a K5 B m <A 0 U 1 I T punt uit! Neem Statenvoorstel over de nieuwe regeling voor het Veerse Meer „Gladgestreken" Openbaar Vetorecht Ontwerpen WALCHEREN ƒ4,9, DE VEY MESTDAGH AGENDA „DE DUIVEL EN DE 10 GEBODEN" ZES SCHETSEN VAN DUVIVIER „SPAARZIN IN STEDEN GROTER DAN OP HET PLATTELAND" KABOUTERS" JUICHTEN VOOR BRUIDJE IN KATTENDIJKE VRIJDAG 6 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT D Wensen en verlangens opgenomen Bevoegdheden van gemeenten zijn zorgvuldig afgewogen Ged. Staten van Zeeland hebben de staten voorgesteld akkoord te gaan met de nieuwe gemeenschappelijke regeling Het Veerse Meer, waarin wensen en verlangens zowel van de statenleden als van de deel nemende gemeenten zijn opgenomen, die de oude regeling niet be vatte. Zo zijn onder meer in de nieuwe regeling de bevoegdheden van de gemeenten zorgvuldig afgewogen; is er in de nieuwe regeling een dagelijks bestuur opgenomen en zullen de vergaderingen een open baar karakter dragen. Zoals bekend besloten de staten in hun vergadering van mei 1963. dat de pro vincie zal deelnemen aan Het Veerse Meer. waarin tevens ter behartiging van de belangen van de watersport en andere vormen van recreatie samen werken de gemeenten Amemuiden. 's- Heer-Arendskerke, Kattendijke, Kört- gene, Veere, Vrouwenpolder, Wissen- kerke en Wolphaarlsdljk. In hun zomer vergadering hadden de staten enkele wensen en verlangens, waaraan G.S. be loofden tegemoet te zullen komen, voor dat de verschillende gemeenten tot vast stelling van de regeling zouden over gaan. Het overleg met de gemeenten heeft er toe geleid, dat ook van de zijde van de gemeentebesturen bjj nader inzien een aantal wijzigingen werd voorgesteld. Dit overleg is, zo betogen G.S., zeer nuttig geweest, omdat daarbij gebleken is, dat onder de oppervlakte van een schijn baar volledige overeenstemming nog ver scheidene misverstanden en menings verschillen schuil gingen. „Wy hebben de overtuiging, dat deze moeilijkheden thans zijn uitgesproken en opgelost", be togen de gedeputeerden, die van mening zijn, dat. een aantal wrijvingspunten hiermee „gladgestreken" zijn. Zo is dus in de gewfjzigde regeling de suggestie van de staten om een dagelijks bestuur te vormen opgeno men. Tevens is de mogelijkheid ge opend om het voorzitterschap en het ondervoorzitterschap te laten bekle den door anderen dan de G.S.-leden. Op algemeen verlangen is hiertoe deze figuur gekozen, dat de voorzit ter en de ondervoorzitter uit het al gemeen bestuur door de gedeputeer den worden aangewezen. Voorts is thans bepaald, dat de vergade ringen van het algemeen bestuur open baar zullen zijn, met de mogelijkheid de deuren te sluiten volgens dezelfde regel: Dit dualisme is aanleiding geweest om de over te dragen respectievelijk te behouden bevoegdheden van de deelnemers nog eens opnieuw af te wegen en zeer zorgvuldig te doseren. Ben moeilijk punt hierbij bleek het oude artikel 8 (thans 9) betreffende de uit voering van werken, rechtstreeks door Het Veerse Meer In het eerste voorstel deelden G.S. mee, dat voor de uitvoering van die werken de instemming vereist zou zijn van alle deelnemers, die er aan zouden moeten meebetalen. In deze bepaling werd bij nader inzien toch te veel een soort vetorecht gezien, dat een efficiënte werkzaamheid in de weg zou kunnen staan. Derhalve is thans een besluit met een meerderheid van tweederde van de uitgebrachte stemmen voorgeschreven. De noodzakelijkheid van voorafgaan de instemming is nu slechts beperkt tot de gemeenten, op het grondge bied waarvan het werk moet worden uitgevoerd. G.S. menen, dat de on tegenzeggelijke