LOONGRENZEN, PREMIEGRENZEN EN PERCENTAGES LEZERS SCHRIJVEN brinta -hrwe- ONTBETEN! HU HEEFT Posticheur Jo Meulendijks De sociale verzekering Wijzigingen per 1 januari 1964 Weldoener met pruik, snor en baard DONDERDAG 19 MAART 1964 PROVINCIALE B B U W 8 B O O V R A X 9 18 (Van onze Haagse redactie) In verband met verschillende wij zigingen per 1 januari 1964 volgt hier een overzicht van de loon grenzen, de premiegrenzen en de premiepercentages van de sociale verzekering. Ongevallenwetten Deze wetten hebben geen loongrens. Ie dere loon- en salaristrckkcr valt er dus onder. De premie en de uitkering zijn wel aan een grens gebonden. De uitke ring bedraagt maximaal f 32,40 per dag btf een vijfdaagse werkweek en f27. bij een zesdaagse werkweek. Dit zijn ook de maximumbedragen, waarover premie betaald moet worden. Alleen de werk gever betaalt voor deze wetten een pre mie, waarvan de hoogte afhankelijk is van de gevarenklasse, waarin de onder neming is ingedeeld. Gemiddeld komt de premie neer op 1.4 procent. Ziektewet Voor deze wet is de loongrens sinds januari 1964 op f 9700,gesteld. De ma ximum premie- en uitkeringsgrens be draagt ook bij deze wet f 32,40 per dag bij een vijfdaagse en f27,bij een zes daagse werkweek. De premie varieert per bedrijfsvereniging of risicogroep af hankelijk van het ziekterisico. Van het loon van de werknemer mag ten hoogste 1 procent als premie worden ingehouden. De werkgever betaalt globaal geschat gemiddeld 3.5 pet. Ziekenfonisenbesluit De loongrens is ook in dit geval f 9700,en de premiegrens f 32,40 bij een vijfdaagse en f27,per dag bij een zesdaagse werkweek. De totale premie is voor 1964 op 5 pet bepaald, waarvan de werkgever en de werkne mer elk de helft betalen. Werkloosheidswet Ook voor deze wet geldt een loongrens van f9700,— en een premiegrens van f 32,40 per dag bij ccn vijfdaagse en f27,bij een zesdaagse werkweek De werkloosheidswet onderscheidt eer werkloosheids- en een wachtgeldverze kering. Voor eerstgenoemde verzekering betalen werkgever en werknemer elk een premie van 0.3 pet en het rijk een premie van 0.6 pet. De wachtgeldpremie varieert per bedrijfsvereniging of risico groep afhankelijk van het risico. Globaal geschat betalen werkgever en werkne mer gemiddeld elk 0.4 pet. aan premie. Het rijk draagt niet bij in de wachtgeld verzekering. Invaliditeitswet Ook deze wet heeft een loongrens van f 9700,De werkgever betaalt de pre mie door het plakken van rentezegels, variërend van 30 tot 60 cent per week voor mannen en van 30 tot 50 cent per week voor vrouwen. Interimregeling invaliditeits- rentetrekkers Deze regeling heeft geen loongrens, wel een premiegrens namelijk over maximaal f32.40 per dag bij een vijfdaagse en f27 per dag bij een zesdaagse werkweek. De werkgever betaalt de premie van 1.5 pet. Kinderbijslag loontrekkenden Hij draait op volle toeren bijslag. De premiegrens Js sinds januari 1964: f 9800,per jaar wordt op 1 april 1964: f 10.900,— per jaar. Alleen de werkgever betaalt premie, nl. 3 pet van het loon. De Algemene Ouderdomswet en de Al gemene Weduwen- en Wezenwet zijn volksverzekeringen. Iedere Nederlander profiteert ervan, ongeacht zijn of haar inkomen. De premie-inkomensgrens is sinds 1 januari 1964: f9800,en wordt op 1 april 1964 f 10.900,—. De premie voor de A.O.W. bedraagt 6.8 pet en voor de A.W.W. 1.3 pet, totaal 8.1 pet, die door de verzekerden, dus ook door de erknemers moet worden betaald en an het loon wordt ingehouden. Deze premie wordt voor de loontrekkenden een groot deel door een toeslag ge compenseerd. Algemene kinderbijslagwet Ook deze wet is een volksverzekering, die een bijslag geeft vanaf het derde kind. De premie-inkomensgrens is ook hier f 9800,per jaar en wordt per 1 april 1964: f 10.900,De premie be draagt thans 2 