Zeeuwse padvinders voelen steeds meer behoefte aan kampeerterrein Kattendijke wil inwoners „duidelijk voorlichten" Uitvoerder knapte karweitjes op met gestolen bouwmaterialen Ledental district ging achteruit Opening atletiek baanseizoen in Middelburg AGENDA ZUID-BEVELAND Volop actie en avontuur 't Zit voor jaren met Ceta-Bever BUITENBIJTS Raadsman: hij kon geen nee zeggen „Den Soeten Inval" na verbouwing open VRIJDAG 13 MAART 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE Z E E W 8 B O O R A N T JAARVERSLAG OVER 1963 AUTO BOTSTE OP LANTAARNPAAL Een door A. C. J. v. d. D. uit Bergen op Zoom bestuurde auto is woensdagavond op de rijksweg in Goes tegen een lan taarnpaal gereden en daarbij bescha digd. De bestuurder raakte even de macht over het stuur kwijt, toen de auto wat te dicht langs de kant van de weg reed en wegslipte. De koplamp werd in gedrukt en het llnkervoorspatbord liep eveneens schade op. De Zeeuwse padvinders voelen steeds sterker de behoefte aan een eigen groot kampeerterrein. Aldus meldt de heer J. F. Verniel, de secretaris van het district Zee land van de Nederlanders padvin ders, in het jaarverslag van het district over het afgelopen jaar. Niet alleen de Zeeuwse verkenners en welpen zullen dan gebruik ma ken van een dergelijk eigen ter rein, maar oök buitenlandse groe pen, die herhaaldelijk de gasten van de Zeeuwen zijn. Het ledental van het district Zeeland beweegt zich in dalende ljjn, zo meldt de heer Verniel verder. In 1962 wa ren er 753 leden, waarvan 280 wel pen. 361 land- en zeeverkenners, 31 loodsen en voortrekkers en 73 leid sters en leiders. Het afgelopen jaar werd afgesloten met 750 leden, waar- t>ü echter in aanmerking moet wor den genomen, dat de Zeeuws-Vlaamse groepen in dat jaar by het district Zeeland gevoegd zijn, hetgeen een vermeerdering van het ledental met 51 welpen en 48 verkenners bete kende. Voorts werden in 1963 drie groepen opgeheven. De verdeling van het ledental in 1963 is nu: 280 welpen, 373 land- en zeever kenners, 31 loodsen en voortrekkers. 66 leidsters en leiders, waarbij dan nog komen de commissarissen (3), de leden van de plaatselijke commissies (44), de ereleidsters en -leiders en de erecom- missarissen. „Wellicht vindt de daling zijn oorzaak in onze aanpak en in het leiderstekort. Misschien kan in het nieu we jaar hieraan onze speciale aandacht worden besteed", hoopt de districts secretaris. Uit het verslag blijkt, dat verkenners en welpen deelgenomen hebben aan vele activiteiten, o.a. patrouillewed strijden voor het distriet, regionale wedstrüden, roeiwedstrijden, begelei ding van de Scheldewedstrijdzwem- mers, de reünie van platbodemjach- ten in Vecre, rimboejacht en vanzelf sprekend de zomer- en andere kam pen, enz. GROEPSVERSLAGEN Uit de jaarverslagen van de diverse groepen, die in dit verslag zijn opge nomen, tekenen we het volgende aan: Paul Krugergroep Middelburg: be vredigend jaar, ondanks het feit. dat de verkennersgroep nog steeds met het huisvestingsprobleem te kampen heeft. De onderhandelingen met de gemeente voor een nieuw onderko men verlopen traag. De groep ver wacht in dit jaar in ieder geval een behoorlijk gebouw te krijgen. M. A. de Ruytergroep Vlissingen: Voor de welpenhorde is er sinds enkele jaren een wachtlijst, het aantal verkenners is iets verminderd. Scheldezwcrvers Vlissingen: De leiders bezetting bij de welpenhorde is onvol doende, toestand van spel- en kampeer- materiaal is slecht, dat van het boten- materiaal redelijk goed. ZORGENKIND Watergeuzen Vlissingen: De troep is te groot, door veel activiteiten en fantasie van het kader is er vrijwel geen ver- De Middelburgse atletiekvereniging Dy namo houdt zaterdag a.s. op de gemeen telijke sintelhaan aan de Sportlaan een trainingspakkenwedstrijd, waarmee het Zeeuwse baanseizoen geopend wordt. Deze wedstrijd begint om half 3. Er zijn momenteel ongeveer 100 in schrijvingen van de verenigingen Zee land Sport en Marathon uit Vlissingen, Schelde Sport uit Terneuzen. Diomedon uit Steenbergen, A.V. '56 uit Goes, en van Dynamo zelf. Van Diomedon komt o.a. de atleet Broekhoven, een van de beste hoogspringers van ons land. Schel de Sport komt met o.a. Wim den Hamer en Ranschaert. Van Dynamo zijn Hein Cujé en Cas Mulder nog steeds gebles seerd. Het programma luidt als volgt: dames: sprinttweekamp 80 en 100 meter, even als voor de meisjes A; meisjes B en C: 60 meter en verspringen; heren: sprint tweekamp 80 en 100 meter. 