FAAS WILKES neemt voetbal nog net zo serieus als vroeger Ir. Elzerman schaakte in cupsfeer en won Sport en wedstrijden Zó moet het juist niet De velden zijn een ellende MET ULTRA-WASWERKING Juwelier 'n klasse apart voor tafelzilver .7 a I s 4 5 o 1 i Nederland laat voetballers uit Oost-Duitsland toe Vijf Zeeuwse ploegen gaan zaterdag naar Houtrusthallen KORFBAL FRIO DIEPVRIES DONDERDAG 19 MAART 1964 PROVINCIALS Z R E U W 8 B COURANT 11 DRIEMAAL IN DE WEEK TRAINEN Advertentie Faas Wilkes, na het afscheid van Abc Lenstra wel de nestor van de actieve beroepsvoetballers in Nederland, neemt de training nog altijd serieus. Hij zegt: „We trainen bij Xerxes drie-, soms vier maal in de week. Zelf ben ik daar toch zeker drie keer bij. En dan spaar ik mezelf niet. Zo blijf je in de running. Mijn collega's uit het Internationale van vroeger vinden dat ik best heb overwinterd om het zo maar eens te zeggen". „Of ik nog contact heb met mijn oude club? Het is zo'n beetje vaste prik geworden dat we ieder jaar bij Inter een reünie hebben van de spe lers die er in de loop van de jaren het shirt hebben gedragen. We spelen dan ook een wedstrijd tegen andere combinaties van vroeger. Zo heb ik afgelopen jaar nog gespeeld met Neyers, Lorenzi, Fattini en Skoglund. Tegen een Juventus-combinatie met de gebroeders Hansen onder andere". Als hij de namen van zijn oude makkers noemt, herleeft v maestro van de dribbel het roemrijke verleden. „Skoglund", zegt hij, „een prachtspeler. Maar mentaal was hij niet opgewassen tegen het harde le ven van een profvoetballer. Zijn in zinkingen werden steeds dieper duurden steeds langer. Nu speelt hij geloof ik nog in de tweede divisie, bij Palermo. Het zal me benieuwen of hij straks, wanneer hij moet stoppen, nog iets aan de voetballerij heeft overgehouden. Dat had gekund. Nee, dan zijn de Nordahls Gunnar Gren en Knut Hamrin beter-af. Maar dat zijn dan ook slimme jon gens". De oud-international sukkelt de laatste tijd wat met blessures. Eerst een gebroken arm „ik heb de wed strijd er nog mee uitgespeeld, niet kinderachtig zijn en de dokter had er ook niks aan gezien" en nu weer een verrekte linkerknie. Zwervende Hollander En de leeftijd? Wilkes heeft zijn 40- ste verjaardag achter de rug. Komt hij nog eens in Milaan of Valencia, dan trekken de bewonderaars hun oude „Ollandes Errant.es" nog altijd aan zijn jasje. De zwervende Hollan der, met zijn flitsende acties van wel eer. „Het doet er, dacht ik. niet toe of je leeftijd zover gevorderd is als de mij ne. Als je altijd aan de sport ver knocht bent geweest en je hebt een beetje op jezelf gepast, kun je nog goed meekomen. En dan blijft het enthousiasme. Ik wil, wanneer ik in een eerste elftal speel in divisie of bij de amateurs mijn partij voluit meeblazen. Dat is: meegaan met het team, dat de toe schouwers na afloop niet kunnen zeg gen: die ouwe vent moesten ze maar eens aan de dijk zetten, als-ie bij el kaar achthonderd meter heeft gelo pen is 't veel". „Ik zou trouwens niet eens stil staand voetbal kunnen spelen. Ik wil altijd nog graag eens scoren. Als je dat hebt ga je door en vergeet je dal je 't eigenlijk wat rustiger aan moeten doen. Het valt mij misschien wat makkelijker dan anderen. Een sjouwer ben ik nooit geweest. Ook vroeger speelde ik wachtend op een kans om te gaan. Ik ging toen veel meer dan nu