pet. Hoewel dit een volks verzekering is, bepaalt de wet, dat de premie voor de loontrekkenden door de werkgever moet worden betaald. Voor zelfstandigen wordt de premie voor A.O.W., A.W.W. en Algemene Kinder bijslagwet geïnd door de belasting dienst. Voor de loongrens wordt onder loon verstaan elke overeengekomen naar tijdsruimte en in geld vastgestelde uitkering, welke de arbeider als ver goeding voor zijn arbeid van zijn werkgever ontvangt. In het algemeen is dit het normale vaste loon, ver meerderd met eventuele extra belo ningen. Onder normaal vast loon is in het alge meen te verstaan het door de werknemer met de werkgever overeengekomen bruto loon in geld. Het werknemersaan deel in de pensioenpremie mag hierbij niet worden afgetrokken. Extra beloningen, zoals toeslagen (b.v. vakantietoeslag), bijzondere uitkeringen (b.v. gratificaties, dertiende maand loon) en dergelijke, zijn loon voor de loon grens, indien de werknemer daarop krachtens overeenkomst recht kan doen gelden en zij naar tijdruimte en in geld zijn vastgesteld. Geen loon voor de loon grens zijn kinderbijslag, kindertoelage, verstrekkingen in natura, vakantiebon nen of vakantiezegels en door de werk gever aan verzekeringsmaatschappijen betaalde bijdragen in de premie voor pensioen-, kapitaal-, lijfrente- en der gelijke verzekeringen. Beslissend is het overeengekomen vaste loon op 1 januari 1964 of, indien de dienstbetrekking later aanvangt, het overeengekomen vaste loon op de eerste dag van de dienstbetrekking. Wanneer het overeengekomen vaste loon op 1 ja nuari 1964 f 9700,of minder bedraagt, dan bluft de werknemer voor de verdere duur van het jaar, zolang de dienstbe trekking voortduurt, verplicht verzekerd, ook als zün loon in de loop van het jaar boven dit bedrag stijgt- Is de werkne mer op de beslissende datum niet ver zekerd wegens overschrijding van de loongrens, dan bliijft hü bij voortduring van het dienstverband, ook bij verlaging van het loon, tijdens de verdere duur van het kalenderjaar niet verplicht ver zekerd. FISCUS EN BEVRIEZING VAN BELASTINGGELDEN Direct na de oorlog, in de periode van herstel en wederopbouw, was het logisch dat de totale belastingdruk uitermate zwaar was. Maar bovendien hebben we hiervoor in deze na-oorlogse periode ook nog een vermogensheffing te slikken ge kregen. De sterke progressie schaal in komstenbelasting met strafklasse. werd ingevoerd door prof. Lieftinck. maar in samenwerking met de tegenwoordige staatssecretaris van financiën, dr. W. H. van den Berge, die er nu eindelijk van overtuigd is dat de sterke progressie- schaal veel te lang heeft voortbestaan en dat door hun handelwijze een onhoud bare toestand is ontstaan, welke toe stand dringend verandering behoeft. On dertussen is prof. Lieftinck in het bezit gekomen van een belastingvrije baan aan de wereldbank in Washington. De opbrengst van de inkomsten en loon belasting in verhouding tot het nationale inkomen is in Nederland de hoogste van geheel Europa. Na de oorlog is enige verlichting van belastingdruk aange bracht in "de ondernemingssfeer en voor het bedrijfsleven. Voor de vrije beroepen is evenwel nog nooit iets gedaan, deze weten niet dat ei- hoogconjunctuur bestaat en worden ai- leen maar gedirigeerd, onderbetaald, vertrapt en uitgezogen en een rustige oude dag wordt aan hen niet gegund. Na de loonexplosie is het vraagstuk der be lastingverlaging nog dringender nodig dan ooit. Nu verschillende werknemers door de loonsverhogingen het progressiey schandaal ook aan den lijve gaan onder vinden, begint zelfs het socialistische kamp te vragen om verlichting van de zware fiscale lasten. Dit laatste kan ons nu waarschijnlijk helpen in onze strijd, daar het nu om een groot aantal politieke stemmen gaat en hier wordt alleen maar naar