800 meter, 3000 meter; jongens A: sprinttweekamp 80 en 100 meter en 800 meter; jongens B en C: 80 meter en 600 meter. (Advertentie) OLIFANT TE KOOP Natuurlijk, die echte Olifant-borrel van Melchers-Schiedam is overal te koop. Wees gezellig en pak 'n OLIFANTJE' Proost! VANDAAG. Middelburg Van Benthem en Jutting: Ex iasitie werken van Piel Bulthuis. 018 uur City: Eerst de vrouwtjes. 20 uur. 14 -. Electro: Doden betalen dezelfde prijs. id.30 uur, 18 J Bogardzaal. Jaarvergade ring ..Kwecklust". 19 30 uur Vlissingen Alhambra: Spionage in Hong kong. 20 uur. 18 Jaar Luxor: R 2 onder terreur. 20 uur. 14 Jaar Britannia: Mode show Libelle. 20 uur Goes Grand: Hercules tegen Odysseus. 21 uur. 14 Jaar. Korenbeurs: Alliance Fran Zlerikzee Concertzaal- Lezing over film journaal voor Z.V.U.. 20 uur. Grtjpskerke - Dorpshuis: Buitengewone le denvergadering coóp kolenver.. 20 uur Koudckerkc Hotel Walcheren AJscheids receptie mr. L. A van Splunder, 1630- 18 uur Nieuwdorp Verenigingsgebouw: Vier rak kers en een oude Jeep, 16 uur; 55 dagen in Peking, 19,30 uur •s-Heerenhoek Jeugdhoeve. Bedrjjfsapos- tolaat. 19.30 uur Terneuzen Luxor. Weit 1st der Weg. 20 Oostburg Ledeltheater: Lawrence ot Ara bia. 19 30 uur. 14 Jaar. Wesldorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Aart Roos Bergen op Zooin Luxor: Alleman, 20 uur. 14 Jaar. loop. De welpen blijven het „zorgen kind". De huisvesting is naar omstan digheden goed te noemen. Hertog van Beljerengroep Goes: De be langstelling van de welpen voor eisen en training is buitengewoon goed. Ou ders worden betrokken bij de insigne- training! Troep en horde zijn behoorlijk ondergebracht. Jacob Valckegroep Goes: De horde heeft oen te lange wachtlijst. De troep draait uitstekend. Schout bij Nacht Doormangroep Ileinkenszand: Voor de horde een gunstig jaar, voor de troep een zeer moeilijk jaar ais gevolg van het ont breken van een gevolmachtigd leider. Het peil van de troep Ijjdt daaronder. Hoewel de leiding voor de naaste toe komst nog geen oplossing verwacht, meent zjj toch 1964 met vertrouwen te gemoet te kunnen zien. (nieuwe verkennersleider, uitvoering plan voor nieuw groepsgebouw en dé samenvoeging van hel district Zeeuwsch-Vlaanderen met Zeeland. Voor het nieuwe gebouw verdienden de verkenners en welpen in de afge lopen vier jaar 10.000! NIEUW BOUWPLAN Stanleygroep Oostburg: De verkenners kampen met een tekort aan leiding, waarin moeilijk is te voorzien. Het p-oepscomité is niettemin bezig er ver betering in te brengen: er bestaan nieuwbouwplannen is samenwerking met de r.-k. groep. St. Baafsgroep Aardenburg: Financieel was 1963 een goed jaar, maar het leden tal van de verkenners baart wel enige zorg. De kring Middelburg van oud-padvin ders probeert nieuwe leden te winnen en tevens elders in Zeeland nieuwe krin gen op te richten. Diploma's uitgereikt aan cursisten handvaardigheid In de ir. A. W. van de Plasscheschool, de_ lagere tuinbouwschool te Kapelle, is donderdagavond do eindles gehouden van de eerste in Zuid-Beveland gehou den cursus in handvaardigheid. Zfestien personen, waaronder twee dames, ont vingen uit handen van burgemeester H. G. van Sluylekom het diploma. Aan de eindles had men tevens een tentoonstel linkje verbonden van door de cursisten gemaakte werkstukken. Directeur J. op "t Hof wees er in zijn welkomstwoord op dat er voor de cur sisten diverse mogelijkheden zijn om zich verder te bekwamen. Voorts hoop te hij dat er de volgende winter een cursus motorengebruik en een cursus economie zal gehouden kunnen worden. Met de cursus economie had men het afgelopen najaar al willen starten, maar deze ging toen niet door omdat de animo niet groot genoeg was. Ook bur gemeester Van Sluijlekom sprak met waardering over hetgeen met deze cur-. sus bereikt is. Hij hoopte eveneens dat het niet bij deze ene zal blijven. De heer A. N. Neezer. die namens de inspectie van het landbouwonderwijs liet woord voerde, sprak de wens het volgend winterseizoen in de streek te kunnen starten met een cursus bedrijfs leer voor werkgevers. Van het nut van dit onderwijs toonde ook de heer C. Traas uit Biezelinge zich overtuigd, die het woord voerde als voorzitter van de commissie van toezicht. Niet alleen komt dit onderwijs de tuinbouw ten goede maar ook zal men als onderne mer moeten beseffen dat men vandaag aan de dag van alle markten thuis moet zijn, aldus de heer Traas. Namens de cursisten sprak de heer M. Griep uit Krabbendijke een dankwoord tot leraar M. J. Klaassen, die tevoren de mogelijkheden voor het volgen van verder onderwijs nog uitvoerig nad toe gelicht. De