uiteraard, maar die in stelling is gebleven: wachten op de kansen en dan snel doorstoten". Kampioenschap Xerxes is de eerste plaats in de tweede divisie B voorlopig kwijt ge raakt aan N.E.C. Wilkes is er niet ka pot van. „Onze kansen zijn niet verkeken. Een misstap is gauw gemaakt:; dat geldt ook voor de jongens uit Nijme gen. Een kampioenschap wil ik nog wel eens meemaken. Dat zou dan mijn eerste en wellicht ook mijn laat ste zijn. Aan mij zal 't niet liggen". Wilkes wijt de terugval van zijn ploeg aan de slechte velden. „Wij proberen snel en lichtvoetig voetbal te spelen. Bal krijgen en meteen weer doorgeven. Maar in de blubber smoren de passes. Je krijgt geen tempo in het spel. Als je een man passeert, kan hij zich herstellen want je moet ook de bal nog uit de mod der meetrekken. Ik heb 't altijd een ellende gevonden om in deze periode op Nederlandse velden te voetballen. De harde ploegen die het moeten heb ben van hun enthousiasme en hun doorzettingsvermogen halen in dit stadium van de competitie de puntjes binnen". Tegen Alkmaar? En als dat kampioenschap er komt, wat dan? In de andere tweede di visie A lijkt een kampioenschap voor Alkmaar onafwendbaar. Ziet Xerxes erg tegen 'n eventuele beslissings wedstrijd met deze oudste ploeg uit het betaalde voetbal op? Wilkes maakt er geen geheim van, dat hij van Alkmaars voorsprong he lemaal niet ondersteboven is. „Het is een goede ploeg, dat zal ik niet ont kennen. Maar op die voorsprong moet je je niet verkijken. De andere afde ling is naar mijn idee bepaald zwak- Exclusief verkrijgbaar bij de kapper! ker dan die van ons. Haarlem had bijvoorbeeld veel meer dreiging voor Alkmaar kunnen zijn als Angenent er nog in had gezeten; dan was Jaski ook veel beter uit de verf gekomen. Nee, we zijn voor Alkmaar niet bang". Toekomstplannen? „Als we reis naar de eerste divisie halen en ik kan m'n conditie houden, dan! zit het er in dat ik nog een jaartje! meedraai. Tenzij we bij Xerxes een Jongere kracht krijgen, die mijn plaats kan overnemen. Wie weet heb ik daar zelf dan een beetje dc hand in". Bjj Xerxes overweegt men om Faas Wilkes te gaan inschakelen bij de training van jonge spelers, terwijl men ook bij de aankoop van jonge ren van zijn ervaring gebruik wil ma ken. „Het is allemaal nog niet defini tief", zegt Faas, „maar ik voel er! wel voor. Meehelpen aan de toe komst van mijn club, dat is toch mooi werk, niet?" ZEEUWSE SCHAAKRUBRIEK (Red. drs. M. C. Verburg) Aan het tweede bord in de wedstrijd West-BrabantZeeland won ir. J. J. zerman uit Zierikzee, enkele malen Zeeuws kampioen met wit onlangs de oud-Middelburger en ook oud-Zeeuws kampioen G. G. Boon, thans te Breda. Boon heeft het ver gebracht. HU speel de enkele keren mee in de wedstrijden van de hoogste categorie, waarin de finalisten voor het nationale kampioen schap worden aangewezen. Het is boeiende, mannelijke partij, met de no dige fouten, zoals bij voetballen in een cupmatch of zoals Sjoukje Dykstra in een slapende finale. Het is winnen of verliezen. In een gewone competitie heeft het veel vaker zin zich met remise te- aantekeningen van Elzerman. vreden te stellen. Wjj maken gebruik van I. d-l, d5; 2. Pf3, e6; 3. c4, c6; 4. Pc3, f5; Zwart maakt er een Hollandse stenen muur van. Lf4, Pd7; 6. e3, Pf6; 7. Ld3, Le7; 8. 0-0, 0-0; 9. Pg5Pb8; Beter ware 9Pb6; 10. c5, Pe8; 11. Dh5, PfG; 12. Dh3, h6; 13. Pf3, Pbd7. 