biedt meer aan spaarders Vragen in raad Terneuzen over bouw gemaal in ligweide zwembad deNHM Zierikzeese kerkorgels nu klaar Neem RK5 B E S C H U 1 T punt V.V.D.-raadslid: „Ding hoort daar niet" Grond evenwel nog niet verkocht Rijkskweekschool brak op schoolavond met tradities AGENDA Gregory Peck in rolprent over rassenkwestie ZUID-BEVELAND C.P.B.-Bevelanden vierde in Goes derde lustrum NOORD-ZEELAND BANK MARKTBERICHTEN Zeeuw behaalde optisch diploma in Berlijn J. F. J. v. d. Peijl ter aarde besteld Organisatorische dag voor kader VRIJDAG 20 MAART 1964 WISSEL BEVELANDEN ^CHOUWEti PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Met een artikel uit de P.Z.C. van zaterdag 7 maart voor zich, heeft de heer P. Fijn van Draat (v.v.d.) donderdagavond in de gemeente raad van Terneuzen een aantal vragen gesteld over de voorgeno men bouw van een afvalwaterge maal op de ligweide van het nieuwe zwembad. „Is het inderdaad zo, dat in de onmiddellijke nabijheid van het zwembad en op de mooie lig weide een dergelijk gebouw zal worden geplaatst, en gaat het ge meentebestuur daarmee ak koord?", vroeg de heer Fijn van Draat. Volgens hem hoort dat ding daar hele maal niet thuis, omdat zulks door het te verwachte lawaai de rust zal versto ren. „Is het juist, dat al toestemming is gegeven voor de ter beschikkingstelling van het terrein en zo niet, kan dan nog worden nagegaan of dit wel de enige oplossing is?", zo vervolgde vragenstel ler. Het was allemaal waar en dus juist, moest burgemeester mr. H. Rijpstra vast stellen. „Maar wij zijn bijzonder geluk kig met deze oplossing", zo voegde hij er aan toe. Uitvoerig ging hij in op de om standigheden, welke hebben geleid tot het vaststellen van deze plaats Het ge maal is immers noodzakelijk, maar de oorspronkelijke bouwplaats, tussen het Julianaziekenhuis en de oude begraaf plaats, was nog ongunstiger gelegen. Mr. Rijpstra verwachtte, dat aan de ligwei de geen schade zal worden toegebracht. De stank zal volgens hem tot het mini male worden teruggebracht en het ge luid zal wel meevallen, dacht hij. „Er is trouwens nog geen grond ver kocht, want het voorstel daartoe komt eerst in de volgende raadsvergadering aan de orde", zo voegde de wethouder openbare werken, de heer M. de Vos (p.v.d.a.) er aan toe. Hij zei verder, dat het zwembad maar vier maanden per jaar open is en dan zal zijns inziens het door het gemaal veroorzaakte lawaai wel overstemd door dat van de zwembadbe zoekers. De overige punten van de agenda ble ken allemaal „hamerstukken" te zijn. Be sloten werd de aanleg van bestratings- en rioleringswerken in de Zuidpolder onderhands aan te besteden aan de fir ma gebroeders De Bokx te Terneuzen voor de som van 1.538.595, en soort gelijke werken in het industrieterrein Driewegen aan het aannemersbedrijf W. J. de Bruijn te Terneuzen voor 972.000. Voorts kan onderhands worden aanbe steed aan de Starako Constructiefabriek N.V. te Oosterhout het maken en mon teren van de staalconstructie voor het nieuwe gymnastieklokaal voor een drag van 16.915. Het leveren en heien „En we leven al lang en gelukkig" dat was de titel van een spel van dans, zang en declamatie, dat zich afspeelde tegen een decor van klank en lichteffecten, een ultra-modern cabaret gegroepeerd rond het thema: de liefde. En dit alles werd donderdagavond in een vol Mid delburgs Citytheater ten tonele gevoerd door leerlingen van de rijkskweekschool, die met dit experiment de jaarlijkse uit voering van de schoolvereniging „Con cordia" tot een belevenis maakte. Ze hadden het zich met dit programma onderdeel beslist niet gemakkelijk ge maakt. Toch kwam het allemaal goed uit de verf. Het thema liefde werd door di verse generaties belicht. Dat gebeurde in „de grijze oudheid", de middeleeuwen, en de zeventiende, achttiende, negen tiende en twintigste eeuw. Dat het laat ste gedeelte het publiek meer „aansprak" bleek diverse keren, toen men het ver zoek: geen applaus tussen de nummers gewoonweg vergat en een dankbaar handgeklap liet horen Niemand zal hel: betreurd hebben dat men op deze jaar lijkse schoolavond had gebroken met een jarenlange traditie. Het werd alles bij elkaar een