Cultuur rn Hulst gevraagd Amsterdamse Beurs Klanken uit de ether PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer HP Met VELPON zie je er geen barst van! aa^raiiiH^wiÉii Dat is 'n Amstelman! Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 11 MAART 1964 PROVINCIALS Z B E V W 8 B COURANT 'Toen de laatste tonen van „Wir set- 1 zen uns mit Tranen nieder", het slot koor van de Matthaus Passion, in de basiliek van Hulst waren verklonken, slaakte de heer Van Geyt uit Hulst een diepe zucht van verlichting. Het zat er weer op. Drie slopende weken waren voorbij. Op naar het volgend jaar, naar de Matthaus Passion. De heer Van Geyt is secretaris van de Stichting Matthaus Passion in Hulst en dat zal ongetwijfeld zijn diepe zucht verklaren. De heer Van Geyt is een groot kunstliefhebber, maar hij doet er dan ook wel iets voor. Oet is een evenement van de eerste orde", zegt de heer Van Geyt trots. „Ik moet er een heleboel werk voor ver zetten, maar ik heb het er voor over". De heer Van Geyt doet het werk van secreta ris sinds zeven jaar. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de Matthaus Passion daarvoor al niet in Hulst werd opgevoerd. „De vori ge secretaris heeft het nog veel moeilijker gehad", vertelt de heer Van Geyt. „Die moest bij elke uitvoering zorgen, dat er van patronaten uit de omgeving stoelen werden aangedragen, want anders waren er geen plaatsen genoeg". Nu gaan er acht honderd bezoekers in de basiliek. Het is logisch, dat die achthonderd mensen niet allemaal uit Hulst komen", vervolgt de heer Van Geyt. „Misschien maar vijftig. De rest komt uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen, uit Walcheren, Beveland. ja, zelfs uit Brabant en na tuurlijk ook uit België. Dat is dan ook een van de redenen, dat wij subsidie hebben gekregen. Het is een grootculturele manifestatie Kijkt U maar eens naar het programma. Dit jaar hadden we als solisten Aafje Heynis en Peter v. d. Bilt. De dirigent is of Eduard Flipse óf Kees Stolwijk. Het is duidelijk dat de Matthaus niet alleen een Hulsterse aangelegenheid is. Maar toen we voor de eerste keer om subsidie verzochten kregen we nul op het rekest. Ik heb toen onmiddellijk een brief van wel zes kantjes naar het ministerie geschreven, met alleen maar argumenten en daar bij knipsels van allerlei couranten met lovende recensies. En dat hielp. We hebben eigenlijk meer subsidie gekregen dan anders, zo kwaad maakte de staatssecretaris zich op de mensen die ons eerste verzoek hadden afgewezen. Nu wordt er gezegd dat Aardenburg voor West-Zéeuwsch-Vlaanderen en Hulst voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zorgt. De traditionele uit voerenden zijn het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Rotterdams Philharmonisch Koor. Bij elkaar wel zo'n 250 man. Dan hebben we daarbij nog een jongenskoor uit Hulst. En de dirigent, dat zei ik al, is óf Eduard Flipse óf Kees Stolwijk. Dit jaar hadden we de laatste. Stolwijk benadert de Matthaus wat muzikaler, Flipse wat religieuzer. Ik weet eigenlijk niet, wat nu het beste is. Ik geloof, dat dat een kwestie is van persoonlijke smaak". De heer Van Geyt heeft echter niet alleen wat te maken met de Matthaus Passion. Sinds kort organiseert h\j in zijn boekhandel ten toonstellingen. „Ik liep al jaren met het plan rond", bekent hij, „maar ik dacht altijd, dat ik een zaaltje nodig zou hebben en dat was me te duur. Toch wou ik er iets aan doen. Je hebt hier toch al zo weinig. Toen ik eens