoeve bij 's-Heer-Arendskerke. VANDAAG. Middelburg Van Benthem en Jutting.- Ex positie werken van Piet Bulthuis. 9-18 u Burgerzaal: Modeshow t.b.v. „Europa 1, 2. 3", 20 uur. Vlissingen Alhambra: Duel der kampioe nen. 20 uur, 14 jaar Muziekschool: Voor drachtoefeningen leerlingen planoklasse van mej J C P Meijer, clarinetklasse de heer M J Hillebrand en de vioolklasse van de heer N A J Smit, 19 30 uur Aula r h b s Voordracht voor „Jeugd en Muziek". 19 30 uur Scheldekwartier: Avond Leger des Heils Sernoskerkc Verenigingsgebouw. Algeme ne vergadering coöp boerenleenbank. 20 Goes - „De Korenbeurs" Vergadering Ka mer van Koophandel Midden- en Noord- Zeeland, 10 uur „Centraal": Goese Hoc keyclub l.o., 19.15 uur. Grote kerk. Wil lem 't Hooft, Johannes Passion, 19 30 uur Kortgcne „De Stadswijnkelder": Algeme ne vergadering Coöp Raiffelsenbank „Zierikzee en omgeving". 20 uur. Oostburg Ledeltheater: Weit is der Weg. 20 uur, a l. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Aart Roos Bergen op Zoom - Roxy: The Christine Keeler Story, 20 uur. 18 jaar. Luxor: Kaarten, kussen en kogels, 20 uur, 14 Omlegging buslijn In verband met de zeer slechte toestand van het wegdek van de Gouden Polder dijk zullen de bussen van de lijn Bier- vliet-IJzendijke-Oostburg van de ZVTM met ingang van vandaag, woensdag, van af IJzendijke rijden via de provinciale- weg en Schoondijke. Tot nader order zul len dus de bushalten Turkije en Water landkerkje niet meer worden aange daan. Op het genoemde weggedeelte ko men herhaaldelijk verkeersopstoppingen voor. Gisteren moest bijvoorbeeld een rij voertuigen een heel eind achteruit rijden om een tegemoetkomende file te laten passeren. SLUIS Goedkeuring G.S. gemeentebegroting Burgemeester P. F. van Hootegem deel de in de dinsdagmiddag gehouden raads vergadering te Sluis mede, dat de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1984 door G.S. is goedgekeurd. Op een verzoek van de Zeeuwse Stichting voor revalidatie om subsidie werd afwijzend beschikt. Aanvankelijk was wel subsidie gegeven, maar deze was bestemd als bijdrage in een aan te kopen pand. Deze aankoop is niet doorgegaan en nu vroeg men toe stemming om de toegezegde bijdrage aan te wenden voor de inrichting van een kantoor. In overeenstemming met de mening van de provinciale raad voor de volksgezondheid meende de raad op ad vies van het college van b. en w. dit niet te moeten toestaan. Aan de stichting la ger land- en tuinbouwonderwijs te Schoondijke werd een bijdrage verstrekt van 12,50 per leerling en een subsidie verzoek van het katholiek militair vor mingscentrum werd afgewezen. Herbe strating en verbetering van de Verleng de Ridderstraat werd onderhands aan besteed bij de firma wed. P. R- Tous- saint en Zn. te Cadzand voor een bedrag van 10.192. De begroting van de ge meente bedroeg 10.800. In het uitbrei dingsplan mogen de gebrs. Van der Poel te Terneuzen 13 garages bouwen. De grond werd uitgegeven voor 1200 per 'kavel, dat is 200 meer dan twee jaar geleden bij raadsbesluit werd vastge steld. Dit ln verband met de kostenstij ging van de laatste jaren. De openbare toiletten aan de Markt werden op de ge bruikelijke voorwaarden verpacht voor 500 per jaar. 7AAMSLAG Verenigingen spraken over programma voor koninginnedag Op uitnodiging van het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging zijn in het gemeentehuis te Zaamslag dezer dagen bestuursleden van diverse verenigingen bijeen geweest ter bespreking van de diverse feestelijkheden op 30 april a.s. Ook burgemeester J. van Wijk en het schoolhoofd, de heer P. de Leeuw wa ren aanwezig. Het programma dat voor lopig werd vastgesteld, vermeldt onder meer een optreden van de landelijke rij- vereniging „De Julianaruiters" en var de ponyclub „De kleppertjes". Ook de muziekvereniging „De Volharding" ver leent medewerking door het verzorgen van een concert, gevolgd door een rond gang ln een lichtstoet. 