Zeeuwse padvinders voelen steeds meer behoefte aan kampeerterrein Uitvoerder knapte karweitjes op met gestolen bouwmaterialen Raad Oud-Vossemeer zelf woningen toewijzen Ledental district ging achteruit Opening atletiek baanseizoen in Middelburg AGENDA NOORD-ZEELAND Gunstig jaar voor Nutsspaarbank Tholen Raadsman: hij kon geen nee zeggen' VRIJDAG 13 MAART 1964 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JAARVERSLAG OVER 1963 De Zeeuwse padvinders voelen steeds sterker de behoefte aan een eigen groot kampeerterrein. Aldus meldt de heer J. F. Verniel, de secretaris van het district Zee land van de Nederlanders padvin ders, in het jaarverslag van het district over het afgelopen jaar. Niet alleen de Zeeuwse verkenners en welpen zullen dan gebruik ma ken van een dergelijk eigen ter rein, maar ook buitenlandse groe pen, die herhaaldelijk de gasten van de Zeeuwen zijn. Het ledental van het district Zeeland beweegt zich in dalende lijn, zo meldt de heer Verniel verder. In 1962 wa ren er 753 (eden, waarvan 280 wel pen, 361 land- en zeeverkenners, 31 loodsen en voortrekkers en 73 leid sters en leiders. Het afgelopen jaar werd afgesloten met 750 leden, waar bij echter in aanmerking moet wor den genomen, dat de Zeeuws-Vlaamse groepen in dat jaar bjj het district Zeeland gevoegd zijn, hetgeen een vermeerdering van het ledental met 51 welpen en 48 verkenners bete kende. Voorts werden in 1963 drie groepen opgeheven. De verdeling van het ledental in 1963 is nu: 280 welpen, 373 land- en zeever kenners. 31 loodsen en voortrekkers. 66 leidsters en leiders, waarbij dan nog komen de commissarissen (3), de leden van de plaatselijke commissies (44), de ereleidsters en -leiders en de erecom- missarissen. „Wellicht vindt de daling zijn oorzaak in onze aanpak en in het leiderstekort. Misschien kan in het nieu we jaar hieraan onze speciale aandacht worden besteed", hoopt de districts- cretaris. Uit het verslag blijkt, dat verkenners en welpen deelgenomen hebben aan vele activiteiten, o.a. patrouillewed- strijden voor het district, regionale wedstrijden, roeiwedstrydcn, begelei ding van de Scheldewedstrijdzwem- mers, de reünie van platbodemjach- ten in Veere, rimboe jacht en vanzelf sprekend de zomer- en andere kam pen, enz. loop. De welpen blijven het „zorgen kind". De huisvesting is naar omstan digheden goed te noemen. Hertog van Bejjerengroep Goes: De be langstelling van de welpen voor eisen en training is buitengewoon goed. Ou ders worden betrokken bg de Insigne- training! Troep en horde zyn behoorlijk ondergebracht. Jacob Valckegroep Goes: De horde heeft een te lange wachtlijst. De troep draait uitstekend. Schout bjj Nacht Doormangroep Heinkenszand: Voor de horde een gunstig jaar, voor de troep een zeer moeilgk jaar als gevolg van het ont breken van een gevolmachtigd leider. Het peil van de troep lijdt daaronder. Hoewel de leiding voor de naaste toe komst nog geen oplossing verwacht, meent zij toch 1964 met vertrouwen te gemoet te kunnen zien. Doormangroep TerneuzenIn 1963 veel bijzonderheden voor deze groep GROEPSVERSLAGEN Uit de jaarverslagen van de diverse groepen, die in dit verslag zijn opge nomen, tekenen we het volgende aan: Paul Krugergroep Middelburg: be vredigend jaar. ondanks het feit, dat de verkennersgroep nog steeds met het huisvestingsprobleem te kampen heeft. De onderhandelingen met de gemeente voor een nieuw onderko men verlopen traag. De groep ver wacht in dit jaar in ieder geval een behoorlijk gebouw te krtjgen. M. A. de Ruytergroep Vlissingen: Voor de welpenhorde is er sinds enkele jaren een wachtlijst, het aantal verkenners Iets verminderd. Scheldezwervers Vlissingen: De leiders bezetting bü de welpenfcorde is onvol doende. toestand van spel- en kampeer- materiaal is slecht, dat van het boten- materiaal redelijk goed. ZORGENKIND Watergeuzen Vlissingen: De troep is te groot, door veel activiteiten en fantasie van het kader is er vrijwel geen ver- De Middelburgse atletiekvereniging Dy namo houdt zaterdag a.s. op de gemeen telijke sintelhaan aan do Sportlaan een trainingspnkkonwedstryd, waarmee het Zeeuwse baanseizocn geopend wordt. Deze wedstryd begint om half 3. Er zijn momenteel ongeveer 100 in schrijvingen van de verenigingen Zee land Sport en Marathon uit Vlissingen, Schelde Sport uit Terneuzen, Diomedon uit Steenbergen. A.V. '56 uit Goes, en van Dynamo zelf. Van Diomedon komt o.a. dè atleet Broekhoven, een van de beste hoogspringers van ons land. Schel de Sport komt met o.a. Wim den Hamer en Ranschaert. Van Dynamo zijn Hein Cujé en Cas Mulder nog steeds gebles seerd. Het programma luidt als volgt: dames; sprinttweekamp 80 en 100 meter, even als voor de meisjes A; meisjes B en C 60 meter en verspringen; heren sprint tweekamp 80 en 100 meter. 