Arnemuiden akkoord met regeling Veerse Meer Vakmanschap wordt het wapen van de toekomst Voor herstel straten f 40.000 uitgetrokken 34 30 Voor de mooiste kop en schotels DE VEV WALCHEREN AGENDA Begrafenis A. Mets Stierenstation besprak in Goes gang van zaken MARKTBERICHTEN WOENSDAG 4 MAART 1964 PROVINCIALE Z E E V XV 8 B COURANT t Meerderheid van 5 tegen 2 stemmen De gemeenteraad van Arnemuiden heeft tydens zijn gisteravond gehouden raads vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester A. Hack, besloten deel te nemen aan de nieuwe gemeenschappe lijke regeling voor het Veerse Meer. Het is een voortzetting van de bestaande re geling, zy het dan dat er een belangryk element aan toegevoegd is in de vorm van medewerking van de provincie. Voorts zullen de vergaderingen van het Instituut in het vervolg een openbaar karakter dragen, dit in tegenstelling tot voorheen. Ook Is er een andere kostenverdeling tot stand gekomen. Vroeger moesten de acht deelnemende gemeenten de volle 300 procent dragen, thans echter 75 procent, omdat de provincie bereid is 25 procent van de kosten voor haar reke ning te nemen. De andere kosten wor den onder de gemeenten verdeeld vol gens een door het ETI voor Zeeland op gemaakte verdeelsleutel. Arnemuldens aandeel daarin is 8 per cent. Voor de andere gemeenten is het aandeel als volgt vastgesteld: 's-Heer- Arendskerke 3 procent, Kattendijke 5, Kortgene 13. Veere 8, Vrouwenpolder 7, Wissënkerke 17 en Wolphaartsdijk 14. Het voorstel van b. en w. werd aange nomen met 5 tegen 2 stemmen; de S.G. P.-fractie, bestaande uit de heren Joh. van Belzen en J. Oreel, ging er op prin cipiële gronden niet mee akkoord. Verbreding wegen Aan de financiële medewerking voor de verbreding van de wegen in het ruilverkavelingsblok Klevcrskerke, waartoe de raad eertijds een princi pe-besluit nam, werd thans daad werkelijke uitvoering gegeven. Het betreft liier de weg langs liet voet balveld in de richting Veere met twee zijwegen: die door de Oranjepolder en de aansluitingsweg naar het „Zil veren Schor", die allen op 5 meter breedte zijn gebracht. Er was een na dere kostenverdeling vastgesteld, waarin Arnemuiden voor bijna 37.000 gulden moet bijdragen, in plaats van (le aanvankelijk geraamde f 60.000. Het gehele project kostte 2 ton. De raad trok een krediet van f 40.000 uit voor het herstel van een aantal stra ten. Het betreft hier de Westwal, het Schuttershof (in aansluiting daarop zul len de Nederlandse Spoorwegen de spoorwegovergang verleggen en verbre den), de Walstraat, de Houwestraat. de De Manstraat, de Singel en een ter rein aan de Spoorstraat. Tevens zal het trottoir aan de Westwal vervangen worden door een rabatbestrating. muiden ligt om bty openingen van gemeentehuizen op Walcheren bij te dragen in een eventueel geschenk. „Als we aan Vlisslngen zouden grenzen, zou het wat anders zijn; eveneens als het hier de provinciale hoofdstad betrof, zoals bijvoorbeeld bij de opening van de nieuwe pro vinciale griffie", aldus merkte de burgemeester op. De raad ging met zijn voorzitter akkoord. Tot slot mag de Oranjevereniging re kenen op een bijdrage van f 1 per schoolkind voor een traktatie aan de kinderen ter gelegenheid van de 55e jaardag van koningin Juliana. Herinneringssteen voor gevel van Middelburgse schouwburg in aanbouw Mevrouw J. B. van Verre-Hangard zal aanstaande maandag op uitnodiging van het bestuur van de stichting „De Mid delburgse Schouwburg" een herinne ringssteen inmetselen in de voorgevel van de in aanbouw zijnde nieuwe Schouwburg aan het Molenwater. De plechtigheid voltrekt zich maandagmor gen om half twaalf. Werken waterkering Oost-Beveland aanbesteed Het bestuur van de waterkering van de calamiteuze polders Oost-Beveland en Wilhelminn (Z.-B.) heeft dinsdagmor gen in café Dalebout te Wilhelminadorp in het openbaar aanbesteed het onder houd tot het eind van dit jaar van dc aarde-, steenglooiing- en andere werken aan de waterkering van het dijkvak Oost-Beveland van deze beide polders, waren zes inschrijvers De uitslag fa. P. A. Remeus Zn te Ka'.s, 19.400; fa Warrens Zn., Ossenisse 19.480; fa. Gebr. Lucasse, Walsoorden f 19.570; fa. J. Hogesteger. Wemeldinge 19.734; fa. De Ruysscher Zn., Bier vliet 19.850; fa. L. v. d. Klippe, Vlis- singen f 20.100. De gunning werd zoals gebruikelijk nog aangehouden. voor Nu bij de ter visie legging geen be zwaren ingediend zijn, werden de par tiële wijzigingen in het uitbreidingsplan voor de onderdelen Tuindorp en Oran jestraat vastgesteld. Zo werd dus de bestemming van het recreatieterrein (jachthaven, bungalowpark, dagrecre atie) vastgesteld, terwijl Arnemuiden tevens de voorbereidende besluiten nam om de vervanging van het Tuin dorp-complex stedebouwkundig te kun nen realiseren. Zoals hekend, ligt het in de bedoeling om de 46 jaar oude Tuindorpwoningen te vervangen; in plaats van de huidige 30 huizen ko men er 34 voor in de plaats terug. De S.G.P.