's Ochtends zullen de tamboers van „De Volharding" de feestelijkheden openen. Daarna brengt de jeugd een zanghulde, die burgemeester Van Wijk zal inleiden. Voorts zijn er kinderspelen, volksspelen voor volwassenen, een oriëntatierit, mastklimmen, estafette en watersteken. De winkeliersvereniging „Z.A.V.O." overweegt om op Koninginnedag een braderie te organiseren. De dag zal ten slotte besloten worden met het ontste ken van een vreugdevuur. I Jssportvereniging ,,'t Sluusje" hield een ledenvergadering In de bovenzaal van „Het wapen var Zeeland" te Zaamslag. hield de IJssport- vereniging ..'t Sluusje" haar jaarlijkse ledenvergadering, gevolgd door een ontspann i ngsavond De voorzitter, de heer M. Bareman te Axel. zei in zijn openingswoord, dat ondanks het feit dat er deze winter wei nig ijs geweest is de belangstelling voor deze sport groot is. Verder maakte hij er de leden op attent dat de vereniging nog in het bezit is van een aantal schaatspaspoorten. Hij dankte allen die in het afgelopen jaar hun beste krach ten voor de vereniging ingezet hebben. Secretaris Jae. Scheele te Vogelwaarde zei in zijn jaarverslag kort te kunnen zijn Ondanks de betrekkelijk lange win ter enkele dagen geleden vroor het nog 6 graden heeft zij niet gebracht wat de schaatsliefhebbers wilden, dit ln tegenstelling tot het noorden van het land waar heel wat wedstrijden ver reden zijn. Een gunstig geluid liet de penningmees ter, de heer P. Herrebout te Zaamslag- Veer horen. Er bleek een ruim batig saldo te zijn. Niettemin daalde het aan tal leden in deze ijsloze winter van 404 naar 344, maar zo waarschuwde hij, wanneer deze 60 bedankende leden een volgend jaar opnieuw lid willen worden zullen zij eers de voor dit jaar verschul digde contributie moeten betalen; 60°/o van de leden woont in Zaamslag, 33% in Axel, de overige 7% in de gemeen ten Hontenisse, Terneuzen en Vogel waarde. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren A. de Putter te Axel en P. Herre bout te Zaamslag-Veer met ruime meer derheid van stemmen herkozen. De voor zitter deelde de vergadering mee zich om gezondheidsredenen niet meer her kiesbaar stellen. In de ontstane vaca ture werd voorzien door de benoeming van de heer M. Boogerd te Zaamslag. De toneelgroep Concordia uit Axel bracht vervolgens de klucht „De knappe Ilena", geschreven door Piet Mossinkoff, onder regie van de heer A. de Beer op voortreffelijke wijze voor het voet licht. WALCHEREN MIDDELBURG Lezing voor Tuinbouw en Plantkunde Dezer dagen hield voor de afd. Walche ren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, da heer J. P. C. Boot uit Burgh een interessante lezing, toegelicht met een keur van prachtige dia s over de flora en fauna in de West hoek van Schouwen. De heer Boot nam zijn luisteraars mede over het eiland en liet hen genieten van zijn grote kennis van planten, vogels, rupsen en vlinders, die daar in een bij zondere mate voorkomen. Voorzitter C. Sanders was in zijn dank woord de tolk van allen voor deze leer zame avond. Lezing voor leden C.P.B. Walcheren De heer W. D. van Dijk van de voor lichtingsdienst voor het levensverzeke- ringsbëdrijf heeft