P.Z.C-JEUGDVO „KLOPJACHT IN HOLLAND" „MOOI MAAR MODDERIG" Editie Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE Z E E U W 8 E COURANT Ouders De P.Z.C.-tournee omvat een aantal voorstellingen, die alle in de paasvakantie worden gegeven. Wij doen een dringend beroep op al le ouders er vooral voor te zorgen, dat hun kinderen maar EENMAAL een voorstelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan betekent dat, dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was geweest, maar er wel recht op had te gaan. Be geleiders kunnen dan ook NIET worden toegelaten: de plaatsen zijn alleen be stemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Bij de inwisseling van de bonnen voor toegangs kaarten tijd en plaats worden nog nader bekend gemaakt zal een dub beltje per kaarl worden gevraagd. De opbrengst komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. Twee films dus in de P.Z.C.-jeugdvoorstellingen. Allebei films, die als zij apart zouden worden vertoond, het aankijken zeker waard zouden zijn. En je zou er met alle plezier zelfs nog een paar kwartjes voor neertellen. Maar nu krijgen jullie een prachtige kans. Beide films worden in één voorstelling vertoond. En het kost je niets. Ja toch wel. Het kost een dubbeltje. En wat is nu tien cent? Bovendien, de opbrengst is bestemd voor een Zeeuws liefdadig doel. Laten we eerst de hoofdfilm maar eens nemen, „Klopjacht in Holland". /"Apgelet jongelui. Vanaf nu kun je in de winkels, waar een raam biljet hangt van de P.Z.C.-tournee, bonnen krijgen, waarmee je later een toegangskaartje kunt bemach tigen voor onze jeugdvoorstellingen. Voor iedere aankoop tot een bedrag van 1 geeft de winkelier een bon. Voor twintig gulden aan bonnen krijgt men een plaatsbewijs. Je moet natuurlijk wel zorgen, dat je genoeg bonnen verzameld hebt. Want het zou jammer zijn als je de voorstelling zou moeten missen. Want het programma, dat je krijgt voorgeschoteld is fantastisch. Om er je duim bij op te steken. Span ning is er in de film „Klopjacht in Holland" en enorme pret in de rolprent „Mooi maar modderig". Jullie zijn toch niet bang voor een paar spannende avonturen? En jullie lachen toch ook wel eens graag? Tja. Als je er niet tegen kunt, dat twee jongens en een meisje een aantal doorgewinterde boeven te slim af is Of als je liever een hele dag met een boos gezicht ergens in een hoekje zitJa, dan kun je betei thuisblijven. Dan moeten jullie beslist niet naar dt jeugdvoorstellingen komen kijken. We willen jullie dan trouwens helemaal niet binnen hebben. Maar z< zijn jullie niet. Jullie houden wel van wat pret er van een beetje spanning zijn jullie ook niet bang Daarom is iedereen van harte welkom. Kom gerust ei is plaats voor iedereen. De voorstellingen worden gegeven op 1 april in he Luxortheater te Terneuzen, op 2 april in Het Centrun te Axel, op 3 april in het Ledeltheater te Oostburc en op 4 april in het Casino te Breskens. De juiste tijden van de voorstellingen, want er worden er meei op één dag gegeven, zullen wij een volgende keei bekend maken. En dan nog wat. De datum var inlevering van de bonnen is 31 maart. Prent deze datum dus goed in je geheugen. De juiste tijd er plaats waar je de bonnen kunt inleveren tegen eer plaatsbewijs, zullen wij eveneens een volgende keei bekend maken. Ben werkelijk prachtige kleurenfilm. Geheel in Nederland opgenomen. Eu er wordt uitsluitend Nederlands in gesproken. Dat Is natuurlijk bijzon der prettig. Want nu kun je al je aandacht besteden aan wat er op het witte doek gebeurt en hoef je niet te letten op onderschriften. In ..Klop jacht in Holland" spelen bekende ar tiesten mee. Waarschijnlijk ken je ze wei: Thom Keiling. Paul Ostra, John Soer, Sacco van der Made en Riek Schagen. Of vraag het anders aan je vader en moeder. Die kennen deze ar tiesten zeker wel. Tim. Piet en Anneke zyn de drie hel den uit „Klopjacht in Holland". Armband Het verhaal begint met het ingooi en van een winkelruit van een grote juwelierszaak in Londen. Er wordt een kostbare diamanten arm band gestolen en doorgegeven aan een onbekende man. Dan komt Tim op het toneel. Hij is een Engelse jon gen, die zijn vakantie gaat doorbren gen bij zijn Hollandse penvriend Piet. Tim neemt in de Engelse plaats Har wich afscheid van zijn ouders. Eij het aan boord gaan van het schip, dat hem naar Nederland zal brengen, maakt hij op een minder prettige ma nier kennis met de gids van het ge zelschap. Maar alles is vlug vergeten wanneer Tim in Amsterdam aan komt en daar z(Jn vriend voor het eerst persoonlijk ontmoet De twee jongens kunnen al direct goed met elkaar opschieten en dat is trouwens wel nodig als je zulke span nende avonturen tegemoet gaat. Maar zover zijn we nog niet. Piet heeft