Hobby-kapster knipte en golfde er op los met Pasen een verloving voor geschenken NU eerst kijken bij DE VEY MESTDAGH AGENDA ZUID-BEVELAND ,'tSas"te Goes dit jaar nog niet in nieuwe zwembad Raad 's-Heerenhoek over verbetering reiniginfifsdienst MARKTBERICHTEN PROGRAMMA VOOR WEEK VOOR KUNSTZINNIGE VORMING NOORD-ZEELAND Voorzitter S.D.K.B. treedt af na kritiek op beleid NUTSSPAAR8ANK THOLEN WOENSDAG 25 MAART 196* WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEh!pnoTI]rcTJltI. BXBVWSB O OU RAXT ECONOMISCHE POLITIERECHTER BEROEPSCOLLEGA'S KEKEN MET LEDE OGEN TOE „Edelachtbare, 't is een hobby van liet mej. L. A. C. uit Bruinisse dinsdag de economische politierechter mr. P. v. Empel, weten toen zij in Middelburg ter verantwoording was geroepen omdat zij ongeoorloofd „bedrijfsmatig het hoofd haar van dames had geknipt en daarin golven had aangebracht" zoals dit onge veer in de dagvaarding was gesteld. „Ik heb het mezelf aangeleerd. Ik heb er nooit aan gedacht om dit als vak te gaan uitoefenen" kon ze daar nog aan toevoe gen. Uit haar woorden viel op te maken, dat het meisje niet uit winstbejag had ge handeld. maar dat uitsluitend familiele den en naaste kennissen voor de kam waren gegaan. Wel was het mr Van Empel opgevallen dat mejuffrouw C. er een uitgebreide kennissenkring op na hield. „Ik ind dat je nogal wat klanten hebt voor je hobby", zo luidde zijn con clusie. De kappers hebben natuurlijk met lede ogen toe zitten kijken" „Ik zou het maar niet meer doen", waar schuwde de officier van justitie mr. T. Lebret. die een geldboete van f 10, vorderde De economische politierechter vonniste conform. A. van de W uit Eikerzee stond terecht omdat op 23 oktober van het vorig jaar was gebleken, dat hij melk ten verkoop in voorraad had, waarvan het vriespunt lager lag dan 0,53 graden celsius Dat zou erop gewezen hebben, dat de melk niet geheel vrij van water was En over dit punt werd Van de W aan de tand gevoeld. „Ik kan het niet begrijpen" was alles wat hij had aan te voeren, ook toen mr. Van Empel hem vroeg of men bij het spoelen van de bussen soms slordig te werk was gegaan. Bij controle bleek dat het hier een watertoevoeging van 7 tot 8 procent betrof. „Dit produkt moet piekfijn in orde zijn" meende mr. Lebret, die bij het bepalen van de strafmaat nog een aantal moeilijkheden in het verleden in aanmerking wilde nemen. Zijn eis luidde: f200,subs. 40 dagen, economische politierechter maakte er een geldboete van f 150,van. „II zou voortaan maar wat accurater zijl als ik U was", zei hij nog. Prijsstop Ondanks de afkondiging van een prijs stop hadden de bedrijfsleiders A. K. uil Terneuzen en B. van de L. uit Vlissingen toch een prijsverhoging toegepast. K. wa ren zeven en Van de L. waren vijf ge vallen ten laste gelegd In hun verdedi ging werd aangevoerd dat deze maatre gelen noodgedwongen waren genomen als gevolg van de loonsverhogingen en belangrijke kosten- en sociale lastenstij gingen. Mr. Van Empel bepaalde in deze zaak de boetes op f 50,voor elk van de ten laste gelegde gevallen. Dat kwam voor K. neer op een geldboete van f 350,— en voor Van de L. op f250,Mr. Lebret had de geldboete voor elk geval dat Van de L. ten laste was gelegd gesteld op f 80,—. J. A. van de P. uit Yerseke had bepaalde visserijvoorschriften niet opgevolgd. Dat kwam hem op een geldboete van f 40, te staan. De eis luidde f 100,subs. 20 dagen. Het onjuist invullen van een verklaring ter verkrijging van een vergunning kost te J. O. uit Oudelande f 100,Het von nis was conform aan het requisitor van de officier. „Sufferd" C. J. R. uit Middelburg had zich schuldig gemaakt aan een overtreding van het vestigingsbeslnit voor een gasfittersbe- drijf. De politie was zo geschrokken over een bepaalde aansluiting, dat men er een foto van had laten maken. „Daar is een andere gasfitter op af gestuurd" zette R. niteen. „Dat was dan wel een sufferd", antwoordde de economische politierech ter. Mr. Lebret die wees op het in gevaar brengen van de veiligheid door de ondes kundig aangelegde aansluiting vond een Bellamypark 45-58 - Vlissingen VANDAAG. Middelburg Van Benlhem en Jutting: Ex positie werken van Piet Bulthuis, 9-18 u Burgerzaal' Modeshow t b v. „Europa 1. 2, 3", 20 uur Vlissingen - Alhambra Duel der kamploe nen, 20 uur, 14 Jaar Muziekschool. Voor- drachlsoefeningen leerlingen pianoklnsse van mej J C P Meijer, clarineiklnsse de heer M J Hillebrand en de vioolklasse van de heer N A J Smits. 19 30 uur Aula r.h b.s - Voordracht voor .Jeugd en Muziek", 19.30 uur Scheldekwartier Avond Leger des Heils Serooskcrke Verenigingsgebouw Algeme ne vergadering coöp boerenleenbank. 20 Goes „De Korenbeurs"- Vergadering Ka mer van Koophandel Midden- en Noord- Zeeland. 