geluisterd. „Wat gij niet wilt dat U geschiedt". „Doe dat ook een ander niet" Het gevaar van overbesteding wordt nu weer opgegeven, als reden waarom geen belastingverlaging kan plaats vinden, hoewel de ruimte wel aanwezig is. Over 1963 is een half miljard gulden meer aan belastingopbrengst boven de raming binnengekomen in de schatkist. Hooggeleerde ministers strooien kwistig met cijfers om zich heen bij het uiten van hun bezorgdheid over de economi sche situatie tengevolge van de loonex plosie. waardoor de gemoedsrust van het Ned. volk zwaar op de proef wordt ge steld en aan het buitenland de indruk wordt gegeven alsof men bij het Neder landse bedrijfsleven met een failliete boedel te maken heeft. Aan ene kant heeft dit voor het binnenland misschien zijn goede kanten om de grote massa m toom te houden, aan de andere kant doet dit veel kwaad bij het buitenland daar hierdoor onze exportpositie, welke moet bijdragen om de ontstane problemen op te lossen, ernstig wordt benadeeld. De ministeriële mededelingen dienen meer van de zakelijke kant te worden bena derd en niet uitsluitend vanuit de stu deerkamer. Zo beroerd staat het er b Nederland nu heus nog niet voor. De maandelijkse conjunctuurtest legde nog geen zorgwekkende punten bloot. Zowel uit binnen- als buitenland nam de order ontvangst nog toe en de export is over januari 1964 op onze handelsbalans nog toegenomen. Gelukkig gaat het vaak an ders dan er wordt voorspeld. Indien alle Nederlanders hun verstand gebruiken, dan kan het bedrijfsleven best zonder al te veel kleerscheuren door de gevolgen van de loonexplosie heen komen. Zo mag optrekking van de A.O.W. eerst geschieden als door belastingverlaging ruimte is gemaakt voor hogere premies want de A.O.W. dient zijn verzekerings karakter te behouden. De A.O.W. mag niet uit de algemene be lastingmiddelen worden gefinancierd daar dit voor de vergeten groepen bete kent het onmogelijk maken van belas tingverlaging en bovendien verewaring van de belastingdruk. Bovendien staat in het prioriteitenschema van het ak koord van Wassenaar belastingverla ging genoteerd boven optrekken der A.O.W". Door de sociaal economische raad wordt op dit tijdstip optrekken der A.O.W. ontraden. Indien de minister van sociale zaken en volksgezondheid optrekken der A.O.W. toch weet door te drijven, dan is dit slecht voor de momentele economische situatie, dan wordt het prioriteitensche ma geweld aan gedaan en de belasting druk verhoogd. Om het gevaar van over besteding te ontlopen, kan de minister van financiën toch in de tegenwoordige situatie tegemoetkomen aan de hoogst noodzakelijke eisen van de vergeten groepen nl. bevriezing van een gedeelte onzer belastinggelden en vrijgeven hier van op een gunstig conjunctureel tijd stip. Dit is altijd mogelijk en uitvoerbaar en deze methode kan om geen enkele re den worden afgewezen en zeker niet door een minister van financiën der V.V.D. Mag ik de reactie van de belastingbeta lers nogeens vernemen? Breda. Tweede Muntstraat 3 Dr. J. P. van ZOUTELANDE ALS FAMILIEBADPLAATS In de algemene vergadering op 4 maart jl. van het V.V.V. Zoutelande-Biggeker- ke uitte de voorzitter de veronderstel ling dat onze waarnemend burgemees ter J. de Pree niet in het bestuur zou zijn herkozen in verband met de zeei impopulaire maatregelen en voorschrif ten die het gemeentebestuur de laatste tijd heeft getroffen. Terecht merkte hij hierbij op, dat het verkeerd is de bur gemeester hierbij alleen als zondezok te zien. daar het hier in het algemeen raadsbesluiten betreffen, die door b. en w. slechts worden uitgevoerd. Gaarne wil ik hier nog iets aan toevoe gen. De raad is door ons als inwoners geko zen, en wanneer die raad niet voldoet, treft ons ook schuld, want dan hebben wij verkeerd gestemd. Als de exploitatie