Zeeuwse ringrijders bespraken wedstrijdprogramma voor 1964 Middelkamp-renners in actie In „Suisse"-Middelburg WALCHEREN NOORD-ZEELAND HOOFDPIJNPOEDERS GOESE SPORTLIEDEN BEGONNEN AAN „D0E-HET-ZELF"-ACTIE ZUID-BEVELAND STILSTAANDE WAGEN VERRASTE AUTOMOBILIST: ERNSTIG GEVOLG MAANDAG 9 MAART 1934 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O MIDDENSTANDSCENTRALE: GEEN TOESTEMMING MEER VOOR HOUDEN VAN ACTIES De tradlonele sjezenrlngrtyderH in Mid delburg zal plaatsvinden op 23 iulL Df datum van de grote ringrydery is vast gesteld op 20 augustus. Deze mededelin gen deed voorzitter P. Brasser uit Kle- verskerke zaterdagmiddag te Middel burg in café-restaurant „Suisse" tijdens de algemene ledenvergadering van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Reeds was bekend dat de eersteklas wedstrijd voorlopig is vastgesteld op za terdag 13 juni te Souburg en de tweede klaswedslrijd op 1 juli te Veere. De der deklas- en vrije wedstrijd te Vlissingen zal in verband met de kermis eerst op 1 augustus worden gehouden. Tijdens de goed bezochte vergadering werd gepleit voor een geordend verloop van de sjezenoptocht Ér kwamen voor stellen binnen om een kortere route uit te stippelen. Om ongevallen uit te slui ten zal het paardetuig voortaan voor de start worden gekeurd. Bjj de ingekomen stukken bevond zich een hrlef van de Middelburgse Middenstandseentrale, waarin werd meegedeeld dat men besloten had aan geen enkele ringrijderij meer toestem ming te verlenen tot hel houden van acties in Middelburg ten behoeve van de eigen wedstrijden. Verzocht werd de ringrrjderijen te adviseren ter dek king van de kosten die verbonden zijn aan de plaatselijke wedstrijden te zoeken naar andere wegen. De verkiezing resulteerde in een herbe noeming van de heren Jo Maljers uit Oostkapelle; P. Peper uit Aagtekerke en P. Roose uit St.-Laurens. De heer A. Janse uit Biggekerke kreeg een com- WEMELD1NGE M. VAN HEKKE VERLAAT VISSERIJPOLITIE Bij besluit van de minister van finan ciën is aan de heer M. S. van Hekke te Wemeldinge werkzaan bij het bestuur der visserijen op de Zeeuwse stromen op zijn verzoek met ingang van 31 mei 1964 eervol ontslag verleend De heer van Hekke bereikt dan de pensioenge rechtigde leeftijd Hij is hoofdopziener bij de visserij politie op de Zeeuwse stromen. 's-H.-HENDRIKSKIN DEREN Collecte D.E.L. De opbrengst van de collecte ten be hoeve van „Draagt Elkanders Lasten" heeft in 's-Heer-Arendskerke en 's-Heer- Hendrikskinderen 135,86 opgebracht. [illment voor de wijze waarop hij jaren- ang als secretaris en bestuurslid van de vereniging heeft gewerkt. In zijn Succesvol verloop Een voorstel van de leden tot contribu tieverhoging kon geen goedkeuring krygen. Uit het goed verzorgde jaar verslag van secretaris H. Joosse bleek dat het ledental met tien was afgeno- Terugblikkend op het afgelopen ";teJ- ZEEUWSCH-VLAANDEREN Plan tot uitgifte van gemeenteblad jaar sprak voorzitter zyn vreugde uit over het succesvolle zei de heer Bras- Twee ringrijders, A. J. Volkers uit Mid delburg en Leen Minderhoud uit West kapel Ie slaagden erin over drie wed strijden 89 rmgen te steken. Bij Wim Maljers uit Veere waren dat er 83 en bij Jo Maljers 82. Bij de wedstrijden gingen acht wisselbekers in eigendom over. Bij aanvang van de vergadering werd met enkele ogenblikken stilte het over lijden van oprichter en oud-bestuurslid P. Pleijte uit Nieuwland en de Vlissing- se V.V.V.