mrm Economie van Zeeland groeit bij de maand drop Studenten brengen expositie ^DELTA-DELFT" MI'IWI'I'B Bijzondere Paasprijzen Groeitempo industrie hoogst van ons land heerlijk pittige de beste keus 11 ci mol Financiële berichten BIJ VIERING 14e LUSTRUM „Wisselwerking T.H. en Delta" WOENSDAG 11 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t Het verkeer In tegenstelling tot enige jaren geleden blijkt thans bijkans elke maand dat de Zeeuwse eco nomie groeit. De arbeidsmarktbeschrijving voor 1963 is hiervoor het beste getuigenis. In dat jaar was er een toeneming in de nijverheidssector van 12S0 arbeidsplaatsen voor mannen. Tussen de volkstellingen van 1947 en 1960 waren dat er precies 30 per jaar. Die groei is „beloond" met een korting van 10 pet. op de woningtoewijzing. De dienstensector nam met 180 arbeidsplaatsen voor mannen toe. de landbouw met 800 af. zodat er een zeldzaam verschijnsel voor Zeeland een totale groei was van 300 arbeidsplaatsen. Het industriële groeitempo van Zeeland is thans het hoogst van ons land. In het Westen neemt zelfs de industriële werkgelegenheid af. In onze Zeeuwse nijverheid werkt thans 38 pet., in de landbouw, 24 pet van de beroepsbevolking. Ook het toerisme groeit sterk. Het aantal overnachtin gen lag in 1963 minstens 20% boven dat van 1962, zodat wij boven de drie miljoen uitkomen. Sedert 1958 is het aantal ongeveer 2' zo groot geworden, wat alle prog noses zoals gebruikelijk slaat. Bij alle groei blijkt de kwetsbaarheid van onze economie groot te zijn, groter te worden zelfs naarmate er meer exportbedrijven zijn. Dit blijkt vooral uit de toestand in de scheepsbouw. De Kon. Mij. De Schelde klaagde over de hoge staalprijzen binnen het K.S.G.-gebied - economi sche blokvorming is niet altijd voordelig - en over de buitenlandse subsidies aan eigen werven. Ook dit laatste is een typisch trekje van de Europese afsluiting. Kon men maar altijd eieren, maar dan geen Duitse, voor zijn geld kiezen. Invester ngen De investeringen begeleiden de groei, ook die van de overheid. In Westerschouwen zijn er plannen voor riolering, zuivering, beplanting en wegenaanleg, die ruim ƒ430.000 belopen, terwijl de gemeente zelf geen baten trekt uit het toerisme. In deze sector heeft het particulier inititatief in Vrouwenpolder bouwplannen tot een bedrag van 20 miljoen, maar daar is weer geen bouwvolume voor aan te halen. Vele gemeentebegro tingen zijn over hun toeren gedraaid, zoals die van Goes met een tekort van 290.000. Op de expansie zijn de uitkeringen niet berekend. De uit nationaal oogpunt voor de spreiding zo noodzakelijke stap naar een vol gend groeistadium wordt zwaar belemmerd. Gelukkig zijn aan de bouw van de scheepswerf van de Kon. Mij. De Schelde in de zeehaven Vlissingen-Oost weinig der gelijke moeilijkheden in de weg gelegd. In de nazomer komt de haven en een stuk industrieterrein gereed. De beheersvorm begint zich nu af te tekenen. Zij krijgt, het type van Delfzijl met als participanten het Rijk (50%), de provincie (25%) en Vlissingen (25%). Ook de verkecrsscctor krjjgt steeds meer groei en openheid. In 1970 zal er economisch geen sprake meer zjjn van een Belgisch-Nederlandse grens. Maar daarom krijgen wij de samenwerking van de grensstreken nog niet cadeau, integendeel daarvoor zal moeten worden gestreden. Het verkeer over de veer diensten is