biedt meer aan spaarders Vragen in raad Terneuzen over bouw gemaal in ligweide zwembad dewHM Neem Q D K 5 BESCHUIT punt uit! V.V.D.-raadslid: „Ding hoort daar niet" Grond evenwel nog niet verkocht Rijkskweekschool brak op schoolavond met tradities Huldiging leden van Mercurius WALCHEREN AGENDA Ledental Juliana in 1963 verminderd Gregory Peck in rolprent over rassenkwestie Burgerlijke Stand W BANK MARKTBERICHTEN Zeeuw behaalde optisch diploma in Berlijn J. F. J. V. d. Peijl ter aarde besteld Organisatorische dag voor kader VRIJDAG 20 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Met een artikel uit de P.Z.C. van zaterdag 7 maart voor zich, heeft de heer P. Fijn van Draat (v.v.d.) donderdagavond in de gemeente raad van Terneuzen een aantal vragen gesteld over de voorgeno men bouw van een afvalwaterge maal op de ligweide van het nieuwe zwembad. „Is het inderdaad zo, dat in de onmiddellijke nabijheid van het zwembad en op de mooie lig weide een dergelijk gebouw zal worden geplaatst, en gaat het ge meentebestuur daarmee ak koord?", vroeg de heer Fijn van Draat. Volgens hem hoort dat ding daar hele maal niet thuis, omdat zulks door het te verwachte lawaai de rust zal versto ren. „Is het juist, dat al toestemming is gegeven voor de ter beschikkingstelling van het terrein en zo niet, kan dan nog worden nagegaan of dit wel de enige oplossing is?", zo vervolgde vragenstel ler. Het was allemaal waar en dus juist, moest burgemeester mr. H. Rijpstra vast stellen. „Maar wii zijn bijzonder geluk kig met deze oplossing", zo voegde hij er aan toe. Uitvoerig ging hij in op de om standigheden, welke hebben geleid tot het vaststellen van deze plaats Het ge maal is immers noodzakelijk, maar de oorspronkelijke bouwplaats, tussen het Julianaziekenhuis en de oude begraaf plaats, was nog ongunstiger gelegen. Mr. Rijpstra verwachtte, dat aan de ligwei de geen schade zal worden toegebracht. De stank zal volgens hem tot het mini male worden teruggebracht en het ge luid zal wel meevallen, dacht hij. De V.V.D-woordvoerder was niet he lemaal tevreden met dit antwoord. Als verwacht wordt, dat de schade zo gering zal zijn, waarom moesten dan allerlei voorwaarden en zeker heidsbepalingen worden gesteld, wil de hij weten. Volgens mr. Rijpstra zijn dat niet meer dan veiligheids maatregelen om de overeenkomst terdicht te maken. Niet verkocht „Er is trouwens nog geen grond kocht, want het voorstel daartoe komt eerst in de volgende raadsvergadering aan de orde", zo voegde de wethouder van openbare werken, de heer M. de Vos (p.v.d.a.) er aan toe. Hij zei verder, dat het zwembad maar vier maanden per jaar open is en dan zal züns inziens het door het gemaal veroorzaakte lawaai wel overstemd door dat van de zwembadbe zoekers. De overige punten van de agenda ble ken allemaal „hamerstukken" te zijn. Be sloten werd de aanleg van bestratings- en rioleringswerken in de Zuidpolder onderhands aan te besteden aan de fir ma gebroeders De Bolcx te Terneuzen voor de som van f 1.538.595, en soort gelijke werken in het industrieterrein Driewegen aan het aannemersbedrijf W. J. de Bruijn te Terneuzen voor 972.000. Voorts kan onderhands worden aanbe steed aan de Starako Constructiefabriek N.V. te Oosterhout het maken en mon teren van de staalconstructie voor het nieuwe gymnastieklokaal voor een be drag van 16.915. Het leveren en heien van de betonpalen voor het gebouw zal opgedragen worden aan het aannemings bedrijf W. J. de Bruijn te Terneuzen voor de som van 14.626. Elf gulden De raad besloot aan de „Vlaamse schroot- en nonferrometalen" te Terneu zen een perceel grond van circa 4000 vierkante meter op het industrieterrein Driewegen te verkopen a 11 per vier kante meter. Hierop zal een opslagplaats voor oude metalen worden gevestigd. Een perceel van 2000 vierkante meter zal tegen dezelfde meterprijs worden ver kocht aan de steenkolen- en oliehandel L Fokke N.V. te Goes voor de vestiging van een kolenopslagplaats Gronden voor de bouw van kleinbedrijven en woningen in het exploitatieplan Sluiskil werden verkocht aan G. A. Dees te Terneuzen, J. M. Kaiser, M Mobach-van Puijvelde, firma De Vries-Cortvriendt en B. F. de Waal, allen te Sluiskil. In de uitbreidingsplannen Zuidpolder en Zuid te Terneuzen werden percelen voor woningbouw verkocht aan de heren J. Doppegieter, J. Berends en A. van Luik, allen te Terneuzen. Het bestuur van de r.