Amsterdamse Benrs verdrijft verkoudheid radicaal Klanken uit de ether Agrarische postzegels PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Aeoend Wv^m»;a.s is ^"r£L,"-?SS: HOE KRIJGT U EEN WITTE WAS ALS U NIET KOOKT? Waar zijn onze schepen? .VRIJDAG 13 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DAT de filatelie zich over allerlei terreinen uitstrekt, heb ben we nog niet zo lang gele leden laten zien met een ver haal over postzegels, die be trekking hebben op kerkelijke onderwerpen. Dit was slechts een klein facet van deze hob by. Er zijn nog veel meer on derwerpen, waar men zich op kan toeleggen. Op een van die onderwerpen willen wij wat uitvoeriger in gaan, juist om dat dit onderwerp voor onze provincie van belang is, de land- en tuinbouw en de vee teelt. De heer Bal uit de Wil- helminap olderlandbouwer, heeft een uitgebreide verzame ling postzegels, handelend over dit onderwerp, aange legd. Want er bestaat nogal wat op dit gebied. T"\e heer Bal heeft 2500 land- en tuinbouwzegels, zoals hij dat zelf noemt. „Nog vijftig", zegt hij. „en mijn verzameling is compleet. En dan is het na tuurlijk een kwestie van goed bijhouden om de verzameling compleet te houden". Hij is er in 1955 mee begonnen en in 1932 met het postzegel verzamelen zelf ..Ik ben begonnen het on derwerp te verdelen in verschil lende groepen", vertelt de heer Bal, „dat was nodig omdat ik voor me zelf wilde uitmaken, wat er wél en wat er niet bij- hoort. Ik wilde niet het onder werp beperkt houden, tot wat in Nederland als land- en tuin bouw geldt, maar ook over pro- dukten en dieren in andere lan den. Toen ik dat had vastge steld, ging ik over tot de onder verdeling. Nu heb ik als onder werp dieren, gewassen, land bouwwerktuigen, de boer in zijn werk enzovoorts". De heer Bal bladert door één van zijn vele albums. „Kyk", zegt hij, ..hier beginnen we met de dieren. Eerst de schadelijke". Onder een postzegel uit San Marino staat: wil de eend. doet veel schade aan erwten, als ze bijna rijp zijn. Daarnaast een postzegel met een paar hazen er op. Dat is iets verschrikkelijks", zegt de heer Bal, ,,by ons zitten op een perceel bietenplantjes soms wel eens dertig van die beesten. Zij vre ten van de 70 000 bietenplantjes er wel eens 20.000 op". De heer Bal. voorzitter van de afdeling Goes van „Phllatelica" heeft met zijn verza meling een gouden medaille gewon nen op de onlangs gehouden ten toonstelling. „Ik neb er maar 180 ingestuurd, ie moet ten slotte een keus maken zegt hij. „ik heb niet gekeken naar de meest waardevolle, maar de mooiste zegels". Op een postzegel uit 1956 uit Fin land staat een uil. Het lijkt wel of de heer Bal van elke postzegel iets kan vertellen, want nu horen we. „Die uil is een goede muizen vanger. Zelf hebben we er ook een in de schuur zitten. Dat beest zit er al tien jaar". En dan de zwaluw: „Die horen er natuurlijijk ook bij. Weet U. dat zwaluwen goede weer- voorspellers zijn. Als zij laag over de grond scheren, kan je er zeker van zijn. dat het gaat regenen. Zij moeten dan laag vliegen om de in- sekten te pakken te krflgen, die dicht bij de grond blijven om onmiddellijk te kunnen schuilen". Bij de afdeling Oil is een afbeelding van een l.cywJic postzegel met een boerengezin, dat aan het eten is.... dieren zien we ook veel paarden, voornamelijk paarden als onderdeel van de ruitersport. „Dat ia ook lo gisch", zegt de heer Bal, „wie nu nog paarden heeft op de boerderij, gebruikt ze vaak voor de landelijke ruitersport, behalve misschien in Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar hebben ze van die zware Belgische