door mijn winkel liep, dacht ik, het zou hier toch ook kunnen. En inderdaad, het ging. Ik heb nu de kamer erbij getrokken, die op de tuin uitziet. Die kamer vangt veel licht en is er dus uitstekend voor geschikt. Ik begon met Aart van Dobbenburgh. Oorspron kelijk was ik van plan om alleen Vlaamse schil ders te nemen. Maar van dat idee ben ik afge stapt. De mensen, die zich hier voor kunst inte'res- seren, zien die Vlamingen al genoeg. Ze zijn in een half uur in Antwerpen. Daarom neem ik ook Noordnederlanders. Tenminste nemen, ik hoop maar, dat ze hier willen komen. Ik heb nu een expositie van Dirk Baksteen, een Rotterdammer, die in de Belgische Kempen woont en werkt. Nou, dat was een hele toer om die te pakken te krijgen. Ilc heb jaren naar zijn adres gezocht, want ik Interesseerde me voor zijn werken. Eindelijk wist ik het adres van Baksteen. Maar hij had er in het begin niet veel zin in. Hij dacht, dat Hulst een heel klein dorpje was. Ik heb hem met de auto opgehaald en hier heen gebracht. En toén hij bij me thuis was, werd hij enorm enthousiast. Ik mocht bij hem thuis uitzoeken, wat ik wou. En de expositie loopt goed. Ik heb er erg veel succes mee. Zelf heb ik niet veel verstand van kunst, maar ik vind het mooi en dat is myn maatstaf, ik ben eigenlijk net zo als mijn zwager de burgemeester van 's-Heeren- hoek, die ook met exposities is begonnen. Het is voor mij leuk, maar ook voor de schilders, die hier komen exposeren, want het is een hele goede springplank voor hen naar België. Net zoals Eduard Flipse. Die heeft mede door zijn dirigentschap hier van de Matthaus Passion het dirigentschap van het Antwerps Philharmonisch Orkest gekregen". Dit zijn dus de culturele zaken, waarmee de heer Van Geyt zich nu bezig houdt. Hoewel hij zegt, dat hij het er erg druk mee heeft, zou hij er nóg best wat bij willen hebben. „Ik heb één wens", zegt hij, „en dat is, dat de Reinaert- dagen, die we vroeger in Hulst hadden, terug komen. Dat was iets bijzonders. Elk jaar hielden we een bijeenkomst, waar dan iemand, die veel van de Reinsert afwist er iets over vertelde. Zoals U weet, zeggen de Hulstenaren, dat het epos zich DE HEER VAN GEYT: nog één wens hier afspeelt. Die Reinaertdag werd op Pinkste ren gehouden. Na die zogenaamde academische zitting was er ook nog een rally langs alle plaatsen, waar vol gens de overlevering Reinsert zou zijn geweest. Op die route werden dan Reinaertbanken neerge zet, waar men kon uitrusten. Die banken waren beschilderd met voorstellingen uit het verhaal. Er staan er nog een paar. Men hield wel te veel vast aan die wetenschappelijke causerieën, maar je kan niet eeuwig over die Reinaert blijven leute ren. Het laatste jaar was er een letterkundige dag aan verbonden. We wilden er een contact van maken tussen Vlaamse en Zeeuwse schrijvers. Er werd gedacht aan een soort aanmoedigings prijs voor jonge literatoren. Er was ook een forum, ja, het was reuze interessant, maar opeens is dat opgehouden. Ik hoop nu maar dat dat terugkeert. Hoe dat allemaal opgehouden is Dat kwam, er was een controverse met de ge meente en die werd niet bijgelegd. Er is hier ook een Frans-Vlaamse dag gehou den. Er is in Noord-Frankrijk namelijk een stukje, waar nog Nederlands wordt gesproken en daar was dan een contactdag voor georgani seerd. Dat gebeurde eerst in Vlaanderen, maar ja, die hadden zo veel aan hun hoofd met de taal strijd, daar was eigenlijk niet zo veel tijd meer voor. Daarom is het hier een paar jaar