aantrekkelijke tijdsverpozing voor de talrijke belangstellenden, die en kele kleine technische foutjes in dit alles behalve gemakkelijke programma-onder- deel wel voor lief wilden nemen. „The Skybolts" tekenden mede voor een luid ruchtig slot. De liefhebbers van toneel zijn op de „Concordia" avond toch niets tekort ge komen, want de kwekelingen hadden tevoren de eenacter „Barbara's huwelijk" opgevoerd. Het was een toneelspel van J. M. Barrie naar een vertaling van A. Hauwer, waarin gedachten werkelijkheid werden. De regie berustte bij W M. Bel- laart. Een koor van kleuterleidsters on der leiding van de heer A. Lichtendahl zette de avond vlot in. Minder „jolig"' was de zang van het groot koor onder leiding van de heer W H. Maul, dat ex celleerde in de negro-spiritual „I got a robe". Het was hier inderdaad mogelijk van „excellerend" te spreken, want dit koor zong voortreffelijk. Uiteraard werd dit optreden door de aanwezigen hoge lijk gewaardeerd. In zijn openingswoord kon de heer C. S. Dingemanse. voorzitter van „Concordia" onder meer de 1 o. inspecteurs Leenhouts en L. F Frantzen welkom heten. Directeur M. A Hage was na af loop van het gevarieerde programma tolk van het publiek. In zijn dankwoord richtte hij woorden van waardering tot mr. A. J. M. Visser en een grote schare medewerkers en medewerksters. Vanavond brengen de „kwekelingen" te Vlissingen voor de tweede keer hetzelfde programma. Dat gebeurt in het „Schel- dekwartier". De V.V.D-woordvoerder was niet he lemaal tevreden met dit antwoord. Als verwacht wordt, dat de schade zo gering zal zijn, waarom moesten dan allerlei voorwaarden en zeker heidsbepalingen worden gesteld, wil de hij weten. Volgens mr. Rijpstra zijn dat niet meer dan veiligheids maatregelen om de overeenkomst terdicht te maken. Niet verkocht van de betonpalen voor het gebouw zal opgedragen worden aan het aannemings bedrijf W. J. de Bruijn te Terneuzen voor de som van 14.626. Elf gulden WESTENSCHOUWEN Jaarvergadering Volksonderwijs De dezer dagen gehouden jaarvergade ring van de afdeling Westerschouwen van Volksonderwijs te Burgh was goed bezocht. Waarnemend voorzitter, de heer L. v. cL Klooster sprak een ope ningswoord. Spreker dankte het toneelgezelschap van Volksonderwijs dat dit seizoen op verschillende plaatsen optrad. Ook bracht spreker lof aan het onderwijzend ersoneel in de Westhoek. _ie secretaris L. Hack gaf een notulen- verslag waarna de voorzitter aandacht vroeg voor de algemene vergadering in Goes op 21 maart. Als afgevaardigden gaan hier heen uit de Westhoek 'mej. A. J. A. Hartog, en de heren A. Dam man en A. J. de Ruijter. In verband met het 50-jarig bestaan der afdeling Vlissingen wordt op 23 mei een mani festatie gehouden. Op 30 mei is de lan delijke jaarvergadering in Rotterdam. Uit het jaarverslag bleek dat op 1 januari 1963 begonnen werd met 64 le den. Dat aantal liep geleidelijk op tot 91. Op 29 november werd een zeer ge slaagde feestavond gehouden. Uit ae rekening en verantwoording van penningmeesteresse mej. A. J. A. Har tog bleek, dat er een flink batig saldo was. Mevrouw Steur-Blom adviseerde namens de kascommissie tot goedkeu ring. De contributie wordt met 50 cent ver hoogd tot 4,per jaar. Tot nu toe werd nog niets gedaan voor de kinde ren doch indien dit mogelijk blijkt, zal ook hieraan gevolg gegeven worden. De oudercommissies behoeven ook meer instructie en getracht zal worden om een spreker hiervoor te laten komen. In de vacature van de heer D. Hack te Renesse wordt voorzien door de benoe ming van mevrouw Lodewijk te Renes- De raad besloot aan de „Vlaamse schroot- en nonferrometalen" te Terneu zen een perceel grond van circa 4000 vierkante meter op het industrieterrein Driewegen te verkopen f 11 per vier kante meter. Hierop zal een opslagplaats voor oude metalen worden gevestigd Een perceel van 2000 vierkante meter zal tegen dezelfde meterprijs worden ver kocht aan de steenkolen- en oliehandel I. Fokke N.V te Goes voor de vestiging van een kolenopslagplaats Gronden voor de bouw van kleinbedrijven en woningen in het exploitatieplan Sluiskil werden verkocht aan G A Dees te Terneuzen, J. M. Kaiser, M Mobach-van Puijvelde, firma De Vries-Cortvriendt en B. F. de Waal, allen te Sluiskil. In de uitbreidingsplannen Zuidpolder en Zuid te Terneuzen werden percelen voor woningbouw verkocht aan de heren J. Doppegieter, J. Berends en A. van Luik, allen te Terneuzen. Het bestuur van de r.