-k. meisjesschool te Terneuzen kreeg van de raad mede werking voor de aanschaf van materia len voor handenarbeid. Wegens zijn be noeming tot hoofd van een openbare school te Berg-Ambacht werd eervol ont slag verleend aan de heer A. M. West dorp, thans hoofd van de openbare la gere school „De Vrije Vlucht" te Sluis kil. „En we leven al lang en gelukkig" dat was de titel van een spel van dans, zang en declamatie, dat zich afspeelde tegen een decor van klank en lichteffecten een ultra-modern cabaret gegroepeerd rond het thema: de liefde. En dit alles werd donderdagavond in een vol Mid delburgs Citytheater ten tonele gevoerd door leerlingen van de rijkskweekschool, die met dit experiment de jaarlijkse uit voering van de schoolvereniging „Con cordia" tot een belevenis maakte. Ze hadden het zich met dit programma onderdeel beslist niet gemakkelijk ge maakt. Toch kwam het allemaal goed uit de verf. Het thema liefde werd door di verse generaties belicht Dat gebeurde in „de grijze oudheid", de middeleeuwen, en de zeventiende, achttiende, negen tiende en twintigste eeuw Dat het laat ste gedeelte het publiek meer „aansprak" bleek diverse keren, toen men het ver zoek: geen applaus tussen de'nummers gewoonweg vergat en een dankbaar handgeklap liet horen Niemand zal het betreurd hebben dat men op deze jaar lijkse schoolavond had gebroken met een jarenlange traditie Het werd alles bij elkaar een aantrekkelijke tijdsverpozing voor de talrijke belangstellenden, die en kele kleine technische foutjes in dit alles behalve gemakkelijke programma-onder deel wel voor lief vilden nemen. „The Skybolts" tekenden mede voor een luid ruchtig slot. De liefhebbers van toneel zijn op de „Concordia" avond toch niets tekort ge komen, want de kwekelingen hadden tevoren de eenacter „Barbara's huwelijk" opgevoerd- Het was een toneelspel van J. M. Barrie naar een vertaling van A. Hauwer, waarin gedachten werkelijkheid werden. De regie berustte bij W M. Bel- laart. Een koor van kleuterleidsters on der leiding van de heer A. Lichtendahl zette de avond vlot in Minder „jolig" was de zang van het groot koor onder leiding van de heer W H Maul, dat ex celleerde in de negro-spiritual „I got a robe" Het was hier inderdaad mogelijk van „excellerend" te spreken, want dit koor zong voortreffelijk Uiteraard dit optreden door de aanwezigen hoge lijk gewaardeerd. In zijn openingswoord kon de heer C. S Dingemanse. voorzitter van ..Concordia" onder meer de l.o. inspecteurs A. A. Leenhouts en L F Frantzen welkom heten. Directeur M A Hage was loop van het gevarieerde programma tolk van het publiek. In zijn dankwoord richtte hij woorden van waardering tot mr. A. J. M. Visser en een grote schare medewerkers en medewerksters. Vanavond brengen de ..kwekelingen' Vlissingen voor de tweede keer hetzelfde programma. Dat gebeurt in het „Schel- dekwartier" UDDELBVRG Tijdens een feestelijke bijeenkomst van de afdeling Middelburg van de algemene bond Mercurius, die gisteravond in de Gouden Poorte werd gehouden, zijn vier leden gehuldigd in verband met hun 25- jarig lidmaatschap van de vakbeweging. Het waren de heren P. H. Geer», B. J. Buijs, J. H. van Driel en J. Meliefste. In een korte algemene inleiding wees de heer P. Diepenveen, de districtsbe stuurder, er op, dat deze vier jubilaris sen reeds vóór de oorlog lid zijn gewor den van de vakbeweging, die toen een geheel andere structuur had dan thans het geval is. Toen was de vakbeweging nog lang niet zo opgenomen in de maatschappelijke organen als thans. De heer Diepenveen wees er op, dat de positie van strijdbaarheid, die toen de vakbeweging kenmerkte, plaats heeft gemaakt voor een positie van overleg. Zich richtend tot de vier jubilarissen, dankte de heer Diepenveen hen namens het bondsbestuur voor de steun, die an het werk van Mercurius gegeven hébben. „U mag het persoonlijk wellicht een vanzelfsprekende zaak vinden, maar toentertijd uw stuwende kracht in te zetten betekende toch wel iets", verze kerde de heer Diepenveen. Ten aanzien van de heer Geers, die geruime tijd voor zitter is geweest van de Middelburgse afdeling en momenteel nog verschillende maatschappelijke functies heeft, wees de districtsbestuurder er op, dat deze reeds langer lid is van Mercurius. De admini stratie is er echter niet in geslaagd uit te zoeken hoe lang. Vervolgens richtte de heer Diepenveen ook een dankwoord tot de echtgenoten, waarna hij de jubilarissen het speldje voor het 25-jarig lidmaatschap opspeld de. De heer J. Kuijs feliciteerde als voor- Jaarfeest N.C.V.B. Middelburg Electro Omar. de woestijn havik. 