een extra fiets voor Tim mee gebracht en samen fietsen zij naar de schippersschool, waar zij Anneke, het zusje van Piet gaan ophalen. Op weg daarheen wordt Tims aan dacht getrokken door dezelfde gids. die hij óp de boot naar Nederland had ontmoet en die nu spreekt met de „man in het blauw", van wie Piet vertelt, dat hij de grootste smokke laar van Nederland is. Je voelt het al. het is geen zuivere koffie. De jon gens begrijpen er niets van. maar vervolgen hun weg en halen Anneke op. Later zien zij de gids weer, die de toeristen in een rondvaartboot Am sterdam laat zien. Bijzondere stok Door een toeval verliest de gids zijn stok, die tn het water valt en wordt opgevist door de drie jongelui. Het blijkt al vlug, dat het een bijzon dere stok is, geheel hol met een los handvat. Hierin is een diamanten armband verstopt De jongelui ber gen de kostbare armband zorgvuldig op. Maar de gids merkt, dat hij zijn stok kwijt is en heeft gezien dat Tim. Piet en Anneke de-ze uit de gracht hebben opgevist. Jc begrijpt wel. dat de gids tracht zo spoedig mogelijk de stok terug te krijgen. Er volgt nu een spannende achtervolging. Van Amsterdam gaat het naar Alk maar, waar do boot Van Piets vader ligt. Het scheepje is van vracht voor zien en ligt klaar om te vertrekken. Wanneer de jongelui aan boord zijn gegaan vaart de hoot weg, naar Rot terdam gaal de tocht. Tim, Piet en Anneke zijn dus veilig. Want wat kan je gebeuren op een schip dal vaart? Toch niets? Helemaal mis. Want de gids en zijn kornuiten geven ile moed niet zomaar op. Zij brengen de jongelui nog verscheidene malen in grote moeilijkheden. Maar wat er allemaal nog gebeurt bewaren wij voor een volgende keer. Tweede film Laten we nu nog eens kijken naar de tweede film uit de P.Z.C.- jeugdvoorstellmgcn. Naar de film over de bekende komieken de „dikke" en de „dunne". Met deze twee dwa zen kun je van alles verwachten. Zij komen in de gekste situaties terecht Zo ook nu in de film „Mooi maar modderig". Maar ditmaal hebben zij bet wel bij zonder bont gemaakt. Ze zijn name lijk in de gevangenis beland. Maar je begrijpt wél dat het tweetal zich daar niet erg prettig voelt tussen al die doorgewinterde boeven. Al vlug pro beren zij dan ook te ontsnappen. Een ontvluchtingspoging, die jammerlijk mislukt. En dan is het helemaal mis. Zij kunnen bij de bewakers geen goed meer doen. Maar wat doen zij nu. Zij gaan wanneer het etenstijd is zitten aan de tafel van de bewakers. Alle lekkere hapjes eten zij op. En weer is het mis. Ze halen nog meer gekke streken uit. Zo hakken zij een boom om, waarin een bewaker op de uitkijk zit. De boom valt om en komt met bewaker en al op de etenstent terecht. En dan op een goede dag komt de di rectie van de gevangenis het kamp inspecteren. En wat me dan allemaal niet gebeurt. Het is bijna niet voor te stellen. Eerst slaan «Ie „dikke" en de „dunne" een bijl in de radiateur van de auto van de directie. Als dan het water er uit spuit proberen zij het gat dicht te gooien met rijst in de radiateur te doen. Een hele zak. Ze doen liet met de beste bedoelingen maar alles loopt anders af dan de „dikke" en de „dunne" hebben ver wacht. Wanneer het gezelschap zal vertrek ken en men met de auto wil wegrij den komt er als het ware een vloed golf van rijstebrij. Er ontstaat dan een geweldige smijtpartij. Iedereen komt onder de dikke rijstebrij te zit ten. Zelfs de deftige directeur. Alle pret is echter nog niet op. Wanneer er een andere auto komt om de direc tie weg te brengen zetten de „dikke" en de „dunne" een grote ton met wit kalk achterin. De ton valt om en het hele gezelschap komt onder de kalk te zitten. Veel te genieten Je merkt wel, er is veel te genieten in de P.Z.C.-jeugdvoorstellingen. Natuurlijk willen jullie allemaal de voorstellingen bijwonen. Dat is be grijpelijk. Jullie zijn allemaal van harte welkom. Maar natuurlijk moet je in het bezit zijn van een plaatsbe wijs. Om toegangskaarten voor een voor stelling te krijgen In-staat de volgen de regeling: in Terneuzen, Axel, Oosthurg, Schoondijke en Bres'»ens wordt iri de winkels waar een raam biljet voor onze jeugdvoorstellingen hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van f I,een bon verstrekt. Voor twintig gulden aan bonnen krijgt men een plaatsbewijs. Met de uitreiking van de bonnen w;":rd 18 maart, een begin gemaakt. De uitreiking eindigt op 28 maart. In Schoondijke wordt geen jeugdvoor stelling gegeven. De jongelui uit deze gemeente kunnen een keus maken tussen de voorstellingen in Oostburg Rechtsbeelden uit de films „Klopjacht in Hol land" (geheel boven) en „Mooi maar modderig". Ten slotte nog een scène uit de film „Klopjacht in Holland" (onder).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 27