800 meter, 3000 meter; jongens A: sprinttweekamp 80 en 100 meter en 800 meter; jongens en C: 80 meter en 600 meter. (Advertentie; OLIFANT TE KOOP Natuurlijk, die echte Olifant-borrel van Melchers-Schiedam is overal te koop. Wees gezellig en pak 'n OLIFANTJE! Proost! (nieuwe verkennersleider, uitvoering plan voor nieuw groepsgebouw en de samenvoeging van het district Zeeuwsch-Vlaanderen met Zeeland. Voor het nieuwe gebouw verdienden de verkenners en welpen In de afge lopen vier Jaar 10.000! NIEUW BOUWPLAN Stanleygroep Oostburg: De verkenners kampen met een tekort aan leiding, waarin moeilijk is te voorzien. Het groepscomité is niettemin bezig er ver betering in te brengen: er bestaan nieuwbouwplannen is samenwerking met de r.-k. groep. St. Baafsgroep Aardenburg: Financieel was 1963 een goed jaar, maar het leden tal van de verkenners baart wel enige zorg. De kring Middelburg van oud-padvin ders probeert nieuwe leden te winnen en tevens elders In Zeeland nieuwe krin gen op te richten. AUTO BOTSTE OP LANTAARNPAAL Een door A. C. J. v. d. D. uit Bergen op Zoom bestuurde auto is woensdagavond op de rijksweg In Goes tegen een lan taarnpaal gereden en daarbij bescha digd. De bestuurder raakte even de macht over het stuur kwijt, toen de auto wat te dicht langs de kant van de weg reed en wegslip te. De koplamp werd in gedrukt en het llnkerv oorspat bord liep éveneens schade op. /Advertentie) 't Zit voor jaren met Ceta-Bever BUITENBIJTS Dieptebom gevonden VANDAAG. Middelburg Van Benthem en Jutting: Ex positie werken van Piet Bulthuis. 918 uur City: Eerst de vrouwtjes. 20 uur. 14 j. Electro. Doden betalen dezelfde prijs. 19.30 uur. 18 Bogardzaal: Jaarvergade ring „Kwecklust". 19.30 uur. Vlissingen Alhambra: Spionage in Hong kong, 20 uur. 18 jaar Luxor: R 2 onder terreur. 20 uur, 14 jaar Britannia; Mode show Libelle. 20 uur Goes Grand. Hercules tegen Odysseus. 20 uur. 14 Jaar. Korenbeurs: Alliance Fran- caïse. 20 15 uur. Zlerikzce Concertzaal: Lezing over film journaal voor Z.V U 20 uur. Grijpskcrke Dorpshuis: Buitengewone le denvergadering coöp. kolen ver20 uur Koudekerkc Hotel Walcheren: Afscheids receptie mr. L. A. van Splunder, 16.30 18 uur Nieuwdorp Verenigingsgebouw: Vier rak kers en een oude Jeep. 16 uur; 55 dagen in Peking. 19 30 uur 's-Heerenhoek Jeugdhoeve. Bedrfjfsapos- tolaat, 19 30 uur. Terneuzen - Luxor. Weit 1st der Weg. 20 Oostburg Ledeltheater: Lawrence of Ara bia. 19.30 uur. 14 jaar Wcstdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Aart Roos Bergen op Zoom Luxor: Alleman, 20 uur 14 jaar. Tussen de overgang bij Toledo's Pad en het pad naar de uitkyktoren in Wester- schouwen hebben voorbijgangers dezer dagen een dieptebom ontdekt <lde juist boven het zand aan de hoogwaterlijn uitstak. De mijnopruimingsdienst heeft dit oorlogstuig, dat 150 kilogram dyna miet bevatte, inmiddels verwijderd. ZIER1KZEE Toneelgroep „Theater" voor Z.V.U.-Kunstkring De toneelgroep „Theater" komt volgen de week woensdagavond in de Zierik- zeese Concertzaal voor de Z.V.U. en de Kunstkring Zierkizee met het spel in drie bedrijven van Marcel Achard „Mag ik met U meespelen?" De auteur heeft daarin drie rivalen rondom een mooie isabelle gezet. En er gaat heel wat aan vooraf, voordat er twee aan kant wor den gezet en de derde als minnaar wordt aangenomen. Onder regie van Ton Lep- sink en m een vertaling van Riny van Slingelandt zorgen Jan Gorissen. Piet Kamerman en Joop Keesmaat voor de figuren van de rivalen. Shireen Stroo ker zet Isabelle op de planken. Jan Kie- boom „maakt" de onvermijdelijke tele grambesteller. Er lopen voor deze voorstelling weer extra bussen uit de riohtlng Schouwen. THOLEN Uit het jaarverslag 1963 van de stich ting Nufsspaarbank Tholen te Tholen blykt, dat het 128ste boekjaar weer een enorme groei voor deze spaarbank heeft gebracht. Het inleggerstegoed steeg tot bijna drïe-«n-een-half miljoen gulden. Het aantal spaarders naderde de 2700 vry dicht. Er werden dit jaar 500 posten meer verwerkt dan het voorgaande jaar. De omzet (inh>; -+- terugbetalingen) be droeg 2.576.000, ruim 400.000 meer dan vorig jaar. In de plaats Tholen is een percentage van 55,2 pet. van de bevolking spaarder by de Nutsspaarbank. Dit is 1,2 pet. ho ger dan het vorig jaar. Van de eiland- Jaatsen steeg het inleggerstegoed in )ud-Vossemeer aanmerkelijk; de andere ilaatsen geven ook een stijging te zien. Iet inleggerstegoed van de