Arnemuiden akkoord met regeling Veerse Meer Vakmanschap wordt het wapen van de toekomst Deurwaarders botsten in dichte mist en op gladde weg bij Zaamsiag Voor herstel straten f 40.000 uitgetrokken Voor de mooiste kop en schotels OE IY MESTOAGH HOOFDPIJNPOEDERS ZEEUWSCH-VLAANDEREN Begrafenis A. Mets Stierenstation besprak in Goes gang van zaken MARKTBERICHTEN woensdag 4 maart 1964 fVisse/ Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT C Meerderheid van 5 tegen 2 stemmen De gemeenteraad van Arnemuiden heeft tydens zijn gisteravond gehouden raads vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester A. Hack, besloten deel te nemen aan de nieuwe gemeenschappe lijke regeling voor het Veerse Meer. Het is een voortzetting van de bestaande re geling, zij het dan dat er een belangrijk element aan toegevoegd is in de vorm van medewerking van de provincie. Voorts zullen de vergaderingen van het instituut in het vervolg een openbaar karakter dragen, dit in tegenstelling tot voorheen. Ook is er een andere kostenverdeling tot stand gekomen. Vroeger moesten de acht deelnemende gemeenten de volle 100 procent dragen, thans echter 75 procent, omdat de provincie bereid is 25 procent vam de kosten voor haar reke ning te nemen. De andere kosten wor den onder de gemeenten verdeeld vol gens een door het ETI voor Zeeland op gemaakte verdeelsleutel. Arnemuidens aandeel daarin is 8 por- cent. Voor de andere gemeenten is het aandeel als volgt vastgesteld: 's-Heer- Arendskerke 3 procent, Kattendijke 5, Kortgene 13, Veere 8, Vrouwenpolder 7, Wissenkerke 17 en Wolphaartsdjjk 14. Het voorstel van b. en w. werd aange nomen met 5 tegen 2 stemmen; de S.G. P.-fractie, bestaande uit de heren Joh. van Belzen en J. O reel, ging er op prin cipiële gronden niet mee akkoord. Verbreding wegen Aan de financiële medewerking voor de verbreding van de wegen in het ruilverkavelingsblok Kleverskerke, waartoe de raad eertijds een princi pe-besluit nam, werd thans daad werkelijke uitvoering gegeven. Het betreft hier de weg langs het voet balveld in de richting Veere met twee zijwegendie door de Oranjepolder en de aansluitingsweg naar het „Zil veren Schor", die allen op 5 meter breedte zijn gebracht. Er was een na dere kostenverdeling vastgesteld, waarin Arnemuiden voor bijna 37.000 gulden moet bijdragen, in plaats van de aanvankelijk geraamde f 60.000. Het gehele project kostte 2 ton. De raad trok een krediet van f 40.000 uit voor het herstel van een aantal stra ten. Het betreft hier de Westwal, Schuttershof (in aansluiting daarop zul len de Nederlandse Spoorwegen De Manstraat, de Singel en een ter rein aan de Spoorstraat. Tevens zal het trottoir aan de Westwal vervangen worden door een rabatbestrating. 34 voor 30 Nu bij de ter visie legging geen be zwaren ingediend zijn, werden de par tiële wijzigingen in het uitbreidingsplan voor de onderdelen Tuindorp en Oran jestraat vastgesteld. Zo werd dus bestemming van het recreatieterrein (jachthaven, bungalowpark, dagrecre atie) vastgesteld, terwijl Arnemuiden tevens de voorbereidende besluiten nam om de vervanging van het Tuin dorp-complex stedebouwkundig te kun nen realiseren. Zoals bekend, ligt het in de bedoeling om de 46 jaar oude Tuindorpwoningen te vervangen: in plaats van de huidige 30 huizen ko men er 34 voor in de plaats terug. De S.G-P.-fractie ging met het Oranje- plaat.