10. f3, Phö; Beter is h6. II. Ph3. Pbd7; 12. g4, Gedurfd. Pf4; Gedwongen na Pf6 volgt gf5 en gaat d5 •erloren. Na fg4 komt Ld3 op een vrije diagonaal. 13. ef4, Beter is 13. Pf4, b.v. Pb6; 14. c5, Pc4; 15. Lc4, dc4; 16. gf5 en 17. De2. dc4, 14. Lc4, Pb6; 15. Lb3, Tegenover de zwakke pion d4, staat een nog zwakkere op cG. Kh8; Beslist sterker is Lh4 om Tel en opstel ling langs de e-lyn te voorkomen. 16. Tel, Lh4; 17. Te3, Lf6; 18. Td3. g6; Dd2, De7; 20. Tael, Td8; 21. g5, Lg7; 22. Pf2, Dreigt nu d5. Dd6; 23. Kg2, a6. Na Ld4 volgt 24. Tdl, c5; 25. Pb5 en ■it staat zeer goed. 24. Tdl, Pd7; Veel beter is Pd5. waarna Ld5 wel i plicht is en de stelling büna gelgk is. 25. De3. Pf8; Beter Pb6. 28. d5, ed5; 29. Pb6, Le6? Zwart kan geen v 28 .d5, ed5; 29. Pb6, Le6? Een kwalük kwaliteitsoffer. Beter: Tb8; 30. Pd5, Df7! Er is dan geen goed aftrek schaak. Zwart zal dit niet hebben aan gedurfd, maar wit bekent te hebben ge dacht dat de stelling dan voor hem gunstig zou zün geweest. 30. Pa8, Ta8; 31. Ld5, Ld5; 32. Td5, Lb2; 33. Tc2, Lg7; Heeft zwart met twee pluspionnen niet voldoende compensatie voor de kwali teit? 34. Tdl, b6; 35. Pd3, Td8; 36. Tbl, Ld4; 37. De2, Kg7; 38. Tel, Td7; 39. Pe5, Pe6; 40. Kg3!, Pf4? Er is weinig anders. HIJ weet, dat een Nederlands bestek een prijs won in Milaan. Hij weet qua prijs en ont- f werp_mogelijkheden te scheppen die variëren van zeer exclusief tot gang baar-en goed. Hij weet dat men tafel zilver in alle rust moet bespreken en bekijken. Hij weet wat de etiquette eist, wat men het best ais cadeau geeft en hoe men over langere tijd een cassette kan opbouwen. De juwelier weet er j alles persoonlijk adviseur Strengere straffen voor rijden onder invloed gevraagd Het Tweede-Kamerlid mej. Schllthuls (p.v.d.a.) pleit in schriftelijke vragen aan de ministers van justitie en van verkeer en waterstaat voor zwaardere straffen en langer eventueel levenslang intrek king van het rijbewijs voor mensen, die1 onder invloed van alcohol een verkeers ongeluk veroorzaken. Thans is de maximum gevangenisstraf drie jaar, terwijl de maximumduur van de intrekking van het rijbewijs 5 jaar is. Mej. Schilthuis vraagt de bewindslieden met een herziening van de wegenver keerswet in deze zin niet te wachten op de algemene vernieuwing van de we genverkeerswet. Werkgever voor 10.000 benadeeld De 46-Jarlge vertegenwoordiger H. H. uit Santpoort heeft zün werkgever, ©en fabrikant in de Noordoostpolder, voor i 10.000 benadeeld. De dader Is dit uit 'eigen beweging komen melden bü de gemeentepolitie in Emmeloord. HU zag geen uitweg uit de moeilükheden, die hü zei te verwachten. De Zweedse professor Erik von Sydow werkt aan een „proeT'-machine, die che misch kan vaststellen of een bepaald voed sel zoet of zuur smaakt. Tot nu toe heeft Von Sydow nog slechts geëxperimenteerd t zwartebessesap. Landelijk korfbal Veldhandbal ENGELSE VOETBALLERS TE GAST IN ZEEAND De Engelse voeibalinvasic is er weer. Op zaterdag 28 maart spelen op vele plaatsen in Zeeland ploegen uit Zeeland tegen Engelse gastploegen. Het tot heden vastgestelde programa luidt: Oostburg I- Voor de overgangsklas veldhandbalnu ar alle vier de Zeeuwse vertegen- Alliance Sports F.C.; Oostburg jeugd-St.- staan komende zondag voor de Zeeuwse Stephens. Philippine-St.