H.A.L. wijzigt haar afschrijvingssysteem Amsterdamse Bears KI anken uit de ether PILOOT STORM onlvoerd in de stratosfeer Waar zijn onze schepen? DENTOFIX DINSDAG 17 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEÜXVEE COURANT 11 Resultaten van de Oranjelijn bleven onbevredigend Teneinde een duidelijker inzicht te ge ven in de gang van zaken heeft de Hol- land-Amerika Lyn, naar de directie in het jaarverslag meedeelt, de opstelling van de jaarcijfers gewijzigd. Om een vergelijking met de vorige cijfers moge lijk te maken, vond een herberekening plaats. De voornaamste wijziging be treft het afschrijvingssysteem, dat voor heen een tweeslachtig karakter droeg. Voortaan zal men voor alle schepen uit gaan van de historische kostprijs en van een afschrijvingspercentage van vier procent per jaar. Door deze wijziging van waardering ontstaat een verhoging der boek waarde van de vloot van 69,1 mil joen. Dit bedrag werd toegevoegd aan de reserve voor afschrijvingen, voortaan te noemen „reserve voor vernieuwing en uitbreiding". Ten las te van deze reserve is een voorzie ning getroffen voor fiscale verplich tingen. Het saldo van de reserve voor vernieuwing en uitbreiding komt nu uit op 19.2,5 miljoen. Het blijft noodzakelijk, aldus de directie, ieder jaar aandacht te schenken aan deze reserve terwille van de continuïteit van het bedrijf en de mogelijkheid tot verdere ontplooiing. De brutowinst voor afschrijving en voor zieningen bedraagt 16,1 miljoen (v. j. 27,5 miljoen, herberekend). Voor af schrijvingen op de vloot was vereist 11,7 miljoen (v. j. 9.5 miljoen, na herberekening 11,5 miljoen). Na ver dere afschrijvingen resteert een netto winst van j 2.2 miljoen (v. j. 3,3 mil joen). Gezien de krachtige reserves acht het bestuur het verantwoord 1.150.000 te onttrekken aan de reserve voor ver nieuwing en uitbreiding, waardoor de verlies- en winstrekening sluit met een voordelig saldo van 3,3 miljoen (on veranderd na herberekening). Voorge steld wordt, zoals gemeld, vijf procent dividend in contanten (onveranderd). Passagiersvervoer: de vervoerscapa citeit van de gezamenlijke scheep vaart- en luchtvaartondernemingen over de Atlantische Oceaan is in 1963 weer toegenomen. Ook het aantal vervoerde passagiers vertoonde een stijging. De schepen van de H.A.L. vervoerden iets meer passagiers dan in 1962. Vrachtvervoer: het gehele jaar bleef ge kenmerkt door een uiterst scherpe con currentie, waardoor de vrachten ver be neden het niveau bleven waarop de kos- ten kunnen worden gedekt. De resultaten van de Oranjelijn bleven onbevredigend. Dit teleurstellende ver loop vindt zijn verklaring niet alleen in de algemene depressie in de scheepvaart, maar ook in het feit dat het vervoer naar en van de grote Canadese meren na opening van de Sint Laurens zeeweg in 1959 niet zo sterk is toegenomen als algemeen verwacht wordt. Eind 1959 werd de helft der aandelen van de Oran jelijn overgenomen van de K.P.M. Se dertdien bleef het nodig elk jaar op de ze aankoop extra af te schrijven. Dit maal werd alsnog 10 miljoen op dit belang afgeschreven. Het overleg met de KP.M. over de oplossing der moei lijkheden inzake de Oranjelijn duurt voort. Te zamen met de Rotterdamsche Lloyd en de Maatschappij Nederland heeft de H.A.L. toegezegd deel te nemen in Mar tins Luchtvervoermaatschappij. Concrete voorspellingen voor 1964 zijn moeilijk te doen. De vooruitboekingen voor de passagiersschepen der H.A.L. zijn niet minder dan een jaar geleden, terwijl de vrachten zijn aangetrokken. De directie hoopt dat in 1964 deze gun stige factoren de overhand zullen hebben op de in het verslag vermelde moeilijk heden. Ook Sabena in opgaande lijn Evenals ettelijke andere luchtvaartmaat schappijen heeft de Sabena in 1963 zul ke gunstige transportresultaten geboekt, dat zij gisteren in