mode Verklaringen van schipper stevig bewijs in smokkelzaak Brand bij Ketjen MARKTBERICHTEN VERVOERDER SLOEG DOOR WALCHEREN Ijsbaan Oostkapelle ter sprake in raad bladen AGFNDA Contactavond voor ouders Kleuterhof HERZIENING UITBREIDINGSPLAN MAANDAG IN RAAD SEROOSKERKE WOENSDAG 11 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 ECONOMISCHE POLITIERECHTER Niets, of in elk geval maar heel weinig, mee te maken, verzekerden Sjef F. uit Temeuzen, Frans G. uit Clinge en Door G. uit Hulst gister morgen de Middelburgse economi sche politierechter, toen die hen van botersmokkel beschuldigde. Maar mr. P. van Empel geloofde het niet erg. 't Was per slot niet de eerste keer, dat hij met smokke laars van doen had en zodoende stonden de drie mannen uit hun ge zichtspunt bekeken voor de ver keerde magistraat, 't Zouden voor Frans G. en Door G. zelfs vijf maanden onvoorwaardelijk gewor den zijn als mr. Van Empel even rotsvast overtuigd van hun schuld zou zijn geweest als de officier van justitie, mr. J. L. Andreae. Nu wer den het twee maanden en voor Sjef F. kon de weegschaal zelfs helemaal niet doorslaan; hij werd vrijgesproken. De zaak begon te rollen toen in Bel gië schipper A. M. werd aangehouden met 6000 kg boter in z'n boot. En om dat de drie Zeeuws-Vlamingen de schipper eigenlijk een beetje sop hadden laten gaar koken" wilde hij na enig aandringen best het kelverhaal vertellen, da' echt niet zo prettig was voor Frans, Door en Sjef. In verschillende smokkelvaarten noemde de schipper hun namen wel een paar keer. GELD OVERHANDIGEN Het was begonnen in Willemstad, waar. zo had M. verteld. Sjef en Frans het schip kwamen bekijken Als de schipper wilde varen, moest hij maar een seintje geven. Dat gaf hij omstreeks Kerstmis 1962. Door G. bracht 6000 kg boter en Marinus F.. Sjef F en Frans G. zouden volgens de schiper bij het in- en uitladen (in België) geholpen hebben De dag na de lossing kwam Frans G. f 1200 over handigen aan de vrouw van schipper M. in Terneuzen In de loop van februari 1963 zou er een tweede reis gemaakt zijn. ook met 6000 kg boter en daarbij zouden Door G. en gen achter de rug had, wilde mr. An dreae de strafmaat gelijk stellen: 5 maanden onvoorwaardelijk met af trek. Tegen F. eiste de officier 3 maanden, met aftrek. Mr. P. C. Adriaanse, de raadsman van de drie Zeeuws-Vlamingen, zei gefrap peerd te zijn door het feit, dat de schip per een maand gevangenisstraf was kwijtgescholden en voorts zijn schip had teruggekregen nadat hij op aandrang van de Belgische justitie de verrader had gespeeld „Daarbij heeft de schipper verschillende verklaringen afgelegd, waaraan men geen houvast heeft", oor deelde mr Adriaanse, die er op wees, dat eerst Sjef F er niet bij geweest zou zijn volgens de verklaringen van M., later echter wel. De raadsman meende, dat F. diende te worden vrij gesproken- In de nieuwe zwavellood* van de Ko- veiling „walcheren" g a. ninklijke Zw&velzuurf&briek Ketjen middelburg NV. aan de Nieuwendammrrkade Injjo maart. Aardappelen: Bintje*, bonken 7— Amsterdam Noord Is omstreek» half zes a 4rote ej Furore 14. door onbekende oorzaak brand ontstaan.1 Groenten: Stoofsla 34—36. Sla C 6-15. Veld- De poging van de bedrijfsbrandweer om het vuur te blussen lukte niet, en de Amsterdamse brandweer werd gealar meerd, die niet een drietal wagens uit rukte. Ook de nieuwe boot van de havendienst, die tevens blusboot is, de „Haven dienst I", voer ter assistentie van de brandweer naar de Nieuwendammerka- Wat dc andere twee man betreft: „We hebben voor hen verschillende verwar rende cn zich steeds maar wijzigende verklaringen", merkte mr. Adriaanse hierover op. „Waarbij die van M-'s echt genote geen rol spelen", meende hij. „Zij heeft alles van horen zeggen". Mr. Adri aanse meende, dat de dikke vijf weken. Omstreeks acht uur was de brandweer die Frans G. en Door G reeds in voor- het vuur meester, althans de brandslan- arrest hadden gezeten, voldoende waren gen werden opgerold en politie en voor de toch gedeeltelijke bekentenis, die meentebrandweer vertrokken weer. ze hadden gedaan. de loods stegen evenwel no£ enorme rookkolommen op, maar de directie van „Aan de ene kant heb ik de stellige over- Ketjen verzekerde de politie dat dit tuiging. dat dit één grote smokkelzaak is. niets bijzonders