-AnFC.; verenigingen moeilijke wedstrijden op woordlgers in het landelijk korfbal deel-Krabbendijke-Hammer; FC. Krabbencij- hel programma. De dame, van «alche. «WatttM voor micro- k« jeugd-Hammer. FC eg A:: - ren ontvangen bet Roermondse Swift oon-Eagle F.C; Jong Ambon II-Eagle en hoewel Swift beter zaalhandbal dan achttallen, georganiseerd voor zaterdag- pr» unirr. veldhandbal speelt, mag toch niet wor- „s..1.,,.,?,a-i clubs. hebben ze vrliaf voor de veldwed- 1 den verwacht* dat Walcheren tot winst Mob®, hebben ze vrijaf voor de zal komen. De heren van Tonido zullenstrijden en kunnen dus eens rustig na- bijzonder goed voor de dag moeten ko men willen zü de winst thuis behouden kaan, wat hun naaste concurrenten tegen WLC/DES uit Eindhoven. doen. W I 11 i 41. Kf4. Te7; Op Td5; 42. Tc6, Db8; 43. Te6, Dc8; 44, Te7t. KfS; 45. Pg6t en wint. 42. Tc6, Db8; 43. Db5!. Zwart geeft op. Hü staat een volle toren achter en kan van de penning zwarte paard niet profiteren. Er dreigt Tc4, waarop Lc5 j is. De secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, heeft woens dagmorgen via de vreemdelingenpolitie bericht ontvangen, dat de Nederlandse regering alsnog inreisvisa zal verlenen aan de Oostduitse jeugdvoetballers die van 26 maart tot en met 5 april in ons land aan het landentoernooi van de U.E.F.A. (Europese Voetbal Unie) zul len deelnemen. Van officiële zijde wordt er in Den Haag op gewezen dat alles nu afhangt van de beslissing van het „allied travel office" in Berlijn. Dit bureau zal de Oostduitse voetbaldelegatie het zg. Tem- Travel Document, kortaf het moeten verstrekken. In porary T.T.D., MICRO-KAMPIOENSCHAP DEN HAAG Swift gaat titel verdedigen Dit jaar belooft het kampioenschap, dat zaterdag a.s. in de Houtrusthallen zal plaatsvinden, wel bijzonder spannend te worden. Vanaf 14.20 uur zullen tien kandidaten uit het gehele land, deeld in 4 poules, hun beste beentje voorzetten. In dit kampioengezelschap is Zeeland wel zeer goed vertegenwoor digd. Kampioen van vorig jaar, Swift uit Middelburg zal in de eerste plaats haar titel moeten verdedigen, terwyl Tjobn als kampioen 1962 ook gebrand zal zijn op revanche. We dienen wel terdege re kening te houden met Z.K.C. uit Zaan dam, de sterke Noordhollandse eerste klasser, die tot op heden „eeuwige twee de" bleef en ook wel eens van deze plaats af zal willen komen. Animo heeft wel ongelukkig geloot, daar de Soubur gers het tegen de Zaandammers op ten nemen in poulè C. In poule A komen uit: Rust Roest (Eindhoven), Togo (Goes), Wit Blauw (Kampen) cn Kamco (Maartensdijk). We tippen hier voorlopig Rust Roest als overwinnaars, doch indien Togo het peil als in de wedstrijd tegen Tjoba in de vei linghal weet te bereiken, zijn ze zeker niet kansloos. We achten hen zeer zeker in staat de tweede plaats te bereiken. Kampioen 1963 Swift zal het in poule B op moeten nemen tegen het lang niet zwakke Altlus (Hilversum), Odilo (Eindhoven) en R.D.Z. (Zeist). Indien de Zeeuwse oranjehemden van begin tot eind de nodige vechtlust aan de dag kunnen leggen, zit er zeker een plaats in de halve finale voor hen in. Doch ze dienen zeker rekening te houden met de Hilversummers, die over enkele zeer goede spelers beschikken, terwijl Odilo en R D.Z. dan ook verslagen dienen te worden. In poule C is Animo uit Souburg inge deeld bij het reeds genoemde zeer sterke Z.K.C., dat vooral onder de