eilandzlttin- ;en bedroeg J 784.000 (vorig jaar 725.000). In totaal staat 17.4 pet. van de totale eilandbevolking als spaarder by de Nutsspaarbank ingeschreven (vo rig jaar 16.8 pet.). De totale reserve steeg met ruim 12.000 tot een bedrar van 152.252,07. Aan belegging in d vorm van hypotheek staat een bedrag uit van ruim twee miljoen gulden en aan aandelen een bedrag van ruim 1,2 miljoen gulden. Het schoolsparen waar mee ruim 50 pet. van de leerlingen der deelnemende scholen spaart, gaf ook weer goede resultaten te zien. De 100 guldenclub had ongeveer hetzelfde re sultaat als vorig jaar. Er werden over 1963 in totaal 58 babyboekjes uitge reikt, wat zes meer was dan vorig jaar. Er werden niet minder dan 1535 busjes geledigd (vorig jaar 1387) met een to taal bedrag van 50.839.08. Het aantal deelnemers aan de jeugdspaarwet was 149 (vorig jaar 132). terwijl ook de ambtenarenspaarregeling een styging vertoonde. Steeds meer wordt ook ge bruik gemaakt van de giro (179 posten er aan vorig jaar. Jaarvergadering N.C.B.O. De afdeling Tholen van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel hield haar jaarvergadering in hotel „Zeeland" te Tholen. De voorzitter, de heer P. J. Drooger, opende de vergadering met schriftlezing en gebed en heette met een kort welkomstwoord alle aanwezigen welkom. Een lid van het hoofdbestuur de heer J. Goudswaard, hield een inlei ding over de verschillende facetten van het hondswerk en beantwoordde de hier over gestelde vragen. In de eerste pauze was er een bestuursverkiezing waarbij de heer A. van Dijke werd herkozen als alg. adjunct. Na de pauze werd een verloting gehou den waarna de heer Cornelisse uit Tho len enkele films vertoonde. In zijn slot woord dankte de voorzitter dc heer Cor nelisse voor het gebodene en sloot de secretaris de vergadering met dankge bed. BROUWERSHAVEN Jaarvergadering „Apollo" Vorige week hield de muziekvereu.ging Apollo te Brouwershaven haar jaarver gadering in hotël „Graaf Floris V". Ir zijn openingswoord heette de voorzitter dé heer W. v. d. Bos. in 't bijzonder wel kom het erelid de heer W. C. Braam Goedgekeurd werd het uitgebreid jaarverslag van de secretaris, de heer j. B. Grootjans. Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer T Dijke gaf aan inkomsten te zien e drag van 2783,10 en aan uitgaven 2512,36 zodat een batig saldo resul teerde van 270.74. De bescheiden wa ren door de leden der kascontrolecom missie, de heren P. Pannekoek en J. de Jonge in orde bevonden. De voorzitter beklemtoonde nog eens uitdrukkelijk, dat de leden zuinig met de muziekin strumenten moeten omspringen, gezien de grote uitgaven, welke de aanschaf van een nieuwe piston en cor benevens het reviseren en vernikkelen van een tu ba het afgelopen jaar hebben gevergd. Inmiddels was de heer P. dc Moor. voor zitter der middenstandsvereniging „De Corridor" ter vergadering verschenen, om namens genoemde vereniging Apollo te bedanken voor de medewerking tij dens de St.-Nicolaaswinkelweek, waar van de baten bestemd waren voor de vier korpsen in de vier kernen. Spreker hoopte met een gift van 190 ae mu ziekvereniging een welkom geschenk te hebben aangeboden. Hij prees voorts de goede samenwerking tussen het korps en de plaatselijke festiviteiten. Wederke rig dankte Apollo's voorzitter de heer De Moor voor de gift en deelde mede, dat steeds een beroep op de muziek ge daan kan worden. De aftredende leden, de heer W. v. d. Bos (voorzitter) en A. de Jonge (2e secretaris) werden met algemene stem men herbenoemd. De heer J. van Beve- ren zag liever zijn zetel door een jon ger lid bezet en de heer A. v. d. Velde zag ook liever in zyn plaats een ander, omdat hij wegens zijn werkzaamheden buiten het eiland vertoeft. In de vacatu re Van Beveren werd gekozen de heer J. de Masier en voor v. d. Velde de heer W. Botbijl (vertegenwoordiger drum band). Voorzatter v. d. Bos dankte de scheidende bestuursleden voor hun ac tiviteiten, in het belang van Apollo ver richt. Tijdens de geanimeerde rondvraag wer den nog diverse voorstellen der leden behandeld en in overweging genomen zoals bijvoorbeeld ledenwinactie. dona teursactie. verzorgen der concerten enz. BURGH Jaarvergadering kolenvereniging dagen hield de coöperatieve kolen- vereniging E.M.M. te Burgh haar jaar vergadering in hotel „Het wapen van Burgh". De vooratter, de heer H. J. A. Blom, vertelde in zijn inleiding dat het moeilijk jaar was geweest voor de vereniging omdat er een stagnatie was ontstaan in de aanvoer van kolen. Na een onderhoud met enkele superieuren van de verbruiks-coöperatie was hier verbetering