Keelpijn „Goes mist nog de medewerking van de streek in belangrijke zaken" Nieuwe jachthaven te Kortgene overgedragen Fruitcorso: jeugdcorso en verhoging startgeld Kabelbaan Grevelingen gebroken door een zekere nonchalance BILT „Kruiningen moet de argumenten van Goes niet breken" INSTALLATIE COMITÉ NATIONAAL RHEUMAFONDS VLISSINGEN ALMANAK Dr. Hessel voor nijverheid en handel Aantal deelnemers wordt opgevoerd Gebruik van te lichte trekklem Aanvoer mosselen bijzonder groot 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 20 MAART 1064 BURGEMEESTER HUBER IN ANTWOORD BEGROTING „Van eon ideale samenwerking tussen de verschillende gemeenten op Beveland over belangrijke aan- legenheden kan nog niet worden gesproken". Dat heeft de burge meester van Goes, mr. F. G. A. Hu her, donderdagavond in zijn ant woord op de begrotingsbeschou wingen in de raad openhartig laten weten. Hij stelde daarin duidelijk, dat het beleid voor de toekomst van de stad niet op zichzelf gezien kan worden. „Er liggen hier heel wat kansen, maar die zullen we dan ook met elkaar moeten benut ten. Daarover zullen we het met elkaar eens moeten zijn. Er zijn op allerlei terrein plezierige con tacten. Maar in evenveel zaken schort er toch nog wel iets". De eerste burger van Goes betreurde het bijvoorbeeld, dat bet gemeentebe stuur van Kruiningen kort geleden in een memorandum over de mogelijk heden voor havens en industrievesti ging aan het Kanaal door Zuid-Be- velaud de argumenten van Goes voor hetzelfde meende te moeten afbre ken. „Dat doet én Goes én Kruinin gen weinig goed. En de centrale over heid zou er wel eens aan kunnen twij felen, dat men hier op Beveland weet wat men Wil". In de replieken, wat later op de avond, kreeg de voorzitter stevige steun van de raad in deze aangelegenheid. Met de no dige klem brachten de heren Ph. Haver- hoek (p.v.d.a.) en J. H. Roose (k.v.p.) naar voren: „We gunnen Kruiningen best een plaats onder de zon. Wat ze willen is echt niet zo gek. Maar men moet dat niet proberen te bereiken ten koste van Goes'". In zijn antwoord roerde burgemeester Huber nog enkele Intergemeentelijke, re gionale aangelegenheden aan, waarin Goes teleurgesteld is. De kwestie van de persleiding voor het afvalwater naai de Westerschelde bijvoorbeeld. Het punt van de recreatie: „Er is nog onvoldoen de studie. Mij is gebleken, dat het rijk best bereid is hiervoor iets te doen, als er maar een gedegen plan op tafel komt. Ook sprak de Goese burgemeester de wens uit, dat het plan tot herindeling van gemeenten op Zuid-Bevoland niet tot eindeloze discussies zal leiden. Ik heb hier en daar op Zuid-Beveland be luisterd, dat men het over verschillende zaken met elkaar eens is. Laten we dat dan ook tonen". Over de woningbouw kon de burgemees ter meedelen, dat Goes alles op alles zal zetten om hot beleid van de minister te volgen. Dat betekent te zorgen voor mogelijkheden om een zogenaamde „pro- duktiestroom" te krijgen. Daarvoor moe ten bouwplannen, grond en een haalba re bouwprijs kunnen worden aangebo den. Goes zal midden op de „ratiobouw" van etagewoningen en op de hier altijd nog geprefereerde eengezinswoningen. Wat de ondertunneling van de spoor lijn en de rijkswegtraverse betreft uit verschillende raadshoeken was bij de beschouwingen nog eens voor de grote gevaren bij het oversteken van beide naar de nieuwe „Zuid-wij ken" gewezen ziet het er voor Goes nog niet zo best uit. Uit een onderzoek van de kant van de spoor wegen is gebleken, dat de gemeente nog bij lange na niet bovenaan urgentielijst staat. Een nieuw peet is de noodzakelijke verruiming van het stationsplein, nu steeds meer automobilisten voor langc-afstand- reizen de trein nemen. De wethouders sneden daarop nog tal van vragen aan, die zij uit de algemene beschouwingen van de fractievoorzitters hadden gedistilleerd. Op een vraag van de heer M. Haasdonk (v.v.d.) antwoord de de