voordelen van deze gemakkelijker te bereiken besluit vorming ruimschoots opwegen tegen het nadeel, dat de provincie ln~de toekomst zou kunnen behoren tot de minderheid, die tegen de uitvoering en gezamenlijke bekostiging van be paald werk is. Dit betekent een verlichting van de eisen om tot het ondernemen van een project te kunnen besluiten. Aan de andere kant werd het gewenst geacht om de steun van de deelnemers bij de eerste voorbe reiding van eventuele plannen een wat zwaarder accent te geven. Daarom is bepaald, dat voor de vaststelling van het basisplan in plaats van een vol strekte meerderheid een meerderheid van eveneens tweederde vereist zal zijn. Hierbij wordt tevens de urgentiebepaling bij de uitvoering en de coördinatie ge noemd; ook hiervoor is een meerderheid van tweederde der stemmen vereist. Het basisplan krijgt hierdoor meer het ka rakter van een werkplan. In deze gedachtengang past, dat Het Veerse Meer naast het verzamelen van gegevens en verstrekken van adviezen slechts tot taak heeft het ontwerpen van plannen van alge mene aard, terwijl in de oude rege ling gesproken werd van planner zonder meer, waarbij dus gedacht had kunnen worden aan concrete plan- In dit verband moet ook gezien worden de wens om het aanstellen van perso neel of het vormen van een ambtelijk apparaat te binden aan een besluit, dat met tweederde van het aantal uitge brachte stemmen moet worden genomen. Voorts is tegemoet gekomen aan een verzoek van de polders en waterschap pen, die aan het Veerse Meer grenzei (de Brede Watering, Noord-Beveland e: Walcheren) om een vertegenwoordiger te benoemen van de gezamenlijke be sturen daarvan. Hoewel het volledig deelnemen van waterschappen aan deze gemeenschappelijke regeling niet moge lijk is, meent het algemeen bestuur van Het Veerse Meer, dat het contact met de polders en waterschappen op deze wijze voorshands voldoende gewaarborgd MIDDELBURG Collecte D.E.L. Dr. Van Wijngaarden bij Klassiek Verbond „Bedreigde schoonheid in het Nyldal' zo luidde de titel van het onderwerp, dat woensdagavond tijdens een bijeen komst van de Walcherse afdeling van het Nederlands Klassiek Verbond in het Zeeuws Museum te Middelburg werd als die van de gemeentewet. Ook is eenaangesneden. In deze lezing zette dr. betere regeling gegeven voor het geval. Wl D' v.?n Wijngaarden jiit Leiden uit- dat de stemmen staken. Ten aanzien van de wensen, die nog door de gemeentebesture.. naar voren werden gebracht merken G.S. op, dat er enerzijds een streven bestaat het te vor men instituut zodanige bevoegdheden toe te kennen, dat het zijn taak breed en doeltreffend kan opzetten. Anderzijds valt er echter een zekere beduchtheid waar te nemen, dat door het afstaan van te grote bevoegdheden een stuk zelf standigheid verloren zal gaan. Knutselt U graag Wij hebben prachtige mozaïekdozen. Het te vervaardigen model staat op de doos. Op een genummerde, zelfklevende onderlaag kunt U de steentjes plakken. Prijzen vanaf Kom eens kijken bij Bellamypark 45-58 VLISSINGEN welke gevaren de Oud-Egyptische monumenten in Nubië bedreigen door de vorming van een groot stuwmeer dat over enkele jaren gereed zal komen. Een nieuwe dam zal in het Nijldal een stuwmeer vormen. Het water zal hier door worden opgestuwd tot 184 meter boven het Middellandse-Zeepeil. Het stuwmeer zelf krijgt een lengte van 600 km. Aan de hand van kleurendia's wees dr. Van Wijngaarden op de tot het reus achtige openluchtmuseum behorende monumenten, die gedoemd zijn voorgoed onder de waterspiegel te verdwijn Ook vestigde hij dë aandacht op maatregelen die er genomen