gestegen in een tempo dat gelijk aan het Rijksgemiddelde van 10% ligt. In vier jaar nam overi gens het aantal wachtende auto's voor het traject Krui- nlngen-Perkpolder toe van 250.000 tot 400.000. Verbete ring van de dienstregeling wekt meer nieuw vervoer dan nieuw aanbod van vervoersruimten. Intussen klagen de Zeeuwse beroepsvervoerders dat zij er met hun toegestane tarief verhoging van 3 4% niet komen. Dit hangt samen met genoemde wacht tijden, maar ook met het nog onvoldoende evenwicht in de Zeeuwse economie, die hoge agrarische vervoers- pieken kent en met grensmoeilljkheden. Wij zien weer hoe belangrijk een evenwichtige groei is. De hiervoor beschreven tekenen zijn, z(j het op lange termijn, hoopvol. Hoe zal het met het Reimerswaalplan gaan De kantlijn van 25 februari wees op een nieuw bezwaar dat uit de memorie van toelichting op het Schelde-Rijnverdrag blijkt. Daar het kanaal niet mag worden gekruist, komt het Reimerswaalplan er geheel ten westen van te liggen. Er zijn al zoveel bezwaren tegen opgesomd dat de Zeeuwse expansie er voorlopig niet extra belast mee zal worden. Aanpassingsproblemen Groeiproblemen zijn ook aanpassings- en conjunctuur problemen en omgekeerd. Wij hebben er tot slot enkele die in februari naar voren kwamen en die tevens getuigden van het Zeeuwse doorzettingsver mogen. 1963 was een moeilijk jaar voor het kleine fruit. De omzet van de veiling te Kapelle liep met een zesde terug. Toch begint men daar met een soort leerlingenstelsel, school plus praktijk, aan de tuin bouwschool. De situatie op de markt van de aardappelen, toon aangevend gewas in Zeeland, is slecht. Er is in Europa geen afzet voor de overschotten. De melkveehouderij gaat zich verder specialiseren. Zij wordt meer geconcentreerd op de gemengde bedrijven en loopt terug op de akkerbouwbedrijven. Het gemiddelde aantal koeien per bedrijf was in 1961 6,1 in J963 7,7. De mosselkwekers uit Zierikzee willen niet ver huizen naar Harlingen, al kwam lij 1963/64 300.000 mosselton uit Zeeland en 500.000 van de Waddenzee. Er is in het Noorden, ook na afsluiting trouwens maar voor de helft van de kwekers plaats. Met vertraagde start van een jaar van de aanleg van de dam in het Brouwershavense Gat wordt gevreesd dat 1978 niet meer de eindtermrjn van het Deltaplan kan blijven. Uit onze kroniek blijkt trou wens dat het Rijk moeite heeft om het hoge tempo van Zeeland bij te houden. Jammer, nu het eindelijk goed gaat. Drs. M. C. Verburg. MEER IN DIENSTENSECTOR- LANGER WACHTEN... MINDER KLEIN FR UIT.... Militairen wonnen met 4-1 van Noren Het Nederlandse militaire elftal heeft dinsdagavond in Leeuwarden door een 41 zege op Noorwegen zich geplaatst voor de eindronden van het intergealli- eerde voetbalkampioenschap. Bij rust stonden de Nederlandse militairen reeds met 20 voor. VOLLEYBAL De dames van E.V.V.C. slaagden er in de zuidelijke hoofdklas van de NeVo Bo niet in de punten te behalen in de wedstrijd tegen Organon. Jammer, want het zat er zeker in. getuige de 15-1 zege in de derde set. Het ontbrak E.V.V.C. echter aan vlot samenspel, terwijl het onderhands opvangen van de serve bij zonder slecht was. Rapid Eindhoven won met 3-0 van Lyceum, terwijl V.C.T. een keurige 3-0 overwinning op Hevoc be haalde. De wedstrijd P.S.V.