wethouder van sociale zaken, de heer J. S. Visscher, dat de precaire si tuatie van de Goese financiën zeker niet invloed zullen zrjn op de trekking tot de gezinszorg zullen be reiken. De bouw van bejaardenwonin gen wordt zeker niet vergeten en in Stroefheid Door burgemeester mr. Koltf Collecte van 30 maart leid, die het college enkele kanten uit de raad was verwe ten. bleek men als gerechtvaardigde kri tiek te beschouwen. „We zijn ervan over tuigd, dat het wenselijk is wat soepeler op te treden dan tot nu toe is gebeurd. We zijn druk doende maatregelen te treffen, die tot minder stroefheid bij de uitvoering van verschillende taken zal lelden", beloofde mr. Huber. Hij gaf de raad een indruk van de verschillende facetten, die deze minder gewenste gang van zaken hebben bepaald: de behuizing van het gemeentelijk apparaat, de wisse ling in de top van het ambtenarenkorps. „Er is een tijd van inspelen en elkaar le ren kennen nodig geweest. Op den duur zullen we de details wat meer moeten laten voor wat ze zijn en ons intensie ver bezighouden met het algemeen be leid". De burgemeester kon aankondi gen, dat er veranderingen op til zijn: de mechanisatie van het administratieve Zeeuwse Krukken Morgan ie bef weer zover. Dan is het 21 maart en may de lente officieel beginnen. Hetgeen »"n- houdt, dat me al negentien dagen van de lentemaand achter de rug hebben. Negentien dogen waarin maart naar aloud gebruik fors zijn staart geroerd heeft. Toch hebben we, tussen de maart se buien en de nachtvorst, door, kunnen merken dat de lente na dert. Niet alleen aan de klassieke voorboden zoals sneeuwklokjes, krokussen cn andere vroege ge wassen, die zich allerwege uit de grond gewrongen hebben. Of aan de lammetjes die overal, zoals dat heet „in de weiden dartelen". Er is veel meer waaraan dit na deren te herkennen is. Bedrijvig heid op de akkers, waar de grond gereed gemaakt wordt voor het. zaaien. De eerste stoelen die bij de tapperijen weer op de terras jes verschijnen. Mensen die het wagen zonder jas te lopen. Een duidelijk symptoom vormden ook de vier jongemannen. Ze kwamen een advertentie opgeven. Want ze hadden pas vier leuke meisjes ontmoet, die ze best nog u>el eens zouden willen spreken. Na lang piekeren over de beste manier om tot dit doel te komen, leek de anonimiteit van een dag blad-annonce hen wel geschikt. Alleen do vorm waarin... „Zoeken langs deze, mis onsympathieke weg..." voldeed niet Liever iets originelere. Iets dat niet zo direct zei waar het op stond. Het resultaat was ten sloffe: „Vier barkrukken zoeken vier ge makkelijk zittende stoelen". werk, de komende verbetering van behuizing. In dit verband kon hij nog aankondigen, dat de restauratie van het stadhuis nu toch wat dichterbij komt. Het plan ervoor 2al in tweeën moeten worden gesplitst: een deel. dat subsidia bel is en een miljoen gulden zal vergen en een deel dat niet subsidiabel is: vjjf ton. Het gemeentebestuur zou graag zien, dat dit jaar een begin met de res tauratie zou kunnen worden gemaakt. Om een bijzondere reden ook: het is thans anno 1964 precies 500 jaar geleden, dat de raad van Goes het be sluit nam het stadhuis te bouwen. Voor bereidingen worden getroffen om een deel van de secretarie onder te brengen In de t.b.c.-barak van het Gasthuis. Het archief zou kunnen worden gehuisvest in de oude gymnastieklokalen aan de Bees tenmarkt. Plannen daartoe worden uit gewerkt. Woningbouw de loop van dit jaar kan de Goese raad voorstellen voor woningbouw voor de „bijzondere gezinnen" tegemoetzien. Bejaardentehuis Dat de plannen voor een algemeen be jaardentehuis van de baan zouden zijn, zoals de heer Koose (k.v.p.) had ver ondersteld, bestempelde wel houder Vis scher als onjuist. „Er wordt aan ge werkt. Gok het bestuur van het Gast huis, dat nu werkt aan de opheffing van de ziekenhuisafdeling is erbij be trokken. Met het burgerlijk armbe stuur is in