PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT THANT OPENDE IN GENÈVE DE WERELDHANDELSCONFERENTIE Dringend beroep op de ontwikkelde landen Weg Sluiskil-Axel wordt breder en veiliger Mr. Cap aan de slag P.v.d.A. ZAL STEMMEN TEGEN HUURVERHOGING Duitsland wenst wijzigingen in E.E.G.-ontsnappingclausules E.E.G.-commissie komt met anti- inflatieprogram Eisen van de klagende volken Fm DIPLOMAAT VOORGESTELD ALS BEMIDDELAAR OP CYPRUS Weer felle aanval van Chinezen op de Sowjet-Unie Bij de onlusten in India 200 doden Deze week begint storten brugdek 207e jaargang - no. 71 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISS1NGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, P. B. den Beer en W. de Paster. Hoofdredactie: W. Leert «uwer en O. A. de Kek. Abonnementsprijs 7S cent per week. 9.78 per kw.; franco per poet I Walstraat 58-60, tel. 3355 (b.g.g. red. 3508. ad». 3647'3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 tBg.g. red. 2078'3169. adv. 2375). Goes: Gr. Markt X t*L 6140 (b.g.g. red. 7853. ad». 8213 2911; Zlerlkzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 33 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,80. Inget mei 3 z tanef. Kleine adv. (max. 9 regels) 32 ct. p. regel (min. 1 JM>. „Brieven bur. jt. Bureaus: VHulngen Oostburg: tel. 2396. TerneuzenArsenaalstraat 2. teL t blad" 26 ct. meer. Giro 369300 P.Z.C., MWldellwrg- Dinsdag 24 maart 1964 Pagina 3 „NIEUWE VERDELING VAN LASTEN VEREIST" In Genève is gisteren de conferentie van de Verenigde Naties over handel en ontwikkeling geopend waaraan wordt deelgenomen door meer dan 1500 afgevaardigden afkomstig uit 122 landen. 84 daarvan behoren tot de minder ontwikkelde landen. Hun verlangens om te worden opgenomen in de rij van welvarende volken vormen de spil waarom de besprekingen zullen draaien. Dit bleek dadelijk al uit de openingsrede van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Thant. Hij deed een dringend beroep op de ontwikkelde landen de kloof tussen arme en rijke staten kleiner te maken en hij vroeg hen met klem mee te helpen de arme landen te verlossen van hun economische afhankelijkheid. NA GOUDEN PLAAT, GOUDEN WERPHENGEL Toen zanger Willy Alberti een be zoek bracht aan de Hisvza-Goed Kamp tentoonstelling in het Am sterdamse RJt.l.-gebouw werd hij door een van de standhouders ver rast met een gouden werpmolen. De zanger probeerde zijn nieuwe goud- Thant sprak de hoop uit dat de confe rentie, die drie maanden zal duren, de grondslagen zal leggen voor een op ontwikkeling gerichte nieuwe handels politiek. „Er is een dramatische behoef te ontstaan aan snelle economische ont wikkeling van de minder ontwikkelde gebieden. Het is duidelijk dat een nieu we internationale verdeling van de las ten vereist is", aldus de secretaris-gene raal. Voorzitter De conferentie heeft met algemene stemmen de Egyptenaar, dr. Abdel Mo- neim El-Kaissoumi tot voorzitter geko zen. Voor de aanvang van de conferen tie waren de delegatieleiders het eens geworden over de verdeling van het aantal vice-voorzitters, waarvan erin totaal 24 zullen zijn. In zijn toespraak tot de conferentie verklaarde dr. Kaissouini dat de on derontwikkelde landen in hoge ma te zijn achtergebleven bij de toene ming van de welvaart in de wereld. DR. VONDELING: Het staat nu al vast dat de Tweede- Kamerfractie van de P.v.d.A. te gen de huurverhogingsplannen van de regering zal stemmen. Dit heeft de fractievoorzitter van deze partij, dr. A. Vondeling, gisteravond in een politieke televisieuitzending