HOOFDSCHOTEL? VLEES! I Brunt opgetogen over Engeland als tegenstander in jubileumwedstrijd HOOGSTE KLEUR KWALITEIT K.N.V.B. wil wél t.v.-uitzendingen Nederland voetbalt mogelijk op 24 mei tegen Albanië KERKEN ZIJN VERANTWOORDELIJK VOOR BUITENLANDSE ARBEIDERS NOG VEEL SPANNING IN GROEPEN B8 en B9 JUNIORENVOETBAL altijd m NIEUWS UIT DE KERKEN Cassius Clay moet kiezen, tussen titel en religie Voortraming - Tour de France WOENSDAG 25 MAART 1994 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT aaverzenuej VIJFTIEN JAAR SECRETARIS-PENNINGMEESTER „EEN BETERE tegenstander dan Engeland voor onze jubileumwcd- strijd lijkt mij niet denkbaar", zegt Lo Brunt en hij voegt er aan toe: „WU zijn werkelijk heel blij met die wedstrijd en de Engelse voet balbond bijzonder dankbaar voor de medewerking, waardoor Nederland- Engeland het sportieve hoogtepunt wordt van de viering van het vijf- en-zeventig jarig bestaan van de K.N.V.B.!" Juist omdat wij ons in dit jubileum- Jaar bevinden van Nederlands mach tigste sportorganisatie hebben wij de secretaris-penningmeester van de K.N.V.B. een bezoek gebracht in het bondsgebouw aan de Haagse Verleng de Tolweg. Het valt niet mee hem daar aan te treffen. Door zijn vele functies, ook internationaal, is Lo Brunt meer buiten dan in ons land te vinden. Alleen in 1963 al maakte hij meer dan dertig buitenlandse reizen. Ook voor Lo Brunt zelf is het een jubileumjaar. Hij viert namelijk deze maand zijn derde lustrum als secre taris-penningmeester, in welke func tie hij de opvolger werd van Tony Staal. Op onze vraag of er in die vijf tien jaar veel is veranderd komt zon der aarzelen als antwoord: „Ontzet tend veel. Het is af en toe niet meer bij te benen. Om te beginnen heb ik tien jaar geleden de omzwaai naar het betaalde voetbal meegemaakt, het internationale contact is zeer in tensief geworden door de oprichting tien jaar geleden van de „Union des Associations Européennes de Football (de U.E.F.A.), we hebben na veel strijd de toto gekregen, aan de opleiding van de jeugd wordt grote aandacht besteed en we hebben het K.N.V.B.-sportcentrum in Zeist". Door dat alles is de tot 1949 vrij eenvoudige taak van secretaris-pen ningmeester een veelomvattende functie geworden, zowel nationaal als internationaal gezien. Vijf Nederlandse elftallen „Ga maar na", zegt Brunt, „we hadden vroeger maar één Nederlands elftal. Tegenwoordig hebben we er vijf: het Nederlands semi-prof elf tal, de nationale amateurformatie, het Nederlands zaterdagelftal, Jong Oranje (tot 23 jaar) en het Neder lands jeugdelftal (van 16-18 jaar). Voor al die vertegenwoordigende elf tallen moeten wedstrijden worden ge organiseerd, het deelnemen aan toer nooien geregeld en toch mag de com petitie er niet onder lijden". Behalve secretaris-penningmees ter van de K.N.V.B., waarbij hij ambtshalve deel uitmaakt van vel» commissie, is Lo Brunt penning meester van de U.E.F.A., die de wedstrijden om de Europa-beker voor landenteams, voor landskam pioenen, voor nationale bekerwin naars en het U.E.F.A.-jeugdtoer- nooi organiseert, waarvoor hij als voorzitter van (het organisatieco mité fungeert. Lo Brunt is levens voorzitter van de Internationale Voetbal Cup wat wij noemen het Intertoto toernooi - en bestuurslid van Intertoto, waar alle Europese toto-organisaties zijn verenigd die zich niet op het maken van winst toeleggen: Intertoto schaft die toto-organisaties wedstrijd programma's na het voetbalseizoen en 48 clubs uit 12 landen attractieve tegenstanders zonder kosten, want de uitwedstrijden worden betaald. Verder is Brun'. gedelegeerd-com missaris van