principe overeenstemming be reikt over liet plan langs deze weg tot een uitbreiding van het bestaande be jaardentehuis te komen. Binnenkort zal er weer een bespreking op gang komen' B. en w. zijn op het ogenblik bezig met een onderzoek naar een zo efficiënt mo gelijke bezetting van het gemeentelijk apparaat, kon de wethouder nog mee delen naar aanleiding va.n een vraag van de heer F. P. J. Polderman (c.h.u.) De wethouder van onderwijs, mr. J. G. v. d. Burgt, kon de heer A. Maljaars (s. g.p.) inlichten over de stand van zaken met betrekking tot de scholenbouwplan nen. Voor verlaging van de Prof. Kohn- stammschool en de Koelmanschool zijn voorlopige schetsplannen ter beoordeling ingezonden De „Prinses Beatrixschool". die ook hard aan vervanging toe is, zal als een zesklassige lagere school in plan „Zuid" moeten komen. Daartoe is een wijziging van het uitbreidingsplan no- Wat de bouw van kleuterscholen betreft is er voor Goes voorlopig niet veel hoop. Wethouder drs. J. Dijkgraaf (financiën) had bij enkele raadsleden wat minder vertrouwen in de toekomst van Goes ge signaleerd. Hij vond dat beslist niet Te recht. „Het gemeentebestuur zal zich moeten beraden, hoe het de „voeding" voor het opheffen van het tekort op de begroting kan vergroten", vond hij. De wethouder kondigde aan, dat met ver schillende grotere gemeenten op het, ogenblik een bespreking gaande is om te onderzoeken, hoe dat mogelijk is. „We hebben de indruk, dat de gemeenten nog teveel over één kam geschoren worden. Er is een categorale indeling nodig. De raad voor de gemcentefinariciën denkt m deze richting. Misschien dat er straks een actie kan worden ondernomen. „Ver der was drs. Dijkgraaf van mening, dat de overheidshuishouding ook best als een bedrijf kan worden gezien, waar het gaat om efficiency. Hij kon de heer Roose naar aanlei ding van een desbetreffende VTaag nog meedelen, dat G.S. de rekening van Goes over 1955 heeft vast steld. tot 4 april In het gemeentehuis te Vlissingen is donderdagmiddag het plaatselijk comité van de Stichting Nationaal Rlieuma- fonds geïnstalleerd. Burgemeester mr. f van Vlissingen verrichtte deze installatie in aanwezigheid van verte genwoordigers van de kruisverenigin gen, het ziekenhuiswezen, het college van regenten van het gasthuis van de ondernemingsraad van „De Schelde" en van de dames P. Moll-Vos uit De Bilt en M. C. Groot-Harte te Vlissingen, oud- comitéleden. Van het bestuur van de na tionale stichting waren aanwezig dok ter P. Staverman, directeur vinclale raad voor de v in Zuid-Holland en mev Reijendam-van Barneveld, hoofd van de buitendienst van het Nationaal Rheu- mafonds. Burgemeester Kolff riep de viering van 150 jaar koninkrijk in herinnering. „U heeft allerlei afbeeldingen te zien gekregen, die de totstandkoming van het koninkrijk in herinnering bi achten. Mogelijk was daarbij het schilderij van de uitroeping van de onafhankelijkheid ten huize van Van Hoogendorp in Den Haag. Iedereen tigheid, behalv leed aan podagra, ook pootje. Toentertijd wist men niet wat men aan dit verschijnsel moest dóen. De stelselmatige bestrijding van allerlei reumatische verschijnsele is pas een zestig jaar geleden in het volle daglicht komen te staan. Reuma is een woord, dat nu langzamerhand begrip heeft ge kregen van het publiek", aldus de bur gemeester. Hij gaf vervolgens een uit eenzetting van het werk van het natio naal Rheumafonds. „Hier in Vlissingen zijn gltijd collectes gehouden om het Rheumafonds te steunen. Dat gebeurde niet door een organisatie maar door en kele dames, die zich voor dit werk bij zonder hebben ingespannen", aldus mr. Kolff. Hij noemde in dit verband de namen van de dames Moll-Voss en Groot-Harte. „Nu krijgt wat zij ter hand hebben genonvn een vastere vorm", zo ver volgde hy. De burgemeester sprak de hoop uit, dat Vlissingcrs nog meer dan voorheen hun bijdragen zul len geven voor wat men nu