K5 B 0 (A lil U 1 T punt uit! Neem Statenvoorstel over de nieuwe voor het Veerse Meer re geling ZUID-BEVELAND AGENDA LANDSTEINERHERINNERINGEN VOOR G0ESE BLOEDDONORS „DE DUIVEL EN DE 10 GEBODEN' ZES SCHETSEN VAN DUVIVIER KABOUTERS" JUICHTEN VOOR BRUIDJE IN KATTENDIJKE VRIJDAG 6 MAART 1964 WISSEL BEVELANDEN woourxk T Wensen en verlangens opgenomen Openbaar Voorts is thans bepaald, dat de vergade ringen van het algemeen bestuur open haar zullen zijn, met de mogelijkheid de deuren te sluiten volgens dezelfde regels als die van de gemeentewet. Ook is een betere regeling gegeven voor het geval, dat de stemmen staken. Ten aanzien van de wensen, die nog door de gemeentebesturen naar voren werden gebracht merken G.S. op. dat er enerzijds een streven bestaat het te vor men instituut zodanige bevoegdheden toe te kennen, dat het zijn taak breed en doeltreffend kan opzetten. Anderzijds valt er echter een zekere beduchtheid waar te nemen, dat door het afstaan van te grote bevoegdheden een stuk zelf standigheid verloren zal gaan. Dit dualisme is aanleiding geweest om de over te dragen respectievelijk te behouden bevoegdheden van de deelnemers nog eens opnieuw af te wegen en zeer zorgvuldig te doseren. Een moeilijk punt hierbij bleek het oude artikel 8 (thans 9) betreffende de uit voering van werken, rechtstreeks door Het Veerse Meer. In het eerste voorstel deelden G.S. mee, dat voor de uitvoering van die werken de instemming vereist zou zijn van alle deelnemers, die er aan zouden moeten meebetalen. Bevoegdheden van gemeenten zijn zorgvuldig afgewogen Ged. Staten van Zeeland hebben de staten voorgesteld akkoord te gaan met de nieuwe gemeenschappelijke regeling Het Veerse Meer, waarin wensen en verlangens zowel van de statenleden als van de deel nemende gemeenten zijn opgenomen, die de oude regeling niet be vatte. Zo zijn onder meer in de nieuwe regeling de bevoegdheden van de gemeenten zorgvuldig afgewogen; is er in de nieuwe regeling een dagelijks bestuur opgenomen en zullen de vergaderingen een open baar karakter dragen. Zoals bekend besloten de staten in hun vergadering van mei 1963, dat de pro vincie zal deelnemen aan Het Veerse Meer. waarin tevens ter behartiging van de belangen van de watersport en andere vormen van recreatie samen werken de gemeenten Arnemuiden. 's- Heer-Arendskerke, Kattendijke, Kort- fene, Veere, Vrouwenpolder, Wissen- erke en Wolphaartsdijk. In hun zomer vergadering hadden de staten enkele wensen en verlangens, waaraan G.S. be loofden tegemoet te zullen komen, voor dat de verschillende gemeenten tot vast stelling van de regeling zouden over gaan. „Gladgestreken" Het overleg met de gemeenten heeft er toe geleid, dat ook van de zijde van de gemeentebesturen bjj nader inzien een aantal wijzigingen werd voorgesteld. Dit overleg is, zo betogen G.S., zeer nuttig geweest, omdat daarbij gebleken is, dat onder de oppervlakte van een schijn baar volledige overeenstemming nog ver scheidene misverstanden en menings verschillen schuil gingen. „Wfl hebben de overtuiging, dat deze moeilijkheden thans zijn uitgesproken en opgelost", be togen de gedeputeerden, die van mening zijn, dat een aantal wrijvingspunten hiermee „gladgestreken" zjjn. Zo is dus in de gewijzigde regeling de suggestie van de staten om een dagelijks bestuur te vormen opgeno men. Tevens is de mogelijkheid ge opend om het voorzitterschap en het ondervoorzitterschap te laten bekle den door anderen dan de G.S.