van het toerisme in handen gespeeld wordt van het groot kapitaal, en wanneer straks de door de voorzitter op deze vergadering genoem de huurkazernes als paddestoelen in on ze gemeente uit de grond verrijzen, wordt aan de inwoners van Zoutelande het gras voor de voeten weggemaaid. Te meer daar ook het bewonen van de bij gebouwen voor de gewone man steeds moeilijker wordt gemaakt. Een gemeen teraad die hier aan medewerkt, kan moeilijk ons vertrouwen blijven behou den. Het moet immers als strijdig met het algemeen belang worden gezien, dat de voordelen van ons toch al zo kleine strand opgeslokt worden door enkelin gen met grote aspiraties, waarvan de voorbeelden reeds te zien zijn. Dit komt de algemene welvaart in onze gemeente niet ten goede. Bovendien wordt aan het karakter van Zoutelande als rustige familiebadplaats onherstelbare schade aangedaan. Hoewel het gros van onze inwoners gemeubileerde kamer- en woningverhuur doet, zijn wij in dit opzicht in deze raad slecht vertegenwoordigd. Tenzij onze tegenwoordige raad alsnog een andere koers gaat volgen, dienen wij als kiezers hiermede een volgende maal rekening te houden. Een gemeubileerd-verhuurder. VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN B.B. - STAARTEN ZIJN PRIJZIG (Van een speciale verslaggever) "Toen ik zijn advertentie las dacht ikeen grappenmaker. Iemand, die borsthaar verkoopt is er op uit de lezer in het ootje te nemen. Enfin, ik belde Jo Meulendijks in Amsterdam. Ik vroeg hem of hij behoorde tot het gilde van practical jokers en of er ook voor mijn hoofd nog een pruik te vinden zou zijn. Jo Meulendijks antwoordde rustig, allerminst bereid om grapjes te maken over zijn vak. „Ik ben posticheur meneer en als ik adverteer met wimpers van nerts- haar. wenkbrauwen, vlinders voor dun haar, snorren, borsthaar en baar den in alle vormen, dan doe ik dal, omdat daar een markt voor is. U heeft er geen idee van hoeveel men sen bij mij komen vragen naar de ar tikelen die ik zojuist genoemd heb. Komt u maandagmiddag maar in mijn zaak. dan maken we daar sa men n praatje over. Ik neem vol doende spullen mee om van u een volkomen andere vent te maken Zonder schmink maar gewoon met haar". (ein tijdens een gevaarlijke op dracht in de Pacific, dirigent van een symfonie-orkest of koele misda diger in een griezelige Hitchcock. De fotograaf klikt. Ik mag weer gaan zitten. Met drie forse rukken worden toupetje, snor en baard van mijn gezicht gerukt. Een dagdroom aan flarden. De veldheer, d<- kapi tein, de dirigent en de misdadiger zijn van het toneel verdwenen. Ik ben, die ik ben. De complexen mar cheren weer binnen. Jammer Het ego tje? T oupetje Pom-pom Maandagmiddag in een forse da meskapsalon. Zes lieve meisjes met nijvere kapvingertjes, klanten ver diept in damesbladen en twee vrien delijke heren op de achtergrond, die mij onmiddellijk kritisch bekijken. Jo Meulendijks, die een sterke ge lijkenis vertoont met Arthur Miller en de heer J. Mol, grimeur, die spe ciaal voor deze gelegenheid is mee gekomen. Op 'n laag tafeltje liggen de artikelen van Jo uitgestald. Een complete haarwinkei, die zoals de posticheur het uitdrukt velen hun ego teruggeeft. „Zullen we eerst maar aan het werk gaan?", vraagt de grimeur. Ik vind het uitstekend. Beide mannen bijzonder vlot en goed van de tongriem gesneden, vinden het uitermate jammer dat ik niet kaal ben. „Dan sorteert het veel meer ef fect hé! Dan kunnen de mensen zien wel ke totale metamorfose wij bewerk stelligen. Maar goed, de feiten liggen nu eenmaal zo. Wat denkt u van dit grijze pruik je? Dit is een toupetje. een gedeel telijk pruikje dus dat aansluit op de bestaande haarkrans. En dan dit sikje met dit snorre- Jo Meulendijks is kapper en posti cheur. Een posticheur is iemand die baarwerken maakt. De