Zeeuwse padvinders voelen steeds meer behoefte aan kampeerterrein Kattendijke wil inwoners „duidelijk voorlichten" Uitvoerder knapte karweitjes op met gestolen bouwmaterialen a", 'SE t-sss.-™""""- **n,*d d' Ledental district ging achteruit Opening atletiek baanseizoen in Middelburg 't Zit voor jaren met Ceta-Bever BUITENBIJTS Volop actie en avontuur Raadsman: „hij kon WALCHEREN AGENDA geen nee zeggen ^0 Dr. Mansholt: geen politieke unie nu VRIJDAG 13 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O JAARVERSLAG OVER 1963 De Zeeuwse padvinders voelen steeds sterker de behoefte aan een eigen groot kampeerterrein. Aldus meldt de heer J. F. Verniel, de secretaris van het district Zee land van de Nederlanders padvin ders, in het jaarverslag van het district over het afgelopen jaar. Niet alleen de Zeeuwse verkenners en welpen zullen dan gebruik ma ken van een dergelijk eigen ter rein, maar ook buitenlandse groe pen, die herhaaldelijk de gasten van de Zeeuwen zijn. Het ledental van het district Zeeland beweegt zich in dalende lijn. zo meldt de heer Verniel verder. In 1962 wa ren er 753 leden, waarvan 280 wel pen, 361 land en zeeverkenners, 31 loodsen en voortrekkers en 73 leid sters en leiders. Het afgelopen jaar werd afgesloten met 750 leden, waar bij echter in aanmerking moet wor den genomen, dat de Zeeuws-Vlaamse groepen in dat jaar bjj het district Zeeland gevoegd zijn, hetgeen een vermeerdering vnn het ledental met 51 welpen en 48 verkenners bete kende. Voorts werden in 1963 drie groepen opgeheven. De verdeling van het ledental in 1963 is nu: 280 welpen. 373 land- en zeever kenners, 31 loodsen en voortrekkers. 66 leidsters en leiders, waarbij dan nog komen de commissarissen (3), de leden van de plaatselijke commissies (44), de ereleidsters en -leiders en dc ereeom- missarissen. „Wellicht vindt de daling zijn oorzaak in onze aanpak en in het leiderstekort. Misschien kan in het nieu we jaar hieraan onze speciale aandacht worden besteed", hoopt de districts secretaris. Uit het verslag blijkt, dat verkenners en welpen deelgenomen hebben aar vele activiteiten, o.a. patrouillewed strijden voor het district, regionale wedstrijden, roeiwedstrijden, begelei ding van de Scheldewedstrijdzwem- mers, der reünie van platbodemjach- ten in Veere, rimboejacht en vanzelf sprekend de zomer- en andere kam pen, enz. loop. De welpen blijven het „zorgen kind". De huisvesting is naar omstan digheden goed te noemen. Hertog van Beijerengroep Goes: De be langstelling van de welpen voor eisen en training is buitengewoon goed. Ou ders worden betrokken bü de insigne- training! Troep en horde zijn behoorlijk ondergebracht. Jacob Valckegroep Goes: Dc horde heeft een te lange wachtlijst De troep draait uitstekend. Schout bjj Nacht Doonnangroep Heinkenszand: Voor de horde een gunstig jaar, voor de troep een zeer moeilijk jaar als gevolg van het ont breken van een gevolmachtigd leider. Het peil van de troep lijdt daaronder, Hoewel de leiding voor de naaste toe komst nog geen oplossing verwacht, meent zy toch 1964 met vertrouwen te gemoet te kunnen zien. Doormangroep Terneuzen: In 1963 veel bijzonderheden voor deze groep GROEPSVERSLAGEN Uit de jaarverslagen van de diverse groepen, die in dit verslag zijn opge nomen, tekenen we het volgende aan: Paul Krugergroep Middelburg: be vredigend jaar. ondanks het feit. dat de verkennersgroep nog steeds met het huisvestingsprobleem te kampen heeft. De onderhandelingen met de gemeente voor een nieuw onderko men verlopen traag. De groep ver wacht in dit jaar in ieder geval een behoorlijk gebouw te krijgen. M. A. de Ruytergroep Vlissingen: Voor de welpenhorde is er sinds enkele jaren een wachtlijst, het aantal verkenners iets verminderd. Scheldezwervers Vlissingen: De leiders bezetting bij de welpenhorde is onvol doende, toestand van spel- en kampeer- materiaal is slecht, dat van het boten- materiaal redelijk goed. ZORGENKIND Watergeuzen Vlissingen: De troep is te groot, door veel activiteiten en fantasie van het kader is er vrijwel geen ve'r- De Middelburgse atletiekvereniging Dy namo houdt zaterdag a.s. op de gemeen telijke sintelbaan aan de Sportlaan een trainingspakkonwedstrjjd. waarmee het Zeeuwse baanselzoen geopend wordt. Deze wedstrijd begint om half 3. Er zjjn momenteel ongeveer 100 in schrijvingen van de verenigingen Zee land Sport en Marathon uit Vlissingen, Schelde Sport uit Terneuzen, Diomedon uit Steenbergen, A.V. '56 uit Goes, en van Dynamo zelf Van Diomedon