aange kondigd. In tegenstelling tot de huis eigenaren meent dr. Vondeling, dat er de laatste dertien jaren wel het een en ander met de huren is gebeurd. Wie in 1951 per week tien gulden huur moest betalen, betaalt nu veelal 22 en gaat volgens dr. Vondeling op 1 juli 25 be- -'ep, talen. Het kernbezwaar van de I v.d.A. ,,De economische groei van de onder ontwikkelde landen zal jaarlijks met tenminste vijf procent moeten toe nemen willen zij enige vooruitgang boeken", zei hij. Evenals Thant wees dr. Kaissouini op de kloof tussen de geïndustrialiseerde ge bieden en de arme landen, een kloof die volgens hem steeds breder wordt. Commissies Na de officiële opening van de confe rentie werden 5 commissies benoemd, dit ieder een aspect van het conferentie thema zullen behandelen. De vijf hoofd onderwerpen zijn: internationale grond- stoffenproblemen, de handel in indus triële eindprodukten en halffabrikaten, de verbetering van de „onzichtbare" handel van de ontwikkelingslanden en financieringsproblemen, institutionele en de gevolgen van de regionale econo mische blokvorming by de uitbreiding van de handel. In de komende twaalf weken zullen de commissies, mede aan de hand van tal rijke reeds uitgebrachte rapporten en ingediende voorstellen, de genoemde hoofdonderwerpen bespreken, terwijl te gelijkertijd, althans gedurende de eerst komende weken, in de grote conferentie- zaai van het Paleis der Nations alge mene debatten gehouden zullen worden, waarbij de ministersdelegaties van de 122 deelnemende landen het woord zul len voeren. Kroesjlsjew „het Onderhoud Het onderhoud van de woningen noem de dr. Vondeling niet alleen vaak ge brekkig, maar ook het woongerief laat veelal te wensen over. Om dit punt gaat het volgens dr. Vondeling, want een huurverhoging heeft alleen zin als je er als huurder wat van terug krijgt. Dr Vondeling herinnerde eraan dat bij de huurverhoging van 1957 de helft van de verhoging in een pol inoesl worden ge stort, waaruit dan te zijner tijd verbe teringen zouden kunnen worden gefi nancierd. Een soort van gedwongen spaarsysteem voor de huiseigenaren noemde de heer Vondeling deze maat regel, die door de vorige regering on gedaan werd gemaakt. Als het systeem zou zijn voortgezet, zou er volgens een ruwe schatting van de P.v.d.A.-fractie nu 500 miljoen in de pot zijn gestort, waarvoor naar zijn mening heel wat oude woningen hadden kunnen worden verbeterd. KEIZER-KARELPRUS VOOR PRESIDENT Wl De stad Aken heeft de Keizer Karei- prijs voor 1964 toegekend aan president Segni van Italië. De prys wordt sinds 1950, jaarlijks toegekend voor bijzondere verdiensten op liet gebied der eenwor ding van Europa. Premier Kroesjtajew heeft tn een schap aan de afgevaardigden na wereldhandelsconferentie gezegd voor een verantwoordelijke en taak staan. Deze bestaat volgens hem uit scheppen van betere voorwaarder de ontwikkeling van de wereldhandel op basis van rechtvaardige principes, die de normalisatie van de handel be vorderen, het opheffen van kunstmatige barrières en van discriminatie, het voor alle landen verzekeren van een waar dige plaats bij de internationale verde ling van de arbeid zowel als het uit werken van praktische maatregelen om de internationale handel en economische samenwerking te bevorderen, en een doeltreffend organisatieapparaat te scheppen met het doel de besluiten van de conferentie zo spoedig mogelyk te doen uitvoeren". „Vergemakkelijken voor landbouwverordeningen' In Hamburg is maandag de eerste speciaal voor de Wcstduitse marine gebouwde tor