STAP EENS OP..! Vier baldadige jongelieden zetten nachtelijk Vlissingen op stelten Eerste Zeeuwse Bogaers- woningen bijna gereed Partijtje voetbal met papierbak ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA P. CORNELIS N.C.R.V. Zeeland in Goes over wet omroepbestel Zwembadtransport naar Breskens in Zandkreek gestrand BETERE BUSVERBINDING PLAN PAUWENBURG MET VLISSINGEN donderdag ie maart i»84 Wissel Zeeuws-V laaadereii PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT B ZITTING KANTONGERECHT MIDDELBURG Nee, de heren hadden beslist geen wa ter gedronken, toen zq in de nacht van 18 op 19 oktober van het vorig jaar een bezoek aan een café in Vlissingen huiswaarts keerden. Althans men had niet de indruk gekregen, dat zq het bU een cola hadden gelaten. Vier man sterk hadden ze nachteiyk Vlissingen op stel ten gezet door schreeuwend en tierend over de Nieuwendük en door de Walstra at en Badhuisstraat te trekken. In een baldadige bui sloegen ze een ruit in. versleepten ze een fietsenrek, trok ken ergens anders een slang nit d< standaard van de benzinepomp, haal den enkele ladders bü een woning weg om ze later op een andere plaats weei te deponeren, trapten op het Betje Wolff- plein een bloembak om en speelden op de Nieuwendük een partijtje voetbal met een papierbak. Dat alles kwam woensdag aan het licht tijdens de behandeling van dt strafzaak door de Middelburgse kan tonrechter mr. J. Moolenburgh. Van de vier jongelieden was er maar een op komen dagen: J. P. J. van de B. uit Oss, die tegenover de kantonrechter verklaarde dat hij en zijn vrienden absoluut niet dronken waren geweest. Hij vond het vreemd dat hij nog ter zitting had moeten verschijnen: „de schade is toch geregeld en ik heb bo vendien nog een nacht op het politie bureau gezeten", waarop mr. Moo lenburgh antwoordde: deze strafzaak staat daar helemaal buiten. Van de B. betoogde nog, dat hij en zijn vrienden een bedrag voor nieuwe bloe men hadden neergeteld maar dat er na derhand geen bloemen meer in de bak waren gekomen. „Daar was het dan misschien nog geen tijd voor", meende de kantonrechter. „Bovendien dat gaat u helemaal niet aan. Al hadden ze er aardappelen in gedaan". Mr. K. P. Doe dens, officier van justitie wees er in zijn requisitor op, dat dergelijke balda digheden in Vlissingen nogal eens voor komen. „In vele gevallen wordt de scha de nooit betaald omdat de daders onvind baar zijn". ,,'t Komt bü ons toch niet regelmatig voor", zei verdachte. Kantonrechter en officier zeiden daarop büna gelijktijdig: „dat zon er nog bü moeten komen". Omdat de handelingen te zamen en in vereniging waren ge ploegd, vorderde de officier tegen J. P. J. van de B. en tegen de niet versche nen J. O. uit Apeldoorn, J. R. uit Eind hoven en J. A. L. uil Huek een geldboe te van elk 35 subs. 7 dagen. Mr. Moo lenburgh vonniste conform. Het was na schriftelijke getuigenver klaringen en de uiteenzetting van ge tuige L. G. uit Koudekerke volkomen duidelijk: mevrouw J. A. K.-H. uit Den Haag handelde op de 25e oktober in paniek, toen zij rijdende in een personenauto bij het opdraaien van de Koningsbrug te Middelburg plot seling zag dat er van de andere kant een vrachtauto naderde. In plaats van te remmen moet ze toen op de gaspe daal getrapt hebben. De auto vloog in ieder geval de stoep op ramde het hekwerk en bleef boven het water zweven. In tegenstelling tot mevrouw K. die zei dat er geen verkeer op de brug was toen zij van de Houtkaai kwam, verklaarde de getuige dat de vrachtwagen die van de andere zijde kwam al halverwege de brug was. „Mevrouw is gewoon een ogenblik de kluts kwijt geweest", de G. En zo dacht de officier va titie er ook over. Daarbij nam hij i merking dat de automobiliste pas na het zevende examen en na 70 rijlessen haar rübewijs had gehaald. „Het was haar een kleine moeite geweest om op de rem te trappen", aldus mr. Doedens. Hij vorderde een geldboete van of 12 dagen. De kantonrechter legde me vrouw K. een geldboete van 60 subs. 8 dagen op. „U mag nog van geluk spreken dat er op dat moment geen voet gangers waren en dat de achterwielen nog bleven hangen", zo zei mr. Moolen burgh. Zagersspitten Wegens zagersspitten op een visscrü- pcrcccl bü Kats dat behoorde tot het gebied van de Zeeuwse stromen en het zich zonder vergunning bevinden op een perceel nabü Wemeldinge werd de Gocsenaar A. P. veroordeeld tot een geldboete van totaal 70. De officier eiste voor het eerste geval een geldboete van twee keer 25 subs. 5 en in het tweede geval een geldboete