komt o.a. de atleet Broekhoven, een van de beste hoogspringers van ons land. schel de Sport komt met o.a. Wim den Hamer en Ranschaert Van Dynamo zijn Hein Cujé en Cas Mulder nog steeds gebles seerd. Het programma luidt als volgt: dames: sprinttweekamp 80 en 100 meter, even als voor de meisjes A; meisjes B en C: 60 meter en verspringen: heren sprint tweekamp 80 en 100 meter, 800 meter, 3000 meter; jongens A: sprinttweekamp 80 en 100 meter en 800 meter; jongens B en C: 80 meter en 600 meter. (Advertentie) OLIFANT TE KOOP Natuurlijk, die echte Olifant-borrel van Mclchers-Schiedam is overal te koop. Wees gezellig en pak 'n OLIFANTJE! Proost! (nieuwe verkennersleider, uitvoering plan voor nieuw groepsgebouw en de samenvoeging van net district Zeeuwsch-Vlaanderen met Zeeland Voor het nieuwe gebouw verdienden de verkenners en welpen in de a" lopen vier jaar 10.000! NIEUW BOUWPLAN Stanleygroep Oostburg: De verkenners kampen met een tekort aan leiding, waarin moeilijk is te voorzien. Het groepscomité is niettemin bezig er ver betering in te brengen: er bestaan nieuwbouwplannen is samenwerking met de r.-k. groep St. Baafsgroep Aardenburg: Financieel was 1963 een goed jaar, maar het leden- AUTO BOTSTE OP LANTAARNPAAL Een door A. C. J. v. d. D. uit Bergen op Zoom bestuurde auto ie woensdagavond de rijksweg In Goes tegen een lan- macht over het stuur kwijt, toen de auto wat te dicht langs de kant van de weg reed en wegsllpte. De koplamp werd in gedrukt en het linkervoorspatbord liep eveneens schade op. t Advertentie) FILMS IN ZEELAND Zitting politierechter Middelburg Het programma van dit weekeinde ziet er nogal gewelddadig uit, variërend van spionage tot de mythologie. In zo'n pro gramma voelt Eddie Constantino zich uiteraard thnis. We zien de krachtige charmeur in CITY (Middelburg) waar hij zijn ware aard weer eens toont in een De kring Middelburg van oud-padvin ders probeert nieuwe leden te winnen en tevens elders in Zeeland nieuwe krin gen op te richten. VANDAAG Middelburg - Vnn Benthem en Jutting Ex positie werken van Piet Bulthuis. 918 uur City Eerst de vrouwtjes. 20 uur. 14 Electro Doden betalen dezelfde prU». 19.30 uur, 18 J Bogardzaal Jaarvergade ring „Kweeklunt". 19 30 uur Vlissingen - Alhambra Spionage in Hong kong. 20 uur. 18 laar Luxor R 2 onder terreur, 20 uur. 14 Jaar Britannia Mode show Li belle. 20 uur Goes Grand Hercules legen Udysseus. 20 uur. 14 Jaar Korenbeurs Alliance Fran caise. 20 15 uur Zierlkzee Concertzaal: Lezing over tilm- Journaal voor ZVU. 20 uur Grljpskerke Dorpshuis- Buitengewone le denvergadering coöp kolen ver 20 uur Koudrkerkr Hotel Walcheren Afscheids receptie mr L. A van Splunder, 1830 18 uur Nicuwdorp - Verenigingsgebouw. Vier rak kers en een oude leep. IG uur; 55 dagen in Peking, 19 30 uur ■s-IIecrenhoek - Jeugdhoeve Bcdrijtsapos lol aat. 19.30 uur Terneuzen - Luxor Weit 1st der Weg. 20 Oostburg - Ledeltheater Lawrence o» Ara bia. 19.30 uur. 14 Jaar Wcstdorpe - Kunsthandel Troutzaerte- Ex positie werken Aart Roos Bergen op Zoom Luxor: Alleman, 20 uur. MIDDELBURG Plastic bergruimte moest tegen de grond Onder toezicht van de bouwpolltie is donderdagmorgen aan de Nassaulaan te Middelburg een plastic bergruimte voor een auto afgebroken. Dat gebeurde door gemeentewerklieden in opdracht van het gemeentebestuur. Drie jaar geleden had de heer A. J. achter zijn woning een bouwsel opgetrokken om er zijn auto in onder te kunnen brengen. In juni van het vorig jaar kwamen er van gemeen tewege bezwaren binnen. Donderdag morgen resulteerde dat in de afbraak van de bergruimte. In een goed uur lag het ongeveer vier vierkante meter grote bouwsel, dat was samengesteld uit plastic golfplaten, tegen de grond. A.N.B.B.-AFDELING VIERT 70-JARIG BESTAAN De afdeling Middelburg van de Alge mene Nederlandse .Bouwbedrijfsbond houdt zaterdag a.s. om 3 uur in de Gou den Poorte een receptie ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van deze afde ling. Een bijzondere gast tijdens deze receptie is de 94-jarige heer W. C: L. de Ruijter, die de oprichting van de Middelburgse afdeling heeft meege maakt. De heer De Ruyter is voorzitter geweest van de afdeling Middelburg van de schildersbond, die vroeger apart ge organiseerd was. Later zijn de schilders naar dc A.N.B.B. overgestapt- GEVONDEN VOORWERPEN n politie te Middelburg maakt bekend dal in het tijdvak van 3 tot en met 11 maart 1964 de onderstaande voor werpen aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven. Indien