de Stichting Nationale Sporttotalisator en maakt hij deel uit van het stichtingsbestuur TVN-TER. die tv-reclame wil verzorgen op het komende tweede tv-net. Voetballen mijn hobby Of er tijd over is voor hobby's! „Voetbal is mijn hobby. Ik ben he laas maar zelden thuis, maar ben ik thuis dan heb ik altijd een koffertje met paperassen bij me om die op mijn gemak door te nemen. Mijn vrouw is er aan gewend geraakt en ze helpt me ook nog als het kan!" Lo Brunt is er zich van bewust het nooit iedereen naar de zin te kunnen maken. „Er zijn altijd problemen op te lossen, van welke aard dan ook. Ik ben gewend snelle beslissingen te nemen. Dan worden er wel eens fou ten gemaakt, maar ik ben altijd be reid op een genomen beslissing terug te komen. Voor mij is hoofdzaak, dat er op het bondsbureau zo snel moge lijk wordt gewerkt, dat is in het be lang van iedereen. Niemand is gebaat met een bondsapparaat dat stagne rend functioneert. Maar door de ja ren heen heeft men, dacht ik, ver trouwen in mijn werk gekregen en de overtuiging dat ik het probeer zo goed mogelijk te doen, al weet ik bij voorbaat niet in staat te zijn ieder een tevreden te stellen!" Terug naar de jubileumviering van de 75-jarige (opgericht 2 december 1889) K.N.V.B. „Wij hebben de orga nisatie van het U.E.F.A.-jeugdtoer- nooi gekregen. Met opzet hebben wij landenwedstrijden door heel Neder land verspreid, om ook in die plaat sen goede wedstrijden te brengen waar men doorgaans niet is verwend. Heus, voetballiefhebbers zullen ge nieten, want de jonge intemtionalen van vandaag zijn de cracks van mor gen. Er staan ook", aldus Brunt, „nog enige verrassingen op het pro gramma, maar dat is voorlopig nog een zaak van het bondsbestuur en dan hebben wij als hoofdschotel Ne- derland-Engeland op 2 december!" Vaak wordt er gemopperd op de K.N.V.B. wegens het niet verlenen van toestemming voor tv-uitzending van een wedstrijd. „Dat weet ik", zegt Brunt, „maar laat ik dan onmid dellijk zeggen, dat de K.N.V.B. altijd als een van de weinige bonden in Europa bereid is, te doen wat moge lijk is. Als een tv-uitzending geen na delige invloed (recettes voor thuis clubs) uitoefent op de competitie, zal de K.N.V.B. altijd ja zeggen. Men dient er wel begrip voor te hebben dat b.v. bij thuiswedstrijden van het Nederlands elftal het bezoek aan die wedstrijd er niet onder mag lijden. Maar als het even kan verleent de K.N.V.B. alle medewerking, sterker nog, wij houden rekening met belang rijke ontmoetingen in het buitenland wat het vaststellen van onze eigen wedstrijden betreft. Juist om tv-kij- kers te gerieven!" Verkopen aan t.v. Ter verduidelijking laat hij er op volgen: „Voor een tv-uitzending moe ten beide landen toestemming geven. Vroeger konden nabuurlanden een uitzending verhinderen, maar dat is voorbij, verder is de regeling zo, dat het thuisspelende land de t.v.-recette De K.N.V.B. heeft voorgesteld de wed strijd Nederland-Albanië, voor de voor ronde van het toernooi om de wereld kampioenschappen, reeds 24 mei te spe len. Voor de wedstrijd Albanië-Neder- land heeft de K.N.V.B. als datum opge geven 25 oktober. Het wachten is nu op antwoord van de Albanese voetbalbond. Ook aan de Zwitserse voetbalbond heeft de K.N.V.B. twee data voorgelegd. Voor de wedstrijd Zwitserland-Nederland 8 november van dit jaar en voor Neder land-Zwitserland 25 oktober 1965. De kans lijkt groot dat de Zwitserse voet balbond zich akkoord verklaard met de voorstellen van de K.N V.B. Met Noord-Ierland, het vierde land waarmede Nederland in dezelfde poule is Ingedeeld, zal nader contact worden op genomen, Middelburg-Fluks