10 uur. „Centraal"' Goese Hoc keyclub i.o.. 19 15 uur Grote kerk: Wil lem 't Hooft. Johannes Passion. 19 30 uur Kortgcne „De Stadswijnkelder": Algeme ne vergadering Coöp Raiffeisenbank „Zierikzee en omgeving". 20 uur. Oost burg Ledeltheater. Weit is der Weg. 20 uur. a.l Westdorpc Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Aart Roos Bergen op Zoom Roxy: The Christine Keeler Story. 20 uur. IS Jaar Luxor Kaarten, kussen en kogels, 20 uui jaar. boete van f 50,subs. 10 dagen op zijn plaats. En daar was mr. Van Empel het mee eens. A. B. uit Middelburg en A. H. uit St.- Laurens moesten voor het hekje verschij nen, omdat zij in een huis aan de Lange Viele met verbouwingswerkzaamheden waren bezig geweest. De economische politierechter vond het een ernstig feit. „Als je nou een buurman met het bou wen van een kippenhok helpt of een overloop gaat schilderen, is het nog wat anders", vond deze Tegen B. eiste de officier een geldboete van 50,(evenals tegen de niet ver schenen. maar tegelijk in deze zaak be rechte De G.), terwijl tegen H. een geld boete van 30,werd geëist. „Ik vind het wel een beetje veel edel achtbare", sputterde B. tegen. „U hebt ook veel aan dit werk kunnen verdie nen", merkte mr. Van Empel op. Hij be paalde de geldboete voor elk van hen op 100,waarvan 75,voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. J. B. uit Westkapelle kon niet aanto nen, dat hij in het bezit van papieren was. waardoor het hem mogelijk werd gemaakt om drogisterijartike len te verkopen. Dat kostte hem een geldboete van 1,Het zonder ver gunning uitoefenen van een auto- spuitbedrijf, leverde voor de Vlissin- gers J. A. en M. K. een „vermanen de" geldboete op van 25,A. M. B. uit Tholen die in botsing was ge komen met de bepalingen van de ves tigingswet door het overnemen van een cafetariabedrijf kreeg een boete van 30, De Middelburger J. F. van O. zal aan de studie moeten want hij komt een vak diploma voor de detailhandel in huis houdelijke artikelen, machines en appa raten en een vakdiploma voor de detail handel in naaimachines tekort. De over treding van het vestigingsbeslnit kostte hem twee keer 50,conform de eis. Bestuursvorm voor drie waterschappen O.-Z.-Vlaander en Dezer dagen is ter visie gelegd het voor stel tot reorganisatie van het polder- en watersohapswezen In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, Zoals reeds gemeld beoogt het voorstel, het aantal polders en wa terschappen In dit gebied terug te bren gen van 123 tot 3. Uit het voorstel blijkt, dat men de vol gende bestuursvorm voor deze drie wa terschappen heeft gedacht: voor het meest oostelijke waterschap (Hulster Am bacht) één dijkgraaf, twaalf gezworenen en 53 hoofdingelanden. Het middelste (Axeler Ambacht) één dijkgraaf, tien ge zworenen en 47 hoofdingelanden en voor het westelijke waterschap (Westerkwar tier) behalve de dijkgraaf zes gezwore nen en 21 hoofingelanden. De zetels van de drie nieuwe water schappen zullen worden gevestigd in res pectievelijk Hulst, Axel en Hoek. OVERBRENGING VAN WEG NAAR TERTIAIR PLAN In verband met de doortrekking van de Zuidsloeweg naar de rijksweg door Zuid- Beveland stellen Ged. Staten aan de sta ten voor om de weg 's-Hcerenhoek-Le- wedorp die door deze doortrekking aan betekenis zal inboeten van Le- wedorp tot aan de ontworpen Zuidsloe weg van het provinciaal naar het ter tiair wegenplan over te brengen. G.S. willen het 1000 meter lange reste rende deel van de weg 's-Heerenhoek- Lewedorp op het provinciaal wegenplan handhaven als zijtak van de weg 's-Hee- rennoek-Heinkenszand. Het college stelt de staten verder voor om de weg Ove- zande-Driewegen eveneens van het pro vinciaal naar het tertiair wegenplan over te brengen. Deze weg is buiten de ring weg in de „zak" van Zuid-Beveland ge legen. zodat volgens G.S tegen overbren ging geen bezwaar behoeft te bestaan. Voorts stellen G.S. voor de weg Hein- kenszand-'s-Heer-Arendskerke, die thans eindigt bij het afgesneden deel van de oude rijksweg in 's-Heer-Arendskerke, door te trekken naar de rijksweg ter hoogte van de boerderij de Panhoeve bij 's-Heer-Arendskerke. Engelse voelbaldub op bezoek Zaïerdag a.s. zal de Engelse voetbalclub „Len Social F.C." een voetbalwedstrijd spelen tegen Bevelanders I. Bij hun aan komst zullen de gasten worden opge wacht door het pijperscorps „Nicolein". In de pauze van de wedstrijd zal „Nico lein" over het terrein een muzikale wandeling maken. Na de wedstrijd is er een gezamenlijke broodmaaltijd in het gebouw „Renata". De aanvang van de wedstrijd is bepaald op 's middags vier uur. GOES Maandagavond hield de zwem- en bad- club ,,'t Sas" de algemene ledenvergade ring in „De Landbouw" te Goes. De be langstelling van de zyde der leden was gering. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer E. \V. Carels mee, dat de bouw van het zwembad te Goes dusdanig is, dat het waarschijnlijk om streeks' september gereed zal zijn. Het komt dus pas na het zwemseizoen ge reed, zodat wij op de oude voet aan het Goese Sas doorgaan, aldus de voorzitter. In zijn jaarverslag kon secretaris C. J. Bal te Wilhelminadorp het volgende me moreren: 300 personen namen deel aan de zwemlessen. Niettegenstaande zeer slecht weer in het topseizoen behaalden tijdens viermaal diplomazwemmen 167 Ëersonen het diploma, n.l. 102x A, 47x 12x C en 6x D. Voor de eerste maal werd in klassikaal verband les gegeven, n.l. aan de o.l. scholen te Kattendijke en Wilhelminadorp. 's-HEERENHOEK De raad van 's-Heerenhoek heeft zich HANSWEERT K.v.p.-afdeling bestudeerde de stijging van de prijzen Een werkgroep van de afdeling Hans- weert van de K.V.P. heeft dezer dagen tjjdens een K.V.P. vergadering verslag uitgebracht over een onderzoek dat zij hebben ingesteld naar het prijsbeleid. ZIJ concludeerden daarbij dat prijsmaatre gelen zonder uitstel genomen dienen te worden. De regering had hier al lang moeten ingrijpen. Voorts wilde men overheidstoezicht op calculaties, het te gengaan van misleidende reclames en controle op de samenstelling van pro- dukten. De werkgroep heeft van haar onderzoek een rapport opgesteld dat naar het par tijbureau van de K.V.P. is verzonden. Voorts zal de afdeling zich richten tot de minister van economisohe zaken en tot de Nederlandse consumentenbond. Bij de rondvraag werden er nog vragen gesteld over het gemeentelijk sportter rein. Het blijkt namelijk dat de gemeen te het veld vaak afkeurt als de consul van de K.N.V.B. het veld al heeft goed gekeurd. N1SSE Jaarvergadering boerenleenbank Dezer dagen hield de coöperatieve boe renleenbank Nisse-Ovezande en omge ving de jaarvergadering. De vergade ring stond onder leiding van voorzitter Iz. Luteyn. Deze opende de vergadering en schetste in kort de gang van zaken over het werk van de bank over 1963. Vervolgens bracht de kassier verslag uit. De rekening over het jaar 1903 sloot met een bedrag van 11.402.573.27. De balans per 31 december 1963 sloot met een bearag van 5.209.797,07 en de verlies- en winstrekening met een be drag van ƒ211.844.39. Herkozen werd in het bestuur de heer C. J. v. 't Leven te Ovezande en als lid van de raad van toezicht werd herkozen de heer W. N. v. Liere te Ovezande. Het voorstel tot wijziging van artikel 4a van het huishoudelijk reglement werd aangenomen. In de rondvraag vroeg de heer Joh. Mol om statuten. Het bestuur zal daaraan voldoen. YERSEKE Paasmiddag voor bejaarden De afdeling Yerseke van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond houdt vanmid dag (woensdagmiddag) een paasmiddag voor de bejaarden. Dit vindt plaats in het gebouw van de vrije evangelische ge meente in de Kaaistraat. Op het pro gramma staat onder meer de vertoning van dia's uit binnen- en buitenland. WALCHEREN VLISSINGEN Paascursus volksdansen De Nederlandse volksdansvereniging or ganiseert dit jaar weer een paascursus in de Vlissingse jeugdherberg „De Schel- d©stroom". Ditmaal staan Schotse en Joegoslavische dansen op het program ma. De cursus, waarvoor deelnemers uit Nederland en België zijn ingeschreven, begint op vrijdag 27 maart en duurt tot maandagavond 30 maart. O - EN W...SOUBURG Succes voor Souburgse dashonden in Brussel De heer A. W. Dert uit Souburg heeft zondag tijdens een grote internationale hondententoonstelling te Brussel met twee langharige dashonden enkele kam pioenschappen behaald. Kobold of Dymphna van Delta, behaalde zowel in de open klasse als in de fokkersklasse de eerste prijs en werd internationaal kampioen. Een dochter van Kobold. Xan tippe of Dymphna van Delta, behaalde behalve in de genoemde klassen ook een prijs in de begrensde klasse en werd eveneens internationaal kampioene. Op de Brusselse tentoonstelling waren veertig langharige dashonden uit geheel Europa. BEURSBERICUT MARKT GOBS. I VEEMARKT ROTTERDAM. 24 maart- Granen en peulvruchtep. Tarwe. T-.tale aanvoer «12 «tuk* WeCxasavoer OXrV bass* 17 PZ-. boerenschoen af boerderij f 25 Vette koelen en oasen 925 Gebruik»vee 779. tot f 32.60. Gent. basis 17 ld. f 2450 Vette kalveren 530. Graskalveren 242. Noch- tot i 27. Groene erwten, id1 33 tot f 39 •ere kalveren 2671 Loper* 60 Biggen 14. Schokker*, ld., t 30 tol l 48 50. Bruine bonen. Paarden 33 Veulen* 7. Schapen of lanunerea ld., f 60 tot f 110, alles per 100 kg 97 Welde- of zul Klamme ren i» Bokken of Voor erwten en schokker» van uitgezochte Kelten 25 kwaliteit was de notering Iets hoger Prijzen treep voor 1, 2c en 3e kwaliteit! Aardappelen. Bintje. 