van 25 subs. 5 dagen. De Middelburgse automobilist J. T. werd door de kantonrechter vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. In de dag vaarding stond te lezen, dat hij op de 13e november te Middelburg als bestuur der van een personenauto op de vent- weg van de Nieuwe Vlissingseweg een wielrijdster zou hebben gehinderd. Dat zou dan gebeurt moeten zijn op het moment dat hjj enige geparkeerde voer tuigen voorbijging, waarbij hjj op het weggedeelte dat bestemd was voor het tegemoetkomend verkeer terechtkwam. Tlit de verklaringen van de wielrijdster mejuffrouw C. H. viel echter te distil leren, dat de automobilist haar niet be lemmerd had. juffrouw H. zette uiteen, dat zij uitweek voor een haar achteropkomende brom fietser. die met volle snelheid tussen de auto en wielrijdster door wilde rijden. Wat er toen gebeurde, was duidelijk ge worden bij de behandeling van de zaak. die voor de zaak van J. T. aan de orde werd gesteld. Hoofdfiguur was hierin de bromfiet ser J. D. uit Vlissingen uit wiens woorden viel op te maken, dat hij de wielrijdster op die avond van de 13e november over het hoofd had ge zien. Zo kon het gebeuren dat beiden kwamen te vallen. Mejuffrouw H. I er ook nog de nodige schade aan haar fiets was ontstaan kwam zij een civiele vordering instellen ten bedrage van 4345. De officier van justitie meende, dat D. die zich erop beriep verblind te zijn geweest, zijn snelheid meer had moeten aanpassen. Hij vorderde een geldboete van 25 subs. 5 dagen en voorts eiste hij de toewijzing van de civiele vorde ring. Mr. Moolenburgh vonniste con form. M. J. de K. uit Goes had er geen reke ning mee gehouden dat een voor hem rijdende automobilist plotseling kon stoppen. Omdat hij niet voldoende af stand had gehouden kwam hij, toen zijn voorganger plotseling stopte, met dit voertuig in botsing. Dat kostte hem 20 buds. 5 dagen. De els luidde 25 subs. 5 dagen. „Ik wou zo vlug mogelijk naar huis, want het was erg koudZo luidde het verweer van de jeugdige bromfietser De V. uit Souburg, toen de kantonrechter hem vroeg, waarom hij op 26 november van het vorig jaar in de Bonedijkestraat te Vlissingen tien km boven de maximumsnelheid had ge reden. „Ik deed het zonder erg", had hij tegenover de politie verklaard. Mr. Doedens vond een geldboete van 25 subs. 5 dagen op zijn plaats. De kanton rechter maakte er 20 subs. 5 dagen ,Hoe heet U' 9V „Hoe heet TT", vroeg mr. Moolenburgh in een volgende zaak aan een jonge vrouw, die de zittingszaal was komen binnenstappen. „Ik zal het U laten zien", zei ze ondertussen allerlei be langrijke papieren voor de dag halend. Het bleek mevrouw C. F. R.-van den B. te zjjn, die kwam vertellen dat haar schoonvader, N. R. wegens „werkzaam heden op zee" niet op het kantongerecht kon verschijnen. R. was gedagvaard, omdat hij tijdens een van zijn verlof dagen aan de wal dronken op de Boule vard Bankert te Vlissingen was aange troffen. „Wij wisten daar niets van, weet U wel", sprak de vrouw. „Nee, dat wist ik ook niet", antwoordde mr. Moolen burgh. De officier van justitie vond dat mevrouw R. en haar man, N. R maar nat in de gaten moesten hou den als hij weer verlof heeft. „.Ja, D moet hem op een zeer delicate en politieke wijze uit cafés proberen te houden", voegde mr. Moolenburgh daar nog aan toe- Dat beloofde de N. R. werd by verstek veroordeeld tot een geldboete van f 30 subs. 6 dagen. „Als hij veel kan drinken, kan hij die 30 ook nog wel betalen", concludeerde mevrouw R. ten slotte. C. V. uit Vlissingen reed op 3 december in een huurwagen, die geen achterlich ten van gelijke grootte en gelijke sterk te voerde. Bovendien was het kenteken niet duidelijk verlicht. Een scooterrijder had er hem op de avond van de derde december toen hij op de Nieuwe Vlis singseweg in de richting van zijn woon plaats reed, op gewezen. Bij Souburg was het even tevoren de politie echter ook al opgevallen, zodat v. alsnog op de bon werd gezet. Oorzaak van het mankement was het doorbranden van een zekering. Mr. Doedens wilde de boete graag gesplitst zien in één van 10 subs. 2 dagen en één van 2.50 subs. 1 dag. De kantonreohter veroor deelde V. tot een geldboete van ƒ10 en een geldboete van 1. OOSTBURG Jaarvergadering R.K.J.B.