Zeeuwse padvinders voelen steeds meer behoefte aan kampeerterrein Gooien met rijstebrij JAARVERSLAG OVER 1963 Ledental district ging achteruit UITBREIDING AMBACHTSSCHOOL OOSTBURG ACHTER OP SCHEMA Opening atletiek baanseizoen in Middelburg 't Zit voor jaren met Ceta-Bever BUITENBIJTS i— Uitvoerder knapte karweitjes op met gestolen bouwmaterialen Raadsman: „hij kon geen nee zeggen SPOED BIJ BOUWRIJP MAKEN VAN EXPLOITATIEPLAN TERNEUZEN AGENDA Vijf LET OP DE RAAMBILJETTEN J. F. Rouw, Provinciale Zeeuwse Courant VRIJDAG 13 MAART 1964 ^SJC/ ZeeUWS-Vlsond^TBr PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B De Zeeuwse padvinders voelen steeds sterker de behoefte aan een eigen groot kampeerterrein Aldus meldt de heer J. F. Verniel, de secretaris van het district Zee land van de Nederlanders padvin ders, in het jaarverslag van het district over het afgelopen jaar. Niet alleen de Zeeuwse verkenners en welpen zullen dan gebruik ma ken van een dergelijk eigen ter rein, maar ook buitenlandse groe pen, die herhaaldelijk de gasten van de Zeeuwen zijn. Het ledentaJ van het district Zeeland beweegt zich in dalende lijn, zo meldt de heer Verniel verder. In 1962 wa ren er 753 leden, waarvai. 280 wel pen, 361 land- en zeeverkenners, 31 loodsen en voortrekkers en 73 leid sters en leiders. Het afgelopen jaar werd afgesloten met 750 leden, waar bij echter in aanmerking moet wor den genomen, dat de Zeeuws-Vlaamse groepen in dat jaar bij het district Zeeland gevoegd zijn, hetgeen een vermeerdering van het ledental met 51 welpen en 48 verkenners bete kende. Voorts werden in 1963 drie groepen opgeheven. De verdeling van het ledental in 1963 is nu: 280 welpen, 373 land- en zeever kenners, 31 loodsen en voortrekkers. 66 leidsters en leiders, waarbij dan nog komen de commissarissen (3), de leden van de plaatselijke commissies (44), de ereleidsters en -leiders en de erecom- missarissen. „Wellicht vindt de daling zijn oorzaak in onze aanpak en in het leiderstekort. Misschien kan in het nieu we jaar hieraan onze speciale aandacht worden besteed", hoopt de districts secretaris. Uit het verslag blijkt, dat verkenners en welpen deelgenomen hebben aan vele activiteiten, o.a. patrouillewed- strijden voor het district, regionale wedstrijden, roeiwedstrijden, begelei ding van de Scheldewcdstrijdzwem- mers, de reünie van platbodemjaeh- ten in Veere, rimboejacht en vanzelf sprekend de zomer- en andere kam pen, enz. GROEPSVERSLAGEN Uit de jaarverslagen van de diverse groepen, die in dit verslag zijn opge nomen, tekenen we het volgende aan: Paul Krugergroep Middelburg: be vredigend jaar. ondanks het feit. dat de verkennersgroep nog steeds met het huisvestingsprobleem te kampen heeft. De onderhandelingen met de gemeente voor een nieuw onderko men verlopen traag. De groep ver wacht in dit jaar in ieder geval een behoorlijk gebouw te krijgen. M. A. de Ruytergroep Vlissingen: Voor de welpenhorde is er sinds enkele jaren een wachtlijst, het aantal verkenners is Iets verminderd. Scheldezwervers Vlissingen: De ..leiders bezetting b(j de welpenhorde is onvol doende, toestand van spel- en kampeer- materiaal is slecht, dat van het boten- materiaal redelijk goed. ZORGENKIND Watergeuzen Vlissingen: De troep is te groot, door veel activiteiten en fantasie van het kader is er vrijwel geen ver loop. De welpen blijven het „zorgen kind". De huisvesting is naar omstan digheden goed te noemen. Hertog van Bejjerengroep Goes: De be langstelling van de welpen voor eisen cn training Is buitengewoon goed. Ou ders worden betrokken bij de insigne- training! Troep en horde zijn behoorlijk ondergebracht. Jacob Valckegroep