in gekomen. Voorts herin nerde hij eraan, dat de aankoop van en kele gebouwen een goede gedachte was geweest. Uit het rapport van de ver haar snelle optreden de schade aan de was. De heer J. C. den Boer aankte de huidige beheerder-administrateur, de heer J. Tuinman voor het vele werk dat hy voor de kolenvereniging heeft ver richt. Ook de voorzitter dankte de admi nistrateur voor zyn toewijding, en wens te hem bovendien geluk met alle diplo ma's, die hij nu heeft behaald. De verga dering keurde de rekening met een te kort van 1656.23 goed. Inkomsten en uitgaven bedroegen 145.185,69. De ba lans sloot in lasten en baten met een be drag van 116.706,65 met een eigen vermogen van 8871,18. Uit het jaarverslag van de heer Tuin man bleek, dat in het afgelopen jaar 140 kolen meer waren verkocht dan in 1962. Het aantal afnemers steeg van 339 tot 365. Over de verlate levering zei de heer Tuinman, dat de oorzaak hier- de importeurs. Hij dankte de heer J~ Rademaker voor de wijze waar op hij het vervoer heeft behartigd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. Overbeke herkozen. N1EUWERKERK Ouderavond openbare school De openbare lagere school te Nieuwer- kerk hield in „Ons Dorpshuis" een zeer druk bezochte ouderavond. Het hoofd der school, de heer Buysse sprak ZUID-BEVELAND Groene Kruis Wolphaartsdijk verhoogt contributie Dinsdagavond hield de afdeling Wol phaartsdijk van het Groene Kruis haar algemene ledenvergadering in het dorps huis onder leiding van ae voorzitter, dokter A. I. Vos Uit het jaarverslag bleek van een gezond verenigingsleven. Het ledental is het afgelopen jaar ge stegen van 690 tot 702. Zuster A. v. d. Plank legde in 1963 3433 bezoeken af, terwijl de Emmabloemcollecte een be drag van 263,93 opleverde. Tot lid van de ftascommlssie werd gekozen de heer Jac. Braamse in de plaats van de heer C. van Llere. Het voorstel van het be stuur tot contributieverhoging werd aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Js. Katsman Jacz. herko zen, terwijl in de vacatures van de heren Adr. den Herder en B. H. G. ter Haar Romeny werden gekozen de heren Abr. den Herder en Inr. drs. P. A. C. F laerts van Blokland. Tot slot hield heer I. C. Henkes een Interessante le zing met dia's ver zijn leven en werken in Het oerwoud van Suriname. SINT -PHILIPSLAND Modeshow voor Chr. Plattelandsvrouwen Dinsdag vergaderde de chr. Plattelands vrouwen. afdeling St.-Philipsland in „Ons Dorpshuis". De N.C.V.B. was ook uitgenodigd. De gehele zaal was gevuld. De presidente, mej. Neele opende met gebed en schriftlezing. Het modehuls Rita uit Bergen op Zoom verzorgde een modeshow. Een en ander werd op voor treffelijke wijze gebracht. Vijf dames uit de zaak toonden leuke teen agerjaponnetjes, pantalons, pullovers, suède jasjes en regenmantels. Het leuke was, dat er ook 5 eigen leden meeshow- den; zy brachten mantels. In de pauze stelde net modehuls een waardebon van 50 ter beschikking. De gelukkige was mevrouw v. d. Kleljn-Roozemona. Aan het eind van de show kwamen vier schattige bruidjes op het toneel. Als dank werden de tien mannequins elk t boeket lentebloemen overhandigd. Mej. Van Strien, presidente N.C.V. ging voor in dankgebed. De volgende vergadering is op 12 mei met als spreek ster mevrouw Berghout-Rozeboom te Rotterdam. SIRJANSLAND V erkeersexamen Aan het schriftelijk verkeersexamen te Slrjansland namen negen jongens en meisjes van de openbare lagere school deel. Alle kandidaten werden toegelaten tot het praktische deel van het examen, dat in april zai worden gehouden. Burgerlijke stand SINT-ANNALAND. Bevallen: P. J. van 't Hof—Gunter. z. A. D. AmptGoedegebuure. z. J. H- J. PapeNe- lisse. d Overleden: A. Gunst, 35 j.. wed. v. P. Hage. K. Scherpenisse, 81 e- v. H. van Dijke. A. W van Dijke. 76 e. v. J. Wesaels. P. den Haan, 70 j.. wed. v. C. van Vossen. 26 klearert B transparante houtllnUn WJ Zitting politierechter Middelburg een voorwaarde-1 Middelburgse politierechter s De uitvoerder J. C. van Z. 's-Hertogenbosch kon geen nee zeggen als men hem verzocht er gens mee behulpzaam te zijn. Hij had anderen willen helpen. Daar mee had hij zichzelf ook geholpen van het kantje in de sloot. Want Van Z. deed de karweitjes ten na dele van zijn werkgever. Met het bewijzen van vriendendiensten zou hij bij elkaar 845.aan mate riaal achterover hebben gedrukt. Dat was donderdag voor de Mid delburgse politierechter mr. B. S. Sieperda reden om hem een on voorwaardelijke celstraf van twee weken op te leggen. Daarnaast werd de uitvoerder veroordeeld tot voorwaardelijke gevangenisstraf van zes weken. De eis van de offi cier van justitie mr. T. Lebret luid de: acht weken onvoorwaardelijk. eiste tegen Van de B lijke celstraf van vier weken en drie Sieperda over het rUden van mevrouw jaar proeftijd met een duidelijke geld- M. H. do J.