19 30 uur Van Benthem en Jut ting: Expositie werken Piet Bulthuis, 9-18 uur Concertzaal: Uitvoering Middel burgs Mannenkoor en Vlissings Mannen koor DO U 20 uur C.J.M V -gebouw: Z V U -lezing. 20 uur Eendracht: BOSK., 19 30 uur Vlissingen Alhambra- Eerst de vrouwtjes, 20 uur, 14 Jaar Luxor: Gordon de zwar te piraat, 20 uur. 14 Jaar Britannia Gezelschap Johan Kaart mei „Kom doe eens wat". 20 uur Dr Ottestraat 3. Bedrijfsaposlolaat. 19 30 uur Blggckcrke Zaal Herwegh: Algemene ver gadering codp boerenleenbank, Bigge- kerke, 19 30 uur Goes Veiling Fruitlaan Sportgala, 19 30 ;rk: fijdrede - Ned her J Wljnmaalen, i Luxor Stripgirls In Soho. 20 18 lat VVcstdorpe - Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werkc-n Aart Roos Zierikzce Huis van Nassau' Jaarvergadc ring hengelsport vereniging, 20 uur Ho tel Concordia. Filmavond N RV.. 20 u presentje. De heer Geers dankte de dis trictsbestuurder en het bestuur voor deze huldiging. Hij stak een pluim op de hoeden van de actieve bestuursleden. Na dit min of meer officiële gedeelte hield Nico Scholenberg de Mercurius- leden het resterende deel van de avond aangenaam bezig met zijn „one-man- show". Het ledental van het tamboers- en pij perskorps „Juliana" te Middelburg is in liet afgelopen jaar iets teruggelopen, aldus is te lezen in het jaarverslag ovet 1963. „Laten wjj trachten ons korps in alle opzichten op peil te houden, ook wat betreft het ledental", aldus merkt de secretaresse in het verslag op. Vergeleken met het vorig jaar, toen „Juliana" negentien maal uitrukte, is er in 1963 weinig aan de weg getim merd. Het korps maakte 8 marsen voor diverse aangelegenheden. In het komen de seizoen is dit alles voor verbetering' vatbaar, zo meent de secretaresse. De huisvesting van de leden van band- en pijpersafdeling staat er niet zo rooskleurig voor. Voorzitter J. v. d. Brink had reeds meerdere malen een bespreking met de betreffende over heidsinstanties, maar aan het einde het jaar was er nog geen zicht op een goede ruimte, waarin gerepeteercf kan worden. Niettemin heeft deze aangele genheid de nodige aandacht van het be stuur. In verband met het dertigjarig bestaan was het voor het korps een bijzonder jaar. In het jaarverslag wordt ruime aandacht besteed aan alle activiteiten, die met dit jubileum gepaard gingen. BOUWRIJP MAKEN 2e FASE ZUID In de novembervergadering van 1962 verleende de gemeenteraad van Middel burg een krediet van 1.372.000 voor het bouwrijp maken van de eerste fase van het uitbreidingsplan zuid. Om een ongestoorde uitvoering van de continucontracten, die door de E.M.S. en de gemeente met Van Vliet en Van Duist gesloten zijn of worden gesloten, mogelijk te maken dient tegen liet einde van dit jaar de tweede fase eveneens bouwnip te zijn gemaakt. De daarvoor nodige werken omvatten het maken van rond 1585 meter riolering en het maken van bestratingen met bijkomen de werken. De kosten hiervan zijn door het advies- en ingenieursbureau irs. Witleveen en Bos géraamd op 648.000. B. en w. verzoeken nu de raad om dit krediet beschikbaar te willen stellen. De afdeling Middelburg-stad van de Ned. Christen Vrouwen Bond hield haar maandelijkse ledenvergadering, dit keer onder leiding van de viee-presidente mevrouw De Bruyne-Sinke. Als spreek ster was aanwezig mevrouw J. Jonkers- Tiemersma uit Breda met het onderwerp .Wij vrouwen op een kruispunt". Zij schetste de grote veranderingen die zich voltrekken in de positie van de vrouw, zowel in gezin, opleiding, maatschappij en staat. olgende ledenvergadering is vast gesteld op 21 april in combinatie met de afdeling 't Zand. Deze samenkomst zal gewijd zijn aan het werk van het Ned. Bijbelgenootschap. FEESTAVOND C.J.V.