-plan niet akkoord. De bouw van de 6 woningwetwoningen (het contingent 1964) voor de vervan- fing van krotwoningen werd 88.982 gegund aan de plaatselijke aannemer Oreel. Aannemer Crucq kan grond voor de bouw van 7 autoboxen kopen en een ander stuk grond in optie verkrijgen om daarop eveneens boxen te bouwen. De vergoeding voor het bijwonen van de raadsvergaderingen werd gebracht van f 10 op f 15 en die voor het bijwonen van commissiever gaderingen van f 5 op f 7.50. De ver goedingen voor de vrijwillige brand weer werden met 25 procent verhoogd; daarbij is de uurvergoeding voor elk uur van de dag en dë nacht gebracht vam f 2 op f 3. Geen bijdrage Bij de behandeling van de ingeko men stukken werd een suggestie van de Vereniging van b. en s. op Walcheren besproken om bij de opening van het. stadhuis van Vlis- singen namens de Walcherse ge meenten een geschenk nan te bie den. Burgemeester Hack meende, dat het niet op de weg van Arne- Bellamypark 45-58 - Vlissingen muiden ligt om bij openingen van gemeentehulzen op Walcheren bij te dragen in een eventueel geschenk. „Als we aan Vlissingen zouden grenzen, zou het wal anders zijn; eveneens als het hier de provinciale hoofdstad betrof, zoals bijvoorbeeld bij de opening van de nieuwe pro vinciale griffie", aldus merkte de burgemeester op, De raad ging met zijn voorzitter akkoord. Tot slot mag de Oranjevereniging re kenen op een bijdrage van f 1 per schoolkind voor een traktatie aan de kinderen ter gelegenheid yan de 55e jaardag van koningin Juliana. Herinneringssteen voor gevel van Middelburgse schouwburg in aanbouw Mevrouw j. b. van Verre-Hangard zal aanstaande maandag op uitnodiging van het bestuur van de stichting „De Mid delburgse Schouwburg" een herinne ringssteen inmetselen In de voorgevel van de ln aanbouw zijnde nieuwe Schouwburg aan het Molenwater. De plechtigheid voltrekt zich maandagmor gen om half twaalf. Werken waterkering Oost-Beveland aanbesteed Het bestuur van de waterkering van de calamileuze polders Oost-Beveland er Wilhelmina (Z.-B.) heeft dinsdagmor gen in café Dalebout te Wilhelminadorp in het openbaar aanbesteed het onder houd tot het eind van dit jaar van de aarde-, steenglooiing- en andere werken aan de waterkering van het dijkvak Oost-Beveland van deze beide polders. Er waren zes inschrijvers. De uitslag was: fa. P. A. Remeus Zn te Kats, 19,400; fa. Warrens Zn., Ossenisse 19.480; fa, Gebr. Lucasse, Walsoorden 19.570; fa. J. Hogesteger, Wemeldinge 19.734; fa. De Ruysscher Zn., Bier vliet 19.850; fa. L. v. d. Kiippe, Vlis singen f 20.100. De gunning werd zoals gebruikelijk nog aangehouden. SLUIS SAS VAN GENT Raad donderdag bijeen voor grondaankopen Filmavond Instuif 'ging. De Ned. herv, ontspanningsvereni „De Instuif" te Sluis hield in het nwv. jeugdgebouw een filmavond. Voorzit ter M. A. Leenhouts kon hierbij een groot aantal belangstellenden welkom heten. Vertoond werd de speelfilm: „Puntje en Anton". Als toegift werden nog een tekenfilmpje en een film over oliewinning in Australië vertoond. Vogelhouders vergaderden Het bestuur van de vogelhoudersverenl- A(.|-NI)A Middelburg - Zeeuws Museum. Nederlands klassiek verbond, 20 uur. Gouden Poor- te; feestavond belastingen, 20 uur Vlissingen Alhambra: Itellegebroed, 20 18 Jaar. Dr Otlestraai 3: BedrijfsapoBto- Zlérlkzcc Concertzaal: Filmliga. Muiterij op de Caine, 20 uur Hervormd vereni gingsgebouw: Bijeenkomst chr platte landsvrouwen. 