-fractie ging met het Oranje- plaat-plan niet akkoord. De bouw van de 6 woningwetwoningen (het contingent 1964) voor de vervan ging van krotwoningen werd voor f 88.982 gegund aan de plaatselijke aannemer Oreel. Aannemer Crucq kan grond voor de bouw van 7 autoboxen kopen en een ander stuk grond in optie verkrijgen om daarop eveneens boxen te bouwen. De vergoeding voor het bijwonen van de raadsvergaderingen werd gebracht van f 10 op f 15 en die voor het bijwonen van commissiever gaderingen van f 5 op f 7.50. De ver goedingen voor de vrijwillige brand weer werden met 25 procent verhoogd; daarbij is de uurvergoeding voor elk uur van de dag eH de nacht gebracht van f 2 op f 3. Geen bijdrage Bij de behandeling van de ingeko men stukken werd een suggestie van de Vereniging van b. en s. op Walcheren besproken om bii de opening van het stadhuis van Vlis- singen namens de Walcherse ge meenten een geschenk aan te bie den. Burgemeester Hack meende, dat het niet op de weg van Arne- Bellamypark 45-58 - Vlissingen MIDDELBURG Contactavond reservepolitie Middelburg Zeeuws Museum. Nederlands klassiek verbond, 20 uur. Gouden Poor- le: feestavond belastingen 20 uur Vlisslngen Alhambra: Hellegebroed. 20 18 Jaar. Dr Ottestraat 3: Bedrijf saposto- Zlerlkzcc Concertzaal: Filmliga, Muiterij op dc Caine, 20 uur. Hervormd vereni gingsgebouw: Bijeenkomst chr platte landsvrouwen, 14 30 uur Oost burg Ledel Theater: Barabbas, 20 uur. 14 Jaar. Op donderdag 12 maart organiseert het korps reserve rijkspolitie in het dis trict Middelburg, in „Het Centrum" te Axel haar jaarlijkse grote contactavond. Voor de pauze worden vrijwilligersme- dailles, alsmede diploma's „geoefend man" en „buitengewoon geoefend man" uitgereikt. Bovendien zal een aantal door de rijksvoorlichtingsdienst schikbaargestelde films worden ver toond. Na de pauze is er het optreden van „Het Reizend Zeeuws Volkstoneel" uit Hulst met het spel „Volpone", een spel dat zich afspeelt In Venetië ten tijde van de Renaissance. C.P.M. en C.J.B.T.B, hielden feestavond In de aula van de chr. h.b.s. te Middel burg heeft de plaatselijke afdeling van de C.P.M. en de C.J.B.T.B. dezer dagen een goed bezochte feestavond gehou den. De bijeenkomst, die onder leiding stond van de heer K. Karelse werd Inge zet met de afhandeling van enkele huis houdelijke agendapunten Uit de jaar verslagen kon worden opgemaakt, dat de C.P M. thans 23 en de C.J.B.T.B. mo menteel 30 leden telt. De feestavond werd opgevrolijkt met voordrachten, schetsjes en een wedstrijd voor het pu bliek. Veel plezier beleefde het publiek aan het toneelstuk „drie jaren gingen voorbij", dat door een aantal leden werd opgevoerd. KOUDEKERKE Vergadering boerenleenbank „Koudekerke" In de maandagavond gehouden algeme ne vergadering van de coöperatieve boe renleenbank „Koudekerke" in hotel „Rijckborst" heeft het bestuur het jaar verslag over 1963 uitgebracht. De ba lans over 1962-1963 sluit met een totaal van 6.733.907.23. De verlies- en winst rekening geeft een eindbedrag aan van 255 941.70 met een winstsaldo van 8992.45. Aan rente op spaargelden betaalde de bank per 31 december 1963 180.657.46, terwijl de rente aan rekeninghouders 5450,81 bedroeg. De bank ontving aan rente van voorschot ten 64.764,17. aan rente van rekening houders 23. 449.64, aan rente van do centrale ban'; 79 516,44 en aan rente van effecten f 47.S66.20. Op 31 decor r 1963 was bij de bank f 5.817.826.36 aan spaargelden inge legd. Dit bedrag was op 31 december 1962 f 5.366.979.68. Voorzitter J. Tevel opende deze verga dering. De secretaris, de heer P. S. Kod de deelde mee. dat het in de bedoeling ligt om in het plan Pauwenburg een de pot te vestigen. Voorts ligt het in de bedoeling om de vakantiegangers op dc kampeerterreinen tegemoet te komen met het omwisselen van vreemde valu ta. De kassier, de heer J. Jongepier, deelde mee, dat dit jaar voor het eerst blanco kredieten worden verstrekt aan middenstand tot 2000,-. Er nemen 30 rijksambtenaren deel aan de rijks spaarregeling. De heer P. Wielemaker werd herkozen als lid van het bestuur. De heer P. D. Izebouw werd herkozen als lid van de raad van toezicht. De vergadering besloot de vakantiegelden voortaan by elke loonronde te verhogen. Na afloop van de vergadering kon men kijken naar een film óver de Deltawer ken. OOSTKAPELLE Jaarvergadering „Mooi Oostkapelle" Dezer dagen kwam de V.V.V. „Mooi Oostkapelle" in algemene ledenvergade ring bijeen. In zijn openingswoord ver klaarde de voorzitter, dokter P. J. Bom dat het afgelopen seizoen gunstig is geweest. Dit bleek ook uit het jaarver slag van de secretaris, de heer A. M. den Hollander. 