volks vijand nummer één noemt. Dokter Staverman uit Den Haag, directeur van de pro- 1 de volksgezondheid i Van Hoogendorp in Den :n stond tijdens deze plech- Ive Van Hoogendorp. Hij Dr. W. Hessel, directeur van het Weten schappelijk bureau van het N.V.V., heeft vrijdag tijdens een lunchbïjeenkomst van het departement Zeeland van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel gesproken over lonen en prij zen. In een aanvankelijk theoretisch ge houden betoog zette de heer Hessel uit een. dat het in de actuele situatie er onr gaat na te gaan in hoeverre structureel een loonsverhoging mogelijk is. Men moet trachten door de wat dr. Hes sel noemde „conjunctuurversluïenng" heen te kijken. Spreker herinnerde er aan. dat de SE.R. van mening is, dat structureel de Nederlandse economie ruimte liet voor een loonsverhoging tien procent. Vervolgens ging dr. Hessel diverse met de jongste loonronde samenhangende ef fecten na (arbeidsmarkt, investeringen, stijging van de consumptie enz.) waarbij de opvatting van de vakbeweging over deze zaken mede aan de orde kwam In dit verband herinnerde spreker aan het optreden van syndicalistische groe pen, waarmee ondernemers zoals de reders in Schcveningen aan de on derhandelingstafel zijn gaan zitten. Na drukkelijk stelde de heer Hessel dat daarmee voor de bonafide vakbeweging een onmogelijke situatie ontstaat. In dit verband wees hij er op dat de vakbe weging evenmin het verschijnsel „zwarte Ionen" kan aanvaarden. En toen was ko men vast te staan, dat acht procent van het nationale Inkomen aan zwarte lo nen uitbetaald, was duidelijk dat de vak bonden stelling moesten nemen Na de Inleiding van dr. Hessel volgde onder leiding van de departementsvoor zitter. de heer D. F. P. Hoegen, een in-| tcressante gcdachtenwisseling. Staatssecretaris economische zaken naar Zeeland Waarschijnlijk zal de staatssecretaris van economische zaken, drs. J. A. Bak ker op 6 en 7 april a.s. een bezoek aan Zeeland brengen. Er wordt thans voor dit bezoek een programma samenge steld. MIDDELBURGSE STICHTING BEDRIJFSPANDEN BEKIJKT PLANNEN VOOR PASSENDE WINKELVOORZIENING Ten overstaan van notaris A. A. Mog- opgeriebt de stichting „Bedrijfs panden Middelburg" met als doel de voorbereiding van en het doen stichten van bedrijfspanden ten behoeve van het midden- en kleinbedrijf in nieuwe en te stadsdelen in de Zeeuwse hoofd stad. De stichting kwam tot stand op ini tiatief van de Middelburgse Midden standscentrale en met medewerking van het gemeentebestuur in samenwerking met de Nederlandse Middenstands Finan- cierings Maatschappij voor Bedrijfsob- jecten N.V., een dochteronderneming roegere Vlissingse chirurg de Nederlandsche Middenst3ndsbank iprak namens het Natio- fonds gelukwensen uit. Hij zette uiteen, dat het fonds beoogt het landelijk bundelen van de financiële ac tiviteiten. Het geld gaat naar de Ne derlandse Vereniging tot Khcumabc- strijding. Als voornaamste taak voor het comité zag hij niet het inzamelen va.n gelden. .,Dat komt pas op de derde plaats. Uw belangrijkste taak is het publiek be grip bij te brengen voor de noden van de reumapatiënten. Ten tweede is uw taak het signaleren van die reumage- valien, die door hun ziekte in moeilijkhe den zijn gekomen, met name in finan ciële moeilijkheden. Wanneer U deze -revallen heeft opgespoord kunt U ze loorgeven". aldus dokter Slaverman. Als oud-Vlissinger overhandigde een persoonlijke bijdrage aan de voorzitter van het comité, de heer W. Sanderse. De heer Sanderse sprak woorden van dank tot de burgemeester voor de in stallatie en tot mevrouw Moll-Vos voor het werk, dat zij voor de reumabe- ding heeft gedaan. Belangrijk acht- lij het, dat de Vlissingse reumapa tiënten nu door bemiddeling van het comité contact kunnen krijgen met het Nationaal Rheumafonds. Hij deelde mede. dat de comitéleden al direct aan het werk kunnen gaan. omdat van 30 maart tot 