Schwartz is Luxemburgs echec nu wel te boven JONGENS PANTALON Twee kunstvormen met veel tegenstellingen Biljartkamp kader 38-2 in Zierikzee gestart KREYMBORG KREYMBORG Fransen doen opnieuw offerte aan K. L. M. Nederlands elftal tegen Belgen al zo goed als zeker... MINISTER DE JONG AANVAARDT REGELS HOOFDLEGERPREDIKANT Aart Roos en Dirk Baksteen Hofman en Martijn tafeltennissen op Goese sportgala S.S.-er was bang om te getuigen Exposities in Hulst en Westdorpe Geen Zeeuwen van de partij AANLEG NIEUWE KANAALOEVER SAS VAN GENT VRIJDAG 13 MAART 1964 PROVINCIALE Z E B U W 8 B COURANT ORANjEKANDIDATEN TRAINDEN Een beeld tijdens de training van de eerste centrale training voor de nationale voetbalploeg op het trai ningscentrum van de K.N.V.B. te Zeist. V.l.n.r. Kraay, SchrijversKruyver, Israels, Nuninga, Bergholtz, Ro- meyn, Petersen en Koeman. zorgde Muller een plaats in de cen trale trainingsploeg, waarvan in Zeist 27 spelers aanwezig waren (vijf P.S.V.-ers ontbraken begrijpelij kerwijs) op het appel. Een nieuwe lente een nieuw ge luid. Dit oude gezegde indachtig heeft bondscoach Elek Schwartz donderdag in het rustieke Zeis ter K.N.V.B.-sportcentrum de eerste centrale training van dit jaar geleid. Wie de verslagen, gedemoraliseerde man van no vember voiCg jaar, toen Neder land door Luxemburg werd uit geschakeld in het Europese be kertoernooi, vergelijkt met het bezielende middelpunt van Ne derlands voetbalelite drie maanden later, komt tot de con clusie dat de bondscoach het „echec" van Rotterdam 1963 reeds lang weer te boven is. geen rondjes lopen meer, geen con ditie-oefeningen met of zonder bal. In plaats daarvan moesten de gese lecteerden zich zelf een half uur lang bezig houden als een uitgebreide warming up. Schwartz nam mtussen in hoog tempo de keepers er wa ren er vier. Pieters Graafland. Does burg, Lagarde en Van Leeuwen onder vuur. Nadat dit experiment tot tevredenheid van de bondscoach achter de rug was, ging hij over tot het tactisch leiden van een vriend schappelijke wedstrijd waarin ook nieuwelingen als De Jong. Gestman en Israel een kans kregen. Moulijn, zondag tegen D.O.S. licht gebles seerd geraakt, mocht zich gaan aan kleden maar overigens verschafte de samenstelling van het „witte" elftal zonder twijfel klaarheid omtrent de formatie van het Nederlands elftal, dat op 22 maart in Antwerpen te gen België speelt. „Deze jongens stuur ik voor tachtig Erocent naar België", verklaarde de eer Schwartz. Welnu ook deze for matie in onvervalst 4-2-4 stond in het teken van de lente. Vóór Pie ters Graafland opereerden van links naar rechts Veldhoen, Kraay. Schrij vers en Haak. In het middenveld stonden Israel en Muiier van wie eerstgenoemde waarschijnlijk plaats zal moeten maken voor Van Wissen. De voorhoede bestond uit Bergholtz, Nuninga, Kruiver en Petersen. Als we stellen dat Moulijn laatstgenoem de vervangt, rest alleen of Muller in derdaad zeker is van zijn half plaats. Ook Israel en Koeman, die in de tweede helft met de „witten" mee deden, zijn gegadigden voor die plaats. Het zal voor een groot deel aan de vorm van de aanstaande zondag ge speelde competitiewedstrijden lig gen. Zeker is net dat bv. Nuninga en Bergholtz het uitstekend met elkaar konden vinden. Eerstgenoemde maakte evenals Kruiver twee doel punten, maar de 40 eindstand