36 mm opw Mnniml. In cents per kg sortering f 7.SO—1 S.S0 per ïOO kg Levering Vette koelen aan de BOrteennrichtlng Sorteerkosten voor Vette kalveren rekening koper. Naar Bintje voor export be- .SStchtpaarden 315 290 20 «laat weinig vraag- Voederaardappelen no-1 Prijzen (r«*j>. voor 2e en 3e kwaliteit) teerden f 3.25f 4 per 100 kg in gulden* per stuk. Uien. onafges taart aan de sorteerlnrichtlng I Graskalveren 573 <V) geleverd 8 cent per kg. j Nuchtere kalveren 150 130 ll1 Hooi en stro Luzernchool f 1301 135. Loper* 125 115 10 Weide hooi (prima kwaliteit) f 125—f 130 Biggen Veldbeemd f 70—f 75. Engels raai f 53— f 65. Voor tweede soort hooi lx-*wat geen belangstelling. Tarwestro f 62.50f 65. Gerstestro i 62.50f 65 Erwtenstro (kl. groen) f 80. alles per 1000 kg. Vlas. Ongerepeld 1026 cent per kg Ge- Pinken repeld 1835 et per kg. Vette koelen: Eieren De eierprijs bedraagt f 1,91—f 1,95 prijzen als girteren. Vette Schapen 143 Liimrncren 155 Kalf- en melkkoeien 1275 Vare koeien 985 130 handel rustig. per kg. Volgende week ln verband met de paas dagen geen notering. ST.-ANNA LAND. Uien. middel 1241, bonken 12. drielingen 13.99, picklers 1G.40. stek Aanvoer 14 ton- Aardappelen: Furore 9.10—10. Aanvoer 6 ton. Het programma kunstzinnige vorming, die van dinsdag 31 maart tot en met zondag 5 april vormingscentrum Hcdenesse met als thema: „Vrijheid en gebondenheid in de kunst", is thans definitief vastgesteld. Het programma voor deze week, waar- r men zich nog tot en met donder dag a.s. kan aanmelden b(j de stichting Zeeland in Middelburg, ziet er als volgt uit: Dinsdag 31 maart: morgen: aankomst, ontvangst, kennismaking, huisregels, for maliteiten. kamers verdelen, koffie drinken enz. Middag: a. algemene inlei ding: Vrijheid en Gebondenheid in de SCHARENDIJKE Chr. schoolvereniging hield jaarvergadering Dezer dagen vergaderden de leden van de Christelijke Nationale schoolvereni ging te Scharendijke. Uit de jaarversla gen bleek, dat het leerlingenaantal sta biel bleef. Momenteel bedraagt het 81. WOLPH AARTSDIJK Uitvoering A.D.V.E.N.D.O. Zaterdagavond gaf de muziekvereniging A.D.V.E.N.D O. te Wolphaartsdrjk haar I jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. dinsdagavond verdiept in de mogelijk- *n zÜn openingswoord wekte de voorzit- De tweede voorzitter, de heer A. Rotte, heden, die er zijn om de reinigingsdienst1 ter- de heer L p- Pieterse de jongeren bedankte de scheidende voorzitter Jac. te verbeteren. De aanleiding daartoe°P lid te worden van de drumband. Lemson voor het werk dat deze jaren- vormde de tijdens de vergadering i Voor de pauze voerde het muziekgezel- lang voor de school heeft gedaan. In vastgestelde begroting voor 1964, j schap en de drumband een aantal muzi-1 het bestuur werd de heer C. J. van Nieu- waarop een aanmerkelijk hogere post ItaJe nummers uit, onder leiding van de j wenhuizen gekozen. Het ledental steeg voor deze dienst was uitgetrokken dan rijgent, de heer J. G. Simonse te Mid- j tot 90. Mejuffrouw E. van der Stadt, di- vorïg jaar: ƒ1750 tegen rnim ƒ1100. delburg. rectrice van de huishoudschool te Haam- De verzorger van de ophaaldienst heeft j -Sa de pauze trad op het cabaretgezel-1 stede, gaf voorlicthing over de moge een hogere vergoeding gevraagd. Van- i schap Wim de Graaf uit Middelburg, lijkheden die de meisjes op deze scholen daar, dat b. en w. met net voorstel op Het bracht een vrolijk programma dat hebbc-n. Tevens was er een expositie van tafel kwamen de reinigingsrechten van "1"- *"*«- ♦-«-««,»->=- f 3 op 6 per jaar te brengen. Met de huidige situatie van de reini gingsdienst zit 's-Heerenhoek in een wat moeilijk parket. De gemeente zorgt er zelf voor en is niet aangesloten bij een gemeenschappelijke regeling. „Wat dat betreft hebben we de dus gemist", con stateerde burgemeester R. O. M. Wael- put. De heer H. J. Hehemann schoof in de discussie de suggestie naar voren om, nu de rechten toch omhoog gaan ook te trachten een betere regeling te treffen. „Desnoods met andere gemeen ten samen", zo verduidelijkte hij. Burgemeester Waelput wees erop, dat de aanschaf van een roltrommelauto de enige oplossing is voor de situatie, zoals die wat hygiëne betreft nu is. „Maar dan moeten we ook nieuwe em- de week voor Kunset in het bijzonder van de 20e eeuw door de heer E. C. J. Reijne te Rotter dam; b. terreinverkenning in de werk groepen. Avond: werkgroepen, tot be sluit van de avond een uur gemeen schappelijk spel. Woensdag 1 april: morgen: inleiding Vrijheid en Gebondenheid getoetst aar. de moderne dichtkunst. Middag: werk groepen. Avond: „Ik en de beeldhouw kunst" door de heer H. van Haaren, conservator van het gemeentemuseum in 's Gravenhage. Donderdag 2 april: morgen: werkgroe pen Middag: werkgroepen. Avond, film: „De bailade van een soldaat". Vrijdag 3 april: Morgen: werkgroepen. Middag en avond; excursie naar Gent, bezoek aan het museum voor beeldende kunsten en het