zaterdag 4 uur Het eerste team van de v.v. Middelburg speelt zaterdag as. om 4 uur op het gemeentelijk sportterrein aan de Na dorst een oefenwedstrijd tegen de Dordtse ploeg Fluks, die momenteel de westelijke 2e klas aanvoert. HALF MILJOEN MOHAMMEDANEN IN WEST-EUROPA In Nederland zeven nationaliteiten PETER LORRE OVERLEDEN Het comité heeft zich eerst beziggehou den met een omschrijving van zijn taak en die van de kerken ten aanzien van het probleem dat het leven van vier a vijf miljoen buitenlandse art>eiders in ezigheld van mohammedaanse West-Europa vormt. Deze arbeiders zijn arbeiders in West-Europa (op het ogen- niet allen Europeanen, maar komen op 't blik al meer dan een half miljoen) ogenblik in toenemende mate uit Afrika plaatst de christelijke kerken voor een en Azië. Het heeft onder meer toenemende verantwoordelijkheid op bet ken over de scholing van maaU terrein van de sociale en culturele hulp Iljke werker» en constate- r-ie dat en ook op het gebied van de geestelijk- mogelijk is onder de arbeiders met -- bijstand. Die bijstand moet niet geleid name onder de Grieken, men -r. te vin- orden door missionaire overwegingen, den. die de ca par.iteit-n bezitten om hiervoor te worden opgeleid. Venier heeft dit Europese comité de uit wisseling overwogen van sociale werkers tussen de emigratie- en de immigratie landen. Het heeft het ernstige probleem van de gezinsacheidlng onder de ogen ge zien en wil voorsteilen doen. om de her eniging te vergemakkelijken van de ge zinnen die thans door migratie geschei den zijn- In Nederland werken arb-iders van ze ven verschillende nationaliteiten, onder wie 6 i duizend Italianen. 7 8 dui zend Spanjaarden, ruim J000 Grieken, enkele duizenden Turken, 500 Joego-La- een aantal Portugezen en Marokka- Men moet de mohammedaanse arbeiders wel in staat stellen om wellicht voor de eerste keer In de geschiedenis christelijke gemeenten In volledige vrij heid te ontmoeten. Dit is een van de conclusies vazi het be raad van het comité van kerken ten be hoeve van de buitenlandse arbeiders dat in Vülemetrie bij Parijs ls gehouden. Het comité dat in 1963 werd opgericht omvat afgevaardigden uit elf kerken in Europa alle lid van de Wereldraad van Kerken en drie afgevaardigden van de Wereldraad. In het comité zijn ook Grieks-orthodoxe kerken vertegen woordigd. De acteur Peter Lorre, bekend uit vele griezelfilms, Is maandag dood aangetrof fen In zijn woning In Hollywood. I<orr*i, die op 26 juni 1904 te Rosenberg |n Hon garije geboren werd, heeft vermoedelijk een hartaanval geluid. Lorre begon zijn loopbaan als acteur in Wenen. Hij speelde ook bij het gezel schap van Berthold Brecht in Berlijn. Hij kreeg een contract in Hollywood voor zijn spel in de Duitse film ,.M". waann hij de rol vertolkte van een ziekelijke kindermoordenaar. In 1935 Ring Lorre IDe. naar Hollywood, waar hij in de loop der CL jaren optrad in tientallen griezelfilms. mf,. Lorre, die gescheiden leefde van zijn vrouw Anna Marie, heeft een dochtertje van tien jaar De acteur leed al jaren aan te hoge bloeddruk. vangt. Zo hadden wij geen enkele be zwaar tegen de t.v.