was niet zo belangrijk. Wel nuttig was het dat de bondscoach op deze zon nige voorjaarsdag een uitstekend overzicht van de mogelijkheden kreeg. Aan hem zal het niet liggen in de interland tegen de Belgen, maar hij speelt ten slotte niet mee... NEDERLANDSE AMATEURS TEGEN OOST-DUITSLAND De definitieve opstelling van het Neder landse amateurelftal, dat zaterdag a.s. in Den Haag tegen Oost-Duitsland zal spe len, luidt: Doel: J. van Zanten (Z.A.C.); achter: W. de Jong (Heerenveen) en D. van Vlier den (K.F.C.); midden: A. Fröhlich (Rig- tersbleek). C. Molenaar (K.F.C.) en D. Gonlag (Achilles Assem; voor: S. Vene- ma (Zwaagwesteinde). J. Munnencom l (Roermond). J. Boessen (Roermond), Mulder (W.V.V.) en J. Roggeveen (C.V.V.). Reserves: J. Kutterink (C.V.V.), J. Castenmuller (V.U.C.), G. van Ham (Zeeburgia) en B. Roode (A F C Scheidsrechter: W. Klemens (Engeland) grensrechters: R. A. L. Williams (Enge land) en D. H. Walker (Engeland). derlandse voetbal had voor deze eer-1 ste „talentenschouw" enkele verras- singen achter de hand. De aanwezig- heid van Ben Muller b.v. Wie had dat eerder in het seizoen durven den-1 ken. Toen liep de kleine Ajacied wat1 hulpeloos inhettweede elftal rond. i Van 18 tot en met 27 juni wordt in N.A.V. O.-taptoe 18 t.m. 21 juni Maar zijn teruggekomen vorm be- j Terlenka 55/45 in grijs blauw en bruin. 8 jaar nÜ kleine stijging per meet Alléén geldig 14 maart. Lange Delft 60-62 - Middelburg Walstraat 84 - Vlissingen Op aanvrage bezoeken wij U gaarne. Arnhem de zevende N.A.V.O.-taptoe ge houden. De uitvoering in het Amster damse stadion heeft op 19 juni, de gala avond op 22 juni in Arnhem plaats. Vast staat thans al, zoals het stichtingsbe stuur mededeelde, dat Frankryk, Enge land, Duitsland, Amerika, België en Ne derland zullen deelnemen aan deze tap toe, waarop waarschijnlijk ook Italië vertegenwoordigd zal zyn. HET „ATOOM-PAC1FISME" Maar mogelijkheid tot discussie staat open in de strijdkrachten De minister van defensie, de heer De Jong, heeft in antwoord op vragen uit de Tweede en de Eerste Kamer over het geschil, dat in de protestants geestelijke verzorging voor militairen is ontstaan door verschillende opvattingen over het „atoompacifisme" meegedeeld, dat hij de regels aanvaardt, die de hoofdleger predikant (de gereformeerde predikant ds. B. A. Bos) in diens eigen verantwoor delijkheid zulks in overleg met het interkerkelijke Contact in overheidsza- VERKOOPCAMPAGNE VOOR DE CARAVELLE Niet ongenegen de K.L.M. financieel tegemoet te komen De Franse genationaliseerde vlieg tuigfabriek „Sud Aviation" heeft veertien dagen geleden aan de K.L.M. de hernieuwde offerte ge daan voor zes Car-avelle-straal- verkeersvliegtuigen. „Sud Avia tion" heeft bij deze offerte gebruik gemaakt van haar door de K.L.M. verstrekte cijfers over het lucht net der Nederlandse maatschappij in Europa, van Warschau en Istan bul tot Las Palmas. „Sud Aviation" heeft by haar offerte \erder betrokken cyfers over de Dou glas D.C.-9 en de British Aircraft Cor poration „B.A.C.