paarden, die ze voor de fok gebruiken". De meeste zegels op dit gebied komen uit Oost-Europa. „Ongeveer honderd vijftig uit Rusland", vertedt de heer Bal, „en iets minder uit Roemenië. Nederland slaat een pover fi guur met maar veertien zegels. Het meest in Jikomst ziji oord-Korea en Noord-Vietnam, waar een onvoor stelbare hoeveelheid postzegels, die op dit gebied betrekking hebben, ver schijnen. De heer Bal heeft ook post zegels van landen, die al lang uit ieders geheugen zijn gewist, zoals Ingrie, een land. dat in JL921 bij de Sowjet-Unle is gevoegd. Op één van die postzegels staat een afbeelding van een meisje, dat een koe aan het melken is. „Dat is helemaal fout", zegt hij, „want bii het melken behoor je niet aan die kant te zitten". De heer Bal gaat er eens goed voor zit ten en kijkt naar zijn handen. „Ze hoort aan de eh even kijken, aan de rechterzijde te zitten en dat doet ze op deze postzegel niet. Zo zijn er wel meer foute voorstellingen op postzegels. Kijk hier, hier loopt een boer, die aan het zaaien is. Maar dat Is helemaal fout. Als je het zaad uitstrooit moet het rechterbeen naar voren zijn geplaatst. Dat la nu een maal een bepaald ritme, dat niet onderbroken kan worden. Trouwens op veel postzegels zie je de zaaiende boer met het zak zaad in de hand. Dat is bijna onmogelijk, want die zak weegt zo'n dertig kilo. Je moet eerst een lip van die zak om de arm slaan, dan kan je hem dragen en hier, daar staat een boer met een zaai teil. Die draagt hij veel te hoog. Als hij zo de hele middag bijvoorbeeld zaait, dan kan hij 's avonds met zijn ene arm niets meer doen". Het is duidelijk, dat de heer Bal zijn verzameling met kenners blik, en niet alleen op filatelistisch gebied bekijkt. „Deze postzegel is helemaal een vreemde", zegt nij en hij wijst op een Tsjechische zegel. „Daar staat een tractor op met ach ter zich een zaaimachine. Als ik dit zo bekijk, dan kan ik me echt voor stellen, dat het met de landbouw achter het IJzeren Gordijn maar slecht gesteld is. De banden van die tractor drukken een deel van de grond zo vast, dat daar geen zaad meer in kan vallen. Zodoende gaat zeker een negende deel van de oogst verloren" De heer Bal is toch zeker niet negatief ingesteld ten opzichte van de voorstellingen op zijn post zegels. Dat blijkt wel uit de manier waarop hij kijkt naar een postzegel uit Haïti. Natuurlijk met de blik van een kenner. Op de postzegel staat een afbeelding van de suiker koningin, want suiker neemt een grote plaats in in zijn verzameling. Heel wat prozaïscher zijn de af beeldingen van landbouwwerk tuigen. „Hier heb ik een combine op een Russische postzegel uit 1932", zegt hij, „het grappige is, dat op deze postzegel een graantank is afgebeeld en nu moet U -eten, dat wij in Ne derland altijd gewerkt hebben met combines met opzakinrichting, een combine dus. die het graan in zak ken aflevert. Drie jaar geleden is men in Nederland, en dat was toen een nieuvvigheidje begonnen met DE HEER BAL: nog maar vijftig graantanks. Als je dan die postzegel uit 1932 bekijkt. Wij zijn in Neder land toch erg laat met combines begonnen. Canada had ze al in 1930. Maar in 1941, toen ik op de middel bare landbouwschool zat. zeiden mijn leraren, ingenieurs waren dat, dat de combines niet geschikt waren voor ons klimaat en dat ze waarschijnlijk nooit ingang zouden vinden. Nu kan je de combine in de landbouw haast niet meer wegdenken". Op 'n andere postzegel staan aren- lezers. „Dit is een Belgische postzegel uitgegeven ter gelegenheid van de anti-hongeractie zegt de heer Bal. „gelukkig kennen we in Nederland het svsteem van arenlezen