Goes: Dc horde heeft een te lange wachtlijst. De troep draait uitstekend. Schout bij Nacht Doormangroep Heinkenszand: Voor de horde een gunstig jaar. voor de troep een zeer moeilijk jaar als gevolg van het ont breken van een gevolmachtigd leider. Het peil van de troep Ljidt daaronder, Hoewel de leiding voor de naaste toe komst nog geen oplossing venvacht, meent zij toch 1964 met vertrouwen te gemoet te kunnen zien. Doormangroep Terneuzen: In 1963 veel bijzonderheden voor deze groep (nieuwe verkennersleider, uitvoering plan voor nieuw groepsgebouw en de samenvoeging van het district Zeeuwsch-Vlaanderen met Zeeland. Voor het nieuwe gebouw verdienden de verkenners en welpen in de afge lopen vier jaar 10.000! NIEUW BOUWPLAN Stanleygrocp Oostburg: De verkenners kampen met een tekort aan leiding, waarin moeilijk is te voorzien. Het groepscomité is niettemin bezig er ver betering in te brengen: er bestaan meuwbouwplannen is samenwerking met de r.-k. groep. St. Baafsgroep Aardenburg: Financieel was 1963 een goed jaar. maar het leden tal van de verkenners baart wel enige zorg. De kring Middelburg van oud-padvin ders probeert nieuwe leden te winnen en tevens elders in Zeeland nieuwe krin gen op te richten. Brand in kippenfokkerij Donderdagochtend werd de brandweer van Sas van Gent gealarmeerd voor een brand op de kippenfokkerij van de heer V. aan de Oostdam. De brand was ont staan doordat de wind het vuur van het droge gras, dat de heer V. in brand had gestoken, naar de fokkerij blies Omwo nenden, die zagen, dat een afdak, waar onder een maal machine en wat hooi en stro waren opgeslagen, begon te bran den, waarschuwden de heer V Deze waarschuwde de brandweer, die door haar snelle optreden de schade aan de nachthokken tot een minimum kon be perken. De heer V. zag nog kans alle kippen op tijd los te laten. V.V.V. vergaderde De V.V.V. Breskens houdt op dinsdag avond a.s. om half acht een ledenverga dering in zaal „Scherbeyn" Voor de be stuursverkiezing zijn aan de beurt van aftreden de heren J. Boorsma, G. v. Heck, P. Woittiez, A. Brevet en J. Maas Jz. Van hen is de heer J. Maas Jz. niet meer herkiesbaar. De heer Gittenber ger jr. zal dia's vertonen. De voorzitter van de Breskense V.V.V. de heer J. Heyboer sr., spreekt In een toelichting op "de agenda voor deze ver ga dering zijn voldoening uit over hel afgelopen jaar. Het vreemdelingenbe- zoek is met 25 pet. toegenomen. Opval lend hierbrj is dat het aantal Nederlan ders steeds groter wordt. Ook het leden tal heeft in 1963 een behoorlijke toena me gekend en bedraagt nu ruim 300. In 1964 krijgt hef bestuur weer beschik king over 6 „showboten". Het ligt in de bedoeling om 2 boten in juli en augustus te laten varen. Jaarverslag over 1963: Eén december a.s. datum voor eerste oplevering De Middelburgse atletiekvereniging Dy namo houdt zaterdag a.s. op de gemeen telijke sintelbaan aan de Sportlaan een trainingspakken wedstrijd, waarmee het Zeeuwse baan seizoen geopend wordt. Deze wedstrijd begint om half 3. Br zijn momenteel ongeveer 100 in schrijvingen van de verenigingen Zee land Sport en Marathon uit Vlissingen, Schelde Sport uit Terneuzen, Diomedon uit Steenbergen, A.V. '58 uit Goes, en van Dynamo zelf. Van Diomedon komt o.a. de atleet Broekhoven, een van de beste hoogspringers van ons land. Schel de Sport komt met o.a. Wim den Hamer en Ranschaert. Van Dynamo zijn Hein Cujé en Cas Mulder nog steeds gebles seerd. Het programma luidt als volgt: dames: sprinttweekamp 80 en 100 meter, even als voor de meisjes A; meisjes B en C: 60 meter en verspringen; heren sprint- tweekamp 80 en 100 meter, 800 meter, 3000 meter; jongens