-afdeling De leden van de afdeling Oostburg van de R.K.J.B. waren dezer dagen in „De Tol" te Oostburg in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer A. Noë uit Waterlandkerkje richtte zich in zijn welkomstwoord in het bijzonder tot de heren L. Bonte uit St. Margriete als kringvoorzitter en de heer P. Hame- linck, gewestelijk sportmedewerker uit Hulst- Uit het jaarverslag van de secretaris, A. van Waes uit Schoondyke bleek dat de afdeling in 1963 met drie leden groeide tot 37. Onder meer werd aan gehaald dat met 12 leden aan de ploeg- wedstrijden was deelgenomen en dat er een cursus fiscaal boekhouden was gehouden. Afdelingspenningmeester A. van Hevele, zei in zijn verslag, dat de kaspositie van de afdeling gunstig is. Medegedeeld werd dat de technisch ad viseur, de heer P. L. de Rijk uit Schoon- dijke om gezondheidsredenen ontslag had genomen. Men moet nu trachten een opvolger te vinden. Nadat de heer Hamelinck een korte inleiding had ge houden over de mogelijkheden van het houden van sportevenementen, waar van sommige zelfs met een diploma afgesloten kunnen worden, gaven ver schillende leden zich op om gedurende het aanstaande zomerseizoen aan enke le sportontmoetingen deel te nemen. Verder werd besloten op 9 april a.s. in „de Windt" te Oostburg een kaart- en biljartavond voor de. leden te houden, waarvan de best geklasseerden later kunnen uitkomen tégen die van IJzen- dtjke. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. van Hevele en A. van Waes herkozen, terwijl in de plaats van L. Bonte werd gekozen R. van 't Westein de. In het nieuwe bestuur werden benoemd: A. Noë als voorzitter, A. de Maat, vice- voorzitter, A. van Waes, secretaris, A. van Hevele, penningmeester en R. van 't Westeinde, lid. Na de pauze sprak pastoor-deken A. Dierick uit Oostburg, geestelijk advi seur van de afdeling. Lezing Zeeuws Genootschap der Wetenschappen Het Zeeuws Genootschap der Weten schappen heeft zijn werkzaamheden thans over de gehele provincie ver spreid. Zo wordt er dinsdag een bijeen komst gehouden in de burgerzaal van het raadhuis te Oostburg. Daar houdt luitenant-kolonel Y. Meeter uit Den Haag een lezing over de historische vestingwerken in Zeeuwsch-Vlaande- Bevordering bij P.T.T. Met Ingang van 1 april van dit jaar is de heer A. v. d. Broeke. thans D-bestel- ler eerste klas in Axel. bevorderd tot besteller-voorman der P.T.T. in Axel. Mldtlelhnrg Van Benthem en Jutting: Ex positie van Piet Bulthuis. 9-18 uur. City: Schoolavond ..rykskweek", 20 uur. Gou den Poorte: Mercurius, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Me and the colo- 8lnt-Laurens Verenigingsgebouw: Alge mene vergadering coóp. raiffeisenbank Sint-Laurens, 19 30 uur. Goes Prins van Oranje: Jaarvergadering Chr. Plattelandsvrouwen Bond, afd. N. en Z.-Beveland. 14 uur Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Aart Roos. Bergen op Zoom Roxy: Spoedcursus Fran se liefde, 20 uur, 14 jaar. Vrouwenbond N.V.V. hield jaarvergadering De federatie West-Zeeuwsch-Vlaande- ren van de vrouwenbond van het N.V.V. hield dezer dagen te Oostburg in ho tel „De Korenbeurs" de jaarvergade ring onder leiding van mevrouw M. Dijk-Langstraat uit Biervliet. Namens het hoofdbestuur was aanwezig de lan delijk voorzitter, mevrouw L. van Duyn- Spruyt, verder het districtsbestuur van Zeeland en de N.V.V.-bestuurder C. Hoek. De aftredende bestuursleden me vrouw J. Adriaanse-de Neef uit Cad- zand en mevrouw A. van den Burg uit Breskens werden herkozen. Na de pauze brachten de landelijk voor zitter en de heer Hoek dank aan me vrouw Adriaanse-de Neef voor het vele werk, dat zij voor de vrouwenbond deed toen de voorzitster en de penningmees- teresse ziek waren. Aan mevrouw De Roo, die nog steeds ziek is zond een bloemstuk. Mevrouw Van Duyn hield ten slotte een inleiding over: „Wat doet de vrouwen bond voor het N.V.V." en wat doet het N.V.V. voor de vrouwen". ZAAMSLAG Filmmiddag voor bejaarden Dezer dagen werd in het gereformeerd jeugdgebouw „De Poort" te Zaamslag ter afsluiting van het winterseizoen voor de Zaamslagse bejaarden een film middag gegeven. Burgemeester J. van Wijk opende met een kort welkomst woord, waarbij hij opmerkte dat de be langstelling nog groter was dan bij de vorige filmmiddag De heer J. W. Kusee vertoonde hierna ec-n aantal films waaronder de rei3 van prinses Beatrix naar de Verenigde Sta ten van Amerika, een film opgenomen in het Nationale Kruger Park in Zuid- Afrika en Bert Haanstra's film „En de zee was niet meer". Na het slotwoord van burgemeester Van Wijk, dankte namens de bejaarden de heer J. Kayser allen, die meegewerkt hadden aan het slagen van deze mid- NIEUWVUET Eerste filmavond vogelwacht De filmavond van de Nieuwvlietse vo- gelbeschermingswacht, die begin deze maand door een misverstand geen door