worden om dit „erfdeel van de hele mensheid" van de ondergang te redden. In dit verband noemde hij de maatregelen, die men treft om het eiland Philae, de parel van Egypte, te sparen. Voorzitter mr. P. van Empel, riep in zijn openingswoord nog eens de persoon van dr. B. D. H. Telle- ;en in herinnering. Dr. Tellegc-n be- :leedde jarenlang liet voorzitterschap an de Walcherse afdeling van het Ne derlands Klassiek'Verbond. Voorts werd een streekdag van het verbond aange kondigd. Deze zal in mei te Middelburg worden gehouden. VLISSINGEN Waarschuwing tegen praktijk stoffen handelaren De commissaris van politie te Vlissingen waarschuwt het publiek tegen de prak tijken van stoffenhandelaren, die Duits. Middelburg Chr ti b.s. familieavond C. PB, CBT.B, C.PJB, 19.30 uur Van Benthem en Jutting Opening expositie Plet Bulthuis. 17 uur City' Kringverga dering ZLM. 13.30 uur Electro Tele foon van een dode. 19 30 uur. 14 laar Vlissingen - Alhamhra Hercules tegen Odysseus. 20 uui H mm Concertge bouw- Uitvoering dooi leden en adspl ratitledcn gymnustiekver Oranje Nas sau, 19 30 uur Hel Anker Bijeenkomst vrouwenhond P - d A 20 uur Souburg - De Zwaan Uilvoering korfbal vereniging Animo, 20 uur Zoutelande - De Rode Leeuw Ledenver gadering VVV Zoutelande-Biggekerke. 20 uur Goes - Prins van Oranje. Nieuw Rotter dams Toneel met musical ..Kiss me Kcte'voor ZVU. 20 uur Slot Osten- de: Filmavond N C Reis V 20 uur Grand-Theater. Het hloed kruipt, 14 20 uur Tcrncii/eti Luxor: Lawrence ol Arabia. Zierlk/ee - Huis van Nassau "Graanoeursl Jaarvergadering landhouwvereniging „VZOS". 19 30 uur Hervormd vereni gingsgebouw Bijeenkomst DEL. 19 30 Slnl Phlllpslaiiri - He Druiventros Bijeen komst Rode Kruis. 19 uur Bergen op Zoom Luxor: Alleman, 20 uur. dat modeshow gehouden hebben. Zij zeggen nu met overgehou den lappen stof terug te moeten naar het buitenland en dan te veel invoer rechten te moeten betalen en daarom tegen zeer voordelige prijs de lappen stof van de hand willen doen. De kwa liteit van de stoffen is meestal min derwaardig. Ze zijn bijna alle vervaar digd van kunstzijde en kosten zeer wei nig aan inkoop. Het zijn Nederlanders die er meestal als heer gekleed uitzien die soms in gezelschap zijn van een -.■■•que dame. waarvan zij vertellen dat het een mannequin is. waarmede zij op de modeshow gewerkt hebben. Zij rij den meestal in zeer duur uitziende auto's en maken werkelijk de indruk te zijn voor wie zij zich uitgeven. Ook is het voorgekomen, dat dergelijke lieden, die in een vreemde taal iémand de weg vroegen en dan later als dank voor de bewezen diensten, de mensen aan wie zij de weg vroegen, deze aan boden naar huis te brengen. Is men dan eenmaal bij deze mensen binnen, dan wil men een overdreven geldsbedrag ge ven voor b.v. een aangeboden kop kof fie of men biedt een veel te hoog bc- De collecte voor Draagt Elkanders Las ten bracht te Westkapelle 238,05 op. Vrijdag 13 maart a.s. vergadert „De Vereniging Axelse Gemeente Ambtena ren" in „Het Centrum" te Axel. Voor de pauze wordt een huishoudelijk pro- LAATSTE NIEUWS BRITSE MILITAIREN OPENDEN VUUR OP CYPRUS Britse militairen op Cyprus heb ben donderdagavond voor de eer- te maal het vuur geopend om Grieks-Cyprische schoolkinderen tegen Turkse Cyprioten te be schermen, zo heeft een Britse .voordvoerder meegedeeld. Twee soldaten losten ongeveer 20 scho ten. VEERE Vergadering Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs De Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs, afdeling Veere. hield woens dagavond haar jaarvergadering onder leiding van voorzitter A. de Nood Azn.' Na de