gehouden. Maar opeens is het weggegaan, omdat men vond, dat Hulst niet centraal genoeg lag. Toen is het verplaatst naar Breda. En nou wil ik niets kwaads van Breda zeggen, maar ik geloof toch niet, dat het daar op zijn plaats is. De stad is net wat te groot, dat kleine groepje verdrinkt daar bijna". Er is bij dat groepje een dokter uit Assen, die is zo fanatiek pro-Vlaams, dat hij in Assen op de Wapenstilstandsdag de vlag met de Vlaamse leeuw uitsteekt, zodat de melkboer hem vraagt, wat voor een griezel daar uit zijn raam hangt. Zo peinst de heer Van Geyt voort. Als er cultu rele evenementen zijn in Hulst, is hij erbij, want hij houdt er nu eenmaal van. „Dat komt", zei hij, „geloof ik, doordat ik op een kweekschool heb gezeten. Niet dat ik onderwijzer wilde worden, integendeel, maar er was geen plaats meer op de h.b.s. Op die kweekschool werd veel aandacht aan de literatuur besteed en daar heb ik de liefde voor de kunst aan overgehouden". De liefde voor de kunst, die hem er toe aanzet nu al weer te gaan werken aan volgend jaar, de Matthaus Passion en volgende maand, een nieuwe tentoonstelling. 2656. „Na Kansas City en Topeka, waar de mensen op de daken zaten om ons te zien overkomen, volgden wij ongeveer de loop van de Smoky Hill Rivier naar het westen, dwars door de Great Corn Belt ofte wel de Grote Graan Gordel. Waar je ook keek, overal enorme vlakten met wuivend koren. Hier en daar waren de farmers al aan de oogst bezig en kon je de dorsmachines, die toen nog met steenkool gestookt werden, htm zwarte rookpluimen zien uitblazen. Het leek het prachtigste weer van de wereld, maar de weergoden waren ons blijkbaar niet bijster gunstig g zind, want de barometer liep opeens sterk achteruit. We vlogen boven een olieveld, bezaaid met boortorens, toen de lucht snel begon te betrekken en wij recht voor ons uit de donkere spiraal van een grote „twister" zagen, zoals ze een wervelstorm daar noemen, op een betrekkelijk korte afstand gevolgd door een tweede! Als dikke, donkere IETS LEVENDIGER Het Damrak heeft dinsdagmiddag de handel met een opgewekte Blemming voor de Inter nationale waarden geopend. Hierbij was Philips favoriet. In een voor deze tijd grote hoek kwam de eerste transactie ln Philips tot stand op een prijs van f 149. tegen maan dag als slotprQs f 147,10. De drukte was ech ter van korte duur. Toch bleef de vaste tendentie- ln dit fond* aanhouden Dokale vraag, alsmede dekkingsaankopen, deden de prijs oplopen tot f 149,SO. Van Amerikaans aanbod was ln deze hoek weinig sprake, en zo dit er was, werd het grif opgenomen. Philips stoot maandag ln Wallstreet een halve dollar hoger, hetgeen voor Amster dam een goede stimulans betekende Naast Philips dienen direct dc- Hoogovenwaarden te worden genoemd Dit fonds liep op. mede als gevolg van dekkingsaankopen, van 631 tot 634. Deze koers tag tien punten boven het slotniveau van maandag. De vaste stem ming voor de Hoogovens was mede het ge volg van de reeds eerder gepubliceerde ver hoging van de prijzen De twee dubbeljtes winst voor Unilever op f 142.50 gingen van Kon. Olie af op f 153,70 AKU opende twee punten hoger op 530%. Bij de opening was de laatste beumdagen het geval is geweest. Later op de middag werd het ln alle hoeken een stuk kalmer. Er moest lets van de be haalde koerswinsten worden afgestnan. Zo daalde Hoogovens tot 030, Philips tot I 149.10 en AKU tot 529%. KLM kreeg een hogere advii-Bkoers. ingevolge Wallstreet. In de scheepvaartsector kwamen b|J