was. Dergelijke brand- Ik twijfel er geen moment aan Aan de jes komen bij deze afdeling van de che- andere kant is er als bewijs de verkla ring van de schipper, die bij stukjes en beetjes met een toch wel kloppend ver haal komt", merkte mr. Van Empel op. Voor F. kwam de politierechter er ech ter niet vrijspraak dus en voor de andere twee kwam hij tot een bewijs voor twee maanden, met aftrek Ze vonden, toen ze mr. Van Empel de rug toekeerden, dat ze er eigenlijk toch niet zó gek afgekomen waren. Hoewel de winter weer bijna verleden tijd is. informeerde de heer C. de Hollan der (G.B.) dinsdagavond in de vergade ring van de raad van Oostkapelle naar de plannen die b. en w. met de ijsbaan hebben. De voorzitter, burgemeester F. G. Sprenger, noemde dit een zorgelijke geschiedenis, met name wat betreft de regulering van de waterstand. Ily hoop te echter op korte termjjn tot een bevre digende oplossing te komen. In ieder ge val zullen b. en w. de zaak nog eens na der bekijken. De raad hechtte zijn goedkeuring aan een voorstel van b. en w. om een bijdra ge van 10.per leerling te verlenen in de kosten van een psychotechnisch on derzoek van de leerlingen van de hoog ste klassen van de lagere scholen. Als bijdrage in de aanschafkosten van een piano, die in het verenigingsgebouw ge plaatst zal worden, verstrekte de raad 500,aan de christelijke zangvereni- ing „Sursum Corda". 'oorts ging de raad akkoord met het verstrekken van voorschotten aan de christelijke lagere school en de school Zonneveld, resp. ter grootte van 6084,75 en 11.200,20. Tevens besloot de raad de vergoeding aan de school Zonneveld te verhogen van 203.64 tot 228,24 per jaar en per leerling, terwijl tevens financiële medewerking zal wor den verleend aan deze school voor de aanschaf van meubilair en schoolbehoef- ten. Tijdens de rondvraag ontstond nog een uitvoerige discussie rond het in de Frans G. geassisteerd hebben. Bij de der- vorige raadsvergadering genomen de reis was Frans G. volgens de schip- sluit om gedurende het badseizoen in de Dorpsstraat éénrichtingsverkeer in te per ook aanwezig, bij de vierde Sjef F. betrokken, evenals by de vijfde reis. Dat was de laatste, waarbij het schip uit Veere vertrok en in België aan gehouden werd. NIET ZOVER De schipper had ook nog verteld, dat Frans G. bij zijn vrouw geweest was om die te bewegen, dat haar man het verhaal over de smokkelvaarten zou intrekken. Maar deze bewering, even als de andere verklaringen van de schipper, ontkende Frans G Even als F. kende Frans de schipper wél. maar zover als Door G.. die toegaf wel eens een keer boter te hebben geladen in het schip, wilde hij toch niet gaan. Sjef was met de schipper in contact gekomen bij een handeltje in benzine, niet wat smokkelen be treft. Mr. Andreae. de officier, zei de verkla ringen van de schipper zeker geloofwaar dig te vinden. De officier was er var overtuigd, dat in dit verband verschil lende smokkelploegen uit een grote groep aan het werk waren of wa weest. waarbij het ene lid van de ploeg op de uitkijk stond en het andere hielp bij laden en lossen „Maar samen hebben ze toch gesmokkeld" zei mr Andreae ACTIEF AANDEEL Volgens de officier had ook Sjef F. een actief aandeel in een ploeg ge had, omdat hy in de verklaringen van schipper M. enkele malen na drukkelijk genoemd wordt, vooral als hulp bjj het lossen in België. Voor Frans G.. die nog een blanco strafre gister had en Door G.. die. zo merkte de officier op. al enkele veroordelin- burda film und Frau constanze neuer Schnitt met raderbladen DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 Vlissingen 5 (Middelburg City Ensemble „Poker 20 00 uur; Van Benthem en Jutting: expositie werken Piet Bulthuis; De Schakel Jeugd en Muziek. 19 30 uur Vlissingen Alhambra: Boccaccio "70. 20 uur. 13 Jaar Dr. Ottestraat 3: Bedrijfs apostolaat. 19 30 uur Terneuzen - Luxor Lawrence ol Araoia. 20 uur. 14 Jaar Hotel Rotterdam Libelle- show. 14 30 uur Oostburg Ledeltheater rankbataljon. 