een dezer voorwerpen bij de vinder wordt afgehaald gelieve men hiervan kennis aan genoemd bureau van po litie te geven Handschoenen en wanten, portemonnees met en zonder inhoud, kleine bruine portefeuille, snoeischaar, zwart balletschoentje, stekker voor aanhanger, passer, sleutels, wieldop van auto, gebreide pop, 4 kleuren ballpoint, dub bele bruine fietstas met inhoud, dekzeil, geel bruine sjaal, auto wieldop, zwarte tas inh. broek en witle Jas. schroevedraaier met rood handvat, tabakspijp, pak draadnagels, kleine portefeuille met foto's, brommertas inh. regenjas enz, blauw-witte sierduif, witt fietspomp, rol behang en diplomatentas. VLISSINGEN Lezing Z.V.U. over het filmjournaal in Vlissingen De heer P. Bloemendal, hoofdredacteur van het Polygoonfilmjournaal hield donderdagavond in „Britannia" te Vlis singen een lezing over het ontstaan van het wekelijks filmjournaal. Beter gezegd hy hield een vurig pleidooi voor dit n tionale journaal, zoals hjj zelf zei. Het een publiek geheim, dat Polygoon het de laatste jaren bijzonder moeilijk heeft door de invloed van de televisie. Dat Po lygoon eigenlijk niet bang hoeft te zjjn voor de t.v. liet de heer BToemendal don derdagavond op overtuigende wijze zien. Hij begon met de aanwezigen een blikje te gunnen in de keuken van het film journaal. Hij deed dit met bijzonder veel humor. Daarna kon men kijken naar de film „35 jaar filmjournaiistiek". een film, die een overzicht geeft van het filmjournaal van 1920 tot 1955. Het frappant te zien, hoe de filmtechniek zich in die jaren heeft ontwikkeld. Voorts liet de heer Bloemendal enkele filmbeelden zien van buitenlandse film journaals. Duidelijk kwam naar voren dat men in Nederland hogere eisen stelt aan de nieuwsgeving. Bijzonder boeiend waren de korte filmpjes, die Polygoon heeft gemaakt over diverse onderwer pen. zoal3 een tentoonstelling, de dui vensport en de kinderpostzegels. Hier mee heeft de heer Bloemendal duidelijk aangetoond, dat het filmjournaal een andere functie heeft gekregen doordat men moet concurreren met het t.v.-jour- naal. De bijzonder geslaagde avond stond onder auspiciën van de Z.V.U. ZOUTELANDE Gemeenteavond Dezer dagen melden de leden van Hervormde Gemeente te Zoutelande t gemeenteavond onder leiding van ds. van Dullemen. Ds. Van Dullemen hield een inleiding over de Heilige Doop. Op dit onderwerp volgde een drukke be spreking. Na de pauze werden verschil lende vragen beantwoord betreffende het gemeentelijk leven. Aanbestedingen in Zoutelande B en w. van Zoutelande hebben don derdagmorgen in het openbaar aanbe steed het vernieuwen en verbeteren van duinovergangen, bestaande uit houten trappen in de gemeente Zoutelande. Dit werk werd gegund aan de firma P. Huibregtse te Westkapelle. die met 10.800 de laagste inschrijver was. De overige inschrijvers waren de fa. Lie- vense en Huibregtse te Westkapelle. 11.150,fa. Bóone en Besuyen. Oost- kapelle. 11.400,—e fa. J. M. Goede- mondt. Vlissingen. 11.400.fa. C. v, d. Klippe. Vlissingen. 11.750.fa. C. van Wallenburg, Middelburg, 11.800, en fa. J. A. Leys, Oostkapelle, 12.000. Tevens hebben b. en w. aanbesteed het erbeteren van de duinovergang bij „Deep Dean" en het maken van een aansluitend wandelpad te Zoutelande. De laagste inschrijver hiervoor was de firma J. la Gasse te Koudekerke met 21.283.De overige inschrijvers wa ren de firma's Boone en Besuijen te Oostkapelle, 22.000,— asfaltbestra- ting) en 24.000,(klinkerbestrating), P. Huibregtse, Westkapelle, 22.800, en fa. Lievense, Westkapelle 23.000. WESTKAPELLE Jaarvergadering kiesvereniging C.H.U. Dc kiesvereniging der C.H.U. te West kapelle hield dezer dagen onder voor zitterschap van de heer P. Lievense Jz. haar algemene vergadering in het her vormd jeugdgebouw. De voorzitter prak een openingswoord naar aanlei- ling van Dniël 3. De secretaris, de heer van Boogaard las het jaarverslag voor. waaruit bieek dat het ledental constant was gebleven. De penningmeester, de heer P. Lievense Cz.. kon vermelden dat het jaar 1963 met een batig saldo van ruim 3300 was ■afgesloten. Na de pauze sprak het raadslid P. K. van Rooijen over diverse gemeente zaken. waarop een vruchtbare bespre king volgde. DOOR MIDDEL VAN GEMEENTEBLAD Het doelwit van ztjn onnavolgbare acties is ditmaal het onschadelijk maken van een bende in verdovende middelen. Veel moeite kost deze opdracht hem natuur lijk niet en zo en passant vindt hij ook nog gelegenheid om de schone Juliette uit bandietenhanden te redden. We