-P. uit Terneuzen. BU het Iboete van f300,— en tegen A. de per-[nemen van een bocht had rij op 30 ok- soon op de achtergrondeen voorwaar-'tober van het vorig Jaar in een %mal delijke celstra? van twee weken en driei straatje te Terneuzen een fieldend kind I jaar proeftijd met een geldboete varI gegrepen, lit het verhoor vlei op te nu- Uit150, ken. dat de automobiliste in paniek had gehandeld. ZU kon zich niet herinneren V lit man ot geremd had. Wel had ze de koppe- 3 ling ingedrukt. Vijf man sterk op een rütje naaxt elkaar,Dal er van ;(..rmen Kccn sprake wat ge stonden de Vlixtingers K van B-. J. M-.Lveest viel op te maken uit dc „stukken", W. A. de 1L en J. V., allen waarin werd verteld da: mevrouw De J. met onverminderde snelheid dc stoep werknemers van een berglngsbcdrUf. Zij moesten voor de politierechter verschU- omdat zy samen in vereniging, toen zy een gezonken schip in de veerhaven van Yerseke aan de grond hadden gezet. goederen van het schip hadden gehaald. -/ljde op dat mevrouw De J niet be- wv,. paakl attent had gehandeld door zich helemaal niet meer van de toestand van De onregelmatigheden waren aan het lieht gekomen toen Van Z. als uitvoerder in Goes werkte aan de bouw van .Hui ze De Berg" te Goes. Van Z. was werk nemer van de firma Van L. Tijdens het werk zou de uitvoerder opperlieden op dracht hebben gegeven materiaal naar verschillende plaatsen te brengen. Met het materiaal, dat voor de bouw be stemd was, ging hy naar particulieren, waar in de avonduren karweitjes werden opgeknapt. Op de ene plaats werd een douchecel ingericht en op een ander adres werd een schoorsteenmantel opge trokken. Het geld dat hü voor het mate riaal vroeg werd met twee anderen ge deeld. De officier van justitie vond een ernsti ge terechtwijzing op zijn plaats, Van Z. was de man, die bij het goede werk over dag en 's avonds bij het slechte werk de leiding had. Ondanks het feit dat de bouwvakkers momenteel de wind mee hebben heeft hij getracht om daar met duistere praktijken nog dubbel en dwars aan bij te verdienen", aldus de officier die betoogde dat diefstal van materiaal op bouwwerken veel voorkomt en dan meestal op grote schaal. „Slappe tiguur' De raadsman van Van Z. vestigde de aandacht op het feit, dat het totaal bedrag van de verduisterde bouw materialen niet f 845,maar onge veer f 500 bedroeg. Hij schetste zijn cliënt als een te slappe figuur voor de taak welke hem op de schouders wai gelegd. De raadsman vroeg de politie rechter ten slotte om clementie. „Mijn cliënt is als de dood voor gevangenis straf', zo zei hij. A. L. van de B. en A. uit 's-Hertogen bosch die van de duistere praktyken van Van Z. hadden geprofiteerd kregen respectievelijk vier weken voorwaarde lijk en f 150 boete en twee weken voor waardelijk met f 100 boete. Mr. Lebret Dat gebeurde op 3 oktober. Op de zitting brachten J. M. en W. de H. naar voren, dat zij eerst toestemming hadden gekregen om de spullen van boord te haler. Toen later bericht werd gegeven, dat dit helemaal niet mocht en men het bevel kreeg alles terug le bren gen bleken plotseling allerlei voorwer pen kwijt te zijn. De politierechter, die het nogal bedenkelijk vond dat de ber gers toestemming hadden gekregen om het materiaal van boord te halen, be sloot de zaak voor nader onderzoek te rug te verwijzen naar de rechter-com- missaris. De Vlissinger C. J. M. was het er wel mee eens dat hij op 4 december van het vorige jaar meer had gedronken dan goed voor hem was. Na cafébe zoek was hij op de brommer naar huis gegaan. Omdat hij niet helemaal zeker van zichzelf was stapte hij tel kens af als er verkeer aan kwam. Zijn woning heeft hij niet zonder strubbelingen kunnen halen, want tien meter voor zijn huisadres vatte de politie hem in de kraag, f 75, subs. 15 dagen eiste mr. LebreL Mr. Sieperda vonniste conform. Het was een driftbui edelachtbare, be kende J. D. uit Wissenkerke, die op 19 oktober van het vorig jaar een klinkende oorvUg had uitgedeeld aan het knaapje, dat zgn zoontje kort te voren een mep had verkocht. De officier vond een geld boete van f30,subs. 6 dagen op zijn plaats. VOORLOPIGE TOEZEGGINGEN Vloerbedekking in r.-k.