-V.C. den Bosch werd uitgesteld, omdat een speel ster van P.S.V. met het Nederlands damesteam naar Frankrijk was voor de interland tegen dat land. De stand in de hoofdklas is nu: Rapid M 14-26 (39-8), P.S.V. 12-24 (37-3), Rapid E 16-24 (30-14), V.C.T. 15-22 (41-17), Sarto 16-22 (34-28). Hevoc 16- 14 (30-31), Organon 17-14 (23-39), E.V. V.C. 16-10 (24-36), Lyceum 17-10 (21- 42), V.C. den Bosch 16-6 (17-40) en M.O.C. 17-0 (6-51). In de overgangsklas dames A behaal de Rapid uit Roosendaal het kampioen schap door een 3-0 overwinning op V.V.S. D.V.S. verloor met 3-1 van M.O.C. 2. 13), E.G.V.C. 9-10 (21-13). D.S.V. 11-8 (18-24); E.V.V.C. 2 10-4 (7-28) en Spirit 9-0 (7-27). De herenwedstrijd Marathon-E.V.V.C. werd uitgesteld wegens ziekte van en kele Marathonspelers. Vitesse won in deze overgangsklas met 3-1 van D.S.V. terwijl Moller met 3-0 over Rapid zege vierde. E.G.V.C. uit Goes staat in deze klas nog steeds fier boven aan de ranglijst met 22 mnten uit 12 wedstrijden, gevolgd door ./toiler met 18 uit 13, E.V.V.C. 16 uit 11, Vitesse 12 uit 11, Matador 12 uit 12, Marathon 8 uit 11, Rapid 8 uit 12. Ter Hole 6 uit 13 en D.S.V. 6 uit 13. IETS BETERE RESULTATEN „DE DRIE HOEFIJZERS" Stijgende omzetten en een lichte verbe tering der financiële resultaten. Dit meldt het verslag over het per 30 sept geëindigde boekjaar 1962-1963 van de N.V Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers". Het saldo exploitatierekeningen vertoont een niet onbelangrijke stijging tot ƒ4,33 min (v.j. 3,85 min). Er resteert een winst van 709.000 778.000). Voorge steld wordt, zoals bekend, een onvera: derd dividend van twaalf procent ov het door conversie verhoogde kapitaal tot 5,62 min 5,01 min). Vitaminen zijn een weldaad voor de huid Medici bevestigen, dat gezondheid en aanzien van de huid door vitaminen behouden en fundamenteel verbeterd worden. Daar ons lichaam echter geen vitaminen vormt, verschaft Vitanu van buitenaf deze opbouwende stoffen, voorkomt daardoor vroegtijdige vermoeidheidsverschijnselen en garandeert een steed goed verzorgd uiterlijk. DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Voedingscrème (groene tube) voor herstel en verzorging van de huid's nack t Dagcrème blauwe tubeter bescherming van de huid overdag. Tube vanaf f4.75 Janssen weer vooraan in Parijs-Nice Ook de tweede etappe van de wedstrijd Parijs-Nice, die dinsdag werd gehou den, is in de laatste meters beslist. Wil ly Vannitsen versloeg in de eindsprint van de 200 kilometer lange rit van Au- xerre naar Montceau les Mines een kopgroep van 39 renners, die allen de zelfde tijd 5 uur 31 minuten en 45 se conden kregen. Jan Janssen was weer de beste Nederlander. Hij eindigde als vijfde. De Belg Seis behield de leiding het algemeen klassement. In de kop- oep zaten ook de overige Nederlan- (Dld.); 3. Simpson (GB.I, 4. Darrigade (Frk.), 5. Janssen (Ned.i. 6. Seis (Belg.), 7. Melckenbeek (Belg.), 8. Ramsbottom (G.B.), 9. Geldermans (Ned.), 10. Elliott (Ierl.), 12. ex aequo Huub Zilverberg. Peter Post en Jo de Roo. Allen dezelfde tijd 5.31.45. Na de tweede etappe luidt het algemene klassement: 1. Seis (Belg.) 9.30.40, 7 pnt.; 2. Jan Janssen (Nea.) z.t., 7 pnt.; 3. V. Co- ningsloo (Belg.), z.t., 15 pnt.: 4. An- naert (Fr.), z.t., 15 pnt.; 5. Milesi (Fr.) Ontvoerd Frans jongetje vermoord In een bos bij Bonneval, dat ten zuid westen van Parijs ligt, heeft men het lichaam gevonden van het 11-jarige