theater Area voor de op voering van Tschin-Tschin door Fran- gois Billetdoux Zaterdag 4 april: Morgen: groepsdiscus sie. Middag; werkgroepen. Avond: de werkgroepen laten iets van hun presta ties aan elkander zien. voorts feestelijk en gezellig slot met zang. spel en dans. ZONDAG 5 april: Morgen: hu:-ö:er.st op het terrein of kerkgang in het dorp of besteding naar eigen keuze. Middag: na- gesprek over het verloop van de week. in werkgroepen in de grote groep. Avond: het poppentheater van Pie Dus- sen. zeer in de smaak viel van het talrijke werkstukken, die huishoudschoolleeriin- publiek. gen vervaardigd hadden. De voorzitter van de korfbalbond Schou- - -wen-Duiveland, de heer J. Th. Brouwer, mers hebben. Dan gaan de rechten nog j heeft op een jaarvergadering meege- verder omhoog. 's-Heerenhoek ziet geen i deeld het voorzitterschap er bij neer te kans om in de begroting 1964 ruimte te j leggen. Dit besluit nam hij, naar aan maken voor deze uitgaven. Zodat voor- leiding van een stemming over z\jn her- lopig nog alles bij het oude blijft. benoeming, waarbij hjj met 20 tegen 9 Bij de begrotingsbehandeling werd mee-1 stemmen werd herkozen. Vijftig jaar getrouwd Vrijdag was het echtpaar W. A. Boo- gaard-Soeters. Voorstraat te St.-Anna- land 50 jaar getrouwd. Beide oudjes mogen zich nog in een redelijke ge zondheid verheugen. De heer Boogaard is in de kringen van de St.-Annalandse bevolking geen onbekende, daar hij in het verenigingsleven van deze gemeen te een grote rol heeft gespeeld. Nog is hij steeds erevoorzitter van de Kon. Fanfare „Accelerando" en erevoorzitter van de Coöp. Kolenver. „Ons Belang". Het feest werd in alle stilte herdacht. gedeeld, dat de verbouw van het oude klooster tot gymnastieklokaal wel een „vrome wens zal blijven. De gedachten gaan nu uit naar de bouw van een Op 17 augustus werd een geslaagd wa- nieuwe zaal. Er is op de begroting 1964 terpolotoernooi gehouden, waarbij deeen extra bedrag 100Ö uitge- zwem- en poloclub^„De^Ganze" de^ eerste trokken voor het onderhoud van wegen prijs wist te behalen. Op 13 september werden wedstrijden gehouden ter gele genheid van het 75-jarig bestaan der ÏC.N.Z.B. De geplande onderlinge wed strijden op 31 augustus konden geen doorgang vinden wegens gebrek aan deelnemers. Het ledental der vereniging was op 31 december j.l. als volgt: t.m. 11 jaar 341, 12 t.m. 17 jaar 780 en 18 jaar en ouder 224, totaal 1345 leden. Wegens gestegen kosten moest per 1 januari de contribu tie verhoogd worden met 10 cent per jaar voor alle leeftijdsgroepen. Ook de zwemlessen worden duurder. Voor de bestuursverkiezing stelden de heren J. van Weizen en J. Oudeman, beiden te Goes, zich wegens vertrek niet herkiesbaar. In de vacatures werden gekozen de heren A. Fokke te Goes en A. van Oost te Wilhelminadorp. De heer Van Weizen werd wegens de vele ver diensten voor de vereniging benoemd tot erelid. De plannen voor het a.s. seizoen: op 22 1uli a.s. bestaat de vereniging 40 jaar. Dp 18 juli wordt er een waterpolodag gehouden, waaraan Zeeuwse en Bra bantse herenzeventallen zullen deelne men. Op 25 juli worden er onderlinge wedstrijden voor de leden van ,,'t Sas" gehouden. Alle deelnemers hieraan zul len het jubileumspeldje der vereniging ontvangen. Wederom worden er zwem lessen gegeven, n.l. vanaf 2 juli door twee dames van de academie te Amster dam. Getracht zal worden iemand te vinden, die gedurende de maand juni de lessen zal willen verzorgen. Twee heren zeventallen van De Ganze zullen aan de waterpolocompetitie deelnemen. 'rINKFNSZAND Raad Heinkenszand zal herindeling bespreken De gemeenteraad van Heinkenszand zal in zijn vergadering van heden, woens dag, die om half acnt begint, de herinde ling van de gemeenten op Zuid-Beveland bespreken. Voorts vermeldt de agenda een voorstel tot wijziging van de politie verordening, de behandeling van enkele subsidieverzoeken, een voorstel tot vast stelling van een voorschot op de ver goeding voor 1964 voor de bijzondere lagere scholen en voor de bijzondere kleuterscholen. Verder komt aan de or de een voorstel tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling van de am bulancedienst op de Bevelanden. Ten slotte zijn er voorstellen van b. en w. tot wijziging van dc gemeentebegroting 1963 en 1964. Benoeming ter secretarie Tot adjunct-commies tweede klas ter secretarie van de gemeente Heinkens zand is benoemd de heer J F. van Waes uit Goes. De heer van Waes is thans werkzaam op het bureau van de rijks waterstaat te Goes. Benoeming bij P.T.T. De kantoorhouder der P.T.T. te Hein kenszand, de heer M. J. Huissoon, is per 1 april a.s. benoemd tot employé 2e klasse der P.T.T. in de gemeente die te lijden hebben van het zware verkeer. De post onderhoud straten is daarmee gebracht op 2625. De raad