noemden spionage en doelden daar mee op de film, die in Alhambra (Vlis singen) te zien is: „Spionage in Hong kong". De cosmopolitische havenstad Hongkong is een geliefd onderwerp voor avonturenfilms. In deze film zien we Brad Harris en Marianne Koch in ob scure omstandigheden tegen een ach tergrond van opiumkitten en smokkel- jonken. Een Duitse produktie in Ameri kaanse kleuren over een Chinese stad. Voor de mythologie naar Grand (Goes) waar de onvermoeibare Hercules zich dapper weert in een Italiaanse rolprent. „Hercules tegen Odysseus" luidt de titel en Georges Marchal. Michael Lane, Al- lessandra Panaro en Dominique Bos- schero spelen de belangrijkste rollen. Nog een stoere figuur van het witte doek: Lino Ventura, die de hoofdrol speelt in „Doden betalen dezelfde prijs". Electro (Middelburg). Geza Radvanyi lekende voor de regie van deze Franse thriller, een spannend relaas over de vlucht van drie bandieten, die onver wacht eindigt. zijn drie bandieten aan de haal ge ga; Zij belanden echter op een lichtschip, waar zich een drama voltrekt, wanneer de vluchtelingen trachten de bemanning tot muiterij aan te zetten. James Ro bertson Justice speelt de rol van de in drukwekkende kapitein Freytag met Helmut Wildt als zijn tegenspeler. zien in Luxor (Vlissingen). De uitvoerder J. C. van Z. uit 's-Hertogenbosch kon geen nee zeggen als men hem verzocht er gens mee behulpzaam te zijn. Hij had anderen willen helpen. Daar mee had hij zichzelf ook geholpen: van het kantje in de sloot. Want Van Z. deed de karweitjes ten na dele van zijn werkgever. Met het bewijzen van vriendendiensten zou hij bij elkaar 845,aan mate riaal achterover hebben gèdrukt. Dat was donderdag voor de Mid delburgse politierechter mr. B. S. Sieperda reden om hem een on voorwaardelijke celstraf van twee weken op te leggen. Daarnaast werd de uitvoerder veroordeeld tot voorwaardelijke gevangenisstraf van zes weken. De eis van de offi cier van justitie mr. T. Lebret luid de: acht weken onvoorwaardelijk. De onregelmatigheden waren aan het licht gekomen toen Van Z. als uitvoerder in Goes werkte aan de bouw van „Hui De Berg" te Goes. Van Z. was werk- ner van de firma Van L. Tijdens het rk zou de uitvoerder opperlieden op dracht hebben gegeven materiaal naar verschillende plaatsen te brengen. Met het materiaal, dat voor de bouw be stemd was, ging hij naar particulieren, waar in de avonduren karweitjes werden opgeknapt. Op de ene plaats werd een douchecel ingericht en op een ander adres werd een schoorsteenmantel opge trokken. Het geld dat hy voor het mate riaal vroeg werd met twee anderen ge deeld. De officier van justitie vond een ernsti ge terechtwijzing op zijn plaats, Van Z. was de man, die bij het goede werk over dag en 's avonds bij het slechte werk de leiding had. Ondanks het feit dat de bouwvakkers momenteel de hebben heeft hij getracht om daar met duistere praktijken nog dubbel en dwars aan bij te verdienen", aldus de officier die betoogde dat diefstal van materiaal op bouwwerken veel voorkomt en dan meestal op grote schaaL 99 Sterke verhalen ontzenuwen.... De gemeente Kattendijke is een voorlichtingsblad, dat onder alle ers moet worden verspreid en waar- an het raadhuis uit de nodige expli catie wordt gegeven over bepaalde plan- over nieuwigheden, over benoe mingen en over nog veel meer. Dat is donderdagavond in de vergadering van de raad te Wiihelminadorp nog eensduidelijk naar voren gekomen. De heren kwamen er met een paar sterke verhalen aandragen, waaraan burge meester P. J. Evers af en toe kop noch staart kon ontdekken. En die „stories" moesten dan de opinie over een bepaal de zaak uit een van de kerndorpen Kattendijke of Wiihelminadorp weer geven. Met name de heer C. P. van de Schraaf begon al die praatjes, mees- al voortkomend uit een vleugje van rivaliteit tussen de beide dorpen, toch een beetje te. gortig te vinden Hij drong er daarom op aan nu eindelijk eens een gemeenteblaadje te laten verschijnen, waarin de inwoners dan van tijd tot tijd over „het fijne" bepaalde plannen en kwesties kunnen worden ingelicht. Men heeft in Kat tendijke al eerder een poging onder nomen zo'n gemeenteblad uit te ge ven, maar ter secretarie is dat toen op moeilijkheden gestuit, hard toel Zodra echter de Boterkoeken gingen er in als koek De te Middelburg gehouden boter- koekenweek ten bate van de actie om gelden te verkrijgen voor de restauratie van het historische Duyschotorgel en de kerk der evang. luth. gemeente, is een suc ces geworden. Ruim 14.000 boter koeken zijn er verkocht. Na af trek van de noodzakelijke onkos ten is een bedrag van 1116.