-CLUBS De Middelburgse C.J.V., waaronder twee jongensclubs en een gemengde groep van boven de 16 jaar, hield zijn jaarlijkse feestavond in de Bogardzaal. De voorzitter, de heer .1. Bimmel, ver welkomde in zijn openingswoord een groot aantal ouders, donateurs en be langstellenden. Hij sprak zijn vreugde uit over de aanwezigheid van de beide plaatselijke hervormde predikanten ds. A. P. Nauta en ds. J. Snoep en de drie leden van de commissie van bijstand van de C.J.M.V., de heren A. J. C. Con- standse, L. Koole en L. M. Naaktgebo ren. De leden wees hij op hun grote ver antwoordelijkheid, zoals deze in de naam der vereniging „Romeinen 1 vers 16a" tot uitdrukking komt. Naast andere werkers In het clubwerk prees de heer Bimmel in het bijzonder de leden van de bibliotheekcommissie voor hun veelomvattende arbeid. Voor de pauze brachten leden van de j< gensclub en de C.J.V. enige sketsjes voordrachten en zongen zij enige lied jes. Na de pauze voerde één der clubs een schetsje op en bracht de gemengde C.J.V.-groep de klucht „Poppey als hitje" voor het voetlicht. De voorzitter huldigde vervolgens heer Th. Wijtman, die ca 40 jaar lid der vereniging is en 35 jaar jongensclublei- der is geweest. Al deze jaren, aldus de heer Bimmel, heeft de heer Wijtman zich met nimmer falende ijver en opge wektheid aan het jeugdwerk Een bijzonder feit, dat de 1 voorbeeld strekt. De avond, die verder werd gevuld met een afwisselend programma, werd met het gezamenlijk zingen van gezang 281 gesloten. Slechthorenden bijeen Dezer dagen was de afdeling Middelburg ■an de Vereniging voor Slechthorenden in jaarvergadering bijeen. Uit hel slag van secretaris L. van Wallenburg bleek, dat 1963 een goed jaar is geweest. De leden toonden flinke belangstelling voor de bijeenkomsten die het. bestuur had georganiseerd. Enige vooruitgang het ledental is wel gewenst. Het verslag van de penningmeesteres mevrouw De Kuyper toonde aan dat de financiële toestand van de afdeling ge zond is. Bij acclamatie werden de aftre dende bestuursleden mevrouw De Kuy per en mevrouw Outermans herkozen. Als aanvulling op deze huishoudelijke vergadering vertoonde de heer Dees zijn films over Middelburg. Het koninklijk bezoek van een paar jaar geleden journaal 1962. Mooi kleurenfilms gaven o.a. te zier, dc viering het kon inginnefeest, Middelburgse bouw activiteiten, voorjaar op de gemeente kwekerij Óverwater, winterpret op de ijsbaan en de vesten. Zach. Jansenstraat wordt breder I. en vc. van Middelburg verzoeken de raad om een extra krediet van 17.000 voor de verbetering van de Zachnrin* Jansenstraat tussen de Veersesingel en de Lipperheystraat. Al eerder werd een krediet verleend voor de verbetering van de hoek Zach. Jansenstraat-Veersesingel. BIJ nader In zien leek het b. en w. gewenst in het kader van de ontsluiting van deze wijk (vooral ook in verband met de nieuw bouw in de Nassaulaan) de verbetering te breiden. Het plan voorziet in ver- ling van de Zach. Jansenstraat. aan- van trottoirs en diverse parkeerha- L Pech onderweg De A.N.W.B. zal in de maand april te Middelburg een cursus „Pech onder weg" organiseren. Het is de bedoeling van deze cursus vier lesavonden om automobilisten een zekere handig heid bij te brengen in het opsporen en verhelpen van meest voorkomende, maar in wezen eenvoudige storingen. „ZONNEBLOEMEN" NAAR ANTWERPEN Een groep Middelburgse meisjes van de stichting vorming bedrijfsjeugd. afde ling Walcheren, heeft in het kader van een serie buitenschoolse activiteiten een excursie gemaakt door Antwerpen. De „zonnebloemen" brachten o.a. een be zoek aan de operette „Das Land des Lachelns" van Franz Lehar. VLISSINGEN Filmvoorstelling Nutsdepartement Het Nutsdepartement Vlissingen gaf donderdagavond in het Alhambra thèa- nlmvoorstelling. Het program- ron met „Tussenspel bij kaars- -an Charles van der Linden. D« film geeft een beeld van de bizarre pop pen van de intussen overleden poppen- maker Harry van Tussenbroek. D« hoofdfilm was „Mijn beste vijand" met in de hoofdrollen Danny Kaye, Curt Jürgens en Nicole Maurev. Het is het verhaal van twee mannen.'die tijdens de inval van de Duitsers in Frankrijk in 1940 willen vluchten naar Engeland. De een. een Poolse officier, omdat hij docu menten moet overbrengen, de ander een Poolse jood, omdat hij wil vluchten voor de Duitsers. Tussen die twee bestaat in het begin vijandschap, ms-i r door om standigheden verandert die haat in vriendschap. Het publiek beloonde de film met een dankbaar applaus. WESTKAPELLE Vergadering C.J.V. Op een dezer dagen gehouden gecombi neerde vergadering van de C J.V - Westkapelle