gang kon vinden, is nu vastgesteld op vrijdag a.s. in café Parkzicht te Nieuw- vliet. De heer M. van der Lede uit Knokke zal zijn vogelfllms vertonen over het Grote Gat." het Dievengat en het Zwin. Daar dit de eerste filmavond is, die door de vogelbeschermings- wacht in Nieuwvliet gégeven wordt, is de toegang vrij. I I ...En uw keus is gemaakt het wordt een MAGNEET-ADRIA Een zonnige fiets voor zonnige mensen, Reeds van 186,compleet. Rfjwiel- en bromfietshandel SCHOONDIJKE De zaak met de meeste service en vakbekwaamheid. Beroep tegen het uitbreidingsplan Middelburg ingetrokken Vandaag, donderdag, zou aanvankelijk by de Raad van State het beroep dienen van de gewesteiyke raad voor Zeeland van het landbouwschap te (ioes 26 belanghebbenden tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarby o.m. gedeeltelijke goedkeuring was verleend aan de herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak te Mid delburg. Het plan ligt ten zuiden van de bestaan de bebouwing van Middelburg tot aan de Selsweg. Men achtte het plan te groots van opzet, waardoor op onver antwoorde wijze de belangen van land en tuinbouw wordt aangetast. Gedepu teerde Staten meenden échter, dat, wil Middelburg bij de te verwachten ont wikkeling van het Sloegebied over een belangrijke woonwijk kunnen beschik ken, e.e.a. thans reeds in het uitbrei dingsplan moet worden vastgelegd. Het is de bedoeling, dat in het plan 5000 woningen zullen worden gebouwd. Te gen het besluit van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland ging de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouw schap in beroep bij de Kroon. Enkele dagen voor de behandeling voor de af deling geschillen van bestuur van de Raad van State, werd het beroep inge trokken Men was nameiyk met de ge meente Middelburg tot een mlnneiyke schikking gekomen. Goedkeuring G.S. voor begroting '64 en uitbreidingsplan Bij de ingekomen stukken voor de maan dagavond gehouden vergadering van de raad van Schoondijke bevond zich een schrqven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, dat de gemeentebegroting voor 1964 is goedgekeurd. Ook werd van G.S. goedkeuring ontvangen voor het uit breidingsplan „Noord-West". De raad besloot tot verdere ontsluiting van het uitbreidingsplan III door het doortrekken van de Koningin Wilhelmi- nastraat. Tevens werd besloten tot ont sluiting van het uitbreidingsplan „Kat- tekreek" in verband met de bouw van 16 bejaardenwoningen. Uit het saldo van het krotopruimingsfonds zullen in deze woningen geisers worden ge plaatst, terwijl er ook opkiapbedden zul len worden gerealiseerd. De grondprijs werd per woning vastgesteld op 1590. Het bedrag voor culturele doeleinden zal na aftrek van de kosten van het plaatsen van een standbeeld „de zaaier' worden gereserveerd voor het uitbrei dingsplan „Noord-West" in verband met eventuele verliezen. Medewerking werd verleend aan de drie lagere scho len by de aanschaf van bordsteilingen, die elektrisch kunnen worden bediend. De kosten hiervan bedragen in totaal 3200. Besloten werd een nieuwe mo tor voor de centrale verwarming van het gemeentehuis aan te schaffen. Hier voor werd een bedrag van 450 uitge trokken. Aan de lagere land- en tuin bouwschool voor West Zeeuwsch-Vlaan- deren te Schoondyke werd een subsidie van 12,50 voor elke uit de gemeente afkomstige leerling verleend. Momen teel volgen vier leerlingen uit de ge meente Schoondyke de lessen aan deze school. De begroting voor 1963 werd gewijzigd. Het betreft hier de afsluiting van de dienst Aan de landbouwpraktljkschool Prins Willem werd het recht van op stal verleend voor een houten schoolge bouw en straten die in de omgeving hier van zijn aangelegd. De gemeentereke ning over 1960 werd voorlopig vastge steld. De gewone dienst heeft een batig saldo van 6165,43. De kapitaaldienst heeft een batig slot van 28-895,51 Bij de opening van de vergadering sprak burgemeester J. C. Hoftijzer er zijn vreugde over uit, dat de verwondingen die waarnemend Musson bij een onge zo zijn meegevallen. Bazenavond van NIVE Zeeland De afdeling Zeeland van het Nederlands Instituut voor Efficiency hield woens dagavond in „Het Scheldekwartier" te Vlissingen een zogenaamde „bazen- avond". De afdelingsvoorzitter, de heer van Ginkel, kon op deze avond 120 bazen verwelkomen. Ir. R. V. van Italhe, hoofdingenieur van de afdeling organisatie en méthoden van de N.V. „De Schelde", hield een inlei ding over de huidige taak van de baas. Hij bepaalde zich vooral tot de wijze van uitoefenen