een communiqué de verwachtingen uitsprak dat het tekort over het afgelopen jaar aanzienlijk min der zal zijn dan in 1962. De Belgische maatschappij vervoerde 13,8 procent meer ton/km met haar thans uit 56 toe stellen bestaande vloot. Daarvan maken zes grote Boeing en negen Caravelle straalvliegtuigen deel uit. Het aantal pas sagiers steeg met zeven procent tot bijna 1 miljoen. De beladingsgraad bleef even als in 1962 gehandhaafd op ruim 61 pet. N.M.B. overweegt obligatie-emissie Het bestuur van de Nederlandsche Mid- denstandsbank overweegt een obligatie emissie. Dit heeft de president-commis saris, drs. J. F. Posthuma, tijdens de jaarvergadering verklaard. De N.M.B. doet op het ogenblik veel om lang geld aan te trekken. Hierbij stuit men echter op de solvabiliteits- en liquiditcitseisen van de Nederlandsche Bank. Op donderdag 26 maart wordt de in schrijving opengesteld op de reeds aan gekondigde nominaal 6.014.600 gewone aandelen in de Nederlandsche Midden- standsbank N.V. tegen 160 procent. De inschrijving is uitsluitend voor houders van claims. Nominaal 250 uitstaand aandeel geeft recht op nominaal 50 nieuw aandeel. De nieuwe aandelen de len ten volle in de winst over 1964. De claimhandel begint donderdag 19 maart. Notering ter beurze zal worden aange vraagd. Van de uitgifte, oorspronkelijk groot nominaal 10 min., werd reeds no minaal 3.985.400 op inschrijvingscon dities bij de Staat der Nederlanden ge plaatst. H.A.L. treedt uit East Bound Gulf Conference Dc directie van de Holland-Amerlka-LUn in Rotterdam heeft besloten uit de East Bound Gulf Conference te treden. Kind vorige week al verlieten drie Ameri kaanse lijnen de conference, kort daarop gevolgd door een uittreden van de Duit se en Scandinavische lijnen. De directie van de H.A.L. zal. zo werd vernomen, geen stappen ondernemen die tot een vrachlcnoorlog zouden kunnen leiden. De moeilijkheden binnen de conference, die de vaart tussen de „Gulf-havens en dc Europese havens regelt, zijn ontstaan over de vrachttarieven. De Amerikaanse lijnen in de conference wilden deze ge lijktrekken met die op de North Atlan- ticroute. De directie van de Holland- Amerika-Lijn Is van mening, dat de East Bound Gulf Conference geen reden van bestaan heeft, wanneer niet alle lijnen daarin vertegenwoordigd zijn. Daarmee motiveert de Holland-Amerika-Lijn te vens de beslissing tot uittreding uit de conferentie. Dividenden A VIM De brutowinst op goederen over het per 31 oktober geëindigde boekjaar 1963 van de Algemene Vruchtenimport Maat schappij N.V. is. blijkens de verlies- en winstrekening gedaald, tot 473.120 (v.i. 526.356). De algemene onkosten geven praktisch geen verandering te zien met een bedrag van 351.053 353.478). Na afschrijvingen, belastingen etc. wordt uit het saldowinst ad 50.874 118.358) voorgesteld, het dividend te verlagen tot vijf (7) procent. De resultaten van het lopende boekjaar vertonen vrijwel het zelfde beeld als die van het vorige jaar. NAT. SCHEEPSHYPOTHEEKBANK Het bedrijf van de Nationale Scheepshy- potheekbank N.V. heeft zich, blijkens het jaarverslag, ook in 1963 weer bevredi gend ontwikkeld. Het bedrag aan uit staande leningen is gestegen van 26,1 min tot 30,3 min. De ontvangsten aan interest en provisie waren 1,7 min (v j. f 1,5 min). Na aftrek van onkosten ad 207.000 180.000) en interest 1,3 min 1,1 min), resteert een winstsal do van 188.000 183.000). Voorgesteld wordt een dividend van 9 procent (8 procent). De directie verwacht voor de zeescheep vaart een gunstiger positie dan enige tijd het geval is geweest. Naar haar me-j ning zal dit leiden tot orders van nieuw bouw ook aan Nederland en nieuwe aan vragen tot financiering. Zij houdt der halve rekening met verdere uitbreiding van het bedrijf. E.M.S. De raad van commissarissen en de raad van bestuur van de