-uitzending van P.S.V.Zürich voor de Europa-beker op 4 maart. Want P.S.V. verkocht die wedstrijd aan de N.T.S.". Dat bij landenwedstrijden beide landen toestemming moeten verlenen is niet abnormaal, zij maken samen de wedstrijd en hebben dus samen wat te vertellen. Voor wedstrijden om de Europa-beker op neutraal terrein onderhandelt de tv-commissie van de U.E.F.A. met Eurovisie: van het be drag dat Eurovisie betaalt ontvangen de U.E.F.A., beide clubs en de orga niserende bond ieder een kwart, a WIK BI heeft nog één punt nodig In twee van de drie volgende groepen het Zeeuwse juniorenvoetbal, die aan de beurt zijn voor de standenlijst- overzichten, is er nog enorme spanning. Het zijn de groepen B VHI, waar Bruse Boys B I en Zierikzee B I in een heftig duel gewikkeld zyn, en B IX, met drie kampioenskandidaten: A.Z.V.V. B I. Axel B I en Terneuzen B I. In groep B VU heeft W.I.K. B I nog 1 puntje nodig voor de titel. Groep B VU: WI.K. B I Renesse B I Zwaluwen B I Burgh B I Brouwersh. B I Groep B Vin: Bruse Boys B I Zierikzee B I Zierikzee B TT Duiveland B I S.K.N.W.K. B I Mevo B I Dreischor B I Groep B IX: A.Z.V.V. B I Axel B I Terneuzen B I Hoek B I Ria B I Zaamslag B I Com Boys B I Tern. Boys B I Sluiskil B I x 13 11 X 1 23 38-12 13 7 3 3 17 39-21 12 5 1 6 11 25-20 14 3 2 9 S 15-34 14 3 1 10 7 19-49 12 10 2 0 22 110- 8 11 9 2 0 20 112-11 12 6 2 4 14 34-44 12 4 2 6 10 23-60 11 3 2 6 8 13-46 11 1 2 8 4 9-73 11 0 2 9 2 5-64 14 12 0 2 24 54-19 13 11 1 1 23 57-13 12 9 1 2 19 51- 9 12 6 1 5 13 29-29 11 5 1 5 U 18-18 15 3 2 10 8 26-59 9 3 16 7 14-29 13 2 2 9 6 18-40 14 1 1 12 1 Jl-62 Groep A T: Vlissingen A IZeeland Sport A I 124. Groep A II: Meeuwen A IZeelandia A 13 03. Groep A UI Middelburg A mVlissingen A V 41. Groep A IV: Mevo A IGoes A U 46; Zierikzee A IKloetlnge A I 2—5. Groep A V: Kapelle A IWemeldinge A I 10. Groep A VI: Axel A ICom Boys A I 70; Hontenisse A ISteen A I 5—0; H.V.V. 24 A I—H.V.V. 24 A II 91. Groep BU: Serooskerke B I Meeuwen B I 20; Domburg B IVlis singen B II 11. Groep B III: R.C.S. Een neuspunt, welke bij start en landing omlaag gedraaid lean toorden om de vlieger een beter zicht op de grond te geven, is een van de opvallendste kenmerken van het door Lockheed ontworpen su person isch e verkeersvliegtuig. Het model van de romp staat op icare grootte in de Amerikaanse fabriek. Op de bovenste foto de rompneus, zoals deze eruit ziet tijdens de vlucht, waarbij snelhe den van 3200 km <3 x zo s-nel als het geluid) mogelijk zijn. Onder ziet men hoe de neus voor de lan ding 15 graden wordt neer-gelaten. Bij de start gaat de neus 10 gra den omlaag. Door de speciale con structie en de vele glasvensters zal de vlieger voldoende zicht heb ben om zelfs bij minder gunstige weersomstandigheden zijn snelle vogel aan de grond te zetten. Wemeldinge I 13: Hansw. Boys B IYer- seke B I 01. Groep B VU: Renesse B IBrouwershaven B I 31. Groep B VTTT- S.K.N.W.K. B I—Bruse Boys B I 010. Groep B IX: A.Z.V.V. B ICom Boys B I 7I; Zaamslag B ISluiskil B I 10. Groep B X: Axel B IUAxel B U 16; Terneuzen B IICom Boys B II 8—0. Groep XI: H.V.V. 24 B I—Vo gelwaarde B I 13. Groep BX U: H.V. V. 24 B III—Hontenisse B U 2—2; H.V. V. 24 B IV—Koewacht B I 1—4. Groep B XIV: Aardenburg B IIRetranche- ment B I 32; Groede B IAardenburg B IU 11—0. SWIFT ONTVANGT VICUS ORIËNTUS Het laatste weekeinde Ls voor Swift gunstig geweest. De ploeg prolongeerde op verrassende wyze zijn titel als lands kampioen microkorfbal voor zaterdag clubs, en verkreeg in de veldcompeti- tie een relatief gunstiger positie f.o.v de medekandidaten voor liet degradatie- lot, want Danaïden en Algemene verlo ren beide. Zal de uitstekende prestatie van jl. terdag Swift inspireren tot een opmars in de veldcompetitie Veldkorfbal stelt andere eisen aan micro, en die opmars zal dan moeten beginnen tegen koplo per Vicus Oriëntus, dat a.s. maandag (tweede paasdag) op bezoek komt aan de Sportlaan te Middelburg. Men mag van de oranjehemden geen overwinning venvachten, maar een klei ne nederlaag geeft hoop voor de toe komst. De wedstrijd begint