-leden. Op algemeen verlangen is hiertoe deze figuur gekozen, dat de voorzit ter en de ondervoorzitter uit het al gemeen bestuur door de gedeputeer den worden aangewezen. Vetorecht -- .etorecht gezien, dat een efficiënte werkzaamheid in de weg zou kunnen staan. Derhalve is thans een besluit met een meerderheid van tweederde van de uitgebrachte stemmen voorgeschreven. De noodzakelijkheid van voorafgaan de instemming is nu slechts beperkt tot de gemeenten, op het grondge bied waarvan het werk moet worden uitgevoerd. G.S. menen, dat de on tegenzeggelijke voordelen van deze gemakkelijker te bereiken besluit vorming ruimschoots opwegen tegen het nadeel, dat de provincie in de toekomst zou kunnen behoren tot de minderheid, die tegen de uitvoering en gezamenlijke bekostiging van be paald werk is. Dit betekent een verlichting van de eisen om tot het ondernemen van een project te kunnen besluiten. Aan de andere kant werd het gewenst geacht om de steun van de deelnemers bij de eerste voorbe reiding van eventuele plannen een wat zwaarder accent te geven. Daarom is bepaald, dat voor de vaststelling van het basisplan in plaats van een vol strekte meerderheid een meerderheid van eveneens tweederde vereist zal zijn. Hierbij wordt tevens de urgentiebepaling bij de uitvoering en de coördinatie ge noemd; ook hiervoor is een meerderheid van tweederde der stemmen vereist. Het basisplan krijgt hierdoor meer het ka rakter van een werkplan. Ontwerpen In deze gedachtengang past, dat Het Veerse Meer naast het verzamelen van gegevens en verstrekken van adviezen slechts tot taak heeft het ontwerpen van plannen van alge mene aard, terwijl in de oude rege ling gesproken werd van plannen zonder meer, waarbij dus gedacht had kunnen worden aan concrete plan nen. In dit verband moet ook gezien worden de wens om het aanstellen van perso neel of het vormen van een ambtelijk apparaat te binden aan een besluit, dat met tweederde van het aantal uitge brachte stemmen moet worden genomen. Voorts is tegemoet gekomen aan een verzoek van de polders en waterschap pen, die aan het Veerse Meer grenzen (de Brede Watering, Noord-Beveland en Walcheren) om een vertegenwoordiger te benoemen van de gezamenlijke be sturen daarvan. Hoewel het volledig deelnemen van waterschappen aan deze gemeenschappelijke regeling niet moge lijk is, meent het algemeen bestuur van Het Veerse Meer. dat het contact met de polders en waterschappen op deze wijze voorshands voldoende gewaarborgd J. L. de Jonge ten grave gedragen Donderdagmiddag is op de algemene be graafplaats te Wissenkerke de heer J. L. de Jonge, hoofdemployé van de tech nische dienst van de P.T.T. te Goes ten grave gedragen. De heer De Jonge was sinds 1961 aan de technische dienst te Goes verbonden. Hij overleed maandag op 57-jarige leeftijd in zijn woning te Wissenkerke. Aan de groeve sprak ir. J. C. T. Blankert, directeur van het te lefoondistrict te Breda. Er waren kran sen van het personeel van de technische dienst en van de oudercommissie van de openbare lagere school te Wissen kerke, waarvan de heer De Jonge vele jaren voorzitter is geweest. Ds. Dijk- meyer las psalm 23. Knutselt U graag Wij hebben prachtige mozaïekdozen. Het te vervaardigen model staat op de doos Op een genummerde, zelfklevende onderlaag kunt U de steentjes plakken. Prijzen vanaf ƒ4,95. Kom eens lcijke?i bij DE VEY MESTDAOH Bellamypark 45-58 VLISSINGEN Middelburg Chr. h.b.s.: Familieavond C. PB. C.BTB. CPJB. 19.30 uur Van Benthem en Jutting: Opening expositie Piet Bulthuis. 