-secretaris A. Mets herdacht. kapelle. Hengstdijk en Ossenisse) staande gemeente Vogelwaarde, wil de afstand tussen bestuur en bestuurden trachten te verkleinen door het uitge ven van een gemeenteblad en het hou- ■erloop van de den van gespreksavonden. Juin in een - pfdiM-nif m»,f 7nvw*i verschillende (lor- imunicatie tussen olking dringend nodi| vedst rijden. De prestaties waren hoger gemeente met MIDDELBURG PLATTELANDERS BIJEEN OP FAMILIE-AVOND Familieavond: dat was do juiste betite ling van een genoeglijke bijeenkomst, die vrijdag in een nagenoeg geheel bezet te aula van de chr. h.b.s. te Middelburg werd belegd door de chr. plattelands vrouwenbond in samenwerking met de chr. boeren- en tuindersbond en de chr. plattelandsjongerenbond. Er viel op deze avond heel wat te beleven: voor jong en oud was er vertier. Leden van de drie organisaties wisselden van plaats achter de microfoon; er was muziek en zang, declamatie en toneel. Men kon er onder meer de groep „De zangvogels" beluisteren in enkele „top pers" die het vroeger goed „deden". Ina Verhage hield een voordracht in dialect en een van de jongste C-P.M.-leden speelde een paar stukjes op haar accor deon. Men kon verder luisteren naar voordrachten van mevrouw J. Stroo de Groot en de heer A. Geschiere. De C.P.J.-leden kwamen met een paar aar dige schetsjes voor het voetlicht. De heer A. Blokzijl, secretaris van de Gro ningse C.B.T.B., hield later op de avond een even interessante als genoeglijke in leiding. Ook werden er diverse wedstrij den gehouden. Voor de piano-omlijsting zorgde de heer Sanders. De bijeenkomst werd ingeleid door mevrouw M. Davidse- Meijer. Aan het slot van de bijeenkomst kondigde de heer A. Bosselaar een im provisatiewedstrijd aan. VLISSINGEN Feest- en propaganda-avond van de P.v.d.A.-vrouwenbond De vrouwenbond van de afdeling Vlis singen van de Partij van de Arbeid heeft vrijdagavond in het Anker een vrouwen dag gehouden, waarvoor zeer grote be langstelling bestond van de zjjde van de leden. SCHERPEN1SSE T uinbouwmiddag te Scherpenisse De vereniging voor bedrijfsvoorlichting Tholen en Sint-Philipsland zal voor haar werkgroep tuinbouw eer. tuinbouw- middag houden op dinsdag 10 maart a.s. in Het Holalndhuis te Scherpenisse. De heer G. C. de Rijk uit Goes, secretaris van de Z.L.M zal spreken over „Waar naar toe met de Thoolse tuinbouw". Een forum onder leiding van ir L. Vellekoop en bestaande uit o.a. ir L. Vellekoop, G. C. de Rijk, A. Spruit en B Bavense vra gen op tuinbouwgebied beantwoorden Kerkdienst Gerei. Gemeente Op dinsdag 10 maart zal in de Ger. Ge meente in de Schoolstraat te Scherpe nisse een kerkdienst worden gehouden waar in voorgaat student P Honkoop uit Kloetinge. De dienst vangt aan om 7 uur. POORTVLIET „Ons Belang" mag van raad nieuw pakhuis in Noordstraat zetten De gemeenteraad van Poortvliet heeft vrijdagmorgen besloten het maximum bedrag van de bouwhypotheek voor de financieel ambtenaar in de gemeenten Poortvliet. Stavenisse en Scherpenisse, C. Meertens. met I 4000 te verhogen in verband met de gestegen bouwkosten De coöperatieve kolenvereniging „Ons Belang" werd verkocht een perceel grond aan de Noordstraat voor een nieuw ko- lenpakhuis. De huidige schuur in de Smidsstraat is een saneringsobject Voor de gevraag de grond bood de kolenvereniging de oude schuur in ruil aan plus een toe gift van ongeveer f 1100 Hoewel het nut van deze sanering nog niet betekent dat de Smidsstraat eer „bottelneck" verliest, wordt de uitwijk mogelijkheid voor hei verkeer door het slopen van de schuur daarmee al beter Op de plaats waar de nieuwe kolen- AC.LINDA Middelburg - City De duivel en de tien geboden, 20 uur. Vlissingen - Alhambrn: Boccaccio. 20 uur. 18 Jaar. Ritthein - Ons Dorpsleven- Ledenvergade ring coöp. boerenleenbank. 19 30 uur Goes - Grand Hel bloed kruipt. 20 uur. 14 Jaar Landbouw: Bloemboilenavond Md Tuinbouw en Plantkunde Goes. 19 45 uur. Prins van Oranje: Schoon heidsdemonstratie voor Ned Ver van Huisvrouwen in Goes, 14.30 uur. Terneuzen Luxor: Lawrence of Arabia. 20 uur. 14 Jaar Hulst Bioscoopgebouw: Hatari. 