— in de restauratiekas gestort. Se dert 1961 zyn vele acties gehou den, als bazaars, verkoopdagen, verloting, concerten, filmavond, oud-papieractie (OPA) enz. Hier door en door de subsidies is veel binnengekomen, maar toch is er nog een belangrijk bedrag nodig. Hiervoor staan nieuwe acties op stapel. Intussen nadert de restau ratie van de kerk zijn voltooiing Met de opbouw van het orgel wordt een dezer dagen begonnen. deze avond nieuw benoemde ambtenaar, de heer J. Schuit, in de gemeentelijke zaken zal zijn ingewerkt zal Kattendijke zo'n voorlich tingsorgaan laten verschijnen. De heer Van der Schraaf was ervan overtuigd, dat dan heel wat wanbegrip over en weer zal kunnen worden opgeruimd. Burgemeester Evers zegde toe, dat er desnoods overuren voor zullen worden gemaakt... Overigens kregen de heren nu al te horen, dat het bijvoorbeeld met de voorziening in de vacature, ontstaan aan de „bewaarschool" in Kattendijke. heel anders ligt dan hier en daar werd verondersteld Kattendijke heeft de „be- vaarschool" moeten sluiten sinds de kleuterleidster is getrouwd en zal tot september zijn kleuters zelf moeten vermaken. Dan pas zal een nieuwe leid ster van de opleiding komen om de taak van haar voorgangster over te nemi En wat de vernieuwing van het wegdek op de Zandweg tussen Kattendijke en Kapelle betreft burgemeester Evers kon meedelen, dat het met de plannen de goede richting opgaat! De taxatie commissie heeft de onderhandelingen over de grond, die daarvoor nodig is, nu bijna „rond" Mogelijk zal het werk dit jaar nog kunnen worden aanbesteed. Waarschijnlijk zal de gemeente Katten dijke binnen enkele weken een aparte raadsvergadering over dit onderwerp no dig hebben. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 11-3: Suorva Gent, Mowe van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 11-3 Zaanslroom naar Shoreliam. Zwarte Zee naar zee. Suorva r.a&r Narvik. 12-3- Mowe naar Malmö. Gepasseerd naar Antwerpen op 11-3: Neptu nes van Londen. Tarzan van Londen. Virgo van Londen. Draco van Cadiz. Twin van Boston. Noordstad van Londen. Cascade van zee naar Terneuzen. Appingednm van Le Havre. Sommelsdtjk van Le Havre. Noblesse van Hull. Nassauhaven van Rotterdam. 12-3- Cresta van Rochester, Energie van Rotter dam, Camerounkust van Amsterdam, Benin- kust van Hamburg, Dolores van Dover, Rex van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 11-3: Forel naar Londen van Gent. Catharinn naar Ier land, Garoet naar Rotterdam. Eagle naar Londen. Zeester naar Dublin. Patricia naar Ierland. Leonidas naar Rotterdam. Henny-J naar zee. Jutland naar St. Malo. Nore naar Rotterdam. 12-3: Dollard naar Rotterdam van G.ent. Spirit naar Ipswich. Meeuw naar Du blin. Beppie naar Aarhus van Terneuzen. Victory naar Hamburg. Draco naar Amster dam. Metre naar Rotterdam. Ambtswoning In de vergadering van donderdagavond erd besloten de bouw van de nieuwe ambtswoning voor de burgemeester te gunnen aan de firma F. J Weststrate en Zn te Kattendijke. Als gevolg van de loonsverhoging in de bouwsector moest de aanvankelijke raming met tien pro cent worden opgevoerd tot een bedrag van f 61600 De heer J. van Sabben stelde een pikan te vraag: „Heeft het nog wel zyn nut, deze woning te bouwen nu we een plan tot gemeenteiyke herindeling op tafel hebben?" Maar hy werd onmiddeliyk tot andere gedachten gebracht. Burgemees ter Evers: „We moeten doen of er niets de hand is, of we het gevecht voo zelfstandigheid glansrijk winnen." Op een vraag van de heer W. D. de Jon- verd nog geantwoord, dat de Wilhel- tninapolder mettertijd de woning tegen boekwaarde zal overnemen. De heer L. de Pree kreeg nog van wethouder J. Smit toegevoegd, dat hij „al een halve Goesenaar is", toen hij de veronderstel ling opperde: „Gaan al onze huizenbezit tingen dan naar Goes?" Hel waren nog maar „lachertjes" over deze ernstige zaak van de herindeling an gemeenten op Zuid-Beveland. deze vergadering werd het ontwerp G.S nog niet serieus behandeld. Op v stel van de burgemeester zullen de raadsleden het eerst laten bezinken en goed bestuderen om de strategie voor di zelfstandigheid te bepalen en het plan daarvoor in een bijzondere vergadering op te maken. De raad gaf in deze vergadering zijn goedkeuring aan twee gemeenschappe lijke regelingen: die voor het Veerse Meer en die voor de ambulancedienst op de Bevelanden. Men betuigde adhesie aan een raadsbesluit van de gemeente Utingeradeel. waarin by de minister wordt aangedrongen op afschaffing van de gemeenteclassificatie. In het uitbreidingsplan van Katten dijke werd deze avond het eerste perceeltje grond voor particuliere wo ningbouw verkocht aan de heer M. van Dalen te 's-Heer-Arendskerke. 