Exploitatie Maat schappij Scheveningen (E.M.S.) N.V. heb ben in hun op 14 maart 1964 gehouden vergadering besloten aan de a.s. alge mene vergadering van aandeelhouders voor te stellen om over het boekjaar 1963 een dividend uit te keren van 15 procent in contanten. De jaarvergadering zal voor het einde van april 1964 worden gehouden. GRONDBRIEFBANK De raad van bestuur van de Nederland sche Grondbriefbank N.V. heeft in zijn op 14 maart 1964 gehouden vergadering besloten aan de a.s algemene vergade ring van aandeelhouders voor te stellen om over het boekjaar 1963 een dividend uit te keren van 15 procent in contanten.) De Faam gaat met Britse onderneming samenwerken Naar het A.N.P. vernam Is er een nauwi samenwerking tot stand gekomen tussen Geo Basset and Co. Ltd., gevestigd te Sheffield, Engeland en de Kon. N.V. „De Kaam" P. A. de Bont's fabriek van cho colade en suikerwerken anno lSSJj^Jn Breda. De N.V. De Faam zet rijn vltelten ongewijzigd voort. Newyorkse beurs De noteringen op de Newyorkse effec tenbeurs hebben maandag een vrij uit eenlopend beeld vertoond Dij betrekke lijk actieve handel. Het nieuws uit de zakenwereld was gemengd en had onder meer betrekking op enorme autoverko pen tijdens de eerste tien dagen van maart, verhogingen van de koperprrjs, een tendens naar prijsverlagingen voor sommige olieprodukten en blik en een recordproduktie voor de industrie in fe bruari. De industriële fondsen die het Dow-Jo- nes gemiddelde leveren hadden later in de middag de neiging te verbeteren, maar de spooraandelen kregen een van de zwaarste klappen van de laatste we ken. Deze fondsen hadden de laatste tijd koersen bereikt die voor deze groep hoogtepunten voor alle tijden waren, op basis van berichten dat de spoorwegen een groot deel van het terrein hadden heroverd op de scheepvaart en de lucht vaart. Er werden maandag 5.140.000 aandelen omgezet. In totaal weredn 1963 fondsen verhandeld, waarvan 549 hoger en 542 lager. De omzet van de American Exchange was 1.390.000 shares. De han del in obligaties kwam neer op 8.590.000 dollar. Voor AKU was er geen notering, evenmin als dat de vorige beursdag het geval was. Philips Electronics sloot op 44% (44'i). Royal Dutch,'Shell op 42' (42%) en Unilever op 19% (1974). Fiat vermindert aantal werkuren De personeelschef van de Fiat-fabrieken in Turyn heeft een vermindering van het aantal werkuren per week van 48 ♦ut 44 bekendgemaakt. De maatregel treft ongeveer 50.000 arbeiders, of onge veer een derde dee! van het personeel der diverse afdelingen van dit grote auto- en industrieconcern. Daar het ge middelde uurloon 400 tot 500 lire be draagt. zullen de door de maatregel (die „om produktiviteitsredenen" werd geno men) getroffen arbeiders ongeveer 8 tot 11 duizend lire (40 tot 55 gulden) per maand minder gaan verdienen. De maatregel werd genomen drie weken nadat de Italiaanse regering anti-con junctuurmaatregelen nam. die vooral de auto-industrie troffen (verhoging van de benzinebelasting, aankoopbelasting voor nieuwe auto's, vermindering van het aantal maandelijkse termijnen bij afbe taling van 29 tot 12). Het gerucht gaat verder, dat Fiat ook binnenkort 10.000 arbeiders en 2000 be ambten zou willen ontslaan. Het Italiaanse vakverbond heeft in een communiqué gewezen op ,de noodzakelijk heid van onmiddellijke tussenkomst van de regering.om de Fiat op haar antwoordelijkheden te wijzen". PHILIPS VAST Het Damrak heeft maandagmiddag de nieu we beuTEweek ingezet met een zeer vatte stemming voor de Philips aandelen cn die van JC.L.M Philips opende op f 153.30, tegen vrijdag als slotprijs i 150,30. K L M. werd 's morgens, gedurende de niet-officlCle handel, verhandeld van f 77 tot t 79. De ilotkoer* van vrijdag was f 74. Beide fondsen werden sterk gestimuleerd door de zeer vaste ten dentie vrijdag in