4 april in Vlissingen de offi ciële collecte zal worden gehouden. Het comité is als volgt samengesteld: de heer W. Sanderse, voorzitter, mevrouw P. Buitelaar-de la Rle, secretaresse, de dames J. M. Hagenaars-Dingeinans, ICerkhove-Lensellnk, J. J. Koning-Schef- fer, J. C. de Ruiter-Janssen, J. Sander- se-Barends. C. Sanderse-Lampers, J. Vermcer-Barink, Van de Zee-Prent en de heer C. Antheunisse. Adviseur is dok ter J. Stumphius van „De Schelde". N.V. De stichting zal zich in de eerste plaats bezig houden met het uitwer ken van de plannen voor een voor Middelburg Zuid I passende winkel voorziening. De architecl-stedebouw- kundige E. F. Groosman te Rotterdam is verzocht hieraan medewerking te verlenen. Het stichtingsbestuur bestaat uit zeven leden: voorzitter is mr. J. C. M. Smits uit Amstelveen van de Nederlandse Mid denstands Financierings Maatschappij voor Bedrijfsobjecten N.V. waartoe ook de heren G. J. Aaldriks uit Heemstede en J. P. F. Lindhout uit Goes behoren. De heer G. Keim. die samen met de he ren A. Imanse en C J. Rozemond de Middelburgse Middenstandscentrale ver tegenwoordigt, is secretaris-penning meester. Voorts heeft in het bestuur nog zitting de heer H. Post uit Hilversum, directeur van het Algemeen Waarborg fonds van de Middenstand te Amster dam. Burgemeester mr. J. Drijber heeft namens het gemeentebestuur van Mid delburg als waarnemer in het stichtings bestuur zitting genomen, terwijl het ge meentebestuur de bevoegdheid heeft de ze functie in een bestuurslidmaatschap om te zetten. Het secretariaat val stichting is gevestigd ten kantore de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. te Middelburg. Opbrengst collecte De opbrengst van de collecte ten bate van de zending bedoêg te Driewegen 71,13. Voor de kerkvoogdij van de Ned herv. kerk werd 71,71 bijeenge bracht en voor de diaconie 45,97. De nieutce jachthaven van Kortge- ne, die gistermiddag officieel is overgedragen aan de maatschappij ^Delta-Marina". Zware schade bij autobotsing onder Nieuwerkerk Donderdagmiddag is op de rijksweg on der Nieuwerkerk bij de kruising naar Ouwerkerk een verkeersongeluk ge beurd, waarbij één personenauto geheel werd vernield en een tweede zwaar werd beschadigd. Wonderlijk genoeg werden de bestuurders vrijwel niet ge wond. Op de rijksweg stond de personenauto van J. B. M. uit Ouwerkerk voorgesor teerd om in de richting van Ouwerkerk af te slaan. Op dat moment kwam met grote snelheid uit de richting Zijpe een personenauto, bestuurd door C. A. K. uit Vlissingen. In verband met het slech te zicht merkte K. de auto van M. pas op het laatste moment op. Zijn wagen begon te slippen, maar K. slaagde er desondanks in de voorgesorteerde auto rechts te passeren. De auto van K. slip te echter weer en kwam in botsing met een uit de richting Zierlkzee komende personenauto, bestuurd door A. de R. uit Dinteloord. De auto van K. scheurde doormidden. De achterwielen en achter as kwamen twintig dertig meter over de langs de weg lopende sloot terecht op een stuk bouwland. De andere per sonenauto werd zwaar beschadigd. K. liep enkele schrammen op, terwijl De R. klaagde over een stijve arm en been. Dokter L. J. van de Zande uit Nieuwer kerk was vrijwel onmiddellijk ter plaat se voor het verlenen van eerste hulp. (Slot van pagina 1) zei burgemeester Schuit. „De ge meenteraad van Kortgene kan de haven met een gerust hart overdra gen", was hij van mening. Opzet Mr. Becht merkte in zijn toespraak op, dat hij lang geaarzeld heeft om de jacht haven over te nemen. Pas nadat hij in Amerika was geweest de naam „Ma rina" is in Amerika de algemene bena ming voor watersportcentra had hij een positieve beslissing genomen. Nieuw in de opzet noemde hij de grootte van het project. Volgens mr. Becht slechts te vergelijken mei de jachthaven van Leeuwarden, maar dan in het voordeel van Kortgene niet een veel betere ac commodatie. Nieuw in