VOOR EN NA LUIERS EN LAKENS STABIELE MAKE UP WOLK VAN EEN PON Foamback bij de marine Provinciale Zeeuwse Courant - voorjaarsnummer 1964 - pag. 7 Oma's vertederende nachtjapon wint hoe langer hoe meer véld onder haar tegenwoordige seksegenoten. Niet in de kra kende, krenkende versie van weleer: de pon is tegenwoordig meer een wolkje kant en nylon waarin men mooi kan sijn in het nachtduister en handig is dat de nachtgewaden en de bijpassen de kimonootjes een niet door schijnend ondergrondje hebben ge kregen, zodat men zich ook kan wagen in het daglicht. De nachtjapon en de overige lin- geriestojfen zullen druk bewerkt zijn met bijvoorbeeld pastelkleu- rige bloemetjes op een wit fond. Dit zijn dan positiefjes van het winter negatiefje, dat veel zwarte exemplaren met rode bloemetjes te zien ga}. Helemaal geweerd wordt het „mooie kantje" nog niet, maar helemaal „in" is dit materiaal toch niet meer. Er wordt, aan zoom en hals, slechts spaarzaam gebruik van gemaakt. Het model van de pon wordt, tot even over de knie vallend, soms met een pofmouw of een gefronst „kapje" op de arm, dit in tegen stelling met Amerika, waar men al „tot op de voet" gekleed de nacht in gaat. De kleur geel is volgens de ver wachtingen van dv lingerie-indus trie weer in opkomst, zo hoorden wij van mevrouw Merk uit Mid delburg De onderjurk (weer meer „in de running' door de verdwij ning van het hemdje) en de jupon, eveneens minder rijkelijk met kant gegarneerd zijn van een een voudige coupe. Een leuk voorbeeld van de nieuwe onderjurk is een wit exemplaar met delfts blauwe bloemen. Voor de tiener staat de lingerie in donkere kleuren hoog geno teerd. Zo ook de stoffen met veel balletjes-motieven, de strepen en de ruitjes De vraag naar de des tijds zo revolutionaire babydoll wordt schaarser: katoenen nacht hemden met broderiekant zijn veel kansrijker. Al hebben de Hannesjes van te genwoordig dan wat melodieuzer namen dan het ondeugende ventje in dat goed-vaderlandse versje en al lopen ze niet meer op zimpe- zampe-zompe-klompen, het door de plassen-dat-het-spat-spelletje mag zich nog steeds in een oprechte populariteit verheugen. Geen moeder zal dol enthousiast zijn ais ze haar peutertje weer bemod- derd thuis krijgt, maar omdat alle kindertjes ondanks moeders „laat dat hoor" toch lustig doorstappend is het voor haar een troost dat de tegenwoor dige kinderkledingindustrie practiscbe, wéinig onderhoud vragende stoffen ver werkt, die tegen een spatje kunnen. De kinderkleding is overigens niet al leen maar praktisch want ook hier komt het modische aspect naar voren. Het al lernieuwste snufje heeft een eerlijke Hollandse naam: foamback. Laat de naam U niet afschrikken, de bedoeling is goed. De kleuterjasjes namelijk, ver vaardigd van een luchtige stof zijn thans vaak aan de binnenzijde voorzien van schuimplastic en dit heeft het voor deel dat de kleertjes mooi recht naar be neden blijven hangen en toch het klein tje niet belemmeren in zijn bewegingen. Foto: op de speelplaats ra» de kleu terschool in Veere draagt Evelientje een knalrood capetje met een grap pige voering van pied de poule. Ook de binnenzijde van de stropdas" is voorzien van dit materiaal. Wim heeft een pakje aan dat bestaat uit een rood kort broekje en een blauw rood geblokt jasje met korte mouw tjes. Zijn jasje is flessegroen, ge voerd met beige stof en voorzien van een capuchon. niet te worden gestreken en ze zijn snel droog. De kleuren blijven dezelfde als andere jaren. Er zijn zachte