heren enkele zeer goede schutters heeft, We geloven dan ook niet, dat een plaats in de demi- finale voor de zebra's is weggelegd. Wel kunnen ze een zege behalen op D S.V. uit Drachten en Thor uit Dirksland. Doch een stuivertje kan raar rollen en wie in de korte speeltijd het eerste doel punt kan scoren, heeft veel voor. Een volledige inzet van alle krachten kan de Tjoba heeft de meeste kans in haar pou le bovenaan te eindigen. Of zou in poule D outsider Burgh de groenwitten de voet dwars zetten? We geloven dit ech ter niet en rekenen op Tjoba in de halve finalewedstrijden. De andere tegenstan ders Delta (Ooltgensplaat) en S.K.F. (Veenendaal) kunnen gemakkelijk ver slagen worden, al dienen ze de laatsten zeker niet te onderschatten. De moge lijkheid is dus ten volle aanwezig, dat ei bij de laatste vier twee Zeeuwse achttal len zitten. Of zijn we nog te pessimis tisch? Na het intensief gespeelde Zeeuwse micro gedurende de winter maanden moet het mogelijk zijn. dat de trofee mee over de Kreekrakdam komt. De finales worden gespeeld van 18.45 tot 20 uur. Ook wordt er die dag nog in twee jeugdpoules gestreden om de juniorentitel. In de leeftijd van 15-17 jaar komen hier uit: In poule I: Rust Roest (Eindhoven), Swift A (Middelburg), Altius (Hilver sum), Wit Blauw (Kampen) en Z.K.C. (Zaandam). In poule II: Swift i D.S.V. (Drachten), en Wit Blauw A. Een voorspelling is hier moeilijk te doen, doch we verwachten, dat Swift A een goede gooi naar de titel zal doen, samen met Altius en Z.K.C. In de districtsklas dames gaat Mara thon op bezoek bij Blauw Wit, dat zon dag jl. Olympus versloeg. Een winstkans Zeeland Sport ontmoeten elkaar m Vlis- voor Marathon zit er wel in. Olympus en singen. Een kleine overwinning voor Zeeland Sport is daarbij niet uitgesloten. Bij de heren gaat Marathon op bezoek bij Taxandria en waarschijnlijk zullen de Vlissingers geen winst mee naar huis nemen. Meer kans op winst lijkt Hellas te hebben tegen S.O.A. in Breda. E.M.M. moet thuis kunnen winnen van Volt. In de dames 2e klas komt voor het eerst binnen de lijnen het Goese Tonido dat na enkele jaren uit de competitie te zijn geweest, nu weer mee doet. Tonido gaat op bezoek bij E.M.M. in Middelburg Aan een voorspelling zullen we ons niet .vagen. Marathon II gaat naar Bergen op Zoom om daar Fortuna te ontmoe ten; geheel kansloos is Marathon II niet. Walcheren H zal de handen vol krijgen aan O.D.I. Bij de heren zal Olympus het moeilijk krijgen tegen Tonido II. Mara thon H zal in Bergen op Zoom de winst wel laten tegen Fortuna. Walcheren kan winnen van OD.I. Afd. Zeeland, heren le klas een kleine overwinning voor E.M.M. II tegen jus II iRAMMA. Overgangsklas B: Dames: D.W.S.Quintus, Walcheren Swift, SittardiaP.S.V., V.H.C.—Pos- terholt. Heren: DynamoHellas Hg. II, rk. B.S.V.—Swift. Tonido—WLC/DES. Her mes—E.B.H.V. District Zuid B. Dames le klas: HontenisseE.B.H.V., OlympusZeeland Sport. S.I.O.S.Ta- chos, Blauw WitMarathon. Heren le klas: TaxandriaMarathon, "O.A.—Hellas, E.M.M.