kreeg ook het herindelings- Elan voor de Zuidbevelandse gemeen- ;n aangeboden. Eind april of begin mei zal men er in den brede over kunnen discussiëren, zo deelde de bur gemeester mee. Wij zorgen voor alles. Leggen uw vloerbedekking, maken loper pasklaar, zorgen voor uw gordijnen. H. J. BEUKELAAR, Brugstraat 30, THOLEN, telefoon 01660-336. Oud-papieractie De leden van de Kon. Fanfare „Aecele- groot deel van de aangestoten veremgm- rando-. ;e Sint-Anna!and hebben zater- gen het met met zijn beleid eens is. Eendao-middaP beleid, dat er op gericht was de vereni gingen ook ui de toekomst hun partij mee te doen blazen, wanneer zij moeten flink, handel goed. prijzen prijshoudend. Graskalveren: aanvoer groter, handel sle pend. prijzen onveranderd Nuchtere kalve- ren: aanvoer groter, handel redelijk, prijzen al* vorige week Loper* en biggen aanvoer Iets korter, handel stil. prijzen vooral niet hoger Slnrhtpaardcn; aanvoer matig, handel willig, prijzen hoger Schapen en lammeren: aanvoer lel» meer, handel goed. prijzen voor al niet lager Kalf- cn melkkoeien: aanvoer tamelijk, handel ru«tlg. prijzen goed prijs houdend Vare koelen: aanvoer even groter, handel goed. prijzen ruim prijshoudend. Vaarzen en pinken: aanvoer let* meer. han del kalm. prijzen goed prijshoudend. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Uien bonken ',2.56. middel 40-7'i 12.50. drie lingen 12.95. pickles 17.96 Aanvoer 20 ton. Aardappelen: Bintje 8,108.20. bonken 13.80- A an voer 16 ton. VEILING KRABBENDIJKE. 24 maart Golden Delicious 1 30-85 76—83, 75-80 72—90, 70-75 68—81, 85-70 82—68. 60-64 48—57. 2 80-85 68—72, 75-80 66—78. 70-75 64— 74. 65-70 53—63. 80-65 44—53. 2 D 24—33. 3 grof 37—59, 3 fijn 24—37. kroet 11—21. Winston 1 80-S5 99. 75-80 101—J09. 70-75 1 07, 65-70 98—91. 6Ö-G5 62. 55-60 40—41. Jona than I 70-73 62. 65-70 56. Laxton Superb» 2 70-75 59. 64-70 49. Peren: Conference I 60-65 60—71. 2 65-70 79. 60-65 73. 55-80 64. 2 D 36. 3 grof 63. 3 fijn 58. kroet 18 Appel* verpakt: Golden Delicious 2 83-90 79. 80-35 82. 75-80 78, 70-75 73. 65-70 71. 60-65 53. VEILING GOES. 24 maart Goudrenet 1 80-85 67. 75-30 «7. 70-75 65. 65-70 62. 2 80-35 62. 75-30 61. 70-75 59, 65-70 55, 2 D 51. grof 52—53. fijn 43—45. Golden Delicious 1 35-90 90. 80-35 73—91. 75-80 81—93, 70-75 74—80. 65-70 6671. 60-85 SO—59. 2 80-35 76—77. 75-80 67—81, 70-75 59—75. 65-70 54—66, 60-65 45—60. 2 D 30—38. grof 32—64. fijn 17—43. kroet 13—34. stek 10—25. Jonathan 1 80-35 59. 75-80 54—61. 70-75 5660, 65-70 50—53. 60-65 40—49. 2 D 24—33, 2 75-80 42—19, 70-75 34—55. 65-70 29—50. 60-65 27—42, grof 32—43, fijn 24—27 Winston 1 80-35 101. 75-30 103—104. 70-75 96—104. 63-70 76-39, 60-65 53—63, 5S-60 30—43, 2 70-75 94. 65-70 78. 60-65 40—48, 55-60 35. 2 D 24. grof 40—61, fijn 1831. Laxton's Superb 2 70-75 58. 65-70 44—17. grof 3». Zoete Enr.- gaard 3 fijn 49—57. Diverse appels: kroet 18. Conference 1 65-70 7932. Comtesse de Paris 2 60-65 41. St -Remy 3 grof 62—76. Dover.r.» du Comlee 3 fijn 62. Totale aanvoer hard fruit 5500 kisten. In verband met de paasdagen wordt de fruitveiling van dinsdag 3! maart verzet naar donderdag 2 april, "s middags om STAVENISSE Raad donderdag bijeen Op donderdag, 26 maart, des namiddagsi om 8.00 uur komt de gemeenteraad van Stavenisse in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt dé navolgende punten: Voorlopige vaststelling gemeentereke ning 1962. Voorstel van en tot wijziging van de gemeentebegroting 1963. Voor stel van b. en w. tot het aangaan van een kasgeldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Voor stel van b. en w. tot wijziging van de Intercommunale I.Z.A.-regeling Zee- -Dru,,.n one~ land. Voorstel tot vaststelling van een p,-n. rh(,_' verordening vergoeding brandweerper- voorstel tot wijziging van de verorde- 3 '~u Prei o0—'4 ning op de heffing van reinigingsrech-1 VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1394 kg, f 3.64— f 3.80. Schar 277 kg Bot 109 kg. Schol 348 kg. VEILING MIDDELBURG. 24 maart. Andijvie 82—92. Rode kool 12—27. Sav. kool 61. Veldsla 75—133. 5toofsla 33— 44 Spruiten ongesch. 