A: sprinttweekamp 80 en 100 meter en 800 meter; Jongens B en C: 80 meter en 600 meter. AUTO BOTSTE OP LANTAARNPAAL Een door A. C. J. v. d. D. uit Bergen op Zoom bestuurde auto is woensdagavond op de rijksweg in Goes tegen een lan taarnpaal gereden en daarbij bescha digd. De bestuurder raakte even de macht over het stuur kwijt, toen de auto wat te dicht langs de kant van de weg reed en wegslipte. De koplamp werd in gedrukt en het Iinkervoorspatbord liep schade op. Advertentie) Zitting politierechter Middelburg werd de uitvoerder veroordeeld tot Middelburgse politierechter mi voorwaardelijke gevangenisstrafïV van zes weken. De eis van de Offi- nemen van een cier van justitie rar. T. Lebret luid- «ober van bet De uitvoerder J. C. van Z. 's-Hertogenbosch kon geen gegrepen. 1 It het verhoor viel op te ma- De onregelmatigheden waren aan bet ken. dat dc automobilinte in paniek had Uit licht gekomen toen Van Z. als uitvoerder gehandeld. 7-ü kon zich niet herinneren nee in Goes werkte aan de bouw van „Hui- of ze geremd had. Wel had ze de koppe- ze De Berg" te Goes. Van Z. was werk- ling Ingedrukt, zeggen als men hem verzocht er- ncmer van de firma Van L. Tijdens het gens mee behulpzaam te zijn. Hij werk zou de uitvoerder opperlieden op had anderen willen helpen. Daar- dracht hebben gegeven materiaal naar moo had hij zichzelf ook geholpen: geen sprake v opgeknapt. Op de ene plaats aan mot» i trokken. Het geld dat hjj aan mate rjaa, vroeg tterd met tw deeld. Wet jaar 1963 Is voor de vereniging „De Ambachtschool voor Oostburg en omstreken" een moeilijk jaar geweest. Dit vermeldt het jaarverslag van de vereniging over 1963. Door verschillende oorzaken kwam er namelijk hij de uit breiding van het schoolgebouw een steeds grotere achterstand op het inder tijd gemaakte schema. Een herziening van dit schema was noodzakelijk. Thans is 1 december 1964 als datuni voor de eerste oplevering van het volledige werk gesteld. „Het blijkt echter ook nu niet mogelijk een uitvoerbaar werkschema op wat langere termijn op te stellen", aldus het jaarverslag. Dit maakt volgens het ver slag een coördinatie met de aankoop en aanvoer van benodigde inventaris en installaties, alsmede het treffen van schooltechnische voorzieningen zeer moeilijk, zo niet onmogelijk. Nieuwe vestigingen kleine bedrijven Opslagplaats voor schrootbedrijf Burgemeester en wethouders van Ter neuzen zijn van mening, dat met spoed een aanvang dient te worden gemaakt met de aanleg van bestratings- en riole ringswerken in de kortgeleden vastge stelde exploitatieplannen „Industrieter rein Driewegen" en „Zuidlandpolder". Uit een preadvies aan de raad die op donderdag 19 maart in openbare ver gadering bijeenkomt blijkt dat over deze werken reeds contact is opgenomen met enkele aannemersbedrijven. Als resultaat van die onderhandelingen wordt de raad voorgesteld de bestra tings- en rioleringswerken in de „Zuid landpolder" onderhands aan te besteden aan de firma Gebr. De Bokx te Ter neuzen voor een bedrag van 1.538.595 OLIFANT TE KOOP Natuurlijk, die echte Olifant-borrel van Melchers-Schiedam is overal te koop. Wees gezellig en pak 'n OLIFANTJE! Proost VANDAAG. Middelburg Van Benthem en Jutting: Ex positie werken van Plet. Bulthuis. 918 uur. City: Eerst de vrouwtjes. 20 uur, 14 j. Electro: Doden betalen dezelfde prijs, 19.30 uur, 18 J. Bogardzaal' Jaarvergade ring ..Kweeklust", 19 30 uur Vlissingen Alhambra: Spionage in Hong kong, 20 uur. 18 jaar Luxor: R 2 onder terreur. 20 uur. 14 jaar Britannia: Mode show Libelle. 20 uur Goes Grand- Hercules tegen Odysseus. 20 uur, 14 jaar Korenbeurs. Alliance Fran- caise. 