dezer dagen op een vergadering van de christelijke platte- lanasvrouwenbond op Walcheren een inleiding gehouden over het onderwerp: „de toekomstvoorziening van de vrouw en haar gezin". Spreker zette op de door mevrouw M. Davidse-Meijers geleide bijeenkomst in de Bogardzaal, het doel van een levensverzekering uiteen. Op deze lezing volgde er een interessante discussie, die werd afgesloten met het vertonen van enkele films over het verzekeringswezen. De belangstelling voor deze bijeekomst was maar gering. „Waakdienst" in Engelse Kerk Ook dit jaar wordt op Goede Vrijdag in de Engelse Kerk te Middelburg weer de liturgie van het Kruis gevierd. Deze dienst in de Engelse Kerk wordt gehou den in het kader van het vrijdagavond gebed en vangt aan om 15.00 uur. De vormgeving van deze viering voert terug tot de allervroegste tijden van de christenheid. Het jongste gedeelte van deze liturgie, de Kruismeditatie, st uit Jeruzalem, waar ze in 327 voor eerst werd gehouden. De opzet van deze Goede-Vrijdagdienst is zo nog zuiver synagogaal: de lezingen en de gebeden zijn niet omkranst met liturgische ge bruiken of woorden uit later eeuwen. Het is een z.g. waakdienst, een vigillie; de gelovigen proberen inderdaad „één uur met Hem te waken" Het eerste gedeelte van de dienst bestaat uit de lezingen: zowel uit het Oude als uit het Nieuwe Testament; uit het laat ste de gehele passie. De gemeente rea geert telkenmale met nieuwe of juist zeer oude lijdensliederen Het midden gedeelte van de dienst bestaat uit de breed opgezette voorbeden voor kerk en wereld. De liturg geeft steeds de gebeds intentie aan en een gemeentelid zegt het gebed zelf. De dienst eindigt met de Kruismeditatie. Door het zingen van de hymnen „Omdat uw kruis verheven is" en „Zing mijn tong, bezing het teken" overdenkt men de geheimenissen van het kruis. Tussen beide hymnen heeft het Beklag Gods plaats. De „Verwijten" van God aan Zijn volk worden door solozang beantwoord. ZIT/SLAAPKAMER in TERNEUZEN. Brieven onder letter S aan Boekh. W. de Vries Rz., Melkmarkt, Zierikzee. U voelt zich jonger U ziet er leuker uit Kies bij de nieuwe mode de juiste foundation. Gandukor - Naturana - Geerli b.h.'s - gaines - korsetten Ze blinken uit door betere pasvorm. En kom gelijk even kijken naar de nieuwste onderjurken in pastelinten en zwart - marine en rood. VA.SAN A NYLONS Weststraat 7 - Telefoon 681 AXEL LEDEL THEATER OOSTBURG Vanaf donderdag 26 maart t.m. woensdag 1 april. aanvang 8 uur, brengen wij in W.-Zw.-Vlaanderen de meest succesvolle Nederlandse film ooit gemaakt. Bert Haanstra's meest geprolongeerde film in Nederland „A L L E M A N" ALLEMAN De enige Nederlandse film die in een recordtijd meer dan 1 miujoen bezoekers trok. ALLEMAN de eerste film die ook in Middelburg en Goes drie weken geprolongeerd werd om de duizenden bezoekers te laten genieten van Bert Haanstra's meesterwerk. ALLEMAN is een film voor iedereen met alle man en iedereen Toegang alle leeftijden. Op le en 2e paasdag ook voorstellingen om 2 en 4.30 uur. Bespreek tijdig uw plaatsen tel. 2735 (01170). Tussen 12 en 1 uur worden geen plaatsen aangenomen. Door het fümverhuurkantoor zijn de toegangs prijzen verhoogd VLISSINGEN Paascursus volksdansen De Nederlandse volksdansvereniging or ganiseert dit Jaar weer een paascursus m de Vlissingse Jeugdherberg „De Schal ij ©stroom". Ditmaal staan Schotse en Joegoslavische dansen op het program ma. De cursus, waarvoor deelnemers uit Nederland en België zijn ingeschreven, begint op vrydag 27 maart en duurt tot maandagavond 