gediplomeerden zijn: P. Engelse., Krabbendijke. A. Eversdijk, Kapelle, mej. J. Ganseman. Kapelle, de heer P. Gunst Kapelle, M. Griep, Krabbendijke, M. A. Hoogesteger, Kapelle, J. A. de Jonge. Goes, C. Kluijfhout. Yerseke. mej. M. C. P. Lokerse, Kapelle. Th. Meeuwse, Baarland. H. P. Nagelkerke, Krabbendijke. H. C. Poleij, Hansweert, J. vap Velzen, Krabbendijke. H. J. Zwe- mer, Yerseke, M. de Jager, Kapelle en G. P. Vermaire, Kapelle. OUDELANDE Ouderavond chr. school In het dorpshuis te Oudelande hield de school met de bijbel dezer dagen de jaar lijkse ouderavond. Na de opening door de heer A. L. Minderhoud sprak de heer Borrie te Goes over „Veiligheid, ook voor en door uw kind". De causerie werd toegelicht aan de hand van dia's. In de pauze konden de aanwezigen het werk van de kinderen bekijken en kon den de ouders met het onderwijzend personeel spreken. Het hoofd van de school, de neer C. P. Bosselaar, gaf na de pauze een jaaroverzicht. Tot slot sprak wethouder A. W. Buteyn namens het gemeentebestuur. Hij sprak de hoop uit dat de volgende ouderavond in het - schoolgebouw zal plaatsvinden. OVEZANDE Schieting „Willem Teil" De sociëteit „Willem Teil" te Ovezande hield een schicting op de liggende wip bij de heer G. Doene. Aanwezig waren 25 schutters van 7 verschillende ver enigingen. De uitslag was: hoofdvogel: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; eerste zij vogel: A. Rentmeester van Willem Teil te Ovezan de; tweede zij vogel: P. Doene van Vic toria te Kwadendamme: eerste boven- kal: J. A. Rijk van A.D.L.M. te Kwa dendamme; tweede bovenkal: A. Rent meester van Willem Teil te Ovezande: eerste onderkal: P. van Steenbergen van Zeelandia te Ovezande; tweede onderkal werd niet afgeschoten; eerste klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; tweede klep: H. Koens van Spes Nostra te Ovezande; derde klep: P. Rentmees ter van Willem Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: Magda Steenaert- de Winter, van A.D.L.M. te Kwaden damme, 5 stuks. KRABBENDIJKE Optreden zangkoor Het Nederlands hervormde zangkoor uit Krabbendijke verleende zondag jl. medewerking aan twee kerkdiensten in Hoogerheide en Ossendrecht. FILMS IN ZEELAND Het programma van dit weekeinde ziet er nogal gewelddadig uit, variërend van spionage tot de mythologie. In zo'n pro gramma voelt Eddie Constantine zich uiteraard thuis. We zien de krachtige charmeur in CITY (Middelburg) waar hij zijn ware aard weer eens toont in een actierijke rolprent, getiteld „Eerst de vrouwtjes". Het doelwit van zijn onnavolgbare acties is ditmaal het onschadelijk maken van een bende in verdovende middelen. Veel moeite kost deze opdracht hem natuur lijk niet en zo en passant vindt hij ook nog gelegenheid om de schone Juliette uit bandietenhanden te redden. We noemden spionage en doelden daar mee op de film, die in Alhambra (Vlis singen) te zien is: „Spionage in Hong kong". De cosmopolitische havenstad Hongkong is een geliefd onderwerp voor avonturenfilms. In deze film zien we Brad Harris en Marianne Koch in ob scure omstandigheden tegen een ach tergrond van opiumkitten en smokkel- jonken. Een Duitse produktle in Ameri kaanse kleuren over een Chinese stad. Voor de mythologie naar Grand (Goes) waar de onvermoeibare Hercules zich dapper weert in een Italiaanse rolprent. „Hercules tegen Odysseus" luidt de titel en Georges Marchal, Michael Lane, Al- lessandra Panaro en Dominique Bos- schero spelen de belangrijkste rollen. Nog een stoere figuur van het witte doek: Lino Ventura, die de hoofdrol speelt in „Doden betalen dezelfde prijs". Electro (Middelburg). Geza Radv.nyi tekende voor de regie van deze Franse thriller, een spannend relaas over de vlucht van drie bandieten, die onver wacht eindigt. Een soortgelijk avontuur vormt de in houd van „R 2 onder terreur". Ook hier ziin drie bandieten aan de haal gegaan. Zij belanden echter op een lichtschip, waar zich een drama voltrekt, wanneer de vluchtelingen trachten de bemanning tot muiterij aan te zetten. James Ro bertson Justice speelt de rol van de in drukwekkende kapitein Freytag met Helmut Wildt als zijn tegenspeler. Te zien in Luxor (Vlissingen). DOOR MIDDEL VAN GEMEENTEBLAD lagere KAPELLE Z.L.M.