17 uur City- Kringverga dering Z LM, 13 30 uur Electro: Tele foon van een dode. 19 30 uur. 14 laar Vllsslngen Alhambra: Hercules tegen Odysseus, 20 uur. 14 laar Coneerlge bouw- Uitvoeripg door leden en adspi rantleden gymnastiekver Oranje-Nas sau, 1930 uur 1-lei Anker Bijeenkomst Souburg - De Zwaan Uitvoering korfbal vereniging Animo. 20 uur Zoulelande - De Rode Leeuw Ledenver gadering VVV Zoutelande-Biggekerke. 20 uur Goes Prins van Oranje- Nieuw Rotter dams Toneel met musical ..Kiss me K.-te'voor Z V U 20 uur Slot Osten- dc: Filmavond N C Reis V 20 uur Grand-Theater- Het bloed kruipt, 14 J 20 uur. Terneuzen Luxor: Lawrence ol Arabia, 20 uur. II Jaar Zlcrlkzee - Huis van Nassau iGraanbeurs): Jaarvergadering landbouwvereniging „V.Z O.S.", 19 30 uur. Hervormd vereni gingsgebouw BiJeenkomsi D E L 19 30 Slnt-Phlllpstand - De Druiventros- Bileen komst Rode Kruis, 19 uur Bergen op Zoom Luxor: Alleman, 20 uur. 14 Jaar. GRAVENPOLDER Raad 's-Gravenpolder komt dinsdag in vergadering bijeen De gemeenteraad van 's-Gravenpolder zal op dinsdag 10 maart om 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Op de. agenda komt onder meer voor een voorstel tot wijziging van de bebou- wingsvoorschriften „West-Voortrap- ltoek". Op aandrang van Gedeputeerde •Staten wordt voorgesteld te bepalen, dat de minimum-afstand van een woning tot de zijwaartse perceelsgrens twee me ter moet worden en dat de ruimte tus sen achtergevels van de woning en de gevel van een vrijstaand schuurtje min stens 3 meter dient te zjjn. Voorts vragen burgemeester en wethou ders het in 1962 verleende kasgeldkre diet van 50.000 te verhogen tot een bedrag van 80.000, zulks ter financie ring van enkele aankopen in het uitbrei dingsplan. Ook aan de raad van deze gemeente wordt gevraagd een bijdrage in de kos ten van verbetering van de Vierwegen te verlenen. Deze bijdrage is berekend op 3990. Burgemeester en wethou ders zien de harde noodzaak van deze verbetering in en achten het in het be lang van de streek, dat zij tot stand komt. Zij stellen dan ook voor de bijdra ge te verlenen. Voorts hebben burgemeester en wethou ders overeenstemming bereikt met het burgerlijk armbestuur en de heer M. J, de Koster over de aankoop van enkele percelen bouwland en boomgaard. Deze percelen zijn gelegen in het uitbreidings- Slan „West-Voortraphoek". ielaas is nog steeas geen goedkeuring verkregen op de in de vergadering van 23 september o.l.l. vastgestelde verkoop prijzen van het bouwterrein in het uit breidingsplan ..Nazareth-Schoolstraat". Eerst op 14 februari 1.1. is bericht van Gedeputeerde Staten ontvangen, dat de opgezette berekening moet worden her zien. Burgemeester en wethouders spre ken er hun teleurstelling over uit, dat dit antwoord zo lang is uitgebleven. Ge deeltelijk gevolg gevend aan de geuite verlangens is een nieuwe berekening ge maakt. Daarbij is de bouwdiepte van de percelen gebracht van 35 op 30 meter, welke laatste maat ook elders wordt aangehouden. Hierdoor wordt de aan de straat liggende grond hoger in prijs, doch omvat een perceel meer achter liggende grond voor een lagere prijs. De opzet heeft als gevolg dat de prijs voor de grond aan de Dorpsstraat 12, aan de Kerkhockstraat, Schoolstraat- Naza reth 1.1 per vierkante meter en de achter de lijn van 30 meter gelegen grond 2 per vierkante meter zal die nen te worden. De raad wordt voorge steld deze prijzen vast te stellen. Tevens komen nog in behandeling voor stellen tot vaststelling van onderwijsbe- dragen. verkoop van bouwterreinen, wijziging IZA-regeling en benoeming van een lid van het burgerlijk armbe stuur. YERSEKF. Spaarnieuws Bij de rijkspostspaarbank te Yerseke is In de maand februari 32.060,57 inge legd en IS 172.03 