20.15 uur. Zicrlkzcc Concertzaal. Lezing over film journaal voor Z V U 20 uur Grijpskerkc Dorpshuis: Buitengewone le denvergadering coöp kolen ver 20 uur Koudckerkc Hotel Walcheren Afscheids receptie mr. L. A. van Splunder. 16.30— 18 uur. NIeuwdorp Verenigingsgebouw: Vier rak kers en een oude jeep. 18 uur; 55 dagen in Peking. 19 30 uur 's-Hcerenhoek Jeugdhoeve- Bedrijfsapos- tolaat. 19 30 uur. Terneuzen Luxor: Weit 1st der Weg. 20 Oostburg Ledeitheaier Lawrence of Ara bia. 19 30 uur. 14 jaar Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte- Ex positie werken Aart Roos. Bergen op Zoom Luxor: Alleman, 20 uur. 14 jaar. B. en w. stellen voor soortgelijke werken in het plan „Industrietterrein Driewe gen" onderhands a-an te besteden aan liet aannemersbedrijf W. J. de Bruijn tc Terneuzen. Er hebben zich voorts weer twee nieuwe gegadigden aangemeld voor vestiging op het industrieterrein ten zuiden van Driewegen. De „Vlaamse Schroot en Non-ferromctalen" te Terneuzen wil daar een opslagplaats voor oude metalen vestigen en heeft daarvoor een perceel grond nodig van circa 4000 vierkante meter. De prijs bedraagt 11 per meter. Op hetzelfde Industrieterrein wil de steenkolen- en oliehandel I. Fokke N.V. een perceel grond aankopen van circa 2000 vierkante meter voor de vestiging van een kolenopslagplaats. Ook in Sluiskil bestaan weer de nodige lx>uwplannen. De firma M. Mobach-van Puyvelde te Sluiskil wil in het exploita tieplan aldaar een garagebedrijf bou- Zij heeft daarvoor nodig een per- grond ter grootte van 800 vierkan te meter. De prijs daarvan bedraagt 8 per vierkante meter. De firma De Vries- Cortvriend te Sluiskil wil in het nieuwe exploitatieplan een industriehal met autoboxen bouwen. Voorgesteld wordt aan deze firma 1020 vierkante meter grond te verkopen voor 8 per vierkan te meter. Voorts wil het aannemersbe drijf B. F. de Waal te Sluiskil daar een perceel grond van 1000 vierkante meter voor 8 kopen ten behoeve van de bouw van een industriehal met bedrijfs woning. Ten behoeve van woningbouw wordt de raad voorgesteld gronden te verkopen aan de heren A. van Luik. J. Doppegie- ter en J. Berends allen te Terneuzen. In Sluiskil willen bouwen de heren J. M. Kayser te Sluiskil en G. A. Dees te Ter neuzen Verder wordt de raad voorgesteld het maken en monteren van een stalen constructie voor het gymnastieklokaal van de Van Steen bergen laan onderhands aan te besteden aan de Starako eon- structiefahriek te Oosterhout voor een bedrag van 16.915. Voorts het leveren en heien van hetonpalen voor hetzelfde gebouw aan het aannemersbedrijf W. J. de Bruijn te Terneuzen. B. cn w. stellen Ion slotte voor eervol ontslag te verle nen aan de heer A. M. Westdorp als hoofd van de openbare lagere school „De Vrije Vlucht" met ingang van een nader te bepalen datum. Benoeming kerkmeester Tot kerkmeester van de parochie van de Heilige Eligius te Hoofdplaat werd benoemd de heer F. C M. Thomaes te Hoofdplaat. Kleuterleidster benoemd Per 1 mei aanstaande is tot kleuterleid ster in tijdelijke dienst aan de r.-k. kleu terschool tc Hoofdplaat benoemd mej. José Verstraete, aldaar. Ook dit jaar moest nog met een uitge schoven lesrooster worden gewerkt en bleven de ongemakken van het ont breken van een overblijflokaal en het feit, dat in twee houten noodgebouwen bij de school en in een jeugdgebouw op vrij grote afstand van de school lessen gegeven worden, voortduren. Twee nieuwe praktijklokalen, hoewel nog niet geheel afgewerkt, moesten in gébruik worden genomen, omdat de oude moes ten worden ontruimd in verband met de verbouwing. Deze lokalen zijn echter nog niet via de gang te bereiken, zodat de