-afdeling Kapelle hield jaarvergadering De afdeling Kapelle van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij hield dezer da gen onder voorzitterschap van de heer J. van Overbeeke in hotel „De Zwaan" baar algemene vergadering. Het leden tal bleef op 85. aldus het jaarverslag van secretaris J. D. Ganseman. De af deling heeft voorts nog 14 begunstigers te boek staan. Het financieel overzicht van penningmeester J. Sinke sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkie zing weraen de heren J. L. de Jager en J. Sinke herkozen. Cabaretavond Een winkelierscombinatie te Kapelle gaf dezer dagen In hotel „De Zwaan" een contactavond, die druk was bezocht. Het cabaretgezelschap „Klaveren Vr|f" uit Roosendaal zorgae voor een vrolijk amu sementsprogramma, dat bestond uit schets, muziek, zang, conference en to neel. In de pauze werd een verloting ge houden. De heer A. Eversdijk sprak een openings- en slotwoord. Na afloop van het cabaret was er een bal met mede werking van het dansorkest „The Or- pheans" uit Goes. KATS Jaarfeest vrouwen en mannenvereniging Donderdagavond hield de herv. vrou wen- en mannenvereniging te Kats een gezamenlijk jaarfeest in het verenigings gebouw. Dc bijeenkomst die onder lei ding stond van mevr Visbeek werd ge opend met het lezen van een lijdenslitur gie Hierna besprak ds Visbeek het lij den van Christus, waarna dhr. A. de Wild een meditatie hield, afgewisseld met zang van mevr. Van der Maas-de Wild. Na de pauze vertoonde de heer H. Cf. van der Maas dia's over zijn rei zen naar Amerika en India. Na enkele bijdragen van verschillende leden onder het motto „allerhande" werd deze avond besloten met het zingen van gezang 83. WEMELDINGE Collecte De collecte voor Draagt Elkanders Las ten te Wemeldinge heeft opgebracht 242,75. Sterke verhalen ontzenuwen.... De gemeente Kattendijke is hard toe voorlichtingsblad, dat onder alle in- ers moet worden verspreid en waar in van het raadhuis uit de nodige expli catie wordt gegeven over bepaalde plan over nieuwigheden, over benoe mingen en over nog veel meer. Dat donderdagavond in de vergadering v de raad te Wilhelminadorp nog wt eens duidelijk naar voren gekomen. De heren kwamen er met een paar sterke erhalen aandragen, waaraan burge meester P. J. Evers af en toe kop noch staart kon ontdekken. En die „stories" moesten d3n de opinie over een bepaal de zaak uit een van de kerndorpen Kattendijke of Wilhelminadorp weer geven. Met name de heer C. P. van de Schraaf begon al die praatjes, mees- al voortkomend uit een vleugje van rivaliteit tussen de beide dorpen, toch een beetje te gortig te vinden. Hij drong er daarom op aan nu eindelijk eens een gemeenteblaadje te laten verschijnen, waarin de inwoners dan van tijd tot tijd over „het fijne" bepaalde plannen en kwesties kunnen Groene Kruis Wolphaartsdijk verhoogt contributie Dinsdagavond hield de afdeling Wol phaartsdijk van het Groene Kruis haar algemene ledenvergadering in het dorps huis onder leiding van ae voorzitter, dokter A. I. Vos. Uit het jaarverslag bleek van een gezond verenigingsleven. Het ledental is het afgelopen jaar ge stegen van 690 tot 702. Zuster A. v. d. Plank legde in 1963 3433 bezoeken af, terwijl de Emmabloemcollecte een be drag van 263,93 opleverde. Tot lid van de kascommissic werd gekozen de heer Jac. Braamse in de plaats van de heer C. van Liere, Het voorstel van het be stuur tot contributieverhoging werd aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Js. Katsman Jacz. herko zen, terwijl in de vacatures van de heren Adr. den Herder en B. H. G. ter Haar Romeny werden gekozen de heren Abr. den Herder en jhr. drs. P. A. C. Bee- laerts van Blokland. Tot slot hield de heer I. C. Henkes een interessante le zing met dia's ver zijn leven en werken In net oenvoud van Suriname. BIEZELINGE Uitvoering van „Jonge kracht" Het tamboer- en pijperkorps „J Kracht" te Biezelinge zal vrijdag en za terdag aanstaande in de consistorie der Nederlands hervormde kerk een uitvoe ring geven. Naast een muzikaal pro gramma. uitgevoerd door pijpers en een band. zal het toneelspel in vier bedrij ven „Schaduw en Zon" van A. Siderius- Boonstra worden opgevoerd. Medewerking aan deze avonden ver leent voorts een Schoors accordeontrio. worden ingelicht. Men heeft in Kat tendijke al eerder een poging onder nomen zo'n gemeenteblad uit te ge ven, maar ter secretarie is dat toen op moeilijkheden gestuit Zodra echter de deze avond nieuw benoemde ambtenaar, de heer J. J. Schuit, in de gemeentelijke zaken zal zijn ingewerkt zal Kattendijke zo'n voorlich tingsorgaan laten verschijnen. De heer Van der Schraaf was ervan overtuigd, dat dan heel wat wanbegrip over en r za! kunnen worden opgeruimd- Burgemeester Evers zegde toe, dat er desnoods overuren voor zullen worden gemaakt... Overigens kregen de heren nu al te horen, dat