kalme handel verliezen voor van «n tot twee punten. Holland-Amerika Lijn echter was goed gedisponeerd. Van de leidende cultures werden certificaten Deli hoger geadviseerd, daarentegen gaf HVA een punt prijs op 159. Dc- forse daling van maartdag op de «tants- fondsenmarkt als gevolg vnn het bericht over twee nieuwe staatsleningen, werd gistermid dag niet verder voortgezet. De koersen schommelden rond het slotniveau van maan dag Ook de handel in deze hoek was een stuk kalmer In de lokale afdelingen werden de certifi caten van dc Hollandschc Bank-Unlc onver anderd geadviseerd. Op woensdag 13 maart kan met claimrecht worden Ingeschreven op f 10 min certificaten van aandelen IIoI- landsche Bank-Unie. tegen '.50 procent- De clalmhandel begint donderdilg 12 manrt De aandelen van de Exploitatie Maatschappij Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE 1 Brussel IV»7.24 Frankfort Stockholm 7005— 70.10; ZUrich 83 32-83 37 Milaan 57.89',i—57.94Kopenhagen 52.18%—52.23%: Oslo 50.35%— 50,40%; Wenen 13.95—13.96; Lissa bon 12-57'/.12-58Vi- Schevoningen gaven gisteren een herstel te zien. De koers werd geadviseerd op 355. (351). Dc beurs heeft vertrouwen In de lei ding van dc Zwolsman-groep. Ngombezl lag iet* hoger in de markt op de gunstige produktiectjfcrs Van der Heem eerder leis lager op het tegcr;vallende onveranderds dividend van twaalf procent. V.P.-CB L'RStNDICES. Handel I Algcmcci Verklaring: gedaan en bieden: 1 gedaan en i Ned '59 4% Ned '60 4% Ned '47 3% Ned '51 3% Ned "48 3% Ned '50 3',4 Ned '55 3V. Ned 37 3 Gr. boek '46 Doll '47 Ir.v cert. 3 Ned '62-64 Ned Ind. '37 6 WS. Len H.V.A. A.K.U. Dell M. Hoogov. Philips Unilever Kon Olie 100 A 93A 104 A 126.50 127 30' 624 623 146.90 149.60 142 20 142.60 153.80' 153.70* H.A.L. K.L.M. K.N.S.M. Kon. Paketv 1 St MiJ. Ned. Niev Goud. 3 v Ommeren Rott. LI. 1 Schv. Unie l Industrie c Alb. Heija 5 Am. droogd. 1 Berg Jurg. Berk Pat. 2 Blaauw-h. 4 Bijenk. 8 Caivé S Centr Sulk- 2 Fokker 3 v. Gelder Gist sp. 3 v. d. Heem Hcineken Internal. 2 K.N Papier 2 K Zout 3 Muller 3 Ned. Dok Ned kab 4 N'etam 3 Nijverdal 2 Rott. Dr. Dok 3 :n; b 147% I16!ii 2S5V. 139'/. bieden: Schelde N.B. Scholtcn F Stokvis Vergd Blik Vergd Mach Vrcdest. Wilton Zwoncnb. Interunle A d Bank NH Mij R'd- Bank Tw. Bank aten: Amerik. aand. Am. Tel. Anaconda Beth, St. Cit. Serv. Gen Mot. Int Nick. Kennccott Nat Can. Rep Steel Shell Oil Stud Pack Tide Water A'dam '56 I A'dam '56 It A dam '56 111 Breda '54 Dordr '56 Eindh En*cl: '54 D Haag '52 I D Haag '52 R'dam '52 I R'darn '52 II R'dam '57 Utrecht '52 II 82'i 82% 91''. 91% 91% 92 1 82 I 'n CETA BEVER product WOENSDAG II MAART. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 12.30 Mededelingen Lb.v. land- en tuin bouw. 12.33 Koorzang. 12.53 Grammo- foonmuziek eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht Instrumentaal trio. 13.45 Lichte orkestmuziek. 14.00 Mo derne Engelse kamermuziek (gT.). 14.50 Klassieke grammofoonmuziek. 15.20 Samenzang: Geestelijke liederen. 15.50 Bijbelvertelling- voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Jazzmuziek. 17.45 Balletmuziek (gr.). 18.00 Utrechts Mo tetgezelschap: Geestelijke liederen. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praat- Je. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.50 Klassieke grammofoonmuziek. 20.00 Werken is niet alles: Bidstond voor ge was en arbeid. 21.00 Grammofoonmu ziek. 21.15 Klassieke muziek (opn.). 21.55 Kanttekeningen: actuele rubriek. 