30 maart. GAP1NGE Uitvoering „Veeres Genoegen" De muziekvereniging „Veere's Genoegen" gaf zaterdagavond in het verenigingsge bouw te Gapinge een muziekuitvoering, De secretaris van de vereniging, de heer De Kooy opende deze bijeenkomst en heette alle aanwezigen, onder wie burge meester A. de Kam van Vrouwenpolder, hartelijk welkom. Het programma werd onder leiding van dirigent Wisse op be zielende wijze ten gehore gebracht. Het saxofoontrio, dat Bram van Overbeke en de jeugdige Marijke de Nood en Tannie Ridderbos uitvoerden, oogstte veel suc ces. Voor het kwartet werd het trio aangevuld met L. de Nood met bariton- sax Na de pauze was er een optreden van de goochelaar Mystic Marco. BEUR8BERICHT MARKT GOES 84 maart- Granen on peulvruchten Tarwe, basis 17 boerenschoen af boerderij t Ï5 tot f 32.60 Gerst, basis 17 ld. f 24 50 tot t 27. Groene era-ten. ld. f 33 tot f 39. Schokken», id, f 30 tot f 48.50. Bruine bonen, ld., f 60 tot f 110, alles per 100 kg. Voor erwten en schokkers van uitgezochte kwaliteit was de notering leu hoger Aardappelen. Bintje. 35 mm opw blnnenl. sortering f 7.SO—f 8.JO per ICO kg. Levering •an de sorteertnrtehtlng. Sorteerkoeten voor rekening koper. Naar Bintje voor export be staat weinig vraag. Voederaardappelen no teerden l 3.25—f 4 per SCO kg Uien. onafge»taart a.-.n de sorteerlnrichting geleverd 8 cent per kg. Hooi en stro Luzernehool 1 130-f 135 Weide hooi (prima kwaliteit) f 125—f 130 Veldbeemd f 70—f 75 Engel» raai I 35— f 65 Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling TarwMtro f 62 50f f.5. Ge ralestro f 62 50—f 65- Erwtenstro »kl. groen) f 80. alles per 1000 kg Vlas. Ongerepeld lO—26 cent per kg Ge repeld 18—35 ct. per kg Eieren De elcrprljs bedraagt f 1.91f 1.95 r kg 8T.-ANNALAND Uien. middel 1251. bonken 12. drielingen 13 99, plcklers 16.40. stek 1.51. Aanvoer 14 ton. Aardappelen: Furore 9-10—10. Aanvoer 6 ton- VEEMARKT ROTTERDAM- Het programma voor de week voor kunstzinnige vorming, die van dinsdag 31 maart tot en met zondag 5 april in het vormingscentrum Hedenesse met als thema: „Vrijheid en gebondenheid in de kunst", is thans definitief vastgesteld. Het programma voor deze week, waar voor men zich nog tot en met donder dag a.s. kan aanmelden bij de stichting Zeeland in Middelburg, ziet er als volgt uit: AARDENBURG AARDGAS kan nooit concurreren met GASOLIE. FA. VERLINDE Tel. 01150 - 2176 GASOLIE TERNEUZEN Havenstraat 8 Jaarvergadering „De Starters" In hotel „De Roode Leeuw" te Aarden burg werd de jaarvergadering gehouden van de zwemvereniging „De Starters". De voorzitter, de heer J. Pieters, dank te in zijn openingswoord badmeester P. van de Velde voor de training van de leden en overhandigde hem namens de vereniging een boekebon. Het afgelopen seizoen was voor de vereniging vrij gun stig te noemen. Bij de jeugdkampioen schappen voor Zeeland veroverde men 7 titels. Het financieel verslag gaf een batig saldo van 143,62 aan. Voor het komende jaar werden de contributies verhoogd tot 2,50 voor de leden bene den 16 jaar en tot 4,voor oudere le den. Bij de bestuursverkiezing werden de heren F. van Waas en J. Keijmel als nieuwe bestuursleden gekozen in E laats van de dames Rita de Clerck udy Rootsaert welke niet meer herko zen wensten te worden. Na afloop van de huishoudelijke vergadering werden enkele films vertoond over Canada, waaronder een sportfilm. Voorzitter werd schutter skampio en Het kampioenschap van de handboog maatschappij „Sint-Sebastiaan" op de liggende wip, welke in de afgelopen wintermaanden werd gehouden leverde een ruime overwinning op voor de voor zitter der vereniging, de heer Jules de Rijcke, die in totaal 42 punten behaalde. Hiervoor ontving hij de kampioensbeker. Tweede werd de heer H. van I waar den met 34 punten en derde de heer H. Lip pens met 33 punten. Ook zij ontvingen een beker. Van de 10 wedstrijden telden de 8 beste resultaten voor ieder mee voor het kampioenschap. 