110.035 personen bezoch ten Oostkapelle met 132.065 overnach tingen. (ten opzichte van 1962 een toe name van 23 pet). Het aantal overnach tingen in hotels en pensions bedroeg 13.035. in gemeubileerde kamers 27.069. in zomerwoningen 51.785 in campings 40.176. Het aantal overnachtingen van Nederlanders was 72.386. van buitenlan ders 59.679. De secretaris memoreerde de kortgeleden aangevangen bouw van een V.V.V-kantoor in de kom der ge meente, benevens de aanstelling van een nieuwe administrateur, de heer P. van Schaik. Hij deelde mede dat in het komende seizoen 12 trampolines op het VLISSINGEN Gemeente Vlissingen gaat opleiding geven tot tuinman De gemeente Vlissingen zal nog deze winter, mogelijk zelfs nog deze maand, starten met een algemene tuinbouwcur- sus. De gemeente heeft het besluit hier toe genomen om te voorzien in het te kort. aan opgeleide tuinlieden by de ge- meentelyke plantsoenendienst. Deze cursus, die twee winterperioden zal duren staat voor iedereen open. Het is uiteraard de bedoeling, dat vooral mensen, die bij de gemeentelijke plant soenendienst werkzaam zijn, aan deze opleiding deelnemen. Omdat dit de eers te cursus in Zeeland zal zijn. waar men sen die in plantsoenen werken, een op leiding kunnen ontvangen, heeft men ook getracht andere gemeenten aan te moedigen haar personeel te laten deel nemen. Tot nu toe echter zonder veel resultaat, naar de heer D. Stam, di recteur van gemeentewerken, verklaar de. De inspecteur voor het nijverheidsonder wijs heeft toestemming gegeven voor deze cursus, en heeft dit initiatief gesti muleerd omdat er bij de landbouwscho len geen gelegenheid bleek deze op leiding onder te brengen. Het probleem voor de gemeente Vlissingen is thans dat, om te kunnen beginnen, zich mins tens 14 cursisten moeten opgeven. Tot dusver zyn echter slechts 8 aanmeldin gen binnengekomen. Om aan deze cursus te kunnen deelne men moeten meisjes 35 jaar en jongens 37 jaar oud zijn. Gedurende twee avon den per week krjjgt men les in onder meer plantkunde, scheikunde, dierkun de, bodemkunde, rekenen, bloemen- en bodemteelt. OUDERAVOND VAN N.P.G.-GOLFBREKERS Vorige week hielden de kabouters en de padvinders van de „Golfbrekersgroep" van het N.P.G. te Vlissingen, in 't An ker een ouderavond, die druk bezocht werd. Na de opening met de „Totem- wacht" en het breken van de vlag, heet te mejuffrouw M. M. de Smidt allen hartelijk welkom. De padvindsters lieten daarna zien hoe zjj haar tweede klas insigne moeten halen. De kabouters toonden een „Peter de Vogelverschrik ker". Tussendoor was er zang. In de pauze was het bij de stand van de Gil- dewinkel enorm druk. De kleurenfilm „Journey into friend ship", welke na de pauze vertoond werd. gaf een indruk van het padvindsters- werk over de gehele wereld. De avond werd met enige toespraken, een verlo ting en met een speciale ceremonie be sloten. Eén stopte niet: drie auto's tegen elkaar Drie auto's zyn dinsdagmorgen omstreeks negen uur op eikaar geschoven op het kruispunt Westsouburgseweg-Rodcweg te Vlissingen, toen daar de achterste drie auto's niet stopte. Vóór de drie auto's sloeg een auto rechts af, waarvoor twee erachter rijdende auto's stopten. A. F. K. uit Spijkenisse, die de reeks sloot, deed dit niet, Hij bot ste met zijn auto tegen de wagen van J. W. W. uit. Borssele, die op zijn beurt doorschoof tegen de wagen van A. C de K. uit Goes. Er waren geen persoonlijke ongelukken. De drie auto's kregen enige schade. AAGTEKERKE Raad komt bijeen De gemeenteraad van Aagtekerke zal vrijdagmiddag 6 maart om half twee vergaderen in het gemeeentehuis. De agenda voor deze vergadering vermeldt onder meer vaststelling van de vergoe ding voor vakonderwijs aan de gerefor meerde gemeenteschool, een verzoek om subsidie van de Vereniging voor Instru- vraag gelden ingevolge artikel 72 van mentale Muziek te Middelburg en aan- de lager onderwijs wet van de bestu ren van de gereformeerde gemeente school en de diaconieschool. N .C.V :B.-vergadering Onder leiding van haar presidente, mevr. P. Vos-Schoret hield ae afdeling Aag tekerke der N.C.V.B. dezer dagen haar maandelijkse vergadering in het ge meentelokaal. Spreker voor deze avond was ds. Streefkerk uit Veere met het Onder zeer grote belangstelling ts dins dagmiddag op de algemene begraafplaats te Vlissingen he' stoffelijk overschot van de heer A. Mets ter aarde besteld. Onder de velen, die de overledene naar zijn laatste rustplaats begeleidden, wa ren burgemeester mr. B. Kolff, wethou der W Poppe en gemeentesecretaris J. W. Peters, de commissaris van politie de heer J van Marion en de oud-commis saris de heer C. v. d Mark, de directeur van de gemeentelijke middelbare han delsavondschool, de heer L. van Geel, alsmede leraren en personeel van deze school, waarvan de heer A. Mets van 1943 tot 1961 directeur is geweest. Voorts waren aanwezig vele onderwijzers en oud-onderwijzers van de openbare ulo te Vlissingen. onder wie het hoofd van de school, de heer H. W. Zwagerman, de voorzitter van het college van gecommit- teerden van de gemeentelijke middelbare handelsavondschool, de heer P. Kas; de heer P Vijn. oud-directeur van de „De; Ruyterschool", de directeur van de Zeeuwse V.V.V, de heer J. de Regt, het