Wallstreet voor deze aan delen Philips sloot op de Newyorkse beurs een volle dollar hoger K.L.M verbeterde er enkele guldens. Gistermiddag werd K L. M geadviseerd op t 79. Vandaag zal het Philips' concern dc Jaarcijfers over 1>63 be kendmaken. Verder wacht de beurs met grote nieuwsgierigheid het dividendvoomel over 19*3 af Lr werd door Philips reed» een Interumdividcnd van f 1.50 of zes pro cent per aandeel van nominaal f 25 uitge keerd. Vorig Jaar bedroeg het dividend 16 procent ln contanten, plu» vijf procent tn agio-aandelen. De handel in de iHiilipshoek was gedurende de gehele beursduur aan ce actieve kant. Later op de middag daalde de koers als gevolg van winstnemingen tot f 152,40. terwijl de stukken de markt ver- Ueten op circa f 152.60 Parijs had belang stelling voor de Phfllpsaandelen. Verder, lagen Hoogovens goed gedisponeerd In de markt op 629 <6201 na een opening op 626. AKU verbeterde ruim een punt tot 529. Kon. Olie een paar dubbeltje» hoger op f 353, Unilever een weinig lager op f 142. Philip* en Kon Olie liggen In pril» thana praktisch gelijk. Hierbij moet wel worden bedacht dat de nominale waarde van de aandelen Philips en Kon- Olie niet gelijk 1». waardoor de prijs in geld omgerekend In procenten ook anders Is. Kon Olie kamt dan bovgn Philip* uit. Over het weekeinde la er wat meer klaar heid gekomen In de kweatlc Cyprus Dit zal. aldus de beurs, de internationale beurzen «■n -ustiger gevoel gaan geven De scheepvaartsector was nauwelijks prijshou dend met weinig zaken. De stemming voor dc leidende cultures was licht verdeeld Staatsondsen praktisch rond het vorige alot- nlveau. In de lokale afdelingen werden aandelen Van Gelder Papier ruim tien punten lager op 190 geadviseerd als gevolg van het hal veren van het dividend over het afgelopen boekjaar tot z«* procent. Het bestuur van de Zwolsmangroep heeft dc aandeelhouder* van dc Exploitatie Maatschappij Schevenin gen een grote verrassing bezorgd door over Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10-0MV—ÏOX»'.: New York 3.60ft—M©H: Montreal 333»'.- 334; Parijs 73-57—73.62; Urn wiel 723Vt—734S. Frankfort 90.75!*— 90.10%; Stockholm 70.16%— 70214: ZOrich «3.40—53.45; Milaan 57.79',—67.M%; Kopenhagen 5220 —5225; Oslo 50J9—50-43; Wenen 13.»%—13^6%: Lissabon 12-5&- 12.59%. het afgelopen boekjaar een zeer gunstig dividend uit te keren over het door het uitkeren van bonus-*andel<*n verdubbelde kapitaal tot f 40 min Het dividend overtreft, aldus de beurs, de verwachtingen. De aan delen Scheveningen werden gistermiddag dan ook hoger geadviseerd Claims Hoilxndach* Bank-Unle lagen iets beter ln de markt. ANP-CBB BEUR9INDICES 12-3 13-3 16-3 5702 VB 3 5712 344-0 344.7 3140 1543 155.4 154,6 240 4 238.9 240.2 1653 166.0 1664 403 7 403.5 454.2 Int. oonc. Industrie Scheepv. Banken Handel en*. Algemeen CAROL DAY t-uisTee hagey. word nu niet zetouw- acht1g. we zijm nog niet klaag met jimmy-haves. ik ben juist de uitgav V55&J. ZE ZIJN NIET YAMJ3E r~WLSON, HZ. Z'JN UITGEVER VINDT DAT IK MOET DOEN OF IK VAN NIETS WEET, EN HIJADVI- I SEEECE MISS DAY HET2ELF- -)E„.M155CHIEN HEEFT HU GELUK. 2661. „Met een haperende motor bo ven onbekend, en af en toe ook nog onzichtbaar bergland, is bepaald geen grapje. Wij begonnen steeds meer hoogte te verliezen. Hier en daar sta ken venijnige rotspunten boven de ne vels uit, ook al geen geruststellende aanulik als je weet, dat je machine aiieen maar wil dalen en niet stij gen... Door een gat in het wolkendek zagen wij echter opeens de kronke lende loop van een rivier. Alles beter dan nog verder op goed geluk voort- vliegen temidden van die loerende bergtoppen, dachten wij. Daarom prikte ik de Daily Sun snel door dat gat omlaag. Maar wat een kans op behoud had geleken, bleek een enor me rattenval te zijn! Ik vloog recht in een nauwe