uitbetaald. Bij ^de rijkspostspaarbank te Kruiningen is 13.817,14 ingelegd en 6982,50 uitbe taald. OVEZANDE Gidsengroep bakt wafels Aanstaande zaterdagmiddag zullen inwoners van Ovezande in de gelegen heid worden gesteld de „bakkunst" van de gidsen te beoordelen. De Gidsengroep St. Agnes gaat namelijk onder leiding van mejuffrouw A. M. v. Loenhouc. voor de eerste keer 1200 wafels bakken. Huis aan huis zullen de wafels worden peerbenodigdheden. KAPELLE „Vrije boer" sprak in De Zwaan Het Tweede-Kamerlid van de Boeren partij, de heer E. J. Harmsen, heeft dinsdagavond op zijn toernee voor Z.- Beveland een bezoek gebracht aan Ka- pelle, waar hij des avonds in hotel „De Zwaan" een lezing hield. De vergade ring werd naar schatting door 130 men sen bijgewoond. Een inleidend woord werd gesproken door de heer G. Rie- mens uit SchoondQke. Na afloop van de lezing werden er diverse vragen steld over onderwerpen van uiteei pende aard. Algemene vergadering tuinbouwvereniging De tuinbouwvereniging „Kapeile" hield onder voorzitterschap van de heer A. de Schipper in het verenigingsgebouw „Obadjahaar algemene vergadering Door de. voorzitter werd medegedeeld dat de aankopen naar bevrediging heb ben plaatsgevonden. De animo van te lerszijde voor uitzaai van dubbele prin- cessebonen is matig. Uit het overzicht van secretaris-pen ningmeester B. de Jager was te horen, dat het ledental vrijwel stabiel is ge bleven. Financieel kon het jaar met een batig saldo worden afgesloten. Bij de bestuursverkiezing werdén de heren P. Eversdijk Jaczn. én Joh. v. Leeuwen herkozen. Namens de kascontrolecom missie bracht de heer J. M. Zuidweg verslag uit. Tot nieuw lid van deze commissie werd de heer M. Hoogeste- ger Czn. benoemd. Besloten werd ook dit jaar een subsidie van 25 te geven aan kleinfruitteeltproeftuin te Kapeile. Na afloop van de huishoudelijke zaken werd er onderling van gedachten gewis seld over de bedrijfsvoering. Er was voor de vergadering een matige op komst. 's-HEER-ARENDSKERKE Schoorsteenbrand in kiem gesmoord Woensdagmorgen omstreeks half tien ontstond in de woning van de heer P. de R. aan de Oude Rijksweg te 's-Heer- Arendskerke een begin van schoorsteen brand. De door de bewoners gealarmeer de brandweer bluste het brandende roet met een ramoneur. De schade bleef be perkt tot roetaanslag in de huiskamer. KRARRENDUKE Afscheid korps luchtwachtdienst In verband met een besluit van de mi nister van defensie de luchtwachtgroep Breda op te heffen, nam men dezer da gen in zaal „De Koophandel" afscheid van het Korps Luchtwachtdienst te Krabbendijke. Als gevolg van dit besluit zal met ingang van 1 april 1964 de luchtwachtgroep zijn opgeheven. De commandant van de luchtwachtgroep 3, district Breda, majoor G. W. Gascard, sprak de groep toe en dankte hen voor de meer dan 10 jaar trouwe dienst. Wethouder G. van Velzen sprak een woord van dank namens het gemeente bestuur en speldde de plaatselijke com mandant, de heer M. Griep, de medaille van verdienste op. Aan de leden van de groep werd een oorkonde uitgereikt. LAATSTE NIEUWS BRITSE MILITAIREN OPENDEN VUUR OP CYPRUS Britse militairen op Cyprus heb ben donderdagavond voor de eer ste maal het vuur geopend om Grieks-Cyprische schoolkinderen tegen Turkse Cyprioten te be schermen, zo heeft een Britse woordvoerder meegedeeld. Twee soldaten losten ongeveer 20 scho ten. Eindles cursus ziektebestrijding fruitteelt Uitreiking in ambachtsschool In 1943 hooguit 15 transfusies, nu 600 HOEDEKENSKERKE Spaarbank Hoedekenskerke Bij de stichting spaarbank der coöp. boerenleenbank „Hoedckcnskerke