20 uur Oost burg Ledeltheater: Ensemble met „Het grote oor", voor Z V.U„ 20 uur. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Aart Roos. Bergen op Zoom Roxy: De trioml van Maciste, 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Alle man, 20 uur, 14 Jaar. schuur komt waren aanvankelijk drie woningen geprojecteerd. De bouw var de kolenschtiur is ingevolge de bouw verordening toch mogelijk. De zes woningwetwoningen, die binnen kort gereed zullen komen, werden ver huurd aan de wed Anthonisse en aan de heren J Voshol, A. Hage. J. Hage C. Otte. Een wordt er beschikbaar ge houden voor de nieuw te benoemen keurmeester van de vleeskeuringsdienst. De rekening van het gemeentelijke wo ningbedrijf en de gemeenterekening over 1962 werden voorlopig vastgesteld. De gemeenterekening vertoonde een ruim batig slot. De rekening van het algemeen armbestuur over 1962 weid eveneens goedgekeurd Voor de aan schaffing van leermiddelen voor de bij zondere lagere schoo' werden gelden beschikbaar gesteld. SINT-ANNALAND School met de bijbel hield jaarvergadering Vorige week hield te Sint Annaland de vereniging tot stichting en instandhou ding van scholen met de bijbel haar al gemene jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer G. J. Breas. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. B. va nDijke bleek, dat het aan tal leerlingen op de school met de bij bel tweehonderd be-draagt en het aantal leden van de schoolvereniging 274. Ver der memoreerde hij het veertigjarig be staan der school en stond nog stil bij de spreekbeurten van ds W. L. Tukker en ds. J. G. Abbrinch Daarna volgde de rekening en verantwoording door de boekhouder, de heer J van Luijk, welke de volgende cijfers het zien. Passieve en actieve zijde 90.626.22. Op 31 decem ber jl. was er nog aan contanten in kas 81,36. De bankrekening liet het bedrag zien van 418,92, de lopende rekening 10.758.26 en de girorekening een be drag van 55.905.13. De periodiek af tredende bestuursleden G. J. Braes en A. J. Duijzer werden herkozen. In de plaats van de heer G. v. d. Reest, die niet meer herkiesbaar was, werd tot lid van de commissie van schooltoezicht gekozen de heer A. Fase Wzn. De heer 'G. v. d. Reest bracht verslag uit over de bevonden resultaten betreffende het schooltoezicht. Bij de bestuursmededelingen maakte de voorzitter er melding van, dat er door de plaatselijke overheid aan gewerkt wordt dat er binnen afzienbare tijd twee nieuwe scholen komen. Verder werd het wenselijk geacht dat er stappen worden genomen voor het tot stand kómen van éen woning voor het onderwijzend per soneel. nu de verbouwing van het wees huis geen doorgang kan vinden. Hij sprak er ook zijn voldoening over uit, dat het voltallig onderwijzend personeel op deze vergadering aanwezig was. Besloten werd om de vergoeding van de boekhouder te verhogen, gezien'de veel omvattende werkzaamheden die de laat ste tijd de functie van boekhouder met zich meebrengt. Mevrouw A. de Priester-Gubbels kon in haar openingswoord onder meer afge vaardigden van de afdelingen Goes en Terneuzen welkom heten. Zij wekte de aanwezigen op strijdbaar te blijven, om dat de samenleving nog steeds niet voldoet aan de eisen van menselijkheid, rechtvaardigheid, vrijheid en vrede die de Partij van de Arbeid in haar begin selprogramma heeft vastgelegd. Het programma voor de avond was ge vuld met voordracht, schetsjes, liedjes en een toneelstukje en werd door de le den van de Vrouwenbond met veel verve uitgevoerd. Het programma werd on derbroken voor een propagandistische toespraak van mevrouw B. Ras-Heere- ma uit Den Haag over de doelstellingen en het programma van de Partij van de Arbeid in deze tijd. Zij wees daarbij on der meer op dat de belangen