pasteltinten, maar daarnaast veel frisse vrolijke kleuren. Rood natuurlijk, en ook wel fel oranje, veel blauw (fris en niet zo gauw vuil) en voor de jongensjasjes een flessegroe- ne tint. De jackjes zijn dit jaar gevoerd met vrolijke motief jesstof of met een af stekende, harmoniërende kleur en erg handig is daarbij dat dit de mogelijkheid schept de mouwtjes om te slaan zodat een soort manchet ontstaat en het kind er dus een poosje „in kan groeien". Van mevrouw Davidse uit Middelburg die ons deze gegevens verstrekte, vernamen wjj tevens dat veel zogenaamde „zee mansfiguren" populair dreigen te wor den. Meisjesbloesjes met een fier matro- zenembleempje, zwembroekje met een ankertje, zelfs 'n matrozenjurkje, waar aan natuurlijk een rokje zit waar anders De moderne baby profiteert op zijn klein en begrensd levensterreintje al even hard van de resultaten der moderne techniek, als zijn moeder in haar huishouding. Moderne textielvezels met hun vele „was- en droogvoorde- len" zijn tot wieg en box doorgedrongen: er is een luier van draion die zacht aanvoelt en zo-gewassen-zo-droog is, er zijn reis- en trappelzakken, wieg- en wagenspreien, plaids en commodedekjes en zelfs speelgoedbees ten van dralon. Ook wordt uit deze moderne vezel tegenwoordig haak werk gemaakt en het klassieke gehaakte babyjasje kan gerust in de was machine worden gestopt als het uit dralon is gemaakt. De Britse textielindustrie voelt zich gealarmeerd door de vele berichten over kinderen die verongelukken of verminkt worden doordat hun kle ding in brand vliegt en heeft zich daarom toegelegd op het ontwikkelen van onbrandbare en „vuurwerende" stoffen. Het resultaat is een uit kunstvezel vei vaardigde stof die eruit ziet als taf zijde. Komt dc stof met vuur in aan raking, dan verschrompelt het weefsel en valt uiteen als poeder dat niet aan de huid kan kleven. De slof wordt vooral voor feestjurkjes en nachtkleding aangeraden. Daarnaast werd een vlamwerende finish ontwikkeld die was- bestendïg is en op verschillende stoffen kan worden toegepast. De onontvlam bare kleding draagt het etiket „Veiliger tegen Vuur" van de Britse Maatschap pij tot Voorkoming van Ongelukken. Het wordt alleen verstrekt als ook gar nering en stiksels van de kleding onbrandbaar zijn. Voor woelwaters-in-de-wieg is er een „veiligheidsdekentje" dat wel een beet je op een enorme trappelzak lijkt. Het kind draagt een hesje waarvan het dekentje dat met zes bandjes aan de onderkant van het matrasje wordt be vestigd. het verlengstuk is. Het kind kan zich dus niet blootwoelen. het kan evenmin onder het dekentje glijden. Het veiligheidsdekentje kan ook in baby- stoel of kinderwagen gebruikt worden. Kleine maar handige noviteiten zijn: met vinyl gevoerde slabbetjes (die dus niet kunnen „doortrekken"), met vinyl gevoerde nachtluiers, een tweedelig wasbakje voor de baby en een matras-overtrekje van zijdeplatis dat urine- zuur-bestendig is. Het is van elastiek voorzien en gaat helemaal om de ma tras heen, terwijl aan de onderkant toch ventilatie mogelijk is. de broek zou moeten beginnen). het is allemaal geïnspireerd op de befaamde „zorg dat je er ook bij komt" kreet. Een heel lief kleurtje is te ontdekken in de jongenspakjes: een helderblauw buis gecombineerd met een pied de poule broekje. De kleine joffer kan, naar behoefte, gekleed worden in een jurkje met een lang lflfje en een geplisseerd onderstukje of in een exemplaar dat vanaf de schouder is geplooid En ook de overgooier is weer