bestuur van de Vlissingse V.V.V en dej waarnemend voorzitter van de Propa- ganda-Centrale Walcheren, de heer F, B den Boer uit Middelburg. Ds. J van Beek, vrijz. herv. predikant., hield bij de groeve een overdenking en' bad het Onze Vader De heer A. Schreurs schoonzoon van de overledene, dankte namens de familie voor de betoonde be langstelling. Materiële schade bij botsing tijdens inhaalmanoeuvre Op het kruispunt Kinderdijk-Langcweg te Axel ontstond dinsdagmorgen om on geveer kwart over twaalf een aanrijding tussen een vrachtauto en een personen auto. die beiden uit de richting Zuiddor- pe kwamen De personenauto, bestuurd door J. C. A. K uit St. Jansteen. wilde de vrachtauto die bestuurd werd door F. J. C. L. uit Middelburg inhalen, toen de vrachtautobestuurder naar links uit week, omdat er ter plaatse werkzaam heden aan het wegdek worden uitge voerd. Er ontstond een botsing, terwijl de personenauto bovendien nog in de berm tegen een boom terechtkwam. De bestuurders werden niet gewond, maar er ontstond wel materiële schade. C.M.B.-voorzitter H. de Mooy liet feit, dat het aantal gein*emineerde dieren het afgelopen Jaar vrU sterk i« gedaald, heeft de voorzitter van het Cen traal Stierenstation Zeeland, ir. A. E. Bruyning dinsdagmiddag op de algemene vergadering van het station in „De Prins van Oranje" te Goes aanleiding gegeven tot enkele kanttekeningen. Factoren, die nltijd terecht op het mlnluterle van dpze ganK van xakrn wellicht in de hand economische zaken. hebben gewerkt noemde de voorzitter He Mvk e£ "e slechte toestand In de veehouderu In arJSutSStóAï h,V?K,u" h" richtte in zijn inleiding onder meer de WM "iet tr °P d<r schijnwerper op het loon- en prijsbeleid, bedrijven en daarr.aasl wa. de afzet van waarbij hij opmerkte, dat 70 procent van kalft aar/en stroef Dit had tot getolg De heer H. de Moot heeft dinsdagavond de ondernemers uit het midden- en klein- dat het aantal geinsemineerde dieren In op liet middenstandscongre» in „!>e bedrtff nog zit met een werknemers- de winter sterk terugliep. Schaker te Middelburg een aantal voor inkomen. Ook hield hij een pleidooi voor Ft. ander-- die in deze arbeidstijdverkorting en voorts voer- kwestie een rol gespeeld kan hebben dc hij de concurrentiestrijd met - grootwinkelbedrijf aan. INTERESSANT BETOOG OP MIDDENSTANDSCONGRES TE MIDDELBURG V akmanschap de ondernemers uit het midden- en klein bedryf knellende problemen aangesne den. De voorzitter van de landelijke christelijke middenstandsbond deed "dat in een interessante Inleiding, die hy de titel „Niets in de mand, dan voor de bijl" had meegegeven. Uit het betoog van de heer De Mooy gehouden voor al aandachtige toehoorders viel op te maken, dat men in deze sector op alle fronten zal moeten yech- voor de toekomst noemde. „Als de on- len om de haast revolutionaire ontwik- d(.rnemer kennis en vakmanschap keling van de handel enigszins te kun- |hpeft fpuit hij onherroepelijk voor de bijl. nen bijhouden. houdt daar maar rustig rekening mee". Daarbij stelde hy nadrukkelijk dat de aldus de heer De Mooy, die tenslotte nog C.M.B. alle pogingen onderneemt om de de aandacht vestigde op de ------- in dit verband wees hy op het grote he- een volle zaal aandachtige toehoorders van het vakmanschap voor de klel- gj" ,n ondernemer, dat hij het strijdwapen belangen van de middenstanders te be hartigen, maar dat men veel moeilijk heden heeft te overwinnen. „Immers", zo zei de heer Mooy, „waar moeten wij onze verdedigers vinden? Nederland telt 400.000 middenstands- bedrijven. die door zes tot zeven keer zoveel mensen worden bevolkt dan er werknemers in de boerenstand zijn. Als die iets hebben, staat er voor hen een minister en een heel departe ment tot hun beschikking. Maar waar is onze minister? Wy komen nanciering i i financieel beheer". Bruyning in de I gekondigde verplichte meikcontrole in 1963. die overigens niet is doorge gaan. maar toch zijn invloed heeft doen gelden. Hij stelde zich in <Je toc- komst een zekere mate van sanering op het station voor Ondanks het feit, dat het Stierenstation 'dit Jaar minder rundvee heeft getnse- mineerd. meende de heer Bruyning toch, dat het station in de vijftien jaar van zijn bestaan vaste voet heeft gekregen in Zeeland. De resultaten van het werk tonen een opgaande lijn. zo betoogde hij. Dat bleek ook uit de cijfers over het af- gelopen jaar. die dr. J Tcsink de verga- De centrale mlddenstandsorganisa-1 ,iering voorlegde. Hot drachtighcidnjxtr- ties hebben in samenwerking met het centage na do eerste Inseminatie steeg in 1963 van 58.4 pel. naar 59.9 pet. in vergelijking met 1962. Een belangrijke factor, die Sn deze een rol speelt, vond hij de inseminator. De aftredende bestuursleden van dc coö- peratieve vereniging „Centraal Stierensta- methoden aan om deze^vraagstukken "ion Zeeland", de heren J. M. Dalebout, op te lossen. Na de pauze bestond er P. J. Goordon. W. J. Cevaal. W. Min- volop