ve FACSIMILE. SCHRIJVER Eigen voorspoed bevorderen door internationale stabiliteit Lord William Strang ZEEUWSCH-VLAANDEREN MUDE EN HEILLE VIERDEN IN 1866 NIEUWE BURGEMEESTERS Uil de wondere wereld van de techniek O DONDERDAG 19 MAART 1964 PROVINCIAL B Z B E W S K COURANT Engelands buitenlandse politiek: MET BEHOEDZAAMHEID, ZIN VOOR COMPROMIS, GEDULD EN VISIE OP LANGERE TERMIJN (door Lord William Strang) LONDEN Brittanjes wereld beschouwing is door de eeuwen heen er een geweest van een be trekkelijk klein eiland, gelegen dicht bij de kusten van een roe rig continent. Dit eiland vestig de in landen overzee buitenpos ten en bracht ze tot bloei. Door zijn ligging en de aard van zijn bevolking ontwikkelde het be langen op het terrein van de zee vaart, de handel en politieke machtsverhoudingen, belangen, die ten slotte heel de wereld om vatten. ïn nagenoeg alle landen ligt aan de basis van de buitenlandse politiek het streven de onafhankelijkheid van de staat te bewaren. Sommige staten be ijveren zich daarnaast met het hand haven van het internationale recht, vrede en orde. Andere volgen een po litiek in de lijn van territoriale ex pansie, van uitbreiding van machts gebied. Voor Engeland omvatte de buiten landse politiek twee belangrijke op drachten: ten eerste de vrede en vei ligheid van het koninkrijk te verze keren en ten tweede de economische voorspoed van hel land te bevorde ren door de ontwikkeling van de bui tenlandse handel, de bescherming van de belangen overzee en de hand having van de verbindingslijnen naar de buitenposten. Hieruit volgt, dal de buitenlandse politiek van het Verenigd Koninkrijk altijd en ook nu nog tot doel heft het eigenbelang méde te dienen door in de wereld welvaart, vrije handel, vrede en orde gevestigd te houden. Wanneer er belangrijke be slissingen moeten vallen oordeelt men in Londen niet zelden, dat het verstandig is een kleine concessie te doen wanneer daarmee een duurzame overeenstemming kan worden be reikt. De Britse buitenlandse politiek is dusdoende altijd gekenmerkt door behoedzaamheid, een zin voor het compromis, geduld en een visie op lange termijn. Er zijn wel eens landen, die wat feller van stapel plegen te lopen en die geneigd zijn Engeland van een al te grote plooibaarheid te beschuldi gen. Deze landen mogen niet verge ten, dat het Verenigd Koninkrijk in weerwil van de hier geschetste ka rakteristieken in zijn buitenlandse po litiek in 1914 en 1939 zijn mensen en zijn wapenen een oorlog inzond om zijn internationale verplichtingen te vervullen. Ook mogen zij niet voor bijzien aan de jaren, waarin Enge land Griekenland vrij hield van het communisme, waarin het een com munistische opstand neersloeg in Ma- lakka, de luchtbrug naar Berlijn hielp openhouden en bijdroeg tot de V.N.-macht in Korea. In de jaren na de Tweede Wereld oorlog zijn veel dingen sterk veran derd. In de machtsstrijd tussen Oost en West viel Engelands rol naar een tweede plan. Koloniale rijken verdwe nen; in de plaats van oude evenwich ten kwam een nieuw: dat van de kernbommen. Het aantal onafhanke lijke staten groeide snel en even snel nam de afstand toe tussen onontwik kelde en ontwikkelde volkeren. nationale status van het Oostduilse regine meer gewicht te geven. .Maar het heeft tevens de ogen open gehouden om te zien of er tussen Oost en West geen terreinen zijn, waarop zonder gevaar voor de vei ligheid van het Westen tot een ze kere mate van overeenstemming kon worden gekomen. Tol daartoe Eigen belang uil algemeen belang Lord William Strang, geboren in 1893, kent het Engelse ministe rie van buitenlandse zaken en de Britse buitenlandse politiek ais zijn broekzak. Hij kwam in 1919 op het ministerie en bleef er tot en met 1953, het laatst als onder minister. Met name Rusland kent hij goed; hij diende er zijn land verschillende jaren en voerde daarna nog enige malen onder handelingen met de Sovjets.