PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MEER BEVOEGDHEDEN VOOR OPTREDEN TEGEN DE TE GROTE PRIJSSTIJGINGEN Incidenten op Cyprus Weer vaart op het Noordzeekanaal; „geketende" schepen weggesleept Ook in Zeeuwse steden neemt verontreiniging steeds meer toe Goedkeuring is geldig tot 1 januari 1966 [Jplnitp m.uikl (ere)schuld TWEEDE KAMER AKKOORD MET WIJZIGING PRIJZENWET Maatregelen mogelijk tegen individuele ondernemingen Toestand koning Paul hopeloos Engelsen voelen niets voor actie in Noord-Vietnam „Alexandra K" en „Overdijk" waren niet te scheiden fcdntlijn BEMIDDELINGSPOGINGEN IN DE KWESTIE-MALEISIË FAALDEN ALLE GROTE PLAATSEN VEGEN IN WEEKEINDE DE STRATEN 207e jaargang - no. 56 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE.GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F, van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. di Walstraut 58-60. tel 2355 (b.g.g. red. 3608. adv 3847'3643); Middelburg: Markt, 61, tel. 3841 (b.g.g. re 2011; Zicrlkzeered. tel, 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 32 cl. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,80. Inge*, med. 3 j Kok. Abonnementsprijs 76 cent per week, ƒ9,76 per kw.franco pe 2078/3169, adv. 2376); Goes' Gr. Markt 2, tel 6140 tl), g.g, red. 7863, tarief. Kleine adv. (ma*. 8 regels) 32 ct p. regel (min, 1.60), „Brlevi immers 16 ct. Bureau»: Vllssingen: )5; Terneur.cn Arsenaal'.(runt 2, tel. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg Vrijdag 6 maart 1964 „Sneeuu)" in tweede net Pagina 2 j Donderdagmiddag zijn de ,.A ver dijk" en de „Alexandra K", die woensdagavond in het Noordzeeka naal mei elkaar in aanvaring ktca- men, wegge/sleept. De beide schepen waren door de aanvaring zo hecht met elkander verbonden, dat zij op de plaats van de aanvaring niet losgemaakt konden worden en aan elkaar weggesleept werden naar d< Amsterdamse haven, uaar het om- De Tweede Kamer heeft gisteren met 99 tegen 24 stemmen de wijziging van de prijzenwet goedgekeurd, die de minister van eco nomische zaken meer bevoegdheden geeft voor optreden tegen te grote prijsstijgingen (optreden tegen individuele ondernemingen). De goedkeuring is echter „tijdelijk" verleend. Bij amendement is de bepaling opgenomen dat per 1 januari 1966 de prijzenwet en de wet op de economische delicten opnieuw zullen worden ge wijzigd en wel in die zin, dat de nu aangebrachte wijzigingen vervallen. Minister Andriessen heeft, zonder enthousiasme uiteraard, deze beperking aanvaard die het gevolg was van een initiatief van de heren Roolvink en Meulink (a.r.p.), Van Son en Nelissen (k.v.p.) en Van der Mei (c.h.u.). De lieer Roolvink verklaarde bij de in diening van dit amendement, dat de mi nister <le S.E.R. had moeten raadple gen. Hij kon zich verenigen met het argument van de bewindsman, dat het spoedeisende karakter van de voor ning die raadpleging niet had toegela ten. Hij meende eehter ook, dat de wet nu een tijdelijk karakter moest krijgen. De S.E.R. kan dan alsnog geraadpleegd worden en men zou voor 1 januari 1966 de zaak opnieuw kunnen bezien. Halte i... Dit amendement werd met 79 tegen 44 stemmen aangenomen. Tegen waren P. v.d.A., P.S.P., Boerenpartij en C.P.N. Mevrouw Brautigam verklaarde namens de socialistische fractie niets voor wet ten met een tijdelijke geldigheid te ge voelen. Toen het amendement echter was aangenomen en het aldus gewijzigd wetsontwerp in stemming kwam, stem de P.v.d.A. voor. Mevrouw Brautigam verklaarde dit met het argument dat „een half ei beter is dan een lege dop", een argument dat de bewindsman zelf ook had gebruikt. BIJ de eindstemming spraken V.V.D., Boerenpartij, S.G.P. en G.P.V. zich tegen aanvaarding uit, samen met enkele K.V.P.