-k. meisjesschool te Terneuzen kreeg van de raad mede werking voor de aanschaf van materia len voor handenarbeid. Wegens zijn be noeming tot hoofd van een openbare school te Berg-Ambacht werd eervol ont- slag verleend aan de heer A. M. West-In ons land zijn 26,5 openbare seho- dorp. thans hoofd van de openbare la-ilen, 44.4% röoms-katholieke, 27.3 gere school „De Vrije Vlucht" te Sluis- prot. chr. en 1,8% bijzondere. Bij het FILMS IN ZEELAND Aan de vele films over pleitende ju risten voegde regisseur Robert Mulligan een zeer goede toe: „Spaar de spotvogels" met Oscar winnaar Gregory Peck in de hoofd rol. „Spaar de spotvogels" speelt in Alabama, staat van geregelde onregeldheden rond rassenkwesties en de film heeft de ver houding tussen blanken en negers tot onderwerp. Het is een hekelende film. die in zijn ontroerende scènes van grote naïveteit uitermate scherpe is. Gregory' Peck is de zeer menselijke advocaat en hij is in die hoedanigheid de centrum figuur. Maar naast hem komen op het eerste plan de twee kinderen, Scout (Mary Badham) er. Jem (Philip Alford), die in het zich voltrekkende drama een grote rol spelen. Te zien in City (Mid delburg). ..Eerst de vrouwtjes" zegt in Grand (Goes) en Alhambra (Vlissingen) de ele gante krachtpatser en speurder nummer een: Eddie Constantine. Een film van het bekende recept. Yvonne de Carlo hebben we lang niet gezien. Zij is er nu weer in een roman tische rol in een even romantische film: „Omar de woestijnhavik", Electro (Mid delburg), Romantiek is ook „Gordon, de zwarte piraat", een avonturenfilm, die vertoond wordt in Luxor (Vlissingen). Ricardo Montalban vervult de hoofdrol. "OES Wetensch. Belangen besloot met „Jungle Cat" het seizoen De vereniging voor wetenschappelijke belangen in Goes heeft met haar eve nement van woensdagavond waardig het seizoen 19631964 afgesloten. In het Grand Theater vertoonde de vereni ging namelijk een rolprent in een genre, dat bijzonder populair is: het leven der dieren. In dit geval: het leven van de jaguar in het Braziliaanse oerwoud. En kele honderden bezoekers maakten de voorstelling mee van Walt Disneys „Jungle Cat", een film die een fascine rend beeld geeft van het ruwe woeste oerwoudleven. Zij kregen in tal van boeiende scènes een beeld van de jacht van de jaguar en de „lessen" aan haar jongen. Daarnaast gaf de film de aan wezigen ook een kijkje in het leven van de andere dieren talloze tropische vo gels, de apen. de luiaard, de boa-con- strictor en dergelijke. In het voorpro gramma werd het leven in de diepte van de oceaan onder de loep genomen. Ouderavond van de Jan Ligthartschool De Jan-Ligthartschool te Goes hield in de hal van de school de jaarlijkse ouder avond. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer L. C. van Muven de clameerden leerlingen uit de zesde klas gedichten. Enkelen van hen kwamen met zelfgemaakte gedichten. Ook voer. den deze leerlingen een toneelzangspel op. De heren L. C. van Muyen en J. A. E. van de Feen werden tot lid van de oudercommissie herkozen, Mevrouw E. Pasman-Reichart werd als nieuw lid van de oudercommissie benoemd. Na de pauze werd gediscussieerd over een verzekering voor de leerlingen tij dens de schooluren en op weg naar school en huis en verder over het nut van schoolreisjes voor de 2de en 3de klas. Het hoofd van de school, de heer L. C. Broer, gaf een jaaroverzicht. Aan het eind van de avond werden er dia's vertoond van een jaar schoolleven. Het hoofd der school te Burgh. de heer A. Damman sprak over „Het beleid rondom de openbare school". De beer /D/")CTP"Rr A 1\JD Damman heeft hiertoe een volkonder- J\Jj I C.I\L./Ai> U wijscursus gevolgd over het beheer van de openbare schooi.Verkeersles hoogste klassen van lagere scholen :leuteronderwijs is 21,4% en bij het; .o. 33,55% openbaar- algemeen. Over De leerlingen KfiPELLE Chr. beambtenbond hield familieavond De afdelingen