65—105. Boerenkool 45 sjroten p^r 5—11. optreden in het groter geheel, dat tot stand komt wanneer Schouwen-Duive- land ophoudt een eiland te zijn. De reac tie van de verenigingen was echter bijna altijd negatief. Deze houding en de uit slag van de stemming was voor de heer Brouwer voldoende aanleiding het bijltje er bij neer te leggen. Een stemming over de benoeming van een opvolger, liep daarna volkomen vast, omdat de heren L. van Popering en J. de Wit, die de meeste stemmen op zich verenigden, niet voor de functie van voorzitter in aanmerking wensten te ko men. De situatie werd gered doordat de secretaris, de heer A. P. Drijgers, be reid was het voorzitterschap tijdelijk op zich te nemen. De benoeming van een definitieve voorzitter werd uitgesteld tot een volgende vergadering. Als competitieleider zal het komend sei zoen de heer N. J. Schulte optreden, in de plaats van de heer J. de Wit, die zich niet meer beschikbaar stelt. De heer De Wit werd voor zijn medewerking gedu rende vijf jaar hartelijk bedankt. Er zullen dit jaar 12 wedstrijden wor den gespeeld tegen de D.K.B. en de Z.N.K.B. om de ïr. Duns wisselbeker, terwijl op 30 april in Rotterdam zal worden deelgenomen aan het bonden- toernooi. Besloten werd Z.S.C. als nieuwe vereni ging toe te laten. HAAMSTEDE Jaarvergadering kerkkoor Het Haamsteeds herv. kerkkoor hield dezer dagen de jaarvergadering waarbij het zong onder leiding van de heer J. Schouls. Het nummer „Zoek Jezus" ge zongen door de dames Zorge-v. d. Bijl en Boogerd-van Dijfce met orgelbegeleiding van de heer Schouls werd op verzoek der aanwezigen aan het einde van het programma nogmaals gezongen. Onder regisseur G. B. Heutink voerde men op het toneelstuk ,,'t Verledei. Spreekt van Jos Smits. Voorzitter W. J. v. d. Maas bedankte de medewerkers. De dames en heren tonelisten kregen een enveloppe met in houd aangeboden. Ds. Boer sprak een slotwoord. Met het zingen van Gez. 281 vers 1 en 4 werd deze geslaagde avond besloten. SINT-ANNALAND Bouw acht woningen Het architectenbureau Nelissen te Hoe ven heeft voor 't gemeentebestuur van St-.Annaiand. een plan gemaakt voor de bouw van acht woningen (keuze wonin gen). Deze zullen worden gebouwd aan de Schoolstraat. Zeeuwse schooljeugd zag in middelburg Goes „Le barbier ie Seville" Lezine voor Tuinbouw Dc Zeeuwse middelbare scholieren, die de hoogste klassen bezoeken, hebben dins- «MP»** Hiimasi sssarssrl en Plantkunde fr.Lt het ophalen van oud papier. Na de rond- ,J>e Frins van eana b'eek 4450 kilo biieen te ziin <re- Dezer aagen meld voor de afd. Walche- Oranje te Goes, waar het Parase to- ë„I..0;eeT .KÜO,Dyeen, Yijyi1 se ren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin- neelgezelschap „Les Realisations Thea- bouw en Plantkunde, de heer J. P. C. I tres" de komedie „Le Barbier de Se villa'* Boot uit Burgh een interessante lezing. over het voetlicht bracht. Niet de be- toegeücht met een keur van prachtige kende opera met Rossini's muziek, maar dia s over de flora en fauna in de West- het toneelspel, dat de auteur Beaumar- OUDST VERTROUWDE SPAAR1NSTELLING op net eiland Tholen Uw geld wordt steeds meer waard Vraag inlichtingen ZITTING IN ALLE PLAATSEN VAN HET EILAND. bracht voor een totaal van ƒ155.75. Toneelavond A.N.A.B. Voor de afdelingen van de A.N.A.B, van de ring Tholen, werd door het toneel gezelschap van Tedman en Jarich de Vries het toneelstuk „Eigen haard" op- fevoerd. Een goed bezette zaal van le en van het eiland waren in het dorps huis te Sint-Annaland aanwezig en kon den genieten van goed gebracht spel. THOLEN „Concordia" breidde bestuur uit Vrijdag hield de Koninklijke Muziekver eniging „Concordia" te Tholen haar jaarvergadering in de zaal van hotel „Hof van Holland". In zijn openings woord sprak de voorzitter, de heer Goe- demondt. z(jn genoegen uit over het feit dat zoveel leden op de vergadering aan wezig waren. Vervolgens werden de no tulen en het jaarverslag gelezen. In het financieel overzicht van de penning meester. de heer J. Quist kwam naar voren dat „Concordia" financieel gezond genoemd mag worden. Een domper op dit financieel overzicht was. dat de pen ningmeester aan het eind meedeelde dat hij deze functie moet neerleggen om ge zondheidsredenen. De heer Quist is 18 jaar penningmeester geweest. De heer Nelisse bracht daarna verslag uit over het uniformenfonds, waarbij hy tevens meedeelde dat de heer M. de Laa- ter niet meer met de auto rijdt om het oud papier op te halen. Voorts werd besloten het bestuur uit te breiden en de heren H. Nelisse en P. Ottevanger, die thans commissarissen zijn op te nemen in het bestuur. De heer Ottevanger wil deze functie niet aanne men daar dit niet in overeenstemming is met zijn functie als voorzitter van het werkcomité. Tot bestuursleden werden nu gekozen de heren Jac. Blaas, H. Nelisse en W. Bijl. Besloten werd in het begin van septem ber een festival te houden in verband met het 80-jarig bestaan van de vereni ging- BURGH Herhaling uitvoering „Westelijk Schouwen" Voor een volle zaal van hotel „Het wapen van Burgh" te Burgh, heeft het kinderkoor Westelijk Schouwen vrijdag avond voor de inwoners van Burgh een herhaling gegeven van de een week te voren gegeven uitvoering in Haamstede. Ook nu weer heeft het aanwezige pu bliek genoten van deze uitvoering waar in de operette „Donald de Schapen hoeder" de hoofdschotel was. Daar de voorzitter, de heer H. P. Verton nog steeds ziek is. werd het