c.a." te Hoedekenskerke, 1b In de maand fe bruari 1964 gestort een bedrag van eQ jn maand terug- In 1 (Hond. P Poortvliet, M. J Priester. M. QuskkeUar. J. M. de Rc«J. D Reman. A. A. van Rlet-Nonnekes. P G. Hljn. C. W Saa- mAn. J. A Salome. J Sandcc. A J Schip per. J. de Schipper. A. J. Schoe. J Serier, A. Servaas. J Sinke. H Slabbekoom. M. C Nauwelijks de helft van de bijna hon- 'SUT**? I derd donors, die slch In Co.» vijfmaal ™«,ry' T'"«- c„ verdienstelljk hebben gnniukt vSor de P f ,Y,^^ X van hel Neder- I 1 VUnmr. P Vla J Vlaer-V-rll»- landsche Roode Kruis was woensdag-öe- G van llct- N Vftn der Waa- R %'an d*"r avond in de Ambachtsschool aan de j Wal- z d<? Wee-Brouwer. P J. ttessel. L J. I Bergweg present om de zogenaamde j Wondergem. A. Zonneveld. J. van Zweeden-1 Landsteinerpenning in ontvangst te ne- Looyse. men. De voorzitter van de afdeling, de heer A. J. van Heel, zal er nog heel wat moeten nazenden. Voor de „bloed gevers", die er wel waren was het als februari 1964 bedraagt 6.842.1 Aantal nieuwe spaarders in de februari 12. v ROOK NIETi wMEENKPEliETS' Verkrijgbaar bij de betere drogUi dijke werd de eindles gehouden van de komst ziektebestrljdingscursus voor de fruit- teelt, welke in het afgelopen wintersei zoen werd gegeven door de heer C. G. Ruissen. Op deze avond gaf de heer Mandersloot van de rijkstulnbouwvoorilchtingsdienst uiteenzetting over de onkruiabestrij- kans om kennis te maken met de do nors, die men doorgaans alleen maar in de kaartenbak ontmoet en met een bloedgroep markeert. Er was bij de uitreiking van de Land- steinerherinneringen één bijzondere on ding in de fruitteelt, toegelicht met dia's, derscheiding: een plaquette voor de heer De heer C. L. de Wilde sprak namens w F. van Riet te Goes, die vijftien maal de inspectie van het lanbouwonderwijs. als donor voor een bloedtransfusie was Burgemeester L Cnosse sprak de leer- opgetreden. Het grote aantal deed de lingen toe en deelde aan de volgende heer Van Heel n°S een vergelijking trek- r ken met vroeger „Toen ik in 1943 het secretariaat van het Rode Kruis in dit gewest overnam was het erg druk als er vijftien transfusies in een jaar voor kwamen. Nu zijn het er 500 tot 600". geslaagden de getuigschriften uit: Blok en A. de Jonge te Kruiningen; J. Minnaard. J. Kaan. A. Koster, C. Kriekaard. G. van Noorden, M. Neels, P. Oosterlee, K. Overbeeke en A. C. Stevense, te Krabbendijke: A. Weststra- te en J. Weststrate te Waarde; C. G. Lobbezoo te Rilland-Bath; A. J. C. Ver- schuure te Yerseke en J. Waterman te Aan de leerling A. de Jonge werd voor zijn goede prestatie het boekje „Voe- dine-szipkten in frnito-pwaccpn'- fruitgewassen" uitge- dingsziekten reikt. De avond werd besloten met het verto nen van dia's door de heer De Wilde over vruchtmisvorming bij de fruitteelt en beelden van de Keukenhof. WAARDE Kerkconcert nsdas kerk den gegeven. Dit is voorlopig het laats te concert, dat gegeven wordt door het Zuidbevelands Dubbelkwartet. Het zal isalmen van Goudimel, een motet van Dressier en koralen van Vulpius en Crüger uitvoeren. Voorts zullen twee so listen, leden uit het ensemble, hun me dewerking verlenen, t.w. mevrouw M. de Smit, alt en Paula Paauwe, sopraan. Op hot orgel zal Daan Manneke werken van T Bach uitvoeren. Burgerlijke stand KRUININGEN Bevallen: C. Boone-Visscher z. J. C. Bal- Schipper d. T Ket-Kruk d. M. J. Slabbe- koorn-Saaman z N. Openeer-van Lande- ghem z M. P. Salomé-Poleij d. J. N. Mol- hoek-Weststrate d. Ondertrouwd: C. de Schipper 21 J. en M. M. Meijer 20 j. Getrouwd: J L. Zoetewei 24 J. en