-Voor een Engelsman is zijn talenken nis opzienbarend. Hij spreekt vloeiend Duits. Frans en Italiaans en maakt zich voorts uitstekend verstaanbaar in Servo-Kroaats en Russisch. Wanneer hij ergens in diplomatieke dienst werd be noemd, leerde hij er meteen de taal van het volk. In bijgaand artikel ontvouwt hij voor ons blad zijn visie op de bui tenlandse politiek van zijn land, waarvan hij als de voornaam ste karakteristieken de volgende eigenschappen ziet: behoedzaam heid, zin voor het compromis, ge duld en visie op langere termijn. Maar ook: vastberadenheid, wan neer de vrede en de vrijheid in het geding zijn. Hoewel Lord William Strang de actieve politiek heeft verlaten, heeft hij de behartiging van de buitenlandse zaken van het Ver enigd Koninkrijk niet geheel los gelaten. Als voorzitter van het Koninklijk Instituut voor Inter nationale Zaken blijft hij voor treffelijk op de hoogte. Ook van de jongste gebeurtenissen, stro mingen en achtergronden en van de gedachten die daarover in de hoofden van de politici leven. Het is daarbij in het algemeen niet uit de pas geraakt met de Verenigde Staten, al werden de Franse en West- duitse regeringen wel eens ongerust. Londen blijft echter van mening dat van een bredere vruchtdragende sa menwerking met de Russen niets kan komen, zolang deze hel vreedzaam naast-elkaar-bestaan opvatten als een middel van wedijver als een si tuatie waarin het communisme zich verder kan verspreiden met gebruik making van alle middelen behalve regelrechte oorlog. In steeds hetzelfde kader door het bevorderen van algemene orde, vrede en voorspoed ook de belangen van het Engelse volk te dienen schenkt het Verenigd Koninkrijk gro te aandacht aan de ontwikkelingslan den, zowel binnen als buiten het Ge menebest, zowel alleen als in samen werking met anderen. Binnen dit ver band valt ook zijn bijdrage in de be vordering van een vlotte wereldhan del door een politiek van verwijde ring of vermindering van tarief- barrières en van het handhaven van stabiele prijzen voor produkten van eerste levensbehoefte. Met Europa Te bemiddelen In deze gewijzigde situatie is één specifieke trek in de Britse buiten landse politiek duidelijk gebleven: steun te geven aan organisaties die al zijn 't maar bemiddelende bevoegdheden hebben bij gebrek aan méér. Dat gold al ten tijde van de Volkenbond; dat geldt nu opnieuw ten aanzien van de Verenigde Naties. Vandaag-de-dag zal Engeland steeds in het geweer komen tegen die V.N.- leden die zich niet aan het handvest houden, die zich bemoeien met de in terne zaken van anderen en die bij de beoordeling van de daden van andere leden een maatstaf met dubbele bo dem aanleggen. Eén aspect waarin de Verenigde Naties tot dusver de belofte van het handvest niet hebben vervuld is dat van de internationale vrede en veilig heid. Onvermijdelijk werd het daar door. in overeenstemming met het handvest maar buiten de volkeren organisatie om. voorzieningen te scheppen. De noodzaak dwong daar toe, nadat het communisme een be dreiging voor de wereldvrede bleek in te houden. De Sovjet-Unie en later ook continentaal China waren minder geneigd deze te respecteren dan men aanvankelijk wel dacht. Niet meer alleen Deze voorzieningen werden moge lijk door een drastische wijziging in de Amerikaanse politiek, waar na dc tweede wereldoorlog het isolationis me definitief overboord gezet bleek. Ook Engeland maakte een stuk van deze wijziging in wereldbeschouwing mee: het besefte dat het niet langer alleen kon slaan. Het kan niet eens meer zoals weleer vertrouwen SLUISKIL Schaakwedstrijd te Sluiskil Dezer dagen werd te Sluiskil een vriend schappelijke schaakwedstryd gehouden tussen de schaakclubs van Sluiskil en Philippine. Niet minder dan zes van de zeven partijen wist Sluiskil te winnen. De gedetailleerde uitslag was als volgt Sluiskil—Philippine 6—1: H. de Ridder W. Verstelle 1—0, J. Dubbeldam—B. Rammelo 1—0; G. TacqF. Verstelle 10; H. Destombes—P. Ploegaart 10; L. van LeuvenL. Pieters 01: J. Kop- melsJ. Hamelink 10; M. Schoof mejuffrouw C. Verstelle 10. KOEWACHT Kerk- en armbestuur In de vacatures van het kerkbestuur ontstaan door de