- school moet er komen Het is gebruikelijk dat de gemeenteraad welkomstwoord tot de burgemeester en j de toewijzing van nieuwe woningen aan zijn echtgenote, de vele ouders, het burgemeester en wethouders overlaat. plaatselijk bestuur van volksonderwqs,Maar een voorstel *- drs. J. W. Dippel en verdere belang- stellenden. Drs. Dippel uit Souburg hield een causerie over het onderwerp „De toekomst onzer kinderen". Tot uit drukking kwam in dit praatje, hoe moeilijk het vaak voor de ouders is een beroepskeuze voor hun kind te doen Aangeraden werd dan ook gebruik te maken van de voorlichting inzake be roepskeuze. Namens de aanwezigen bracht de heer Buysse de spreker har- teiyk dank. Verschillende leerlingen declameerden eenvoudige, mooie stukjes. Verder voer den zij een tweetal toneelstukjes op. welke een verdiend applaus oogstten. Aan de heer J. H. van de Zande. die ontslag had genomen als voorzitter van de oudercommissie werd dank gebracht voor het vele werk dat hij in het belang van de school heeft gedaan. Dc secre taresse, mevrouw Lievense-van Strien. bracht het jaarverslag en het financieel verslag uit. De aftredende bestuursleden, mevrouw Lievense-van Strien en de heer Jac. Bom werden bij acclamatie herkozen. In zijn slotwoord dankte de heer Buysse allen die zich op enigerlei wijze voor de school hebben verdienstelijk gemaakt. OUWERKERK Oudervereniging openbare school vergaderde De oudervereniging van de openbare la gere school te Ouwerkerk heeft dezer dagen een vergadering belegd. Uit het financieel jaarverslag van de scheidende penningmeester M. Hage bleek, dat men in 1963 130.03 had ontvangen en 57.22 had uitgegeven. Het batig saldo bedroeg dus 72,81. By de bestuursver kiezingen werd de heer M. de Ryke her kozen en in de vacature van de heer Hage koos men de heer J. J. van Wes- tenbrugge. Het hoofd van de school, de heer J. Berrevoets, deelde mee, dat het gemiddeld aantal leerlingen vorig jaar 36 bedroeg. Vier hebben de school verla ten en in september heeft men zeven nieuwe leerlingen toegelaten. Momenteel heeft de school veertig leerlingen. Drie endertig leerlingen nemen doel aan de scholierenongevallenverzekering. De heer Berrevoets kon meedelen, dat men het afgelopen jaar geen moeilijkheden heeft gehad met de personeelsbezetting. De heer Jumelet vertoonde na de pauze twee films: een over België en een over Zweden. 500,aankoop van een schrijfmachi ne A 455,en een maaimaclüne voor het sportveld van 745, Het presentiegeld voor raadsvergaderin gen zal voortaan voor vergaderingen overdag 15,bedragen en voor verga deringen in de avonduren 10.Leden van ae raadscommissie ontvangen de helft. Tydens de rondvraag bekritiseer de de voorzitter het toewijzingsbeleid van woningwetwoningen. Oud-Vosse- meer is al twee jaar overgeslagen met de woningtoewijzing omdat het niet oeit. „En we kunnen niet groeien om- -t we geen woningen krijgen", aldus de voorzitter. B. en w zullen alsnog trach ten een toewijzing te krijgen ter ver vanging van krotwoningen, maar zij ver wachten er niet veel van. Oud-Vossemeer evenzo te handelen met de drie in aanbouw zijnde woningen aan de Bou Kooijmanstraat strandde donder dagavond in gemeenteraad op tegen stand van de heer A. M. van Engelen (v.v.d.). Hij meende dat b. en w. ten on rechte voorlopige toezeggingen hadden gedaan, die in de gemeente veel kritiek ontmoetten. Na een besloten zitting werd meegedeeld dat de raad zelf de wo ningen zal toewyzen. De ontslagname ran het raadslid L. Istha (lgem. arbeiderspartij) was voor burgemeester mr. J. J. Verslutts aanlei ding het werk dat de heer Istha In het belang van de gemeente verrichtte, met een kort woord te memoreren. Als op volger is benoemd de heer C. Aarnoudse. die zyn benoeming reeds heeft aan vaard. Blijkens een brief van de minister van binnenlandse zaken zal binnenkort het plan tot herziening van de gemeente grenzen op Tholen via Gedeputeerde Staten de raden bereiken. De gemeente is door Gedeputeerde Staten in het on- felijk gesteld inzake de aanbrenging van e nieuwe vloerbedekking in de r.-k. la gere school. De raad wilde indertijd niet verder gaan dan voorlopige voorzienin gen. De aanvraag van het schoolbestuur voor linoleumbedekking is door Gedepu teerde Staten volledig onderschreven. Uit de overwegingen van het besluit volgt overigens dat het niet moderne schoolgebouw nog minstens 15 laar mee- kan. De raad zal het voorbeeld van de gemeente Utteringadeel volgen en by de minister van binnenlandse zaken aan dringen op afschaffing van de gemeen- teclassificatie. Een voorstel tot steunver- tataj aan de in opHchang «Jade be- STS»"ffviSS; stuursschool voor ambtenaren werd aan-1 Tl qfnf.-.n r. cAo i„ - c genomen. De bydrage is echter beperkt °e Staten: *n 1952 h.'J tot 10 cent per inwoner. Hamerstukken waren inwilliging van subsidieverzoeken van de r.