-afgevaardigden, on- wie voorzitter Van Thiel. Amendementen Tevoren waren zonder hoofdelijke stem ming nog twee amendementen aan vaard, waarbij wijzigingen in de voor ziene procedure voor het ministeriële optreden werden aangebracht. Het ene wil voorkomen dat een individuele prijsaanwijzing kan worden opgelegd als het afwijkend prysgedrag voortvloeit uit dringende, financiële moeilijkheden van de betrokkene. Het tweede opent de gelegenheid voor betrokkenen om zich enige dagen te beraden na kennis neming van de redenen voor het ipinis- tcriöle optreden in hun geval. De heer Van Rijckevorsel (k.v.p.) trok voor de stemming een amendement in, dat wilde voorkomen dat door een prijs- beschikking een bepaald bedrijf in on gunstige zin zou moeten afwijken van het in die bedrijfstak gebruikelijke prijsniveau. Hij trok het in nadat de minister had verzekerd, dat hij de wet niet op een dergelijke manier zou toe passen. Geen willekeur .Minister Andriessen heeft hij de ver dediging van zijn wetsontwerp voor de stemmingen verklaard dat men beslist niet bang behoeft te zijn voor willekeur. De prijzenwet bljjkt onder de druk van de huidige omstandigheden als instru ment tegen te ver gaande prijsverho gingen niet toereikend. Er is grotere slagvaardigheid nodig, doch tegelijk is in grotere zorgvuldigheid voorzien. De wijzigingen maken het mogelijk dat snel individueel wordt opgetreden tegen te grote prijsstijgingen, zonder dat op ge hele bedrijfstakken een blaam wordt ge worpen. Individueel optreden kan echter alleen als tevoren bij Koninklijk Besluit (dat een geldigheidsduur van een jaar kan hebben) is vastgesteld dat zich ernstige spanningen voordoen in het sociaal-eco nomische leven. De individuele maat regelen gelden voor ten hoogste zes maanden en kunnen niet direct worden verlengd Ten slotte zal het prijsgedrag van de betrokkene moeten afwijken van dat van de gehele bedrijfstak in het algemeen op dat ogenblik en ook is overleg vooraf met hem voorgeschreven. Huwelijk prinses Irene 6 mei? Een Spaans reisbureau dat in Ne derland reeds hotelbedden heeft gereserveerd, heeft gisteren aan gekondigd dat het huwelijk van prinses Irene en don Carlos op 6 mei aanstaande zal worden geslo ten. Een woordvoerder van het reis bureau „Pier Busetti" verklaarde „officieel te zijn ingelicht" over de huwelijksdatum doch weigerde mee te delen door wie. Ook zei hij dat ongeveer 1060 Spanjaarden pet vliegtuig naar Nederland zullen gaan om de hu welijksplechtigheid bij Ie wonen Van hun zullen ongeveer 500 zelf voor hotelaccommodatie zorgen, voor een tweede groep van 560. verzorgt het reisbureau logies. Een woordvoerder van de rijks voorlichtingsdienst weigerde com mentaar te leveren op dit bericht uit Madrid, aldus deelt onze Haag se correspondent mede. De datum van het huwelijk zal in Nederland bekend worden gemaakt is enige lijd geleden gezegd en daarom dis- tanlieerde de woordvoerder van de R.VD. zich van elk bericht, dat hierover uit he» buitenland komt. Het wachten is dus op hetgeen door het hof hieromtren! officieel wordt meegedeeld, aldus de woordvoerder van de R.V.D. De bevolking van Canada Is de 19 mil joen gepasseerd In 1963 steeg hel aantal inwoners met 335.000 tot 19 102 000 Woensdag is bij Zürich een nieuw viaduct van ruim anderhalve kilometer lengte over het Limmatdal in gebruik genomen Het ge meentebestuur van Zürich heeft het Europa-viaduct" gedoopt Her twintig me ter brede viaduct verbindt Zürich met het noordelijker gelegen Baden De bouw heeft drie jaar geduurd en 25 miljoen gulden ge- (Van onze Amsterdamse redacteur) Rolz-Bennett bemiddelaar? Bij schietpartijen in enkele berg dorpen ten noorden van de Cypri sche hoofdstad Nicosia is gisteren een Turkse Cyprioot gedood. Een Britse woordvoerder in Nisocia verklaarde, dat