gelegenheid tot het stellen van naard. Baron K J A Collo'. d*E<cury en voorlichtingscentrum detailhandel hiertoe het initiatief genomen. De cursus, die mogelijk ook in Middel burg zal starten, maakt de deelne mers wegwijs Ln de ingewikkelde fi nancieringsvraagstukken van de de tailhandelsonderneming en geeft de badstrand geplaatst worden. Wensen onderwerp „Het diaconale jaar"; welk ■an het bestuur zijn: meer sportaccom modatie. tennisbanen en een golfbaan. Er zal een strengere controle komen op de afmetingen en het exterieur van dc strandtenten en cabines. De penning meester, de heer C. van Sluis, meldde een tekort van 759,45 Een bestuurs voorstel tot verhoging der contributie word aangenomen. Dé werkzaamheden van de badman stemden tot tevreden heid. Ook dit jaar zal een hulpkracht assisteren. Een wat scherpe discussie ontstond over de verhuur van strand huisjes. Het bestuur handhaafde even wel. dat verhuur via derden niet is toe gestaan. Het aantal leden van V.V.V. nam met 1 ltoe en bedraagt thans 234. onderwerp sterk de aandacht trok en een geanimeerde bespreking uitlokte. De volgende vergadering werd vastgesteld op 17 maart a.s. GAPINGE Lezing voor N.C.V.B. De afdeling Gapinge van de N.C.V.B. kwam dezer dagen bijeen onder lei ding van mevrouw Sturm-Lous. Ds. W. Kats, gereformeerd predikant te Goes, sprak over „Het gezin in de. bran ding" De volgende ledenvergadering is vastgesteld op 12 maart. „Jonge Stemmen" gaf zanguitvoering Zaterdagavond gaf het christelijk kin- der- en jeugdkoor „Jonge Stemmen", de tweede uitvoering in dit wintersei zoen. Ook nu was de belangstelling groot en het verenigingsgebouw geheel gevuld. Onder leiding van de dirigente mevr. Francke-Davidse zong eerst het kinderkoor, daarna het middelkoor en vervolgens het jeugdkoor een aantal leu ke liedjes Jeugd en middelkoor samen besloten dit eerste deel van het pro gramma Het koor telt 90 jongens en meisjes. De pianobegeleiding werd ver zorgd door Conny en Leen de Broelcert. Na de pauze met de gebruikelijke ver loting ten bate van het pianofonds, voerde bet kleine koor „De Sneeuw man" op en vervolgens de gro'»ren de operette „Assepoes", moder-i rkt in 12 taferelen door Jef de Roe' "-an het slot van deze avond, dankte de heer L. Wondergem, die de leiding had. diri gente eri medewerkenden onder het aan bieden van bloemen en cadeaus voor de ze zeer geslaagde uitvoering. SINT-LAURENS Grondaankoop in de raad van St.-Laurens Tydens een zeer korte vergadering, die de gemeenteraad van St.-Laurens dins dagmiddag onder voorzitterschap burgemeester W. Baas heeft gehouden, is besloten vier percelen grond, gelegen aan de Van 't Hofweg aan te kopen. De ze grond by elkaar ongeveer 9 ha groot wordt een ruilobject vo dere grond in het uitbreidingspl; de gemeente. Voor financiering van de aankoop werd voorts besloten een vaste geldlening aan te gaan met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Bij de rondvraag wilde de heer K. A. Hamelink (g.b.) weten of de capaciteit van de zuiveringsinstallatie groot ge noeg is om het nieuwe gedeelte te kun- „bewerken". Op zijn vraag kon de burgemeester meedelen, dat er indertijd rekening is gehouden met de groei de gemeente, zodat er op dit punt geen moeilijkheden zijn te verwachten. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 2-3: Aldert-L van Greenock. Atzmaut van rede. Attlcos van Londen. Grethe Reith van rede. 3-3: Mariloli van Antwerpen Vlissingen vertrokken op 2-3: Atzmaut naar Middelburg. Koningin Emma naar Hoek van Holland. Atticos naar Jedal. 3-3: Mariloli naar Seviila Gepasseerd naar Antwerpen op 2-3: Lenie van Par naar Gent. Europa van Zee naar Gent, Kittlwake van Glasgow, Prins Willem van Oranje van Rotterdam. Marian-H van Rotterdam naar Gent, Noblesse van Rotter dam. Baltic van Rotterdam 3-3: Tjerk Hid- des van Liverpool. Hebe Nobel van Rotter dam, Fambo van Vigo. Hada van Amster dam. Hydra van Amsterdam. Keizersgracht van Calais. Gepasseerd van Antwerpen op 2-3: Friesland naar Immingham van Gent. Forel naar Lon den. Triton naar Londen. Angolakust naar Amsterdam. Aegir naar Kingslynn, Ball naar Zee. Agnes naar Londen van Gent, Myson naar Malmö, Senegalkust naar Rotterdam, Eagle naar Londen, Algol naar Amsterdam. Demoeraat naar Goole. Gorredijk naar Rot terdam. 3-3: Spirit naar Ipswich. Gea-M naar Zee. Madison Lloyd naar Rotterdam. Whitsum naar Rotterdam van Terneuzen. Burgerlijke stand R1TTHEM Bevallen: C. L MachielseRetJnhout. z. Ondertrouwd: K. Wielemaker, 21 J en J C. van Belzen. 21 J.; A. Boogaard, 23 J. en W. Maas, 26 J. Getrouwd: A. W, Mesu. 25 j. en M, Maas. 22 J. WESTKAPELLE Bevallen: J de VisserKodde. d. L Lou- werseKoets, d S GabrièlsePoene, d: C LousDekker, z.; L. KleinepierOvaa. M. Faasse—Wisse, d Ondertrouwd: X. Minderhoud. 21 J. en M L. de Voogdt. 17 j. Getrouwd: A. Minderhoud. 23 J en G. Verhulst, 22 j P. Melis, 24 J en P Huibregt- se, 19 J ZOUTELANDE Bevallen: W de Kam—van Sluijs. z. Getrouwd: P Schretjenberg. 