sprak ds. Duisterhof Aagtekerke over „Helderziendheid", interesse, waarmee de jeugdige toehr--- ders de lezing gevolgd hadden, bleek wel uit de drukke bespreking, die daarna ge voerd werd. N.C.V.B. Westkapelle Maandag vergaderde de afdeling West kapelle N.C.V.B. onder leiding van me vrouw Van Rooijen-van Sighem. Spre ker was de heer Scheuing over het bij belgenootschap. dat dit jaar zijn 150- jarig jubileum viert. Spieker werd door de presidente een enveloppe met inhoud ter hand gesteld ten bate van het bijbel genootschap. Het was de opbrengst van de collecte, gehouden op de kerstavond. Weer werd een nieuw lid ingeschreven. De volgende vergadering is de jaarver gadering, welke gehouden wordt op 20 april. Hygiëa geeft uitvoering De Westkapelse gymnastiekvereniging Hygiëa zal zaterdagavond in „West kapelle Herrijst" haar jaarlijkse uit- geven. OOSTKAPELLE Jaarvergadering christelijke school De christelijke school te Oostkapelle hield dezer dagen haar jaarvergadering n het schoolgebouw. In het jaarverslag an de secretaris kwam sterk de nood zakelijkheid van een nieuwe school naai voren. Restauratie van de oude is niet mogelijk. Deze is bovendien zeer on gunstig gelegen. De vice-voorzitter, de heer H. Wonder- gem, dankte de aftredende voorzitter, de heer J. de Kam, voor het vele werk dat hij in zijn 24-jarig bestuurslidmaat schap heeft verricht. Van deze 24 jaar was de heer De Kam zestien jaar voor zitter. De heer Wondergem bood de scheidende voorzitter een boekebon aan. Namens het personeel sprak het hoofd der school, de heer W. van Steenis, een woord van dank en bood een kist siga ren aan. De penningmeester, de hèer P. de Visser, werd in het bestuur her kozen. Nieuw gekozen werd de heer L. Jobse. FILMS IN ZEELAND Aan de vele films over pleitende ju risten voegde regisseur Robert Mulligan een zeer goede toe: ..Spaar de spotvogels" met Oscar winnaar Gregory Peck in de hoofd rol. „Spaar de spotvogels" speelt in Alabama, staat van geregelde onregeldheden rond rassenkwesties en de film heeft de ver houding tussen blanken en negers tot onderwerp. Het is een hekelende film. die in zijn ontroerende scènes van grote naïveteit uitermate scherpe is. Gregory Peck is de zeer menselijke advocaat en hij is 'n die hoedanigheid de centrum figuur. Maar naast hem komen op het eerste plan de twee kinderen, Scout iMary Badham) en Jem (Philip Alford), die in het zich voltrekkende drama een grote rol spelen. Te zien in City (Mid delburg). ..Eerst de vrouwtjes" zegt in Grand (Goes) en Alhambra (Vlissingen) de ele gante krachtpatser en speurder nummer een: Eddie Constantine. Een film van het bekende recept. Yvonne de Carlo hebben we lang niet gezien. Zij is er nu weer in een roman tische rol in een even romantische film. Omar de woestijnhavik". Electro (Mid delburg). Romantiek is ook „Gordon, de zwarte piraat", een avonturenfilm, die vertoond wordt in Luxor (Vlissingen). Ricardo Montalban vervult de hoofdrol. (Advertentie) RITTHEM Uitvoeringen „D.O.K." De gymnastiekvereniging „D.O.K." te Oostkapelle gaf dezer dagen twee uit voeringen in net verenigingsgebouw. Na een openingswoord van de voorzitter P. J. de Voogt werd een rijk gevarieerd programma aan rek. ringen, brug en ningen van de meisjes en de dames oogstten een dankbaar applaus. De al gehele leiding berustte bij de heer J. de Keizer, die werd geassisteerd door de dames Wedts. de Swart en De Visser en de heren Adriaanse en Den Hollan der. Door de zwakke bezetting van de afdeling heren en mede door ziekte as sisteerden bij de heren enkele leden van de gymnastiekvereniging Serooskerke. Niettemin kan D.O.K. op geslaagde uit voeringen terugzien. VLISSINGEN. Bevallen: J. G. BrokkingSnoodijk, z. F. J. van de KerkhovePorrey, z. E. Mom maas—Rosenkranz. z. P. de RozarioGunst, d M- C. Gillissen—Versprille, d M. C. J. P de RoojjKroon, z. G. M. ter Poorten Toussaint, z. E. C. NieriJnckWeststrate, z. E. J. M Lust—Horsten, d. A. M. W van IJsselJutte, d. J. A. Grotendorstde Lange, d M. ScheersPols, z. Ondertrouwd: J. Jakobsen 22 en M G. de Ridder 23 j. J van Akkeren 21 J. en A. S. Wassink 22 j: W, J. Hardenberg 22 en J Letzer 20 C J. B. van der Gulik 23 J en L. Naerebout 19 j. A J. Koster 34 J. en S. Tclleman 41 J. J Spithout 22 J. cn L. S Boerman 21 J G. Ovaa 27 j. en W. van Raaij 22 J Getrouwd: J. Cijsouw 24 J. en E C van Huizen 22 j. U T. ten Hoopen 24 J. en J. J M. Streppel 20 J L A. van Belzen 25 J. en J E. Stoulliamer 21 j. H- Vercammen 25 J cn M. de Nooijer 19 J. J. J Quaars 20 J cn J. Leeuwenburgh 18 j. Z. A. Purima- hua 36 en A, T. Duinhouwer 19 j. W. van de Voorde 22 j. en P. J. Boucherie Overleden: G J. Braun 79 j., e. v. A Dagehnckx. R V A. van Daele. 