-lll". zoals die gege vens door de betreffende fabrieken wor den verstrekt en wat in de wandeling heten potentiële afnemers. Op grond van een groepering van deze cijfers meent „Sud Aviation" dat de K.L.M. er in geen enkel opzicht beter aan kan doen dan door de „Caravelle" aan te schaffen. Om haar offerte niet alleen de taal van de cijfers der vliegtuigprestaties te laten spreken, heeft de Franse fa briek aangeboden onderdelen van de „Caravelle" voor haar rekening ge durende vier jaar te deponeren op de plaatsen, die de K.L.M. aanwijst, zonder opslagkosten en dergelijke. Bovendien zou de fabriek wellicht niet ongenegen zijn de K.L.M. nog op andere wijze financieel tegemoet te komen. De K.L.M. heeft, zoals steeds meer die kant wordt gezegd, als het gaat om nieuwe vliegtuigtypen, altijd be langstelling daarvoor. Dat is ook ge zegd toen de Britse Trident", d< B.A.C.-lll, de D.C.-9 en de „Caravelle' ter sprake kwamen. Nagebouwd Een paar weken geleden verklaarde een zegsman van de British Aircraft Cor poration. fabrikanten van de B.A C.-lll, dat de Douglas D.C.-9 (die er nog niet is) wel van de B.A.C. zou kunnen zijn nagebouwd. Een medewerker van „Sud Aviation" merkte op dat de Douglas D.C.-9 wel van de „Caravelle" kon zijn nagebouwd. Nu is het wachten op de verklaring dat de B.A.C.-lll (waarvan er twee vliegen) wel gekopieerd zou kunnen zijn van de „Caravelle" (waar van er een 160 vliegen) en dan is de kring rond. Maar B.A.C. en „Sud Aviation" bijten elkaar niet zo gauw, want zij bouw samen het Brits-Franse ontwerp vo een supersone verkeersvliegtuig „Concorde". Alleen de naam van toestel verdraagt al geen twecstryd en zeker geen zusterstryd. Naar aanleiding van de mededelingen van „Sud Aviation" heeft de directie van de K.L.M. in een communiqué me degedeeld: „Als de uitlatingen van de directie van Sud Aviation in de pers juist zijn, zou hier toch wel van een zeer onzakelijke houding gesproken kunnen worden. Im mers, het is hoogst ongebruikelijk om gegevens en beschouwingen over de verhoudingen tussen klant en leveran cier. als verstrekt door Sud Aviation, afgezien van het feit of ze juist of on juist zijn, publiekelijk aan de orde te stellen. De KLM. beseft volledig dc verantwoordelijkheid van haar te nemen beslissing ten aanzien van de bestelling van een straalvliegtuig voor de middel grote afstanden. Zij kan zich uiteraard uitsluitend laten leiden door commer ciële, technische en operationele over wegingen welke gericht zijn op zo gun stig mogelijke uitkomsten. Bij deze over wegingen zijn alle hiervoor in aanmer king komende typen in studie, inclusief de Caravelle-10/b". ken (militair) heeft gesteld in ge noemde discussie. Ditzelfde geldt, aldus de minister, voor de richt'ijn ten aanzien van het al of niet in werkelijke dienst roepen van be paalde reserve-legerpredikanten. De be windsman is van oordeel, dat er geen sprake is van censuur op de dienaren van de kerk door de overheid. De minister acht het enerzijds juist, dat de mogelijkheid van discussie omtrent het „atoompacifisme" in de strijdkrach ten openstaat, anderzijds meent hij te mogen verwachten, dat de betrokken kerkgenootschappen, die overleg plegen in het C.I.O. (M.) zich realiseren, dat deze vrijheid een grote verantwoordelijk heid met zich brengt, opdat ook de over heid haar opdracht kan vervullen. Minister De Jong merkt ten aanzien van de bij de mondelinge behandeling van de begroting ter sprake gekomen mogelijke maatregelen ten aanzien van in dienst zijnde legerpredikanten op, dat ook deze maatregelen desnodig alleen zullen wor den getroffen overeenkomstig een