in trek, wederom vaak recht naar beneden of. en dat is een nieuwe lijn, van onder wat naar de zijkant uitstaand. Om nog even bij de kleine vrouwtjes te blijven: de vorig Jaar gretig gekochte tuinbroekjes zijn nog steeds in de mode, ach ja, ze zijn ook buiten de tuin prak tisch. Zelfs de schortjes zijn versierd met gezellige beesten, biesjes of bandjes, en verder kan zij een grappig tweede lig zwempakje dragen, waarbij het na tuurlijk meer om het grapje dan om het nut gaat De korte wtfde Jurkjes met bijpassend ballonbroekje zijn er ook nog niet uit evenals de plooirokjes voor nette gele genheden. De kledij voor jongens is wat moeilijker te variëren en voor hen wor den dan ook de katoenen shirts, en de handige dralontruitjes (in veel verschil lende kleuren) al dan niet met bijpas send broekje in de handel gebracht. Samenvattend zou men kunnen zeggen dat het nog steeds niet leuk is als „broek en kousen nat worden", maar het reinigingsproces vergt niet zo veel werk meer, en als het even meezit wordt het een zonnig en misschien wel droog voorjaar. Lonneke poseert hier voor de Grote Kerk en de kleine hummeltjes (of hommeljes) van de kleuter school „De Biéénkurf" te Veere, met een strak doorknoopjaponnetje dat is uitgevoerd in een licht blauwe kleur en voorzien van witte geborduurde motiefjes. In de duinmanteling tussen Domburg en Oostkapelle, in de omgeving van IVesthove, poseerde Lonneke, onder een witte paraplu, in een modelletje van de nieuwste regenmode. Deze charmante mantel, lichtgrijs en voorzien van grappige zijsplitjes leent zich ook uitstekend voor een zonnige dag, als luchtige voorjaarsmantel. Een romantisch plaatje van Lonneke bij de Goese Televisietoren waarbij hel duidelijk, is dat de eendjes weinig kijk hebben op vrouwe lijk schoon. Lonnekes jurk heeft een zwart fond en is Voorzien van vrolijke gestyleerde bloemmotieven, in oranje en wit. De nieuwste coiffures worden in Frankrijk nog angstvallig ge heim gehouden. Pas eind maart zullen daar de verhullende sluiers met een artistiek gebaar worden opgelicht en de vrouw zal dan, door het „Syndicate de la haute coiffure Frangaise" over de nieuwste kapselmodellen worden voorgelicht In Nederland zal dit iets later, gebeuren door het „comité national artistique de la coiffure", 't Is een beetje jammer dat we dus nog niet helemaal hypermodern gekapt kunnen worden, maar de foto's tonen dat de op de „ligne charme" geïnspireerde haartooi er nog steeds mag zijn. Deze naam is toepasselijk gebleken en ook praktisch, omdat de „ligne charme" zowel het vierkante als het ronde en ovale ge zicht charmant omlijst De foto's links tonen een dame voor en na de behandeling. Het vrij korte haar is getoupeerd en voorzien van een zwart fluwelen bandje en zilverglittertjes. Het kenmerk van dc „ligne charme", waarbij veel aandacht wordt besleed aan de zijkanten is in deze charmante variant duidelijk te bespeuren. D echts is afgebeeld (eveneens voor en na het werk van de A V Zeeuwse kapster) wat kan worden bereikt met een halflange haargroei en een valse haarstreng. Er is hier gebruik gemaakt van een lichtgekleurde strengt, die kunstig is verweven met het na tuurlijke haar tot een chic geheel. Gelet op de hoedenmode en puttend uit de arvaring van dames kapper Corbeel uit Vlissingen zou men, héél voorzichtig, kunnen concluderen dat de nieuwe lijn eenvoudig maar vrouwelijk zal zijn. Het haar in de hals zou twee centimeter lang kunnen zijn en de totale lengte van het haar vanaf het voorhoofd zou twintig centimeter bedragen. Maar, zoals gezegd, er bestaat geen zeker heid. 