Kapelle-Biezelinge en Oost-Zuid-Beveland van de Nederlandse christelijke beambtenbond hielden de zer dagen in het verenigingsgebouw „Obadja" te Kapelle een goed bezochte derraad en zelfs familieavond. Namens het centraal be- l?Vjn. geroepen worden ten einde het de stichting" van een school gaf sprekerder beide Oosterlandse lage een duidelijk beeld van de handelwijze hebben dezer dagen een verkeersles ont- j. j--1 vangen bij de verkeerstafel van de af deling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer. Deze tafel stond opge- steld'in de Conferentiekamer te Ooster- land. De wachtmeester eerste klas der rijkspolitie, de heer J. Hoekman, heeft de kinderen dit onderricht gegeven. zowel als van de voorschriften die dan gevolgd moeten worden. Nieuw hierin is de „planprocedure" een ministeriële opsomming van wat op onderwijsge bied in ons land nodig is. Volksonder wijs kan hier een rol in mee spelen. Voor de o.l. scholen wordt door de ou ders geen schoolgeld betaald, doch dit doet de gemeente die elk jaar voor 1 maart een bedrag hiervoor vaststelt. Voor Westerschouwen bedraagt dit 72,— per leerling. Deze bedragen lo-tvvintifr pinderen van pen. over het gehele land gezien, nogal EVVint?g_ uiteen. In grote gemeentes kan een ou- j schoolraad in het D. P. Vening een toespraak, waarna een ontspanningsprogramma werd afge werkt, waarbij ae C.J.V. „Obadja" uit Kapelle het toneelspel In drie bedrijven „Lawine" van Marcel Dupuis opvoerde. De spelers die voor een prima vertol king zorgden, mochten na afloop handen van voorzitter Boucherie jehouden en werden de aanwezigen ge- :rakteerd. De opening werd verricht door de voorzitter van de Kapelse afde ling, de heer P. Oele, terwijl de heer Boucherie als voorzitter van de afde ling Oost-Zuid-Beveland de sluiting voor zijn rekening nam. zijn uiteenzetting en deelde mede dat op onderwijsgebied alles in de West hoek goed gaat, alleen voor de kleu terschool is nog geen nieuwe leidster gevonden. SINT-ANN ALAND Gevonden voorwerpen Bij de opperwachtmeester der rijkspoli tie te Sint-Annaland zijn inlichtingen te Verkeersexamens Twaalf kinderen van de openbare en i twintig kinderen van de christelijke lagere school te Oosterland zijn onlang? geslaagd voor het schriftelijke gedeelte van het veilig verkeersdiploma. Nie mand behoefde te worden afgewezen. Over enige maanden zullen deze kinde ren het praktisch gedeelte afleggen. ■;ru RPEN1SSE RAAD SCHERPENDE KOMT BIJEEN De raad van Scherpenisse houdt van morgen vrijdag een openbare ver- tic te oiiiL-Ainiaiüiiu /ji li iiiiieiiLiiiecii lc 1o ,..i. bekomen over de volgende gevonden I gadering. Op de agenda staan enkele voorwerpen: een staaflantaarn, eenj voorstellen om voorschotten te verlenen paar wollen handschoenen, een bruine j voor het onderwijs en de exploitaüever- handschoen, een leren handschoen en goedingen over 1963 vast te stellen, een vulDen Verder willen b. en w. de salarismaat- regelen voor het gemeentepersoneel aanpassen aan de nieuwe situatie en vraagt het college de raad de woning die i ZIERIKZEE Theater met „Mag ik met U meespelen?" De Z.V.U. leden van Schouwen-Duive- land hebben woensdagavond in de „Con certzaal" te Zierikzo.e hun laatste to neelvoorstelling van dit, seizoen gehad, Een voor tweederde gevulde zaal heeft zich geamuseerd met het spel in drie bedrijven „Mag ik met U meespelen?" van Mercel Achard en vertaald door Riny van Slingelandt. Onder regie van Ton Lensink hebben 5 2000 heeft BROUWERSHAVEN Raad Brouwershaven over verkoop van meubilair Noordgouwe Noordstraat 30, i verhuren aan de De raad heeft verder een schrijven ont vangen van de minister van binnenland se zaken over de herziening van de ge meentegrenzen op Tholen, waarin wordt meegedeeld, dat de minister in beginsel kan instemmen met de herziening, maar over welk onderwerp zoals b. en w. opmerken „terzake niets wordt ont huld' Vandaar dat het college wil af wachten en het schrijven voor kennis geving wil aannemen. Scheepvaartberichten Middelburg Electro: Omar. de woestqn- havik. 19 30 uur Van Bcnthem en Jul- ting: Expositie werken Piet Bulthuis, 9-18 uur. Concertzaal: Uitvoering Middel burgs Mannenkoor en Vlissings Mannen koor DOU. 20 uur C J M V' -gebouw Z.V.U,-lezing. 