14 30 uur Oostburg Ledel Theater: Barobbas, 20 uur, 14 jaar. volgt samengesteld: B. de Graaf, voor zitter. W. van Winsberghe secretaris, P. Goethals penningmeester, W. Claerhoudt en J. Deurninck lid. De vereniging telt thans 30 leden en 2 jeugdleden. Men hoopt dit aantal nog uit te breiden daar er in Sluis en omgeving nog veel slervogelliefhebbers zijn. In het najaar wordt er van 30 oktober tot 1 november een internationale volgelshow in Sluis gehouden. De daaraan verbonden kosten zullen gefinancierd worden uit de in komsten van een loterij. AXEL EERSTE PLAATS IN KAPPERS CONCOURS In de tweede ronde van de bedienden- competitie voor herenkappers, die ma dagmiddag in het Concertgebouw Vlissingen werd gehouden, behaalde de heer P. van den Hout uit Axel de eerste plaats. De jury waardeerde het werk stuk van de heer Van den Hout met 445 punten. A.B.C. kampioen In de afgelopen maanden werden te Axel biljartwedstrijden gespeeld om het clubkampioenschap van Axel, waar aan drie verenigingen, namelijk: „A.B.C.", „P.O.P." en „K.O.T.". deelna men. A.B.C. won het clubkampioenschap. In de laatste wedstrijd, die vrijdag 28 februari werd gespeeld moest de beslis sing vallen. De spanning bleef tot de laatste partij, want toen de heren A. Bol- leman (P.O.P.) en F. Dieleman (A.B.C.) aan de tafel kwamen hadden beide ver enigingen een reële kans om beslag te leggen op de wisselbeker. Uiteindelijk is A.B.C. winnaar geworden. Bolleman won wel de laatste partij, maar het ver schil was niet voldoende om A.B.C. van de bovenste plaats te verdrijven. De uitslagen van de laatste wedstrijd: P.O.P.—A.B.C.: J. de Koeijer-C. v. d Velde 10-9,123; J, Jansen-A. v. Dronge- len 6,957-10; L. de Wit-L. Vinke 10- 7.794; J. Roose-P. Lenos 4.737-10; P. Jansen-M. Veriinde 9,375-10; C. Roose- C. van Gink 6,739-10: S. de Fei|ter-M v. d. Have 10-6,912; A. Bolleman-F. Die leman 10-6,408. Totaal P.O.P. 67.808 A.B.C. 70.237. De einduitslag van het geslaagde toer nooi was: 1 A.B.C. 290,207 punten; 2 P.O.P. 284,937 punten: 3 K.O.T. 263.056 punten. Schooluitvoering De besturen van de oudervereniging en van de afdeling Axel van volksonder wijs geven woensdag 11 maart de jaar lijkse uitvoering in de grote zaal van „Het Centrum" te Axel. De leerlingen van de Prinses Marijkeschool te Axel nemen onder leiding van hun leerkrach ten de verzorging van deze avond ge heel voor hun rekening. 'MMSLAG Kringkampioenschap Centrum Z.-Vlaanderen Dezer dagen is het kringkampioen schap 1963 van kring „Centrum Z. Vlaanderen" van de Zuidnederlandse bond van postduivenhouders te Za&m- slag gehouden. De eerste vijf geplaat sten zijn: 1 en kampioen J. Wentzler Stoppeldijk 313 punten; 2. H. van de Hemel, Philippine 292 punten; 3. J. de Visser, Axel 253 punten; 4. A. Blom- maert. Axel 247 punten; 5. L. Lauret Boschkapelle 246 punten. Bijeenkomst P.J.G. Dezer dagen hield de afdeling Axel- Zaamslag van de P.J.G. in de bovenzaal van „Het wapen van Zeeland" t« Zaamsiag een contactavond onder lei ding van de heer J. de Kraker te Axel. De heer J. Koster te Zaamslaj •vertoonde dia's over Canada. De avom. werd gesloten door mejuffrouw C, de Kraker te Axel. waarnemend voorzit ster van de afdeling Axel-Zaamslag van de Z.P.M. ''IF.UWVLIET Feestavond openbare school In de. „Stadsherberg" te Nieuwvliet ga ven de leerlingen van de openbare lage re school onder leiding van het onder wijzend personeel en