de opzet was ook, zo zei hij, dat een gemeentelijk project in eigendom overgaat van een particu lier. Mr. Becht zei te weten, dat er voor oordelen zijn tegen een commerciële jachthaven. Hij was echter de overtui ging toegedaan, dat er juist voor de Ondernemer een taak is weggelegd om een bijdrage te leveren in een harmo nische ontwikkeling van de recreatie. „Een bijdrage tot het kleine geluk van mensen", aldus mr. Becht. die er aan toevoegde, dat Delta-Marina" naar Kortgene komt „in de eerlijke bedoeling Organisatie l^omt weer van de grond De organisatie van het Zeeuwse fruitoorso 19G4 in Goes komt lang zamerhand van de grond. De stich ting Zeeuws Fruitcorso heeft en kele stappen ondernomen, waar door er tekening in de voorberei dingen komt. Zo is het duidelijk, dat het kindercorso weer door de Goese straten zal trekken. Een ander belangrijk punt is dat het startgeld wordt verhoogd. RIJKSWATERSTAATSINGENIEUR Het breken van de kabel van de kabelbaan vorig jaar bij de werkzaamheden in verband met de afsluiting van de Grevelin gen is een gevolg geweest van het gebruik van een te lichte trekklem. In ieder systeem kan sprake zijn van een zekere non chalance. Dit heeft ir. drs. H. Kuiper, hoofdingenieur-a van de rijkswaterstaat, directie brug gen, gistermiddag te Deli't mee gedeeld. Hij sprak daar voor hel Delfts wa terbouwkundig studentengezelschap „praktische studie". Dit gezelschap viert zijn veertiende lustrum. In het kader daarvan werd vorige week do tentoonstelling „Delta-Delft" geopend en had donderdag een symposium plaats over het afsluiten van zeega ten. in het bijzonder van de Grevelin gen Naar aanleiding van de opmer king van de spreker werd bij dc ge- daehtenwissellng over het onderwerp de vraag gesteld, of rijkswaterstaat ontevreden ls over de Franse firma, die zoals bekend, de kabelbaan heeft aangelegd Ir. Kuiper antwoordde dat dit be paald niet het geval is. In het alge meen is men tevreden. Met behulp van hetzelfde type klem waren al liccl wat kabels van kabelbanen ge spannen. De bijzondere samenstelling en dikte van de Grevclingenkabcl vergden, achteraf gezien, het gebruik van een zwaardere klem of van een andere methode van spannen. In ieder systeem kan sprake zijn van een ze kere nonchalance, waardoor onvoor ziene situaties kunnen optreden, al dus ir. Kuiper. De eerste spreker op het symposium was prof ir. W. C. Bischoff van Hccmskerck, hoogleraar in de vloei- stofmechanica aan de T.H. te Delft. Hij besprak de methode van de ge leidelijke sluiting, met siortsleen, zandzakken c.d., welke bij het dich ten van de Grevelingen wordt toege past. Nadat ir Kuiper had gespro ken ging ir. P, H. van der Weele, in genieur bij de Deltadienst van rijks waterstaat, die de tot op heden ver richte werkzaamheden besprak, na der in op de methode van de gelei delijke sluiting. Hij zei, dat deze me thode waartoe de kabelbaan werd aangelegd, bedoeld is als een proef, van het resultaat hangt het af. of men deze methode ook zal toepassen bij het afsluiten van de andere zee armen. De functie van de Grcvelin- gendam belichtend, zei spreker, dal deze dam twee gebieden zal scheiden, namelijk het. vloedstroomgcbied van de Oosterschelde en dat van het Brouwershavense Gat. Ten slotte wees hij erop, dat de afsluiting van de noordelijke geul, die vorig jaar had moeten geschieden, was vertraagd en dit jaar zal plaatshebben. Eveneens dit jaar moeten de verkeersweg van Rotterdam naar Schouwen-Duiveland gereedkomen en de brug over het Volkerak bij Numansdorp. Het succesvolle kindercorso, dat het vo rige jaar zo spontaan ontstond, zal weer op de eerste zaterdag van de Fruitweek te bezichtigen zijn. Liet men het vorige jaar veel aan het toeval over, thans zal dit alles meer geordend worden. De deel. nemers zullen daartoe in vier catego. rieën worden ingedeeld met voor elkt ke v van 500. De leeftijd van d( a worden uitge- aarde