ontslagname van de heren J. Bonte en A. de Waele zijn door de bisschop van Breda benoemd de he ren A. Vandeputte en J. de Schepper. De heren B. Plasschaert en A. Bonte wer den in het armbestuur herbenoemd. Sinds de laatste oorlog heeft Enge land steeds nauwere banden gesmeed met het Europese Continent, juist zo als Canada zich sterk oriënteerde op de Verenigde Staten en Australië en Nieuw-Zeeland op Japan en Zuid- Oost-Azië. Het is duidelijk: van het groeiende industriële complex van West-Europa is Engeland een natuur lijk onderdeel. Via O.E.E.C., .de Europese Beta- lings Unie, de Europese Vrijhandels Zone en de Europese Vrijhandels As sociatie groeide Engeland naar de E.E.G. Toetreding werd echter ver hinderd door Frankrijk. Het is nog altijd de politiek van de Britse rege ring de mogelijkheden tot een toe komstige overeenkomst met de E.E.G. open te houden en niets te doen wat een toetreding straks zou bemoeilijken. De Britse regering is van oordeel dat de toetreding van Engeland tot een Westeuropese Gemeenschap, die zowel economisch als politiek sterke tekenen van groei te zien geeft, zo wel de welvaart van Engeland als die van de Gemeenschap ten goede zou komen en dat de verhouding van het Verenigd Koninkrijk tot Amerika en het Gemenebest er niet alleen niet door geschaad, maar zelfs gunstig door beïnvloed zou worden. op een handhaving van het befaamde „Europees evenwicht". Het is verstandig genoeg geweest te erkennen dat het door het inbren gen van zijn politieke en militaire in vloed zijn eigen belang en dat van de vrije wereld het beste dient en daarmee tevens in staat is zijn in vloed in de wereld zo volledig moge lijk tot uiting te brengen. Het doel van het Verenigd Konink rijk is derhalve niet langer te pro beren zich te dringen tussen tegen over elkaar staande kampen, maar bij te dragen tot de vereniging van de vrije wereld en ziin hulpbronnen te gen een wereldwijde communistische bedreiging. De middelen daartoe ziin de N.A.V.O., dc C.EN.V.O. en de Z O A V O respectievelijk voor het Atlantische het Midden-Oosteliike en het Zuidoost Aziatische gebied, waar nog altijd Britse belangen liggen. In zijn houding tot de Sovjet- Unie heeft Engeland met zijn N.A.V.O.-partners op één lijn ge staan om Russische pogingen af te weren de positie van het Westen in Berlijn te verzwakken en de inter- Bulla, een jong r rouwt je uit Soedan toont een strandensenible. gemaakt van katoen uit haar land afkomstig. De voering van jasje, baret en tas bestaat uit badstof. Fabrikaat Kaft n Textiles). CADZAND „Excelsior" vierde NA ONTSLAG P. F. HENNEQU1N Met bier, rijmen en saluutschoten i die c t wel Het was februarïmaand 1866 toen bur gemeester P. F. Hemiequin eervol ontslag kreeg als hoofd van Sint-An- na ter Muiden en Heille en zeer spoe dig daarna voorzag de kroon in een benoeming van een eigen burgemees ter voor beide gemeenten, me toen nog een staatsrechtelijke zelfstan digheid bezaten. De beide nieuwbe noemde functionarissen waren af komstig uit agrarische, kringen en een andere telg uit het. invloedrijke geslacht der Hennequins, woonach tig in Sluis, bleef het secretariaat waarnemen. De toenmalige minister van binnenlandse zaken zal het waarschijnlijk wel een beetje te veel van het goede gevonden hebben om hen nog een aparte secretaris te ge ven ook. In Sint-Anna werd P. de Bruijne de eer ste burger, een naam die in het oude Mude thans nog voortleeft onder zijn nakomelingen. Nadat hij op 16 februari in Middelburg de ambtseed had afgelegd, werd hij bij zijn thuis komst, tegen het vallen van de avond opgewacht door enige jongemannen te paard, die hem in optocht naar zijn woning vervoerden. Het eigenlij ke feest werd de andere dag gevierd. Voor het oude raadhuis was een ere- boog geplaatst met een gedicht: WH brengen U, o, achtbaar Hoofd, Ons aller welkomstgroet Nu Gü bij ons Uw intree weer Als Burgervader doet Had Mude in lang geen eigen Hoofd, Naar 's-Konings Raad en Wil Elk, onzer droe<» het ongelijk, En zweeg eerbiedig stil. Maar nu dit onrecht