aanbieding van de rekening 1963 en de begroting voor 1964 ging men over tot het agendapunt bestuursverkie zing. De heer B Kodde werd herbe noemd. De heer A. de Nood Azn. trad af in verband met zijn vertrek Middelburg. In zijn plaats als bestuurs lid is herkozen mevrouw S. Oosterhoff- Oudman. De heer A. C. Caljouw is be noemd tot voorzitter. ZOUTELANDE Boerenleenbank maakte in '63 ruim f 6000 winst Woensdagavond hield de coöperatieve boerenleenbank „Zoutelande-Melisker- ke" te Zoutelande de 44ste jaarverga dering in het verenigingsgebouw Mid dendorp te Zoutelande. I>e vergadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer P. de Visser Uit het jaarverslag over 3 963 bleek, dat de balans over 1962-1963 sluit met een totaal van 3.092,617,79. Het eindbe drag van de verlies- en winstrekening bedraagt 112.142,21. Het winstsaldo is 6283,41. De rente aan spaargelden was 71.460,65 en de rente aan reke ninghouders was 2490,75. Aan rente van voorschotten werd ontvangen een bedrag van 39.160.89, aan rente van rekeninghouders 3545,75 en aan rente van de Centrale Bank een bedrag van 3S.106.34. In 1963 is aan spaargelden ingelegd 2.579 421,17. Tegen 2.272.579,03 in 1962. Het aantal leden van de bank steeg in 1963 van 227 tot 241. De heer A. Gesehiere werd als bestuurslid en de heer P. Dingemanse als lid in de raad van toezicht herkozen. Marktberichten MARKTBERICHT UAKNEVELD. Coöperatieve Veluwse Klrrvelllng Ede. Weekaanvoer ca. 1.200.000 «tuk», waarvan 453 205 in veiling werden gebracht Handel redelijk Prijzen in J per 100 stukï Eieren van 51-55 gram 10.51—11.29, 5-6-60 gram 10.88—11.80. 60-63 gram 1152—12-30. 63-66 gram 1227- 1270- Etervelllng S.B.E. Aanvoer 563930 stuks, hnndc! redelijk Prij zen (In 1 per 100 gtuJcsl Eieren van 36-46 gram 6 31—9.30. 52-60 gram 10 91—11.82. 60-72 gram 112713.76. EendeHeren- 67-69 gram 10 f" 10 15. 60-70 gram 10 39—10 20 Eiermarkt Barncveld. Aanvoer plm 1.950 000 stuks, handel vlug Prijzen (in t per 100 stuks) Eieren van 55-65 gram 11.20—12 60. alg prijs 12.05, kg prijs 1.96 op basis 6114 gram E1ERNOTERINGEN. Eiernoteringen van ue coöp Wouwse melk inrichting Bergen dp Zoom Ingaande don derdag 5 maart 1964 Prijsklas 0 16 ct. id. 1 .ld 3 13 ct„ ld 4 12 ct.. id. 10 c VEILING BERGEN OP ZOOM. 5 maart. Sav kool 24—72 Spruiten 26—176. Prei 44—64. Kasspinazie 123 Rode kool 7- 2 Witte kool 12—17 Gele kool 49. Witlol 3P—78 Waspeen !535 Schorseneren 2040 .jonathan 2255 Golden Delicious 1075 ARNEMUIDEN Verkoping woonhuis Notaris J. A. Janse de Jonge te Middel burg heeft woensdagmiddag in café „Spoorzicht" te Arnemuiden ten verzoe ke van de stichting Beheer Landbouw gronden te Utrecht publiek verkocht het woonhuis met grote schuur, kippenhok en erf te Kleverskerke. Koper werd L. Vroegop te Middelburg voor 21.000,-. Het woonhuis en grote schuur, garage, kippenhok, erf en boomgaard en grote voor- en achtertuin aan de Roelseweg te Amemuiden werd voor 26.300,- ver kocht aan C. van Hemert qq. FILMS IN ZEELAND Goed vakwerk met juiste bezetting en zonder trucs De een ecnsic gebod bij Jt Een spannende thri! toond in Electro (Mid foon van een dode' r kcr. Peter Cushing en Spionage, vervalsing vormen de inhoud va speelt in hel na-oor Zetterling. P'-urwcrle e film. die md. schaduw •- elle vague-regisseurs met hun allen hebben de oude rot van het film- ak .lulien Duvivier nooit klein kunnen krijgen. Duvivier. de ontwikkelde, zacht moedige schepper van karakterfilms be wijst zijn vitaliteit steeds opnieu' werkstukken, die volkomen zijn stempel doorwrocht vakwerk dragen, films die technisch en artistiek zeer gaaf