van de par tij vaak van nationaal naar internatio naal vlak zijn verschoven en riep de le den op tot solidariteit, ook met de leden buitenlandse socialistische par tijen. In Nederland moet met name het ledental van de partij omhoog, omdat slechts 8 procent van de kiezers die hun stem op de P.v.d.A. uitbrengen, ook daadwerkelijk lid van de partij zijn. Herbenoeming mr. B. Kolff Bij Koninklijk Besluit van 14 februari 1964 is burgemeester mr. B Kolff van Vlissingen met ingang van 1 maart her benoemd in zijn functie. WESTKAPELLE Raad vergadert De gemeenteraad van Westkapelle zal anavond maandag om acht uur in openbare vergadering bijeenkomen. Deze vergadering komt in de plaats van de voor afgelopen woensdag vastgestel de vergadering, die moest worden uitge steld. BIGGEKERKE Jaarvergadering Zendingsraad Donderdagavond hield de gemeentelijke zendingsraad te Biggekerke haar jaar vergadering onder leiding van ds. G. A. Odé. De heer J. van Maldegem werd als lid herkozen, terwijl in de vacature G. Ver- straate een dubbeltal zal worden voor gelegd aan de hervormde kerkeraad, be staande uit de heren A. Brasser er P. Schreijenberg Wz. Na afloop van het officiële gedeelte werd de film „Het Woord", naar het gelijknamige toneelstuk van Kaj Munk vertoond. Collecte De collecte ten bate van het D.E.L.- fonds heeft te Biggekerke 70.23 opge bracht. Officiële publikatie MIDDELBURG. Afsluiting Molenwater. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat het Molenwater. de omgeving van de Schouwburg van heden af tot 11 april 1904. of zoveel anger of korter als nodig zal hlijken. in gedoplten voor alle rijverkeer zal zijn afgesloten we gens het uitvoeren van herbestratingswerk- zaamheden. Middelburg, 6 maart 1964 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, Mr J Hooij. Mr. J Drljber overheid en bevolking dringend nodig' aldus b. en w. in een pre advies over dt ze aangelegenheid aan de raad, die op vrijdag 6 maart aanstaande in openbare vergadering bijeenkomt. Gedacht wordt aan het geven van voorlichting op elk gebied en vooral daar, waar de gemeen telijke overheid maatregelen moet tref fen. Het gemeentebestuur wil er naar stre ven, net hoe en waarom van de beslui ten aan te geven, zodat ook de bevol king de bedoeling en het nut daarvan duidelijk wordt. Gedacht wordt aan een gemeenteblad dat zes maal per jaar huis aan huls wordt bezorgd. Daarnaast wil men te beginnen in maart ge spreksavonden houden in de verschillen de dorpen door middel van een forum, waarin de burgemeester en raadsleden zitting zullen nemen. De kosten voor uit gave van het gemeenteblad worden ge raamd op 816 per jaar. Om wat meer cachet te verlenen aan het voltrekken van huwelijken wil het gemeentebestuur een toga aanschaffen voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Inclusief twee beffen kost zo'n toga 450. De kortgeleden opgerichte muziekvereniging „Vogelwaarde" wil uniformen en instrumenten gaan aan kopen voor de drumband. Aan het ge meentebestuur wordt verzocht, de daar voor benodigde geldlening van vijfdui zend gulden te garanderen. Ter meer dere zekerheid zuil endeze bezittingen worden overgedragen aan de gemeente. Forumbijeenkomst chr. besturenbond In de bovenzaal van „Het Centrum" te Axel hield de chr. besturenbond, afdeling Axel, vrijdagavond voor de leden een fo rumbijeenkomst. Forum voorzitter was de heer H. Hordijk, algemeen secretaris van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale. In het forum hadden voorts zitting mejuf frouw Diddens, leidster van de gezins verzorging in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer L. Marquinie, vertegenwoordiger van het gewestelijk arbeidsbureau ir Terneuzen, de heer K. ter Heide, verte genwoordiger van een levensverzeke