Amsterdamse Benrs Klanken uit de ether De parelvisser van Baarland PILOOT STORM onlvoerd in de stratosfeer /Levend @eg zaven Waar zijn onze schepen VRUDAG 6 MAART 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Eindelijk meenden we er een gevonden te hebben. Het heeft wel ontzettend lang geduurd, maar „De Gids" uit Lei den wees ons de weg. Deze uitgeverij heeft onlangs een beroepentelefoonboek voor Walcheren, Noord- en Zuid-Beve land uitgegeven. Dat was onze wegwij zer.. Op naar Baarland. Daar zou vol gens deze gids een visser wonen, zoals er niet veel zullen zijn in Nederland. Ooewel we in Zeeland hier en daar toch wel een enkel loos vissertje hebben, misten we iets. Het assortiment was niet compleet. We hebben garnalen vissers, fuikenlichters, haringvissers, zondagsvis sers en af en toe loopt er nog weieens een wanhopige botvanger rond. Maar parelvis sers Probeert U maar eens een parelvis ser te vinden in Zeeland. „De Gids" dacht dat wel te kunnen, zij het dan met mede werking van de P.T.T. Het staat er echt: M Parclvlsseis 284 P-tJis, M„ Zuiddflit 3, Baarland P- Parfumerieën 3087 Abrahams®. Fa. Wed. P., Vlsr Maar hce jammer, dat de heer Rijk er zelf nog niets van wist. De heer Rijk dacht, dat hij landbouwer was. We hebben geprobeerd dit mis verstand snel uit de weg te ruimen. Het slaat ten slotte in het beroepentelefoonboek. Maar ten slotte heeft de heer Rijk ons overtuigd, Hij is geen parelvisser. Hij had er zelfs nog geen om scholingscursus voor aangevraagd en hij is geen lid van het Parelgenootschap. Ach, van de samenstellers van de beroepen- telefoongids is het wel begrijpelijk. In de ge wone telefoongids staat: JSSPa i' SS SCHIPPER L J, Lamfc, Stttmsafitsfiw 4 213: Wosttforcse* I3 23 iSPOORWFiïPM Mv. «erv 4» IUJ-JSS ding gevende afkorting van „Parelvisserij". Toen we dit hoorden was het ons nog niet geheel dui delijk: in gedachten zagen we al in de vijver achter het huis van de familie Rijk een aantal Baarlandse jongelingen parels vissen. Maar nee, daar heb je naar wij uit doorgaans zeer be voegde bron vernemen over het algemeen zout water voor nodig. De boerderij van de heer Rijk heet „Parelvis- 'serïj". Vandaar het nieuwe beroep van de heer Rijk. Hij moest er nog wel aan wennen. Want toen we hem voorstelden voor onze foto graaf eens een duik te nemen en dan liefst met een fijn pareltje boven te komen, schrok hij terug. De boeren hebben af en toe alle reden tot klach ten en verwijten. Maar ook hier bleek weer. dat een boer een boer is. Gehecht aan zijn land en aan zijn werk. Het water vermocht wsiiwm tot zyr hem niet zo te bekoren, dat hjj er zijn oude beroep voor zou opgeven. Maar Jioe de boerderij varl de heer Rijk aan de naam ..Parelvisserij", komt is vooralsnog een raadsel. De heer Rijk zelf heeft het nooit uitge zocht. Hij kan echter wel vertellen, dat reeds ver voor zijn tijd de boerderij deze naam droeg. DE HEER M. RIJK ..toch liever boer... Ook een expert op het gebied van Zeeuwse boer derijen kon de naam, die op de palen aan het begin van de oprijlaan staat geschilderd, niet verklaren. Volgens onze zegsman zou de naam misschien afkomstig kunnen zijn van een wed denschap of door een grap van een toenmalige eigenaar. Maar hij kon niets met zekerheid zeg gen. Maar wie weet. Achter de boerderij van de heer Rijk ligt een vijver 2652. „Nog steeds zeer laag hangend door onze enorme last aan benzine lieten wij Ford Hamilton en de vele wuivende mensjes achter ons. Over het water van de Narrows en de Up per Eay van New Yorks haven droe gen de twee 400 pk Libertymotoren ons naar Eedloe's Island, waar ik de machine een ererondje om het vrij heidsbeeld liet draaien. Op de dekken der Oceaanschepen, ferries en ple zierboten, die beneden ons smalle wit te schuimstrepen door het donkere water van de Hudson rivier trokken, kon