22.10 Zangrecital. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Grammofoon muziek. 23.00 Buitenmensen van de maatschappij. lezdng. 23.15 Gevarieerde grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s. 12.10 Licht instrumentaal sextet. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgel kwartet: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Nederlands koperorkest: amuse mentsmuziek. 13.35 Licht instrumentaal sextet. 14.00 Kamerorkest en solist: klassieke muziek. 14.50 Ervaringen bij de Verenigde Naties, toespraak. 15.00 Voor de jeugd. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Roemeens orkest. 17.50 Regerings uitzending: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Grammofoonmuziek. 18.20 Uitzen ding van de Anti-Revolutionaire Partij. Tot U spreekt mr. R. v. d. Sluis, secre taris van de Anti-Revolutionaire Partij. 18.30 Jazzband. 19.00 Paulus de boska bouter. 19.10 Muziek voor kinderen (gr.). 19.25 Ramblers Hitparade. 19.55 Reportage voetbalwedstrijd F.C. Zürich- P.S.V. (in de pauze: 20.45 Nieuws). 21.50 Filmmuziek (gr,). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22,55 Spontane re- slangen dansten zij op hun staarten naar ons toe. Ik weet niet of je ooit zo'n twister van nabil hebt waargenomen, of de ravage hebt gezien, dte dat natuurverschijnsel kan aanrichten, maar ik kan je verzekeren, dat je beter uit de buurt kunt blijven. Hoe het mij lukte om de Daily Sun zonder averij precies tussen de twee loeiende en gierende trechters door te manoeuvreren, is mij tot op de huidige dag nog 'n raadsel!" Feuilleton door Arnold Bennett Witt en de heer Oxford en daardoor den de leiders kleinzielige geldelijke overwegingen ter zijde stellen en de kunst ter wille van de kunst beoefenen. Dadelijk, bij hel begin van 't geding gaf meneer Pennington blijk van zijn verba zende bedrevenheid in 't toneelspel. Hij begon kalm gemoedelijk; hij behandelde de juryleden als vrienden uit z'n jongens jaren, en de rechter als een begaafde oom. en verhaalde in eenvoudige be woordingen. dat Whitney C. Witt twee enzeventigduizend poi.a eiste van de verdedigers, geld. dat betaald was voor waardeloze schilderijen, die de bijziende en eerbiedwaardige eiser aangesmeerd waren als meesterstukken. Hij beschreef het leven en sterven van de grote schilder Priam Farll, zijn plech tige begrafenis en de smart, die de we reld ter neer gebogen had bij het genie van Priam Farll en daarna bij de goed vertrouwende natuur van de eiser. Daar op vroeg hij, wie de eiser zou kunnen laken om zijn vertrouwen in de oprecht heid van een firma met een naam als Parfitts. En toen legde hij uit, hoe een toevallig stempel van een datum op de achterkant van het doek, uitgewezen had, dat de schilderijen, die gegaran deerd waren, als door Priant Farll ge schilderd te zijn, na diens dood gemaakt waren. Hij ging op dezelfde toon voort: „De verklaring van 't geen ik U verhaald heb is de eenvoud zelve. Priam Farll was niet werkelijk dood. Zijn knecht was dood. Het grote genie. Priam Farll. wil de nu, héél begrijpelijk en dood natuur lijk, zijn verder leven als 'n eenvoudige knecht slijten. Hij bedroog iedereen, de dokter, zijn neef. de heer Duncan Farll, de autoriteiten, de deken en 't Kapittel van de Abbey, de natie ja, de hele wereld. Als Henry Leek trouwde hij, als Henry Leek begon hij weer te schil deren in Putney, hij oefende die kunst enige jaren uit, zonder dat iemand arg waan kreeg; en dadelijk, nadat myn cliënt met