om twee uur. De andere ploegen in ae eerste klas ko men niet in het veld en kunnen zich aan seriewedstrijden e.d. wijden. De stand Ls: De stand is: Vicus Oriëntus H.K.V. 2 Zuiderkwartier Sperwers Ons Eibernest 2 O.S.C.R. Fluks Quick Swift Danaïden Algemene 13 10 3 0 23 72-38 14 11 1 2 23 101-53 15 8 3 4 19 72-67 13 7 1 5 15 16 7 1 8 15 13 5 3 5 13 14 5 3 6 13 12 5 2 5 12 3 2 8 2 3 10 65-50 73-70 56-49 57-66 57-59 50-65 57-99 16 3 0 13 6 52-100 Een Nederlands comité, dat door het protestants overleg maatschappelijk werk samen met de Oecumenische Raad van Kerken is ingesteld, tracht momen teel met de r.-k. organen, die zich op dit terrein bewegen, te komen tot een lande lijk instituut, dat het werk ln Nederland moet coördineren. NED. HERVORMDE KERK. Beroepen door de classicale vergadering van Heusden voor het jeugdwerk: K. J. Jansen te Schellulnen, die dit beroep ook aannam. Beroepen te Bleiswijk: P D. de Bruijn te Opijnen (Gld); te Schamegoutum en Loënga: J. J. Nijenhuis te Buren (Gld.); te Zwaagwesteinde: J. W Zimmerman te Usquert en Rottum, sing van de kwestie .vunaszenty, uo u- Aangenomen naar Sluiskil: H. J. Ruis, jarige kardinaal die sinds de Hongaarse kand. te Utrecht opstand van 1956 als vrijwillige balling Bedankt voor Gramsbergen: toezegging: Weer besprekingen over kwestie-Mindszenty Twee afgezanten van het Yatikaan, die vorige week vrijdag incognito naar Hon garije kwamen hebben volgens Hongaar se zegslieden besprekingen gevoerd, die goede beloften Inhouden voor een oplos- 1 de kwestie Mindszenty, de 71- >1 voor kleurendia's of voor kleurenfoto's CT18 diafilm CN17 negatieffilm Let op de naam Agfa achterop elke CN 17 kleurenfoto"* J eugdmanifestatie „Palaver '64" op Hemelvaartsdag MacArthur werd weer geopereerd Generaal Douglas Macarth ur heeft maandag in Washington een spoedopera tie ondergaan na kort tevoren een ern stige maag-darmbloeding te hebben ge had. Hij zou de operatie goed hebben doorstaan. De 84-jarige generaal, die op perbevelhebber van de geallieerde strijd- Een kleine twintigduizend jongeren zul len op Hemelvaartsdag 7 mei kun- deelnemen aan een manifestatie var de stichting „Jeugd en Bijbel" onder het motto ..Palaver '64" in de Irenehal van - de iaarbeurs in Utrecht Deze biicen- krachten in het Verre Oosten is ge-1 ljmuiden. komst vormt ónder meer hÓt slu tstük «eest werd ook al op 6 maart geope-Beroepen te Leeuwarden: H. W. Eerland 1 reerd. I». nerf zijn jalbUa, negrge.»- Amersfoort; Amsterdam-West - J. Rebel te Haarlem-Noord. De Weense politie 1* bezig met een onder zoek naar aanleiding van de aanhouding van een 00-Jartge man en zijn 20-)arige vriendin, die hebben getracht valse biljetten van 20 pond ln omloop te brengen. Men neemt aan dat de biljetten aan het eind van de twee de wereldoorlog ln het conceniraUekamp Sschsenhausen ztjn vervaardigd Zij zouden afkomsUg rtjn van de voorraad die de Duit ser* aan het eind van de oorlog In het meer van Toplitz in Stiermarken lot zinken hadden gebracht. In een wetboek van het Britae mlr.tatert» van binnenland*? zaken wordt gepleit voor een utelsel van «ohadelooMtellIng aan slacht offer* van gewelddaden of hun nabestaanden uit de staatska*. Het geven van een der gelijke «chadrloonateillng zou niet Inhouden dal de staat zich verantwoordelijk acht voor het gebeurde, doch de staat zou aan het al gemeen meeleven met het slachtoffer namen» gemeenschap gestalt» moeten geven in het Amerikaanse gezantschap ver toeft. De Vatikaanse functionarissen, van wie een Agostino Castaroli, de onderstaats secretaris voor buitengewone kerkelijke aangelegenheden was, hebben