het bijvoorbeeld met de voorziening in de vacature, ontstaan aan de „bewaarschool" in Kattendijke, heel anders ligt dan hier en daar werd •erondersteld. Kattendijke heeft de „be waarschool" moeten sluiten sinds de kleuterleidster is getrouwd en zal tot september zijn kleuters zelf moeten ermaken. Dan pas zal een nieuwe leid ster van de opleiding komen om de taak van haar voorgangster over te neme: En wat de vernieuwing van het wegdek op de Zandweg tussen Kattendijke en Kapelle betreft burgemeester Evers kon meedelen, dat het met de plannen de goede richting opgaat! De taxatie commissie heeft de onderhandelingen over de grond, die daarvoor nodig is. nu bijna „rond". Mogelijk zal het werk dit jaar nog kunnen worden aanbesteed. Waarschijnlijk zal de gemeente Katten dijke binnen enkele weken een aparte raadsvergadering over dit onderwerp no dig hebben. Burgerlijke stand BAARLAND. Getrouwd: P- J. de Broekert, 26 Riemens, 21 Overleden: S. Mol. 87 j.. wedn M. Traas. WAARDE. Bevallen: C. W. HoogestegerPippel. d. Overleden: J. K. Overbeeke, 86 J., wedn. v. L. van Hogerhuis. W. Clement. 85 wed. v. F. van der Maas. Ambtswoning In de vergadering van donderdagavond werd besloten de bouw van de nieuwe ambtswoning voor de burgemeester te gunnen aan de firma F. J. Weststrate en Zn. te Kattendijke. Als gevolg van de loonsverhoging in de bouwsector moest de aanvankelijke raming met tien pro cent worden opgevoerd tot een bedrag f61.600. De heer J. van Sabben stelde een pikan te vraag: „Heeft het nog wel zijn nut, deze woning te bouwen nu we een plan tot gemeentelijke herindeling op tafel hebben?" Maar hij werd onmiddellijk tot andere gedachten gebracht Burgemees ter Evers: „We moeten doen of er niets aan de hand is. of we het gevecht voor onze zelfstandigheid glansrijk winnen." Op een vraag van de heer W. D. de Jon ge werd nog geantwoord, dat de Wilhel- minapolder mettertijd de woning tegen boekwaarde zal overnemen. De heer L. A. de Pree kreeg nog van wethouder J. Smit toegevoegd, dat hij „al een halve Gocsenaar is", toen hij de veronderstel ling opperde: „Gaan al onze huizenbezit tingen dan naar Goes?" Het waren nog maar „lachertjes" deze ernstige zaak van de herindeling van gemeenten op Zuid-Beveland. In deze vergadering werd het ontwerp van G.S nog niet serieus behandeld. Op voor stel van de burgemeester zullen de raadsleden het eerst laten bezinken en goed bestuderen om de strategie voor de zelfstandigheid te bepalen en het plan daarvoor in een bijzondere vergadering op te maken. De raad gaf in deze vergadering zijn goedkeuring aan twee gemeenschappe lijke regelingen: die voor het Veerse Meer en die voor de ambulancedienst op de Bevelanden Men betuigde adhesie aan een raadsbesluit van de gemeente Utingeradeel, waarin bij de minister wordt aangedrongen op afschaffing van de gemeenteclassificatie. In het uitbreidingsplan van Katten dijke werd deze avond het eerste perceeltje grond voor particuliere wo ningbouw verkocht aan de heer M. van Dalen te 's-Heer-Arendskerke. I Advertentie) 20 kltarsn O t'»n>p«r«nt# heutllRtta Zitting politierechter Middelburg De uitvoerder J. C. van Z. uit 's-Hertogenbosch kon geen nee zeggen als men hem verzocht er gens mee behulpzaam te zijn. Hij had anderen willen helpen. Daar mee had hij zichzelf ook geholpen van het kantje in de sloot. Want Van Z. deed de karweitjes ten na dele van zijn werkgever. Met het bewijzen van vriendendiensten zou hij bij elkaar 845,aan mate riaal achterover hebben gedrukt. Dat was donderdag voor de Mid delburgse politierechter mr. B. S. Sieperda reden om hem een on voorwaardelijke celstraf van twee weken op te leggen. Daarnaast werd de uitvoerder veroordeeld tot voorwaardelijke gevangenisstraf van zes weken. De els van de offi cier van justitie mr. T. Lebret luid de: acht weken onvoorwaardelijk. De onregelmatigheden waren aan het licht gekomen toen Van Z. als uitvoerder in Goes werkte aan de bouw van ..Hui ze De Berg" te Goes. Van Z. was werk nemer van de firma Van L. Tijdens het werk zou de uitvoerder opperlieden op dracht hebben gegeven materiaal naar verschillende plaatsen te brengen. Met het materiaal, dat voor de bouw be stemd was, ging h(j naar particulieren, waar in de avonduren karweitjes werden opgeknapt. Op de ene plaats werd een douchecel ingericht en op een ander adres werd een schoorsteenmantel opge trokken. Het geld dat hij voor het mate riaal vroeg werd met twee anderen ge deeld. De officier van justitie vond een ernsti-i ge terechtwijzing op zijn plaats, Van