20 uur Eendracht: BOSK. 19 30 uur Vlissingen Alhambra: Eerst de vrouwtjes. 20 uur, 14 jaar Luxor: Gordon de zwar te piraat. 20 uur. 14 jaar Britannia: Gezelschap Johan Kaan met „Kom doe eens wat". 20 uur Dr Ottestraat 3: Bedrijfsapostolaat, 19.30 uur Blg.eckerke Zaal Herwegh. Algemene ver gadering cocip boerenleenbank. Bigge- kerke, 19.30 uur Goes Veiling Frultlaan: Sportgala, 19,30 Krulnlngen Ned herv kerk: Tydrede ds. A. J Wijnmaalen. 19 uur Terneuzen Luxor: Stripgirls in Soho, 21 uur, 18 jaar. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Aart Roos. Zlerikzec Huis van Nassau: Jaarvergade ring hengelsportvereniging. 20 uur tel Concordia: Filmavond N.RV„ 5 den donderdagmiddag liaar derde lus trum, het vijftienjarig bestaan, gevierd. Het overzicht kregen de talrijke dames op deze jaarvergadering in „De Prins van Oranje" te Goes té horen van de presidente, mevrouw Boelman-Pas- schler. Zij bracht de bezoeksters in herinnering hoe in november 1948 de eerste leden vergadering van de afdeling werd ge houden met 57 leden. Een aantal, dat in de voorbije periode steeds is gegroeid, zo viel uit haar woorden te beluisteren. De presidente stond verder stil bfj tal van activiteiten op geestelijk, maat schappelijk, cultureel en huishoudelijk gebied, die in de afdeling aan de orde zijn geweest door middel van films, le zingen, demonstraties. En uiteraard ontbrak ook een traditioneel geworden punt in deze serie niet: het jaarlijkse reisje of een excursie. Mevrouw Boel man noemde voorts de boekbesprekin gen en declamatiemiddagen en de acti viteiten van het zangkoortje tijdens de kerstbijeenkomsten of provinciale ver gaderingen. En daarna zagen de dames twee Cefa- films: de rolprent over het zilveren hu welijksfeest van koningin Juliana en orins Bernhard en de „hoofdfilm" van deze bijeenkomst: „Het houten paard", dat het verhaal in beeld bracht van een groepje krijgsgevangenen dat door een tunnel te graven ónder een houten paard uit een kamp weet te ontsnappen. i2000 heeft- gei p de agenda voor deze vergadering De gemeenteraad van Brouwershavi zal zich in zijn vergadering van dins- j dagavond aanstaande in het Plaatsen-j huis te Dreischor uitspreken over de oepasseerd naar Antwerpen 18 maart: Agncs verkoop van overcompleet meubilair uit van Londen Meidoorn van Leixoes. Lutetla de raadzaal van de vroegere gemeente van Londen AUetta van zee naar Gent. Noordgouwe. B. en w. stellen voor deze Hoop van Ro«erdam. Leiderkerk van Ham transactie te sluiten met de gemeente Obdam, die op de 9 stoelen, de 4 ban ken en een bijzettafeltje een bod van verraste de aanwezigen met een piste op het toneel en vele andere attributen, die een circus eigen zijn. In het spel draait het allemaal om de mooie en be minde koorddanseres Isabelle (Shireen Strooker). Drie rivalen maken een avond lang drukte rond het spel, d»t „liefdeleven" heet. Twee van hen zijn rasechte artiesten. Het zijn Crockson (Jan Gorissen) en Rascasse (Piet Ka merman), grappenmakers, die in een fantastische clownerie Isabelle het hof maken. In het spel van de liefde komt dan voor de twee clowns de spanning wanneer als derde rivaal een enthousi asteling uit het publiek Isabelle voor de voeten valt. Het is Auguste (Joop Kees maat). Elk van de drie spelen zij het minnespel op hun eigen manier en de i Londen. Tycha i Londen. Hoop vs. burg. Meerkerk van Bremen Togokust Hamburg. 19 maart: Paul Westers var. Far Baltic van Rotterdam. Spolesta van Vlaar- dingen Hado van Rotterdam Meliskerk Arnhem dit kostelijke spel in circus- I staat" verSer een voorstel om de" vergok- van Bremen wn^rsum van Hamburg, sfeer op de planken gebracht. Eendingen voor de brandweerlieden bij een D-.r.ke! van zee Helvetia S tan zee. Kroon- knap stuk decorbouw van Rob Peters daadwerkelijke bestrijding van een hor& v brand te verhogen van 3 tot 3,50 per uur. Het is de bedoeling, dat alle ge- meenten op Schouwen-Duiveland tot deze vergoeding overgaan, zo schrijft het college de raad; het punt is namelijk tijdens e .:nve. -radevan -j van het eiland ter sprake gekomen. De raad wordt ook