jongetje Thierry Desouches, dat tien maanden geleden verdween. Thierry's vader kreeg een anoniem tele foontje" met de mededeling dat het goed met zijn zoon ging en dat hij maar 3000 fr. (ongeveer 2300 gulden) moest be talen als hij hem terug wilde hebben. Vader Desouches betaalde met mede weten van de politie. Hij hoorde echter niets meer. G. E. VAN DER WERE F SR. OVERLEDEN Zaterdag la In Amsterdam overleden de heer G. E. van der Werf sr., direc teur van Van cl<-r Werff en Hubrecht N.V., opgericht 1899, bankiers en com missionairs in effecten. In de wereld van naamloze vennoot schappen, van de aandeelhoudersverga deringen en van de effectenbeurs was de heer G. E. van der Werff sr. een opmerkelijke en alom bekende figuur, begaafd met grote vitaliteit en werk drift. Als president-directeur van het effec ten - en bankierskantoor Van der Werff en Hubrecht N V., heeft hij tot op hoge leeftijd een activiteit ontplooid, die velen vaak versteld deed staan De heer Van der Werff is ln de naoorlogse Jaren herhaaldelijk het enfant terrible ge weest in aandeelhoudersvergaderingen, waar hij de besturen van vennootschap pen soms prijzend, soms kritisch, .-naar vaak ook scherp aanvallend tegemoet trad. In de loop der jaren heeft de heer Van der Werff hierdoor grote bekend heid verworven, mede ook door zijn veelbesproken beursoverzlcht, dat in een oplage van 100.000 exemplaren werd verspreid. Herhaaldelijk Ls dit bul letin in beurskrlngen gekritiseerd, maar altijd werd het gelezen en vormde het een onderwerp %-an gesprek. Deze beursman begon zijn loopbaan als planter in Dell. waar hij bijna 20 jaar heeft gewerkt Hij noemde zichzelf nog graag oud-Peliaan en jichter zijn firma naam prijkte tot voor enkele jaren nog het epitheton: „Indonesische specialis ten". Als bankier, commissionair en beursman heeft de heer Van der Werff grote za ken gedaan cn heeft htj zijn N.V. krach tig ontplooid. Per 1 januari 1962 benoemde hij zijn zoon, de heer G- E. van der Werff jr., tot directeur der N.V, maar de hoofd leiding bleef in handen van senior. On vermoeid ging hij door. tot de laatste dag, met vergaderbezoeken, waardoor hij vermaard is geworden, startklaar in zijn strategische positie: recht tegen over de voorzitter, doof voor kritiek op zijn persoon, een opmerkelijke figuur, vol dynamiek, onverbiddelijk, niet van zijn stuk te brengen, in ëén woord: dé beursman, Van der Werff. Dividenden Maatschappij „Mocara Enlm" stelt voor een eerste interim dividend betaalbaar te stellen over het boekjaar 1964 van 53 1/3 pet (v.j. 45 1/3) of 100 (J 85) aan aandeelhouders, 87 71) aan houders van winstbewijzen en 815 670) aan houders van oprichter^aandelen. nadat de door de „Koninklijke" voorgestelde uitkering van 3.65 per aandeel van 20 nominaal zal zijn ontvangen. STADHOLDERSLAAN In de commissarissenvergadering van N.V MIJ. Stadhouderslaan. is besloten om aan de op 15 april ie houden verga dering van aandeelhouders voor te stel len over 1963 een dividend van vijf pro cent aan de houders aan prioriteitsaan delen en van achttien procent in con tanten over het gewone aandelenkapi taal uit te keren (v.j. 15 pet) Ter voorziening in vacature ont staan door het overlijden van mr, D. Schuur zal worden voorgeteld prof. ir. dr. H. Gellssen tot commissaris te be noemen. MMBKB. De directie van de maatschappij tot belegging en