van de taak van de waarbg hij de nadruk legde op de houding van de baas tegenover het bedrijf. Spreker meende, dat de taak van de baas na de oorlog aanzienlijk was verzwaard door de verhoogde produkti- viteit, waartoe de industrie was gedwon gen als gevolg van de toegenomen wel vaart en koopkracht. Hy wees erop, dat de baas in het algemeen eerder opkomt voor zyn ondergeschikten, die belangen op korte termijn nastreven, dan voor het bedryf, dat zórg draagt voor con tinuïteit Volgens hem moet de baas be grip hebben voor de evolutie, zoals die in ieder bedrijf plaatsvindt. Ir. Van Itallie eindigde zijn betoog met een aantal stellingen, waarin hij onder meer zei. dat „de taak van de baas niet is te omschrijven, maar afhankelqk is van de leiding van het bedrijf; dat het vakmanschap van de baas wel hoog is, maar het peil van zijn algemene ont wikkeling niet; dat het prestige van de baas tegenover de arbeiders groter moet worden, en dat hy dat onder meer kan bereiken door een fermere houding te genover zijn ondergeschikten. De heer Van Itallie beschouwde „de gemoedelij ke aanpak" van de baas met als de juis te. Ten slotte wees hij erop, dat de taak van de baas zich verplaatst van het vaktechnische naar het organisatorische en controlerende vlak. In de discussie ging men nog nader in op enkele, door de spreker, aangegeven punten. Als laatste activiteit van dit seizoen zal de afdeling Zeeland van het N.I.V.E. eind april een excursie maken naar het Sloe. Verbetering aan de Vossemeersepoort in Tholen wordt dit een grote verbetering. Voor heen was men al een stuk op de voor- rangsweg, voordat men het van de brug naderende verkeer pas goed kon zien. Vooral 's avonds is dit erg gevaariyk, daar het rond zes uur daar enorm druk is met vele busjes en bussen met pen delaars. Kaderweekeinde N.K.V. en K.V.P. in Aardenburg Na de kaderbijeenkomsten in Goes en Lewedorp van de N.K.V. en K.V.P.. heeft men nu plannen om op 18 en 19 april een kaderweekeinde in Aarden- burg te houden. Men zal gedurende deze tijd aandacht besteden aan een aantal belangrijke politieke zaken, enerzijds van landeiyk belang, anderzijds in ver band met de problematiek in het gewest Zeeland. In totaal zullen dertig personen uit de diverse afdelingen deelnemen aan dit weekeinde, waar ook de heer Joh. Kortink, voorzitter van de diocesane bond, aanwezig zal zyn. De NCRV heeft geen hoge verwachtingen van de wet op bet omroepbestel, die in voorbereiding is. Dat is deze week nog eens duidelijk onderstreept tüdens de vergadering van de provinciale vergade ring van deze omroepvereniging in Zee land. die in hotel „Centraal" te Goes werd gehouden. De voorzitter van de N.C.R.V., mr. A B Roosjen sneed deze zaak aan in een cau serie over de stand van zaken In de om roep. De vereniging denkt, dat de wet zoals meerdere malen is gebeurd, weer op de lange baan geschoven wordt wel is er nu een pacificatiecommissie in 't le ven geroepen om deze zaak te bestude ren en er advies over uit te brengen. Het is de bedoeling dat de regering er voor 1 juli 1965 met definitieve voorstellen over komt. Het ledental van de N.C.R.V. bedraagt thans 450.518. zo bleek uit de woorden van de voorzitter. In Zeeland heeft de N.C.R.V. 18.861 leden, dat is in verge lijking met vorig jaar een winst van ruim 180. Tijdens de provinciale verga dering in Goes werd de heer J. D. de Kam, burgemeester van Waarde be noemd in de provinciale commissie van de N.C.R.V. in Zeeland. Hij neemt de plaats in van de heer E. van der Zee in Goes. De leiding van de vergadering was in handen van de voorzitter van de pro vinciale commissie Zeeland, ds. A. Th. Rotfusz uit Vlissingen. Provinciaal plan voor rijwielpad Axel-Zaamslag De provinciale waterstaat heeft een plan opgemaakt voor de aanleg van een rq- wielpad langs de weg Zaamslag-Axel. Een gedeelte daarvan, lang 1588 meter, loopt op het grondgebied van Axel. Ge deputeerde Staten van Zeeland bieden aan. de aanleg van het rqwielpad uit te voeren, wanneer de gemeente Axel 35*/# van de kosten voor haar rekening neemt. De raming bedraagt 115.000, zodat daarvan 14.250 door Axel zal moeten worden betaald. B. en w. van Axel ach ten de aanleg van een rijwielpad gewenst voor meer verkeersveiligheid, zodat zij de raad die op dinsdag 24 maart aan staande in openbare vergadering bijeen komt voorstellen, dit werk goed te keuren. Voorts stellen b. en w. voor, het in aan bouw zijnde flatgebouw met 22 woning wetwoningen in plan Oost te voorzien van een centraal antennesysteem voor televisie-ontvangst. De kosten van leve ring en montage van zo'n systeem wor den geraamd op 4295. Men wil daar mee het woongerief verhogen en voor komen, dat het gebouw wordt ontsierd door verschillende antennemasten. D< gedachten gaan uit naar een systeem, ge schikt voor de kanalen 7, 8, 10 en 12 er de toekomstige tweede Nederlandse t.v.