voorgesteld om op de j hoek Zuiddijkstraat-Züidwal te Brou wershaven een stuk grond van 400 m2 te verkopen aan de heer J. van Ast voor woningbouw. B. en w. willen voor dit geval afwijken van de prijs van 7,50 per m2 en er ƒ5 van maken in ver band met enkele bijzondere voorzienin gen, die aan de grond nodig zijn voor er gebouwd kan worden. Bij de ingekomen stukken is het be sluit van Ged. Staten waarin zij hun i een interne verbouwing goedkeuring onthouden aan het bij de damesafdeling is Van onze adverteerders Modezaak Bos werd heropend Sparen op een spaarrekening 3'/2% of spaardeposito 4% bij de N.H.M. betekent ook: veilig en vertrouwd sparen gemakkelijk sparen (geen geloop met boekjes) volledige bankservice geen kosten Bel de N.H.M. eens om inlichtingen. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien: middel 40-70 t 14.71, drielingen t 15.25, picklers f 16.20. Aanvoer 15 ton. Aardappelen: Bintjes f 8,50, bonken f 14. Aanvoer 12 ton. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse eiervelUng Ede. Wcekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 213 ln veiling werden gebracht. Han del redelijk. Prijzen, in guldens per 100 stuks. Eieren van van 48-52 gr. 10.80-1179. van 52-56 gr. 11.81—12.36: van 56—61 gr. 12.49 —13 16: van 61—66 gr. 13.0»—1343 ring bij Isabelle waren er vele op avond. Hierin ligt een duidelijk stukje tragiek uit de wereld van het circus. Want ten slotte moeten alle drie berus ten in hun eigen lot. De twee clowns in dat van versmaad te zijn door Isabelle de derde als niet artiest in het wrede vustzijn aan haar geketend te zijn. Jan Kieboom had de korte rol van tele grambesteller-loopjongen. Een langdu rige ovatie onderstreepte de waardering Vrachtauto's botsten Donderdagmorgen vond op de hoek Een- drachtsweg-Vossemeerse Poort te Tho len een aanrijding plaats tussen een vrachtwagen bestuurd door de heer J van de M uit Noordeloos en een vracht wagen bestuurd door P M. uit Oud-Vos- semeer Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor Beide auto's liepen mate riële schade op Het ongeluk gebeurde doordat de auto bestuurd door M zich tijdens het nemen van de bocht op de linker weghelf' bevond. Na een de modezaak straat 56 donderdagmiddag een herbo ren winkel aan het Goese publiek ge presenteerd. Een ruime, comfortabele - -winkel, die modern is ingericht. Het is zij nun I een interne verbouwing geweest, waar- ,-y., j an llet bij de damesafdeling is opgeheven. Er raadsbesluit tot de bouw van eenis jn de zaak nu ruim baan gemaakt nieuw gemeentehuis te Noordgouwevoor heren. Met een ruime confec- tieafdeiing. een gedeelte met sportkle- ding en een royale kinderafdeling. De bezoekers konden zich er donderdag van overtuigen, dat de verbouwing de indeling van de zaak goed heeft gedaan. Er is drie maanden aangewerkt. De opening werd luister bijgezet door diver se bloemstukken en het bezoek van tal rijke zakenrelaties. van het publiek voor een komisch spel maar met een ernstige en diepe ach tergrond. Voor de enige vrouwelijke speelster waren er bloemen van de plaatselijke afdeling. Onder de eenentwintig personen die de zer dagen in Berlijn slaagden voor het diploma van de „Deutsche Gesellschaft für Optometrie und die Fachschule für Optik", bevonden zich drie Nederlan ders, waarvan één afkomstig is uit Zee land. Het gaat hier om de heer P. Bosch te Hulst, die deelgenomen heeft aan de enige in Europa bestaande wetenschap, pelijke opleiding voor contactlensspecia. listen. Anders dan op de opleidingen die diverse fabrikanten organiseren, leren de cursisten niet alleen hoe zij de lenzen moeten inzetten en aanpassen, maar bo vendien ontvangen zij onderricht in het berekenen van de contactlenzen en in de anatomie van het oog. Speciaal de ..cor nea" wordt aan een diepgaande studie onderworpen. Verkoop huis Heinkenszand Notaris Frantzen uit Goes heeft donder dagmiddag in het café van mevrouw Hoondert te Heinkenszand het woon huis, schuurtje, erf en tuin aan de Dorpsstraat 114 te Heinkenszand pu bliek verkocht. Dit gebeurde ten ver zoeke van de familie Constant. Kopers tevens hoogste inschrijvers wer den de heren W M. Meulbroek uit 