leerlingen er over het buitenterrein naar te moeten. Omdat er geen gymnas tieklokaal beschikbaar is, wordt sinds 1952 door de leraren voor de algemeen vormende vakken één lestijd per week en per klas tcrreinspelen gegeven op het gemeentelijk sportterrein. Deze lera ren zijn bevoegd om gymnastieklessen te geven bij het lager onderwijs, echter onbevoegd om deze lessen bij het nij verheidsonderwijs te geven. Thans is bericht ontvangen, dat de terreinspelen niet meer door onbe voegden gegeven mogen worden. Over enkele maanden is de bouw van het nieuwe gymnastieklokaal zover gevorderd dat een leraar voor gymnastiek kan worden aangetrok ken. Het bestuur zegt het te betreu ren, dat met de ingebruikneming van het nieuwe gymnastieklokaal in het vooruitzicht, nog voor enkele maan den de terreinspelen onderbroken moeten worden Op 1 augustus 1963 had de school 222 leerlingen, op 31 december 1963 was dit aantal gedaald tot 213. Op 13 juli ont vingen een getuigschrift: 16 timmer lieden, 29 smid-bankwerkers en 14 land bouwwerktuigenmonteurs. Het aantal leden bedroeg op het eind van het jaar 69 en het aantal donateurs 6. momenteel nog in het ziekenhuis. Dc of- „j""".ficier merkte in.zijn requisitoir even ter zijde op, dat mevrouw Dc- J. niet be- paald attent had gehandeld door zich /„J," helemaal niet meer van de toestand van ge het meis,€. op dc hoogte te stellen. ,,'t Werd toch niet gewaardeerd", zei de De officier van justitie vond een ernsti- automobiliste, die tot het laatst toe bleef ge terechtwijzing op zijn plaats. Van Z.. volhouden, dat het meisje aan de linkse was de man, die bij het goede werk over-|kanl van de weg had gereden. Dat leek dag en 's avonds bij het slechte werk dei mr Andreae niet aannemelijk. Uit de leiding had. Ondanks het feit dat de verklaring van mevrouw V.-T. uit Sas bouwvakkers momenteel de wind mee van cent had hij dit niet bepaald kun- hebben heeft hij getracht om daar met| ne[1 opmaken. duistere praktijken nog dubbel en dwars voor deze keer wilde de officier van jus- aan bij te verdienen", aldus de officier titie het nog houden bij een geldboete, die betoogde dat diefstal van materiaal Hij vorderde f200,— met als bijkomende op bouwwerken veel voorkomt en dan straf voorwaardelijke ontzegging van meestal op grote schaaL de rijbevoegdheid voor de tijd van zes - rr.aanden met een proeftijd van drie Jaar. S/fTflflP Tlólllir Mr. Sieperda vonniste conform. jjItgUUf Over de schade, die de Middelburger De raadsman van Van Z. vestigde de Van H ondervond van een schoolreisje r Uj/Kinnafi. ut tut I/ia, dele van zijn werkgever. Met het douchecel ingericht en oP een bewijzen van vriendendiensten ZOU adres werd een schoorsteenmantel opge- hij bij elkaar 845,- riaal achterover hebben gedrukt. Dat was donderdag voor de Mid delburgse politierechter mr. B. S. Sieperda reden om hem een on voorwaardelijke celstraf van twee weken op te leggen. Daarnaast Het verhaai is nog lang niet uit. Wanneer ten slotte iedereen onder de rijstebrij zit, de bewaker, de deftige directeur, de da mes en de „dikke" en de „dunne", is het avontuur nog niet ten einde. Want de dikke" en de „dunne" hebben weer iets nieuws verzonnen. Omdat de auto van de directeuren niet meer rijden wil na al d».e rijstebrij, komt. er een andere auto. Een prachtige glanzende wagen. Maar je begrijpt wel dat er nog het een en J ander zal gebeuren, voordat het gezelschap de gevangenis heeft 5 verlaten. Uitvoering van de Prinses Marijkeschool Woensdag gaven de leerlingen van de Prinses Marijkeschool te Axel voor de leden van de oudervereniging en de af deling Axel van Volksonderwijs hun jaarlijkse uitvoering