een proces dreigde tegen de beklaagde, vertoonde hij zich in zyn wa re gedaante als Priam Farll. Dit is de eenvoudige verklaring, zei meneer Pennington, en voegde er bij: „zoals de gedaagde U nu uitleggen zal. Zonder twyfel kpmt dit alles U, ais man nen van ervaring, zeer geloofwaardig voor. Het is U natuurlijk opgevallen, dat dergelijke dingen telkens gebeuren, dat zij dagelijks plaatshebben. Ik schaamde my haast hier voor U te staan om een verhaal tegen te spreken, dat zo overtui gend en geloofwaardig is. Ik voel, dat mijn taak welhaast nopeloos is. On danks alles echter, moet ik mijn uiterste best doen". Enzovoort. Het was een van zijn sterkste stukjes, een ironie, die de jury sterk beïnvloedde. En de toehoor ders vonden, dat het geding feitelijk al beslecht was. Nadat Whitney C. Witt en zijn secre taris geroepen waren en de rechtszaal hadden doen daveren van de scherpe Newyorkse neusklanken (de ingehouden woede van de bejaarde Witt maakte veel indruk), nam mevrouw Henry Leek in de getuigenbank plaats. Zy werd daarbij vergezeld door haar twee dominees, die echter niet verhinderen konden, dat zij schreide bij de strenge stem van de rech ter. Zij vertelde alles omtrent haar hu welijk. „Is dat uw echtgenoot?", vroeg Vodrey (die nu de hoofdrol vervulde, daar Pen nington in een ander theater moest op treden) en hij wees met een van zijn I wél-overdachte, dramatische gebaren naar Priam Farll. 1 „Ja", snikte mevrouw Leek. Het ongelukkige schepsel geloofde, wat ze zei en de dominees maakten, ofschoon ze niets zeiden, een diepe indruk op de jury. By het kruisverhoor, toen Crepi- tude haar dwong te bekennen, dat zij Priam in zijn huis in Wester Road niet dadelijk herkend had. antwoordde zij: „Sinds die dag herinner ik me alles weer. Zou een vrouw de vader van haar eigen kinderen niet herkennen?" „Dat behoort ze ten minste", viel de rechter In. Men was het er niet over eens, of zijn woorden schertsend bedoeld waren of niet. Mevrouw Henry Leek wekte het me delijden op, maar amusant was ze niet. Het was Duncan Farll, die, zonder enige opzet, enige vrolijkheid bracht in de zaal. Duncan verwierp met verachting de mogelijkheid, dat Priam Priam was. Hij vertelde in onderdelen al de gebeurtenis sen, die op de dood in Selwood Terrace zelfs geen heer, terwijl Priam Duncans neef was! Duncan was een uitstekende getuige, droog, nauwkeurig, onverstaanbaar. Bij het kruisverhoor van Crepitude moest hij zijn omgang met Priam vertellen, in hun jongensjaren. „Vertel ons. wat er gebeurd is", zei Crepitude. „Wel, we hebben eens gevochten". „Foei, hebt U gevochten? Waarom voch ten jullie, stoute jongens?" (Vrolijk heid). (Wordt vervolgd). Even puzzelen I W A"\ I I I J HORIZONTAAL: 1. ex-Russisch heerser, 7. niets meer over! 9. delfstof. 10. pers. vnw„ 11. snel heid, 14. bijenhouder, 17. metaal, 18. grootste aantal, 19. langzame gang, 21. dikdoenerig, 27. rivier in Frankrijk, 28. nogal wat, 30. taille. 31. van jezelf, 32. voorzetsel, 33. watervogel, 35. boks- term, 36. sprong (It.). VERTIKAAL 1. beeld van onwrikbaarheid. 3. be waarplaats voor kaas. 4. 3-tenige lui aard, 5. opgewektheid. 6. draagt gewei. 8. klap, 10. mil. kantine. 12. stof, 13. luchtvaartmij., 15. met, 16. gemaakt van schakels, 20. listig dier, 21. wortel. 22. gewicht, 23. luierstof, 24. larve van langpootmug, 25. koorzang, 26. roeiboot, 27. uitg,slapen, 29. wild zoogdier (Afr.), 34. reeds. De oplossing van de vorige puzzel luidt: acties: muzikale discussie. 