is hersteld Klinkt blij ons aller zang. En juicht elk uit een vol gemoed: Leef Burgervader lang. Leef lang tot heil van ons geslacht Bestuur ons blij te moe Dan brengt gestaag ons aller hart Oprecht Hulde U toe. Voordat hij het stadhuis betrad strooi den zes meisjes bloemen en in het stadhuis werd voor de genodigden een eenvoudige „collation" aange richt. Het was immers vastentijd. Sint-Anna telde toen 270 inwoners en uit pure vreugde losten deze 350 schoten. In de avonduren werd de be volking in „alle herbergen" getrak teerd. In Heille werd het feest twee keer ge vierd. Daar was het de landbouwer Jan Sanders die eerste burger ge worden was. Heille bestaat eigenlijk uit twee gedeelten. Oud- en Nieuw Heille, waartussen enige rivaliteit bestond. De raadsvergadering in de Ronduite, te Nieuw-Heille had ook een plechtig karakter. Ook hier een ereboog met een prachtig gedicht en daarnaast een toespraak van de voorzitter van de enige vereniging, die Heille telde, de krulbolders. Krulbolders Petrus Buijck, hoofdman van de krul bolders sprak de burgemeester toe en nodigde hem uit ook een huldiging mee te maken in Oud-Heille, waar eigenlijk het oude gemeentehuis stond, dat nu als smidse was inge richt. En het is in Oud-Heille een reusachtig feest geworden, een feest met erepoorten, optocht van de krul bolders, ruiters en een rijtuig voor de burgemeester. Voorzitter Buijck hield zijn toespraak in dichtvorm. En de reclame onbrak niet getuige het onderstaande opschrift op het oude gemeentehuis, toen smidse en her berg: Ik durf verhopen mijnheer Van U, in 't vervolg nog meer Op ons Oud-Heille te ontvangen Dit is ook het grootste verlangen Van Eduard Dhondt, smid en her- Een fraai gedicht was ook dat van een andere herbergier, zekere P. Lampo (er schijnen nog al wat herbergen op Heille geweest te zijn.) Hij schreef: Ik ben den wagenmaker-herbergier Vandaag hebben we ons plezier Met de eer den Burgemeester te be wijzen Alle d'eer die men op Heile kan pei- zea. Maarherbergier Lampo deed nog meer. Hij strooide in zand een prach tige B (van burgemeester, maar ook van bier) op de weg en weefde door die B nog vijf andere letters B. Wie nu de mooiste zin kon maken van zes letters, alle met een B beginnende kreeg van onze wagenmaker-herber gier zes stoopjes van dat edele nat cadeau. Of de prijs ooit is uitgekeerd kunnen we U niet meedelen, wel, dat een man van het Sluise weekblad enige zinnen liet afdrukken, die aan het gestelde doel beantwoordden: „Burgemeesters Blij Bezoek Breengt Beweldigers Bijeen"en „Burgemees ters Bezoek Brengt Buijcks Bolders Bijeen". Het feest is verder gevierd niet bier en bollen en spoedig keerde de rust in Heille terug om enige jaren later te ontaarden in een heerlijke school strijd. Waar komt de school: op Oud- of op Nieuw-Heille? 70-jarig beslaan De christelijke muziekvereniging ..Ex celsior" te Cadzand had zaterdagavond een geslaagde uitvoering in het vereni- gingsgetXHiw „Het Zwin" in het teken van het zeventigjarig tx-staan van de vereniging. Voorzitter J. P. Vercauteren opende de feestuitvoering. waarna het Swelschap onder leiding van dirigent Zonneveld verschillende aardige mu zieknummers speelde. Vervolgens werd een schetsje opgevoerd, waarna de se cretaris een kort overzicht gaf van de afgelopen zeventig jaar. Dc heer J. dc Bruijne deed daarna eveneens enige me dedelingen over verleden en heden van de vereniging. Hierna gaven zes muzikan ten een uitvoering van de eerste mars, die de oprichters van het korpB als eer ste muziekstuk speelden. Het jeugd- korps onder leiding van de dirigent toonde daarna zijn capaciteiten. Hieruit bleek, dat de muziekschool veel heeft bijgedragen tot het opleiden van jonge muzikanten. Na de pauze had de boeren- I kapel onder leiding van Piet de Bruijne veel succes en volgde een toneelstukje. Burgemeester J. A. Leenhouts bood tot i slot het bestuur zijn gelukwensen aan. 1 De heer J. G Basting, voorzitter van het hervormd kerkkoor bood de vereni ging een mars aan De heer en mevrouw