—Volt, Were Di -Tachos. Dames 2e klas: E.M M.Tonido. Fortu- -Marathon H, Walcheren nO.D.I. Heren 2e klas B: OlympusTonido n, FortunaMarathon II, Walcheren O.D.I. Afd. Zeeland. Heren le klas: Olympus nE.M.M. n. Dames junioren: OlympusO.D.I.He ren junioren: FortunaMarathon, Wal-' cherenTonido, E.M.M,Hellas. Jon- s: Fortuna BFortuna C, Fortuna -Marathon. Meisjes A: Olympus Marathon A, Walcheren CZld. Sport A, Walcheren BZld. Sport B. Meisjes B: HontenisseO.D.I. A, Robur B O.D.I. B. Daar de Zeeuwse verenigingen Swift, Tjoba, Animo en Togo zaterdag a.s. met de nodige supporters naar Den Haag trekken om deel te nemen aan de strüd om het landskampioenschap micro-korf bal voor zaterdagclubs, wordt er op de. Zeeuwse velden slechts een beseheiden programma afgewerkt. uitgezonderd dan het adspirantenkorfbal. In de le klas trekt lijstaanvoerder Luc- tor I over de Schelde naar Kapelle orr. daar strijd te leveren tegen Elto I. De laatste behaalde zaterdag jl. een beschei den zege op Ondo I en gezien de stand op de ranglijst dienen de Terneuzenaren te winnen, doch ze zullen wel alle zeilen bij moeten zetten, daar de thuisclub de puntjes nog best kan gebruiken om zich iets omhoog te werken. Ondo I is bezoe ker bij Zuidwesters I en zal zeer zeker met lege handen naar huis gestuurd worden. Daar TOP momenteel geen terrein bezit, spelen de Arnemuidenaren hun thuis wedstrijden op het terrein van de tegen standers. Zo trekken ze naar Ritthem, hetgeen hen in 2A wel niet veel winst zal opleveren, daar ze de laatste jaren te veel aan kracht hebben ingeboet. Vedo I zal haar goede positie wel weten te ver sterken. daar we Zuidwesters II niet in staat achten roet in het eten te gooien. In 2B ontvangt Olympia I Blauw Wit n en zal de punten wel thuis weten te .houden. Jn 3A ontlopen de reserves van Ondo Vedo elkaar niet veel. Een puntenverde ling ligt dan ook in de lijn der verwach tingen. In 3B kan C.V.V., dat door het verlies tegen De Poel iets achterop is geraakt, nu weer op de volle winst rekenen, daar Togo IV wel geklopt kan worden. De Poel is tegen Volharding II zeker van de punten en kan zich nu goed en vast in de kopgroep nestelen. PROGNOSE I: Zuidwesters I-Ondo I (1): Elto I-Luc- tor I (1); 2A: Top-Atlas (terr. Atlas) (2); Zuidwesters II-Vedo I (2): 2B: Olvmpia I-Blauw Wit II (1); 3A: Vedo II-Ondo II (3); 3B: Togo IV-C.V.V. (2); Volharding II-De Poel (2); Adsp. A: Atlas-Ondo A (1); B: Animo B-K.V.L. (2); C: Swift Vlug -Zuidwesters B (2); Animo D-Animo C (2); D: De Poel-Togo (2); Blauw Wit A- Luctor (1); E: Blauw Wit B-Olympia (2) Volharding- Elto B (2); Pupillen A. Swift A-NOAD A (3): Atlas-DOS '55 A (3); B: Zuidwesters B-Vedo (I): Swift B- Swift C (1); C: Blauw Wit A-Olympia A (1); D: Blauw Wit B-Togo C (lj; Olym pia B-Elto (1). In 2 A Is H.S.V. zo goed als zeker van de titel en de Hagenaars kunnen de kampioensvlag zo langzamerhand wel te voorschijn halen. Hoewel Odo vaak sterk speelt, geloven we niet dat de Dordtena- ren In het huidige stadium in staat zün de doelbewuste H-S.V.ers te kloppen. Het Zuiden 2 en H.K.V. 3 zullen elkaar niet veel ontlopen en kunnen wel eens tot een puntenverdeling komen. In dit geval zou Charlois, dat tegen Gymna siasten geen schijn van kans heeft, het kind van de rekening zijn en moeten de graderen. Is dit nu niet het geval, dan is het toch nog slechts een kwestie- van tijd. Eureka won vorige week met 3-5 van Achilles en ook in de nu komende return match achten we de Rotterdammers sterker. In 3 B, de klasse waar Animo In speelt, zal de bezetting van de onderste plaats dit weekend wel beslist worden. De Spartaan zal tegen W.I.O.N. wel aan 't kortste eind trekken en zijn dan vast op de onderste