prdoboot jager overge dragen. De 2850 ton nietende Ham burgzal 250 koppen een knopen per uur k schip is onderma vier automatische leide 10 cm kano burg" kan verder anti-onderzeeboot- torpedo's en raketten meevo - bemanning ca snelheid van ,?a linnen halen. Het •r uitgerust met door radar ge- Vijf „partners" voelen niets voor een wijziging I)e Duitse bondsrepubliek heeft gisteren in de ministerraad van de Èuropese Economische Gemeen schap in Brussel aangekondigd voorstellen te zullen indienen om het inroepen van de ontsnappings clausules in de landbouwverorde ningen van de E.E.G. te vergemak kelijken. Op verzoek van <le Duitse delegatie werd !de kwestie van «Ie criteria voor de ont- snappingsclausules besproken op de eerste dag van de driedaagse minister raad van de E.E.G.die geheel aan land- I bouivkwestïes is gewijd. Dit jaar heeft de I regering in Bonn reeds twee keer van deze clausule gebruik gemaakt om zijn grens te sluiten: de eerste keer voor de invoer van een bepaalde kwaliteit De E.E.G.-commissie xal bU de minister raad van de gemeenschap een program voor inflatiebestrüding met een looptijd van 9 tot 15 maanden indienen, xo heeft Robert Marjolin. vice-voorzitter van de E.E.G.-commissie. gisteren in het Euro pese parlement in Straatsburg bekend- j gemaakt. De E.E.G.-ministerraad zal dit, program, waarmee men binnen een be-i perkte periode het economische even wicht in de zes landen hoopt te herstel len. bespreken in de speciale vergadering op 13 april. Marjolin. die sprak tijdens een debat in het Europese parlement over de huidige inflatiegevaren in de Europese Econo mische Gemeenschap, had de indruk dat die gevaren sedert hij in januari voor hel eerst alarm sloeg, niet minder zijn geworden als gevolg van de maatregelen die intussen door de regeringen zijn ge nomen. In januari had Marjolin reeds gepleit voor beperking van overheidsuitgaven en krediet. Nu voegde hij hieraan toe dat men niet voor tijdelijke belastingverho ging en aanpassing van de prijzen van openbare diensten of vervoer en energie zou mogen terugschrikken. Ook mocht men de huren niet losmaken van de eisen van een rendabele woningbouw. De E. E.G.-commissaris gaf toe, dat dit harde maatregelen zijn, maar, zo zei hij, in een gebrek aan moed zou op dit ogenblik juist een groot gevaar schuilen. Het Europese parlement aanvaardde gis teren een resolutie, waarin zij zich una niem schaart achter de opvatting van de E.E.G.-commissie. Tachtig jaar bij dezelfde baas Vandaag viert de heer Chr. ja gers te Den Haag zijn 98ste ver jaardag. Een feit. dat bulten de kring van familie en vrienden geen opzien zal baren, maar dat toch wel opmerkelijk is als men weet dat hij van ale 98 Jaar er binnenkort 80 in dienst van de zelfde werknemer, een Haagse Eharmaceutische groothandel zal ebben doorgebracht Op 10 mei 1884 trad de heer ja gers bij de grootvader van zijn huidige werkgever in dienst. HIJ is thans chef van de afdeling kina. Met pensioen wil hij niet. ..want dat zou mijn dood zijn". Een trou we werknemer dus ,,Tja, kom daar nu nog eens om", zei zijn werkgever met een mengsel van trots en spijt in zijn stem. geopend de wereldconferentie over handel en ontwikkeling. Het is een riuunnioeiconferentie. waaraan 122 lan den deelnemen. Omachry vingen als „grootste ter wereld", „rniljardendoilars- aifaire' ..geen zaai in Geneve groot ge noeg", kortom een hele n*ks superia- tïeven zijn op haar van toepassing. Dat zijn dan'prettige, maar dikwijls ook c prettige superlatieven, aan de ..we: I Nog nooit zijn