20 kltBrvn S traniparani* houttinun eiste tegen Van de B een voorwaarde-' Middelburgse politierechter mr. B. S. lijkt.- celstraf van vier weken en drie I Sieperda over het ryden van mevrouw proeftijd met een duidelijke geld- M. H. de J.-P. uit Terneuzen. Hij het "boete van f300,— en tegen A dc per- nemen van een bocht had zij op 30 ok- soon op dc achtergrond een voorwaar- tober van het vorig Jaar in itii amal delijke celstraf van tv.ee weken cn drie straatje te Terneuzen een fietsend kind jaar proeftijd met oen geldboete van gegrepen. Uit het verhoor viel op te nu- f150 ken. dat de automobiliste in paniek had x gehandeld. ZU kon zich niet herinneren Viit man of ze geremd had. Wel had ze de koppe ling ingedrukt. Y'Uf man sterk op een rUtje naast elkaar Dal er van remmen gMrn sprake was ge stonden de Vlisslngers R. van B-, J. M„ V1(.| op le maken u:t de „stukken", G. .1. O.. W. A- de II. en J. V.. allen vvaarin werd verteld da*, mevrouw D<- werknemers van een bergingsbedrijf. Zy mf.. onverminderd'- Mildheid d> 'r-'p moesten voor de politierechter verscby- op wa8 Rcre<jen Het meisje raakte bij nen omdat zij samen in vereniging, loen de aanrjjding ernstig gewond- Zij ligt zü een gezonken schip in de veerhavenmomenttiel nog in ziekenhuis. De of- van Ycrseke aan de grond hadden gezel, ,icier merkte in zljn requisitoir eve-n ter- goederen van hel schip hadden gehaald.zjjde op. dat mevrouw De J ni' t be- Dat gebeurde op 3 oktober paald attent had gehandeld door zich Op de zitting brachten J M en W de helemaal niet meer van de toestand van H naar voren, dat zij eerst toestemming het meisje op de hoogte te 'ellen, hadden gekregen om de spullen van .,'t Werd toch niet gewaardeerd". boord tc halen Toen later bericht werd gegeven, dat dit helemaal niet mocht en men het bevel kreeg alles terug te bren gen bleken plotseling allerlei voorwer pen kwijt te zijn. De politierechter, die het nogal bedenkelijk vond dat de ber gers toestemming hadden gekregen om het materiaal van boord te halen, be sloot de zaak voor nader onderzoek te rug te, verwijzen naar de rechter-com- mïssaris. De Vlissinger C. J. M. was het er wel mee eens dat hij op 4 december van het vorige jaar meer had gedronken dan goed voor hem was. Na cafébe zoek was hij op de brommer r.aar huis gegaan. Omdat hij niet helemaal zeker van zichzelf was stapte hij tel kens af als er verkeer aan kwam. Zijn woning heeft hij strubbelingen kunnen tien meter voor zijn huisadres vatte de politie hem in de kraag, f75,— subs. 15 dagen eiste mr. Lebret. Mr. Sieperda vonniste conform. Het was een driftbui edelachtbare, be kende J. D. uit Wissenkerke, die op 19 oktober van bet vorig jaar een klinkende oorvüg bad uitgedeeld aan het knaapje, dat zijn zoontje kort te voren een mep had verkocht. De officier vond een geld boete van f 30,subs, 6 dagen op zyn plaats. 99 „Slappe figuur De raadsman van Van Z. vestigde de aandacht op het feit, dat het totaal bedrag van de verduisterde bouw materialen niet f 845,— maar onge veer f 500 bedroeg. Hy schetste zijn cliënt als een te slappe figuur voor de taak welke hem op de schouders was gelegd. De raadsman vroeg de politie rechter ten slotte om clementie. „Mijn cliënt is als de dood voor gevangenis straf". zo zei hij. A. L. van de B. en A. uit 's-Hertogen- bosch die van de duistere praktijken van Van Z. hadden geprofiteerd kregen respectievelijk vier weken voorwaarde lijk en f 150 boete en twee weken voor waardelijk met f 100 boete. Mr. Lebret Dr. S. L. Mansholt heeft woensdag in Parijs verklaard, dat het gevaarlijk zou zyn nu reeds nieuwe organen naast de bestaande Europese instellingen te laat sen voor het organiseren van poli- ieke en militaire samenwerking. De meningsverschillen tussen de zes ge- meenschapslanden ten aanzien van de structuur van het politieke Europa en zyn plaats in de wereld zyn nog te groot, zo zei hij. Dr. Mansholt. vice-voorzitter van de E.E.G.