openingswoord gesproken door de vice-voorzitter de heer C. v. d. Maas. Zaterdagmiddag: heb ben de vele bejaarden uit Westhoek eveneens in „Het wapen van Burgh" ge noten van de kinderuitvoering. heek van Schouwen. De heer Boot nam zijn luisteraars mede over het eiland en liet hen genieten van zijn grote kennis van planten, vogels, rupsen en vlinders, die daar in een bij zondere mate voorkomen. Voorzitter C. Sanders was in zijn dank- chaïs in 1775 schreef. De groep deed dit aan het slot van een tournee, die men met het stuk in Ne derland maakte: vanaf eind februari waren er schoolvoorstellingen in Am sterdam, Den Haag, Heerlen, Maastricht, woord de tolk van allen voor deze leer- Nijmegen, Zwolle. Rotterdam. Deventer zame avond. Icn Utrecht. De Zeeuwse opvoering kwam tot stand op initiatief van de Z.V.U., die I met het spel een jeugdvoorstelling orga niseerde. Zij haalde er ongeveer zeshon derd middelbare scholieren uit heel de provincie mee naar Goes: de „Prins van Oranje" was tot de laatste plaats bezet. De heer W. D. van Dijk van de voor-iHe. Franse --orhaa'- een wat oude- ;Sls%ïoSnr„/e„pCT?TTereriïnT" Jan een jongere^SSngï* inleiding gehouden over het onderwerp: ,°P door ha^r :n zyn huis gevangen „de toekomstvoorziening van de vrouw houden. Toch verschijnt er zon jon en haar gezin". Spreker zette op de door fterr.ar. er. het me:sje wordt op hem ver- mevrouw M. Davidse-Meijers' geleide Een tussenpersoon de kapper bijeenkomst in de Bogardzaai. het deel drogist van ae arts zorgt ervoor dat van een levensverzekering uiteen. Op de beide enge mensen elkaar vinden, deze lezing volgde er een interessante Maar voor het zover is. moeten er nogal discussie, die werd afgesloten met het wat complicaties omzeild worden: het - Lezing voor leden C.P.B. Walcheren vertonen van enkele films over verzekeringswezen. De belangstellin; voor deze bijeekomst was maar gering. „Waakdienst" in Engelse Kerk moeten siiekum liefdesbrieven gewisseld worden, de kapper maakt het personeel via verkeerde pillen ziek, de tongeman dringt het huis binnen als zangleraar en als cavalerie-officier. Kortom voor de jonge mensen elkaar vinden heeft „de zaal" tal van vermakelijke scènes achter de rug. De Zeeuwse middelbare scho lieren wisten de opvoering dinsdag best Ook dit jaar wordt op Goede Vrijdag :r. waarderen: zii waren na elk ran de de Engelse Kerk te Middelburg weer de vier bedrnven en vooral aan het slot liturgie van het Kruis gevierd Deze gul met aoplaus. Het bewijs, dat ce dienst in de Engelse Kerk wordt gehou- Z.V.U me: deze voorstelling een geluk- den in het kader van het vrijdagavond- Hge greep deed. gebed en vangt aan om 15.00 uur De vormgèving van deze viering voert terug tot de allervroegste tijden van del christenheid Het jongste gedeelte van deze liturgie, de Kruismeditatie, stamt Uit Jeruzalem, waar ze in 327 voor het eerst werd gehouden De opzet van deze Goede-Vrijdagdienst is zo nog zuiver synagogaal' de lezingen en de gebeden' zijn niet omkranst met liturgische ge-1 bruiken of woorden uil later eeuwen j Het is een z.g. waakdienst. een vigillie: de gelovigen proberen inderdaad ..éér. uur met Hem te waken" Het eerste gedeelte van de dienst bestas: uit de lezingen- zowel uit het Oude aL- uit het Nieuwe Testament: uit het laat-.de a ste de gehele passie De gemeente rea geert telkenmale met nieuwe of juist zeer oude lijdenslïederen Het midden gedeelte van de dienst bestaat uit de breed opgezette voorbeden voor kerk en wereld De liturg geeft steeds de gebeds intentie aan en een gemeentelid zegt het gebed zelf. De diens: eindigt met de Kruismeditatie Door hel zingen van de hymnen „Omdat uw kruis verheven is' ..Zing mijn tong. bezing het teken' overdenkt men de geheimenissen van het LICNSCLUB IN 00ST- ZEEUWSCH-VLAANDEREN OPGERICHT Tijdens een bijeenkomst in restaurant „Zomeriust' le Axel is dezer dagen de Lions Club Oost-Zeeuwsch-VIaanderen geïnstalleerd. Dit werd gedaan door de deputy districts governor" L. Vriens uit Breda. de Lions Club West-Zeeuwsch-Vlaande ren en Goes toegesproken door de heer R. Krol uit Rijswijk (Z.-H.). Verder voer den het woord de heer J. van Dijke. vice- president van de Lions Club West- Zeeuwsch-Vlaanderen, die als sponsor optrad en de heer J. H. Schuringa van ce Lions Club Goes. Namens de nieuwe L:ons Club sprak de president, ce heer J. P. Visser uit Terneuzen De club telt het minimum aantal leden. u v namelijk vijftien. Er zijn behalve in de kruis. Tussen beide hymnen heeft het genoemde districten al Lions Clubs op Beklag Gods plaats. De „Verwijten" van: Walcheren en Schouwen-Duiveland De God aan Zijn volk worden door solozang I Nederlandse Lions Clubs tellen onge- beantwoord. I veer 12.000 leden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21