J. C. Bruinshoofd 18 J. Overleden: L. van de Velde 90 j. wed v. J. Berge. P. M. Hamelynck 80 j. WEMEL1 Bevallen: J. van Hekke-Kodde z. Overleden: W. Suurlant 64 j. e.v N. de Mul 71 J. e.v. J. Lokerse. Er is voor het verkrijgen van de pen ningen en plaquettes sinds vorig jaar ook eeD ander systeem ingevoerd! De donors behoeven geen zegels meer te plakken en kaarten in te wisselen voor elke transfusie. Hun activiteiten worden administratief bijgehouden. De heer Van Heel deed nog een ernstig beroep op de donors om toch vooral op de keuringsavonden te verschijnen, omdat nu eenmaal voorschrift is, dat men voor een transfusie minder dan een half jaar terug gekeurd moet zjjn. De avond werd nog gevuld met een film vertoning over het Rode-Kruisschip „Henri Dunant" en het „Henri Dunant- huis". De namen van de donors, die een pla quette of een penning ontvingen zijn: Landsteinerplaquettc voor W. F. van Riet te Landstelnerpennlngen voor: S. Adriaenssens, M de Blaey-Decs, D K. Blok-Wondergem, mej. G- C, M Bookelaar, C. H. Boone, Boone-Barends. me; X' van Boven, J. op den Brouw. M J de Bruine, me;. A. T lijn, M M. Cappon-Willeboer. mej. A. Cardon, H_ J Coppoolse. H. J. Daane, E n Dalen. M. van Doorn, J van den Dries. Dijkgraaf, J Elsman-Meertens. J Everse, J Geense. J L. de Glopper, J. Goudzwaard- Haveren, A. J Haringman-Swerme, me- iw J. van der Have. J D Heesen. C. A. Hermes, A F R van Hese. mej. M. W. A. Heukeshoven. C J Heijboer. G J. Holle- stelle. mej J Jansen. L. Jobse, A. Joosse, C. Jopse, A Kamphuis, E. Karelse-van V" legen. W Ketting, G van der Knaap. Koole. B Koppejan-Vos. P J. C Korstanje, der Kuvl. G. J van der Kuyl, A. Lantsheer-den Herder. C. H de Leeuw. A. Maas-Gillisse, J P Maat, P S. Marinussen, C P van der Meel, M Meyboom. J. Meijer- Liere, M F M Michielsen, A D Moel- ker, W de Munck, G Murre. C. J van Nïeu- wenhuyse, J. Oreel, J. B. M. Polfliet-de FILMS IN ZEELAND Goed vakwerk met juiste bezetting en zonder trucs De nouvelle vague-regisseurs met hun allen hebben de oude rot van het film vak Julien Duvivier nooit klein kunnen krijgen. Duvivier. de ontwikkelde, zacht moedige schepper van karakterfilms be wijst zjjn vitaliteit steeds opnieuw in Juiste man (of vrouw) op de juiste plaats is een eerste gebod bij Julien Duvivier. Een spannende thriller wordt ver toond in Electro (Middelburg): „Tele foon van een dode" met Stanley Ba ker. Peter Cushing en Mai Zetterling. Spionage, vervalsing en speurwerk vormen de inhoud van deze film, die speelt ln het na-oorlogse Duitsland, waarover nog steeds de schaduw van het nazi-verleden hangt We graven %vat verder in de historie Alhambra (Vlissingenl, waar Hercu les tegen Odysseus" in het strijdperk werkstukken, die volkomen eun stempel lreedt £TiooMrotlen Georcts Mar- van doorwrocht vakwerk drasen. tilms-i cha, en Mlctael d,e technisch en arl.s .ek teer jaal lijn., Hp, bl„d k„lpl- Grand (Go„, ls hc, Zijn oeuvre omvat al meer dan v»flls[ verhaiI van ecn ,amiu„dr„„, 0|> een stuks, stuk stuk films van niveau nog steeds weet hü de aandacht te trekken, niet met stunts of geruchtma kende technische trucs, maar met gede gen werk. dat inhoud heeft en daarbij door en door Frans is. Pacific-eiland, waarin het rassenver schil het voornaamste probleem vormt. Charlton Heston zien we als de auto cratische plantagebezitter Richard How- land. Yette Mimieux als zijn eigenzin nige zuster Sloan en France Nuyen als In City (Middelburg) verschijnt thans;Howlands half-Chinese vriendin Mei een fraai voorbeeld van Duviviers kun- Chen. Een boeiend epos van haat en nen, zijn zesenvijftigste film: „De dui-,hefde. vel en de tien geboden". In deze rolprent „v„|„,de progrzmm. wordt vol bracht Duvivier zes korle filmpjes sa- !enu,akl m,t Luxor (VII- men, die alle hetzelfde motief hebben, d, ,„k. rij zijn gebaseerd op de tien geboden k,r ans Peggie Caslle al, een Het gaal bij Duvivier vooral om de mens. |r| d|, b„r „.