25 J. en A P Dingemanse. 23 J. SINT-LAURENS Bevallen: C. L. Adriaanse—de Kam. d. Ondertrouwd: P. J. Mesu, 25 J. en J. Janse. MELIS KERKE Bevallen: S. Joosse—Janse. z. Overleden: S. Polderman. 92 J. wed. Zwemer. DOMBURG Uitvoering „Apollo" De muziekvereniging „Apollo" hield de zer dagen haar uitvoering in de zaal WilhelmIna" te Domburg, onder lei ding van de directeur de heer A. L. v. Wallenburg werden negen muzieknum mers uitgevoerd. De toneelgroep van „Apollo" voerde het toneelspel „De gro te leugen" op. De regie waa in handen van de heer H. Brand. De stampvolle zaal toonde zich zowel voor de mu zieknummers als voor het toneelspel zeer enthousiast. Met de band van Jan Groenewoud bleef men nog tot in de kleine uurtjes gezellig byeen. Vooraf waren 3 werkende leden gehuldigd. De bestuursleden P. Provoost Joh.z. en Joh. Maas waren 40 jaar en H. Brand 50 jaar in actieve dienst van „Apollo". Zij werden om hun grote verdiensten voor .Apollo" op hartelijke wijze door de voorzitter toegesproken. Voorts ontvin gen zij een door de overige leden ge schonken cadeau. ZOUTELANDE Moedercursus De vereniging Het Groene Kruis houdt 's woensdagavonds in het verenigings gebouw te Zouteiande een moedercursus. De cursus 18 lessen wordt geleid door zr. Van der Heijde uit Middelburg. Er hebben zich al 20 cursisten aangemeld. Benoeming ambtsdrager In plaats van de heer Joh. Lievense werd tot ouderling in de hervormde gem. te Zouteiande gekozen de heer P. Minderhoud Lzn. vragen. Voorzitter W. P. J. Baars, van de C.M.B. Middelburg, die mede namens de chris telijke middenstandsverenigingen van Goes en Vlissingen een uitgebreid ge zelschap welkom heette, kon op deze bijeenkomst onder meer de algemeen secretajis A S. de Jonge en de secre taresse mr. W. M. Otter, van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den- en Noord-Zeeland begroeten. Het middenstandsavondcongres werd voorts bijgewoond door gemeentelijke autori teiten uit de plaatsen van de organise rende verenigingen, de directeur van de christelijke detailhandelsvakschool, de heer J. P. Ventevogel en vertegenwoor digers van het voorlichtingscentrum detailhandel. AANWINSTEN PROVINCIALE BIBLIOTHEEK VAN ZEELAND De provinciale bibliotheek van Zeeland werd uitgebreid met de volgende werken: Albeda en Schmclzer. Bezitsvorming; Basoe- toland, (Landendocumentatie); Beckett. Oh les beaux jours; Beetsjoeanaland, (Landen documentatie); Bernanos. L'impoBture; Bi- blia, Ilebraica; Boer Dc, Een kleuter wordt schoolkind; Bohme. Die Haulpilze (Derma- tophyten) über ihre Biologie und Bedeutung als Krankheitserreger bei Mensch und Tier; Boisdreffre De. Les ecrivams francais d'au- Jourd'hui Bonnafe. Georges Brassens; Bött- cher. Die Phacelia als Bienenweide und land- wirtschaftliche Futterpfianze; Bouman, Op en om Oranje's troon, ons vorstenhuis in de 19e en 20ste eeuw: Broek Van den. De schoolpsycholoog: Butor. Répertoire, études et conférences 19481959; Buurtwerk en dorpshuizen. Calis, Gesprekken met dichters; Camus, L'homme révolté; Capita, selecta uit de kinder -en jeugdpsychiatrie; Charles, De gedichten tot 1963; Corbett, An Introduction to librarianship: Corvin, Le theatre nouveau en France; Delafortrie, Pieter Daens; Deso- nay. Le grand Meaulnes d'Alain-Fournier, ess ai de commentaire psychologique et lit teraire; Duitemeyer. Het sociaal achterge bleven gezin: Dillen Van. Mensen en achter- gtonden: Dijk Van. Mr. Laurens Pieter van de Spiegel, raad en burgemeester van Goes; Eppens-van Veen, Potterie; Faber, Zo ont stond Nederland; Gadourek. Riskante ge woonten en zorg voor eigen welzijn: Gelder Van. Zoekers naar waarheid; een inleiding tot de zogenaamde sekten, godsdienstige be wegingen en stromingen in Nederland; Ger- ven Van. yormen van totaliteitsonderwijs; Gitsberg. De figuur van de onderwijzer en de onderwijzeres in de Zuidnederlandse li teratuur: Gray. Spencer Pareeval. the evan gelical prime minister 17621812; Green. Chaque homme dans sa nuit; Groningen Van. Short manuel of Greek palaeography; Gui- raud. L'ancien francais: Gijsen. The house bij the leaning tree; Haar Van der. Lijkbe- zorgingsrecht; Haccou. De fusie als vorm van concentratie: Hecke Van, Subsidies als in strument van de economische politiek; Heers, L'Occident aux XlVe et XVe siècles; Koe man. Handleiding voor de studie van de to pografische kaarten van Nederland 1750 1850; Krabbé. Het venster open; Leven en werken in Nederland 18131963; Lhomme. La grande bourgeoisie au pouvoir (18301880); Ltngsma, Holland and the Delta plan: Loor De. De kerk en het moderne platteland: Mac- gregor-Hastie, The day of the Hon. the life and death of fascist Italy; Madaule, Initia tion i, Teilhard de Chardin; Mallet-Joris, Le rempart des béguines; Meesters. Oom Piet, voorstellende het karakter van eenen Hollan der; Murdoch, The unicorn; Na het eindexa men. studeren'; Obst und Meusel, Die