niet meer" Allerlei postzegels heeft hij in de albums. Postzegels, waarop plattelandsvrouwen staan, maar ook van de landbouwjoneeren in Amerika en de Filippijnen. Head, heart, hands and health staat er op. De 4-h.club noemen ze het daarom. En hier een postzegel met de afbeel ding van Raiffeisen erop, de grond legger van de coöperatieve boeren leenbank. Dat hoort er ten slotte ook bij. En hier boer en smid. Ach, er is zo veel. Het Nederlandse vee geniet in het buitenland in ieder geval een uitstekende naam. dat is wel prettig om te zien. Oost-Duitsland heeft in 1958 een postzegel uitgegeven met een prachtige afbeelding van een Nederlandse koe er op. „Het Fries- Hollands ras", verduidelijkt de heer Bal. „Ja. dat Is een hele mooie post zegel". Of dat een blijk is van een beetje chauvinisme is ons nog niet geheel duidelijk geworden, maar het was in ieder geval een hele mooie koe. CAROL DAY ...VKAAG ME AF OF JOE WILSON DEZE FOTO'S MAAKTE, EN ZE VERKOCHT AAN DAT BLAADJE UZ. GEEF ME 2 TO UITGEVER - HEET-IE- BRUCE. 'N TELEFOONTJE VOOR ME JULLIE KUNNEN NU6ETER VVEOQAANEN ALAAK JE MET VEEL ZORGEN 2658. „Het is best mogelijk, dat er in ogenblikken van doodsgevaar on gekende instinctieve vermogens wor den wakker geroepen, die ons in staat stellen tot bovenmenselijke prestaties. In ieder geval was er een geheimzinnige macht, die mij op ze ker moment dwong de machine snel naar links te doen afzwenken. En toen tegelijkertijd de wolkenslulers uit- eenrafelden, zagen wij rechts van ons een hoogoprijzende grimmige bergwand! Ik had het idee, dat wjj de rotsen bijna met de hand zouden kunnen aanraken. Het angstzweet droop mij, ondanks de felle kou, langs het gelaat en mijn ingewanden lagen als een samengeknepen bal in mijn buik. De wolken sloten zich meteen daarna weer over ons heen. De motoren konden de Daily Sun niet hoger trekken en pas veel later durfde ik de machine weer in zijn oude koers te draaien. Het kan allemaal niet lan ger dan een kwartier geduurd hebben, dat wij zo blindelings door die verwenste sneeuwbrei hebben gemaaid, maar het leek mij een eeuwig heid, voordat wij eruit schoten. Opeens weer in het gezegende, stralende zonnelicht te vliegen. Man, wat een opluchting. En je kunt het geloven WEINIG HANDEL Op de vaste stemming voor de Philipswnar- den van woensdag heeft dit fonds gistermid dag een scherpe koersreactte ondergaan, waardoor de tendentie voor dc elek' ian- delen flauw kon worden genoemd. By de opening op 150,70 bedroeg het koersver lies voor Philips, ten opzichte van het voor gaande alotniveau. ruim twee gulden Ame rikaans aanbod, waar tegenover tang niet voldoende vraag aanwezig was. hoofdoorzaak van deze flauwe sv Philips was woensdag ln Wallstrect aan de lage kant, hetgeen gistermiddag van invloed was op het koersnlveau van deze aandelen Gedurende de verdere beureduur zakte de prija nog verder ln tot 150.20 Het onver anderde dividend dat donderdag door het Hoogoven-concern voor het begin van de of ficiële beurs bekend werd gemaakt nl van 20 pet over 1963. waarvan reeds 6 pet Inte- rlmdlvidend werd betaalbaar gesteld, werd met een koerswinst van twee punten op 623Jj gehonoreerd. Gedurende dc gehele beureduur werd er in deze hoek regem.-cie gehandeld, zij het. op kleine schaal. Genoemd dividend viel de beurs niet logen, al had men er dan ook op gerekend. A K U. daalde een puntje tot 529. De Amerikaanse dochter van hot A.K.U -concern. American Lrika. declareert een onveranderd kwartaaldivi dend van 35 dollarcent. Unilever daalde een halve gulden tot 142,50. Kon Olie liep op van 153.10 tot 153.60 1*3.20). Over het I algemeen bleef de handel in de hoofdfond- -cn binnen nauwe grenzen. Aandelen KLM I lagen wederom vast In de markt op een ad vicspnjs van 7! 