's- Heer-Arendskerke en M. van de Guchte te Heinkenszand voor de prijs van 24.911. Deze beide heren kochten dit huis q.q. Onder zeer grote belangstelling is don derdagmiddag op de algemene begg-aaf- I plaats te Tholen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer J. F. J. van der Peijl, in leven directeur van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Tho len". Onder de aanwezigen bevond zich mr. ElerrelUnjc S B E Aanvoer 786240 stuks, handel vlug. Prijzen gulden per 100 stuks: Eieren van 37—43 7 80—9.11; van 46—53 gr 10.42—11.83; i 56—61 gr. 12.41—13.29. van 61—65 gr. 13.02—13.75. Eendeëieren van 63—67 gr. 9.59 9; van 68—70 gr. 10.18—1043. Eiermarkt Bameveld. Aanvoer 1.800 000 stuks, handel vlug. Prijzen ln gulden per 100 stuks: Eieren van 57—65 gr. 12.75—13.90. alg. prijs 13.30, kg-prjjs 2.16 op basis van 61.5 gram. VEILING 8T.-ANNALAND. Uien: middel I 14.47, bonken f 15 29. drielin gen f 15.06. plcklers f 1530 Aar.v. 10 ton. VISMIJN BRESKENS. Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 3 tot en met 14 maart aangevoerd. Bot 892 kg Schar 1509 kg. Schol 1432 kg. Tong 1 kg Kabeljauw 20 kg Wijting 274 kg. Schardljn 180 kg. Haring 38 kg Tarbot 1 kg. Exportgarnalen 7233 kg Onverkochte schar- dijn 5928 kg. VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen 1415 kg. 2.913.59. Schar 117 kg Bot 183 kg. Schol 406 kg. Wulk 12 kg. TWEE „kasten van orgels" staan sinds enkele dagen in Zierikzees pa rochiekerk van de „H. Willibrordus" en de hervormde Gasthuiskerk. Vier technici van de Deense orgeifabriek Marcussen zijn er van half januari af mee bezig. Nu loopt het karwei op zijn eind. De kasten staan in de ker ken, het pijpwerk is aangebracht en waar deze week nog aan „gedok terd" werd was het stemmen van de instrumenten. De bezoekers van de zondagavond dienst van de r.-k. kerk hebben het orgel al „ln de praktijk" gehoord. Or ganist J. I-Iennlng bespeelde het toen voor de eerste maal. Nog niet offi cieel; een datum, waarop dit nieuwe orgel in gebruik wordt genomen, is nog niet vastgesteld. Evenmin is dat het geval voor het fraaie instrument, dat de Gasthuis- kerk rijker is geworden. De hervorm de gemeente denkt eraan om het mo numentale orgel volgende week don derdag aan de gemeente te presente ren. Maar of deze streefdatum aan gehouden kan worden, hangt voor een belangrijk deel af van de vorde ringen. die de schilders maken. Tot zich nog moeten behelpen met het harmonium, dat naast het orgel-in- afwerking op het platform staat. Aan de vier Deense technici zal het niet liggen. Zij ruimen deze week het veld. De twee houwers, die aan het instrument in de r.-k. kerk bezig wa ren reisden in de eerste helft van deze week terug naar Denemarken; zij hebben klank en zuiverheid van hun instrument na de dienst van zondag nog even nagelopen. De beide nieuwe orgels, (lie nu zijn ingebouwd, vormen de laatste ge schenken van het Nationaal Rampen fonds aan Schouwen-Duiveland op het gebied van de kerkorgels. Na de ramp van 1963 zijn er over het hele eiland verspreid nieuwe orgels in ker ken geplaatst. De instrumenten voor de r.-k. kerk en de Gasthuiskerk ontlopen elkaar qua omvang niet zoveel. De r.-k. pa rochie krijgt een instrument met 18 registers, dat van de Gasthuiskerk telt 19 registers. Wel een groot ver schil zit er in het „uiterlijk" van de orgels: de kast in de hervormde kerk is rood-bruin geschilderd, de andere kast blijft zijn blank eiken kleur be houden. Het is met de bouw van de orgels van een leien dakje gegaan. Half januari brachten de mannen van Marcussens orgeifabriek de kasten mee, toen zij voor de eerste maal op bezoek kwa men. In februari gingen zij terug naai Denemarken om de pijpen op te ha len. Die wei-den in „eigen huis" voor gestemd. Op rle plaatsen van bestem ming ginghet dan ook met name om de correctie in het stemmen. En die is nu zo goed als achter de rug. Het ziet er naar uit dat in beide kerken Pasen met een rijker klank gevierd kan worden. waarnemend-burgemeester van Tholen -- voorzitter van de raad van beheer van de waterleidingmaatschappij „Tho- alsmede de vice-voorzitter van de raad van bheer, mr. J. J. Verslurjs. bur gemeester