ringsmaatschappij en van de spaarbank „Protestants Nederland", de heer C. Bakker, algemeen secretaris van het C.N.V. en de heer C. Nieuwland, hoofd van de chr. ulo te Axel. De forumavond werd geopend door de heer J. J. v. d. Velde, voorzitter van de plaatselijke besturenbondafdeling Een groot aantal vragen werd op het forum afgevuurd. Men wisselde onder andere uitvoerig van gedachten over de uitbeta ling van de zwarte lonen en de conse quenties hiervan. De heer K. ter Heide behandelde onder meer de inkomensvorming en de inko mensverdeling. Vragen over pensioen uitkeringen voor G.S.W.-arbeiders wer den beantwoord door de heer Bakker. De heer Marquinie bezag vragen over het wegzuigen van arbeidskrachten uit W.- Zeëuwsch-Vlaanderen naar de bedrijven in de kanaalzone. De stemming op de forumavond was vrij matig en het aantal kritische opmerkingen was vrijwel mi niem. Geslaagde uilvoering „Voorwaarts" In de grote zaal van „Het Centrum' Axel gaf de chr. gymnastiekvereniging „Voorwaarts" vorige week een gymnas- tiekuitvoering. De belangstelling voor deze uitvoering was bijzonder groot. In zijn openingswoord wees voorzit ter P. Kruisifix erop. dat de vereniging een groot aantal jeugdleden heeft, maar dat men nog wei wat seniorleden kan gebruiken. In een vlot tempo werd hier na een ruim twintig punten tellend pro gramma afgewerkt, waarbij de drum band van de Axelse muziekvereniging „Hosanna" voor de muzikale medewer king zorgde. Bij de verschillende oefe ningen bleek dat de prestaties van de leden een duidelijk stijgende lijn ver toonde De instructeurs van „Voor waarts". mejuffrouw G. VVtjna en de heren W Vinke en J. C. C- IJpma had den eer van hun niet geringe werk Het programma was afwisselend en ver meldde 'onder andere ritmische oefenin gen aan de brug. op de evenwïchtsbalk en verschillende kleuterspelen De aan wezigen zorgden voor een hartelijk applaus na iedere oefening. AXEL Gevonden voorwerpen Lijst van gevonden voorwerpen aangegeven bij de rijkspolitie te Axel. Witte kinderportemonnee, bruine kinderpor temonnee. vulpen, wieldop van auto. 1 pr. wollen handschoenen 'blauw), groene mohair sjaal, gebreide kinderwant (bruin), zwart gelakte kinderschoen. 1 pr. wollen wanten (blauw-grijs). damespolshorloge, etui met pasfoto's, zwarte dameshandschoen (rechter), regenbroek. 1 pr. kinderwantjes (rood), da- mesrtjwiel. plastic zak. inh o.a. 1 pr br. handsch1 witte portemonnee, bruin-grijze handschoen (linker), kleurdoos, lichtbruine portemonnee, glacé meisjeshandschoen, kin dertasje (gestreept). Met een ferme zwaai van het pik houweel spleet de Goese wethouder van onderwijs, mr. J. G. v. d. Burgt. zaterdagmorgen om half acht de be-i vroren grond voor een van de kleed lokalen op het gemeentelijk sportter rein aan de Westhavendijk. Veertig matineuzc sportlieden keken bem daarbij op de banden en staken enke le ogenblikken later zelf de handen uit de mouwen. Met schoppen en spaden gewapend begonnen ze langs een pad tussen de speelvelden door een sleuf te graven. KAPELLE 90-jarig „Eben Haëzer" nam afscheid van P. Glas Op sfeervolle wijze heeft de zondags school „Tbe Haëzer" te Kapelle vrijdag avond haar 90-jarig bestaan herdacht Tevens werd op deze jubileumavond af scheid genomen van de beer J. Glas, die meer dan veertig jaar onafgebroken lei der van deze school is geweest. De heer Glas. die in deze periode gedurende twintig jaar het voorzitterschap heeft be kleed. werd by dit afscheid het ere- voorzitterschap aangeboden. De nieuwe voorzitter, de heer N. Eversdijk Mzn. overhandigde hem de betreffende oor konde. Voor een verrassing zorgde het muziek gezelschap „Ons Genoegen" dat een in terpretatie van het zondagsschoollied ten gehore bracht, en tevens de schei dende leraar en