20 uur. 14 Jaar Westdorp' - Kunsthandel Troutzaerte. Ex positie Aart Roos Aardenburg De Rode Leeuw: Vier rak kers en een oude Jeep. 16 uur, 55 dagen in Peking, 1930 uur Bergen op Zoom - Roxy: Kamp op het Bloedelland, 20 uur. 14 laar Luxor: Al leman, 20 uur, 14 Jaar. stellen. Na langdurige' bespreking gaf de raad er uiteindelijk toch de voorkeur aan het verkeer te leiden door de Burge meester Landsheerweg en niet door de Duinweg. MIDDELBURG De voorzitter van de oudercommissie van de openbare kleuterschool „Kleuter- hof" te Middelburg, de heer J. J. de Reij, heette in de speelzaal van de school bijna 100 ouders en genodigden welkom op de voorjaarscontactavond. De heer J. Cnris- tiaanse, hoofd van de oJ. school te Ou- delande en leraar handenarbeid aan de opleiding voor kleuterleidsters aan de rijkskweekschool, hield een boeiende en met humor doorspekte inleiding over de opvoedkundige waarde van de handenar beid met kleuters. Deze inleiding gaf aanleiding tot vele vragen, die de heer Chnstiaanse gelegenheid boden, nader op onderdelen in te gaan. De hoofdleidster, mejuffrouw N. Wolt- man. gaf hierna een korte uiteenzetting over het werk met de kleuters, dat in de afgelopen „werkweek" was verzet onder leiding van een aantal kieuterleidsters- in-opleiding. Het resultaat van dat werk mag zonder meer verrassend worden g noemd. Twee klasselokalen waren ge transformeerd in exotische parkjes, waarin uit allerlei „afval"-materialen (als dozen, closotrollen. kurken, papier en zelfs potloodslijpsel) vervaardigde fraai uitgedoste dieren waren opgesteld. Er waren een olifant, giraffe, struisvo gel en eenden, alles gegroepeerd rond een vijver met groene boorden, waarin velerlei van papier gemaakte bloemen en planten uit de grond opschoten. Het resultaat van deze „handenarbeid met kleuters" wekte aller bewondering en niet in het minst ook die van de vak mensen op het kleuteronderwijsgebied. In het derde klasselokaal waren de tal rijke produkten tentoongesteld van de kleuters uit alje drie de klassen, die zij sedert het begin van het schooljaar on der leiding van hun klasseleidster heb ben gemaakt. Dank zij ook de bijzondere medewerking van- en samenwerking met mejuffrouw Woltman en haar leidsters- ten m kan de oudercommissie op een bij zonder geslaagde contactavond terug zien. Duizend scholieren op ieugdverkeersexamen Evenals andere jaren zijn ook in 1964 op de tweede dinsdag van maart weer de schriftelijke jeugdverkeersexamens van het Verbond voor Veilig Verkeer gehouden. Ook nu hadden de scholen weer veel deelnemertjes gestuurd. Voor al in Middelburg was de deelname groot. Daar de gemeente Oost- en West-Sou burg thans een eigen afdeling heeft vie len er zes scholen af. Toch bleef het aantal ingeschrevenen rond de duizend. Op twaalf Middelburgse scholen wer den de examens van 505 kandidaten af- fenomen door de bestuursleden, terwijl e heren van de rijkspolitie bij niet min der dan 29 scholen ook nog eens 464 kinderen het examen afnamen. De uitslag zal eerst bekend worden als de leerlingen ook hun praktische kennis hebben laten blijken. mische fabriek wel meer voor, alleen ditmaal was het wat omvangrijker en moeilijker te bedwingen. Mevrouw Oswald gedagvaard Jack Ruby kwam gisteren voor de eerste maal van aangezicht tot aangezicht te staan met Marguerite Oswald, de moeder van de man die by gedood heeft. Toen mevrouw Oswald, de moeder van de vermoedelijke moordenaar van presi dent Kennedy bij het gerechtsgebouw arriveerde werd zij onmiddellijk op ver zoek van de openbare aanklager opge roepen als getuige, naar later werd mee gedeeld omdat men bang was, dat zij als toeschouwster iets in het bijzijn van de jury uit haar mond zou laten vallen, waardoor het proces in ongunstige zin zou kunnen worden beïnvloed. Iangstellenden op, eveneens in de City. De jongeren brachten een vlot en aan trekkelijk programma, bestaande uit komische oefeningen, oefeningen op brug en bank, alsmede een kabouter oefening van de meisjes Als intermez zo gaven de dames-junioren nog een staaltje van hun kunnen op de kast. Na dat leider en leidsters in het zonnetje én in de bloemen waren gezet, werden de uitvoeringen afgesloten met het zin gen van het bondslied. VLISSINGEN Nieuwe secretaris V.V.V. Vlissingen In een bestuursvergadering van de Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer te Vlissingen is in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer A. Mets, tot secretaris benoemd de heer C. Tim merman, tot dusver tweede secretaris. Oud-voorzitter kruideniersvereniging overleden Op 59-jarige leeftijd is overleden de heer Chr. J. Steketee