-commissie, verklaarde dit in een rede vor het vierde congres van de vrije vakbeweging in de Europese ge meenschap. Zijn verklaring komt over een met recente uitspraken van minister Luns, in Londen en Amsterdam. Dr. Mansholt stelde nogeens tegenover de conceptie van het Europa der vader landen van president de Gaulle de nood zaak van een politiek geïntegreerd Europa, dat nauw samenwerkt met de Verenigde Staten in het kader van een Atlantisch deelgenootschap. Hij was voorts van mening, dat een fusie van de bestaande Europese ex ecutieven (E.E.G.-commissie, Euratom- commissie en Hoge Autoriteit van E.G. K.S.) niet meer zal zijn dan een admi nistratieve maatregel, ais ze niet ge paard gaat met versterking van de ae- mocraUsche controle over de gemeen schapsinstellingen. Op het ogenblik worden in Brussel belangrijke besluiten genomen zonder dat de nationale parle menten of het Europese parlement er controle over hebben, zei hij. Naar aanleiding van zyn recente be sprekingen in Washington merkte dr. Mansholt op, dat er mogelijkheden voor een redelijk compromis bij de komende tariefonderhandelingen bestaan voor zover het de industriële sector betreft. Maar men kon dat niet zeggen voor de agrarische sector. waar bepaalde meningsverschillen blijven bestaan. Hij legde er nogmaals de nadruk op, dat de onderhandelingen over de landbouw in het GA..T.T. zich niet zouden kunnen beperken tot simpele handelsbesprekm- „Dat valt me f20,— mee", biechtte D. eerlyk op. „Ze hadden al tegen me ge zegd dat het f 50,zou worden", ver kondigde hy tot grote hilariteit van aantal leerlingen van het Goese lyceum die beslag hadden gelegd op een aantal n,_. banken in de zittingszaal om daar een openbare les staatsinrichting by te wo- De politierechter bepaalde ten slot te de boete op f 20. „Dank U 'wel edelachtbare" sprak de man toen voldaan. Het tweede bedrijf van de krijgsverrich ting op 19 oktober om met mr Lebret te spreken speelde zich na de behan deling van deze zaak af. De hoofdrol werd vertolkt door het echtpaar A. D.-B uit Wissenkerke die voor hun zoon- dat had kennis gemaakt met de handen van J. D. opkwamen. Zij had den die avond het beleg geslagen in de voortuin van het huis van J. D. „Wat ze toen allemaal voor moois en liefs te gen me gezegd hebben weet ik niet. Er was bijna niet tussen te komen. Ik heb ze wel drie keer toegeroepen „mijn erf af", zo verklaarde J. D. die evenals zijn vrouw als getuige werd gehoord. „Ze gingen zo te keer, 't was verschrikke lijk". Het echtpaar A. J. D.-B. kreeg conform de eis een geldboete van f 15, subs, drie dagen opgelegd. P. H. G. t Kamperland, die op 2 november 1963 na een aanrijding met een hekwerk was doorgereden, werd met een geldboete f 30.naar huis gestuurd. „Groveiyk, onvoorzichtig en in ieder ge val onoordeelkundigDit zei de officier van justitie mr. A. L. Andreae donder dagmiddag tydens de zitting van de Paus Paulus verdedigt beleid Pius XII Paus Paulus VI heeft bij de onthulling van een standbeeld van paus Plus XII in de basiliek van Sint Pieter in Rome, diens beleid tijdens de tweede wereld oorlog verdedigd Het was de derde keer dat paus Paulus het beleid van paus Pius in het openbaar verdedigde sedert de vertoningen van Roif Hochhuths to neelstuk „De plaatsbekleder waarin door de nazi's te veroordelen Paus Paulus sprak ter gelegenheid van de 25e verjaardag van de kroning, in 1939, van paus Pius XII. Hij zei dat het optreden van paus Pius gedurende de oorlog „wijs en moedig" was geweest. „Op eminente wijze was hij de vredes- paus, de paus van de menselijke rech- klassen", aldus paus Paulus. „Geen en kele paus sprak of schreef zo veel. Het leerstellige werk van Pius XII vergroot het culturele erfgoed van de kerk ruime mate". automobiliste, die tot het laaUt toe bleef volhouden, dat het meisje aan de linkse kant van de weg had gereden Dat leek mr. Andreae niet aannemelijk. Uit de verklaring van mevrouw V.-T. uit Sas van Cent. had hij dit niet bepaald kun nen opmaken. Voor deze keer wilde dc officier van Jus titie het nog houden bij een geldboete. Hij vorderde f 200,met als bijkomende straf een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Mr. Sieperda vonniste conform Over de schade, die de Middelburger Van H ondervond van een schoolreisje dat niet doorging was er tussen hem en zijn stadgenoot C. G de G. onenigheid ontstaan. Dat resulteerde in het uitdelen niet zonder van klappen. „De G sloeg op mijn han- halen. want den Dat was de eerste klap betoogde 99 Valt me mee Van H. De officier meende, dat Van H. van een vreedzame mug een agressieve olifant had gemaakt Hij achtte een geld boete van f 50 op zijn plaats. Mr. Sieper da vonniste conform Bovendien werd de door De G ingestelde civiele