't Wordt afwachten dus en we kunnen alleen maar hopen dat het een móóie mode zal worden. 7o veranderlijk als de overige mode-artikelen zijn, zo sta biel blijkt de opraaaktechniek te zijn. De make-up der ogen wis selt een beetje, afhankelijk van het type vrouw dat deze ver fraaiingsmethode toepast. Cleo patra is haar greep op de oogop- maak nog niet kwijt, men kan zich dus a la Cleo voorzien van een wenkbrauw die schuin om hoog loopt en zwart is, maar niet elke persoonlijkheid laat zo'n in het oog lopende ingreep toe. Rustige, ronde, simpele wenkbrauwen kunnen gerust de toets der kritiek doorstaan, als het maar beschaafd is allemaal. De lippenstlftfabrikant goochelt wat met roodgekleurde tinten, tja. veel uitzoek hebben ze niet uiteraard. Cyclaam raakt er een beetje uit, de" tinten variëren van fris rood tot oranje, en een enkel keertje iets naar bruin neigende stiftjes. Vet ter lipstick, vochtinbrengend en voor zien van een luxe of goudkleurige huls is een geliefd artikel. Het voor jaar schrijft een vrij lichte poeder voor, hetgeen, met het steeds bruiner worden van de huid door al die zon waarmee wij altijd worden verwend, geleidelijk aan wat donkerder zal worden. Donkerbruine oogschaduw met parel moerglans is thans in de collectie op genomen en die zilverglans is er ook nog steeds In de nagellakken, die voor het overige zijn uitgevoerd in de lippeastifttlnten. Een enkel groen flesje staat uitgestald, maar buiten een enkele EngeLse koopster grijpt geen vrouw in Zeeland er naar." Over het algemeen ls er een neiging naar de donkerder kleuren. Dat geldt voor de valse wimpers van echt naar (dus niet zo erg vals) zowel als voor de wenkbrauwvloeistof die met een penseel kan worden aangebracht en mits juist gehanteerd, het gewenste effect te voorschijn roept in een forse zware wenkbrauw Bij de crèmes komt evenals bij de lip penstiften de vochtinbrengende fac tor een woordje meesmeren. Zowel dag mi nacht geen angst meer voor uitdrogen dus. En welk geurtje ls nu geliefd bij de Zeeuwse vrouw? Parfums ln natuur lijke geuren zfjn populair, zo hoard en lljke geuren zijn populair, zo hoorden wij van een Middelburgse verkoop ster, en het wat exotische type schaft zich een „luchtje" met een kruiden- geur aan. Een volkomen natuurlijke, nieuwe nagel, zelf gevormd met een hardwordendé pasta uit een tube, een nagel die niet is te onder schelden van de andere eigen nagels, dat is wél opzienbarend nieuws in de cosmetische wereld. Dé oplossing voor het euvel van een Ingescheurde of afgebroken nagel of om fraaiere, langere nagels te ver krijgen. compleet verpakt ln een set voor 50 nagels. Dat gaat zo (foto): Een der bijgevoegde schabloons. pas send voor de vinger, wordt om de te behandelen nagel aangebracht. Op de nagel én de schabloon wordt de on derlak uit een flesje aangebracht. Men drukt wat pasta uit de tube niet meer dan een graankorrel op de nagel uit. Een vinger wordt even met de lippen vochtig gemaakt en men kneedt de pasta gelijkmatig en modelleert de nieuwe nagel. Nog eens lakken. Nagel ca. zes minuten laten drogen. De geharde r.age! bijknippen en bijvullen. Lakken in de ge-.venste kleur. Resultaat: een geheel nieuwe, natuur lijk-echte nagel ln de verlangde vorm en op de gewenste lengte. uuiiuiuiuiiiiuiuuiiuiiiiiiiiiiuiuiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifli

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 25