je de mensen geagiteerd zien rondlopen en omhoog wijzen. Een vliegtuig was in die dagen nog iets bijzonders en al l(jkt dat nu een beetje gek, maar onze tweedekker met zijn op pervlak van meer dan 100 vierkante meter en een spanwijdte van 22 meter was voor de mensen toen een even fantastisch gezicht als de nieuwste straalverkeerstoestellen tegenwoordig van ons. Boven het Businesscentrum van Manhattan lie ten wij een lading strooibiljetten los, waarin de merites van Dave Allisons krant werden gepre- KLEURLOOS Veel kleur heeft de markt gistermiddag niet te zien gegeven voor wat de «temming be treft van de internationale waarden De omzetten ln alle hoeken van de hoofdfond sen waren zeer gering Alleen Hoogovens deden van zich «preken door ruim drie pun ten hoger te openen op 617. waarna 618 werd gedaan. Enig aanbod, dat grif werd opgenomen, veroorzaakte toch nog een lich te daling lot 615. Op 12 maart zal het Hoog- ovenconcem het dividend over 1963 bekend maken. Er werd reed* een Interimdividend van zes procent uitgekeerd. Het totale divi dend over 1962 bedroeg 20 procent fn con tanten. De beurs wacht met de nodige span ning het slotdividend van Hoogovens af. Kon. Olie, waarvan donderdag nabeur* de cijfers over 1963 bekend zullen worden ge maakt. opende 60 cent hoger op 156S0. Gering aanbod en gebrek aan kooplust deed de prlj* teruglopen tot f 155.70. Philips daalde van 148.20 tot f 14730. tegen woens dag als Blotprijs 148.30. Unitevere konden zich vrij goed handhaven op 142-30 AKU had van winstnemingen te lijden waardoor dit fonds circa drie punten verloor bij een koers van 523%. Alles bij elkaar een luste loze markt. Internationaal kon de arbitrage L praktisch niet tot zaken komen. In Wallstreet viel woensdag niet veel te beleven, zodat er I van die zijde totaal geen stimulans uitging voor het Damrak. De Westduitae beurzen goven gisteren geringe koersverliezen te zien. Gedurende de gehele beursduur bleef de handel In de hoofdfondsen minimaal. Ook In de overige afdelingen viel bitter wei nig te beleven. Bij gebrek aan kooplust was de stemming in de scheepvaartsector aan de zwakke kant met koersverliezen van één tot twee punten. Ook de leidende cultures In de markt. De slaats- Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10 O—: 334%: Parijs 7: 7.23%—734%: F 9082%: Stockho ZUrich 8333% 5782%—87.97% S2 IC 62.21».»; 50 43%: Wener Usiaboo 12 57% fone irkl gaf weder illend vast ln de markt liggen hier ite 5 procent obligaties Bank voor se Gemeenten, die op 101% tot s bereid met Ethiopië onderhan- e openen om het grensgeschil tus- landen te regelen. Wanneer dé i van genoemde tanden het met innen gaan vinden, kan dit een zijn voor de aandelen HVA. die van de gerezen grensgeschillen malie en Ethiopië, een vrij forse van aandeleo Homburg op. gistermiddag op 560 gea en de dag d^i ln Homburg bedroeg naai 30000 Lager werdei. delen van de Exploitatie M. veningeri Hiertegenover Breda Machines hoger geaC ANP—CBS BEL'KSI Verklaring: i gedaan en bieden; I Ingen valt de koei b bieden: I I" stijging I A ex dividend: '47 3% '51 3% '48 3% '50 3% H.V.A. A-K U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie Sc: HAL. K.L.M. K.N.SM. Kon Paketv. St. Mij. Ned. Niev Goud. v Ommeren Rott. LI. Schv. Unie Industrie e Alb. Heljn Am. droogd. Berg. Jurg. Berk Pat. Blaauwh. Bijcnk. Calvé Centr. Sulk. Fokker v. Gelder Gist «p v. d. Heem Heineken Internat. K N- Papier K. Zout Muller Ned. Dok Ned. kab. 119V. 286% 143% Schelde KE Schokbet. Scholten F Stokvis Vergd Blik Vergd. Mach. Vrcdest. Wilton Zwanenb. Interunle Robeco Valeurop Am. Enka Am mot. Am Tel. Anaconda Beth. St. Qt. Serv. Amerik sand. I Curt Wr. i Du Pont Gen Electr Gen Mot Int. Nick. Kennecott Nat Can. Rep Steel Shell Oil Stud Pack Tide Water U.S. Steel p: Alkmaar A'dam '56 II A'dam '56 