18 schutters wisten zich te plaatsen. De verdere uit slag was: 4. Iz. Puijenbroek, 28 pnt.; 5. M. van Iwaarden, 25 pnt.; 6. G. Blondeel 24 pnt.; 7. Alb. de Meijere, 23 pnt.; 8. J. van Iwaarden, 23 pnt.; 9. Rob. de Rij- cke, 21 pnt. en 10. Ach. Dierick, 20 pnt. SCHOONDIJKE Feestavond Volksonderwijs De afdeling Schoondijke van de vereni ging voor Volksonderwijs hield dezer dagen haar jaarlijkse feestavond in zaal Wijffels. De voorzitter, de heer A. J. de Klerck kon in het bijzonder welkom he ten de heer P. Vermeulen, kringvoorzit- de vereniging en de leden van de toneelvereniging Groede, die het to neelstuk voor deze avond verzorgden. De heer De Klerck sprak verder onder meer zijn bezorgdheid uit over de finan ciële toestand van de vereniging. Ver volgens wijdde de heer Vermeulen aan dacht aan de komende manifestatie van „Volksonderwijs". De avond werd verder gevuld door de toneelspelers uit Groede. die een geslaagde opvoering van „Vader Diekema" brachten. HPESKENS D.I.O. gaf jaarlijkse uitvoeringen De Breskense turnvereniging DJ.O heeft in zaal „Casino" de jaarlijkse uit voering gegeven. Tijdens de avonduit voering werd tevens afscheid genomen van de voorzitter, de heer C. v. d. Kree- ke. Zowel 's middags als 's avonds werden de aanwezigen welkom geheten door secretaris J. Boekhout, die het bijzonder op prijs stelde, dat de Nederlandse jeugdkampioen Ben Vermandei aanwe zig was. „Geruime tijd heeft D.I.O. met moeilijkheden te kampen gehad bij het aantrekken van goede leiders, doen wij menen er nu in geslaagd te zijn een tweetal goede leiders gevonden te heb ben in de heren Vermeers en La Ruelle van Gent", aldus de heer Boek hout. 's Middags voerden meisjes, jon gens en kleintjes verschillende oefenin gen uit. 's Avonds waren het de grotere meisjes en dames en heren, die hun prestaties lieten zien. Na afloop sprak de heer Boekhout een slotwoord, waarin hij zei, dat deze dag een groot succes is geworden. Volgens hem geven de prestaties der leden het laatste jaar een grote vooruitgang te zien D° erevoorzitter, de heer R v. Quekel- -erghe, sprak hierna woorden van dank tot de scheidende voorzitter C. v. Kree- ke. Spreker zei, dat de heer v. d. Kree- ke veel werk heeft gedaan voor de ver eniging en haar uit de put heeft gehol pen. Als dank bood hjj hem een zilveren houder met een fles cognac aan. De heer v. d. Kreeke dankte voor het ca deau en de hartelijke woorden en hoop te, dat de vereniging nog verder zal uit groeien. Bejaarden biljartten In „De - Uitkomst" te Breskens is een biljartontmoeting gehouden tussen de be jaarden van Breskens en die van IJzen dijke. Het was een zeer geanimeerde wedstrijd waarin Breskens zich spoedig de sterkste toonde. De thuisploeg sleepte de wisselbeker in de wacht door met 182 tegen 118 punten te winen. De dames leverden een spannende kaartwedstrijd. Dinsdag 31 maart: morgen: aankomst, ontvangst, kennismaking, huisregels, for maliteiten, kamers verdelen, koffie drinken enz. Middag: a. algemene inlei ding: Vrijheid en Gebondenheid in d« Kunset in het bijzonder van de 20e eeuw door de heer E. C. J. Reijne te Rotter dam; b. terreinverkenning in de werk