rijzige Am sterdammer heeft als zodanig naam gemaakt zowel nationaal als interna tionaal. Hij is o.a. uitvinder van de Pom-Pom, op het ogenblik een mode artikel en bedoeld om dunne plekken in het haar op te vullen, het haar dik ker te maken. Jo Meulendijks zegt: „Er zijn vee! meer mensen die dun haar hebben of kaal zijn dan u denkt. Zowel mannen als vrouwen. Als u wist hoeveel, zou u er versteld van staan. Ze komen schoorvoetend. Ze durven eerst niet. Zo juist kreeg ik een telefoontje van iemand. Hij was langs de zaak gelo pen, maar had niet de moed om bin nen te gaan, want er zaten zoveel da mes. Of hij misschien een afspraak kon maken. Dat gebeurt ook meestal. Ik ga naar de mensen toe. En hoe je dan ontvangen wordt. Heel omzichtig leiden ze je naar de badkamer. Nie mand mag zien, dat de maat van hun schedel wordt genomen. Ik mag niet te hard praten, want de buren zouden het eens kunnen horen. Men schaamt zich en dat is eigen lijk helemaal niet nodig. Waarom zou je niets aan je haar laten doen als je je daardoor gelukkiger gaat voelen? Veel mensen krijgen er hun zelfver trouwen door terug. Dat lees ik in de stapels dankbare brieven die ik we kelijks krijg. Ze verwijten zichzelf dat ze niet eerder gekomen zijn. In het begin hebben ze een pani sche angst cat iemand zal ontdekken dat ze met mij in contact zijn getre den. In Zwolle was ik laatst bij een man ontboden. Toen ik mijn werk ge daan had, werd ik zo'n beetje de deur uitgelOodst. Gauw weg wezen. Mijn werk is van sociale betekenis en ligt voorlopig nog in de privésfeer. Wist U, dat Frank Sinatra, Wim Sonneveld en Ton van Duinhoven ook met pruikjes „werken"? BankiersIo\ En daar zit ik dan, met een witte kapmantel om mij heen, begluurd door spottende vrouwenogen, bepaald niet doof voor het nauwelijks onder drukt gegrinnik van de kapsters. De heer Mol aarzelt niet. Snel en zeker rekent hij af met mijn signale ment. Het toupetje is de eerste stap naar een perfecte vermomming. Ver volgens wordt het haar langs de sla pen zilvergrijs gespoten, omdat ik geen grijze duif ben. In normale om standigheden gebeurt dit natuurlijk niet. Jo Meulendijks komt met de snor en het sikje aandragen. De heer Mol grinnikt nu zelf ook. „Ik zou het maar laten zitten", zegt hij hetgeen bewijst hoe hij over mijn uiterlijk denkt. Allerlei complexen vloeien uit mij weg. Ai, ai, ik heb behoefte om mijn voorhoofd te fronsen, achteloos een si garet op te steken en beminnelijke dingen te zeggen tegen de dames. Eigenlijk kan ik me niet meer van de Nederlandse taal bedienen. Ik moet nu overstappen op mooi rond Frans, met een hese achter grond a la Jean Gabin. „Mademoisel le, vous èes si jolie. Oui, c'est vrai. Donnez votre main". Het werkstuk is af. Opstaan met zwier nu. Hoffelijk zijn, schouders breed maken, herstel van het ego. Welke rol zal mij ten deel vallen in de nieuwe Paramount-produktie? Romeins veldheer in een wlde- screen-woestijn? Onderzeebootkapi- Voor de behandeling en er na: uw verslaggever, om U te dienen. En wat denkt n van de Bankers-lock? Daar bedoel ik de bankierslok mee ofwel de grijze slapen. Dat kan aan gebracht worden met een spuitflesje of door verven van het haar. U moest eens weten hoeveel mannen dat laten doen. Ik kan geen namen noemen maar er zitten veel bekende jongens onder. Hoge Pieten, directeuren van grote ondernemingen. Er zijn toch ook zat mannen, die zich voor bepaalde gelegenheden een snor laten aanmeten. Een snor als Navarro of Salvador Dali. En dan on ze baarden. We hebben teenager baardjes, ringbaarden, het schippers- baardje, de Kaiser Wilhelmsik en het moderne sikje, dat doorloopt in de snor en dat zo venijnig naar voren staat a Ia Toulouse Lautrec. Je moet met al deze dingen zorgen, dat je he*, type in de gaten houdt dat spreekt voor