in overeenstemming met het C.I.O. (M.) daartoe strekkend voorstel van de hoofd- legerpredikant. (Zoals gemeld zijn reeds maatregelen getroffen tegen in dienst zijnde legerpredikanten en is voorts be paald, dat bepaalde reserve-legerpredi kanten niet meer in werkelijke dienst zullen worden opgeroepen. Het betreft hier dus predikanten, die zich zetten achter het kernwapenrapport van Ned. Herv. Kerk, red.). Minister De Jong merkt ten slotte nog op, dat de opvatting van de hoofdvloot- predikant en van de hoofdluchtmacht- predikant niet afwijkt vam die van de hoofdlegerpredikant. De minister heeft zich alleen beroepen op de zienswijze van de hoofdlegerpredikant omdat het hierin ging om legerpredikanten. Geciteerd uitvoerig antwoord is op een vraag van de heer Algra, Eerste-Kamer- lid voor de A.R. Uit "de Tweede Kamer waren vragen gesteld door de heren Baart, Kleijwegt en Patijn (allen P. d.A.). De twee toptafeltennisspelers van Zee land Rinus Hofman uit Middelburg en Piet Martijn uit Vlissingen zullen tijdens het onder auspiciën va nde Stichting Sportbelangen Goes op vrijdag 20 maart in de veihnghal te houden sportgala een demonstratiewedstrijd spelen. Verder zal het tafeltennisprogramma van deze avond gevuld worden met partijen tus sen diverse prominente spelers uit Goes. Er zal op vier tafels gespeeld worden. Een voormalige SS-er, de 51-Jarlge Al fred Weidlic.h die in Bielefeld by de be lastingen werkt, heeft het proces tegen voormalige SS-officieren in B runs wijk gisteren even stilgelegd door te weige ren iets over zijn ervaringen bij de mas samoord op joden in het Russische Pinsk in 1941 te zeggen, uit angst zich zelf te belasten. Hij bleef weigeren, toen de reenter nem zei dat een getuige niet het recht heeft het antwoord op alle vragen te weigeren en dat de rechter moet uitmaken, op welke vragen hij mag zwygem. Hij wei gerde nog, toen de rechter hem een boe te van 300 mark oplegde, maar bekende ten slotte dat hij gediend had in een SS- eenheid die aan de massamoord deelnam, toen de openbare aanklager een gevan genisstraf tegen hem begon te eisen vanwege zijn zwijgen. Volgens Juristen was dit volgehouden zwijgen iets unieks in de geschiedenis van de Duitse recht spraak. De abstracte schilderkunst kent bijzonder veel tegenstanders. Zoveel tegenstanders als de schilderkunst in vroeger tijden nooit heeft gekend. Verwonder lijk is dat niet. want de abstrac te kunst heeft zich gedistanci- eerd van al het logische, van al les wat te begrijpen is bij de eerste oogopslag. Men ziet niet meer, wat het voorstelt en dat is voor velen een onoverkome lijke hindernis. Vaak hoort men zeggen: „Die moderne kunst lijkt nergens op. Dat kan een kind ook". Daarbij vergeet men vaak, dat er ook moderne kun stenaars leven, die helemaal niet abstract schilderen en toch niet ilit de tijd zijn, maar die de schilderkunst op een andere ma nier willen benaderen. Dit nu, het verschil tussen deze ove rigens slechts globaal aangeduide groepen kunstenaars, kan men op het ogenbllg goed zien in Zeeuwsch- Vlaanderen. In Westdorpe in kunsthandel ..Trout- zaerte" en in Hulst in boekhandel Van Geyt. In kunsthandel „Trout- zaerte' 'kan men. het zal zo langza merhand wel bekend zijn, voorname lijk abstracte kunst bewonderen. Boekhandel Van Geyt, die gestart is met een expositie