ook in Kazaphani. waar de vredesonderhandelingen aan de gang waren na de gevech ten van woensdag, weer werd ge schoten. In Nicosia zelf werden gisteren tenmin ste vier Turkse Cyprioten gewond bjj een ontploffing in een modern kantoor gebouw. Op de eerste verdieping van het gebouw, vlak hoven de plaats waar de ontploffing plaatsvond, bevindt zieli het bureau van de Turks-Cypriotische leider Rauf Denklash, die de bijeen komst van de Veiligheidsraad inzake de kwestie-Cyprus heeft bijgewoond. Naar van welingelichte zijde bij de V.N. in New York is vernomen zal secretaris generaal Thant zeer waarschijnlijk José Rolz-Bennett van Guatemala aanwijzen als bemiddelaar in de kwestie-Cyprus. Rolz-Bennett is plaatsvervangend hoofd van het kabinet van de secretaris-gene raal. In januari hoeft hij al een verken nend bezoek aan Cyprus gebracht. De Indiase luitenant-generaal Prem Singh Gyani. die al hoofd van de V.N.-waar- nemers op Cyprus is, zal waarschijnlijk bevelhebber van de internationale vre desmacht op het eiland worden. Volgens een medisch bulletin dat gister avond om 7 uur werd uitgegeven gaat de gezondheidstoestand van koning Paul van Griekenland nog steeds verder ach- teruit. De doktoren verklaarden dat de koning elk uur zwakker wordt en dat zjjn toe stand hopeloos is. De koning was toch nog sterk genoeg om zijn vriend, en hieehl.vader bisschop Ieronymos Kotsonis, te vragen hoe zijn reis naar Amerika was verlopen. De prelaat vloog terug naar Griekenland toen hij vernam hoe slecht de koning er aan toe was. De Britse premier, Sir Alec -DougIas-| Home. heeft in het Lagerhuis te kennen Qp d(? kop af één etmaa] js de scheepvaart op het Noordzee kanaal gestremd geweest door de onder Panamese vlag varende Griekse kolenboot „Alexandra K" en het Nederlandse m.s. „Aver- dijk", die woensdag met elkaar in aanvaring kwamen en daardoor aan elkaar waren „geketend". Beide schepen zitten overigens nog steeds aan elkaar vast: ze zijn gisteravond tegen donker heel be hoedzaam door tien sleepboten achteruit getrokken naar een nieu we insteek ha ven van de Amster damse Droogdok Maatschappij. Direct daarna kon de scheepvaart weer worden vrijgegeven. In de hoofdstedelijke haven lagen toen 22 zeeschepen op dat sein te wachten. Voor de pier van I.Jmuiden was de vloot al aangegroeid tot 15 grote plus een stuk or waf kleinere schepen, die naar binnen wilden. Het was vannacht dus nogal druk op deze route. Om vier uur gistermiddag werd voor het eerst opdracht gegeven aan enkele sleep- Bijna vijftig schepen lagen te wachten gegeven, dat hjj gekant is tegen een uit breiding van de strijd in Zuid-Vietnam tot het communistische noordelijke deel Vietnam. r aanleiding van een vraag van de socialistische oppositieleider Wilson over zijn standpunt ten aanzien van de be doelingen in deze richting, welke in be paalde kringen aan de Amerikaanse gering worden toegeschreven, zei Sir Alec, dat zijn regering geen enkele steun aan een dergelijk denkbeeld heeft ge geven. ,.Ik zou niet weten wie de men sen in Washington zijn, die voorstellen Noord-Vietnam binnen te vallen' voegde hij hieraan toe. Goedkoop. A. van der Laan, had hoop dat de schepen wel los konden komen. Maar het lukte niet. Wel kwam toen de hele kluwen in beweging. Ei volgde een spoedoverleg tussen alle betrokkenen, plus de havenmeesters van Amsterdam en IJmuiden. opnieuw de leiding heb ben. Hij wou gisteravond nog steeds van geen aflossen weten, hoewc-I deze des kundige toen al zo'n veertig uur op de been was. Hel ongeluk gebeurde nl. aan het einde van zijn normale dienstperiode, die een vol etmaal pleegt te duren. Zodra de schepen los van elkaar zullen zijn hopelijk vanmiddag worden Besloten werd toen om te proberen der water afstand van naar