76 J.. L R. Reijnders E. C. Fagg. 80 j.. e P. van der Peijl M- D P Liebers, 62 Je. v. F A. de Pagter. C J. Sleketee. 59 J e. v. G J Woltering. MIDDELBURG. Bevallen: J. T MeermanBliek, z C. P JobseMarteijn. d. A. S. Kieboomde Smidt, d. A. KasseLorier. z. M. Bakker Vorsteveld, z W. L. GeschiereGeschiere. z. S van WaardeSchuiiwerve, z. Ondertrouwd: J. C. van Zonneveld 25 J. en M A. Hondsmerk 22 j. Getrouwd F Schiller 23 en W. J. Iloog- strate 21 G. A. A. Sleutel 22 J. en L. Goedbloed 19 Overleden: D. Louwerse, 70 J e v. P de Rijcke. A G. Schonis, 67 C. Pagter. 76 e. v. M. E. C. Wage. Jaarvergadering „Eensgezindheid" De coöperatieve aankoop- en verbruiks- vereniging „Eensgezindheid" W.A. Ritthem hield in „Ons Dorpsleven" haar jaarvergadering. De heer H Janse, voor- ziter. heette in zijn openingswoord de aanwezigen welkom en sprak de hoop uit, dat 1964 een rustig en goed jaar voor de vereniging mag zijn. Na het fi nancieel verslag door de heer L. Osté, secretaris-penningmeester, gaf deze een overzicht over 1963, waarin hij er nog eens op wees, dat in het begin van jaar de aflevering der brandstoffen niet ■lot verliep als men wenste. Geluk kig kwam er spoedig hierin verbetering en verliep alles verder normaal. Ook gingen er leden over op de z.g. oliestook, waardoor wel wat. minder vaste brand stof werd verbruik!. De kwaliteit van de kolen was belangrijk beter, dan het vong jaar. De vereniging zette om: 26.062 antraciet, 3600 kg syntraciet. 15.070 esr.oten, 7925 kg eierkolen en 4500 kg briketten ten bedrage van 7715,48. Het aantal leden der vereniging is thans 46. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Osté Mz. en in de plaats van de heer L. Koppejan, die zich niet meer herkies baar stelde werd gekozen de heer J. Ce- aal Iz. Voorts werd besloten de kolen veer te betrekken van de Coöperatie Eiland Walcheren, waarna de heer Janse met een kort woord de vergadering sloot. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 18 maart: Atena van Noorwegen Kerstin Matthiessen van Lon den Santagata van Burntisland. Vlissingen vertrokken 13 maart: Gans Ol- dendorff naar New York. Robert Watt Mil- laar zee. Gouwesiroom naar Shoreliam, Atena naar Lorient. Gepasseerd naar Antwerpen 18 maart: Agnes Londen Meidoorn van Leixoes Lutetia Londen. Alletta van zee naar Gent, Hoop van Rotterdam. Leiderkerk van Ham burg. Meerkerk van Bremen. Togokus» van Hamburg 19 maart: Paul Westers van Par. Baltic van Rotterdam Spolesta van Vlaar- dingen. Hado van Rotterdam. Meliskerk Bremen. Witmarsum van Hamburg. Dinkel van zee Helvetia S van zee. Kroon- borg van Londen. Tycha van Londen Gepasseerd van Antwerpen 18 maart: Oranje Londen. Pegasus naar Rotterdam van Gent. Patria naar Finland van Gent. Oranje fontein naar Rotterdam. Batavier III naar IJmuiden Ida D naar Manchester. Beta naar Zweden. John V naar Cork. Jimmy naar Rotterdam. 19 maart: Saba naar Hamburg. Zephyr naar Boston. Aspera naar Glou cester. Port Talbot naar zee van Terneu- VAN ONZE ADVERTEERDERS Sparwinkel van de fa. Polderman heropend Tientallen klanten en bezoekers verdron gen zich gisteren reeds enkele uren na de heropening in de Sparwinkel van de fir ma G. Polderman aan de Hogeweg te Vlissingen. Deze levensmiddelenzaak, die zich eerst drieëneenhalf jaar geleden daar vestigde, is in de afgelopen weken aanzienlijk uitgebreid. De verkoopruim te nam toe van 80 tot 120 m2, een plaatsruimtewinst, die de eigenaar in! staat stelde het assortiment uit te brei den met groenten, vlees en gebak, die; aantrekkelijk verpakt, in koelvitrines op de klant liggen te wachten. Een unicum is de verkoop van panklare groenten in een z.g. „koelketen". De groenten komen gekoeld in het bedrijf aan, worden in diepvriescellen opgeslagen en worden la ter ook in de winkel in gekoelde vitrines uitgestald. De firma heeft een ultra-moderne oplos sing gevonden voor het opslaan van de voorraden. Via een glijbaan gaan de goe deren naar een