beheer Mljbeb N.V deelt mode. dat commissarissen aan de Jaar- i lij kso algemene vergadering van aan deelhouders zuilen voorstellen, buiten de winst en verl los rekening om. over te gaan tot een uitkering van tien procent in aandelen, waarvan 9.2 procent ten laste van het agio. dat daarmede geheel ls uitgeput, en 0.8 procent ten laste van de algemene reserve. Tevens zal worden voorgesteld uit _de winst over 1963 een dividend van 17,6 Krocent in contanten uit te keren De edoeling van deze bijzondere dividend verhoging is het dividend van 16 procent over het verhoogde kapitaal reeds thans tot uitdrukking te brengen. (Over 1962 werd uitgekeerd uitsluitend 16 procent ln contanten.) O In de Sowjet-Unie rijn meer vrouwelijke dan mannelijke aruen. or.derwdskrschten. economen en atatiei. zo heeft Tas?-commen tator Ivan Art em ow bekendgemaakt Van de SCO «O art*en waren er VS procent vrou wen Op de lagere en middelbare acholen gaven 20 procent meer vrouwen les dan mannen. OVEREENKOMST GETEKEND VOOR SISALSPINNERIJ IN TANGANJIKA Volgens een comtelbericht uit Dar Es Salaam hebben de N.V. Vereenigde Touwfabrieken in Rotterdam en de Westduitse firma P. Baumhutcr G.M.B.H. in Wiedenbrueck thans de overeenkomst getekend met de regering van Tangan yika over de vestiging van een sisalspin- nerjj aldaar. Met het project zou een investering zijn gemoeid van ruim drie miljoen gulden. De spinnerij, die naar men hoopt tegen het einde van dit jaar kan gaan produ ceren, zal aan ongeveer 150 personen werk verschaffen. (In Rotterdam was bij de directie van de Vereenigde Touw nog geen bevestiging van dit bericht t krijgbaar). (WW/W##////#//"/#"»"»»"""'" Zürich-P.S.V. op de televisie De voetballiefhebbers zullen van avond, woensdag, op de televisie kunnen kjjken naar een beeldre portage van de voetbalwedstrijd F.C. ZUrich—P.S.V. De uitzen ding begint, om vyf minuten voor acht. De Nederlandse voetballief hebbers zullen met deze uitzen ding bevoorrecht zijn boven hun Zwitserse collega's. De Zwitserse televisie bleek na melijk niet bereid de gevraagde 50.000 Zwitserse francs (ongeveer f 41.500) voor de uitzending te betalen. Daardoor kwam ook de uitzending naar Nederland op i losse schroeven te staan. Een ge- 5 sprek. dat de heer Van Gelder, secretaris van P.S.V.. maandag avond direct na aankomst van de Sindhovenaren ln Ziirich met het Oestuur van de F.C. Zürich had. -uimde echter na korte tijd de be lemmeringen voor de uitzending naar Nederland uit de weg. Hel was gisteravond nog niet bekend in welke opstelling de Zwitsers spelen. P.S.V. komt in dezelfde opstelling als een week geleden ioel: Bals; achter: Donners en Kempers; midden: Van Wissen. Wiersma en Brusselers: voor: Giesen, Hoenen, Theunissen, Alle- mann en Verdonk. Gezelschap „Practische Studie" aan T.H. (Van een onzer verslaggevers) „DELTA-DELFT". Deze korte al litererende slogan omrandt tot vol gende week zaterdag het veertien de lustrum van het gezelschap „Practische Studie" aan de afde ling weg- en waterbouw van de technische hogeschool in Delft. Wie weinig voelt voor een ver moeiende, omslachtige tocht langs de verschillende waterstaatsspek takels in het zuidwesten van Ne derland. tussen de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden en wie toch graag een exact, overzichtelijk perspectief wil hebben in de Delta werken als totaliteit