- zender „De ontwikkeling van de landelijke aard gasvoorziening noopt ons", zo schrijven b. en w. aan de raad. „rekening te hou den met de mogelijkheid van ombouw van aangesloten gasverbruiksapparaten". Zij achten het daarom gewenst, geen ap paraten meer te doen plaatsen en aan sluiten. die niet zijn voorzien van zoge naamde „universeelbranders" Voorge steld wordt, een en ander vast te leggen in een wijziging op de gasverordening. De raad wordt verder voorgesteld, een perceeltje grond in plan Oost te verko pen aan de N-V. P.Z.E.M te Middelburg voor de bouw van een transformatorsta tion. Voorts vermeldt de agenda voor stellen tot aankoop van enkele percelen, benodigd voor sanerings- en andere doel einden. Een bedrag van 2600 wordt aan de raad gevraagd voor verlichting en verwarming van het museum „De Axelse Boerenkamer". Grammofoonplaten en radio-opnamen van Hulster gemengd hoor De komende weken zullen van het Hul ster Gemengd Koor drie radio-opna men worden gemaakt. Op 20 maart is de eerste opname voor Radio Nederland Wereldomroep. Op het programma staan a capellawerken van Downland, Jannequin, Lassus, Haydn en volksliederenbewerkingen van Jo Ivens, de dirigent van het koor. Op 10 april volgt een opname voor de K.R.O., voor welke omroep ook alleen maar a capella-liederen worden opge nomen. Op dit programma staan wer ken van o.a. Lassus, Friderici, Distier en Strawinsky In Antwerpen (ir Sint-Jacobskérkwordt 9 mei eer name gemaakt voor de A.V.R.O.. vanwege het feit, dat het orgel op de Hulsterse Basiliek niet voldoet voor een opname. Voor deze uitzending worden ondermeer werken uitgevoerd van Mo zart en Schubert De Antwerpse orga nist Luc Dries verzorgt de orgelbege leiding. Ook een sopraan zal aan dit programma medewerking verlenen. Van het Hulster Gemengd Koor zullen platen verkrijgbaar zijn. Daarvoor wor den op 27 en 28 april opnamen ge maakt. Het betreft hier grammofoon platen met een kerstrepertoire en een grammofoonplaat met werken van Las sus en Friderici. Ook van het Hulsterse Basiliekkoor zal een opname gemaakt worden en wel op 23 maart a.s. van de missa „Sine no mine" van Viadana voor 4-stemmig ge mengd koor voor jongens- en mannen stemmen, Verder worden er opgeno men werken van Palestrina en Ignege- ri voor het mannenkoor alleen. wees mooi in de lente met (Slot van pagina 1) hoog, omdat ©r in dit geval geen kosten worden berekend voor het plan, dat de aannemer zelf heeft ge maakt- Eovendlen zhn de grondkos- ten van 11 per vierkante meter niet al te hoog te noemen. De aannemer zegt, dat hij de grootste besparing heeft gevonden in het gebruik van re blokken voor het bouwen van hoofdmuren. Hiermee heeft hy een besparing aan werktijd gekre gen, die een enorm financieel voor deel meebracht. Overigens weet de heer Engelbert nog niét of hy voor deze prijs kan blijven bouwen, om dat hq nog geen nacalculatie heeft kunnen maken van deze eerste se rie. Volgens hem is er nog voldoende interesse in 's-Heerenhoek voor dit type woningen. Toen de heer Engel ben de tekening voor de eerste Bo- gaerswoning gereed had, heeft hij de woningzoekenden bezocht, die bij de gemeente 's-Heerenhoek staan inge schreven. Hij heeft daar toen veel belangstelling voor zijn plan ontmoet. Volgens burgemeester R. O. M. Waeiput is er nog veel belangstelling voor deze woningen en de gemeente zal zeker tegemoetkomend zijn voor mensen, die grond willen kopen In •s-Heerenhoek zyn thans nog 70 wo ningzoekenden. terwyi men vergun ning heeft gekregen voor de bouw van 4 woningwetwoningen. „Wan neer we dan 7 Bogaerswoningen kun nen bouwen, zoals nu dus is gebeurd, Is dat een toename met bijna 200 pet. Bovendien ben ik erg blij met de kwaliteit van deze huizen, die be slist niet onderdoen voor gewone woningwetwoningen", verklaarde de burgemeester. Ook In andere gemeenten Is men biy, dat men buiten het toegewezen con tingent om nog een aantal goedkope woningen kan bouwen. Zo heeft het gemeentebestuur van 's-Heer-Arends- kerke in de uitbreidingsplannen van de verschillende dorpen, die tot deze gemeente behoren, grond beschik baar. waarop eventuele gegadigden Bogaerswoningen kunnen bouwen. In 's-Heer-Arendskerke