Z. was de man, die bij het goede werk over-| dag en 's avonds bij het slechte werk de leiding had. Ondanks het feit dat de, bouwvakkers momenteel de wind mee hebben heeft hij getracht om daar met duistere praktijken nog dubbel en dwars aan bij te verdienenaldus de officier die betoogde dat diefstal van materiaal op bouwwerken veel voorkomt en dan meestal op grote schaal. „Slappe figuur' De raadsman van Van Z. vestigde de aandacht op het feit, dat het totaal bedrag van de verduisterde bouw materialen niet f 845,maar onge veer f500 bedroeg. Hij schetste zijn cliënt als een te slappe figuur voor de taak welke hem op de schouders was gelegd. De raadsman vroeg de politie rechter ten slotte om clementie. „Mijn cliënt is als de dood voor gevangenis straf', zo zei hij. A. L. van de B. en A. uit 's-Hertogen bosch die van de duistere praktijken van Van Z. hadden geprofiteerd kregen respectievelijk vier weken voorwaarde lijk en f 150 boete en twee weken voor waardelijk met f 100 boete. Mr. Lebret eiste tegen Van de B. een voorwaarde lijke celstraf van vier weken en driel jaar proeftijd met een duidelijke geld boete van f300.— en tegen A. de per soon op de achtergrond een voorwaar delijke celstraf van twee weken en drie! jaar proeftijd met een geldboete van; f150. Vijf man Middelburgse politierechter mr. B. S- Sieperda over het rijden van mevrouw M. II. de J.-P. uit Terneuzen. Bij het nemen van een bocht had ztl op 30 ok tober van het vorig Jaar in een smal straatje te Terneuzen een fietsend kind gegrepen. Uit het verhoor viel op te ma ken. dat de automobiliste in paniek had gehandeld. Zij kon zich niet herinneren of ze geremd had. Wel had ze de koppe ling ingedrukL Vijf man sterk op een rijtje naast elkaar stonden de Vlisalngers R. van B-, J. M-, G. J. O.. W. A. dc H. en J. V.. allen werknemers van een bergingsbedrijf. Zij moesten voor de politierechter verschij nen omdat zij samen in vereniging, toen zij een gezonken schip in de veerhaven van Yerseke aan dc grond hadden gezet, goederen van het schip hadden gehaald. Dat gebeurde op 3 oktober. Op de zitting brachten J. M. en W. de H naar voren, dat zij eerst toestemming hadden gekregen om de spullen van boord te halen Toen later bericht werd gegeven, dat dit helemaal niet mocht er men het bevel kreeg alles terug te bren gen bleken plotseling allerlei voorwer pen kwijt te zyn. De politic-rechter, die het nogal bedenkelijk vond dat de ber gers toestemming hadden gekregen om het materiaal van boord te halen, be sloot de zaak voor nader onderzoek te rug te verwijzen naar de rechtcr-com- missaris. M De Vlissinger C. J. M. was het er wel mee eens dat hij op 4 december van het vorige jaar meer had gedronken dan goed voor hem was. Na cafébe zoek was hij op de brommer naar huis gegaan. Omdat hij niet helemaal zeker van zichzelf was slapte hij tel kens af als er verkeer aan kwam. Zijn woning heeft hij niet zonder strubbelingen kunnen halen, want tien meter voor zijn huisadres vatte de politie hem in de kraag, f75, subs. 15 dagen eiste mr. Lebret. Mr. Sieperda vonniste conform. Het was een driftbui edelachtbare, be kende J. D. uit Wissenkerke, die op 19 oktober van het vorig jaar een blinkende oorvijg had uitgedeeld aan bet knaapje, dat zijn zoontje kort te voren een mep had verkocht. De officier vond een geld boete van f30,subs. 6 dagen op zijn plaats. Dat e rest van remmen g i De J 99 Valt me mee" Paus Paulus verdedigt beleid Pius XII Paus Paulus VI heeft bij de onthulling van een standbeeld van paus Pius XII in de basiliek van Sint Pi eter in Rome, diens beleid tijdens de tweede wereld oorlog verdedigd. Het was de derde keer dat paus Paulus het beleid van paus Pius in het openbaar verdedigde sedert de vertoningen van Rolf Hochhuths to neelstuk „De plaatsbekleder", waarin Kaus Pius ervan wordt beschuldigd te ebben verzuimd de jodenverdelging door de nazi's te veroordelen. Paus Paulus sprak ter gelegenheid van de 25e verjaardag van de kroning, in 1939, van paus Pius XH. Hjj zei dat het optreden van paus Pius gedurende de ">orlog „wijs en moedig" was geweest. ,Op eminente wijze was hij de vreöes- paus, de paus van de menselijke rech ten, van de goedgeordende en broederlij ke organisatie van volkeren en sociale klassen", aldus paus Paulus. „Geen en kele paus sprak of schreef zo veel. Het leerstellige werk van Plus XII vergroot het culturele erfgoed van de kerk in ruime mate". „Dat valt me f20,— mee biechtte D. cerlük op. „Ze hadden al tegen me ge zegd dat het f 50,zou worden", ver kondigde hü tot grote hilariteit van een aantal leerlingen van het Goese lyceum die beslag hadden gelegd op een aantal banken in de zittingszaal om daar eer openbare les staatsinrichting bjj te wo nen. De politierechter bepaalde ten slot te de boete op f 20, „Dank U wel edelachtbare" sprak de man toen voldaan. Het tweede bedrijf van de krijgsverrich ting op 19 oktober om met mr. Lebret te spreken speelde zich na de behan deling van deze zaak af. De hoofdrol werd vertolkt door het echtpaar A. J. D.