van Aart van Dob- benburg, is nu gekomen met werken van de Rotterdamse schilder en etser Dirk Baksteen. Als men het program ma van de toekomstige exposities ziet. wordt het duidelijk, dat de figu ratieven hun domein in Hulst hebben gevonden. voorstellingen, geschilderd onder een grote spanning. Aart Roos heeft een bijzonder brede toet*. Hij schil dert soms drie, vier lagen dik. en dit zorgt voor een wat rul effect. Som bere kleuren, voornamelijk oker en bruin, beheersen het palet. Als hij een enkele maal een heldere kleur ge bruikt. springt die kleur juist des t« verrassender naar voren. HIJ zoekt niet het schone, maar de waarheid Daarom is hij niet snel rerk de veertien schilderijen heb- ;es tot onderwerp lichaam op kruis" en het is duidelijk, dat dit ben Aart Roos Kunsthandel „Troutzaerte" heeft nu werken van de Amsterdamse Aart Roos (45 jaar) in huis. Zijn doeken zijn gevuld met voornamelijk mense lijke figuren, tenminste dat zegt de catalogus. Men ziet heftige Advertentie ROOK NIETfljjsi fe™ MEENK PELLETS V* Lekker en verfrissend I 0.65 Met eerste stoot van burgemeester VIER dagen lang is Zierikzee het centrum voor de topbiljarters van de tweede klasse kader 38 De eindstrijd voor 't kampioen schap van Nederland op dit on derdeel van de biljartsport zal zich in de komende dagen in de Schouwse centrumgemeente „ontrollen". Donderdagmiddag werd daarmee in hotel „C'oneor- dia" een begin gemaakt. Burge- Advertentie) DUET NYLONS met GRATIS spaarzegels m Ook Sas van Gent wordt sinds korte tijd volop betrokken in de kanaalverbredingswerken. Aan de oostzijde van het kanaal is het aannemings bedrijf J. van Oord al geruime tijd bezig met de aanleg van de nieuwe kanaaloever op het traject Sluiskil-Sas van Gent. Voorts is men enkele da gen geleden begonnen met het dempen van een gedeelte van de midden-kanaalarm. Ten zuiden van de buiten gebruik gestelde sluis ligt een cutter-zuiger, die baggerspecie uit het raidden van het kanaal via een pijpleiding naar het noor delijk sluishoofd transporteert. Voorts voeren vrachtauto's onophoudelijk grond aan. die even eens in de sluisingang worden gedeponeerd. Het ligt in de bedoeling daar een dam door de ka- naalarm te maken, waarop een noodweg zal worden aangelegd. Daarna zal de smalle en versleten brug over het kanaal worden afge broken. Overigens betreft het hier alleen voor lopige maatregelen. De toekomstlige verbinding tussen de beide kanaaloevers zal in een veel la ter stadium van de werken, worden ..toever trouwd" aan een hoge en lange brug. Die komt evenwel noordelijk van deze tijdelijke dam te liggen. (Foto P.Z.C.) meester mr. F. Th. Di.jckmees- ter van Zierikzee opende de fi nale. En daarna werden op het groene laken de eerste seizes - opgebouwd. Waren er vorig jaar in de strijd om de titel tweede klas kader 38/2 twee Zeeuwen van de partij de heren Th. Plat jouw en F. C. Hanse dit maal brachten de Zeeuwse biljarters het er in de voorwedstrijden minder goed af: zij zijn niet vertegenwoor digd in deze titelstrijd. De acht deel nemers speelden donderdag de eerste twee ronden met de partijen van 300 caramboles. Vandaag vrijdag en zaterdag worden de wedstrijden voortgezet. De slotpartijen worden zondag op het groene laken gelegd. Zierikzees biljartvereniging „Concordia" heeft evenals vorig jaar de organisa