Brakman uit Retranchement werden be dankt voor het restaureren van het vaandel. Er was voor hen een attentie Ds. W. F. Praas sprak een dankwoord HULST Hulst wil bomen op Zeildijk rooien „Het aanbrengen van beplantingen op de Zeildijk te Hulst, maakt het noodzakelijk dat de bomen op die dijk worden ge rooid". zo schrijven b. en w van Hulst aan de leden van de raad In de raads vergadering, welke op vrijdag 20 maart aanstaande zal worden gehouden, zal worden voorgesteld, de bomen te verko pen voor een bedrag van 1620. Aan de raad wordt verder voorgesteld, in prin cipe medewerking te verlenen aan een plan van de stichting r.-k schoolbestuur „Sint-Willibrordus" tot uitbreiding van de kleuterschool met een derde lokaal. Aangezien men verwacht, dat met de realisering daarvan nog geruime tijd zal verlopen, wordt de raad voorgesteld, om de stichting de houten barak op de hoek van de Van der LeijenlaanPoorterslaan voorlopig ter beschikking te stellen en deze tot leslokaal in te richten. In een wijziging op de begroting is een bedrag van f 12.900 opgenomen voor aanschaf van een trekker, voorzien van hydraulische herinrichting met aan- hangmaaiers ten behoeve van de dienst gemeentewerken. In die post zit ook een bedrag voor revisie van een motormaai- machine. HOOFDPLAAT Verkeersexamen scholen Vorige week werd op de 3 bijzondere scholen te Hoofdplaat het schriftelijk gedeelte van het verkeersexamen gehou den. 47 leerlingen namen deel aan dit examen. Het praktische gedeelte wordt eerst na de paasvakantie verwacht. SINT -JANSTEEN ,,St. Caecilia" naar Knokke Het bestuur van het r.-k. gemengd zang koor „St.-Caecilia" te St -Jansteen heeft besloten om deel te nemen aan het festi val te Knokke (België) op zaterdag 4 en zondag 5 juli a.s.. waarbij gestreden zal worden om de Europese beker voor ge mengde koren. Verplichte werken zijn: „In tabema" en „Matona mia cara1' plus 3 nummers naar eigen keuze. In de schifting zingt elk koor en wel op zaterdag 4 juli a.s. De finale vindt plaats op zondag 5 juli a.s. De eerste prqs bedraagt 50.000 B. fr. De wedstrijd mag worden uitgezonden voor radio en televisie. Gezien de deelname ook van achter het ijzeren gordijn (Pools studentenkoor), zal het koor deze maal zijn beste beentje moeten voorzetten om in de prijzen te vallen. Afdeling Koewacht Veilig Verkeer opgericht Dat de veiligheid in het verkeer van grote waarde la. hebben vele inwon van Koewacht de laatste tijd bewezen door ded te nemen aan de bekende ver- De die Het origineel wordt opde beeld trommel van de zender gespannen; hierna wordt de verbinding met de ontvanger tot stand gebracht langs telefonische weg (op het land) of per radio (/oor schepen). SCHEMA ONTVANGER Voor het overbrengen von zwart-wit figuren en teke ningen per radio of langs de draad wordt de facsimile- schrijver gebruikt. tot stand kwam op initiatief van de heer A. van Poecke telde 26 deelnemer», die allen het diploma en dc verkerrelcutel behaalden. Maandagavond werd In hotel Zei and u het examen afgenomen van óe 2e curwus waaraan 27 inwoners van Koe wacht deelnamen. Alhoewel de uitslag nog niet bekend Is, kan gezegd worden dat ook zij allen geslaagd zullen zijn De examencommissie bestaande uit wacht meester De Groot en de heer A. van Poecke. die het schriftelijk werk even doorgekeken heeft, kon namelijk mede delen dat er hun Inziens ln totaal 46 fouten gemaakt waren ZIJ was dan ook met recht trots op deze goede prestatie. Deze week nog gaat de .'ie cursus van start met ongeveer 20 deelnemers. Om al deze acties nog meer kracht btj te zetten is men gekomen tot de oprich ting van een plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heren A. van Poecke. A. Geerards. H Middel- Jan». T. Zwartelé en D. de Jaeger. Op maandag 6 april zal ln het patronaat een grote propaganda- en voorlichtings avond worden gehouden waarbij de voor zitter van de afdeling Zeeland tegen- alle verkeersproblemen zijn opgenomen. De film zal nader toegelicht worden. Tevens is het de bedoeling te komen tot een