in het „Centrum". Dc voorzitter van de oudercommissie, de lieer M. van der Have, sprak een kort openingswoord, waarin hy speciaal de vertegenwoordigers van de gemeente Axel. wethouder C. van Bendegem en de heer C. Smies, waarnemend-gemeente secretaris. tevens chef van de afdeling onderwijs, welkom heette. Onder leiding van het onderwijzend personeel hadden de leerlingen een vijftal toneelstukjes in gestudeerd. Bijzonder enthousiast speel den alle leerlingen hun rol en de ouders genoten volop van de prestaties van hun kinderen Het programma vermeldde voorts zang onder leiding van de heer J. Blok, het hoofd van de school In het bijzonder het laatste nummer „Drie schuintamboers", waarbij enkele jeugd leden van „Concordia" voor de muzikale begeleiding zorgden, werd een succes. Wat doen nu de „dikke" en de „dun ne"? Ze leggen een ton met witkalk achterin de auto. Wanneer de auto een stukje achteruit moet rijden kan telt de ton. En die deftige directeur krijgt de hele lading over zich heen. De „dikke" en de „dunne" zijn door de kalk veranderd in sneeuwmannen. Kijk maar eens naar de foto. Zie de directeur. Woedend is hij- En dat is te begrijpen. Deze film „Mooi maar modderig" kunnen jullie zien in de P.Z.C.-tournee. Daarin wordt echter ook de prachtige kleu renfilm „KLOPJACHT IN HOLLAND" gedraaid. En deze rolprent mogen jullie beslist niet missen. De volgen de keer zullen we jullie weer iets meer van deze film vertellen. Let dus maar goed op. Nu nog even hoe jullie toegangskaarten voor de P.Z.C.-jeugd voorstellingen kunnen bemachtigen. Om toegangskaarten voor een voor stelling te krijgen bestaat de volgen de regeling: In Terneuzen, Axel, Oostburg. Schoondjjke en Breskens wordt In de winkels waar een raam biljet voor onze jeugdvoorstellingen hangt, voor Iedere aankoop tot een bedrag van 1,een bon verstrekt- Voor twintig gulden aan bonnen krjjgt men een plaatsbewijs. Met de uitreiking van de bonnen wordt 18 maart een begin gemaakt. De uitrei king eindigt op 28 maart. Ouders De P.Z.C.-tournee omvat een aantal voorstellingen, die alle in de paasvakantie worden gegeven. Wij doen een dringend beroep op al le onders er vooral voor te zorgen, dat hnn kinderen maar EENMAAL een voorstelling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan betekent dat, dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begelei ders kunnen dan ook NIET worden toegelatende plaatsen zijn alleen be stemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Bij de inwisseling van de bonnen voor de toegangs kaarten tijd en plaats worden nog nader bekend gemaakt zal een dub beltje per kaart worden gevraagd. De opbrengst komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. aandacht op het feit, dat het totaal bedrag van de verduisterde bouw materialen niet f 845,maar onge veer f 500 bedroeg. Hij schetste zijn cliënt als een te slappe figuur voor de taak welke hem op de schouders was gelegd. De raadsman vroeg de politie rechter ten slotte om clementie. „Mijn cliënt is als de dood voor gevangenis straf', zo zei hij A. -L. van de B. en A. uit 's-Hertogen- bosch die van de duistere praktijken van Van Z. hadden geprofiteerd kregen respectievelijk vier weken voorwaarde lijk en f 150 boete en twee weken voor waardelijk met f 100 boete. Mr. Lebret eiste tegen Van de B. een voorwaarde lijke celstraf van vier weken en drie jaar proeftijd met een duidelijke geld boete van f 300,en tegen A. de per soon op de achtergrond een voorwaar delijke celstraf van twee weken en drie jaar proeftijd met een geldboete van f150. man i Vjjf man sterk op een rijtje naast elkaar stonden de Vlissingers R. van