III Eindh '54 Biisch '54 D Haag '52 I D. Haag '52 U R'dam '52 1 R'dam '52 n R'dam '57 zen. Daarna zette ik dwars over Jersy City koers naar het westen. De race met de klok was be gonnen." Feuilleton door Arnold Bennett 47 Toch voelde hij zich beter, hij voelde zich bedaarder en vriendelijker gestemd. Om een gevoel van wrok vol te houden en te blijven voeden, wanneer je vijf honderd pond in je zak hebt, in baar geld, is de moeilijkste opgave ter wéreld. EEN BEZOEK BI.J DE KLEERMAKER Langzamerhand werd hij door het lopen kalmer een doelloos, snel lopen, met een wilde uitdrukking in zijn ogen, die hem op de drukke trottoirs sneller en grondiger ruim baan verschafte, dan een vóórloper door zijn roepen had kun nen bereiken. En toen kwam hij onver wachts aan de Theemskade. De sche mering begon reeds te vallen over de schone rivier en het machtige verge zicht strekt zich geheimzinnig indruk wekkend voor hem uit, 'n schouwspel dat mensen, die minder poëtisch aange legd waren dan Priam Farll tot dich terlijke vervoering gebracht had. Grootse hotels, kantoren van miljonairs, regeringsgebouwen, gerechtshoven, de ontzaglijke bogen van de stations, de koepels der kerken, de parlementsge bouwen. verrezen als donkere gedaanten langs de bocht van de rivier, tegen de schemerige violetkleurige avondhemel. Verbazend grote trams gleden langs hem heen als glazen huizen, en rijtuigen schoten de trams en auto's voorbij. Spookachtige vaartuigen dreven snel stroomafwaarts en gleden in de gaten onder de bruggen, zoals een draad in het oog van een naald glijdt. Het was Londen 't bruisende rumoer van Lon den, het grootse, vorstelijke, keizerlijke Londen. En zie! vroeger dan het vroeg ste gcmeentelïcht ontstoken was schreef de hand van het Lot, een onzichbare hand, vurige letters op de muur van duisternis, die de tegenoverliggende oever begon te onttrekken aan het oog. En de letters zeiden dat Shiptons' thee de beste was. Toen wiste de hand die mededeling uit en schreef op een andere plek dat Mac- donnell's whisky de beste was; en zo wedijverden deze twee leerstellingen met elkaar ln afwisselende vurige letters on der de snel vallende duisternis. Er ver liepen vijf volle minuten, eer Priam tussen de twee beurtelings verschijnen de leerstellingen de hoge top zag van een gebouw, dat hem onbekend was. Het zag er onwezenlijk uit en was van een tere schoonheid in de avondscheme ring en daar hij dicht bij de Waterloo- brug was, verleidde zrjn drang naar schoonheid hem, om over te steken naar de zuidelijke Theemsoever. Nadat hij enige tijd gedwaald had in de omtrek van het Waterloo-station, ontdekte hij eindelijk het gebouw. Ja, 't was mooide toren bestond uit verschei dene gekleurde verdiepingen, die steeds smaller werden, totdat dé spits eindig de in een gevleugelde figuur. En mas sief. met een front van zuilen, van be neden was het gebouw breed en bo ven had het grote boogvensters. Twee kr ien staken haar armen uit van het in aanbouw zijnde gebouw, dat door een schutting omgeven was. Door deze smalle doorgang in de schutting was de gloed en het gesuis van een booglamp duidelijk waarneembaar Priam Farll keek schuchter naar bin nen. Het binnenste van het gebouw was reusachtig groot. Op een soort van plein was een groepje gespierde, harige man nen. wier vormen zich aftekenden tegen het verlichte rasterwerk van een steiger. dige man liep in gedachten verzonken naar de uitgang. Hij had een rol teken papier in zijn handen en een lang dik potlood in zijn mond. Hij was de man, die de dromen van de architect ver tolkte aan de dromerige Britse werk man. Zijn ervaringen in het leven had den de man wat ruw gemaakt. „Zeg eens", riep hij Priam toe, „wat kom jij hier voor de duivel doen?" „Wat ik voor de duivel kom doen?" herhaalde Priam. wiens achterdocht en strijdlust nog