voorzitter een toepas selijke serenade bracht. In zijn openingswoord zei voorzitter Eversdijk, dat er momenteel 227 kinde ren zijn ingeschreven, waarvan er middeld 155 op de diensten regelma tig verschijnen. „Vorig jaar nog" aldus de heer Eversdijk, ..hadden wij te kam pen met een tekort aan leiders Overwo gen is zelfs nog om klassen te sluiten. Nu is het echter weer zo. dat alle lei dersplaatsen bezet zijn". De secretaris, de heer J. J van Zweden, die liet de negentig jaar nog eens de revue passeren. Wat de persoon van de heer Glas betreft wist hij te vertellen, dat deze al op twaalfjarige leeftijd als assistent-leider het werk begon. In 1927 werd hij in 'nel bestuur gekozen Fi nancieel kan de schoo' vijf klassen, twintig leerkrachten dank zij de hulp van de gemeente net rondkomen. Het overzicht werd ten slotte besloten met de vertoning van een kort filmpje over de viering van het 75-jarig bestaan. Nadat de voorzitter de scheidende lei der en voorzitter dank had gebracht, voor datgene wat hij voor de zondags school heeft gedaan, bood hij namens de leiders de heer Glas een boekwerk en' het receptieboek van deze avond aan. Mevrouw Glas-de Puit kon een bloemen hulde in ontvangst nemen, 's Middags bij het afscheid van de kinderen had de heer Glas een ruststoel gekregen. In zijn dankwoord zei de heer Glas. het werk altijd met liefde te hebben ge daan. Namens de zondagsschool „Im- manuel" uit Krabbendijke sprak de heer en namens de school uit Bie- zelinge de heer T. Verhage een feliri- tatiewoord. De heer J. de Blaeij deed hetzelfde namens de zondagsschool uit Yerseke, terwijl de heer P. de Puit voor de muziekvereniging „Ons Genoegen" het woord voerde. Namens kerkeraad, financiële commis- het gebouw „Obadja" en jon gensclub „Samuel" sprak ds. E P. J Jebbink, terwijl mevrouw Slabbekoorn- Groenleer als laatste het woord voer de namens de oud-leerlingen. De meeste van deze felicitaties gingen gepaard met het aanbieden van enveloppen met inhoud. De sfeervolle jubileumviering, die plaats had in het gebouw „Obadja", en door velen werd bijgewoond werd be sloten met het vertonen van de film „Nachtwache". GOES Ambtsjubileum bij P.T.T. Op 20 maart herdenkt de employee 2e klasse der P.T.T., J. Sies, telefoniste te Goes haar 25-jarig ambtsjubileum. Goese kapper in halve finale landscompetitie De 22-jarige herenkapper P. Janssens uit Goes zal op 11 mei aanstaande uit komen in de halve finale van de lands competitie voor herenkappers te Dord recht. Zoals gemeld behaalde hij op het deze week in Vlissingen gehouden con cours de vierde prijs. YERSEKE Gemeente-avond hervormde kerk Dezer dagen hield de Nederlands her- ■ormde gemeente te Yerseke een ge meenteavond in het hervormd vereni gingsgebouw „De Haven" De leiding an deze avond was in banden van ds. Reijenga. Als spreker was aanwezig Kloosterman uit Rotterdam-Zuid Deze vertelde op zeer overzichtelijke wijze over zijn uitgebreide werk en over de vele en dikwijls moeilijke problemen hij zich gesteld ziet. BORSSELE Onderlinge solistenwedstrijd Donderdagavond hield de muziekveren ging OKK te Borsselc een onderlinge solistenwedstrijd Door omstandigheden konden slecht zes muzikanten deelne men Als Jurylid fungeerde de heer Jac. den Toonder en als begeleidend pianist de heer W H G. Timmermans In de tweede afdeling behaalde B W Geys •bas met Parade der Olifanten Fr Jak- ma 64 p. Ie prijs W. Geys piston Met The Carnaval of Venice H Round 60 p 2e prijs G. A. W Wagenaar piston: met Grootvaders Klok en H. Liereman 60 p 2e prijs eerste afdeling. S Wagenaar, tuba met Morcau de Salon H Painparé 60 p. 2e prijs L. Wal hout bugle met The Beautiful American J. Hartman 65 p. Ie prijs C. v. Weele tuba met „Old Folks" J. Hartman 68 p. Ie prijs. Zaterdagmiddag