canyon, waardoor de rivier zich heen perste. Te rugkeren was onmogelijk en tijd om na te den ken was er ook niet. Ik liet de normaal werkende motor op volle toeren draaien, en gooide de ma chine op z'n kant en mikteDave vertelde mij later, dat hij zijn ogen stijf dichtgeknepen had ge houden tot het toesiel weer horizontaal kwam. Binnen enkele seconden waren we het gevaarlijke stuk gepasseerd en lag er een brede vallei voor ons. Op een strook zand langs de rivierbedding zette ik de kist netjes neer". Feuilleton door Arnold Bennett 56 Het was niet verboden bij de wet. er dergelijke over tuigende kentekenen op na te houden. En Priam zat daar in zijn stijve boord en luisterde. De experts evenwel, be werkten, hoewel zonder opzet, twee dingen. Ze praatten de rechter in slaap en ze verveelden het publiek, dat oor deelde, dat deze reentzitting niet zo amusant was als de vorige beloofd had, dat ze worden zou. Het kunstonderzoek duurde twee hele dagen en bracht meer dan duizend pond op! En op de derde dag verscheen Priam, die nu wat gehard was tegen beroemd zijn, weer met zijn geheimzinnig bedekte hals en was vas ter besloten dan ooit Hij had in een blad gelezen, dat zich overigens alleen maar bezighield met moedervlekken en kunstkenners, dat de politie de nodige bewijzen voor bigamie verzameld had en dat hij binnenkort gearresteerd zou worden. Maar er overkwam hem iets, dat wonderlijker was dan een arrestatie wegens bigamie. De hoofdgang van het rechtsgebouw is. evenals de kleinere zijgangen, dikwijls het toneel van wonderlijke ontmoetin gen en gesprekken. Men hoort daar soms nieuws, dat een totale verande ring teweeg brengt in znn verder leven, of men kan er eenvoudig uitgenodigd worden een middelmatige lunch te ge bruiken in het restaurant er onder. Dat weet men nooit van te voren. Priam werd niet uitgenodigd om te lunchen. HQ liep de volle straten door want behalve de afwezigheid van lucifers- en tandenstokersverkopers, vertoonde de gang alle eigenaardigheden van het strand in de morgenuren toen hij meneer Oxford ontdekte, die met een vrouw stond te praten. Sedert het his torische voorval in de club had hij met meneer Oxford geen woord meer gewis seld, en hij was vast besloten, dat ook later niet te doen; toch hadden zy niet openlijk alle betrekkingen afgebroken. Het was dus het voorzichtigst, om te keren en een andere gang in te slaan. En Priam zou gevlucht zijn, want Pri- [am was tot de uiterste omzichtigheid 'in slaat, als hQ daardoor onplezierige ontmoetingen vermijden kon; maar juist, toen hij zich omdraaide zag de vrouw, die met Oxford in gesprek was hem en liep met de snelheid der ge dachte en met uitgestoken handen op hem toe Ze was lang, mager en van een stijve distinctie, zoals ze daar met korte pop-achtige bewegingen zich voortbewoog. Haar rok en mantel wa ren netjes, maar haar voeten waren te groot (buiten haar schuld natuurlijk, ofschoon men geneigd is, gTOte voeten als een misdaad te beschouwen), en haar hoed met veren was nog groter. Ze verborg haar leeftyd achter een sluier. „Hoe gaat 't. meneer Farll?" sprak ze hem aan met een stem, die enigszins beefde. Het was lady Sophia Entwistle. „Hoe maakt U het?" zei hy en nam de hem toegestoken hand aan. Hij kon niets anders doen of zeggen. Toen stak meneer Oxford zijn hand uit. „Hoe gaat 't, meneer Farll?" En hij greep de gehate hand van me neer Oxford cn zei op zijn beurt: „Hoe gaat 't?" Het scheen, of er geen verleden was: het alledaagse van de volle gang. Vol gens alle regels van een leidraad voor het menselijk gedrag, had Lady Sophia, Priam met uitgestrekte, dramatische vinger moeten prijsgeven aan de ver achting der wereld, hem moeten be kendmaken als iemand, die speelt met de harten van vertrouwende vrouwen; en had meneer Oxford als een intrige rende jood de gang uit moeten