magazijn dat onder de winkel ligt, vanwaar ze met een lift om hoog getransporteerd worden. Een maxi mum dus aan arbeidsbesparing. Ter gelegenheid van de heropening stuurden vele vrienden, relaties en ken nissen bloemstukken, die voor de fleu rige noot zorgden in deze moderne le vensmiddelenzaak. Snackbar „Michieltje" feestelijk geopend Sinds donderdag is er in Vlissingen een snackbar, die onder de voor Vlissingen toepasselijke naam „Michieltje" haar deuren 's middags voor het publiek open stelde. „Michieltje' is ondergebracht in een voormalig magazijn aan de Beursstraat, dat een "ingrijpende verbouwing heeft ondergaan. De ruimte is modern „aan gekleed". terwijl Japanse lampions vi een passende verlichting zorgen. achterwand wordt bijna geheel in beslag genomen door een moderne bar. Een flink aantal bloemstukken, die de eige nares, mevrouw A. M. Pekaar, ter mm. v&Sa Sparen op een spaarrekening 3'/2% of spaardeposito 4% bij de N.H.M. betekent ook: veilig en vertrouwd sparen gemakkelijk sparen (geen geloop met boekjes) volledige bankservice geen kosten Bel de N.H.M. eens om inlichtingen. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien: middel 40-70 f 14 71. drielingen t 15.25, pieklers f 16.20 Aanvoer 15 ton. Aardappelen: Bintjes f 8.50. bonken 1 14. Aanvoer 12 ton. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse elervelllng Ede. Weckaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 342.213 in veiling werden gebracht. Han del redelijk. Prijzen. In guldens per 100 stuks. Eieren van van 48-52 gr 1080—1139. van 52-56 gr 1131—12 36: van 56—61 gr. 12.49 —13.16: van 61—66 gr. 13.08—13 53. legenheid van dc opening van vrienc en relaties ontving, verleende het ge heel een feestelijke aanblik. Onder de eenentwintig personen die de zer dagen in Berlijn slaagden voor het diploma van de „Deutsche Gesellschaft fiir Optometrie und die Fachschule ftir Optik", bevonden zich drie Nederlan ders, waarvan één afkomstig is uit Zee land. Het gaat hier om de heer P. Bosch te Hulst, die deelgenomen heeft aan de enige in Europa bestaande wetenschap, pelijke opleiding voor cootactlensspecia. listen. Anders aan op de opleidingen die diverse fabrikanten organiseren, leren de cursistén niet alleen hoe zij de lenzen moeten inzetten en aanpassen, maar bo vendien ontvangen zij onderricht in het berekenen van de contactlenzen en in de anatomie van het oog. Speciaal de ..cor nea" wordt aan een diepgaande studie onderworpen. Verkoop huis Heinkenszand Notaris Frantzen uit Goes heeft donder dagmiddag in het café van mevrouw Hoondert te Heinkenszand het woon huis, schuurtje, erf en tuin aan de Dorpsstraat 114 te Heinkenszand pu bliek verkocht. Dit gebeurde ten ver zoeke van de familie Constant. Kopers tevens hoogste inschrijvers wer den de heren W. M. Meulbroek uit 's- Heer-Arendskerke en M. van de Guchte te Heinkenszand voor de prijs van 24.911. Deze beide heren kochten dit huis q.q. Onder zeer grote belangstelling is don derdagmiddag op de algemene begraaf plaats te Tholen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer J. F". J. van der Peijl, in leven directeur van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Tho len". Onder de aanwezigen bevond zich mr. dr. A. J. J. M. Mes. lid van Gedeputeer de Staten; mr. A. J. van der Hoeven, waarnemend-burgemeester van Tholen en voorzitter van de raad van beheer van de waterleidingmaatschappij „Tho len", alsmede de vice-voorzitter van de raad van bheer, mr. J. J. Verslurjs. bur gemeester van Oud-Vossemeer. Voorts waren aanwezig professor W. F. J. M. Krul, oud-directeur van het Rijksinsti tuut voor de Drinkwatervoorziening, ir. J. L. van Sloten, directeur van de wa terleidingmaatschappij „Schouwen-Dui- veland"; ir. T. Verheul, directeur van de waterleidingmaatschappij „Zuid-Beve land"; de heer H. W. J. M. Trines, in specteur van de volksgezondheid te Breda; de heer J Vredeveld. directeur van de lagere technische school te Sint- Maartensaijk; leden van de raad van beheer en personeel van de waterlei dingsmaatschappij. Bij de groeve sprak mr. A. J. van der Hoeven namens de raad van beheer en het personeel van de waterleidingmaat schappij „Tholen". Hij gaf uiting aan zijn grote gevoelens van dankbaarheid voor het feit, dat hij 15 jaar lang had mogen samenwerken met de heer Van der Peijl. Hij