-B. uit Wissenkerke die voor hun zoon tje dat had kennis gemaakt met de handen van J. D. opkwamen. Zij had den die avond het beleg geslagen in de 'oortuin van het huis van J. D. „Wat e toen allemaal voor moois en liefs te gen me gezegd hebben weet ik niet Er was bijna niet tussen te komen. Ik heb ze wel drie keer toegeroepen „mijn erf af", zo verklaarde J. D. die evenals zijn vrouw als getuige werd gehoord. „Ze gingen zo te keer, 't was verschrikke lijk". Het echtpaar A. J. D.-B. kreeg conform de eis een geldboete van f 15, subs, drie dagen opgelegd. P. H. G. uit Kamperland, die op 2 november 1963 na een aanrijding met een hekwerk was doorgereden, werd met een geldboete van f 30.naar huis gestuurd. „Grovelijk, onvoorzichtig en in ieder ge val onoordeelkundig". Dit zei de officier van justitie mr. A. L. Andreae donder dagmiddag tijdens de zitting van de Van onze adverteerders Binnen een tijd van twee weken is de banketbakkerij „Den Soeten Inval" te Goes grondig onder handen genomen. In negen werkbare dagen is de zaak aan de Opril Grote Markt uitgebreid en gemoderniseerd. Vorige week maandag begon het karwei, donderdagavond werd het afgesloten. Met de heropening. Een uitgebreid gezelschap genodigden familieleden, het personeel en tal van zakenrelaties was voor dat doel in restaurant „De Opril" bijeen. De oud ste firmant ,de heer N. Fierloos. ver welkomde de bezoekers en bracht de dank van de firma over aan de bedrij ven, die aan deze ingrijpende verbou wing hebben gewerkt. Hoe de banketbakkerij uit deze uitbrei ding en vernieuwing, te voorschijn is gekomen, konden de bezoekers later op de avond met eigen ogen zien, toen de nieuwe zaak werd bezichtigd. Maar voor het zover was. werd de winkel officieel geopend. Het oudste personeelslid van de firma, de heer A. Remijnse. stelde hem mei een sleutelomdraai open. Rn toen konden de genodigden zich overtuigen, dat er in die 9 dagen heel wat overhoop is gehaald. De indeling van de winkel is volkomen veranderd. Dat kon, omdat de oppervlakte, waarover men nu beschikt, tweemaal zo groot is als in de oude toestand. De produkten staan nu in een lichte, fleurige zaak geëta leerd; de winkel beschikt nu ook over onder meer een zelfbedieningswand en een opengekoelde toonbank. De firma Fierloos mocht over dit resul taat tijdens de receptie, die op de be zichtiging in restaurant „De Opril" volg de. heel wat complimentjes en felicitaties in ontvangst nemen. Een ware bloemen weelde zette deze heropening-voor-geno- digden luister by. Van vandaag vrijdagaf is de banketbakkerij „Den Soeten Inval" gemoderniseerd in bedrijf. Dividenden FORD. In de vergadering van de raad van be heer der N.V. Nederlandsche Ford Automobielfabriek is besloten aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhou ders voor te stellen het jaardividend voor het boekjaar 1963 te bepalen op 25 procent (onv.), waarvan reeds tien pro cent als interimdividend werd uitge keerd. KRASNAPOLSKY Commissarissen van Grand Hotel Kras- napolsky N.V. hebben besloten op de op 28 april te houden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1963 een di vidend uit te keren van 17 H procent in contanten (onv.). AMERICAN ENKA CORPORATION American Enka Corporation, de .Ameri kaanse dochteronderneming van Algeme ne Kunstzijde Unie N.V. (AKU.) heeft over het eerste kwartaal van 1964 dividend van dollars 0.35 per aandeel ge declareerd. Over het vierde kwartaal van 1963 werd eveneens dollars 0,35 betaald. O.G.E.M. De raad van commissarissen van de N.V. Overzeese Gas- en Elektriciteitmaat schappij heeft besloten aan de in juni a.s. te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het divi dend over het boekjaar 1963 vast te stellen op 14 procent in contanten (vo rig jaar 13 pet). De raad van beheer van de N.V. Natio naal Bezit van Aandelen O.G.E.M. zal de eveneens in juni a.s. te houden alge mene vergadering van aandeelhouders een gelijkluidend voorstel doen HOOGOVENS In de vergadering van de raad van com- missarissen der Koninklijke