B., J. M-, G. J. O., W. A. de H. en J. V., aUen werknemers van een bergingsbedrijf. Zij moesten voor de politierechter verschi jnen omdat zij samen in vereniging, toen (|zü een gezonken schip in de veerhaven van Yerseke aan de grond hadden gezet, goederen van het schip hadden gehaald. Dat gebeurde op 3 oktober. Op de zitting brachten J. M. en W. de H. naar voren, dat zij eerst toestemming hadden gekregen om de spullen van boord te halen. Toen later bericht werd gegeven, dat dit helemaal niet mocht en men het bevel kreeg alles terug te bren gen bleken plotseling allerlei voorwer pen kwijt te zijn. De politierechter, die het nogal bedenkelijk vond dat de ber gers toestemming hadden gekregen om het materiaal van boord te halen, be sloot de zaak voor nader onderzoek te rug te verwijzen naar de rêchter-com- dat niet doorging was er tussen hem t zijn stadgenoot C. G. de G. onenigheid ontstaan. Dat resulteerde in het uitdelen van klappen. „De G. sloeg op mijn han den. Dat was de eerste klap", betoogde Van H De officier meende, dat Van H. van een vreedzame mug een agressieve olifant had gemaakt Hij achtte een geld boete van f50 op zijn plaats. Mr. Sieper da vonniste conform. Bovendien werd de door De G. ingestelde civiele vorde ring van f73.50 wegens schade aan een kledingstuk, toegewezen. De Vlissinger C. J. M. was het er wel mee eens dat hij op 4 december het vorige jaar meer had gedronken dan goed voor hem was. Na cafébe- - zoek was hij op de brommer naar huis gegaan. Omdat hij niet helemaal zeker van zichzelf was stapte hij tel- kens af als er verkeer aan kwam. Zijn woning heeft hij niet zonder strubbelingen kunnen halen, want tien meter voor zijn huisadres vatte de politie hem in de kraag, f 75, subs. 15 dagen eiste mr. Lebret Mr. Sieperda vonniste conform. Het was een driftbui edelachtbare, be kende J. D. uit Wissenkerke. die op 19 oktober van bet vorig jaar een klinkende oorvijg bad uitgedeeld aan het knaapje, dat zijn zoontje kort te voren een mep had verkocht. De officier vond een geld boete van f 30,subs. 6 dagen op zijn plaats. LUXOR THEATER TERNEUZEN Vrijdag 13, zaterdag 14. zondag 15 maart, aanvang S uur, brengen wij: FREDDY QUINN INGEBORG SCHONER - ANN SAVO in de Technicolor „WEIT 1ST DER WEG" FREDDY QUINN, de platenmiljonair op avon tuur in de binnenladen van Brazilië. Sensationele avonturen met een smokkelaarsbende in wape nen. Maar ook romantische ontmoetingen met het meisje Anita. Zang, muziek, romantiek en avontuur in een nieuwe film van Freddy Quinn. Toegang alle leeftijden Maandag 16 en dinsdag 17 maart, aanvang 8 uur. „HANNIBAL DE VEROVERAAR" De historische veldslag bij Canae op adembene mende wjjze verfilmd. Vermetele avonturen, hartstochtelijke liefde harde mannen en ver lokkende vrouwen in een enorme film. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag 2 uur, 14 jaar: „HANMBAL DE VEROVERAAR" Zondagmiddag 4.30 uur, alle leeftijden: „WEIT 1ST DER WEG" WEL BETER NIET DUURDER „GISPEN" kantoormeubelen. KANTOORMACHiNEHANDEL J. fl. Biesbroeck HULST - Telefoon 01140-2080. Bungalows Woningen Bedrijfsgebouwen Makelaarskantoor Voltaatraat 2, Terneuzen. tel 01150-327® „Valt me mee" „Dat valt me f 20,mee", biechtte D. eerlijk op. „Ze* hadden al tegen me ge zegd dat bet f 50.zou worden", ver kondigde hij tot grote hilariteit van een aantal leerlingen van het Goese lyceum die beslag hadden gelegd op een aantal banken in de zittingszaal om daar eer openbare les staatsinrichting bij te wo nen. De politierechter bepaalde ten slot te de boete op f 20. „Dank U wel edelachtbare" sprak de man toen voldaan. Het tweede bedrijf van de krijgsverrich ting op 19 oktober om met mr. Lebret te spreken speelde zich na de behan deling van deze zaak af. De hoofdrol werd vertolkt door het echtpaar A. J. D.