aan Oe „westerse landen' zulke wel haast orut&le eisen gesteld door de on derontwikkelde lai tientallen delegatie sociale bravour en zo weinig economi sche kennis naar een wereldconferentie gegaan. Nog nooit werden zoveel rap porten opgesteld over kant-noch-wal-ra- kende economische denkbeelden. Spaans „nationaal bevrijdingsfront" gesticht Zelden is er een handelsconferentle ge opend. waarbij in de openingsrede (uitgesproken door de heer Thant, secretaris-generaal van de Verenigde Naties) zoveel twijfelachtigs werd ge zegd over de internationale handel in het algemeen. Blijkbaar is de Internationale handel tot op heden geen instrument van de economische voor uitgang geweest. Spaanse oppositiebewegingen hebben de stichting bekendgemaakt san een Spaans nationaal verzetsfront om het be- - A, hl^r wind van generaal Franco in Spanje te ^nt vol?ens de heer bestrijden. De persafdeling van het front heeft be kendgemaakt, dat het front vorige maand „ergens in het buitenland" is ge sticht op een bijeenkomst van verschei dene anti-Francoorganisaties, Van de leiding van het front maakt de minister van buitenlandse zaken van het voor oorlogse republikeinse bewind, Alvarez Del Vayo, deel uit. TURKEN OP CYPRUS BESCHOTEN GRIEKSE AUTO'S Makarios akkoord taken van üe V.N.-troepi Schoten en Turkije „zeer waarschijnlijk" Secretaris-generaal Thant van de Verenigde Naties heeft Turkije verzocht, akkoord te gaan met de aanstelling van de Finse ambas sadeur in Stockholm, Sakari Tuo- mioja, als bemiddelaar in de kwes tie Cyprus zo maakte het Turkse ministerie van buitenlandse zaken gisteren bekend. Krachtens een resolutie van de Veilig heidsraad moet de aan te wijzen bemid delaar de instemming hebben van Groot- Rrittannië, Griekenland en Turkije als ondertekenaars van het Cyprische ga- runtïeverdrag en van de regering van Cyprus. Makarios Volgens de Finse pers heeft aartsbis schop Makarios. de president van Cy prus. laten weten dat de Griekse Cy prioten met Tuomioja als bemiddelaar kunnen instemmen. Turkije bestudeert de boodschap van Thant thans en zal binnenkort antwoorden. Welingelichte kringen achten het „zeer waarschijnlijk" dat Turkije nu met de door Thant voor gestelde persoon akkoord zal gaan. Op Cyprus zelf werd gisteren alleen in de buurt van het Turks-Cyprische dorp Louroudjina geschoten. De Turkse Cy prioten lieten later twee Grieks-Cypri sche vrouwen en een kind vrij, maar zeven mannen worden nog door hen vastgehouden, zo deelde een Britse mili taire woordvoerder mee. Volgens de politie werden drie auto's door Turkse Cyprioten beschoten, waar bij twee mensen licht werden gewond. Een Turks-Cyprische woordvoerder ver klaarde, dat de schietpartij was uitge lokt door Grieken, die op twee Turkse herders vuurden. ftulltlljH Thant zal deze r moetconferentie die handel moeten her vormen tot een instrument van vooruit gang. De heer Thant wenste ook. dat de „marktkrachten" In bedwang worden gehouden, die tot nog toe een hinderpaal waren voor de politiek der regeringen. Dat die marktkrachten een onmisbare vorm van sanering zfjn by overproduktie enz. telt blijkbaar niet mee. Ook de heer Kroesjtajew heeft bij de opening van de conferentie een duit in de zak gedaan. In een ..verklaring' zegt hij, dat alle landen een waardige plaats moeten heb ben bij de verdeling van arbeid. Volgens hem is er nu een oneerlijke verdeling, waarvan de onderontwikkelde landen de dupe worden. De hulpbronnen van deze landen worden uitgeput en dat is een gevoig naar de heer Kroesjtsjew meent van altijd