definitieve oprichting van de plaat selijke afdaling waarbij het voorlopig bestuur al dan niet omgezet zal women in een definitief bestuur. B iljartwedstrijden Enkele leden van de Koewachtse biljart club namen dezer dagen de strijd op het groene laken op tegen leden van de Overslagse biljartvereniging. De biljar ters uit Koewacht konden het niet ha len en moesten met «en verschil van 222 caramboles aan de bezoekers de eer la ten. De uitslagen waren, op 20 speel beurten: Koewacht: C. v d. Bilt 88. R. de Letter 92. W. Smet 54. P.. van Remortel 120, R. Bufjs 146. Totaal 500 Overslag- R. de Nijs 130, A. Verslui» 116. W Popsel 134. A d' Hert 185, R. d'Hert 157. Totaal 722. Raad over grondaankoop voor hulppostkantoor Vanmiddag donderdag om kwart over vier komt de raad van de gemeente Sint-Jansteen in de v.g l.o.-school in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat onder meer een voorstel van b. en w. om ten behoeve van de bouw van een nieuw hulppostkantoor van de P T T. voor 11 000 een perceel grond te kopen met winkel, woonhuis, schuur, erf en tuin, van de heer R. van Goethem aan de Molenstraat. Ook is er een voorstel de weg „Vervallen weg II" en de weg „Stadsdreef" aan het verkeer te onttrekken. B. en w stellen verder voor de jaarlijkse subsidie per lid van de afdeling Sint-Jansteen van de ka- holieke bond van bejaarden en gepensioneerden te verhogen van f 2 tot 3: de vereniging Ier bevordering van een regionale varkenshouderij te Hulst een subsidie van f 200 te verlenen in de onkosten van een op 23 april 1964 te houden regionale varkensfokdag; de stichting fruitteeltproefbedrijf Zeeuwsch- Vlaanderen te Philippine voor 1954 een subsidie van f 100 toe te kennen en de Nederlandse Vereniging ter bescherming van voetgangers een subsidie te verlenen van 25. Ten behoeve van de realise ring van het exploitatieplan „West" stel len b en w. voor van de kinderen De Kerf een perceel grond aan te kopen tot een waarde van 74.325. Na afloop van deze vergadering zal de heer W. B. M. Blommaart dia's vertonen die betrekking hebben op diverse ge beurtenissen in de gemeente Sint-Jan steen. Provinciale Zeeuwse Courant brengt U regelmatig: Actueel nieuws uit binnen- en buitenland, dank zij telex-verbindingen met de wereldpersbureaus United Press, Reuter, A.N.P. enz. Iedere dag een artikel op de voorpagina over een belangrijk Zeeuws onderwerp. Eigen reportages over de belangrijkste gebeurtenis sen in Zeeland en uitvoerig nieuws uit Zeeland. Artikelen van eigen correspondenten in de hoofd steden der wereld. Reportages van eigen medewerkers in binnen- en buitenland. Een actuele rubriek „kerknieuws" en de ln alle krin gen veel gelezen rubriek „Stemmen uit de Kerken'» Kernachtige, in begrijpelijke taal geschreven hoofd artikelen. Een wekelijkse pagina voor de vrouw met een vaste rubriek, geschreven door een bekend schrijfster onder het pseudoniem Saskia. Een belangwekkende sportrubriek. Goede muziek-, toneel- en filmfeuilletons. Gedegen Zeeuwse dam- en schaakrubrieken en een amusante puzzelrubriek. Populaire beeldverhalen. Een originele kinderkrant, die zeer in de smaak valt. De P.Z.C. brengt U nog veel meer Zoudt gij dat alles uillen missen Elke impuls die een donker puntje vertegenwoordigt drukt de schrijf- arm op de trommel. Een rolletje zet dan een inktstip op het papier. Het overbrengen van weerkaarten is een belangrijke toepassing van de facsimile-schrijver Het origineel wordt op de beeld- trommel bestraald met een smalle lichtbundel. Het weerkaatste licht en donker worden door een fotocel omgezet in elektr. impulsen, aan de draadgolf toegevoegd en naar de ontvanger geseind. Het schrijfsysteem werkt met.een plastic bandje dat over twee spoelen loopt. De impulsen worden met inkt opgetekend en een lini aal drukt het bandje als een gehele-regel op het papier ndergetekende geeft zich hierbij op als -r—abonnee op de Prov. Zeeuwse Courant met ingang van— Opsturen: Kantoor P.Z.C. Aarsenalstraat 2 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 31