vorde ring van f 73.50 wegens schade aan een kledingstuk, toegewezen. Marktberichten VISMIJN COLtJNSPLAAT 131 kg exportgarnalen 2.272,35, 6 kg schar, 13 kg bot. 394 kg schol. MARKTBERICHT BARNEVELD COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING EDE. 12 maart- Weekaanvoer ca- 1.200.000 stuit*. •eiling werden gebracht. Handel flauw. Prijzen 'in per 100 stuks). Eieren van 51—31 gram 12^5—12.52; 54—53 gram 12.57—13.03: J-ï—62 gram 13^0—13.15: 62—65 gram 13.00—13.42. EIERVEILING S B E. Aanvoer 512.583 stuks, handel traag. Prijzen (In 1 per 100 stuks) Eieren van 3717 gram 7.54—10.50 50—61 gram 12,22—12,87; 61—72 gram 12.6214.66: eendeëieren van 1366 gram 9.9010.09: 6770 gram 10.2610,74. EIERMARKT BARNEVELD. Aanvoer ca 1-800.000 etuk*. handel traag. Prijzen (in f per ICO stuks) Eieren van 56 gram 12.2513.50: alg. prijs 12^0; kg-prtjs 2.03 op basis 6:.5 gram. VEILING ST-ANNALAVD. Uien middel 13JO—15_=-0. bonken 18.40. drie lingen 15.98. plektere 15.29. Aanvoer 46 ton. Dividenden FORD. In de vergadering van de raad van be heer der N.V. Nederlandsche Ford Automobielfabriek is besloten aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhou ders voor te stellen het jaardividend voor het boekjaar 1963 te bepalen op 25 procent (onv.). waarvan reeds tien pro cent als ïnterimdividend werd uitge keerd. KRASNAPOLSKY Commissarissen van Grand Hotel Kras- napolsky N.V. hebben besloten op de op april te houdeh jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1963 een di vidend uit te keren van 17^4 procent in contanten (onv.). AMERICAN ENKA CORPORATION American Enka Corporation, de Ameri kaanse dochteronderneming van Algeme ne Kunstzijde Unie N.V. (A.K.U.i heeft over het eerste kwartaal van 1964 een dividend van dollars 0,35 per aandeel ge declareerd. Over het vierde kv.-artaal van 1963 werd eveneens dollars 0.35 betaald. O.G.E.M. De raad van commissarissen van de N.V. Overzeese Gas- en Elektriciteitmaat schappij heeft besloten aan de in juni as. te houden algemene vergadering aandeelhouders voor te stellen het divi dend over het boekjaar 1963 vast te stellen op 14 procent in contanten (vo rig jaar 13 pet) De raad van beheer van de N.V. Natio naal Bezit van Aandelen O.G.E M. zal de eveneens in juni a s te houden alge mene vergadering van aandeelhouders een gelijkluidend voorstel doen HOOGOVENS In de vergadering van de raad van com missarissen der Koninklijke Nederland sche Hoogovens en Staalfabrieken NV. is op voorstel van de directie besloten aan de algemene vergadering van deelhouders, te houden op 21 april - :e stellen over het boekjaar 1963 een di vidend uit te keren van 4 pet (vorig ïaar 4 pet) op de prioriteitsaandelen en 20 pet (vorig jaar 20 pet) op de gewo ne aandelen Van het dividend op de ge wone aandelen werd in december 1963 reeds 6 pet in de vorm van een interim dividend uitgekeerd. De vergadering van de raad van com missarissen van Breedband N.V heeft op voorste) van de directie besloten aan de op 21 april te houden algemene v gadenng van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1963 een divi dend uit te keren van 20 pet (vorig jaar 17 pet). Hiervan werd in december 1963 reeds 6 pet in de vorm van een interim- dividend uitgekeerd. Heden overleed na een langdurig gedragen lij den nog geheel onver wachts onze geliefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder en zuster TANNEKE MARLA KOTVIS, echtgenote van Pieter de Poorter in de ouderdom van ruim 75 jaar. Schoondijke: P. de Poorter. Watervliet (B.): M. Klaasen Schieman. J. Klaasen. Schoondijke: S. van Kouwenberg Schieman. C. van Kouwenberg. Breskens: T. van Quekelberghe Schieman. W. van Quekel berghe. Hoogvliet: A. de Poorter. S. de Poorter Boidin. Uzendijke: K- de Poorter. E. de Poorter Hofman. D. de Poorter. M. de Poorter Hofman. Zuidzande: P. de Poorter. C. de Poorter Wage. Schoondijke. 12 maart 1964. Biltstraat 4. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 16 maart a.s. vanaf „Laus Deo" om 3 uur. Heden behaagde het de Heere van ons weg te nemen onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, broer en oom ADRIAAN MEEUWSE, weduwnaar van Anna Houtekamer in de ouderdom van 75 jaar en 10 maanden. Krabbendijke: B. Meeuwse. G. Meeuwtse. C- Meeuwse Schouwenaar. Kruiningen. C. Hyssen Meeuwse. H. Hljssen. Krabbendyke: M. Meeuwse De begrafenis zal plaatshebben D.V. op zaterdag 14 maart a-s. op de algemene be graafplaats te Krab bendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5