Sup»***. Op de onderste rij van links naar rechts: een tailleur waarvoor Ferreras diep turkoois linnen koos, het jasje heeft een sluiting met twee knopen, de kraag is breed, de mouwen zijn driekwart gehouden, blouse, hoed, handschoenen en schoenen zijn beige; vervolgens „Trompette", een abrikooslcleurlge zijden cocktailjurk van rose crêpe, uit de collectie van Pierre Cardin, die voor het hoedje roze stro koos. Vervolgens drie modellen van de bekende Franse ontwerper Yves Saint Laurent: „59", een korte avondjapon van witte geborduurde zij den organdie, mouwen en rokrand afgezet met een een voudige versiering; „lik"een korte avondjapon van ivoorkleurige shantoeng, waarover een transparante sluier van met bloemen geborduurde tule en de rechte rok afgezet met een randje franje en ten slotte, geheet rechts ,A9", een vlot namiddagjurkje van bedrukte stof, marineblauw op een oranje achtergrond. In dit mo del volgt de rok de natuurlijke heuplijn. Het lijfje heeft korte mouwen en een boothals, de taille is afgeze tmet een marineblauwe centuur, de hoed kreeg dezelfde kleur. Provinciale Zeeuwse Courant - voorjaarsnummer 1964 - pag. 3 De nieuwe voorjaarsmode is zwierig en Vol soeelse details. Een vrolijke, optimistische mode - welk. optimisme Lonneke deelt, als ze op een maar/se dag met weifelend weer voor een wandeling bij de Goese televisietoren een lichtblauwe voorjaarsmantel heeft uitgekozen. De voorjaarsmode 1964 is er op gericht de vrouw zo voordelig en elegant mogelijk Voor de dag ie laten komen. Er is een kleding voor haar ontworpen, die aan de ene kant praktisch is, maar aan de andere kant het vrouwelijke en gracieuze in de draagster zoveel mogelijk accentueert. Het is een mode vol verrassende details geworden, mei een sterke neiging naar plooien en ruimte. In de mantelmode is de redingote-lijn aan de winnende hand: rechte modellen, van voren aansluitend met een lange rij knopen, soms zelfs twee rijen, en een klein Haagje. Speelse zwier vindt men ook. in japonnen - zelfs de avondjurken hebben speelse details. In de foto's rechts, uit de Parijse collecties, vindt men dit terug: hoven een tuniek aan rose tweed, iuist iets korter dan de rok gehouden (Lanvin). Vervolgens een namiddagjapon van Jean Patou, azuurblauwe shantung met cape-vormig lijfje. Ten slotte, rechts onder, een avondjurk Van Carven, met bloemen bedrukte witte katoen, gedragen op en pantalon van fuchsiakjeurige shantung.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21