Nederland- |sche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. (is op voorstel van de directie besloten aan de algemene vergadering van aan deelhouders, te houden op 21 april voor te stellen over het boekjaar 1963 een di vidend uit te keren van 4 pet (vorig jaar 4 pet) op de prioriteitsaandelen en van 20 pet (vorig jaar 20 pet) op de gewo ne aandelen. Van het dividend op de ge wone aandelen werd in december 1963 reeds 6 pet in de vorm van een interim dividend uitgekeerd. De vergadering van de raad van com missarissen van Breedband N.V. heeft op voorstel van de directie besloten aar de op 21 april te houden algemene ver gadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1963 een divi dend uit te keren van 20 pet (vorig jaar 17 pet). Hiervan werd in december 1963 reeds 6 pet in de vorm van een interim dividend uitgekeerd. srd verteld dat i met onverminderde snelheid de stoep op was gereden. Het meisje raakte bij de aanrijding ernstig gewond. Zij ligt momenteel nog In het ziekenhuis. De of ficier merkte in zijn requisitoir even ter zijde op, dat mevrouw De J niet be paald attent had gehandeld door zich helemaal niet meer van de toestand van het meisje op de hoogte t<- stellen. „*t Werd toch niet gewaardeerd", zei c<- automobiliste, die tot het laatst toe bleef volhouden, dat het meisje aan de linkse kant van de wc-g had gereden. Dat leek mr. Andreae niet aannemelijk. Uit de verklaring van mevrouw V.-T. uit Sas van Gent. had hij dit niet bepaald kun nen opmaken. Voor deze keer wilde de officier van jus titie het nog houden bij een geldboete. Hij vorderde f 200,met als bijkomende straf een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Mr. Sieperda vonniste conform Over de schade, die de Middelburger Van H ondervond van een schoolreisje dat niet doorging was er tussen hem en zijn stadgenoot C G. de G. onenigheid ontstaan. Dat resulteerde in het uitdelen •an klappen. „De G. sloeg op mijn han den. Dat was de eerste klap", betoogde Van H. De officier meende, dat Van H. van een vreedzame mug een agressieve olifant had gemaakt Hij achtte een geld boete van f 50 op zijn plaats Mr. Sieper da vonniste conform. Bovendien werd de door De G. Ingestelde civiele vorde ring van f73,50 wegens schade aan een kledingstuk, toegewezen. Marktberichten VISMIJN COLIJNSPLAAT 131 kg exportgarnalen 2,27—2,35, 6 kg schar, 43 kg bot, 394 kg schol. MARKTBERICHT BARNEVEI.D. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING EDE. 12 maart. Week aan voer ca. 1 ZOO.000 stuks, waarvan 499.550 In veiling werden gebracht. Handel flauw. Prijzen tin t per 100 «tuks». Eieren var. 51—54 grarn 12.35—12.52; 54—53 gram 12.5713.03; 5362 gram IZJX13,15; 62-65 gram 13.00—13.42. EI ERVE I LING S B.F.. Aanvoer 512.533 stuks, handel traag Prijzen <tn 1 per 100 Btuks). Eieren van 3747 gram 7.54—10.50; 50-61 gram 12.22—12.87 61—72 gram 12.6Z—14.66; eendeëieren van 63—66 gram 9.90—10,09 67—70 gram 1026—10.74. EIERMARKT BARNEVELD. Aanvoer ca. 1.800 000 stuks, handel traag. Prijzen tin per 100 stuks). Eieren van 56— 65 gram 1Z25—13.50: alg. prijs 12.80: kg-prijs 2.08 op basis 61,5 grarn VEILING 8T.-AVNALAVD. Uien middel 1320—15.50. bonken 16.40. drie lingen 15.93. picklers 15.29 Aanvoer 46 ton. Heden overleed na een langdurig gedragen lij den nog geheel onver wachts onze geliefde vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder en zuster TANNEKE MABLA KOTVIS, echtgenote van Pieter de Poorter in de ouderdom van ruim 75 jaar. Schoondtjke: P. de Poorter. Watervliet (B.): M. Klaasen Schieman. J. Klaasen. Schoondijke: S. van Kouwenberg Schieman. C. van Kouwenberg. Breskens: T. van Quekelberghe Schieman. W. van Quekel berghe. Hoogvliet: A. de Poorter. S. de Poorter— Boidin. IJzendijke: K. de Poorter. E. de Poorter Hofman. D. de Poorter. M. de Poorter Hofman. Zuidzande: P. de Poorter. C, de Poorter Wage. Schoondijke, 12 maart 1964. Biltstraat 4. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 16 maart a.s. vanaf „Laus Deo" om Heden behaagde het de Heere van ons weg te nemen onze geliefde vader, behuwd- en grootvader, broer en ADRIAAN MEEUWSE, weduwnaar van Anna Houtekamer in de ouderdom van 75 jaar en 10 maanden. Krabbendijke: B. Meeuwse. G. Meeuwse. C. Meeuwse Schouwenaar. Krutnlngen: C. Hijssen Meeuwse. H. Hijssen. Krabbendijke: M. Meeuwse. Krabbendijke, 12 maart 1964. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op zaterdag 14 maart a.s. op ae algemene be- 'n laats te Krab-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15