-B. uit Wissenkerke die voor hun zoon tje dat had kennis gemaakt met de handen van J. D. opkwamen. Zij had den die avond het beleg geslagen in voortuin van het huis van J. D. „Wat ze toen allemaal voor moois en liefs te gen me gezegd hebben weet ik niet. Er was bijna niet tussen te komen. Ik heb ze wel drie keer toegeroepen „mijn erf af", zo verklaarde J. D. die evenals zijn vrouw als getuige werd gehoord. „Ze gingen zo te keer. 't was verschrikke lijk". Het echtpaar A. J. D.-B. kreeg conform de eis een geldboete van f 15, subs, drie dagen opgelegd. P. H. G. Kamperland, die op 2 november 1963 een aanrijding met een hekwerk doorgereden, werd met een geldboete van f 30.naar huis gestuurd „Grovelijk, onvoorzichtig en in ieder ge val onoordeelkundig'Dit zei de officier van justitie mr. A. L. Andreae donder dagmiddag tijdens de zitting van de Marktberichten VISMIJN" COLIJNSPLAAT 131 kg exportgarnalen 2.27—2,35, 6 kg schar, 43 kg bot. 394 kg schol. MARKTBER1 CUT BARNEVELD. COÖPERATIEVE VBLUW8E EIERVF.ILING EDE. 12 maart. Weekaanvoer ca. 1.200X00 stuk*, waarvan 499550 in veiling werden gebracht. Handel flauw. Prijzen (in per '.CO stuk»). Eieren van 51—5» gram 12.35—12.52: 54—33 gram 12^7—13.03: 55—«2 gram 13.W— 13.15; 62—«5 gram 13.00—13.42 El ER VEILING S B E. Aanvoer 512.583 stuks, handel traag. Prijzen (in per 100 stuks). Eieren van 3717 gram 7.54—10.50; 5061 gram 12.23—12,87: 81—72 gram 12,6214,66; eendeëieren van 6366 gram 9,90—10.09: 67—70 gram 10.26—10i"4. EIERMARKT BARNEVELD. Aanvoer ca 1X00 000 stuks, handel traag Prijzen (in per 100 stuks). Eieren van 58 55 gram 12.25—13.50; alg prijs 12.80: kg-prijs 2.08 op basis 61.5 gram. VEILING ST.-ANNALAND. Uien middel 13.30—15.50. bonken 16,40. drie lingen 15.98, picklers 15X9- Aanvoer 46 ton. Heden overleed na een langdurig gedragen lij den nog geheel onver wachts onze geliefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder en zuster TANNEKE MARIA KOT VIS, echtgenote van Pieter de Poorter in de ouderdom van ruim 75 jaar. Schoondijke: P. de Poorter. Watervliet (B.): M. Klaasen Schieman. J. Klaasen. Schoondijke: S. van Kouwenberg Schieman. C. van Kouwenberg. Breskens: T. van Quekelberghe Schieman. W. van Quekel berghe. Hoogvliet: A. de Poorter. S. de Poorter Boidin. LJzendijke: K. de Poorter. E. de Poorter Hofman. D de Poorter. M. de Poorter Hofman. Zuidzande P. de Poorter. C. de Poorter Wage. Schoondijke. 12 maart 1964. BUtstraat 4. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 16 maart a.s. vanaf ..Laus Deo" om Voor uw familieberichten de Benoemingen bij Bouw en Woningtoezicht Het dagelijks bestuur van de centrale dienst voor bouw en woningtoezicht en gemeentewerken Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen. heeft met ingang van een nader te bepalen datum benoemd tot op zichter bouw- en woningtoezicht de heer P. J. de Bakker te Oost-Souburg en tot opzichter gemeentegebouwen de heer C. van Gremberghe te Terneuzen. krijgen Axel als standplaats. Heden behaagde het de Heere van ons weg te nemen onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, broer en oom ADRL4AN MEEUWSE, weduwnaar van Anna Houtekamer in de ouderdom van 75 jaar en 10 i Krabbendijke. C. Meeuwse Schouwenaar. Kruiningen. C. Hijssen Meeuwse. H. Hijssen. Krabbendflke M- Meeuwse. Krabbendijke. 12 maart 1964. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op zaterdag 14 maart a.s. op de algemene be graafplaats te Krab bendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17