met medewerking van de oudercommissie voor ouders er genodigden een feestavond. Na een wel komstwoord van de voorzitter van de oudercommissie, de heer P. J. Riemens werd in vlot tempo een programma af gewerkt. bestaande uit de toneelstukjes „De kabouterdoktor", „Het Rapport" en „Prinses Anita en de toverfee", afge wisseld door accordeonmuziek door Mies Wiskerke en Bram de Hullu. De ge slaagde feestavond werd met een dank woord door de voorzitter van de ouder commissie besloten. De gemeenteraad van Sas van Gent- komt donderdagavond 5 maart om kwart over zeven bijeen en zal dan een agenda van één punt behandelen. Deze agenda houdt in een voorstel tot aankoop van een restant gronden in het uitbreidings plan „Noord-West". AARDENBURG Ledenvegadering W.V. In de zaal van hotel „De Roode Leeuw" werd een algemene ledenver gadering gehouden van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, afd. Aar denburg. Voorzitter J. M. Paridaen gaf in zijn openingswoord een overzicht van de activiteiten in het afgelopen en wees op de mogelijkheden die or Aardenburg in de toekomst op ,;ebied van toerisme kunnen zijn. Uit h< VV. A. tal overnachtingen ten opzichte van 1962 met ruim 2000 gestegen was. Het bezoek aan het museum, de Sint- Baafskerk en het sportpark neemt gey 77 op 83. Toch zijn er nog steeds be- staag toe. Het aantal leden kwam van langhebbenden die het werk van de WV niet steunen. In de rekenings commissie werden benoemd de heren Timmerman, A. F. Gernaert en W. Dhondt. De rekening 1963 werd vast gesteld met aan inkomsten 1225.52 en aan uitgaven 1175.96, derhalve een batig slot van 49,56. Onder zeer grote belangstelling is dins dagmiddag op de algemene begraafplaats te Vlissingen het stoffelijk overschot van de heer A. Mets ter aarde besteld. Onder de velen, die de overledene naar zijn laatste rustplaats begeleidden, wa ren burgemeester mr. B. Kol ff, wethou der W. Poppe en gemeentesecretaris J. W. Peters, de commissaris van politie de heer J. van Marion en de oud-commls- saris de heer C. v. d. Mark, de directeur van" de gemeentelijke middelbare han delsavondschool, de heer L. van Geel, alsmede leraren en personeel van deze school, waarvan de heer A. Mets van 1943 tot 1961 directeur is geweest. Voorts waren aanwezig vele onderwijzers en oud-onderwijzers van de openbare ulo te Vlissingen. onder wie het hoofd van dc school, de heer H. W. Zwagerman; de voorzitter van het college van gecommit teerden van de gemeentelijke middelbare handelsavondschool, de heer P. Kas; de heer P. Vijn, oud-directeur van de „De Ruyterschool". de directeur van de Zeeuwse V.V.V.. de heer J. de Regt, het bestuur van de Vlissingse V.V.V. en de waarnemend voorzitter van de Propa- ganda-Cenirale Walcheren, de heer F B. den Boer uit Middelburg. Ds. J. van Beek, vrijz. herv. predikant, hield bij de groeve een overdenking en bad het Onze Vader. De heer A. Schreurs schoonzoon van de overledene, dankte namens de familie voor de betoonde be langstelling. Materiële schade bij botsing tijdens inhaalmanoeuvre Op het kruispunt Kinderdijk-Langeweg te Axel ontstond dinsdagmorgen om on geveer kwart over twaalf een aanrijding tussen een vrachtauto en een personen auto. die beiden uil de richting Zuiddor- pe kwamen. De personenauto, bestuurd door J. C. A. K uit St. Janstecn, wilde de vrachtauto die bestuurd werd door F. J. C. L. uit Middelburg inhalen, toen de