te Vlissingen. Ge durende tal van jaren was hij voorzitter van de Vlissingse kruideniersvereniging. Feestavond openbare ulo De Vlissingse openbare ulo hield dins- dagavond in „Het Scheldekwartier" de horige week gaf het reciteergezcischap jaarlijkse feestavond. Serooskerke" in het verenigingsgebouw Na het openingswoord door de secreta- 'e Serooskerke (W.) een opvoering van re.sse van de schoolvereniging, mej. A. het toneelspel Waarom zweeg je zo Kempe startten de leerlingen met de op- lang door H. Turnhout en Bert Peets. WESTKAPELLE Jaarlijkse uitvoering van „Westkappels dameskoor" Onder leiding van de heer Piet de Rooij gaf het „Westkappels Dameskoor" dezer dagen in het verenigingsgebouw „West kapel le Herrijst" zjjn jaarlijkse uitvoe ring. Nadat de voorzitter, de heer W. J. K. Dieleman, een openingswoord gespro ken had. zong het koor een tiental lie deren. Veel succes oogstte „Een Hol lands lied" van L. A. van Tetterode, dat a capella gezongen werd en de bewer king van Piet de Rooij van ,,Ik heb eerbied voor jouw grijze haren". Na de pauze werd de klucht in drie be drijven „Gozewijn maakt carrière" opge voerd. Hierin schitterde de heer W. J. K. Dieleman. als Gozewijn Mosseknip en mejuffrouw J. W Boogaard als zijn dochter Lollipop. Na afloop kon men nog geruime tijd dansen op de muziek van de „Wiico's". SEROOSKERKE (W.) Opvoering toneelspel voering van een klucht 'getiteld „Hen- kie". De leerlingen brachten het toneel stuk met veel vaart. Na de pauze, speelde Gerrit Holtkamp op de piano. „Voor elck wat wils". Het ulo-meisjes koor trad hierna op. Nog was het pro- gamma niet ten einde, want Anton van lalen en Bert van Gils speelden popu laire melodieën op de accordeon. De U.O.C.-stompers onder leiding van An ton van Zalen besloten het door de leer lingen zelf gebrachte programma, dat bij de ruim 600 aanwezigen bijzonder in de smaak viel. Hierna werd tot midder nacht gedanst op muziek van de band van Theo Phil onder leiding van de heer De Jong. SINT-LAURENS Feestavond O.N.D.O. De korfbalvereniging O.N.D.O. te Sint- Laurens, nu tot de hoogste klas van de Z.K.B. doorgedrongen, hield een dezer dagen een feestavond in het verenigings- bouw. De voorzitter W. v. d. Broeke heette het college van b. en w. en de af- gevtardigden van de Z.K.B. welkom. Hij wees op het gebrek aan de een gymnas tiekzaal in de gemeente. Na een'weder woord van burgemeester W. Baas werd een zeer gevarieerd programma afge werkt met o a. zang door de „Loya's" en een finale, door de leden zelf gemaakt. AAGTEKERKE Vergadering I.D.D.K. De hervormde ma.nnenorganisatie „In dienst der kerk" hield dezer dagen haar ringvergadering Walcheren in het ge bouw „Amicitia" te Aagtekerke. Spre ker voor deze avond was de voorzitter van het provinciaal bestuur van I.D.D.K. ds. J. A. J. Hoffman ui Kruiningen met het onderwerp „Wat mag van de kerk verwacht worden?" Het slotwoord werd gesproken door de plaatselijk hervorm de predikant, ds. B. Duisterhof. Officiële miblikatie VLISSINGEN. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen, gelet op artikel 16 der Drankwet, doen weten, dat bij Gedeputeerde Staten van Zeeland is ingekomen een verzoek van de heer Theodoras Franciscus Wilhelmus War- menhovon. wonende te Vlissingen om een hotelvergunning voor de eetzaal van het per ceel Badhuisstraat 31 en dat van 12 maart 1964 af gedurende twee weken tegen het •erienen van deze vergunning schriftelijke bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Vlissingen. 11 maart 1964. Ondanks de concurrentie van zoals de voorzitter, de heer Js. Francke, in zijn openingswoord opmerkte, was de belangstelling voor dit amateurtoneel zeer goed. Het stuk speelt zich af in de woning van een doktersechtpaar Sluizer genaamd. De rollen van dokter Hans Sluizer en zijn vrouw Regi werden vertolkt door Kees Maljaars en Adriaanse. Een speciale vermelding ver dient het uitstekende spel van mevrouw C. Louwerse-Houterman als oma Slui zer. Verdienstelijk was ook het spel van Jan Nauta als de vriend Emiel. waarbij zijn tegenspeelster Cobi Willeboordse zich goéd aanpaste als de doktersassis tente Mia. Hetzelfde kan ook gezegd worden van Connie Jobse als de huis houdster Bets. Simon Wattel als eer vroegere relatie van Regie. Charles Du- rand" genaamd en Ko Gideonse als Fred