twee keer een ontmoeting gehad met kardinaal Mmdszenty en voorts gesproken met ho- functionarissen van de Hongaarse re- Volgens de zegslieden houdt kar- Koenlg van Wenen, die de bespre kingen over Mindszenty in Boedapest in leidde. zich gereed om opnieuw naar de Hongaarse hoofdstad te reizen. Men ver wacht dat hij het zal zijn die ten slotte de beslissende handtekening zet onder het overeengekomen document over de verhouding tussen kerk en staat in Hon garije. De positie van kardinaal Minds zenty, die aoor het Vatikaan nog steeds als primaat gehandhaafd wordt, heeft een regeling van die verhouding steeds in de weg gestaan. Duitse Evangelische Kerk achter verklaring van paus Paulus De Duitse Evangelische Kerk heeft zich geschaard achter de verklaring van paus Paulus dat rooms-katholicken en protes tante elkaar moeten vergeven voor het onrecht dat in het verleden in naam van de godsdienst ls bedreven. In een verklaring die zondag in alle evangelische kerken in Oost- en West- Duitsland werd voorgelezen, wordt ge zegd dat de christen zich moet laten lei den door de woorden uit het „Onze Va der" vergeef ons onze schulden zo als wij ook aan anderen hun schuld ver geven". Kerkelijke mutaties GER. KERK. Beroepen te Harderwijk: vac. wijlen A. Dercksen en te Amsterdam-W. vacature J. Wiersema: J. Boonstra te Middelburg: te Emereompascum: A. J. Kampherbeek, kandidaat te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar Wateringen: W. J. Markus, kandidaat te Vlaardingen. GER. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar Den Helder: H. Smit te Terneuzen. Examens. De classis Kampen heeft prep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heren S. Braaksma en B. Meijer, bei den te Kampen. Heide te Oudega (W.), voor Schipluiden: J. Th. W. Quak te Mijns- heerenland. Bedankt voor Papendrecht: J. van den Heuvel te Ede. Kand. A. Schipper te Doeveren, ledder van het jeugdwerk in de classis Heusden is aangezocht als studentenpredikant te Makassar. De Gereformeerde Zendings- bond in de Ned. Hervormde Kerk zal hem uitzenden. Kand. Schipper heeft i aanvaarden. CHRIST. GER. KERK Tweetal te Rotterdam-Kralmgen Heerma te Nunspeet en M. Vlietstra te Wereldkampioen zwaargewicht Casshi- Clay, die thans Mohammed Ali heet, zal moéten hesluiten of hij wereldkampioen wil blijven of mohammedaans voorvech ter wil worden. Dit is vandaag in Pater- son, New Jersey, meegedeeld door een bestuurslid van'de World Boxing Asso ciation, Abe J. Greene. Greene verklaarde dat Clay moet inzien dat sport en religieus fanatisme onver enigbaar zijn. De voorzitter van de World Boxing Asso ciation. Ed Lassman, heeft gisteren ge zegd dat hij de organisatie heeft voorge steld Clay zijn wereldtitel te ontnemen. De secretaris van de Europese boksbond, Piero Pini, verklaarde gisteravond dat de Europese boksbond zich niet in het geschil tussen de World Boxing Associa tion en Clay zal mengen en officieel nieuws uit Amerika afwacht. De voorzitter van de Britse boksbond, Jack Onslow Fane, heeft in Londen ge zegd een beslissing van de World Boxing association inzake de wereldtitel van Clay te zullen respecteren. De secretaris van de Engelse boksbond, Teddy Waltham. meende dat men eerst het on- derzoek van het contract dat List on at Clay indertijd hebben afgesloten moet I afwachten. Hij merkte op dat de Engel se boksbond geen lid is van de World I Boxing Association. de actie voor het jubilerende Neder landse Bijbel Genootschap „Een miljoen Kameroen". Onder de vooraanstaande artiesten die hun medewerking hebben toegezegd is de spiritualzangeres Mahalia Jackson. Ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van het Nederlands Bijbel Ge nootschap willen verschillende christe lijke jeugdorganisaties een miljoen gul den bij elkaar krijgen voor een geïllus treerd bijbels verhalenboek voor Kame roen. Daartoe is de stichting „Jeugd en Bijbel" gevormd. Het bestuur daarvan beslaat uit vertegenwoordigers christelijke sportorganisaties en diverse christelijke en kerkelijke jeugdbewegin gen. zodat dit jaar op Hemelvaartsdag maar één grote jeugdbijeenkomst wordt gehouden in plaats van de gebruikelijke afzonderlijke bonds- en toogdagen. Het motto „Palaver" is gekozen omdat ook gediscussieerd zal worden. De jon geren kunnen na afloop van het feest programma dat volgt op de korte hemel waarts viering, verzorgd door leden var 3e universitaire kapeldiensten, „kriti sche vragen stellen over de bijbel, dit door de aanwezige dominees zullen wor den beantwoord. AL FEN TON BIJEEN Voor de NB.G.-actie „Een miljoen Kameroen" is door schoolkinderen en sportorganisaties al een ton bijeenge bracht, Er zal voor deze actie onder an dere een langspeelplaat met liedjes en liederen (van onder meer Annie M. Schmidt, Jules de Corte, ds. Okke Jager en ds. Jan Wit) verschijnen. De televisie zal op 28 april een voorbe schouwing geven over „Palaver "64". Op de dag van de manifestatie zelf wordt 's avonds een reportage uitgezonden. De V.P.R.O. verzorgt op Hemelvaartsdag drie radioreportages over de bijeenkomst in de Irenehal. Produktie van de „Concorde" vertraagd De produktie van de prototypen van het Frans-Britse supersone verkeersvlieg tuig „Concorde" zal verscheidene maan den worden vertraagd als gevolg van ijzigingen in het ontwerp, zo is gisteren in luchtvaartkringen te Parys vernomen. „De „Concorde" moet omstreeks 1970 in dienst komen. Met name zal de inhoud van de brand stoftanks worden vergroot, terwijl voorts het motorvermogen met vijftien procent zal toenemen. Ten slotte zal het vieu- geloppervlak worden uitgebreid. Het ge wicht van het toestel zal door een en ander van 120 tot 145 ton toenemen, al dus genoemde kringen. Sud-Aviation, de Franse vliegtuigfabriek die de „Concorde" samen met de ,3ritish Aircraft Corporation" gaat bouwen, wil de geen commentaar op de gemelde wij zigingen geven. Een woordvoerder zei dat wellicht volgende maand een officiële verklaring zal worden afgelegd. Gestolen wapens toevallig gevonden In een woning aan fle Kinderdykstraat te Amsterdam zijn maandagavond de ze ven l.Z.I.-machinepistolen gevonden die. vermoedelyk in de nacht van 22 op 23 februari, op de vliegbasis Soeeterberg zijn gestolen. De Koninklijke Marechaussee heeft als verdachte van deze diefstal gearresteerd de 20-jarige militair D. S. die in Huis ter Heide is gelegerd en op de vliegbasis werkzaam is. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. De pistolen zijn aan de justitie overgedragen. Twee loodgie ters deden de vondst in een donkere kel derruimte toen zij voor het verrichten van reparatie de hoofdkraan wilden dichtdraaien. De ouders van D.S. zijn medebewoners van het bedoelde huis waarvan de hoofdbewoner de reparatie had opgedragen. De wapens waren opge borgen in een stalen kast. Advertentie) Dit is de geselecteerde Nederlandse ploeg, die nu reeds intensief traint voor de grote tour. En die - na inspannend werk - geniet van de goede verzorging in het gerenommeerde Hotel „Boschhek" te Breda. Daar weet men wat nodig ls om steeds fit te zijn voor de nieuwe dag. Daar krygen de renners welverdiende nachtrust: ze slapen op echte OLGA-MATBASSEN,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13