zijn. Zijn oeuvre omvat al meer dan vijftig stuks, stuk voor stuk films van niveau en nog steeds weet hij de aandacht te trekken, niet met stunts of geruchtma-! p' kende technische trucs, maar met gcde-; ten werk, del Inhond beeft en durbU r n rn,„e ie Cnarlton Heston zien wc c;t- auto cratische plantage-bezitter Richard Kow- We graven wat verder In de historie Alhambra (Vlissingen). wam ..Hercu les tegen Odysseus" in h'-t strijdperk treedt In de hoofdrollen Georges Mar- chal en Michael Lane ,Het bloed kruipt" Grand (Goes) is het eiland. door en door Frans is. In City (Middelburg) verschijnt thans een fraai voorbeeld van Duvfvlers kun nen, zijn zesenvijftigste film: „De dui vel en de tien geboden" In deze rolprent bracht Duvivier zes korte filmpjes sa men, die alle hetzelfde motief hebben, zij zijn gebaseerd op de tien geboden. Het gaat bij Duvivier vooral om de mens. Hij besteedt grote aandacht aan de uil werking van de karakters en zijn rolbe zettingen getuigen van een nauwgezette keus In „De duivel en de tien geboden" zien we dan ook vele groten uit de Franse filmwereld: Michel Simon als een oude Bruggenaar, Lucien Baroux bisschop. Francoise Arnoul als een to neelschrijversvrouwtje. en voorts Mei Ferrer. Charles Aznavour, Lino Ven- Voorzitter boerenleenbank Veere: Inflatie niet bouw in vergadering bijeen als gevolg van het feit, dat voorzitter M. Nieuw- dorp enige tijd geleden zijn func tie had neergelegd. Het enige van belang zijnde agendapunt vormde de verkiezing van een voorzit- O.- EN W.-SOUBURG RCS heeft nog geen nieuwe voorzitter Onder leiding van de vice-voorzitter, de heer J. Caljouw, kwam de Souburgse voetbalvereniging RCS in zijn clubge- gramma afgewerkt, terwijl een aantal teter. Nadat de heer Caljouw de afgetre- voeren activiteiten zal worden be-den voorzitter in de gelegenheid had - l p- •- jiuit toe te lichten wer oor de voorzittersfunctie vergadering irna als enige kandidaat de heer Nieuwdorp naar voren gebracht. Na een mededeling vanachter de be stuurstafel dat diens verkiezing aftre den van het voltallige bestuur tot ge volg zou hebben, stelde de heer Nieuw dorp zich niet beschikbaar. Men besloot daarna tot de eerstkomende jaarverga dering te wachten met de verkiezing van eên voorzitter. Met een geanimeerde rondvraag kwam het einde van deze rustig verlopen vergadering. De coöperatieve boerenleenbank te Veere kwam donderdagavond in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer D. Kasse, Dzn., zei in zjjn openingstoespraak, dat de spaarzin in 1963 is toegenomen, tege lijk met de welvaart. „Opmerkelijk wa: wel", aldus de voorzitter, „dat de spaar zin in de grote steden het afgelopen jaar groter was dan op het platteland, in tegenstelling tot vorige jaren", is volgens hem te wijten aan de slechte zomer en de lage landbouwprij zen „De welvaart van de landbouwers ligt achter op de totale welvaart", zei de heer Kasse Hij zei te hopen op maat regelen van de regering Er is volgens de voorzitter een grote toename in inves tering in de industrie, maar dit is ook in de landbouw noodzakelijk Hij con stateerde dat de boerenleenbank een re creatieve functie heeft gekregen. „De bank lijkt 's zomers soms een buiten landse bank", aldus de heer Kasse. In het koersverschillenfonds, waar in 1962 1000,— is gestort is in 1963 f 4000, bijgestort. De heer Kasse zei dat de overbesteding steeds sterker wordt en hij meende, dat het gevaar van een inflatie niet geheel denkbeeldig was. Hij kon vertellen, dat de boerenleenbank in 1964 een verbou wing zou ondergaan in verband met de grote toename van het aantal toeristen. Na het openingswoord van de voorzitter stelde de vergadering de rekening en de Dit is allemaal :omt men voor de :offer met lappen stof van Uiteindelijk lag met een koffei nferieure kwaliteit, die er "uit lappen stof van eerste kwaliteit. Men probeert deze dan met een of ander on waar verhaal aan de man te brengen te gen prijzen ver boven de waarde. westkapelle C.M B.