niet geheel verdwenen wa ren. „Ik wil alleen maar weten, voor de duivel, wat dit voor een gebouw is." De dikke man schrok even. Hij nam het potlood uit zqn mond en spuwde op de grond. „Dit is het nieuwe schilderijenmuseum, dat gebouwd wordt volgens het testa ment van een zekere Priam Farll. Ik (lacht, dat je dat wel zou weten." Priams' lippen trilden, hij kon nauwe lijks een uitroep bedwingen. „Zie je dat daar?" en wees op een boi Het bord zei: „Geen werkvolk nodig" De dikke man bekeek kritisch Priams' persoon, van zijn groenachtige hoed af. tot zijn uitgelopen, rimpelige laarzen. Priam ging weg, verstomd. Toen overweldigde hem weer de toorn. Hij zag de humor van het geval zeer goed in. maar het was niet de soort van humor, die iemand een schaterlach ont lokte. Hij was woedend en hij bezig de de taal der woede, nu niemand hem hoorde. Verdiept in zijn werk. zoals hij dat van ouds dikwijls geweest was, in de dagen, dat hij op het vasteland aan het werk was, had hij sinds lang geen couranten meer gelezen en, hoewel hij zijn schenking aan de natie niet verge ten had, was 't nooit bij hem opgekomen, dat zij vast vorm had gekregen in de ge daante van een bouwwerk. Hij was niet op de hoogte van hetgeen zijn neef Dun can gedaan had, om de naam van zijn geslacht te vereeuwigen. Hij was er door ontsteld. Hij overzag in een ogenblik de onverwachte gevolgen van een daad, die jaren geleden bedreven was, en de mogelijkheden overstelpten hem. Eéns jaren en jaren geleden, had hij, in een boze bui, enige regels op een stuk pa pier gezet en ze ondertekend in tegen woordigheid van getuigen. Daarna niets meer hoegenaamd niets geduren de twintig jaar! Het papier had gesla pen... en nu dit dit verbijsterende concrete gevolg, in het hart van Londen! Het was ongelooflijk. Het overschreed de grenzen van geoorloofde tovenarij. Zijn paleis, zijn museum! De vrucht van een kwade Luim! Hij was woedend. Evenals ieder ouder wordend kunstenaar, die iets bereikt heeft, wist hij beter dan wie ook dat er geen andere voldoening be staat. dan de voldoening, die ernstig werken verschaft. Hij wist beter dan elk ander dat rijkdom en roem VRIJDAG 6 MAART 1964 HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/fl. 12.00 Oud worden Jong blijven: mu zikale herinneringen. 12.30 Mededelin gen t.b.v, land- en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en instrumentaal sextet: stereofonische uitzendingen. 12.53 Grammofoon muziek eventueel actuali teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instru mentaal kwartet. 13.35 Lichte grammo- foonmuziek. 13.55 Grammofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gevarieerde grammofoonmuziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 De muziek der volkeren: muzikale lezing (5). 16.30 Zangrecital. 17.00 Voordracht 17.20 Moderne orkest muziek (gr.). 17.40 Licht instrumentaal kwintet. 1800 Amateursorkest. IS.20 Haite: programma voor de jeugd. 18.50 Regeringsuitzending: Bescherming Be volking. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Van horen zeggen en zingen. 19.15 Kerkorgelrecilal: klassieke muziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Klassieke gram mofoonmuziek. 20.00 Zingt ten hemel toe: Geestelijke liederen. 20.30 Prisma: gevarieerd programma. 21.30 Muziek voor miljoenen: klassieke muziek. 22.05 Commentaar of discussie. 22.15 Blok fluitrecital: oude muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: Internationale oriëntatie in kerk, zending en oecumene 23.00 Kerk en muziek. 23.30 Langs de wegen van het lied: klassieke en moder ne liederen. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 meter. 1007 kc/s. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Tentoon- stellingsagenda. 12.38 Licht instrumen taal septet. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Licht orkest met zangsohste. 