plaats gedrukt, hetgeen betekent dat ze het volgend jaar een klas lager zullen moeten gaan spelen. Hoogvliet is weer ©en punt ingelopen op Fortuna. dat een gelijkspel moest toe staan aan W.I.O.N. De Rotterdammers zullen het tegen Blauw Wit '51 niet ca deau krijgen, doch ze zijn goed voor bei de punten. Schiedam komt er de laatste tijd steeds beter in en kan ook H.P.V. "•el aan haar zegekar binden. In 3C zullen Velox en Succes wel onder aan blijven bengelen, daar beide ploe gen kansloos zijn tegen P.A.M.S., resp. Hou Stand. Zo zal hier de strijd om de onderste plaats wel tot het einde duren, r beiden geen kans zien ook maar één punt aan hun gering debet toe te voegen. Velox staat er met 2 punten nog iets beter voor dan Succes, dat door twee toegekende verliespunten op de nul is terechtgekomen. Trekvogels kan weer een stapje dichter bij het kampioen schap komen door thuis het bezoekende D.K V. te kloppen, dat dit jaar minder presteerd dan vorig seizoen. De progno se luidt: 2A: Het Zuiden 2-H.K.V. 3 3; H.S.V.-O.D.O. 1; Charlois-Gymnasiasten Eureka-Achilles 1. 3B: Blauw Wit '51-Hoogvliet 2; Schie- dam-H.P.V. 1; W.I.O.N .-De Spartaan 1 3C: Velox-P.A.M.S. 2; Trekvogels-D.K. V. 1; Succes-Hou Stand 2. F.C. II; G.P.C.-Broad Oak Lions F.C.; P.C. II-Holborough F.C.; Blauw Wit-Me- tal Box F.C.; Veere-Addlestone F.C.; Veere jeugd-Addlestone F.C. jeugd; W. H.S. (St.-Annaland)-Chas Mitchell F.C.; Zeeland Sport-Hastings Rangers; Zaam- slag-Canterbury Sheet Metal F C.; Beve- landers-Len Social F.C.; S.V.D. I-Rush- lake Green; S.V.D. II-Reliance Insuren- ce; RCS-West Chiltingtone F.C.; RCS jeugd-Hillcroft Athletic; VAW-Ringmere F.C.; PZEM Vlissingen-Eastry F.C.; Graauw-Clifton Hampden FC; Kloetinge- jeugd-Charllon Manor Boys Club; Axel jeugd-Devas Institute Boys Club; Axel jeugd-Frankford Boys Club; Vol harding '32-Guilford F.C.; Hulst jeugd- Ilford Youth Boys Club; Hulst jeugd II- Ilford Youth Boys Club II; Groede- Kingfisher F.C.; Groede II-Smith Witney F.C.; IJzendijke-Liverpool Victoria FC.; Retranchement-Malco Utd. F C V-C K - Singlegate F.C.; Vitrite S.V.-Hampton Youth Club; Zeelandia jeugd I-Hanworth jeugd; Zeelandia jeugd II-Youth Club jeugd; Schoondijke-Amber Rovers; Schoondijke jeugd-Amber Rovers jeugd. Advertentie j SMAKELIJK ETEN I raken. Voor bestuurders van motorrijtuigen is dat ook goed. Hun is zelfs een verplichting opgelegd om tijdig voor te soricren. Dit is niet het geval voor wielrijders. Soms is het zelfs gevaarlijk dat zo'n wielrijder voorsorteert. Kis voorbeeld daarvan geven ice U de kruising Spuistraat-Coosje -rA Bu-skenstraat te Vlissingen. Wanneer U per fiets, komende van het Betje Wolff plein, linksaf de Spuistraat ingaat, dan zou U op de Coosje Buskenstraat, dus voor de bocht neemt, naar links kunnen gaan en tegen de hartlijn aan kunnen rijden. U kruist dan het ach teropkomend verkeer, maar bovendien, en dat is erger U komt midden op het kruispunt terecht. En daar kan het soms akelig vol ztjn, zodat V lelijk in de verdrukking komt. \1Jij geloven, dat U er beter aan doet per rijwiel bochten naar W links, heel ouderwets, ruim te nemen. Het is zeker veiliger O, ja, als U van richting verandert, steekt U natuurlijk op de juiste manier uxo arm uit. Haar kijkt U ook nog even och ter UI iiiiiimimfriiinninii

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13