en als experi ment, kan van vandaag af terecht in het grote gebouw van de Delftse T. H. aan het Oostplantsoen 25. Daar heeft het gezelschap van toe komstige ingenieurs een reeks boeiende blikvangers over de Del tawerken gegoten in de vorm van een bijzonder spits opgezette ten toonstelling. Het hoofd van de Del tadienst van rijkswaterstaat, ir. J. Volkers heeft die expositie dins dagmiddag geopend. Zoals het thans ongeveer 1200 leden tellende gezelschap tien jaar geleden grote belangstelling wist te trekken voor een expositie over „ramp en her stel", zo heeft men ook nu met een fris se aanpak en een heldere projectie van het actuele onderwerp „De Deltawer ken" ongetwijfeld weer raak geschoten. In de prinsenstad Delft immers zijn al heel wat projecten voor het dichttrek ken van de zeegaten geboren of uitge broed. Verschillende oud-studenten, vroegere leden van het gezelschap heb ben de leiding van belangrijke water staatswerken Het initiatief van de nieuwe generatie wegen- en waterbouwers, een moment opname van de werken, op het ogen blik in uitvoering, én een kijkje terug op wat er al aan dammen in de zeega ten ligt, was dus al bij voorbaat verze kerd van een brede interesse. En van spontane medewerking! In de hallen, het trappenhuis en een grote zaal van het Delitse hogeschoolgebouw zal de Zeeuwse bezoeker ieder ogenblik weer herkenningspunten vinden. Beelden en modellen van de waterstaatswerken, die hij rondom zich ziet bouwen. Expositie materiaal, dat hij misschien al eens eer der heeft bewonderd. Maar het gezel schap „Practische Studie" heeft zich bij de opzet de verplichting opgelegd niet in herhaling te vallen. De voorzifter, de heer W. J. Timmermans, bracht dat dinsdagmorgen op een persconferentie even met nadruk onder de aandacht. En het kan gezegd worden: een rondleiding langs de expositiehoekjes en naar de ruime zaal op de bovenverdieping le verde een frisse kijk op het Deltawerk. Geen overlading met technische details, maar een helder schematisch beeld met foto's en tekeningen, die de werksyste- men in het Deltagebied werkelijk uit de doeken doen. Gat, Haringvlietbrug bij Numansdorp, schutsluizen in het Volkerak. Storm vloedkering in de Hollandsche IJsel, spuisluizen in het Haringvliet. Globale totaalgegevens en belangrijke onderde len in foto- en tekeningenmontages Cou lant heeft het gezelschap „Practische Studie" daarbij ook de bouw van Ooster- scheldebrug in het vizier genomen. Het materiaal hiervoor is beschikbaar gesteld door de aannemerscomblnatles, die de werken onder handen hebben. Voor het paneel over de Oosterschelde- brug prijkt ook het vernuftige model een symposion over het onderwerp „Zand" geweest en volgende week don derdag zal in een soortgelijke bijeen komst bijzondere aandacht aan de ge leidelijke sluiting van de Grevelingen- dam worden geschonken. Prof. Ir. Bi- schoff van Heemskerk zal er het water loopkundig onderzoek behandelen en ir, P. H. van der Weele. het hoofd van de uitvoering van het Deltawerk te Bruinisse zal daarbij het verloop van de werkzaamheden toelichten. Daags ln tweeën De organisatoren hebben de expositie „Delta-Delft" in tweeën gesplitst: ver spreid door bet gebouw zijn panelen te bezichtigen, die een indruk geven van de verschillende Delta-brandpunten: Veerse Een kijkje in de expositiezaal van ,ff)élta-Delft", de