14.00 Kabinetorgel: oude en moderne muziek. 14.20 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd programma. VPRO: 16.00 Verjaardagskalender van de licht er )e muziek. 16.30 Inzicht en uitzicht, een halfuur voor wie tijd heeft om te luis teren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor opgroeiende mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Kamermuziek. 18.30 Sportspiegel. 18.40 Jazz rondo. 19.00 Kiosk: bespreking van artikelen uit zojuist verschenen weekbladen. 19.10 Ter discussie: Adop tie, een kinderbeschermingsmaatregel. Even puzzelen en mooie kleren niets zijn en dat wer ken alles is. Hij was nooit gelukkiger geweest dan de laatste twee jaar. Toch hebben de mooiste karakters hun reac tie, hun opstandige buien tegen wijze re deneringen. En Priams ziel was nu in opstand. Hij verlangde weer naar rijk dom, roem en mooie kleren. Het scheen hem toe, dat hij buiten de wereld stond en dat hij er weer in moest terugkeren. De bedekte beledigingen van meneer Oxford griefden en kwelden hem. En de dikke voorman had hem aangezien voor een werkman, die om een baantje kwam schooien. Hij liep snel de brug over en nam een rijtuig naar Conduit- street, waar 'n kleermakersfirma. woonde, wier Parijse filiaal liem ge kleed had in zijn dandytijd. Een won- derlijke inval misschien, maar een heel natuurlijke. Toen het rijtuig over de brug rolde, toonde een verlichte klokketoren ver weg, op de linker Theemsoever dat eep wetgevende voorzienigheid waakte over Israël. „Ik wed. dat het gebouw alleen niet minder dan zeventigduizend pond kos ten zal," zei hij. Hij was weer terug bij Alice, in de intieme gezelligheid van Wester Road en hij vertelde haar. ge deeltelijk, zijn wedervaren van het laatste deel van de dag. Hij was lang na theetijd thuisgekomen: zij. met haar aangeboren wijsheid, had niet met de thee op hem gewacht Nu had ze voor de laatkomer nieuwe thee gezet en ze zat tegenover hem aan de kleine tafel en luisterde naar hem en vulde zijn kop je telkens opnieuw. „Wel", zei ze vriendelijk en zonder de minste verbazing over de getallen, die 20.05 Dodendans, hoorspel. VARA: 21.00 Melropole orkest en solisten. 21.30 Alle elf!, radiocompetitie. 22.15 Licht instru mentaal trio. 22.30 Nieuws. 22.40 Ma1 rimba, wekelijks vrijdagavond magazi ne. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperan to. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 19.30 Vogeleiland, filmreporta ge NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voorstelling: spectacle-coupé. 21.40 Reactie op reac ties. 21.45 Zo is het toevallig ook nog eens een keer. NTS: 22.3022.35 Jour naal. EXPERIMENTELE UITZENDINGEN' OP HET TWEEDE NET (kanaal 27). FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 3 5 05 Schooltelevisie. 18.30 Berichten. Berichten- 18.33 Engelse les. 19.00 In ternationale jeugdkroniek. 19.30 Jani- que Aimée, film-feuilleton. Ter aanvul ling: tekenfilms. 20.00 Journaal. 20.30 La Pie Griche, spel. 22.00 Kunst- lite raire- en theaterkroniek. 22.30 Jour naal. VLAAMS-BELGISCHE 14.0515-15 Schooltelevisie. 19.00 Fran se les. 19.20 Programma voor de teen agers. 19.50 De weerman. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Si le vent te fait peur, psychologische speelfilm. 21.40 Nieuws. 21.5023 40 De fontein van Bakhchissarai, ballet. ZATERDAG 7 MAART 1964 HILVERSUM L 402 meter. 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevarieerd programma, programma. H1L\ ERSUM n. 298 meter. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Wegwijs: tips voor trips en vakantie. 8.40 Lichte grammofoonmuziek (verv 9.00 Loon naar werken, uitzending in samenwer king met het N.V.V. 9.10 Voor-r(ot)on- de. gevarieerd programma. VPRO: 9.40 Bijbelse miniaturen, lezing. 