dy van Hoogland. De regie was in han den van de heer M. de Pagter, terwijl de grime werd verzorgd door de heer G. van Oorschot te Vlissingen. DOMBURG Solistenconcours „Apollo De Dom burg se muziekvereniging „Apol lo" hield dezer dagen in zaal „Wilhel- mina ©en onderling solistenconcours, waaraan achttien van de leden deelna men. De heer J. Maas Cz. op tuba be haalde het hoogste aantal punten mocht de wisseïbeker ook dit jaar bezit houden. De solisten werden beoor deeld door de heer K. den Toonder uit Kioetinge. Mejuffrouw R. van der Hage verzorgde de pianobegeleiding. Na het optreden van de solisten vertoonde de heer L. Maranus dia's over „Domburg uit vroeger jaren". De uitslag was: 1. J. Maas. 72 punten, 2 L. Bakker. 70. 3. duo L. Bakker en J. Maas, 67. 4. en 5. P. Klopmeyer en L. Bastiaanse. ieder 65 punten. ARNEMUIDEN Gymnastiekvereniging gaf uitvoering De christelijke gymnastiekvereniging „Excelsior" te Amemuiden gaf dezer dagen een uitvoering, waaraan zowel de kleuters als de volwassenen deelnamen. Voorzitter J. Oostdijk heette de aanwe zigen welkom. Zowel de dames ais de heren gaven enkele goede demonstraties onder leiding van mejuffrouw I. Boone, mejuffrouw G. van Boven en de heer R. van Oggen uit Souburg, die zelf ook enkele oefeningen uitvoerde. De voor zitter betoonde zijn waardering voor het werk van de heer Van Oggen. Ds. G. Oegema, gereformeerd predikant te Ar- nemuiden. sloot deze avond. 71—140 Witlof 42—60 Uien 2—18 Breelc- peen 340. Spinazie 96—151 Rabarber 78— 84 Savooiekool 3039. Boerenkool 3946 Witte kool 17 Rode kool 4—17. Spruiten, ongeschoond 75—127, Idem geschoond 102— 128. Andijvie 40-67 Prei 69—38 Appelen: Goudrenetten 57 Golden De'ldoua II 65-70 61—64. 70-75 71—72, III fijn 39. Con férence IID 26—33. III fijn 26. Jonathan II 70-75 51, IID 22—29. VEILING V.V-Z.B GOES 10 maart. Op monster: Conférence KL I 65- 70 82. 60-65 73. 55-60 61. Gewone velling: Goudreneiten KL 1 85-90 €0—67. 80-85 61—66. 75-80 58—64. 70-75 58—63, 65-70 52—57. IID 37—42. KL II 85-90 51—64. 80-85 54—55. 75-80 55—56. 70-75 54—56. 65-70 52—54. grof 50—51. fijn 35—42. Golden Delicious KL. I 80-85 100. 75-80 94—103. 70-75 87—98. 65-70 72—80, 60-65 58—65, IID 33—37, KL. II 80-85 81-82. 75-80 81—85. 70-75 60—64. 65-70 62—70. 60-65 47—56, grof 36-63. fjjn 27—45. kroel 24—36. stek 18—22 Jonathan KL. I 75-80 54—59. 70- 75 57-61. 65-70 54—57. 60-65 41—44. IID 21- 33. KL. II 75-80 41—54. 70-75 40—47. 65-70 38—43. 60-65 30—34. grol 28—40. fijn 19—26 Winston KL. I 80-85 82—106. 75-80 79—115. 70-75 82—114. 65-70 70—95. 60-65 4566. 55-60 23—41. IID 17—22. grof 46—61. fijn 23—34. Laxton Superbe KL I 80-85 71—74. 75-80 72 —78. 70-75 75—79. 65-70 55—63. 60-65 34—35. IID 19—21. KL II 80-85 50. 75-80 57—67. 70-75 53—61. 65-70 39—47. 60-65 24—29, grof 35—43. fyn 1822. Diverse appelen kroet 16. Saint Remy KL II 65-75 54. grof 61—65, fijn 56. Conference KL IID 35—36, grof 58—67. fijn 41—49, kroet 17—19. Totale aanvoer hard fruit 8200 kiBten. BEURSBERICHT MARKT GOES 10 maart 1964. Granen en peulvruchten: Tarwe, basis 17 96. boerenschoon af boerderij f 25.00—32.50 per 100 kg Schotvrije partyen tarwe liggen iets hoger in prijs Gerst, basis 17 96, boerenschoon af boerderij f 24.50 26.00 per 100 kg <geen handelt. Groene erw ten. boerenschoon af boerderij f 33.0041,00 per 100 kg Schokkers, boerenschoon af boer derij f 30.0047.50 per 100 kg Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 70.00—105.00 pel 100 kg. Voor erwten en schokkers van uitge zochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen: Bintje. 35 mm opw., binnen landse sortering f 7.508.50 per 100 kg Le vering aan de sorteerinrichtlng. Sorteerkos- ten voor rekening van koper Naar Bintje voor export bestaat geen vraag. Voederaard appelen noteerden f 3.254.25 per 100 kg Uien Onafgestaart aan de sorteerinrchllng geleverd 10—12 cent per kg Hooi en stro Lucemehool f 130.00—135.00 per 1000 kg. Weldehool (prima kwaliteit) 1 125.00 —130.00 per 1000 kg Veldbeemd f 70.00-75.00 per 1000 kg Engels raai f 55.0065.00 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen be langstelling. Tarwestro f 62.50—65.00 per 1000 kg GerstMtro f 62.50—65.00 per 1000 kg Erw tenstro (kt groen) f 80.00 per 1000 kg Vlas. Ongervpeld 10—26 cent per kg. Gere peld 18—35 cent per