tie van dit nationale kampioenschap van de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond op zich genomen. „Oude rotten in het vak", noemde burge meester Dijckmeester de organisato ren en bracht daarbij het succes van de vorige nationale biljartkamp in Zierikzee in herinnering. Hij was ver heugd, dat Zierikzee in deze kamp een aantal biljarters van klasse bin nen zijn grenzen heeft. Een andere factor die deze wedstrijd kan doen slagen vond de heer Dijckmeester het publiek, dat moet meeleven. „En dat komt er bij biljarten op neer, dat het zich zoveel mogelijk moet beheer sen", aldus Zierikzees eerste burger. Met de eerste rake stoot ..moet het weer zette de burgemees ter het toernooi in. En daarna was de beurt aan de acht matadoren: H. Foeken, van de bil jartvereniging „Het witte huis" te Egmond aan Zee. A. Hendriks van „H.G.L." uit Helmond. H. van Keste- ren. ..'s Gr. B.C uit Den Haag. W. Meyer. „A.B.C." uit Assen. F. Tus- underwerp hem niet heeft losgelaten. Toch vervalt hij nergens in herha lingen en evenmin wordt hij banaal. Het publiek, dat deze expositie be zocht, toonde zich verrassend enthou siast. Begrijpelijk, want het werk van Aart Roos moet aanspreken, dunkt ons, of men nu een tegenstander is van de abstracte kunst "of niet Zelf* de toeschouwer, die zich bij voorbaat afkerig toont van abstracte vormge ving komt ln de ban van deze kunst: op een gegeven ogenblik geeft htf ztch-al dan niet tegenstribbelend-ge wonnen. Dat is duidelijk tot uiting gekomen op de vernissage, waar, zo vertelde ons de eigenaresse van „Troutzaerte" bezoekers waren, van wie ze weet, dat ze afwijzend staan tegenover de abstracte kunst. Dirk Baksteen Heel wat gemakkelijker heeft boek handelaar Van Geyt te Hulst het met zyn publiek. lie et«*-n en schilderijen van Ilirk Baksteen zijn niet mueiiyk. Deze 78-jarige Rotterdammer, die nu al heel wat jaren In de Belgiu ho Kempen woont, toont zich een gran dioos observator van zyn omgeving. Hy tekent echter geen ansichtkaar ten. Hij tekent de werkelijkheid, maar het ontbreken op z.jjn etsen en schlJ- deryen van enig levend wezen toont al aan, dat ze niet ln deze tyd zijn gesitueerd. Zij drukken, zoals de schilder zelf zegt. het ..heimwee naar de vroegere schoonheid'' uit. Men ziet de Kempen, zoals zij er een tiental jaren geleden uitgezien hebben. Somber, maar vaak toen ook met een lichte toets, die een fraai effect veroorzaakt. De etsen zijn bijzonder minitueus. Geen detail is aan de aandacht van de kunstenaar ontsnapt. Als men de rieten daken bekijkt, ziet men dat hij niets heeft weggelaten. Het lijkt haast het werk van een ambachtsman. Zo voelt Dirk Baksteen zich ook. Zijn werkinde ling toont dat al aan. Hij heeft vaste werktijden en daar wijkt hij zelden van af. Wat anders is het gesteld met zijn schilderijen. Hier niet de aandacht voor het detail. Breed van opzet en ruime vlakverdeling. Het lijkt wel of er twee kunstenaars op deze expositie zijn vertegenwoordigd. De schilderijen zijn ook niet zo som ber. Van de etsen wordt men wat melancholiek, maar de schilderijen daarentegen zijn fleurig. Bijzonder goed is dit te zien in het schilderij „Regentijd". De dreigende regenwol ken ziet men aankomen, maar nog zendt de zon haar stralen over de lage Kempense hutten, die er op dat moment feestelijk uitzien. De