nog aanwezige Im perialistische exploitatie. Citeren wij nog even de heer Thant. die betoogde, dat de toestanden in de onderontwikkelde lan den niet langer aanvaardbaar zijn voor de bewoners van deze gebieden, dan... is het wel duidelijk in welke richting men deze Geneefse conferentie wil atu- ze moeten meer betalen voor de produkten uit de onderontwikkelde gebieden, ze moeten die produkten too- laten, ook als ze in bepaalde westerse landen reeds met overschotten zitten, ze moeten ruime kredieten geven, ze moe ten vrijdom van omzetbelasting geven, ook als hun eigen onderdanen die vrij dom niet krijgen, ze moeten de onder ontwikkelde landen helpen bij het opbou wen van eigen koopvaardijvloten, die de westerse koopvaardijvloten ten dele moeten Uitschakelen, ze moeten helpen als de valuta van een onderontwikkeld land waardeloos dreigt te worden, kort om de onderontwikkelde landen willen van de „westerse tafel" een stevige brok meepikken zonder dat zij daartegenover een wezenlijke bijdrage tot de „wereld welvaart" of hce men dat wereld- verschijnsel wil noemen behoeven te leveren. Zij willen ten eigen bate een deel van de westerse welvaart aftappen, liefst zonder garantie, dat ze in het ei gen land harder zullen werken, de pro- dukiie verhogen, de armoede bestrijden de financiën in orde zullen houden. „Zeer tevreden Betrouwbare kringen in Ankara zei den gisteren, dat Turkije „zeer te vreden" is over de vorderingen van Thant bij het vormen van de vredes- Op de vergadering in Algiers van de raad voor Afro-Aziatische solidariteit heeft de Chinese afgevaardigde mevrouw Koeo Tsjien in scherpe bewoordingen de I-Iet S*3' ^uer om onmogelijke eisen. Sowjet-politiek ten aanzien van het wes- 4 1 maar ze zijn nochtans gesteld en ten en de neutralistische landen gehe- niet d<*>r een enkel land. doch door keld. De Sowjet-delegatie hoorde dit lijd- van landen. Ook weten we nu mm aan en een der leden van deze af- a!' dat er, allerlei verdergaande ei- vurdiiin; g»l later ala eon.mentaar al-,do™ «IMesaües van OnderüjlmkM- leen maar- noe meer Chinees vuur de Ianden gesteld zullen worden. Ver leen maar. „nog meer Chinees suur- scheidene van deze landen hebben be reids laten weten, dat ze ook het Mevrouw Koeo Tsjien noemde Kroesj- bijzondere denkbeeld van de heer tsjews nieuwjaarssuggestie om van hel Kroesjtajew steunen, die een nieuwe or- gebruik van geweld bij het regelen van gebiedsgeschillen af te zien een „mis leidende leuze", het beperkte kernstop- verdrag van Moskou was een „groot be drog" bedoeld om het kernwapenmono- politie te handhaven Misleidend was vol gens haar ook de Sowjet-Russische stel ling dat economische opbouw een cen trale taak van de nieuwe landen was (Italiaanse) appelen en de tweede keervoor het melkprijsjaar 1964-1965. Tot voor eieren. Beide keren echter moest •erbod worden opgehe dat de Europese commissie de clausule niet op" de juiste gronden toegepast achtte. Geen regel De vijf andere E.E.G.-landen bleken echter gisteren niets te voelen voor een wijziging van de criteria, omdat zij vinden dat het gebruik van de clausule een uitzonderingsmaatregel moet blijven en niet tot een reg mag worden. Desondanks kondigde de Duitse delegatie aan voor de vol gende vergadering van de E.E.G.