kg. Eieren. De elerprys bedraagt f 1.68—1.72 per kg- VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 4654 dieren Weekaanvoer 6052. Vette koelen en ossen 300 Gebmlks- vee 645. Vette kalveren 450 Gratkaiveren 279 Nuchtere kalveren 2719 Lopers 58 Big gen 27 Paarden 57 Veulens 6 Schapen of lammeren 104 Welde- of zuiglammeren Bokken of gelten 8. Pryzen. r«%p voor le. 2e en 3« kwaliteit In el» per kg Vette koelen 300-420 315-380 275-300 Vette kalveren 330-323 280-310 260-280 Slachtpaarden 300 in guldens per stuk Grask al veren Collecte De collecte voor het algemeen sociaal fonds ter bevordering van de volksge zondheid „Draagt Elkander* Lasten" heeft in Krabbendijke 302 opgebracht 1275 130 1175 110 1000 SCHOOL EN 61 WONINGEN Bouw complex acht bejaardenwoningen De gemeenteraad van Serooskerke (\V.) zal in tie vergadering van maandag 16 maart om twee uur 's middags de her ziening van het uitbreidingsplan in on derdelen voor de kom van liet dorp vast stellen. Dit plan biedt ruimte voor houw een hijzondere lagere school, dertien VELDO BOOD GEVARIEERD PROGRAM OP UITVOERING \!EIDOri^lihm„l&nttVeHk„VerenJRing -gv.c uc«x.«. in het ntv ihiwteS iSn f.?.er dagen bungalows. 48 eengezinswoningen en voerfneen Dnnr V ae ongeveer dertig autoboxen. „Vooral met met de diaconieën van de hervormde was het dit±Lrke led^Froel het oog op de v-rij bescheiden toewijzing gereformeerde kerk (elk 2) en met de met één nit\w-rinè t» van bouwvolume voor de particuliere chr woningstichting (vier stuks) te er twee avonden aï bouw. ziet het er niet naar nit, dat de realiseren. Door de toewijzing van worderT opgetreden moest grond voorraad dan weer op korte ter- bouwvolume in de sector woningwet- Dat VELDO oezonrt" is en v„r„iit„n„c i "Mi" uitgeput zal zijn. hoewel wij thans "?u>v 15 thans uitgesloten dat de diaco- SSrsttSS TïJSflp *Sdd»5!^ PffKMwH 'Volledig "«verkocht tl'?® voor e,Ee„ rekenme boy- overeenkomt met die van het Streek plan Walcheren. B. en w. stellen de raad voor de voorschriften zodanig te wijzi gen. dat voor wat de bouw van vrij staande landhuizen in het agrarisch ge bied betreft, een gelijke redactie wordt verkregen als bij het Streekplan Wal cheren. B. en w. stellen de raad voor de bouw van een complex van acht bejaarden woningen ondershands aan te besteden en te gunnen aan de aannemers gebrs. Jobse en Van Doorn. Aanvankelijk had men het plan dit biok in samenwerking „edemonstreerd. Door een goede orga nisatie en het niet te hoog grijpen van de oefenstof kreeg het talrijke publiek een gevarieerd programma voorgescho teld. De groepen, die het over het voet licht brachten, kregen telkens een har telijk applaus. Tegen het ontwerpplan is geen bezwaar schrift ingediend. Gelijktijdig; met de procedure voor het uitbreidingsplan in onderdelen kan wijziging van bovenbe doelde voorschriften plaatsvinden. G.S. hadden hun goedkeuring hierop onthou- Middags traden de jongere groepen den, omdat de omschrijving van het Plan is nu de acht woningen te laten bouwen door de woningstichting. Vier woningen blijven in beheer der stichting, terwijl de diaconieën elk de beschikking krijgen over twee woningen. B. en w. hebben reeds over dit plan gesproken met vertegenwoordigers der beide diaconieën en net college ver acht, dat een overeenkomst in die zin voor vaders en moeders en verdere be-1begrip landhuis en buitenplaats niet'zal wórden gesloten. Molens zaterdag in de rouw Zaterdag zullen de ongeveer duizend ko ren-, industrie- en poldermolens van ons land in rouw staan. Alle molenaars heb ben van het weekblad „De Molenaar", in overleg met de vereniging „De Hol- Landsche Molen" een oproep ontvan gen hun molens dan een dag in de rouw te zetten om zo „de nagedachtenis te eren van mej. E. F. Caro, die ruim 40 jaar (vanaf de oprichting) secretaresse geweest van de genoemde vereniging op 26 februari plotseling op 64-jarige leeftijd is overleden. Mede door haar ac tiviteiten zijn vele molens voor het na geslacht behouden gebleven. Haar heen gaan betekent een groot verlies". Een molen staat in de rouw als een roe de 1% tot 2 meter voorbij het midden van de molenromp wordt geplaatst, d z. in „gaande" of draairichting. De rr_. len staat dan „over het leven" zoals dat in vakterm wordt uitgedrukt. (Bij een geboorte, huwelijk, dorpsfeesten, jubilea enz. wordt een wiek „komend" ge plaatst. dus voor het midden van de molenromp. Daarmee wordt het komen de, de toekomst, de vreugde tot uit drukking gebracht). AKKOORD OVER C.A.O.