van deelnemers zal naar boven strekt tot de vijftienjarigen, waardoor ook de leerlingên van het voortgezet onderwijs in aanmerking komen. Hier door zal het meer het karakter van een „jeugdcorso" krijgen. Natuurlijk wordt er voor gewaakt dat de kleintjes hiérvan niet de dupe worden, doch evengoed voor een eerste prijs in aanmerking kunnen komen, Om op bre de schaal belangstelling te wekken en meer animo te kweken voor dit „Zeeuw se evenement", zullen ook kinderen van buiten Goes deel kunnen nemen. Een en ander zal via de scholen nader be kendgemaakt worden. De prijswinnaars zullen ook nu weer in het grote Fruitcorso meerijden In de extra kosten die dit voor dè deelnemers meebrengt, zal tegemoet worden geko- 100 MEER In overleg met de vereniging van deel nemers aan het Fruitcorso is beslo ten het startgeld te verhogen met 100 om de stijging van kost te vangen. Elke eerste prijswinnaar ontvangt voortaan 1100. elke twee de prijswinnaar 850 en een derde prijs wordt beloond met 700. Di stimulans oni naar een eerste pry- toe te werken blijkt aantrekkelijk. Dc waardering voor een tweede derde prys is voldoende om do v naamste kosten te dekken, zodat nieuwe deelnemer zich voor deze kos ten niet behoeft te laten afschrikken, zo meent het eorsobestuur. In onderlinge samenwerking wordt ge tracht het aantal deelnemers voor dit ..Jubileumcorso" op te voeren en reeds ontving het bestuur meerde— verstek moesten laten gaan. In te. genstelllng met. roods eerder gepubli ceerde mededeling, bevestigde o.a. de Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, af deling Goes, dat zij als gewoonlijk wel van de partij zal zijn. Het bestuur ziet clan ook met het vol ste vertrouwen dc toekomst tegemoet en beijvert zich met het ontwerpen laaa nog niet naders onthullen. logelijkheden te scheppen voor de sportliefhebbers". Ten slotte maak te hij bekend, dat „Delta-Marina" ter gelegenheid van de overdracht een klau- terrek schonk voor de nieuwe speeltuin in Kortgene. Hierna was er gelegenheid om vragen te stellen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Opgemerkt werd nog, dat de jachthaven, die in eerste instan tie een capaciteit heeft van 400 jachten vanaf 1 april a.s. zijn in de haven on middellijk beschikbaar circa 400 lig plaatsen in boxen voor schepen tot 16 meter lengte geschikt kan worden gemaakt voor in totaal 800 jachten. Dat is slechts een kwestie van uitbreiding van steigers. Ook werd meegedeeld, dat er op het jachthaventerrein wat winkels zullen komen om de nodige inkopen te kunnen doen. Of de plaatselijke midden stand van Kortgene. die in de afgelopen Ïiren flink heeft gemoderniseerd, een ans maakt om deze winkels te ver werven is vooralsnog niet te zeggen. Een mededeling van mr. Becht hierover liet in het midden of de middenstand van Kortgene te zijner tijd deze nog té bouwen winkels zal gaan exploiteren. Als havenmeester voor de jachthaven van „Delta-Marina" is inmiddels aange steld de heer W. Anthonïsse, werkzaam bij de Provinciale Stoombootdiensten. HET HUIS VAN ST. ELOY Gouden manchetknopen in verrassende veelzijdigheid J. van der Loo Juwelier Lijnbaan 69 Rotterdam In de donderdagmiddag gehouden open bare vergadering van het produklschap voor vis en visprodukten deelde de voor zitter bij de aanvang mede dat de aan voer van mosselen dit jaar zo geweldig is geweest, dat vandaag vrijdag de nil loenste ton wordt verwacht. Ter gelegenheid van dit feit zai het produkt- sehap er voor zorgen dat in alle be jaardentehuizen van de havenplaatsen, waar de aanvoer van mosselen regelma tig plaatsvindt, een mosselmaaltijd zal worden genuttigd. VERWACHT. ZACHTER Aanvankelijk plaatselijk nog wat, regen, overigens zwaarbewolkt. Met enkele op klaringen. Overwegend matige zuidelijke wind. Zachter. ZON EN MAAN naart Zon op 06.41 onder 18.55 Maan op 11.08 onder 03.12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2