-k. leesbi bliotheek en de jong hervormden biblio theek, die 5 cent per boek als bijdrage toegewezen kregen. Ook de Oud-Vosse- meerse muziekvereniging kreeg van ge meentewege financiële steun tot een be drag van 900. Het stemde tot voldoening dat de ge meentebegroting 1964 door Gedeputeer de Staten zonder één op of aanmerking is goedgekeurd. In een volgende verga dering zal de raad de gemeenterekening 1962 in openbare behandeling nemen. De vastgestelde begrotingswijzigingen voorzien ondermeer in verbetering van de woningen Onder de molen 1 en F. D. Rooseveltstraat 1 voor resp. 2700,en gereden. Het meisje raakte bij de aanrijding ernstig gewond. Zij ligt momenteel nog in het ziekenhuis. De of ficier merkte in zijn requisitoir even ter- het meisje op de hoogte te ,,'t Werd toch niet gewaardeerd", zei de automobiliste, die tot het laatst toe bleef volhouden, dat het meisje aan de linkse kant van de weg had gereden. Dat leek Andreae niet aannemelijk. Uit de verklaring van mevrouw V.-T uil Sas van Gent, had hij dit niet bepaald kun nen opmaken. Voor deze keer wilde de officier van Jus titie het nog houden bij een geldboete. Hij vorderde f200,— met als bijkomende straf een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van drie Jaar. Mr. Sieperda vonniste conform- Over de schade, die de Middelburger Van H. ondervond van een schoolreisje dat niet doorging was er tussen hem en zijn stadgenoot C. G. de G. onenigheid ontstaan Dat resulteerde in het uitdelen van klappen. „De G. sloeg op mijn han den. Dat was de eerste klap", betoogde Van H. De officier meende, dat Van H een vreedzame mug een agressieve olifant had gemaakt Hij achtte een geld boete van f 50 op zijn plaats. Mr. Sieper da vonniste conform. Bovendien werd de door De G. ingestelde civiele vorde ring van f73,50 wegens schade aan een kledingstuk, toegewezen. Valt me mee" 99 ,Dat valt me f 20.mee", biechtte D. eerlijk op. „Ze hadden al tegen me ge zegd dat het f50,zou worden"' kondigde hg tot grote hilariteit van een aantal leerlingen van het Goese lyceum die beslag hadden gelegd op een aantal banken in de zittingszaal om daar een openbare les staatsinrichting by te wo nen. De politierechter bepaalde ten slot te de boete op f 20, „Dank U wel edelachtbare" sprak de man toen voldaan. Het tweede bedrijf van de krijgsverrich ting op 19 oktober om met mr. Lebret te spreken speelde zich na de behan deling van deze zaak af. De hoofdrol werd vertolkt door het echtpaar A. J. 3. uit Wissenkerke die voor hun zoon tje dat had kennis gemaakt met de handen van J. D. opkwamen. Zij had den die avond het beleg geslagen voortuin van het huis van J. D. „Wat ze toen allemaal voor moois en liefs te gen me gezegd hebben weet ik niet. Er was bijna niet tussen te komen. Ik heb wel drie keer toegeroepen „mijn erf zo verklaarde J. D. die evenals zijn vrouw als getuige werd gehoord. gingen zo te keer, 't was verschrikke lijk'. Het echtpaar A. J. D.-B. kreeg conform de eis een geldboete van f 15, subs, drie dagen opgelegd. P. H. G. i Kamperland, die op 2 november 1963 na een aanrijding met een hekwerk doorgereden, werd met een geldboete 'an f 30,naar huis gestuurd. Grovelgk, onvoorzichtig en in ieder ge val onoordeelkundig". Dit zei de officier justitie mr. A. L. Andreae donder dagmiddag tijdens de zitting van de POORTVLIET Collecte De te Poortvliet gehouden collecte voor het t.b.c.-fonds van het C.N.V. „Draagt heeft 256,62 opge- Lezing over Amerika voor het C.N.V. Voor de tweede maal deze winter war, de heer Gordeau, jeugdleider van het C.N.V.. de gast van de Poortvlietse be sturenbond van het C.N.V. Op deze by- eenkomst sprak hy over de Verenigde Staten. Hy werd verwelkomd door de voorzitter van deze vergadering, de heer J. P. Geluk. In zijn openingswoord toonde de voorzit ter zich verheugd over leden van de werkende jeugdgroep, die aanwezig waren, nu een jeugdleider van het C.N. V. kwam spreken. Had de heer Gordeau de vorige keer verteld over zijn reis naar de jonge Afrikaanse stalen thans den geweest vanwege de jeugdbeweging van de internationale christelijke vak beweging. Aan de hand van kleurendia's vertelde hy boeiend over de levensom standigheden in de Verenigde Staten. Vooral 't huiselijke-, gezins-, kerkelqk- en schoolleven werden belicht. De vrij heidsgedachte, waaraan de Amerikaan se koToniën hun ontstaan te danken heb ben wordt als een hoog goed beleefd. De emigratie naar Amerika was voor velen een noodzaak om vrijheid van godsdienst te verkrijgen. In de moederlanden van de kolonisten