- BEROEPSGOEDERENVERVOER Tussen werkgevers- en werknemersor ganisaties in het beroepsgoederenver- voer over de weg is overeenstemming bereikt over vernieuwing van de cam. De betreffende loon voorstellen zyn gis teren bij de Stichting van den Arbeid in gediend. Het nieuwe loon van de volwassen chauffeur op binnen- en boiteniandse routes zal variëren van rnim 90 tot 120 bruto, inclusief 1 pet. a.o.w.-com- pensatie, bjj 47 diensturen per week. Volgens het oude contract lag de belo ning bij 48 diensturen tussen 80 en 1Ó0 bruto per week, alles exclusief de beide huurcompensaties 1960 en 1962. De lonen van administratief en tech nisch personeel (monteurs) zijn e eens in gelijke mate herzien. Overeenkomstig het stichtingsakkoord wordt een garantiebepaling ingevoerd voor een minimuminkomen van 100 bruto per week. Alle toeslagen en ver goedingen zijn eveneens herzien. Zo is de onregelmatigheidstoeslag op zater dag verhoogd van 0.45 tot 1,- per gewerkt uur. De nieuwe c.a.o. zal onder voorbe houd van goedkeuring door de Stichting van den Arbeid op 1 april ingaan voor het personeel op maandloon en op 6 april voor het personeel op weekloon. Er wordt een contract afgesloten met een looptijd van één jaar. Gelijktijdig met de inwerkingtreding van de nieuwe c.a.o. vervalt de vanaf 1 januari 1964 geldende tijdelijke loontoeslag van 7 bruto per week. respectievelijk 30 bru to per maand voor volwassen werkne mers. De loonkostenstijging zal volledig ln de vrachttarieven moeten worden doorbe rekend. De rentabiliteit van de bedrijven is niet van dien aard. dat deze kosten stijging op andere wijze kan worden op gevangen, zo hebben de werkgevers organisaties in het beroepsgoederenver- voer over de weg kenbaar gemaakt aan de Stichting van den Arbeid, gelijktijdig met het indienen van de loonvoorstcllen voor vernieuwing van de c.a.o. voor het beroepsgoederenvervoer over Nuchtere kalveren Lopers Biggen Schapen Lammeren Kalf- en melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken Vette koelen aanvoer leu kleiner, har.de) goed. prijshoudend Vette kalveren aanvoer even meer. handel goed. pryzen Iets Graskalveren aanvoer let» groter, handel ma tig. prijzen stabiel Nuchtere kalveren voer groter, handel zeer kalm. pryzen voor al niet hoger Lopers en biggen vorige week. handel redelijk, pry: anderd Slachtpaarden aanvoer iets meer. handel kalm. prijzen Jonge paarden «ttj Schapen en lammeren aanvoer iets minder, handel redeiyk, pryshoudend Kalf- en melk koeien aanvoer als vorige week. handel stroef, prijzen gedrukt Vare koelen even ruimer, handel kalm. prijzen Vaarzen en pinken aanvoer tamelyk. han del luL pryzen vooral niet hoger. VEILING KRABBENDIJKE 10 maart Appelen: Golden Delicious I 80-85 84. 75-80 6586. 70-75 67-81. 65-70 51- 60-65 54—58. II 80-85 68—71. 75-80 62—78. 70-75 59—78. 65-70 49—64. 60-65 37—54. IID 23—35. III grof 32—47. III fijn 19-28. kroet Jonathan I 80-85 47. 75-80 53—54. 70-75 59. 65-70 54. 60-65 41. II 75-80 36. 70-75 36—44. 65-70 33—43. 60-65 30—35. IID 17—24. III grof 28. in fyn 19—21. Winston I 80-85 92, 75-80 99—1.01. 70-75 91—1.01. 65-70 70—84. 60-65 41- 66. 55-60 26—37, II 70-75 87. 65-70 75. 60-65 56—59. 55-60 34—35, UD 17—23, III grof 38. IH fyn 16. kroet 12—27 Laxton Superb* I 80-85 65. 75-80 69. 70-75 71. 65-70 53. II 75-80 57. 70-75 57. 60-65 31. IID 15. III grof 40. III fyn 17 Goudrenetten IID 34. VISMIJN COLUNSPLAAT 10 maart 2495 kg exportgarnalen 2.783.04. 279 kg schar. 427 kg bot, 67 kg wijting. 708 kg schol. 20 kg kabeljauw. 39 kg ongesor teerde vis. Heden Is ln volle zeker heid des geloofs ontsla pen onze geliefde man. vader en grootvader op de leeftijd van 59 jaar. Vlissingen: G. J. Steketee- Woltering Antwerpen: Rita Blokland- Steketee Philip Blokland Philipje en Caroline Den Haag: Truus Steketee Amstelveen: Anne Steketee Amsterdam: Chris Steketee Vlissingen, 10 maart 1964, Boul. Evertsen 82. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op vrijdag 13 maart a.s. Vertrek 2 uur van af Boul. Evertsen 82. Geen bloemen. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 9 maart: Marou- dio naar Casablanca. Yarvic naar Londen. Hunter naar Londen. Gepasseerd naar Antwerpen op 9 maart- Theron van Hamburg. Philetas van Lissa bon. Dollard van Swansea naar Gent Diet Helsingborg. Democraat van Rotterdam. Metre van Liverpool. Colette van Rotterdam. aart: Socrates van Rotterdam. Ommen- kerk van Duinkerken. Jutland van Honfleur. Patricia van Port Ellen. Trade-K van Montrose. Menje van Par. Henny-J van Rot terdam. Dicky van Liverpool. Leonidas van Ventapil. Francisca van Rotterdam. Swallow Waterford. Wymera van PwU». Spirit Ipswich. Doriau van Great Yarmouth Gepasseerd van Antwerpen op 9 maart. Kin derdijk naar Rotterdam. Amoudspolder naar Oporto. Prinsenbeek naar Rotterdam Ber- naar Londen van Gent- Amstelborg naar Anna Henny naar Dublin. Willem Ba- rends naar Rotterdam van Terneuzen Fr am Cork van Gent. Union naar Perth van Gent- Sophocles naar Rotterdam. Spoorsin- gel naar Londen. Eyo-S naar Rotterdam. aart: Vesta naar Helsingfors van Gent. Randfontein naar Amsterdam. Prinses Irene Rotterdam. Neder Waal naar Amster dam. Kloosterdyk naar Savannah. Bengka- lar Londen. Lauwer» naar Londen. Be- •esler naar Rotterdam. Aegir naar zee. Na een langdurig en geduldig gedragen lfl- den nam God tot Zich onze geliefde schoon zoon, zwager en oom CHRIS TI A AN JAN STEKETEE, echtgenoot van Geertrnida Johanna Woltering, op de leeftijd van 59 jaar. Vlissingen: fam. Ph. J. Woitering- Troost Antwerpen: fam. M. J. Blokland- Woltering Amsterdam: fam. E. M. Theune- Wolterlng Vlissingen: fam. P. C. Woitering- Stroo fam. J. H. E. Woltering- Martjs Johannesburg (Z.-Afrika): mevr. J. M. d. Kruiff- Woltering Utrecht: fam. A. A. G. Woltering- Jansen Neven en nichten Met ontsteltenis na men wjj kennis van het overlijden van on ze geachte oud-voorzit ter. de heer CHR. J. STEKETEE op de leeftijd van 59 jaar. Gedurende vele jaren gaf hy zijn beste krachten voor het wel zijn van onze vereni ging. Zijn eenvoud, rechtschapenheid en plichtsbetrachting zul len bij ons in dankbare Bestuur en leden der Vlissingse Kruideniers- vereniging. Nagekomen advertenties Hexlen overleed, ln dc oudenlom van 69 jaar, te Maastricht, onze beate zwager en oom, de heer JOHANNES ADBIANC8 I'IETF.R GF.F.RS. weduwnaar van Margarrtha Sturm. Uit aller naam, P. Poene-Sturm Middelburg. 10 maart 1964. Dampoortweg 2. Heden nam de Here tot Zich onze geliefde broeder, zwager en oom CHRISTIAAN JAN STEKETEE op de leeftijd van 59 jaar. Zalig de doden, die ln den Here sterven. Vlissingen- A. Steketee E. Steketee- Woltering J. Steketee L. Stcketee-de Witte M. C. Steketee J. Steketee-van Dflk Goes: Joh. Steketee J. Steketee-Dey J. M, Steketee- Boddingius Vlissingen: M. Steketee-Voa Vlissingen. 10 maart 1964- Heden overleed te Maastricht, zacht en kalm, onze beste broe der. zwager en oom, de heer JOHANNES ADRIAN US PIETER GEERS, weduwnaar van Margaretha Sturm, op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam, L. J. Geers Middelburg. 10 maart 1964, Rouaansekaai 7L Met droefenis geven wij kennis van het overlijden van onze lie ve man. vader, be huwd- en grootvader, de heer op de leeftijd van 76 jaar. Middelburg: M. E. C. Pagter- van Wage A. M. Pagter Veenendaal: A. W. B. Bos-Pagter ds. A. A Boe Marian. Boudewtjn, Sjouke Middelburg. 10 maart 1964, Domb. Schuitvlot 14. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 14 maart a.s. om ca. 12 uur op de algemene begraafplaats. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen onze ge liefde man en vader, behuwd-, groot- en overgrootvader LIEVEN VAN BELZEN in de gezegende ouder dom van ruim 85 jaar Amemuiden: M. van Belzen- Marlj8. Vlissingen: KL van Belzen T. van Belzen- Jobse. Amemuiden: J. van Belzen- van Belzen. K. van Belzen. G. van de Ketterij- van Belzen. B. van de Ketterij. Rotterdam: C. Dlngemanse- van Belzen. C. Dingemanse. Amemuiden: C. van Belzen. Th. van Beizen- Schuit. B. van Belzen. T. van Belzer.- Wondergem. Souburg: H. van Belzen. M. van Belzen- Oosthoek. Amemuiden: M. Meerman van Belzen. C. Meerman. L. van Belzen. Middelburg: Chr Dekker van Belzen W Dekker. Ritthem Cl. de Visser van Belzen. A. de Visser. Klein- en achter kleinkinderen. Amemuiden. 10 maart 1964. Westdflkstraat 11. begrafenis zal plaatshebben D.V. op zaterdag 14 maart te 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5