hield de ren- en tour club „Theo Middelkamp" op het par cours in de Wilhelminapoider de eerste rit. die meetelde voor het clubkampioen- schap in de categorieën der nieuwelingen adspiranten. Ruim 35 renners ver schenen aan de start. De adspiranten reden 21 km. Daaf Lindenbergh finishte als eerste met een voorsprong van ru" 1 minuut op J. Kiviet. De nieuwelingen reden 42 km. Reeds de tweede van de 10 te rijden rondes vormde zich een kopgroepje bestaande uit Wim de Wilde. Kees Rentmeester, Willy de Feber. Eddy Voerman en Ko de Vrieze. Laatstgenoemde moest in de zesde ronde afhaken, terwijl Jacq Beun verwoede pogingen deed om het gat te dichten. Hij slaagde daarin echter niet. en had dus de slag gemist. In de eindsprint, die zeer vroeg werd ingezet won Willy de Feber verrassend vóór Wim de Wilde. De tweede rit voor het clubkampioen- schap wordt a_s. zaterdag verreden op een parcours in de gemeente Hoek (Z.-Vl.). Start en finish liggen bij cafe taria De Instuif. Deze rit wordt een in dividuele tijdrit over 11 km voor ad spiranten en 22 km voor nieuwelingen. De volledige uitslag van de zaterdag ver reden rit luidt: Adspiranten: 1. Daaf Lindenbergh, 2. Jan Kiviet. 3. J. Blok, 4. A. J. Stroosnïj- der. 5. Bertus Fransse, 6. Fr. Spiessens, 7. H. Westerweele, 8. Ad Kuzee. 9. Th. Schouwenaar. 10 A Moelker. Nieuwelingen: 1. Willy de Feber. 2. Wim de Wilde. 3. Eady Voerman, 4 Cees Rentmeester, 5 Op 40 sec. Ko de Vrieze, 6. Op 2 min Jacq. Beun. 7. W. Evertsen. 8. H. Mol. 9. C P. de Jonge. 10. Jan Mesu. 11. Cees de Wolff. Op de foto zijn enkele nieuwelingen te zien, die zich tegen de vrieskoude hebben gewapend met trainingspakken. (Foto P.Z.C.) Dwars over het veld, van het interi eur keurig opgeknapte kleedlokaal naar de weg. In die miniatuurloop graaf 125 meter lang. 40 cm breed moesten twee leidingen worden gelegd: voor gas- en elektriciteitstoe- voer. In juni 1961 had de gemeente Goes al besloten de twee kleedlokalen op het sportveldencomplex aan de Westha- vendijk wat beter te outilleren. Er kwam een krediet van f21.130 voor op tafel. Maar dat bleek kort geleden, toen men aan het benutten ervan toekwam, al lang niet meer toerei kend. Gemeentebestuur en „Stichting Sportbelangen Goes" begrepen elkaar. Er kon moeilijk nog meer geld wor den uitgetrokken voor de verbetering van de kleedgebouwen op het sport terrein. En toch wilde men graag al les erop en eraan. Daarom werd een „doe-het-zelf" actie in elkaar gezet. Enkele tientallen sportlieden, behen dig met schop en spa, stelden zich beschikbaar om sleuven te graven voor het leggen van gas- en elektri sche leidingen. Technici van het ge meentelijk gasbedrijf wilden wel een paar vrije zaterdagen opofferen voor aanwijzingen en toezicht En zo ston den ze zaterdagmorgen rond de wet houder van onderwijs, die het graaf werk zou laten starten. Veertig man sterk. „Robur" was bet sterkst vertegenwoordigd: met zeven tien gravers. Maar ook de verenigin gen „Tonido", „Hellas". A.V. '56. ..Goes", „A.K.F." en „Togo" waren present. Binnen twee uur was de eerste sleuf op diepte. De leidingen verdwenen erin. Tegen het eind van de morgen werden ze weer dichtge gooid. Volgende weck komt de tweede sleuf aan de beurt. Er wordt achthon derd gulden mee uitgespaard. (Foto P.Z.C.) Ouderavond van hervormde school De hervormde school te Kamperland hield dezer dagen onder voorzitterschap van ds. Van den Ban een ouderavond. De leerlingen brachten enkele voordrach ten en schetsjes voor het voetlicht. Na het jaarverslag van secretaris-penning meester J. A. W. Wisse en het jaar overzicht van het schoolhoofd, de heer Y. Koopmans, sprak de heer R Struik, hoofd van de christelijke landbouw school te Oostkapelle over „Langs duin en strand". De heer Struik