groepen. Avond: werkgroepen, tot be sluit van de avond een uur gemeen schappelijk spel. Woensdag 1 april: morgen: inleiding: Vrijheid en Gebondenheid getoetst aan de moderne dichtkunst. Middag: werk groepen. Avond: „Ik en de beeldhouw kunst" door de heer H. van Haaren, conservator van het gemeentemuseum in 's Gravenhage. Donderdag 2 april: morgen: werkgroe pen. Middag: werkgroepen. Avond: film: „De ballade van een soldaat". Vrijdag 3 april: Morgen: werkgroepen Middag en avond: excursie naar Gent, bezoek aan het museum voor beeldende kunsten en het theater Area voor de op voering van Tschin-Tschin door Fran cois Billetdoux. Zaterdag 4 april: Morgen: groepsdiscus sie. Middag: werkgroepen. Avond: de werkgroepen laten iets van hun presta ties aan elkander zien, voorts feestelijk en gezellig slot met zang, spel en dans. ZONDAG 5 april: Morgen: huisdienst op het terrein of kerkgang in het dorp of besteding naar eigen keuze. Middag: na- gesprek over het verloop van de week. in werkgroepen in de grote groep. Avond: het poppentheater van Pie Dus- Schietwedstrijd In het Casino te Breskens hield de lucht- buksschietvereniging „Breskens" eer vriendschappelijke wedstrijd tegen De Missers uit Aardenburg. Breskens won met 850837 pnt. De uitslag is: Breskens: 1. O. de Witte, 172 pnt; 2. J. Reijnhoudt, 171 pnt.; 3. L. Oostenbrug- ge, 170 pnt.; 4. P. Versprille. 170 pnt.; 5. I. Verduijn, 167 pnt- Sluis: 1. J. Houg, 171 pnt.: 2. C. Har mon, 168 pnt.; 3- J. Nieskens, 168 pnt.; 4. K. de Koeier. 166 pnt.; 5. mevr. Kloo- té. 164 pnt. Tot dot had nog een geluksschieting plaats, waarvan de uitslag als volgt is: L J. Keijmel: 2. L Verduijn; 3. L. Sig- mond; 4. J. Carels en 5. O. de Witte. V.E.J.O. en meisjesclub hielden ontspaningsavond In gebouw Emmanuel te Breskens heb ben de vrij evangelische jeugdorganisa tie en de meisjesclub een goed bezochte ontspanningsavond gehouden. De heer J. de Bliek ODende als voorzit ter deze avond met een schriftgedeelte uit Lucas. Hierna werden door me juffrouw A. Zee- gers en A. Verduijn ae jaarverslagen van de V.E.J.O. en de meisjesclub voor gelezen. Voor de pauze werden verschillende de clamaties en sketches voorgedragen en na de pauze werd het toneelspel in 4 bedrijven „De zoon van Berkelhof" op gevoerd. Ds. Praas sloot deze geslaagde avond met een slotwoord, waarna nog werd ge zongen Dank nu allen God. IJZENDIJKE Zeeuws volkstoneel bracht „Volpone" Het reizend Zeeuws Volkstoneel ver zorgde dezer dagen in het jeugdgebouw te IJzendijke een opvoering van het klassieke werk „Volpone" van B. Jon- son, een tijdgenoot van Shakespeare. Het geheel slond onder auspiciën van de culturele kring „Elmare". Het stuk werd gebracht op een wijze die het beroepsspel zeer dicht benaderde. De bezoekers waren dan ook bijzonder enthousiast en zorgden aan het slot voor een hartelijk applaus. De regie be rustte bij de heer dr. L. Lockefèer uit Hulst. TERNEUZEN Verkoping woonhuis Notaris K. J. Hoving heeft dinsdagmid dag in café „Du Commerce" te Terneu zen in het openbaar verkocht hei huis en erf Tholensstraat 50. onverhuurd en direct te aanvaarden. Koper werd de heer C. Stoutjesdijk te St.-Phiüpsiand voor de som van f 4450. Veile koeien en oas«a 925. Gebruikivee 779. Vette kalveren 530. Gr**lcalveren 242. Nuch tere kalveren 2671. Lopen 60 Biggen 18. Paarden 33- Veulen» 7. Schapen of lunmwtn 97 Weide- of zulglammeren 19. Bokken of gelten 25 Prijzen (reep voor 1. 2e en 3e kwaliteit) in cent* per kg Vette koelen 390 420 3:5—380 280—300 Vette kalveren 310—3» 2SO—300 260—280 Slaehtpaardcn 315 290 360 Prijzen (reep. voor 1. 