van Oud-Vossemeer. Voorts waren aanwezig professor W. F. J. M. Krul, oud-directeur van het Rijksinsti tuut voor de Drinkwatervoorziening, ir. J. L. van Sloten, directeur van de wa terleidingmaatschappij „Schouwen-Dui veland": ir. T. Verheul, directeur van de waterleidingmaatschappij „Zuid-Beve land"; de heer H. W. J. M. Trines, in specteur van de volksgezondheid te Breda; de heer J. Vredeveld, directeur van de lagere technische school te Sint- Maartensdijk; leden van de raad van beheer en personeel van de waterlei dingsmaatschappij. Bij de groeve sprak mr A. J. van der Hoeven namens de raad van beheer en het personeel van de waterleidingmaat schappij „Tholen" Hij gaf uiting aan zijn grote gevoelens van dankbaarheid voor het feit. dat hij 15 jaar lang had mogen samenwerken met de heer Van der Peijl. Hij prees hem als een man van f;rote vakkennis en wilskracht" De be- angen van de maatschappij en van het personeel vonden ra hém steeds een warm verdediger. Wij zullen hem zeer missen Wij houden zijn nagedachtenis in hoge ere", aldus mr. Van der Hoe ven. Mevrouw J. Brouwer-Vrljstein. voor gangster van de Nederlandse Protes- IDe heer H. v. d. Peijl. oudste zoon van de overledene, dankte de aanwezigen voor hun belangstelling en medeleven. Wolphaartsdijk in gemeenschappelijke regeling recreatie op Veerse Meer De gemeenteraad van Wolphaartsdijk heeft donderdagmiddag besloten deel te tan de nieuwe gemeenschappelij ke regelingen voor de recreatie op bet Veere Meer en aan de ambulancedienst voor de Bevelanden. De raad verkocht een perceel bouw terrein aan de heer A. I. Fokke te Goes voor dc bouw van een Bogaerswoning. De plaatselijke Oranjevereniging had een verzoek om subsidie aan de gemeente raad gericht voor de traktatie van de schoolkinderen op de aanstaande konin ginnedag. De raad besloot hiervoor maxi maal 150 beschikbaar te stellen. De heer J. H. D. Rodenburg uit Vlissin gen tot nu toe onderwijzer in tijdelijke dienst werd benoemd in vaste dienst aan de openbare lagere school te Wol phaartsdijk. De raad benoemde burgemeester drs. jhr. P. A. C. Beelaerts van Blokland tot ge machtigde namens de gemeente naar de aandeelhoudersvergadering van de N.V. Waterleidin gmaa tschappii Zuid-Beve land. Voorts ging men akkoord met voorstel adhesie te betuigen met het be sluit van de gemeenteraad van Utinge- radeel tot afschaffing van de gemeente classificatie. Het maximum verzekerd be drag van de gemeentegelden werd ver hoogd van 1 15 000 tot 25.000. De ge meente zal zich garant stellen voor de zaalhuur voor het op 24 april in het dorpshuis te geven concert door een Utrechts amateurorkest. Bij de ingekomen stukken was onder meer de goedkeuring van G.S met de gemeentebegroting 1964. de goedkeuring van het besluit tot instandhouding van de openbare lagere school te Oud-Sab- binge en de goedkeuring van het raads- I besluit tot onttrekking van de Veerdam aan het openbaar verkeer. (n-nv«ro<i<Qril)lTgn Voor de bestuursleden van de aange sloten verenigingen houdt de Zeeuws- Brabantse Turnkring zaterdag as. in het Schuttershof te Goes een organisa- 1 torische dag De bondspenningmeester, de heer B van Verre, behandelt het on derwerp ..Bondsfmar.ciën. kringfinan- ciën. rijkssubsidies. N.S.F. -geldén, de beslemming van deze gelden en de mo gelijkheid deze gelden ten nutte te ma ken voor vereniging en kring" Een wel zeer actueel en voor de verenigingen bijzonder belangrijk onderwerp, aange zien het juist de geldmiddelen zijn, welke de activiteiten van de verenigln- een ten zeerste kunnen bemoeilijken. Een niet minder belangrijk program mapunt is ..de verenigingscontributie". In discussiegroepen zullen de vele facet ten, hieraan verbonden, worden bespro- i ken Een goede gelegenheid tot het uit- wisselen van verenigingservaringen. 1 De heer K van Driel. ambtenaar voor sportzaken te Rotterdam, zal een inlei- iding houden over het onderwerp j„Sportorganisatie en jeugdorganisatie jDe bijeenkomst begint 's middags om tien voor drie en zal omstreeks kwart over acht 's avonds worden beëindigd. Het gezelschap zal gezamenlijk een 'koffiemaaltijd gebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21