-afdeling vergaderde De afdeling Westkapelle van het C.M.B. hield dezer dagen een ledenvergadering onder leiding van de heer A. Hubregtse Uit hel jaarverslag van de heer P. Lie- vense Lz viel op të maken, dat de ver eniging. die in 1961 werd opgericht, een periode van bloei doormaakt. De heer A. Huibregtse werd als voorzitter her kozen. Na de pauze behandelde districtsbe stuurder P. van de Ende het onderwerp: „hoe is de verhouding vakbeweging-on derneming". Hierop volgde een discus sie. itte fantasieringbaardjes om de snoet jes stonden de kleuters van de „be waarschool" in Kattendijke donderdag middag als een erehaag voor het poortje naar de hervormde kerk. Onder hun boogjes door stapte een bruidspaar naar binnen: „juf" B K Dalebout en dc man tegen wie ze een half urutje eerder in het raadhuis te Wilhelminadorp voor de ambtenaar van de burgerlijke stand „ja" had gezegd. Iz. C. Goeman uit 's-Heer- Abtskerke Bijna vijf jaar heeft mej Dalebout de kleintjes van Kattendijke onder haarj hoede gehad In de bewaarschool Ja zeker. dat antieke woord is in het kleine dorp aan de Oosterschelde achter Goes nog „officieel" van kracht Want Katten dijke heeft eveneens „officieel" geenl het aantal leerlingetjes beneden de twin tig zakte Maar Kattendijke liet het er niet bij zitten Het dorp „zette de klok bewust terug" naar de tijd van de be waarscholen Op 1 mei 1959 kwam mej. Dalebout de kinderen in het vereni gingsgebouw „Blokhuis" dagelijks opvan gen en nuttig bezighouden Tot groot plezier van de Kattendjjk- se moeders. Er waren altijd nog wel zestien of zeventien kleuters voor het schooltje te vinden Sinds kort heeft de „bewaarschool" een dieptepunt be reikt: denkbeeldig Succesvolle feestavond van christelijke ulo De jongens en meisjes van de christelijke ulo uit Vlissingen hebben donderdag avond in het Scheldekwartier hun tra ditionele feestavond gehouden Na een inleidend woord van het schoolhoofd, de heer A. Jorritsma, opende Adrv Lynse, de voorzitter van de feestcom missie, de bijeenkomst, waarna een af wisselend programma in vlot tempo werd afgewerkt. Behalve een bandje „The Planets", een zangnummer en een uit voering van het ulo-koor „Les Rossig- noIs varen er diverse korte schetsjes, waarbij vooral „Mr. Jackson" met zijn „one-man show" veel succes oogstte. Het „grote" stuk van de avond was een plezierig niemendalletje dat de leerlin gen op verdienstelijke wijze opvoerden, dat. onder de titel „Het beroemde lijk" liet zien, hoe een „prul"-schrijver na zijn vermeende zelfmoord opeens een beroemdheid wordt, die echter weer i dwijnt wanneer de „dode" weer ten to nele verschijnt. De regie berustte bij de heer A. C. Dourleyn. Na de pauze waar in een grootscheepse verloting werd ge houden. was er behalve het optreden van het reeds genoemde koor, een quiz on der leiding van de heren Luitwieler en Kamermans. Voor deze uitvoering, die vanavond w._. herhaald wordt bestond grote belang stelling van de zijde van de ouders. De grote zaal van het Scheldekwartier zo goed als gevuld. balans over 1963 vast. De heer J. Baaij- ens werd herkozen als lid van het be stuur en de heer H. J. Volkers als lid van de raad van toezicht. De vergadering besloot de leden van het bestuur en