70). Dit fonds ligt de laatste tijd. vooral op de Newjrorkse beur». I zeer vast In de markt I De betere stemming van woensdag voor de scheepvaartwanrden behoorde gisteren weer tot het verleden De koereen In deze afde ling ondergingen weinig verandering. Zjj •c-hommelden rond het vorige slotniveau. Hetzelfde kan gezegd worden van de leiden de cultuurwaarden De staatsfondsen hoek was Iets zwakker, betmlve voor de staffelle- Voor de eerste verhandeldag van claims Hollandsche Bank-Unle werden genoemde claims geadviseerd op f 275. tegen een theo retische waarde van 182 Claims Prins Dok- kum lagen hoger In de markt. De vrije In schrijving voor 7590 participatlebewtjzen van hei vastgoedbeleggingsfond» lomofand wordt op dinsdag 17 maart opengesteld, tegen Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam. 12 maart Londen 10 08 100» New York 3.60i|. Montreal 3.33',« -3.34. Partj» 73 59—73 M. Brussel 7.23'.-- 7J4H. Frankfort 90.76-*0*l. Stockholm 70.10H—70.15H. ZOrtch 5257*4 13 95—13 96. I2S0H Kopenhagen 52 23'4 1020 per partldpatlebewjJ* De dividend- verhoging door de Overze«-v Gas tot 14 pet. (13) zette geen zoden aan de dijk. De aan delen van deze maatschappij ondergingen praktisch geen verandering Aandelen Ne- drrhorel kregen een hogere advieskoere De bankaandelen lagen Iets beter tn de markt, behalve die van de Hollandsche Bank-Unle. v p -CJIt BEUBSMfMCCS. I Handel enz 12-3 5702 344 O 1S43 240 4 1653 403.7 Verklaring- gedaan en bieden, t gedaan en laten; b bieden. in: d i ex dividend: c 97 HAL. K.L.M. K.N S.M Ned 59 4% Ned '60 444 Ned '47 3'4 Ned '51 3H Ned '48 3"4 Ned 50 314 Ned '55 3V. Ned 37 3 Gr boek '46 Doll '47 Ittv cert. 3 Ned '62-64 Ned Ind '37 98f, 6 W.B Len '57 i04'/g 104 Amst. rubb. H V.A. A K U. Dell M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie 152 70* 150.10* 142.80 142.10 153 10 153 10* Kon. Paketv, l St. Md Ned. 1 Nlcv Goud. 1 v Ommeren Hott LI. 1 Schv. Unie i Industrie e Alb- Heyn Am droogd 1 Berg Jurg. Berk Pat. 2 Blaauwh. 4 BUenk- 8 Calvé 9 Centr. Sulk- 2 Fokker 3 v Gelder 2 Gist -- ap. 3 v. d. Heem 3 Heineken 5 Internat. 2 K N Papier 2 K Zout Muller 3 Ned- Dok i Ned kab. Net am 3 Nijverda] j' Rott. Dr Dok 3 Schelde N B Schok bet Schol ten F. Stokvis Vcrgd Blik Vergd Mach. V red est Wilton Zwanen b Interunle Robeco Valeurop A'd. Bank N.H Mij R'd Bank Tw Bank Amerlk. aand. Am. Enka Am mot. Am. Tel Anaconda Beth. St. Cit. Serv. Curt Wr. Du Pont Gen Elcctr. Gen Mot Int Nick Kennecott Nat Can Rep Steel Shell Oil Stud Pack Tide Water US Steel A'dam '56 1 A'darn '56 11 A'dam '56 III Breda '54 Dordr *56 Eindh '54 Ensch '54 D Haag '52 1 D Haag '52 11 R'd am '52 I R'daro '52 II R'dam '57 Utrecht '52 Z.-Hnll '57 Z.-Holl '39 SSH 84'4 91H 90 86% of niet, maar de tranen sprongen mij in de ogen. toen ik daar opzij van ons, de Berg van het Heilige Kruis zag oprijzen! Als een gigan tisch symbool". Feuilleton door Arnold Bennett 53 „Heet u Priam Farll?" begon Crepitude. „Ja", zei Priam nors, en met al de uiter lijke kentekenen van een leugenaar. Nu en d3n keek hij tersluiks de rechter aan, alsof de rechter een bom was, met een aangestoken lont. Het verhoor begon slecht en '1 ging van kwaad tot erger Het denkbeeld, dat die lafhartige, draai ende man in de bank. de beroemde we reldvermaarde Priam Farll zijn kon, scheen ongerijmd. Crepitude moest al zijn zelfbeheersing ie hulp roepen, om Priam niet af te snauwen. „Zo is 't. genoeg", zei Crepitude, nadat Priam de belachelijke