schaf-i De ..Alexandra" heeft een dok hesnrok der water afstand ting vier kilometi naar schat-I De ..Alexandra" heeft een dok besproken pr. j bij «Ie A.D.M. Voor de „Averdijk" is li» ruimte gereserveerd bij de N.D.S.M. Nieuwe poging Als een gigantische T-I>alk met scheef getrokken dwarsstrecp zeulden de tien sleepboten dit enorme obstakel zonder ongelukken langs de wachtende schepen terug in de richting van Amsterdam. Vlak voor de Hembrug werd het hele transport een halve slag omgezwaaid en toen achteruit de nieuwe haven it trokken. Daar ging men later vet met het lossen van de schepen zodat vandaag (vrijdag) het lostrekken met meer kans van slagen kan worden on dernomen. Kind in zwembad verdronken Gistermiddag is de twee-en-een-half- jarige H. J. G. Essink in Dale (gemeente Aalten) verdronken. Het jongetje, dat «net een vriendinnetje bulten speelde, is dicht, by de ouderlijke woning in een particulier zwembad ge vallen. Toen men liet ongeval op aan wijzing van het vriendinnetje ontdekte, was het kind reeds overleden. Vandaag overleg in Stichting over de bouw-c.a.o. (Van onze Haagse redactie.) De nieuwe collectieve arbeidsovereen komst voor de bouwnijverheid komt vandaag (vrijdag) in bespreking in de Stichting van den Arbeid. Het ziet er naar uit. dat de nieuwe c.a.o. niet zon der slag of stoot zal worden goedge keurd. Het zrjn vooral de centrale werkgevers organisaties, die zich verzetten tegen een al te grote verhoging van de bouw- lonen. Zoals zij reeds eerder te kennen hebben gegeven, vrezen zij. dat, als de bouwlonen te sterk afwijken van de lo nen in de andere bedrijfstakken, dat zaJ leiden tot een wegzuiging van ar beiders naar de bouwnijverheid en dat het gevaar van zwarte lonen in de an dere bedrijfstakken zal doen toenemen. Hel blad „Land en WatCT" fltéM in zijn laatst verschenen nummer een oud onderwerp aan de orde: het wél aangekondigde, maar nooit opgerichte nationaal wttientnoodmonumeni. Met dit monument is het een vreemde zaak. er is sprake van een soort nationale slordigheid zou men kunnen zeggen. I Ieder onzer kent soortgelijke verschijn- solen m hei persoonlijke leven: men heeft van de een of de ander medewer king gekregen voor een bepaalde zaak en in de dankbaarheid van het moment besluit men er iets aan te doen, een brielje schrijven, een klein presentje kopen. Maar door allerlei oorzaken, drukke besognes of onverwachte ge beurtenissen. komt het er niet van het briefje te schrijven of vergeet men het kleine geschenk aan te schaffen. On dertussen verglijdt de tijd en de aan vankelijk zo goede voornemens raken m liet vergeetboek. Op sommige ojren- biikken evenwel herinner, men zich haarscherp, dat men in gebreke is ge bleven en op zulke momenten spreekt het geweten. Welnu, dat nooit opge richte wa'.er.snoodmonument maakt af en toe het nationale geweten wakker; een schrikreactie in de geest van „dat is waar ooit. helemaal vergeten Nu kan men zeggen; ls een natio naal watersnood monument wel ge wenst? Immers, hel monument bij uit stek is het Deltaplan. De afsluiting van de zeegaten was het nationale ant woord op de overstroming van 1953. Toen werd duidelijk, dat in het zuidwes ten een zo groot mogelijke veiligheid moest worden verkregen, een veilig heid die gestalte kreeg In het Delta plan. thans in volle uitvoering. „Land c-n Water" zinspeelt daar eveneens op; „Het is de water bouwkundige wereld, die jaar na jaar zowel boven ais be neden de waterspiegel werken tot stand brengt, die op zich ware monumenten zijn. Monumenten waar iedere heden daagse Nederlander, hoe Individueel, hoe zelfzuchtig ook in zijn gedrag, een stuk van zijn werk in en voor een gemeenschap in k&n. in wil terugvin den" Maar het blad wijst er op, dat het er niet alleen om gaat te