Land- schildkröten Europas; Offerhaus. De strijd cm de mazen van het net (over de weder zijdse wettelijke bescherming van schip en lading): Oldewelt, Plato; Pahlen. Oper der Welt; Patzold. Die Feldlerche; Peypers. Woorden als jij; Pitlo. De lach in het recht: Prévert, Paroles; Prévert. La pluie et Ie beau temps; Prévert, Spectacle; Princg. WlUIam Shakespeare; the poems; Prins e s., Inleiding in het kinderrecht en de kinderbescherming: Ragon. Naissance d'un art nouveau; Rave- steyn Van. Verloren horizon, zes studies over geschiedenis en politiek; Reiael. Maimonides; Revé Van het. Op weg naar het einde: Ries- sen Van. Wetenschap en krijgsmacht. Rotter, Die Warane (Varanidae): School en toekomst (beeiden van de ontwikkelingsgang geduren de de puberteiti; Schulte Nordholt. Amerika, dc weg van een wereldmacht: Schuman. Tu nesië: Snethlage. Montaigne; Sociaal-weien- schappelijk onderzoek in het maatschappelijk werk: Swaziland. (Landendocumentatie), Vailland, La loi (roman): Versluis, De'druk pers op school: Verwijzing De. in het maat schappelijk werk; Visioen en werkelijkheid, de illegale pers over de toekomst der sa menleving: Vriamont. Verzameld proza. Warmbninn. The dutch under German oc cupation 19401945: Welvaart, welzijn en ge luk (een katholiek uitzicht): Wilkeshuis. Di derot; Wonder Het, Brochure gesprekscen- trum: World of learning 1963'64. Basting werden herkozen. De heer C. M. Willems. directeur van het K.I.- station te Engelen (N.-Br.) nam de kunst matige inseminatie bij rundvee en var kens onder de loep. Hij schonk daarbij aandacht aan de ontwikkeling van de K.I.. trok vergelijkingen bij de K I tus sen varkens en rundvee en benadrukte ten 6lotte het belang van de kunstmati ge inseminatie voor de verbetering van de veestapel- Collecten N.V.V.-t.b.c.-fonds De huls- aan hula collecte t.b.v het N.V.V.-t.b.c.-fonds „Zonnestraal" heeft f650.25 opgebracht, als volgt over de gemeenten in de streek verdeeld. Bres- kens 220.21; SchoondUke 172,54; Groede f 108.56 en Cadzand f 148.85. Veiling Kapelle 2 dagen verzet VEEMARKT. ROTTERDAM Totale aanvoer 4613 Weekaanvoer 6266 Vet te koeien en ossen 350 Gcbruiksvee 693, Vette kalveren 420. Graskalveren 224. Nuch tere kalveren 2614. Lopers 69 Biggen 11. Paarden 47. Veulens 10. Schapen of lamme ren 140. Weide- of zuiglammeren 28 Bokken of geiten 7 Prijzen (resp voor le. 2e en 3e kwaliteit) (in cents per kg) Vette koeien 380—410 305—360 270—295 Vette kalveren 310—325 280—310 260- 230 Slachtpaarden 295 270 250 Pryzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) (in guldens per stuk) Graskalveren 550 450 350 Nuchtere kalveren 150 130 110 Lopers 130 120 100 Schapen 140 120 100 Lammeren 150 130 120 Kalf- en melkkoeien 1300 1200 1000 Vare koelen 97S S00 700 Vaarzen 1000 800 700 Pinken 700 600 525 Vette koeten aanvoer als vorige week. han del lui. prijzen als gisteren Vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel flauwer, prijzen lager Graskalveren aanvoer even meer. handel kalm. prijzen iets lager Nuchtere kalveren aanvoer groot, handel kalm. prij zen teruglopend. Lopers en biggen aanvoer als vorige week. handel lui, prijzen gedrukt. Slachtpaarden aanvoer gewoon, handel re delijk. prijzen goed prijshoudend. Schapen en lammeren aanvoer groter, handel tame lijk.. pnjzen onveranderd. Kalf- en melk koeien aanvoer Iets ruimer, handel flauw, prijzen niet prijshoudend. Vare koeien aan voer gewoon, handel redelijk, prijzen onver anderd. Vaarzen en pinken aanvoer Iets groter, handel traag, prijzen vooral niet ho ger. KANAALBRUG SAS VAN GENT VERDWIJNT NU De brug over de tweede kanaalarm te Sas van Gent zal eerder dan verwacht werd plaats moeten maken voor de ver- bredsngswerken van het kanaal var Gent naar Ten.euzen. Dc brug ver toont gebreken en omdat hy over onge veer een jaar toch moet worden opge ruimd, heeft men besloten geen repara ties meer uit te voeren. Rijkswaterstaat, zal reed. ou ren aanvant maken mei 5560 !9~K' de demping van de tweede kanaalarm, zodat de brug zo spoedig mogelijk bui- In verband met biddag voor het gewas zal de veiling van woensdag 12 maart aanstaande bij de veilingvereniging ..Ka- pelle-Biezelinge en Omstreken" worden erschoven naar vrijdagmiddag 14 maart. De veiling zal op de gebruikelijke uren plaatsvinden. SINT-MAARTENSDIJK Uien. bonken 11.30; middelmaat 40-70 8.71; drielingen 6.50 pickles 11.31. Aanvoer 35 (on. Aardappelen, bintje 8.608.50, bookco 14,00. Aanvoer 30 ton. VEILING KRABBENDUKE. 3 maart. Appels: Golden Delicious I 80-8S 67—80. 75-80 69—84. 70-75 66—77. 65-70 St er. 60-65 45—47. 2 80-85 65—66. 75-80 63—60, 70-75 57—65. 65-70 50—55. 60-65 36—41. 2 D 17—22. 3 grof 27—36. 3 fijn 13—23. kroet 10 —12. Jonathan I 70-75 46. 65-70 42. 60-65 25. Laxton Superb 1 30-85 60. 75-80 66. 70-75 65. 65-70 52. 2 60-65 25 Winston 1 80-35 91. 75-80 96—100. 70-75 92—95. 65-70 77—38, 60-65 55—56. 55-60 31—35 Goudrenet 1 70-73 50. 65-70 44. 2 75-80 49. 