deed dit aan de hand van dia's. Begrafenis J. L. de Jonge teraardebestelling van J. L. de Jonge te Wissenkerke zij vermeld, dat de overle dene sinds 1941 aan de technische dienst van de P.T.T. was verbonden. Vele col lega's voor de plechtigheid uit Goes en Breda naar Wissenkerke gekomen woonden de begrafenis bij De oudste zoon van de heer J. L. de Jonge dankte namens de familie voor de belangstel ling. Rechtbank. Middelburg Dodelijk ongeval na botsing en slippartij De Vlissinger A de J. had voor de po litierechter moeten verschijnen omdat hij niet was opgekomen, toen een oproep voor militaire dienst bij hem thuis in de bus was gevallen. Omdat De J. niet was verschenen werd de zaak toen ver wezen naar de rechtbank. En zo kon het gebeuren dat de Vlissinger vrijdag voor het hekje stond. Bij de behandeling kwam vast te staan, dat De J. niet voor de politierechter had kunnen verschij nen omdat hem op dat tijdstip een ver oordeling van de krijgsraad boven het hoofd hing. De officier van justitie, mr. T. Lebret, heeft vrijdagmorgen tijdens een zitting van de meervoudige kamer P rechtbank te Middelburg een geldboete 300 en een voorwaardelijke zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden geëist (twee jaar proeftijd) tegen L. W. J. van Z. uit Goes die misleid door het duister op rijksweg riDDGCD 58 bij de kruising 's-Graver.polderseweg L/rKiJlLr auto ^Uar^meVk^^n^remm^tü *«d een slipparty deze stiistfande «J de was do?r ide en vervolgens op e schoot. -atroti ii- v f> "w •-** uw, teeenlieeer de M P 0Pgeha3,d- ,n Grave waar de militaire opleiding zou starten, weiger de de' jongeman echter dienst te doen Bij deze slippartij werd de bestuurder op grond van geloofsovertuiging. Dat leid- van de tegemoetkomende wagen, een de tot streng arrest wat resulteerde in garagehouder uit Hulst, uit de wagen ge- een veroordeling, die de Vlissinger voor slingerd Hij overleed een week later 2 jaar en drie maanden in een dienst- aan zijn verwondingen Van Z werd weigeraarskamp heeft laten verhuizen, ten laste gelegd, dat hij ae voorgesor-i waE™ rech,i hadiEewor<ie"J SSFwK staan door mr H. Bruin een formele Raadsman mr. J. van der Weel zette,1 boete van 10 opgelegd. De eis luidde: uiteen, dat zijn cliënt op een gege-| 50 subs 10 dagen. ven moment toen hij ontdekte dat|De Middelburger J. W. stond terecht de rode lichtjes vóór hem aan een;omdat hij in enkele jaren tijds voor stilstaande wagen toebehoorden, een 5000 aan belasting had ontdoken. Dit onverwachte beslissing moest nemen, feit was aan het lichi gekomen, nadat „Hij kon rechts om de stilstaandein de boeken, die de Vlisslngse assis- auto heen en hij kon remmen Ach-; tent-accountant G. M. S. bijhield, was teraf bekeken had hij beter rechts geconstateerd. dat er met de cijfers ge- »- knoeid was. kunnen gaan. want nu heeft hij ge-!> remd met alle gevolgen van dien. In zijn pleidooi wees de raadsman ook nog op het feit, dat na onderzoekingen aannemelijk was geworden, dat de clig-! nauteurs van de stilstaande wagen naarj achteren niet zichtbaar hadden gebrand. Mr. Van der Weel betoogde, dat er niet sprake kon zijn van roekeloosheid, zoals de officier het in zijn requisitor stelde, maar dat in dit geval moest worden ge sproken van een oordelingsfout in een noodsituatie. Uitspraak op 20 maart. Het belasting ontduiken werd de Middelburger streng aangerekend. De officier eiste een voorwaardeluke celstraf V3n twee maanden met twee jaar proeftyd en een geldboete van f 7500 subs. 5 maanden. S. die vals heid in geschrifte pleegde hoorde te gen zich een voorwaardeiyke gevan genisstraf van twee weken, twee jaar proeftyd. en een geldboete van 250 subs. 5 dagen eisen. Uitspraak over veertien dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5