herinne ren aan de watersnood, maar dat er nog heel andere factoren in het geding zijn. Die factoren worden treffend weergegeven door een citaat uit een toespraak, die ruim tien jaar geleden werd gehouden door de toenmalige mi nister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, voor de buitenlandse pers- vereniging. Wij nemen dit citaat m zijn geheel over: ..Menig nieuw gebouw ten algemenen nutte zal in de toekomst In het vroegere rampgebied de herinnering levendig hou den aan wat de wereld deed. Daarenbo ven echter ligt het In het voornemen van de regering in het voormalig ramp gebied een monument te doen oprich ten. dat in de materie tot uitdrukking zal brengen wat in het hart der Neder lander* leeft, dank aan de volkeren voor hun eendrachtig werk van menslievend- Ministers niet om de conferentietafel Soebandrio en Razak lijnrecht tegenover elkaar De Filippijnse minister van buiten landse zaken Salvador P. Lopez fs er niet in geslaagd Maleisië en Indonesië opnieuw aan de con ferentietafel te brengen. Hij is gisteren in Bangkok langdurig bezig geweest een compromisfortnule te vinden die voor beide partijen aanvaardbaar zou zijn. Daarvoor heeft hjj afzonderlijk overleg ge pleegd met zyn Indonesische ambt genoot, dr. Soebandrio en met de Maleisische viee-premier. Toen Ab- doel Razak. Lopez verklaarde tegenover verslagge vers dat Indonesië en Maleisië op hef punt van de terugtrekking van de Indonesische guerrillastrijders uit Noord-Borneo lijnrecht tegenover elkaar blijven staan. Hij zei dat hij en de twee andere minis ters niet opnieuw gezamenlijk bijeen zouden komen en hij voegde daaraan toe vandaag naar Manilla te zullen terugkeren. De Nederlandse Beatle-Jans kunnen binenkort a raison van ongeveer 15 gulden openlijk uiting geven van hun verknochtheid aan het viertal: een Amsterdamse viltindustrie brengt het hier afgebeelde „Beatle- jack" op de markt dat als een soort overgooier wordt gedragen. Het jack is geheel vervaardigd van vilt, met zwarte opdruk en zwart afgebiesd, Het zal verkrijgbaar zijn f in tientallen modekleuren. Nederlanders hebben de naam hun huizen schoon en proper te houden. Om dat te bereiken gooien ze de rommel buiten de deur. Maar niet al te ver buiten de deur, lijkt het soms. Van daar dat onze straten, pleinen, sloten en grachten vaak een goede afspiegeling vormen van wat we eten en vooral van de verpakkingsmaterialen ervan. De heer D. Taekema, chef van de reinigingsdienst van de ge meente Goes, zegt hierover: „Vooral in deze tijd van wel vaart krijg je veel meer rommel. De mensen eten veel blikgroen- ten. De leveranciers zijn vaak niet zo zuinig met hun pakpa pier. Soms zie ik, dat mensen zoveel pakpapier meekrijgen, dat ze het maar meteen weg gooien". Een vertegenwoordiger van de reinigingsdienst van Ter- neuzen merkt nog op, dat men de patates-frites tegenwoordig in twee zakjes krijgt, die men dan afzonderlijk weggooit. Welvaart De heer D. Stam. directeur gemeen tewerken van de gemeente Vlissin- gen, meent echter, dat meer of min der welvaart er niet zoveel toe doet „Als men de geschiedenis van het vuil in de steden nagaat merkt men, dat er altijd veel rommel heeft gele gen, maar dat de aard daarvan nu anders is dan vroeger. Voor de oor log zag men veel meer papiertjes van chocoladerepen en de beruchte bana nenschillen. Op het ogenblik zijn hel vooral de patates-zakjes en de ijsbe- kertjes'. meente Vlissingen. meent, dat hij ook een bepaalde categorie men sen kan aanwijzen, die de meeste rommel maakt. Het zouden vooral de mensen tussen de 15 en 40 jaar zijn. De jeugd beneden de 15 jaar is nog gevoelig voor de opvoe dingsgewoonten, die hebben ge leerd geen rommel op straat te gooien, en heeft waarschijnlijk te weinig of geen zakgeld om