tentoonstelling ln Westdome duurt tot 3 april, die in Hulst tot 17 maart. Leerlingen R.H.S. haalden stunts uit: geschorst Drie leerlingen van de rijksluchtvaart school te Eelde zijn geschorst, omdat zij met een lestoestel stunts hebben ver richt, die volstrekt niet passen in het programma van deze school, dat beoogt voor de bur- waaghalzery tot vliegers wie elke gerluchtvaart, vreemd is. Zowel boven de stad Groningen als bo ven de Lauwerszee werden maandag grapjes uitgehaald. Boven Groningen werd gestunt, omdat een van de jonge lui er zijn ouders heeft wonen. Het stun ten boven de Lauwerszee is maar net goed afgelopen. Tweemaal raakte het festoestel, een zg. straaltrainer, het water, waardoor een van de beide mo toren nagenoeg geheel werd vernield en de stuurinrichting van het toestel ont zet raakte. De jongelui, die een opdracht hadden voor een vlucht op 15.000 voet, zijn er nog in geslaagd hun thuisbasis Eelde te bereiken, waar hun echter zeer boze gezichten wachtten en de me dedeling, dat zij voorlopig, hangende een definitieve beslissing, van de school zijn Chauffeur kwam onder zijn eigen auto terecht De 31-jarige vrachtwagenchauffeur H. C. Koks uit Vijfhuizen Is gisteren in Am sterdam tussen zijn trekker en aanhan ger terecht gekomen en aan de verwon dingen overleden. De chauffeur wilde op de Duivendrecht- sekade zonder hulp zijn trekker aan de aanhangwagen vastmaken. Hij liet de trekker langzaam achteruit van een heuveltje lopen, terwijl hij zelf probeer de de trekhaak van de aanhangwagen bevestigen. De trekhaak sloeg en de man raakte bekneld echter veld, „Centrum", Rijssen. G. Peters, tussen zijn eigen voertuig. Gistermiddag van „Centraal" te Arnhem, F. Röm- het slachtoffer in het O.L.V. Gasthuis gens, „Laura" uit Kerkrade en P. x'an in Amsterdam overleden. Zeelen van „Excelsior" te Amster dam. Resultaten Uitslagen middagpartijen Peters 300 17 107 17.64 Van Zoelen 165 17 42 9,70 Meyer 300 27 31 11.11 Römgens 275 27 69 10.18 Tusveld 300 20 54 15.0 Foken 199 20 43 9.95 Hendriks 300 21 57 14.28 Van Kisteren 188 21 45 8.95 Avondpartijen: Meyer 300 17 65 17.64 Foken 238 17 58 14 Hendriks 300 24 61 12,50 Römgens 221 24 39 9,20 Tusveld 300 16 73 18.75 Van Zoelen 75 16 17 4.68 Van Kisteren 300 25 43 12 Peters 210 25 28 8.40 Stand na eerste wedstrijddag: 1 Tusveld 4 600 36 73 16.67 2 Meyer 4 600 44 65 13.64 3 Hendriks 4 600 45 61 13.33 4 Peters 2 510 42 107 12.14 5 Van Kisteren 2 488 46 45 10.60 6 Foken 0 437 37 58 11.81 7 Römgens 0 496 51 69 9.72 ,8 Van Zoelen 0 240 33 42 7,27 „Bij ontwikkeling „Concorde" geen moeilijkheden" Naar aanleiding \an berichten in de Britse pers en in een Amerikaans weekblad over het in ontwikkeling zijn de Brits-F ranse ontwerp voor een super sone verkeersvliegtuig, de „Concorde" is \an de kant van de Franse genatio naliseerde vliegtuigcnfabriek „Sud Avia tion" ontkend dat men moeilijkheden heeft. „Sud Aviation" en de Britse „British Aircraft Corporation" zullen te zamen dit vliegtuig ontwerpen en ontwikkelen. Het zal een toestel worden dat honderd passagiers met een snelheid van ruim tweemaal die van het geluid in zeer kor te tijd van Londen of Parijs naar New York kan vervoeren. De Amerikaanse regering heeft opdracht gegeven een ontwerp te maken voor een

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9