prees hem als een man van grote vakkennis en wilskracht" De be langen van de maatschappij en van het personeel vonden in hem steeds een warm verdediger. Wij zullen hem zeer missen Wij houden zijn nagedachtenis ,in hoge ere", aldus mr. Van der Hoe ven. Mevrouw J. Brouwer-Vrijstein. voor gangster van de Nederlandse Protes tantenbond afdeling Tholen, hield een korte overdenking én bad het Onze Va der. De heer H. v. d. Peijl. oudste zoon van de overledene, dankte de aanwezigen voor hun belangstelling en medeleven. ElervelUnc S B E. Aanvoer 786240 ■luks. handel vlug. Prijzen in gulden per 100 stuk»: Eieren van 37—43 gr 730—8.11; van 46—33 gr 1042—1139; van 56—61 gr 12.41—1339: van 61-65 gr. 13.02—13.75. Ecndeëieren van 63-67 gr. 9.59 —9.99; van 68—70 gr. 10.18—10.43. Eiermarkt Barneveid. Aanvoer 1300X00 stuks, handel vlug. Prijzen In gulden per 100 stuks: Eieren van 57—65 gr 12.7513 90. aig prijs 1330, kg-prtJs 216 op basis van 61.5 gram. VEILING ST.-ANNALAND. Uien: middel f 14.47. bonken f 15.29, drielin gen f 15 06. pickiers f 15.80 Aanv. 10 ton. VISMIJN BRESKENS. Aan de gemeentelijke vismijn te Bresken* zijn In de week van 8 tot en met 14 maart aangevoerd Bot 892 kg Schar 1509 kg Schol 1432 kg. Tong kg Kabeljauw 20 kg Wijting 274 kg. Schardijn 180 kg Haring 36 kg Tarbot 1 kg, Exportgarnalen 7233 kg Onverkochte schar dijn 5923 kg. VISMUN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen :»15 kg. ƒ2.91—2.59 Schar 117 kg Bot 183 kg Schol 406 kg Wulk 12 kg. Wolphaartsdijk in gemeenschappelijke regeling recreatie op Veerse Meer De gemeenteraad van Wolphaartsdijk heeft donderdagmiddag besloten deel te nemen aan de nieuwe gemeenschappelij ke regelingen voor de recreatie op het Veere Meer en aan de ambulancedienst voor de Bevelanden. De raad verkocht eer. perceel bouw terrein aan de heer A. I. Fokke te Goes voor de bouw van een Bogaerswoning. De plaatselijke Oranjevereniging had een verzoek om subsidie aan de gemeente raad gericht voor de traktatie van de schoolkinderen op de aanstaande konin ginnedag De raad besloot hiervoor maxi maal f 150 beschikbaar te stellen. De heer J H D Rodenburg uit Vlissin gen tot nu toe onderwijzer in tijdelijke dienst werd benoemd in vaste dienst aan de openbare lagere school te Wol phaartsdijk. De raad benoemde burgorr.ee-ter drs. jhr. P. A. C Beelaerts van Blokland tot ge machtigde namens de gemeente naar de aandeelhoudersvergadering van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zuid-Beve land Voorts ging men akkoord met voorstel adhesie te betuigen met het be sluit van de gemeenteraad van Utinge- radeel tot afschaffing van de gemeente classificatie Het maximum verzekerd be drag van de gemeentegelden werd ver hoogd van f 15 000 tot f 25 000 De ge meente zal zich garant stellen voor de zaalhuur voor het op 24 april in het dorpshuis te geven concert door een Utrechts amateurorkest. Bij de ingekomen stukken was onder meer de goedkeuring van G.S. met de gemeentebegroting 1964, de goedkeuring van het besluit tot instandhouding van de openbare lagere school te Oud-Sab- bmge en de goedkeuring van het raads besluit tot onttrekking van de Veerdam aan het openbaar verkeer. tm~>vo|.|p*v<TiTtcfen Brabantse Turnkring zaterdag het Schuttershof te Goes een organisa torische dag De bondspenningmeester, de heer B van Verre, behandelt het on derwerp „Bondsfinanciën. kringfinan- cien, rijkssubsidies, N.S.F.-geldén, de bestemming van deze gelden en de mo gelijkheid deze gelden ten nutte te ma ken voor vereniging en kring" Een wel zeer actueel en voor de verenigingen b zonder belangrijk onderwerp, aange zien het juist de geldmiddelen ziin, welke de activiteiten van de verenigin gen ten zeerste kunnen bemoeilijken. Een niet minder belangrjjk program mapunt is ..de verenigingscontributie". In discussiegroepen zullen de vele facet ten. hieraan verbonden, worden bespro- kc-n Een goede gelegenheid tot het uit wisselen van verenigingservaringen. De heer K van Dnel. ambtenaar voor sportzaken te Rotterdam, zal een inlei ding houden over het onderwerp „Sportorganisatie en jeugdorganisatie De bijeenkomst begint 's middags om tien voor drie en zal omstreeks kwart over acht 's avonds worden beëindigd. Het gezelschap zal gezamenlijk een koffiemaaltijd gebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5