schop pen. Maar zij schudden elkaar enkel ae nand en vroegen, hoe ze 't maakten, zonder zelfs een antwoord te verwach ten. Dit toont aan. hoezeer de eigen schappen van 't ras ontaard zijn. Een stilte. „U weet zeker, meneer Farll", zei Lady Sophia plotseling, „dat ik als getuige moet optreden in deze zaak?" „Neen", zei hij, „dat wist ik niet". „Ja. "t schijnt, dat ze het hele continent afgezocht hebben, om iemand te vinden, die U onder uw eigen naam kende, en die met zekerheid uiv identiteit vaststel len kon, en ze konden niemand vinden zeker door uw bijzondere manier van reizen". „Zeker, wel", zei Priam. Hij had deze vrouw het hof gemaakt. Hij had haar gekust. Ze hadden elkaar beloofd, samen te trouwen. Van zQn kant wat 't een dolle dwaasheid geweest; maar in de ogen van een onpartijdig toe schouwer, kon dwaasheid zijn vlucht niot goed praten, waardoor hij haar en haar geestelijke aantrekkelijkheden in de steek gelaten had. Zijn ogen door spiedden de sluier. Neen. ze was niet zo oud als Alice. Ze wist veel meer dan Alice. Ze kon over schilderijen spre ken, zonder zijn ziel te doorboren en het mes in de wond om te draaien. Ze was beter gekleed dan Alice. En haar wijze van optreden in de omstandig heden, beleefd, vriendelijk, uiterst cor rect, zou Alice haar niet hebben kunnen verbeteren. En toch Haar gedrag was zeer zeker buitengewoon edelmoedig, zoals ze alles ter zijde zette, wat ze doorgemaakt had. En tochZelfs in dat ogenblik van dreigend gevaar, had hij de kracht, haar te haten, omdat hij de dwaasheid begaan had, haar het hol te maken. Wat natuurlijk volstrekt geen verontschuldiging voor hem is! „Ik was in Indië, toen ik voor 't eerst over het proces hoorde", ging lady So phia voort. „Eerst dacht ik, dat 't zo iets als het Tichborne geval was. Maar daar ik U kende, bedacht ik later, dat 't wel iets anders zou zijn". „En daar lady Sophia nu toevallig in Londen is", vulde meneer Oxford aan, „is zij zo goed, mij bij te staan met haar onschatbare getuigenis". „Zo moet U het niet voorstellen", zei lady Sophia koel. „Ik ben alléén hier, omdat U mij daartoe gedwongen hebt, onder bedreiging van straf, als ik niet verschijn. En dat heb ik alles te danken aan uw kennismaking met mijn tante". „Juist, juist", stemde meneer Oxford toe. „Het moet natuurlijk niet aange naam vooi' U zijn, m de getuigenbank te zitten, om een kruisverhoor te onder gaan. Zeker niet. En daarom ben ik nu nog dankbaarder voor uw goedheid, laoy Sophia". Priam begreep het gevaL Na zijn dood had lady Sophia aan haar bloedverwan ten de verloving meegedeeld en de gewe tenloze schurk, Oxford, had haar te pak ken gekregen, en haar gedwongen voor hem te getuigen. En na net getuigenver hoor zou het de meest gewilde grap zijn, hoe Priam Farll, liever dan met de ma gere juffrouw te trouwen, voorgegeven h^d, dat hij dood was. „Ziet U", zei meneer Oxford, „het be langrijkste punt in lady Sophia's ver klaring zal zijn, dat zij in Parijs U en uw knecht gezien heeft de knecht, die blijkbaar een bediende was en U, klaar blijkelijk de meester. Er kan daarom geen kwestie van zijn, dat zij de knecht voor de meester aangezien heeft. Het is een buitengewoon gelukkig toeval, dat ik bijtijds lady Sophia op 't spoor kwam. Op het laatste nippertje. Gistermiddag pas!" (Wordt vervolgd;. Verklaring; gedaan en Dieden: I gedaan en Kon. Paketv. I St Mij Ned. 1 Niev Goud l v Ommeren 2 Rott L! 1 Sehv. Unl* Industrie e Alb Heljn Am droogd- 80'; Berg Jurg - 87 ri Berk Pat. 2 lOOft Blaauwh. Bb enk. Calvé Centr Sulk. Fokker v Gelder 2 Gist «p. 2 v. d Heem 3 Helneken Internat. 