9.55 Als het kind maar een naam heeft, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekover zicht. 10,15 Rotonde, gevarieerd pro gramma. Wit Alifeistine In spijker, of schroef- git. dat houdt wac je n Newyorkse beurs De Newyorkse effectenbeurs sloot don derdag op haar hoogste dagwaarden. Aanvankelijk gleden cc- koersen wat af, maar later werd die tendens omgebo gen. De affaire was matig De luchtvaartmaatschappijen werden over het algemeen lager genoteerd, met Eastern en Northwest in het voorste gelid. Delta ging aanvankelijk mee, maar sloot hoger. Electronic Associates. Fair- child Camera, I B.M., High Voltage En gineering en Zenith klommen bij de Electronica, laatstgenoemd fonds op ba sis van recordomzet en -winst voor 1963. Motorola en Beekman werden evenwel lager genoteerd. Er werden 4.680.000 aandelen omgezet. In totaal werden 1319 fondsen verhan deld, waarvan 554 hoger en 495 lager. De omzet van de American Exchange was 1.330.000 aandelen De handel in obligaties kwam neer op 8.880.000 dollar. Voor AKU was er geen notering, even min als dat woensdag het gevaj was. Philips Elec sloot op 47'* f437-). Royal Dutch Shell op 43'* (43 en Unilever op 1996 (19%). Concentratie in verzekeringsbedrij f Naar het A.N.P. verneemt zal de Assu- mij van 1896 N.V. te Den Haag toetre den tto het concern van de N E N. ver zekeringsbank ..De Nieuwe Eerste Ne- derlandsche" N.V.) die alle aandelen verwerft van de Assumij. Het is de be doeling dat de Assumij die. zoals be kend, naar activiteiten speciaal gericht heeft op bijzondere sectoren van het verzekeringsbedrijf te weten de z.g. aanvullende brandweerverzekeringen, bouw- en veeverzekeringen zelfstan dig haar bedrijf zal blijven uitoefenen. DUET 1VYUOIVS met GRATIS spaarzegels onwijs! Alsof er niet genoeg schilde- ryenmuseums zijn. Als degene, die er zijn, zo vol worden, dat de mensen er niet meer in kunnen, dan is het tijd genoeg, om over nieuwe te denken. Ik ben tweemaal in de National Gallery feweest, en heus, ik was haast de enige ezoekster! En dat nog wel in een mu seum, waar men gratis in kan komen! De mensen hebben geen behoefte aan schilderijen. Als ze dat hebben, zouden ze wel naar het museum gaan. Heb je ooit een restaurant leeg gezien, of een bioscoop? En daar moet je wel beta len! Ik noem het mal! Waarom heeft hij zijn geld niet aan jou nagelaten, of aan ziekenhuizen en dergelijke inrichtingen Neen. het is niet mal. het is schanda lig. Het moest verboden worden, dat ding verder te bouwen"' (Wordt vervolgd) HORIZONTAAL: 1. assistent. 4. familielid. 6. doctoranda,1 9. in het jaar, 10. onbehaard. 11. vrouw van Jacob. 12. ogenblikje, 14. huisbe- j dekking. 15. vulkanisch gesteente. 17. vlijt, 20. zangnoot. 22. oosterlengte, 24. groente. 25. doel van etmaal, 26. ogen blikkelijk. 27. maatschappij. 2S. kindje, 30. graafschap in Engeland. 32. harde knap. 34. zwemvogel. 35. vreselijk, 37. klopje. 39. traag, 40. fiets. 41. badplaats, in België, 42. familielid, 43. kledingstuk. VERTIKAAL 1. paling. 2. vlug, 3. darm -voor muziek instrument, 5. afgemat, 6. zuidvrucht. 7. vreemd. 8. zwemvogel, 12. ten af scheid, 13. luwte, 16. gif. 18. uitgebrach te stem (Lat.), 19. zoen. 21. uitroep van verdriet, 23. energie, 27. bedevaartplaats (moh.), 29. huisdier, 30. slag, 31. over dreven, 32. soortelijk gewicht, 33. ge wicht, .34, indien, 36. vlug, 38, iemand die kookt. De oplossing van de vorige puzzel luidt: 7 maart Vlissingen Temeu.zen Hansweert Zierikzee I Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER nap uur meter 8 04 1.36 8.31 1.54 9.02 1.68 851 1.00 9.19 1.19 nap uur meter 20.39 1.23 21.04 1.41 21.35 1.55 21.26 90 21.57 1.08 nap uur meter 2.00 1.48 2.22 1.61 2.51 1.79 2.39 1.28 2.40 1.46 nap uur meter 14.32 1.42 14.52 1.55 15.21 1.74 15.05 1.37 15.09 154

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11