23.30 Tango- Rumba orkest en zangsolisten. 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 17.00 De Verrekijker, internatio naal jeugdjournaal. NCRV: 17.1017.45 Voor de kinderen. 19.30 Barend de Beer. 10.35 Pas geperst, actuele zaken op mu zikaal gebied en nieuwe grammofoon platen. NTS: 19.55 Voetbal: tweede wed strijd in de kwartfinale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen tussen Ziirich en P.S.V. (In de pau ze: 20.4520.55 Journaal j. NCRV: 21 Al ALs U het mij vraagt. 22.30 Herrie om Harrie, t.v.-spel (dl 3). 23.05 Dagslui ting. NTS: 23.10—23.20 Journaal. EXPERIMENTELE UITZENDINGEN OP HET TWEEDE NET (Kanaal 27). KRO: 20.00 Alle unter einem Hut, inter nationaal artiestenprogramma. 21.15— 21.45 Israëlische dansen. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 17.00—18.00 Voor de jeugd. 19.00 Neder landse les. 19.15 Openbaar kunstbezit. 19.25 Uitzending voor de vrouw. 19.50 De weerman. 19,55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Populaire klassieke muziek. 21.10 Hallo, jij daar, éénakter. 21.50 Slapen op wielen, documentaire. 22.30 Literaire utizending. 22.40 Nieuws. DONDERDAG 12 MAART. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Grammofoon muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Franse romanti sche muziek (gr.). 11.00 Voor de zie ken. VPRO: 11.45 Lichte grammofoon muziek. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. Newyorkse beurs De aandelen op de Newyorkse beurs slo ten gisteren op hun beste niveau. De staalboek sloot gemengd na het nieuws dat de produktie van vorige week haar eerste inzinking van het jaar had. Autoaandelen waren Iets hoger met Ge neral Motors als leidend fonds. In de chemische hoek maakte Dupont de meeste koerswinst. Electronics sloten onregelmatig waarbij Raca, I.B.M. en Zenith nogal belangrijke winsten boekten terwijl Minneapolis- Honeywell en Control Data lichte verlie zen leden. De omzet bedroeg dinsdag 5.500.000 aan delen. Van de 1328 fondsen die verhan deld werden waren 553 hoger en 497 la ger. Op de Americk Exchange steeg de omzet tot 1.490.000 aandelen. Aan obliga ties werd voor een bedrag van 9.510.000 dollar omgezet. Voor AE.U. was er dinsdag geen note ring. Voor Philips werd 45% genoteerd (maandag 45%), voor Koninklijke Olie 43 (evenals maandag) en voor Unilever 19% (maandag 19%. Jean Heybroek NV. Blijkens het jaarverslag over het boek jaar 1962-1963 van Jean Heybroek N.V. (handel in metaalwaren) te Bilthoven sluit de winst- en verliesrekening na af trek van afschrijvingen, reserveringen en belastingen met een saldo van 234.662 (v.j. 217.448). Zoals bekend wordt een onveranderd dividend van twaalf pro cent voorgesteld. De bruto-winst op goe deren bedroeg 1.611.673 (v.j. 1.595.203) De omzet bleef dit jaar vrijwel gelijk. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 ProgTammaoverzicht en lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtend- p-mnastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr. i. 10.oO Voor de kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje. 11.15 Pa rels der muziek in mozaïek: een ge varieerd muziekprogramma. HOOG EN LAAG WATER 12 maart Vlissingen Teraeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldïnge 0.55 1.71 1.20 1.90 1.55 6.00 2.11 1.19 2.40 1.42 -f nap uur meter 13.17 1.96 13.47 2.14 14.22 2.25 14.41 1.42 15.03 1.67 nap uur meter 19.32 1.79 20.02 1.92 20.31 2.10 20.14 1.44 20.26 1.66

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13