en hakkelende ver klaring gegeven had van zijn leven na Leeks dood. Niemand was door zijn uit legging overtuigd. Hij zei alleen maar, dat mevrouw Leek zich vergiste, door in hem haar man te zien; hij voerde aan, dat zij een zenuwlijdster was; dat ge zegde vervreemdde hem geheel van de toehoorders Zijn bewering, dat hij geen bepaalde reden had. om zich voor Leek uit te geven dat 't een ogenblikkelij ke opwelling geweest was werd met spottend gelach begroet.. Toen hij onder vraagd werd omtrent de getuigenis van de hotelbeambten, antwoordde hij, dat zijn bediende Leek, meer dan eens voor zijn meester doorgegaan was, welke ver klaring potsierlijk onwaarschijnlijk was. De mensen vroegen zich af. waarom Cre pitude niet sprak over de moedervlek ken Eigenlijk was Crepitude bang, over de moedervlekken te spreken. Als hij daarover met Priam sprak, zette hij misschien alles op 't spel om alles te verliezen. Maar Pennington sprak er over. Even wel niet eerder, dan nadat hij aan de rechter overtuigend bewezen had, in een kruisverhoor, dat twee uur duurde, dat Priam niets van zijn eigen jeugd wist, noch iets van schilderen kende of van de schilderswereld. Hij verknoeide alles voor Priam. En Priams stem werd zwak ker en zijn gebaren werden hoe langer hoe schuldbewuster. Pennington behaalde nog een paar schit terende overwinningen. „U zegt, dat u met de beklaagde naar zijn club ging en hij u vertelde in wel ke moeilijkheden hij verkeerde. „Ja". „Bood hij u geld aan?" „Ja". „Ah! Hoeveel bood hy u aan?" „Zesendertig duizend pond". (Beweging in 't hof). „Zo! En waarvoor waren die zesender tig duizend pond?" „Dat weet ik niet". „Weet u dat niet? Kom!" „Ik weet 't niet". „Nam u 't aanbod aan?" „Nee, ik weigerde". (Beweging). „Waarom weigerde u?" „Omdat ik geen lust had 't aan te ne men". „Is er die dagen geen sprake meer ge weest van geld?" „Jawel; van vyfhonderd pond". „Waarvoor?" „Voor een schilderij". „Dezelfde soort schilderij, die u voor tien pond verkocht had?" „Ja". „Zodat op dezelfde dag, waarop de be klaagde u wilde laten bezweren dat u Priam Farll was, uw schilderijen van tien pond tot vijfhonderd pond stegen?" „Ja". „Vindt u dat niet vreemd?" „Ja". „En toch zegt u denk er om Leek, dat u onder ede staat dat u zesen dertig duizend pond geweigerd hebt. om er vijfhonderd aan te nemen". „Ik heb een schilderij verkocht vooi vijfhonderd pond". (Op de aanplakbiljetten in de straten „Streng kruisverhoor van Leek"). „Nu nog eens over die ontmoeting met de heer Duncan Farll. Als u werkelijk Priam Farll bent, herinnert u u dat alles zeker heel goed?" „Ja". „Hoe oud was u?" „Ik weet niet zeker; zowat negen". „O! was u negen. Dat is een mooie leef- tyd voor taartjes. (Lachsalvo). Meneer Duncan Farll zegt, dat u een van zyn tanden los sloeg". „Dat is waar". „En dat hij u de kleren van 't lijf scheur de". „Ja, zeker". „Hij zegt, dat hij zich dat herinnert, om dat u twee moedervlekken had". „Ja". „Hebt u twee moedervlekken?" „Ja" (Hevige opwinding). Pennington zweeg. „Waar zitten ze?" „Op mijn hals, vlak onder mijn boord" „Wees zo goed, even uw hand op die plek te leggen". Dat deed Priam (De opwinding werd ontstellend.) Weer zweeg Pennington. Maar, overtuigd, dat Priam een bedrie ger was, ging hij spottend voort: „Als het niet teveel gevergd is, wilt u misschien uw boord af doen en de twee moedervlekken aan het hof laten zien?' „Nee", zei Priam kortaf. En voort 't eerst keek hij Pennington vlak in 't ge zicht. „U wilt 't misschien liever doen in de kamer van zijn lordschap, als zün lord schap dat goed vindt?" „Ik wil 't nergens doen", zei