- mlnisterraad voorstellen te zullen in dienen om de criteria te wijzigen, Melkprijs Gisteravond werd in de raad ook verder gedebatteerd over de vaststelling van de maximum- en minimumrichtprijzen De Indiase minister van binnenlandse zaken. N'ada. heeft gisteren in het par lement verteld dat de onlusten van ver leden week in drie deelstaten van India. een overeenkomst kwam het nog Vandaag wordt een nieuw conipiomts- voorstel van de Europese commissie be- -"0 doden hebben geeist. De minister zei sproken, dat naar wordt verwacht de instemming van de zes E.E-G -larden zal krijgen. De E.E.G.-ministerraad stelde gisteren wel de prijzen vast voor de op 1 juli van dit jaar in werking tredende gemeen schappelijke markt voor rijst. Er zal een richtprijs van 18.32 dollar per 100 kilo gepelde rondkorrelige rijst als maximum en 15.29 dollar als mini mum gelden voor de twee rijstprodu- cerende landen in de E.E.G. Frankrijk en Italië en een minimuminvoerprijs voor de overige vier E.E.G.-landen 14.20 dollar per 100 kg Plan-Mansholt Vandaag zullen de ministers van land bouw van de „zes" ook het „plan-Mans- holt" voor de eenmaking van de graan prijzen in de E.E.G. hespreken. De ongeregeldheden tussen Hindoes en Moslems hebben plaatsgehad in de staten Orissa, Madja Pradesp en Bihar. De bot singen waren het ernstigst in de indus triesteden Rourkela en Jamspedpoer. De politie beeft daar achttienmaal op de dolgeworden menigten gevuurd. Daarbij werden alleen al in Jamsjedpoer 4 per sonen gedood en 27 gewond, deelde Nada In Rourkela. waar door Duitsers gebouw de staalfabrieken staan, waren de moei lijkheden zo groot dat troepen naar de stad werden gestuurd, een avondklok werd ingesteld en Amerikaanse technici en hun gezinnen per vliegtuig werden geëvacueerd. De 250 Duitse technici ble ven echter op hun post. Vernomen is dal hun niets is overkomen. Nieuwe advocaat van Ruby trekt zich terug anisatie in het leven wil roepen i het uitvoeren van de conferentiebeslui- ten. Hij wil de bestaande internationale organisatie voor de handel en goederen- ruil op slag uitschakelen Vanzelfspre kend kan geen enkele regering van een westers land dit denkbeeld dat een chaos zou scheppen zelfs maar in overweging nemen. Als het de bedoeling van de heer Kroesjlsjew is geweest door het lanceren van dit denkbeeld direct de conferentie te torpederen dan maakt hij een goede kans. Na dc bovenstaande opsomming van onzinnigheden, welke de conferentie reeds op de eerste dag omgeven, moet geconstateerd worden, dat de dele- i- gat les van de westerse landen alles in Li I.I ^rdfd,"er het werk dienen te stellen om de confe- van Jack Ruby, heeft gisteren in Dallas rent|e zo snel mogtIijk m e<?n sfeer van bekendgemaakt, dat hg zich uit de zaak realiteit te trekker. Er is hulp nodig gevolg un meningsver- voor de onderontwikkelde landen maar schillen met de familieleden van de anders dan men in die ianden meent. Er nachtclubeigenaar. is hulp nodig om de mensen aan het werk te krijgen, opdat ze voor hun eigen nam Foreman vorige weekwelvaart kJ,rnnen zorgen. Er is echter de plaats in van de Cahfornische advo- hu) nodi om de reKerende groen caat Meivin Belli, die niet had kunnen m djft ianden op een veren bed te laten voorkomen dat op 14 maart een jury in slaper, ten koste van het zweet, dat in Dallas Ruby schuldig verklaarde aan westerse landen bij de produktie wordt moord op Lee Oswald, de vermoedelijke gestort, moordenaar van president Kennedy, en de 52-jarige beklaagde ter dood veroor- deelde. Belli werd kort nadien ontsla- f\P dlt Ogenblik kunnen de betahngs- gen. omdat de familie van Rubv ernstige v-' balanstekorten van de onderontwik- bezwaren had tegen de wijze waarop de keldo landen berekend worden op advocaat de zaak had aangepakt GEVAARLIJKE BOCHTEN VERDWIJNEN In de loop van