eetwa ren te kunnen kopen. De gemeentereiniging van Vlisstnge:. meent echter, dat er nog geen sprake is van een vervuilingsprobleem. Maai dat is dan vooral te danken aan het feit, dat er nog voldoende personeel is dat bereid is in het weekeinde te werken". Zodoende zijn we in staat steeds alles op te ruimen en de rom mel bij te houden". Zaterdags werken drie mensen in Vlissingen om de markt op te ruimen Deze mensen, die (Zie slot pag. 4 kol. 6) Daarom gaat het óók: dank aan de volkeren, die zo eendrachtig hulp boden in de donkere uren van het jaar 1953. Zo beschouwd en waarom zouden we het zo niet zien? moet ons het schaamrood wel naar de nationale kaken stijgen, Nederland heeft het niet op kunnen brengen in het voormalige rampgebied een herinnering op te rich ten aan diegenen, die in 1953 naast ons stonden. Dat is inderdaad heel erg. Een .nationale slordigheid, schreven we hier boven. Het lijkt ons dringend geboden, dat we die slordigheid zo spoedig moge lijk corrigeren. Het kan moeilijk een kwestie van geld zijn: het Deltaplan kost miljoenen en miljoenen, zodat de kosten van een monument in feite in het niet vallen. Zijn we zo zelfingenomen schrijft „Land en Water", dat wy „niet eens meer onze dank tot uitdrukking kun nen brenger, voor de hulp, die we toen kregen, voor de achttienhonderd men sen die toen hun leven moesten geven om ons te overtuigen van het feit, dat onze strijd tegen de zee een strijd zon der einde en een nationale zaak is'" H* alles bijeengenomen, nogal Op vrijwel dezelfde dag als die waar op „Land en Water" verscheen met zijn kritische verzuchting over het rampmonument, verscheen Eko- nomisch-Stat:stische Berichten met een samenvatting van een 'ook eiders reeds gesignaleerde brochure, die in Duits land verscheen over „de Hollandse koopman". Eén zin uit deze samenvat ting hebben wij hier overgeschreven: „Enkele andere eigenschappen, die voor de Nederlandse koopman typerend wor den geacht, zijn een mindere mate van uiterlijke emotionaliteit, een nauwkeurig rekenen tot in centen tegenover een Duitse royaliteit bij kleine bedragen, en weinig sympathie voor zakengc-schen- Eigenschappan van de Nederlandse koopman? Het lijkt er eerder op, dat het hier om nationale karaktertrekken gaat. Het gebrek aan uiterlijke emo tionaliteit en ons nauwkeurig rekenen, doet ons nogal zuinig zijn met monu menten. uiterljjke kenmerken van emo tie: zij zijn bovendien over het alge meen voor Nederlandse begrippen nogal kostbaar. We letten liever" op'de klein tjes. Maar alle afstand van'emotie en alle neiging tol pietepeuterig rekenen kunnen de ereschuld jegens de spon tane en vaak overmatig-gulie gevers uit 1953 niet inlossen. Dat zullen we toch wel moeten beseffen. En daarom; er behoort op dit stuk zaken eindelijk eens iets te gebeuren. Mocht evenwel de regering van plan zijn een eventueel monument te bouwen bij de voleinding van de Deltawerken - - een op zichzelf niet onsympathiek idee laat zij het dan nu reeds zeggen, laat zij haar plan nen ontvouwen, iaat zij in d:t opzicht activiteiten ontwikkelen. Mocht zij ech ter blijven zwijgen, dan zal er elders gesproken moeten worden- hier móet nu eens iets aan gedaan worden. Wij vragen er met klem om, zowel bij re gering als bij de volks vertegenwoordi ging.^De woorden, door minister Algera in 1954 tot buitenlandse journalisten ge sproken, hielden een belofte in. Een be- De lT-jarlge Antonio Terranova In Aosta j (Noord-Italië). wiens oor in een gevecht met een onbekende man werd afgebeten. I kreeg het later netjes teruggestuurd in het ziekenhuis waarin hij was opgenomen. Het 1 oor was zorgvuldig in een zakdoek gewik keld. De dokters hebben het er toen maar weer aangenaaid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1