„„„je „„t. De Hij besteedt grote aandacht aan de uit- mak„ va„ de„ tom,aa. werking van de karakters en zijn rolbe zettingen getuigen van een nauwgezette keus. In „De duivel en de tien geboden" zien we dan ook veie groten uit de Franse filmwereld: Michel Simon als een oude Bruggenaar, Lucien Baroux als bisschop, Francoise Arnoul als een to neelschrijversvrouwtje, en voorts Mei Ferrer, Charles Aznavour, Lino Ven tura, Fernandel, Alain Delon, Danielle Darrieux en Madeleine Robinson. ■IFINKENSZAND Jongen brak pols bij val van hooimijt Toen hij met enige vriendjes in een schuur speelde is de zevenjarige A de Jonge uit Heinkenszand van een hooi mijt gevallen. Hij kwam daarbij zo on gelukkig terecht, dat hij zijn pols op twee plaatsen brak. Dokter A. J. Zonne- vijlle uit 's-Heer-Arendskerke, die de eerste hulp verleende, achtte overbren gen naar het ziekenhuis te Goes noodza kelijk. Na behandeld te zijn, kon de knaap huiswaarts keren. GEERSDIJK „School met de Bijbel" hield ouderavond 'n het „Drentehuis" te Geersdiik, were dezer dagen de jaarlijkse ouderavond van de „School met de Bijbel" gehou den. Nadat de voorzitter, de heer P. L. Dees, een openingswoord gesproken had. zongen de leerlingen van de hoogste klassen. De leerlingen van de lagere klassen droegen gedichtjes voor. In de pauze hadden de ouders de gele genheid, het werk van de leerlingen en de nieuwe leermiddelen te bezichtigen. Het hoofd der school, de heer J. C. Kou- wer, hield vervolgens een inleiding over „Problemen van het links-zijn" en ver toonde dia's over het Deltaplan. WEMELDINGE Coöp. Boerenleenbank Bij de coöp. boerenleenbank te Wemel- dinge werd in de maand februari aan spaargelden gestort tot een bedrag van 186.284,10 en terugbetaald tot een bedrag van 97.537.27 Het saldo aan 't eind der maand bedroeg 4.815.697,75. Er werden 12 nieuwe boekjes uitgereikt. N.C.V.B. Wemeldinge bijeen De maandelijkse bijeenkomst van de afd. Wemeldinge van de N.C.V.B. werd gehouden onder presidium van mevr. Philipse-Aarnoudse. Na het huishoude lijke gedeelte sprak ds. Van Cruiningen van Kloetinge over de protestantse kloostergemeente te Taize in Frankrijk Ook vertoonde spreker hier dia's over en J kon men per grammofoonplaat een kerkdienst bijwonen. Bij de bestuurs verkiezing werden gekozen de dames Florusse-BIankenburg en Ruissen- v. d. Boogerd. In de plaats van de dames Groendijk-Nienhuis en Zuyddijk-Domini- cus, die beiden niet herkiesbaar waren. Marktberichten VEILING SINT-ANNALAND. Uien middel 1356, bonken U56. drielingen 905. picklers 1160. stek 160. Aanvoer 22 ton. MARKTBERICHT BARNEVELD Coöperatieve Veluwse ElervelUng Ede. Wee kaanvoor ca. 1.200.000 stuks, waarvan 453 205 tn veiling werden gebracht Handel redelijk Prijzen In t per 100 stulcs Eieren van 51-55 gram 10.51—11.29. 56-60 gram 1088—11-80. 60-63 gram 11.52—1230, 63-66 gram 12.27— 12-70. Eiervelllng S B E Aanvoer 583 930 stuks, handc' redelijk Prij zen (in 1 per 100 etukt) Eieren vaD 36-48 gram 6.319 33. 52-60 gram 1091—11 82. 60-72 gram 113713.76. Eendeëleren: 67-69 gram 10.C—30.15, 69-70 gram 10.39—10.20. Eiermarkt Barneveld. plm. 1.950 000 stuks, handel vlug. Pr5zen (in f per 100 stuks) Eieren van 55-65 gram 11.20—12.60. alg. prijs 12.05. kg. prijs 1.96 op basis 6114 gram. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Bonken 12 25. middel 40-70 12.25—1232. drie- ingen 8 50. picklers 11.81 Aanvoer 35 ton. Aardappelen: Bintje 8.40. bonken "3301230. Aanvoer 20 ton. EIERNOTE RINGEN. Eiernoteringen van ue coöp Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 5 maart 1964 Prijsklas 0 16 ct, ld. I 15 ct-, ld 2 14 CU ld. 3 13 ct-, ld. 4 12 ct„ 5 10 ct- VEILING BERGEN OP ZOOM. maart Sav kool 2472 Spruiten 26176. Prei 4464 Kasspinazic 128 Rode kool 7 Witte kool 12—17 Gele kool 49 Witlof —78 Was peen 1535 Schorseneren 2040. ina-han 2255 Golden Delicious 10—75. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1452 kg. 239354. Schar aanvoer 95 kg Bot aanvoer 51 kg. Jaarfeest meisjesclub iet jeugdgebouw te Wemeldinge hield Ned. herv meisjesclub. gecombineerd In vrolijke groen-rood-gele kabouter-1 kleuterschool meer. Die moest in sep- pakjes gestoken, met puntmutsjes op en tember 1958 worden opgeheven, omdat witte fantasieringbaardjes om de snoet-1 het aantal leerhngetjes beneden de twin- jes stonden de kleuters van de „be-jtig zakte Maar Kattendijke liet het e; waarschool" in Kattendijke donderdag-j niet bij zitten. Het dom „zette de klok middag ais een erehaag voor het poortje; bewust terug' naar de tijd van de be naar de hervormde kerk. Onder hun waarscholen Op 1 mei 1959 kwam mei boogjes door stapte een bruidspaar naar binnen: „juf" B. K. Dalebout en de man tegen wie ze een half urutje eerder in het raadhuis te Wilhclminadorp voor de ambtenaar van de burgerlijke stand „ja" had gezegd, Iz. C. Goeman uit 's-Heer- Abtskerke. Bijna vijf jaar heeft mej. Dalebout de kleintjes van Kattendijke onder haar hoede gehad. In de bewaarschool. Ja zeker, dat antieke woord is in het kleine dorp aan de Oosterschelde achter Goes nog „officieel" van kracht. Want Katten dijke heeft eveneens „officieel" geenl Dalebout de kinderen in het vereni gingsgebouw „Blokhuis" dagelijks opvan gen en nuttig bezighouden Tot groot plezier van de Kattendük- se moeders. Er waren altijd nog zestien of zeventien kleuters vooi schooltje te vinden. Sinds kort heeft de „bewaarschool" een dieptepunt be reikt: er zijn er nog maar twaalf. En nu gaat „juf" Dalebout ook nog weg. Met het huwelijksschuitje. Het drukte de stemming wei een beetje gistermiddag... (Foto P.Z.C.) In het de Ne< met de jongensvereniging! feest. Na de jaarverslagen bestond het j programma uit een Schimmenspel en j voordrachten. De hoofdschotel vormde het toneelstuk „Welkom Binnen". Beide avonden was de zaal geheel bezet. Het toneelstuk werd op voortreffelijke wijze voor het voetlicht gebracht. Door een noodlottig on geval werd van ons weggenomen, op de Leeftijd van 24 jaar, onze geliefde zoon. broer, zwager, oom en verloofde FRED G. J. VAN DER VVOIJDE. Retranchement: J. M. v. d. Woude van Hoorn Oostburg: A. A. W. v, d. Woude. H M v. d. Woude van Kerkvoort Majo. An ja. Tubbergen: A. W. J. v. d. Woude. Sluis A. de Potter (verloofde). Fam. de Potter. De begrafenis vindt plaats op 7 maart a-s.. des namiddags 3 uur op de algemene be graafplaats te Retran chement. Heden is plotseling van ons weggenomen onze lieve moeder, behuwd en grootmoeder ANNA VIS-VAN HEEMST, weduwe van Adriaan David Blanker, m de ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam. C. W. Blanker. Goes, 5 maart 1964. Opril Beestenmarkt 2. De begrafenis zal plaatsvinden op 9 maart as op de algemene begraafplaats te Goes. Vertrek Opril Beestenmarkt 2 te 14-00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13