zichzelf. Als een jongeman een beetje wild uiterlijk heeft, moet zijn pruikje of baardje ook een beetje rommelig zijn. Je moet hem zo ge zegd thuis laten. Iemand heeft bijvoorbeeld een vreemde schedel of een echte klets kop. Of als een man als baby niet voldoende gewenteld is, een vierkant hoofd. Daar moet je iets voor maken, dat de verhoudingen herstelt. Wij bouwen het ook langzaam op, om ontdekking door de buitenwereld te voorkomen. Je kunt een vent met een kalend hoofd niet de vol gende dag met een volle pruik op straat laten lopen. We vullen dus eerst de kruin op met een half maantje. Na een paar weken begin nen we aan de voorbant, minimaal natuurlijk, want de indruk moet blijven dat het haar langzaam groeit. Zo gaan we verder". Borsthaar mooi open hemd beeft, dan wil bjj graag een beetje borsthaar uit de opening laten komen. Wimpertjes van nertshaar zijn bij mannen natuurlijk niet reëel, enfin maar bij vrouwen gaan ze grif van de hand. Als zij kleine oogjes heeft en zij doet die wimpertje-s op, wor den die ogen ontzaglijk groot. Ten minste dat lijkt zo". Voor de vrouw is het bestaan van de posticheur (vier of vijf in Neder land) nog belangrijker dan voor de man. Jo Meulendijks vertelt van een rij ke vrouw van in de tachtig, die twee jaar lang de deur niet was uitgegaan vanwege haar kale hoofd. Na behan deling wandelde zij voor het eerst weer op het bordes, dolgelukkig. „Ze weten het stomweg niet. de mensen, dat dit allemaal mogelijk ia- Bijvoorbeeld, dat je gehoorapparaten net zo goed met haar kunt bedekken, zodat niemand meer dat ding ziet zit ten. De natuur is nu eenmaal nooit volmaakt. Als daar iets aan te doen ls, moet je het doen. Ik heb eens een verpleegster behandeld, die stenende was. Ze wilde een haarlok hebben en wenkbrauwen. Dit werk heeft een psychologische achtergrond. Vrouwen laten wel kunsttanden inzetten, persen zich in een korset, maar waarom dan geen pruik?" Modepruik Pruiken, snorren en baarden zijn duur. Jo Meulendijks ontkent het niet, maar hij werkt ook met echt haar, dat uit Joegoslavië wordt ge ïmporteerd. Bovendien is het maken van een pruik een geduldwerkje en bijzonder moeilijk. Intussen begrijp ik. dat het hier een ernstige zaak betreft, hoewel ik nog niet kan geloven in borsthaar. „Wat zeg je? Man, het is een gil ler. Ik heb lang geaarzeld om er aan te beginnen, maar de afzet is enorm. In Amerika bestond het al. Bodybuilders hadden er grote be langstelling voor. En in ons land nu niet minder. Als een vent een Bij de pruiken voor vrouwen wordt een onderscheid gemaakt tussen maat- en confectiepruiken. De mode pruik wordt gedragen als een soort hoed. Alleen in Canada werden in 1963 door vrouwen 120.000 en door mannen 50.000 pruiken gedragen. Het wordt daar gezien als een statussym bool. En hoe is het gesteld met de BB- staart van 70 cm lengte, die 145, kost? „Een wuft artikel", zegt Jo Meu lendijks en bijzonder vee! gevraagd. Maar we verkopen ook nog de Pom-Poms ongeveer honderd per week, vlinders voor dun haar, wim pers, wenkbrauwen en de zogenaam de bandpruik. Deze week moet ik tien mannenpruiken afleveren. Dan kunt u nagaan hoeveel mensen er bij mij komen. Laatst kreeg ik een brief van een moeder. Haar zoon trouwde, maar hij was kaal. Of er op de trouwdag nou niet een stukje haar op kon. Tussen haakjes, weet u wat zo'n voordeel is? Dat je de pruiken kunt laten wassen en watergolven. J* hoeft er zelf niet bij te zijn. U ziet het er kan van alles in dit vak gebeuren. Wij zijn dienaren der schoonheid". En daartoe worden ook gerekend het Duitse middel tegen flaporen 15,per stuk) en het fles je waarmee vrouwennagels kunnen worden verlengt. Niet om de heren der schepping de ogen uit te krab ben, maar om gewoon mooi te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15