2e en 3e kwaliteit) In gulden* per «tuk. Graskalveren 550 450 2SO Nuchtere kalveren 150 1» 110 Loper* 125 11» 100 Biggen 80 70 60 Schapen 145 120 100 Lammeren 155 130 120 Kalf- en melkkoeien 1275 1175 ïooo Vare koeien 985 825 700 Vaarzen 995 8» 728 Pinken 725 «25 550 Vette koeler.: aanvoer ruimer, handel rustig, prijzen als gisteren. Vette kalveren: aanvoer flink, handel goed. prijzen prijshoudend. Graskalveren aanvoer groter, handel sle pend. prijzen onveranderd. Nuchtere kalve ren aanvoer groter, handel redelijk, prijzen als vorige week. Lopers en biggen: aanvoer iets korter, handel stil. prijzen vooral niet hoger Slaehtpaardcn: aanvoer matig, handel willig, prijzen hoger Schapen en lammeren: aanvoer Iets meer. handel goed. prijzen voor- ni niet lager Kalf- en melkkoeien: aanvoer tamelijk, handel rustig, pnjzen goed prijs houdend Vare koeien: aanvoer even groter, handel goed. prijzen ruim prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer let* meer. han del kalm. prijzen goed prijshoudend. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Uien bonken 12.30. middel 46-70 1U4. drie lingen 12.96. pickles 17.96 Aanvoer 30 ton. Aardappelen: Bintje 8.108.20. bonken 13.80. Aanvoer 16 ton VEILING KRABBENDUKE. 24 maart. Golden Delicious 1 80-85 76—33, 75-80 72—90, 70-75 68—61, 65-70 62—68, 80-69 48—57. 2 80-33 68—72. 75-80 66—76, 70-75 64— 74. 65-70 53—63, 60-65 44—63, 2 D 24—33. 8 grof 37—59, 3 fijn 24—37. kroel 11—21. Winston 1 80-85 99. 75-80 101—109. 70-75 107. 65-70 9801. «0-65 62. 55-80 4041 Jona than 1 70-75 62. 65-70 56. Laxton Superb# 2 70-75 59. 65-70 49. Peren: Conference 1 60-65 60—71, 2 65-70 79. 60-65 73. 55-60 64. 2 D 36. 3 grof 68. 3 fijn 58. kroet 18 Appels verpakt Golden Delicious 2 85-90 79. 80-85 82, 75-80 78. 70-75 73. 65-70 71. 60-65 53. VEILING GOES. 24 maart. Goudrenet 1 80-85 67. 75-80 67, 70-75 65, 65-70 62. 2 80-85 62. 75-80 61. 70-7» 59. 65-70 55. 2 D 51. grof 52—53, fijn 43—45. Golden Delicious 1 35-90 93. 80-85 78—91. 75-30 81—93. 70-75 74—80. 65-70 6671. 60-6» 50—59. 2 80-85 76—77. 75-80 67—81. 70-75 59—75. 65-70 54—66. 60-65 45-60. 2 D 30—36, grof 32—64. fijn 1741 kroet 18—34, stek '.0-25. Jonathan I 80-85 59. 75-80 54—61. 70-7» 56—60. 65-70 50—53. 60-65 40—49. 2 D 2433, 2 75-SO 42—49, 70-75 34—65. 65-70 23—50. 60-65 27—42, grof 32—43. fijn 24—27. Winston 1 80-85 101. 75-80 103—101. 70-75 96—104. 65-TO 76—89. 60-65 53-63, 55-60 3013. 2 70-75 94. 65-70 78. 60-65 40—48. 53-60 35. 2 D 24. grof 4081, fijn 1831- Laxton's Superb 2 70-75 58. 65-70 44—17. grof 30 Zoete E no ga ard 3 fijn 4957. Diverse appels kroet 18. Conference 1 65-70 7982. Comtesse de Paris 2 60-65 41. St -Rerr.y 3 grof 6276. Doyenne du Cornice 8 fijn 62. Totale aanvoer hard fruit 5560 kisten. In verband met de paasdagen wordt ds fruitveiling van dinsdag 31 maart verzet naar donderdag 2 april, 's middags ots «én uur. VISMIJN COLIJN8PLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1394 kg. f 8.64— f 3.80. Schar 277 kg. Bot 109 kg Schol 348 kg. VEILING MIDDELBURG. 24 maart Andijvie 82—92. Rode kooi 12—27. Sav kool 61. Veldsla 75—133 Stoofsla 33 44 Spruiten ongesch. 