zelf is thans een Bogaerswoning van het bungalow type in aanbouw, terwijl voor ze ven andere goedkeuring Is ontvan gen. Deze bungalows bevatten een woonkamer, een keuken en 3 slaap kamers. De technische dienst van de gemeen te heeft naar het voorbeeld van de eerste Bogaerswoning ln Fijnaart sa men met de plaatselijke aannemer een ontwerp gemaakt. In 's-Heer- Hendrikskinderen is mogelijkheid voor de bouw van een tiental Bo gaerswoningen, waarvoor zich reeds enkele gegadigden hebben gemeld. In dit geval zullen echter huizen van het meer traditionele type worden gebouwd, waarby b. en w bovendien als eis hebben gesteld, dat deze hui zen. die de grootte hebben van een woningwetwoning, ln blokken van twee zullen worden gebouwd In Le wedorp bestaan thans 7 bouwplannen, waarvan 1 voor een bungalow en 6 voor een traditionele woning. Ook in Nieuwdorp bestaat de mogelijk heid voor de bouw van Bogaerswo ningen. Men heeft hier tot nu toe 1 plan ingediend. Het totaal aantal woningzoekenden in de gemeente 's- Heer Arendskerke bedraagt onge veer 100, zodat men het bouwen van Bogaerswoningen als een welkome aanvulling ziet op de 8 premiewonin gen en de 3 woningen in de vrije sec tor, waarvoor men voor 1964 ver gunning heeft gekregen. In de gemeente Koewacht is 1 woning van het type bungalow bijna klaar, terwijl de plannen voor 5 andere reeds zlijn goedgekeurd. Bovendien zijn er nog 11 aanvragen voor het bouwen van een Bogacrfwonlng De ze bungalows, die een Inhoud hebben van 200 kubieke meter, hebben een woonkamer, die 5 meter l;ing en 3,50 meter breed is. Voorts bevatten ze 3 slaapkamers, een keuken, wc., douche en een bergruimte. De moei lijkheid is evenwel in Koewacht, dat de plaatselijke aannemer niet genoeg capaciteit heeft om vergunning te krijgen voor het bouwen van deze woningen. U itbreidingsplan De gemeente Hontcniw heeft een wijziging van het uitbreidingsplan aanhangig, waarin men ruimte open laat voor de bouw van 50 Bogaers woningen. Men heeft thans 9 aan vragen ingestuurd, waarvan er bin nenkort waarschijnlijk 2 zullen wor den goedgekeurd. Ook hier zullen het woningen worden van het bun- galowtvpe. In Hontcnlw bestaat ook net probleem van weinig onbenutte bouwcapaciteit. In Wemeldinge is 1 bungalow in aan bouw. terwijl een aanvrage is inge diend voor een woning van het con ventionele type. De gemeente werkt wel mee bij het bouwen van Bogaers woningen en biedt grond te koop aan voor 14 per vierkante meter Ook hebben de aannemers bouwcapaciteit over zodat in deze gemeente ruim schoots mogelijkheden aanwezig zijn voor de bouw van goedkope wonin gen. Onlangs heeft de Stichting Jachthaven Breskens in Kampen het oude drijven de zwembad aangekocht teneinde de drijvers van dit zwembad, die geheel uit gewapend beton bestaan, om te bouwen tot aanlegplaatsen voor jachten Het transport naar Breskens is echter ten slotte een lijdensweg geworden. Het zwembad, dat uit zeven elementen be staat. was tot één sleep .samengebun deld" en werd door de vele Nederland se binnenwateren naar Zeeland gebracht door de sleepboten „Jafo" en „Elisa- beth-G". Pas in Zeeland, in de Zand kreek. begonnen de moeiiykheden. Daar bemerkte men, dat één van de zeven elementen door het overslaand water zo diep was komen te liggen, dat het dreig de te zinken. Daarom werd de gehele sleep buiten het vaarwater aan de grond gezet. Niettemin zonk een van de ele menten, terwijl twee andere op drift raakten. Een van de twee liep achter de plaat van Kats weer aan de grond cn de andere kapseisde tussen de Zandkreek- dam en de voormalige veersteiger. De vier overige elementen konden ten slotte behouden in de haven van Kats worden gebracht. Inmiddels worden pogingen ln het werk gesteld de drie vergade ele menten te bergen. Halte op Troelstraweg Om het uur naar binnenstad en naar Koudekerke-dorp De bewoners in Vlissings uitbreidings plan Pauvvenburg beschikken sinds woensdag over een betere busverbinding met de stad en Koudekerke. Buslün vier van de lün Vlissingen-Koudekerke v.v. van de N.V. Streekvervoer Walcheren heeft nu ook een halte op de Troelstra weg. Na de Vredehofhalte op de Koude- kerkseweg hoek Pres. Rooseveltlaan ma ken de bussen een korte omweg via de Sloeweg, de Troelstraweg en de V. d. Bosschestraat. Daarna rüden de bussen door naar Koudekerke over de Koude- kerkseweg. In de richting stad is de om weg andersom: via de V. d. Bossche straat. naar Troelstraweg. Sloeweg en Koudekerkseweg naar Vlissingen. Dit be tekent voor de Pauwenburgenaren een