2 KN Papier K Zout Muller 3 Ned Dok 1 Ned kab. 4 Netaro 3 N ij verdal 1 Rott Dr Dok men; d ex dividend: e e Ned 59 4% Ned 60 4% Ned 47 3% Ned '51 3% Ned 48 3'4 Ned 50 3% Ned 55 3V. Ned 37 3 Gr Doek '46 Doll '47 Inv cert. 3 Ned '62-64 Ned lnd '37 6 W.B Lea '57 Amsi. rubb. H.V.A. A.K.U. Dell M. Hoogov Philips Unilever Kon Olie Meden Scheld* N-B. Schokbet Scholten F. Stokvis Vergd Blik Vergd Mach. Vredeat Wilton Zwanenb Ioterunle Robeco Valeurop A'd Bank 375 N.H MIJ. 354% R'd Bank 344 Tw. Bank 314 OM. B N. Gem <4Vt) 95 B.N. Gein *58 (5) 100% claim Amerik land. Am Enka Am mot. Am Tel Anaconda Beth St Clt Serv. Curt Wr. 1< Du Pont 262 Gen Etectr 8! Gen Mot Int Nick 7c Kennecott K Nat Can H Rep Steel 4 Shell OU 42 Stud Pack Tide Water U-S Steel 5' PKEMIKI, Alkmaar A'dam *51 A'dam '56 1 A'dam '56 II 82 A'dam '56 IH Breda '54 8; Dordr '56 - Eindh '54 Ensch '54 D Haag '52 1 9 D Haag '52 II 9; R'd am '52 I 9! R'dam "52 91% 82 I 31% 82% 83% 91 I 93% 91% R'do i '57 Utrecht '52 Z-Ho» '57 Z.-Holl '59 DINSDAG 17 MAART 1964 HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. 12.00 Angelus. 12.04 Draaiorgelklanken, (gr.). 12.20 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 Pla ten nieuws. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Fluit en elavecimbel: klassieke muziek. 14.25 Weense lichte muziek (gr.). 15.10 Voordracht. 15.30 Als de dag van giste ren, klankbeeld. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, godsdienstig pro gramma. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de padvinders. 17.50 Regeringsuitzen ding: Korps politie Nederlandse Antillen, door kol. H. E. Overbeek. 18.00 Voor de tieners. 18.20 Uitzending van de Pacifis tisch Socialistische Partij. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Muzikaal Spectrum, door Klaas A. Posthuma. 19.00 Nieuws, 19.10 Actualiteiten. 19.25 Op leven en dood, vastenmeditatie.. 20.00 Radiofil- harmonisch sextet: klassieke muziek. 20.35 Reisoogst: zwerftochten door ge droomde en werkelijke werelden. 21.05 Omroeporkest en omroepkoor met solist: operafragmenlen. 22.00 Geestelijke lie deren. 22.20???? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemdeen keuze uit woord, zang en dans van elders enanders. 23.10 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 12.00 Licht instrumentaal en vocaal en semble. 12.20 Regeringsuitzending: voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dansorkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte orkestmuziek en zangsolist. 14,00 Voor de vrouw. 14,40 Schoolradio. 15.00 Lichte grammofoonmuziek. 15.35 Viool en piano: moderne muziek. 16.05 Hel joodse volk op weg van ballingschap naar verlossing (III). 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte grammofoonmuziek voor de teen agers. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18.20 Militaire kapel. 18.45 Licht instrumentaal trio. 19.00 Voor de kinde- ren. 19.05 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs. 19.10 Operafragmenten (gr.). 20,00 Nieuws. 20.05 Hou je aan je woord: een programma vol speelse in vallen en literaire spitsvondigheden. 20.45 Tot uw orders: gevarieerd pro gramma voor de strijdkrachten. 21.30 Wat ons bezighoudt, radio-forum. 22,00 Oude en moderne kamermuziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actuali teiten. 23.00 Kamerorkest en solist: mo derne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.00-14.25 Schoolradio: Engels spe lenderwijs III. KRO: 19.30 De Flintsto nes. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.40 Cabaret. 21.05 En zij leefden nog lang en gelukkig?, documen taire. 21.35 Een uur met Hitchcock, film- programa. NTS: 22.25-22.30 Journaal. EXPERIMENTELE UITZENDINGEN OP HET TWEEDE NET (KANAAL 27) NTS: 20.40 De vermiste erfgenaam, vro lijke tekenfilm. 21.05-22.37 Als de kraan vogels overvliegen, speelfilm. VLAAMS BELG. T.V.-PROGRAMMA'S 19,00 Gastprogramma: De liberale ge dachte in actie. 19.30 Kroniek over de vrije tijdsbesteding. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Bonanza, t.v.