deze w eek zal een liegin worden gemaakt niet het storten van het wegdek op de kortgeleden gebouwde brug over de rijkswaterleiding, die dwars door de rijksweg Sluiskil -Axel loopt. De gehele verbete ring van het weggedeelte Sas sing-Axel zal nog dit jaar wor den voltooid. Met. deze belang rijke wegverbetering, waaraan in 1962 in opdracht van rijks waterstaat werd begonnen, wordt een eind gemaakt aan de gevaarlijke verkeerssituaties, die zich de laatste jaren vaak op dit weggedeelte pleegden voor te doen. Het eerste weggedeelte vari deze ryksweg, namelijk van Sluiskil naar de Axelse Sassing werd reeds in de jaren 1957-1958 grondig verbeterd Er bleef toen nog een stuk over van 1500 meter lang tussen de Sassing en Axel. Een gevaarlijk stuk boven dien, waarop de laatste jaren enkele ernstige ongelukken gebeurden. Eind februari 1962 nam de gemeenteraad van Axel zelfs een motie aan, waarin er bjj de minister van verkeer en waterstaat op werd aangedrongen het gevaarlijke weggedeelte onmid dellijk te verbeteren De raad van Axel had toen evenwel kunnen weten dat de plannen vooi het weggedeelte dat zij bedoelden, al lang klaar lagen om te worden ge realiseerd. maar dat op dat tijdstip nog niet over alle benodigde gronden kon worden beschikt. De oude weg waarin zich een paar lastige bochten bevonden, was slechts vijf meier breed en moest worden gebruikt voor het gemengd verkeer. Het dek van keien en klinkers was „tonrond" zo dat het voor het gemotoriseerd ver keer en voor fietsers een hele toer was. de afstand tussen de Sassing en Axel zonder kleerscheuren te over bruggen. Bochten In de loop van 1962 kon met cl<- w g- verhetering een begin worden ge maakt. In het lengtepmfiel vu- de weg worden de twee lastige bochten er geheel uitgehaald. Eén van die bochten liep over een duiker tussen de Axelse kreek en de oo-telijke rijks waterleiding. Ten noorden daarvan heeft nien nu over de waterleiding een forse brug gebouwd, die aan d>- oost- en westzijde aansluiting geeft op de verbrede weg. De brug is van gewapend beton, steunend op twee landhoofden en in hpt midden twee pijlers. Het geheel is gefundeerd op danipalen van 15 A 16 meter lengte. Zie slot pag. 2 kol. 6) ruwweg i 9 miljard dollar per laar. Die tekorten zullen stijgen tot '970 en dan bedragen ze 20 mi'iard dollar oer iaar. Pe Internationale Kamer van Koophan del meent nu. dat men alles zal moeten n robe ren om deze tekorten weg te wer ken en da', is moeilijk, maar toch ook we! redelijk. Zij wil geen nieuwe organi satie voor de internationale handel scheppen, zrj wil ook geen blijvende mins'cn voor de onderontwikkelde ge bieden. wel wil zij tijdelijke uitzonderin gen voor zover en zolang deze gebieden nog niet op eigen benen kunnen staan. Zij eist ook soberheid op financieel ge- bied. een gezonde regeringspolitiek en een gunstige atmosfeer voor de parti culiere ondernemingen en investeringen. Dat is nuchtere taal De ontwikkelihgs- landen kunnen dus hulp krijgen en dat vermoedelijk in de vorm van tijdelijke ^referenties voor industrie- en iand- beuwprodukten. ze kunnen ook wat de landbouwprodukten betreft een 1 .beetje prijsstabilisatle" krijgen, maar me: zodajiig dat er een ziekelijke over- produktie zou ontstaan. Alles bijeen kan dat heel wat zijn. maar de hoofdzaak hiijft, dat men in die landen zelf hee! hard aan het werk gaat. want het Wes- ten kan nooit alles opbrengen voor de i welvaart in de onderontwikkelde landen I Dat zal men in die landen zelf moeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1