tentoonstelling van het gezelschap practische studie". Rechts: doorsneden van moten voor de Haringvlietspuislui- j zen. Links: materiaal over de slui- j ting van de Grevelingendam. ■P*>P -. bezoeker naar het experiment-1961 van de Deltawerken: de geleidelijke sluiting' van het gat in de Grevelingendam mei de kabelbaaninstallatie. Dat is een zwaartepunt in de expositie „Delta- Delft" geworden. De studentenvereni ging heeft er byna een gehele zaal aan gewijd. Het „waarom en hoe" ervan is een helder stuk voorlichting geworden. Wandelend langs een reeks „hoofdstak ken" aan de wand krijgt nien een gids mee door de overwegingen, die naar het hanteren van een kabelbaan hebben geleld. Compleet met een blik in de opbouw van een dijk, in het instrumentarium van foto-elastisch onderzoek span ningen. veroorzaakt in beton en zand, worden zichtbaar! in de constructie ■an de kabelbaan en in het nieuwe stortmateriaal dat daar straks wordt gebruikt. Er zijn ook wat vacuum-zand- zakken (met plastic omhulsel) ter il lustratie neergelegd, terwijl bovendien de maquette van de kabelbaan uit het waterstaatskantoor te Bruinisse aan de expositie is uitgeleend. En dat alles is dan gegroepeerd rondom de toekomst- schets van de Delta: „Delta in de stei gers". die eerder al in de Amsterdamse R.A.I. aandacht heeft getrokken. M_r boord van de „Pieter Caland" en de ..Prinsen plaat" in te schepen om een feestelijke tocht langs enkele Deltaobjecten te ma ken. Volgende week zaterdag ten slotte zullen de Delftse studenten het veer tiende lustrum van de vereniging van de weg- en waterbouwafdeling laten culmineren in een groot gala bal. In de feestnacht daarop zal de expositie ..Delta-Delft" dan geleide- delijk worden gesloten.. Symposia Overigens blijven de lustrumactiviteï- ten van het gezelschap „Practische I Studie" niet bij deze expositie. Er is al IR. J. VOLKERS: „De expositie, die hier te zien Is getuigt van de wisselwerking tus sen de technische hogeschool van Delft en de Deltawerken. Zij is een teken van nauwe verbonden heid en geeft het vertrouwen dat die relatie bestendigd zal bljjven". Dat zei dinsdagmiddag ir. J. Vol kers, hoofd van de Deltadienst van rijkswaterstaat, toen hij in het ge bouw voor weg- en waterbouw van de Delftse T.H. de lustrum tentoonstelling van het gezelschap „Praktische Studie" officieel opende. Ir. Volkers zag de expositie als een blik op de toekomst, temeer omdat daarin speciaal het expe riment met de geleidelijke sluiting van de Grevelingendam door mid del van de kabelbaan naar voren wordt gehaald. Tegenover het ge hoor van studenten en genodigden legde ir. Volkers extra de nadruk op het experimentele karakter van deze sluiting is de komende zo mermaanden. „Het zou namelijk van weinig werkelijkheidszin ge- :uigen als we meenden na de af damming van het Veerse Gat nu ook de sleutel voor de afsluiting .•an Brouwershavense Gat (4 keer zo groot) en Oosterschelde (16 xeer zo grootin bezit te hebben. Het gaat er om een andere slui- -ingsmethode dan die met caissons operationeel te te3ten". Persoonlijk testte ir. Volkers ver volgens een nieuwe openingsme thode voor een expositie: hij draaide het model van een stalen schuif voor de spuisluizen in het Haringvliet op, dat de toegang naar de expositiezaal versperde...- Zie strooibiljetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7