-western. 21.10 Bezette stad, t.v.-fllm. 21.50 De Ier se opstand 1913-1923, filmreportage. 22.45 Nieuws. FRANS BELG. T.V.-PROGRAMMA'8 18.30 Berichten. 18.33 De kunst en haar geheimen. 19.00 La pensée et les hom mes, uitzending van filosfie en leken- moraal. 19.30 Janiquè Aimée, filmfeuille ton. 20.00 Nieuws. 20.30 Fragmenten uit Das Rheingold, Die Walküre, Siegfried en Götterdammerung, opera's. 21.10 Laatste ochtend van21.35 Boudu sauve des eaux, speelfilm (voor volwas senen). 23.05 Nieuws. WOENSDAG 18 MAART 1964 HILVERSUM L 402 m. 746 kc/«. NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling S.O.S.- berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassie ke grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmu ziek. 8.25 Internationale volksliederen (gr.). 8.45 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke grammo foonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Moderne grammofoonmuziek. 11.20 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (dl. 33). (herhaling van donderdag 12 maart jl). 11.45 Lichte grammofoonmuziek. HILVERSUM EI. 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. *7.23 Lichte grammofoonmuziek en berichten. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmu ziek. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte- en amusementsmuziek (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.35 En nu Groningen, amusementsprogramma. Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK. Beroepen te Knokke (Prot. Ev. Kerk ln Belgiè: M. A. Middag, pred. voor bui tengewone werkzaamheden te Henge velde (Ov.). Bedankt voor Zonnemaire: R. G. J. Tlm- mers te Hulst. GER. KERK. Examens aan de theol. hogeschool te Kampengeslaagd voor het kandidaats EVANG. LUTHERSE KERK. Aangenomen naar Doetinchem-Does- burg: G. W. van Dunnewold. prop. te Aalten, die bedankte voor Gouda-Bode- graven en Den Helder. BAPTISTEN GEMEENTE. Beroepen te Amsterdam: J>L Cohen te Alphen a/d Rijn. Als uw bedrijf over een paar maanden een bedrag in vreemd geld moet betalen of ontvangen, vraag dan de N.H.M. eens het koers- risico voor u te dekken door een termijn affaire Termijnaffaires kunnen, in verscheidene valuta's, ook voor kleinere bedragen worden afgesloten. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ BANK Overeenstemming in horecabedrijf De werkgevers- en werknemersorgani saties ln het Horecabedrijf hebben in Den Haag overeenstemming bereikt over een verhoging van 10 procent met ingang van 1 april 1964 in de Ionen en garantie-inkomens van de C.A.O. voor het Horeea- en aanverwante bedrijf, als mede over een Inkomensgarantie. {Advertentie/ Gevoell U zich inzeker met Uw KUNSTGEBIT? Mei behulpvon Denlofïx kunt U weer olies kauwen! Bevestig Uw kunstgebit voor de gehele dog doer her s morgens eersr even mei hel spe ciale Dentofix-pceder te bestrooien. Dit on schadelijke, smaakloze hechtmiddel ver leent Uw tandprothese gedurende de ge- I heie dag een stevig en betrouwbaar Sou- vos!. U'ku-nt nu weer eten wot U wenst, U kun! Iccnen, spreken of hoesten zender in i moeilijkheden Ie geraken. Als U iedere och- tenc wat Dentofix op de gebirsplaot strooit, kunt U verder vergelen, dot Ueen kunstgebi draagt. Probeert het het verschil constateren! Meerdan 40.000 tandartsen in de gehele wereld racen hun patiënten con Dentofix te gebruiken. Hel is verkrijg baar in olie apotheken en droglsteri>en a f. 2,35 per piastic strooi flacon. U zult meteen HOOG EN LAAG WATER Hansweert Zïerikzee Wemeldinge -f- nap uur meter 4.37 2.23 5.05 2.38 5.49 2.41 6.06 1.54 6.33 1.80 nap uur meter 17.00 2.19 17.32 2.34 18.16 2.40 18.32 1.56 18.58 1.81 nap uur meter 11.11 2.29 11.46 2.42 12.21 2.57 11.48 1.71 12.14 2.00 nap uur meter 23.25 2.05 23.59 2.18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11