de raad van toezicht een gratificatie van 15 per vergadering te geven. Voorts werd het huishoudelijk reglement gewij zigd in die zin, dat net nu mogelijk is een blanco voorschot of krediet te ne men tot 5000,Voorheen was dit mogelijk tot 3000,De boerenleen bank zal voortaan de Coöperatieve Raif- feisenbank heten. De vergadering besloot dit punt van de statuten te wijzigen. Na afloop van de vergadering kon men kij ken naar een vertoning van de Neder landse film „Fanfare" van Bert Haan stra. land. Vette Mirnicux als zijn eigenzin nige zuster Sloan en France Nuyen als Rowlands half-Chinese vriendin Mei- Chen. Een boeiend epos var haat en liefde Het gevarieerde programma wordt vol gemaakt met een western in I.uxor (Vlis singen). „Met de vinger aan de trek ker" toont ons Peggie Castle als een cowgirl, die haar mannetje staat. De maker van deze film is Roger Corman. „JOOKNIET faZMEENKPEUETSkJ" 1 Letter en verfrissend f 0,65 VerkrtJgüaar ba de beiere drogist Scheepvaartberichten „Ruby wilde nog een keer schieten" De rechercheur Graves die zich aan de linkerzijde van Oswald bevond, toen deze onverwachts door Ruby werd dood geschoten. heeft gisteren, bil de voort zetting van het proces tegen Jack Ruby. verklaard dat de nachtclubeigenaar uit Dallas voor de tweede maal had willen schieten, nadat hij zjjn eerste (dodelijke) revolverschot op de vermoedelijke moor denaar van president Kennedy had ge lost. Graves was niet met handboeien aan Oswald verbonden, die werd doodge schoten bij zijn overbrenging van het politiebureau van Dallas naar de ge vangenis. Hij was de eerste die Ruby's hand greep, hem de revolver ontwrong en het wapen op veilig stelde De rechercheur Leavelle, die zich op het ogenblik van de aanslag aan de rech terkant van Ruby bevond, had verklaard dat deze over Oswald had gezegd: „ik hoop dat deze zoon van een hond ook als een hond zal sterven" Graves had Vlissingen aangekomen 4 maart- Altenea woorden echter niet gehoord. Bordeaux Monchegorsk van Middelburg Hohenlinden van Gent. John V van Ant- werpen. V'issingen vertrokken 4 ma rt: Monche gorsk naar Amsterdam. Atena naar Egersund. 5 maart: John V naar Cork. Gepasseerd naar Antwerpen 4 maart: Mu tatie van Grangemouth. Wolanda van Linie Hampion. Mangen van Le Havre. Stra- tenlaan van Sheerness. Arendskerk van Rot terdam. Globe van zee. Chiron van Bre men. 5 maart: Gasaelte van Amsterdam Castor van Portsmouth-Gent- Anne Her- furth van Milos. Albert V van Dordrecht. Leuvehaven van Rotterdam Hoop van Rot terdam Steenbergen van Hamburg Alpha Goole. Ceres van Duinkerken Tycha Londen. Gepasseerd van Antwerpen 4 maart; Wil- lemijn naar Plymouth-Gent. Marian H naar Sligo-Gent. Delfzijl naar Exmouth-Terneu- Prins Willem Oranje naar Hamburg. Europa naar Boston-Terneuzen. Teun naar Dublin-Gent. Lenie naar Rotterdam-Gent. Salvinia naar Rotterdam. Baltic naar Rot terdam. Maria W. naar Goole. Andflt: naar Port Everglades. 5 maart: Keizersgracht naar Rotterdam Fambo naar Rotterdam Oceaan Rotterdam- Hydra naar Great Yar mouth. Meidoorn naar Rotterdam. Zuidpool Sligo. Mariscal Lopez naar zee. Een andere politieman, een zekere Arch- ter. had Ruby dit wél horen zeggen. Spaak: „Associatie van Spanje met E.E.G. niet mogelijk" De Belgische minister van buitenlandse zaken, P. H. Spaak, heeft gisteren in Brussel verklaard de associatie van Spanje met de Europese Economische Gemeenschap „onmogelijk" te achten. „De E.E.G. dient dit beleefd, maar zeer kordaat aan Spanje mede te delen", zei Spaak tijdens de verdediging van zijn begroting in de Belgische senaat. De Belgische minister verklaarde dit naar aanleiding van het kortgeleden door Spanje herhaalde verzoek aan de E.E.G. om besprekingen over een as sociatie met de Europese Gemeenschap. De kwestie komt de' volgende week ;n de E.E.G.