65—106. Boerenkool 45 51. Rabarber T797. Kroten per kg 5—11. Sla C 6—11. Sla glas 16—25. Witlof 67—89. Spinazie 89107. Radijs 3946 Breekpeea 10 —13. Uien 7—19. Prei 50—74. WESTKAPELLE Cantate op eerste paasdag De christelijke gemengde zangvereniging „Looft den Heere" te Westkapelle geefl op eerste paasdag in de gereformeerde kerk een uitvoering van de cantate „Op standing" van P Hettinga Ds. Ro:h- fush, hervormd predikant ie Vlissinsen en ds. Bosman, gereformeerd predikant te Vrouwenpolder, verzorgde de predi katies. BIGGEKERKE Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Biggekerke van de N.C.V.B. hield onlangs haar maandelijkse bijeen komst onder leiding van mevrouw Klei- nepier-Janse. De spreker van deze avoni was de heer H. van Elven uit Wissen- kerke. die sprak over het onderwerp: „de vader in het gezin". De volgende bijeenkomst is bepaald op 16 april, dan zal mevrouw Minderhout-Joosse uit Middelburg spreken over „verpleeg- en rusthuizen". Zeeuwse schooljeugd zag in Goes „Le barbier ie Seville" De Zeeuwse middelbare scholieren, die de hoogste klassen bezoeken, hebben dins dagmiddag hnn Frans kunnen ophalen. iDe kans hadden zij in „De Prins van Oranje" te Goes, waar het Parijse to neelgezelschap „Les Realisations Thea tres" de komedie „Le Barbier de Sevilla" over het voetlicht bracht. Niet de be kende opera met Rossini's muziek, maar het toneelspel, dat de auteur Beaumar- chais in 1775 schreef. De groep deed dit aan het slot van een tournee, die men met het stuk in Ne derland maakte: vanaf eind februari waren er schoolvoorstellingen in Am sterdam. Den Haag. Heerlen. Maastricht, Nijmegen, Zwolle. Rotterdam, Deventer en Utrecht. De Zeeuwse opvoering kwam tot stand op initiatief van de Z.V.U., die met het spel een jeugdvoorstelling orga niseerde. Zij haalde er ongeveer zeshon derd middelbare scholieren uit heel de provincie mee naar Goes: de „Prins van Oranje" was tot de laatste plaats bezet. Het Franse verhaal: een wat oude re arts wordt verliefd op het weesmeisje, dat hij in huis heeft genomen. Het ge vaar van een jongere mededinger lost hij op door haar in zijn huis gevangen le houden. Toch verschijnt er zo'n jon geman en het meisje wordt op hem ver liefd. Een tdssenpersoon de kapper er. drogist van de arts zorgt ervoor dat de beide jonge mensen elkaar vinden. Maar voor het zover is, moeten er nogal wat complicaties omzeild worden: er moeten stiekum liefdesbrieven gewisseld worden, de kapper maakt het personeel via verkeerde pillen ziek, de jongeman dringt het huis binnen als zangleraar en als cavalerie-officier. Kortom voor de jonge mensen elkaar vinden heeft ,,de zaal" tal van vermakelijke scènes achter de rug. De Zeeuwse middelbare scho lieren wisten de opvoering dinsdag best te waarderen: zij waren na elk van de vier bedrijven en vooral aan hei slot gul met applaus. Het bewijs, dat de Z.V.U. met deze voorstelling een geluk- lige greep deed. LIONSCLUB IN OOST- ZEEUWSCH-VLAANDEREN OPGERICHT Tijdens een bijeenkomst in restaurant ..Zomerlust" te Axel is dezer dagen de Lions Club Oost-Zeen wsch-Vlaanderen geïnstalleerd. Dit werd gedaan door de ..deputy districts governor" L. Vriens uit Breda. Namens de ..districts-governor" werden de aanweziger.. onder wie vele leden van de Lions Club West-Zeeuwsch-Vlaande ren en Goes toegesproken door de heer R. Krol uit Rijswijk (Z.-H.). Verder voer den het woord de heer J. van Dijke, vice- president van de Lions Club West- Zeeuwsch-Vlaanderen, die als sponsor bptrad en de heer J. H. Sehuringa van de Lions Club Goes. Namens ce nieuwe Lions Club sprak de president, de heer J. P. Visser uit Terneuzen. De club telt het minimum aantal leden, namelijk vijftien. Er zijn behalve in de genoemde districten a! Lions Clubs op Walcheren en Schouwen-Duiveland. De Nederlandse Lions Clubs tellen onge veer 12.000 leden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23