Priam. „Maar", begon de rechter. „Ik wil 't nergens doen, mylord", zei Priam luid. Al zijn woede bruiste weer op, en vooral was zijn toorn gericht te gen het legertje kunstkenners, die uitge maakt hadden. dat zun schilderijen knappe, maar waardeloze namaaksels waren van hemzelf. Als zijn schilderijen, die hy toegaf te hebben geschilderd na zijn veronderstelde dood. zijn identiteit niet bewijzen konden; als zün woorden gehoord werden door beledigende en ge- pruikte roofdieren; dan wilde hij niet, dat zyn moedervlekken zyn identiteit be- wijzen zouden; hy bleef koppig. (Wordt vervolgd). VRIJDAG 13 MART 1964 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 12.00 Angelus. 12.04 Sterren van v ger: muzikaal klankbeeld. 12.30 Mede delingen Lb.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding en zangsoliste. 12.50 Platennieuws. 12.55 Katholiek nieuws 13.00 Nieuws. 13.15 Wisewassenlicht programma. 13.35 Lichte orkestmuziek (gr.). 14.00 Voorde vrouw. 14.15 Elektronisch orgelspel. 14.30 Metropole-orkest en zangsoliste. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Klassieke kamermuziek. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.20 Meisjeskoor en instrumentaal ensemble. 17.40 Licht ensemble en zangsoliste. 18.05 Hulp en Continuïteit, lezing. 18.15 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 18.50 Regeringsuitzending: De aanmel ding van eerstejaarsstudenten in de tandheelkunde voor het studiejaar 1964- 1965, door prof. dr. H. M. J. Scheffer. hoogleraar-directeur van het tandheel kundig instituut van de rijksuniversiteit, te Utrecht. 19.00 Nieuws. 19.10 Actuali teiten. 19.25 Boekbespreking voor de jeugd. 19.30 Vliegende schijven: verzoek - programma voor de militairen. 20.20 Wie het weet, mag het zeggen: wed strijd in muziekliteratuurkennis. 20.50 Treffersvan overal: maandelijks overzicht van de wereld-hitparade. 21.15 Halt!Westerschelde, klankbeeld over de laatste barrière tussen Europa poort en Calais. 21.35 Strijkorkest. 21.55 Lichte gTammofoonmuziek. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Grammofoonmuziek. Vervolgens: Voor het sneeuwgebergte, hoorspel Daarna: gTammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. .15 Klassieke gTammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevarieerd p.ogr&mma. HILVERSUM n. 298 1». 1007 ka/B. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gTammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gTam mofoonmuziek. 8.30 Wegwijs: tips voor trips en vakantie. 8>10 Lichte gTammo foonmuziek. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Klassieke gTammofoonmu ziek. VPRO: 9.40 Bijbelse miniaturen, t.v.-film. (dl. 4). 22S0 Zï di mëürs; jMjempüoog. NTS, 22.30-22.35 Jour-SP?0 15 êek1,ipt vï,r S15J 14.05-15.15 Schooltelevisie. 19.00 Franse niek, discussie. HORIZONTAAL: 1. soort hotel, 4. raamreiniger, 7. ope rettecomponist, 8. vordering, 9. honin; 1. bedevaartplaats, 2. uitgezocht gezel schap, 3. rivier in België, 4. zoete wijn. 5. plaat, 6. deel van ladder, 8. voor dat, 10. plaats in Gelderland. 12. smeer middelen, 14. deel van Oost-Frankrijk, 17. schrijfkosten. 18. Ned. Televisie Stichting, 19. luierstof, 20. mondeling, 21. vloerkleed. 22. strijdperk. 23. plat vis. 24. hoeveelheid hout. De oplossing van de vorige puzzel luidt: @SEE@ canra» ©sua shhbH»raas IÜHD» !'-IIIE3» HEB HH» BISHBB» HH Haa@E«@B@ras □S» HEESDE» HUI Has»raas» ass KHGE» (3a K.EG1 tS@n« EMÖ aoacaa Newyorkse beurs Na vier dagen van steeds stfjgende prij zen is gisteren de klad gekomen in de handel op de Newyorkse beurs. Pas tegen het einde was er een kleine ople ving. De aandelen sloten met hun beste HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/8. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen Lb.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tentoonstel- noteringen. Voor A.K.U. was er gister lingsagenda. 12.38 Licht instrumentaal geen notering. Voor Philip» werd 44 ge- ensemble. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15noteerd (woensdag 44voor Konink- M ededel mgen, eventueel actueel of) lijke Olie 42-j (woensdag 427,en voor gTammofoonmuziek. 13.25 Beursberich-1 Unilever 19T-, evenals woer.sd3g ten. 13.30 Lichte orkestmuziek. 14.00 Er werden donderdag 5.290.000 aande- Klnderkoor. 14.20 Bij de tijd en bij delen omgezet. Van de 1.360 fondsen die verhandeld werden waren 558 hoger en 525 lager. De omzet op de American Exchange bedroeg 1.360.000 aandelen. Aan obligaties werd voor een bedrag van 9.350.000 omgezet. thee: gevarieerd programma. VPRO; 16.00 Klassieke muziek. 16.30 Inzicht en Uitzicht, een half uur voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Ronduit, uitzending voor jonge mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte mu ziek. 18.30 Boekbespreking. 18.35 Klas sieke gTammofoonmuziek. 19.00 klas bespreking van artikelen uit zojuist ver- 'es. 19.20 Programma voor de t schenen weekbladen. 19.10 Jazzmuziek. 19.50 De weerman. 19.55 Sport. 19.30 Kunstkroniek. 20.00 Nieuws. 20.05 Nieuws. 20.20 Liedjesprogramma. 21.00 Glasverpakking: de toekomst van het De collectie, spel. 22.15 Nieuw». 22 25- statiegeld. documentaire. 20.30 Moderne '23.15 Close-up van een Poolse cineast, orkestmuziek (gr..i. 20.50 Bèta, nieuws. 7-\TFRDt(i li mürt iu&i KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. Tl". trine-fin'-.-. -T uit de wereld pen VARA: 21.00 Promenade-orkest solisten: amusementsmuziek. 22.00 Machten in onze economie, documen taire. 22.30 Nieuws. 22.40 Marimba: ac tuele satirische kroniek. 23.10 Lichte gTammofoonmuziek, 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.00 Schooltelevisie: Bouwvak kers der naastenliefde (herhaling van dinsdag 3 maart JL). 14.25-14.50 School televisie: Mechanisatie (herhaling van dinsdag 10 maart jl.). KRO: 19.30 Con cert voor jongerenKunstmaandorkest. NTS. 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Ja of nee. een muzikaal kansspel. 21.30 Bonanza, daar &aat het om: een prachtig witte was Alle wassende hulsvrouwen streven ernaar. En wie dat resultaat bereikt, heeft het in de eerste plaats te danken aan eigen ervaring en aan de eigen manier van wassen. Maar behalve daaraan, bovendien aan de keuze van het juiste wasmiddel. Veie huisvrouwen die hun was koken., die haar was koud opzet en tot een weten dat OMO hun de beste resultaten1 graad of 70 verhit, de huisvrouw die geeft. Maar ook huisvrouwen, die water gebruikt uit geiser of boiler regelmatig bh lagere temperaturen maar ook de huisvrouw die een sopje wassen weten dat juist OMO onder deze maakt voor haar nylon goed Zo telt omstandigheden zijn weerga niet vindt.; OMO onder zijn honderdduizenden ge- bruiksters vele huisvrouwen die wan- Hiervan kunnen alle met-kooksters pro- neer zij hun was niet koken, geen ander titeren. Wie dat zijn De huisvrouwwasmiddel zouden wensen. HOOG EN LAAG WATER 14 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 2.10 2.09 2.37 2.26 3.17 233 3.34 138 4.00 1.65 nap uur meter 14.34 2.29 15.07 2.46 1547 2.54 16.03 1.59 16.23 1.86 nap uur meter 8 48 2.34 9.21 2.47 9.52 2.62 9.13 1.80 9.40 2.10 nap uur meter 20.51 2.01 21.28 2.14 21.59 2.30 21.23 1.48 21.47 1.76

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13