-ministerraad aan de orde. ..Spanje is technisch niet in staat aan de Europese instellingen deel te nemen. De gemeenschap zou duidelijk moeten antwoorden op he: verzoek, dat een eco nomisch en later politiek deelgenoot- VAN ONZE ADVERTEERDERS Firma Van Dixhoorn opende filiaal in Vlissingen Tientallen bloemstukken sierden don derdagmiddag etalage's en winkelruim te van het filiaal van de firma Van Dixhoorn in de Walstraat te Vlissingen. Het bedrijf, dat zich heeft gespeciali seerd in heren- en juniorkleding, heeft zich pas in Vlissingen gevestigd, maar bezit in haar winkel tn de Walstraat een zaak die een aanwinst betekent voor het Vlissingrse winkelcentrum. Het inte rieur is licht en modern. Het kleding- assortiment hangt overzichtelijk langs de wanden, zodat de klant gemakkelijk zijn keuze kan maken. In de winkel s voorts een houten betimmering aan- jebracht. die zorgt voor een prettige mo„ - ,f i sfeer. Ook de etalage's. die doorzicht ge- ,u - ,n,aar ««aan. ven op de winkelruimte, zijn modern gaat „juf Dalcbout ook nog en functioneel, weg. Met het huweiyksschuitje. Het Bij de opening waren er vele belang- drukle de stemming wel een beetje stellenden, die de heer Van Dixhoorn gistermiddag... I geluk kwamen wensen bij de opening (Foto P.Z.C.)! van zijn bedrijf. Door een noodlottig on geval werd van ons weggenomen, op de leeftijd van 24 jaar, onze geliefde zoon. broer, zwager, oom en verloofde FRED G. J. VAN DER WOUDE. Retranchement: J. M. v. d. Woude van Hoorn. Oostburg: A. A. W. v. d. Woude. H. M. v. d. Woude van Kerkvoort. Majo. Anja. Tubbergen: A. W. J. v. d. Woude. Sluis A. de Potter (verloofde). Fam. de Potter. De begrafenis vindt plaats op 7 maart a.s., des namiddags 3 uur. op de algemene be graafplaats te Retran chement Secretaris N.K.W over prijsbeleid Frappant is overigens wel dat niemand de leerzame conclusie trekt uit de ana lyses van het Centraal Planbureau over ontwikkeling 1964-1965 dat een snel- 5 aanpassing van het binnenlandse prijspeil aan dc kostenontwikkelingen tot een versneld herstel van hel evenwicht bijdraagt. Waarschijnlijk is deze conclusie sociaal- psychologisch niet te verkopen". Aldus drs M. W. J M. Peijnenburg, se- I cretaris van het Nederlands Katholiek I Werkgevers Verbond, in een beschou wing over het centraal economisch plan 1964 die is opgenomen in het orgaan van het verbond. ..De Katholieke Werkge ver" ..Zelfs is het op het moment zo", gelijk de heer Peijnenburg verder opmerkt, ..dat elke prijsaanpassing bij voorbaat in kwaad daglicht staat, ook al vooraet het prijsbeleid in een zekere aanpassing op grond van het loonakkoord Een ak koord dat ook blijkens de becijferingen van het planbureau alweer wordt over schreden. Dat de minister in piaais van een daarop afgestemde versoepeling thans zelfs een verscherping nastreeft, o.a door de thans aanhangige wijziging van de prij zenwet. maakt dat dit beleid, en niet alleen voor onze leden, steeds minder aanvaardbaar wordt" Heden is plotseling van ons weggenomen onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder ANNA V1S-VAN HEEMST, weduwe van Adriaan David Blanker, in de ouderdom van ruim 79 jaar. Uil al lei naam. C. W. Blanker Goes, 5 maart 1964. Opril Beestenmarkt 2. De begrafenis zal plaatsvinden op 9 maart a s op de algemene begraafplaats te Goes Vertrek Opril Beestenmarkt 2 te 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5