werden de vrijheden der minderheden sterk beknot. Zo stroomden telkens op nieuw golven emigranten naar de nieu we wereld. De heer Geluk dankte de heer Gordeau voor zjjn boeiende causerie. Dividenden FORD. In de vergadering van de raad van be heer der N.V. Nederlandsche Ford Automobielfabriek is besloten aan de jaarlijkse •vergadering van aandeelhou ders voor te stellen het jaardividend voor het boekjaar 1963 te bepalen op 25 procent (onv.), waarvan reeds tien pro cent als interimdividend werd uitge keerd. KRASNAPOLSKY Commissarissen van Grand Hotel Kras- napolsky N.V. hebben besloten op de op 28 april te houden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1963 een di vidend uit te keren van 17 Vz procent in contanten (onv.). AMERICAN EKKA CORPORATION .merican Enka Corporation, de Ameri kaanse dochteronderneming van Algeme ne Kunstzijde Unie N.V (A.K.U.l heeft over het eerste kwartaal van 1964 een dividend van dollars 0,35 per aandeel ge declareerd. Over het vierde kwartaal van 1963 werd eveneens dollars 0,35 betaald. O.G.E.M. De raad van commissarissen van de N.V Overzeese Gas- en Elektriciteitmaat schappij heeft besloten aan de in juni a_s. te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het divi dend over het boekjaar 1963 vast te stellen op 14 procent in contanten (vo rig jaar 13 pet). De raad van beheer van de N.V. Natio naal Bezit van Aandelen O.G.E.M. zal in de eveneens in juni a.s. te houden alge mene vergadering van aandeelhouders een gelijkluidend voorstel doen. HOOGOVENS In de vergadering van de raad van com missarissen der Koninklijke Nederland sche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. is op voorstel van de directie besloten aan dc algemene vergadering van aan deelhouders. te houden op 21 april vooi te stellen over het boekjaar 1963 een di vidend uit te keren van 4 pot (vorig jaar 4 pet) op de prioriteitsaandelen en van 20 pet (vorig jaar 20 pet) op de gewo ne aandelen. Van het dividend op de ge wone aandelen werd in december 1963 reeds 6 pet in de vorm van een interim- dividend uitgekeerd. De vergadering van de raad van com missarissen van Breedband N.V. heeft op voorstel van de directie besloten aan de op 21 april te houden algemene gadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1963 een divi dend uit te keren van 20 pet (vorig jaar 17 pet). Hiervan werd in december 1963 reeds 6 pet in de vorm van een interim- i dividend uitgekeerd. Marktberichten VISMIJN COLIJNSPLAAT 131 kg exportgarnale-n 2.27—2,35, 6 kg Khar. 43 kg bol, 394 kg schol. MARKTBERICHT BARNEVELD COÖPERATIEVE VELUW8E EIERVEILING EDE. lï maart- Weekaanvoer ca. -200-000 «tuks, waarvan 499.550 ln veiling werden gebraeht- Fandel flauw. Prijaen 'i-i 1 P«r 1°0 s'-uk»> en van 51—54 gram 12.35—12.52 54—58 gram 12,57—13.03; 53—«2 gram 13,06—13.15; 62—65 gram' 13.00—13.12. EIERVEILING S B E. Aanvoer 512.533 stuks, handel traag Prijzen per 100 stuks). Eieren van 37—47 gram 7.54—10.50; 50—61 gram 12.22—12.87 61—72 gram 12.6214.66; eendeëieren van 63—66 gram 9,90—10,09; 67—70 gram 10,26—10.74. EIERMARKT BARNEVELD. Aanvoer ca. 1.800.000 stuks, handel traag Prijzen (in per 100 stuks). Eieren van 56— 65 gram 12.25—13.50; alg. prijs 12,86: kg-prijs 2.08 op basis 615 gram. VEILING ST.-ANNALAND. Uien middel 13.3015.50. bonken 16.40. drie- Ungen 15.98, picklers '.5.29. Aanvoer 46 ton. Heden overleed na een langdurig gedragen Uj- den nog geheel onver wachts onze geliefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder en zuster TANNEKE MARLY KOTVIS, echtgenote van Pieter de Poorter in de ouderdom van ruim 75 jaar. Schoondijke: P. de Poorter. Watervliet (B.): M. Klaasen Schieman. J. Klaasen. Schoondijke: S. van Kouwenberg Schieman C. van Kouwenberg. Breskens: T. van Quekelberghe Schieman. W. van Quekel berghe. Hoogvliet: A. de Poorter. S. de Poorter Boidin. Uzendijke K- de Poorter. E. de Poorter Hofman. D. de Poorter. M. de Poorter Hofman. Zuidzande: P. de Poorter. C. de Poorter Wage. Schoondyke, 12 maart 1964. Biltstraat 4. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 16 maart a.s. vanaf „Laus Deo" om Heden behaagde het de Heere van ons weg te nemen onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, broer en oom ADRIAAN MEEUWSE, weduwnaar van Anna Houtekamer in de ouderdom van 75 jaar en 10 maanden. Krabber.dijke: B. Meeuwse. G. Meeuwse. C. Meeuwse Schouwenaar. Kruiningen C. Hessen— Meeuwse. H. Hyssen. Krabbendtjke. M. Meeuwse. zal D.V. op zaterdag 14 maart a.s. op de algemene be graafplaats te Krab- bendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19