verbinding om ongeveer het uur r Vlissingen en Koudekerke. Gerekend vanaf de tyden voor de halte Bonedqke- straat in beide richtingen moet met. drie minuten bqtellen of van aftrekken om de bus op de halte Troclstralaan te „pakken". Dat is dus bijvoorbeeld naar Vlissingen toe 's morgens om 6.43 uur (Bonedijke straat) minus 3 minuten is 6.40 uur op de Troelstraweg, laatste bus naar Vlis singen op de Troelstralaan even na 6 55 en laatste van Vlissingen naar Kou dekerke kort na 23.20 uur. Deze dienst is bedoeld als een voor lopige oplossing. Verdere uitbreidingen van deze busdienst of van een verbinding van deze wijk met Vlissingen-binnenstad hangt af van de ontwikkeling van Pau wenburg. Van de zijde van het Streek vervoer Walcheren zei men ons, dat Pauwenburg logischerwijs gesproken in de toekomst een eigen verbinding met de stad Vlissingen zou moeten hebben. De juiste plannen hiervoor zijn nog niet be kend. In de morgenuren is de dienst om bijna het uur, in de middagdienst in ieder geval een uurdienst tussen 12 uur en 17.45 uur. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL EILANDEN. Aardappelen 10—12. Andijvie SC-Ot ST» zwaar 1 A 21—28. licht I A 17—22, I A 7—IS. allee per krop. Stoofsla 44—«8 Spinazie 107 —121. Rode kool 13—19. Gele Icool 17—30. Spruiten 1 A 122—136. 1 B 134. 2 A 83—122. 108-16. Prei 70—105 Selderij 19—32. Grote peen 6—11. Uien 614. gesch. 24—29. witlof 1 A 93—124. 2 A 79—106, 1 B 93—99, B 6392 Golden Delicious 1 AA 8485, 1 A 78—90. 1 B 63—77, 1 C 44-38. 2 A 61— 96. 2 B 46—75, 2 C 33-58, Goudrenet 1 A 64—67. 1 B 57—60, 2 A 50—60, 2 B 46-57, 2 C 4252 Jonathan 1 A 39—61. 1 B 52— 1 C 39—45, 2 A 31 —63. 2 B 23—52. 2 C 25—39 Aanvoer sla 50.000 stuks. Aanvoer spinazie 2000 kg. Aanvoer witlof 33 000 kg. VEILING GOES, laart Groenten Per stuk: Kropsla 2 19— 18. Per kg: Veldsla 2 131. Stoofsla 2 2644. Spinazie 2 123—124. Prei Al 95. A2 64—35. Witlof Al 73. A2 5969. BI 70. B2 53. afw. 3547 Knolselderij I 3 Rode kool 17. BI 12—16 Groene sav. kool 2 45 Boerenkool 2 53 'Jlen afw 0.50—4.50. Aardappelen 6— 10. Breekpeen B2 2. Cl 6—10. VEILING KAPELLE. laart. Industrie- en exportveiling Golden Delicious 1 80 86—87. 75 79—93, 70 71—63, 65 64—71. 60 56—59, 2 75 73—75, 70 67—74. 65 55—64, 60 44—53. 2D 33—40, 3 grof 39-60, 3 fön 20—40. kroet 16. Jonathan 1 75 5557. 70 53—61, 65 49—54, 60 44—46, 2 75 50—54, 70 34—52, 65 34—49. 60 29—42, 2D 24—34. 3 grof 30—37, 3 fijn 20—26. Goudrenet 1 30 63—66. 75 62—64 2 85 58. 70 57. 65 51. 2D 3 fijn 3540 Winston 2 75 92. 70 83—101. 65 77—91. 60 S3—63. 55 33—40. 3 grof 43, 3 fijn 20—33. 2D 31 Zoete Ermgaard 1 65 32, 73, 3 grof 4353. kroet 23. Saint Rerr.y 2 75 70. 65 71. Conference 3 grof 48. 3 fijn 36— 40. Pomme de Orange 3 grof 61 KroetappeU 17. Appels rotviek 5—;9 Groenteveiling: Aardappelen 2 9—10 Krop sla 1319 Radijs 1 33—49. 2 33—35 Prei 33— Witlof A2 77—92. afw 51—69 Sav kool Uien 10—14. Stoofsla 37. Knolselderij totaal 68 ha. 18—1830. VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 maart Rode kool 7—18 Witte kool 15—16. Sav. kool 39—50 Boerenkool 59—67 Spruiten 130189 Waspeen 19—23 Breekpeen 28. Glassla 9—23 Kasspinazie 125—132 Prei 11— Vitlof 16116. Kroten 711. Glasandijvie 80—86 Radijs 34—82. Jonathan 26—53 Win- 3 77109. Golden Delicious 1474. EIER VEIL ING BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp Wouw Melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 19 maart 1964 Prijsklas 0 13 cent. 1 17 cent. 2 17 cent, 3 16 cent. 4 15 cent, 5 13 cent. VEILING TERNEUZEN. 13 maart Glassla 1 21.29—22,80, 2 12.29—17.40. Knolselderij 3—17. Bintjes 1 SCO"020 Rode kool S—22. Sav kool afw 23—33. Breekpeen 7—11 Prei A 1C9. A2 91—102. B2 63—86. Knolselderij 9 Spruiten 75—11! Glasspinazie 19-!27. Uien I 16—22. 2 2-12. Witlof A -194. A2 95-97. B 85—103. B2 68—95. afw. 39—79 Appelen: Winston 1 75 99 101. 70 100. 65 35—86, 60 58—60. 55 46—47. 2 75 71—72. 70 71. 65 68, 60 42—13. 55 36. 2D 25. 3 grof 51. 3 fijn 13. Golden Delicious 2 75 6471, 70 62—70. 65 54—60, 60 46—50. 2D 31—33, 3 grof 4456, 3 fijn 2335. Goudrenet 3 fijn 45. Nagekomen advertentie geliefde zuster en tan te HERMINE C. F. LAGACE, op de leeftyd van 90 jaar. E. T. J. L. Sommeling- Lagace. H. F. J. M. Rommeling. De gezongen uitvaart dienst zal plaatshebben op zaterdag 21 maart a.s. te 10.00 uur in de krans te Vlissingen. gevolgd door de begra fenis op het r.-k. kerk hof aldaar De overledene is opge baard in de rouwka mer van het zieken huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23