3 grof 43. kroet 24. Peren: Conference 1 65-70 76—79. 60-65 69—73. 55-60 59—62, 2 65-70 73—78. 60-65 66—70. 55-60 57. 2 D 30—34. 3 grof 56—53. 3 fjja 34—35. kroet 9—18- U EEN VEILING 3T ANN ALAND. Middel 8.70. bonken 9—101L drielingen 6. picklers 11—18. stek 1-53. Aanvoer 27 ton. VEILING GOES. 3 maart. Conference op monster 1 66 mm en op 78.20—80.40. 60-65 73 80—74.10. 55-60 64. Gewone veiling: Goudrenet 1 85-90 60. 80- 85 62. 75-80 58. 70-75 46—56. 65-70 49, 2 D 32—35. 2 80-85 52—53. 75-80 50—53. 70-75 51. 65-70 38—47. grof 4018. fijn 29—39 Gol den Delicious 1 80-85 8589. 75-80 3796, 70-75 77—86. 6S-70 66—72. 60-65 49—50. 2 D 23—23. 2 30-85 72—76. 75-80 70—76. 70-75 63—72. 65-70 47—63. 60-65 34—39. grof 37—52. fijn 30—36. kroet 13—19. Jonathan 1 80-85 37. 75-80 45—47. 70-75 33- -51. 65-70 47—50. 60-65 36—38. 2 D 18—21. 2 75-80 32—36. 70-75 34S3. 65-70 32—39. «0-85 28—30. grof 18— 32. fijn 14—26 Lombarwcalv5!le 2 80-55 43 49. 75-80 42—49. 70-75 45—49. 65-70 34—33. 60-65 26, 2 D 16—17. grof 18—32. fijn 14—18. Ingrid Marie 1 80-85 83. 75-30 92. 70-75 91. 65 70 78. 2 D 48. grof 58. fijn 44 Winston 30-85 83—96. 75-80 72—103. 70-75 76—106. ten gebruik kan worden gesteld en kan worden vervangen door een weg over de gedempte kanaalarm. Een cutterzuiger baalt momenteel al de grond uit het kanaal ter hoogte van het N.C.B.-gebouw en de NV Zuid- Chemie. De opgezogen grond wordt in de middenkanaalarm ter hoogte van de brug gespolen om zodoende een dam dwars door het kanaal te kunnen leggen. Vanaf één maart is het scheepvaartver keer in de mider.kanaalarm can ook door deze werkzaamheden gestremd. Voor de Sasse zwem- en poloclub „De Bruinvis" betekenen de eerder aangevangen dem pingswerkzaamheden een strop, omdat deze club de 2e kanaalarm had willen gebruiken voor de jaarlijkse Ronde van Sas, een lange afstandszwemwedstrijd over twee kilometer. „De Bruinvis" moei nu uitkijken naar ander zwemwater 80-85 5865. 75-80 67- Aanbesteding wegwerken in StoDDe'dijk 55-61. 60-65 33—35, 2 D 15. 2 80-85 «2—46. '5-80 32—5;. 70-75 36—46. 65-70 32—38. 60-65 21—25. grof 27 —37. fijn 14—17 Diverse appels kroet 15 Conference 2 D 3035. grof 63. fijn 36«5 Totale aanvoer hard fruit 7300 kisten. VEILING MIDDELBURG. 3 maart Aardappelen: Bintjes, bonken 5— 12. grote 6—7 Jonathan 2 75-80 33. 70-75 31. 65-70 29. 60-65 20io Winston 2 60-70 4'.. 3 grof 37—41. LombartscaUnlle 2 80-85 41 75-30 40. 70-75 39. 65-70 36 Golden Delicious 2 70-75 60— 65. 65-70 41—65. 60-65 33 Witlof 33—54 Sav kool 22—47 Sla '.4-18 kg 12—13 Sla C 7—14 Spinazie 117 Rabarber 74—91 Glasandijvie 70—79 Glasveldsla 24 i 06 Rode kool 710 Boerenkool 2015. Prei 47—74 Spruiten 40—92, gesch. 66110. Breekpeen 312 Uien 412. MARKT GOES. 3 maart Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij f 25 -32.75 Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger ln prijs Gerst, basis 17 ld, f 24 50—f 26 per ICO kg 'geen handeli Groene erwten, id. f 35f 4! Schokkers, ld f 30f 50 Bruine bonen, idf 70—1 100. alle» per De N.V. Grontmü te De Bilt heeft dins- 00 kg Voor erwten en schokkers Hne in lintel Tie f iriHe" te ICInnctemn. eernehU' dag in hotel „De Linde" te Kioosterzan de namens de plaatselijke commissie ruilverkaveling Stoppeldijk openbaar aanbesteed: het maken c.q. verbeteren van de .underingen van diverse wegen met een totale lengte van circa 11 08 km en bykomende werken gelegen in de ruilverkaveling Stoppeldijk. Er werd als volgt ingeschreven fa ge br. Suykerbuyk Hooseiheide t 486 000. firma j. D Janse. Middelburg, 606 600. P H Offringa te Den Haag. f 616.000; N.V Van Dijk en Petit. Bergen op Zoom f 627000, N.V Aannemingsbedrijf „Zeeland te Middelburg, f 628 000; Gebroeders Moerland, Sint-Annaland 1 629.800; N.V -M. P. Hol. Hulst 642.000 O. Dijkstra N.V. Breda f 643.000, N.V J. den Ouden, Biervliet t 666.000; fa De Ruysscher Zn., Biervliet f 681.000. N.V Aannemingsbedrijf „E.L.K Schoondijke 1 695.000; fa Van der Hilst en Van der Weert, Eist 713.000; N.V. v. d. Dries, Zierikze** voor 718.000. gezochte kwaliteit was de notering let» Aardappelen Bintjes. 35 mm opw, binnen), sort f 7 50I 8 50 per 100 kg Levering aan de "orteerlnrtchtlng Sortcerkosten voor re kening koper Naar Bintje voor export be staat geen vraag Voederaardappelen no teerden 1 3 25—f 4 per 100 kg Uien Onofgesiaari aan de irteerinrlchting geleverd 5 cent per kg Hooi en stro Luzerne noot I 130f !35. Weidehoo! (prima lew i 125—f 130. Veld- beemd I 70—f 75 Engels raai f 55—f 65. Voor tweede soort hooi bestaat geen be langstelling Tarwestro f 62 50f 65 Gerste stro 62 50f 65. Erwtenstro, (kl. groen) f 80. alle» per 1000 kg VI?- Ongerepeld 12—27 cent per kg. Gere peld 18—36 cent per kg Eieren. De eierprijs bedraagt f 1.57 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgamalen. aanvoer 1896 kg. 209—293. Schar 153 kg Bot 249 kg. Schol 225 kg. Ongesorteerde vis 92 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5