vrachtautobestuurder naar links uit week, omdat er ter plaatse werkzaam heden aan het wegdek worden uitge voerd. Er ontstond een botsing, terwijl de personenauto bovendien nog in de berm tegen een boom terechtkwam. De bestuurders werden niet gewond, maar ontstond wel materiële schade. Schakel" te Middelburg een aantal voor inkomen óok hield hij een pleidooi voor de ondernemers uit het midden- en klein-de arbeidstijdverkorting en voorts voer- bedryf knellende problemen aangesne-1 dc hij de concurrentiestrijd met het den. De voorzitter van de landelijkegrootwinkelbedrijf aan. jke middenstandsbond deed dat Interessante inleiding, die h(j de titel „Niets In de mand, dan voor de j byi" had meegegeven. Dit het- betoog j CADZAND Bejaardensociëteit bijeen De bejarden van Cadzand kwamen de zer dagen weer bijeen in het verenigings gebouw ,,'t Zwin" voor hun geregelde samenkomsten, waarbij de heer M. J. StoelFeuerstein aanwezig was voor het vertonen van een aantal kleurendia's van zijn vakantiereis naar Spanje en tevens aan de hand van deze dia's een toelichting gaf, hetgeen door de aanwe zigen zeef werd gewaardeerd. Familieavond N.C.A.B. en N.C.B. De A.N.B. afdeling Cadzand gaf in sa menwerking met de A N.A.B. en vrou wenbond N.V.V. afdeling Cadzand zater dag een feestavond in de zaal van café .Buitenlust", waaraan het toneelgezel schap uit Hoek zijn medewerking ver leende met de opvoering van het toneel stuk „In de vergulde os". Na afloop van deze goed gespeelde klucht verzorg de de band „de Madera-boys" uit Ter- neuzen de muziek bij het bal. CM.B.-voorzitter H. de Mooy Het feit, dat het aantal gelnscmineerde [dieren het afgelopen jaar vrij sterk Is gedaald, heeft de voorzitter van het Cen» traal Stlerenstallon Zeeland, ir. A. E. Bruyning dinsdagmiddag op de algemene vergadering van het slation in ..De Prins [van Oranje" te Goes aanleiding gegeven tot enkele kanttekeningen. Factoren, die altijd terecht op het ministerie van.deze gang Van zaken wellicht in de hand L econornische zaken!" hebben gewerkt noemde de voorzitter De C M B.-voorzitter, die bij de aanvang E, g|cchlc t<)„land ln dr veehouder!) in van z(Jn betoog de taak en roepen van iqc? ig» het maecre de chratenondernemer had geschetat. v'"t l^Lftsen on de meste richtte ln zijn inleiding onder meer de Ma" ",et le P'^tsen op de mest- schijnwerper op het loon- en prijsbeleid, bedryven en daarnaast was de afzet van waarbij hij opmerkte, dat 70 procent van kalfvaarzen stroef. Dit had lot «cvolg De heer h. de Moov heeft dinsdagavond ;de ondernemers uit het midden- en klein- dat het aantal gefnsemineerde dieren in middenstandscongres in „De bedrijf nog zit met een werknemers- de winter sterk terugliep. INTERESSANT BETOOG OP MIDDENSTANDSCONGRES TE MIDDELBURG V akmanschap een volle zaal anndaelitige toehoorders |an^ ,-an hot vakman.ehap vaar ile klei- Ond'-'T )-• 1 Ml. da: hel S'.- n Een andere mogelijkheid, die in deze kwestie een rol gespeeld kan hebben zag voorzitter Bruyning ln de aan gekondigde verplichte melkcontrole in 1903. die overigens niet is doorge gaan, maar toch zijn invloed heeft doen gelden. Hij stelde zich in de toe komst een zekere mute van sanering op hel station voor. de haast revolutionaire ontwik keling van de handel nen bijhouden. Daarbij stelde hij nadrukkelijk dat de C-M.B. alle pogingen onderneemt om de belangen van de middenstanders te be hartigen, maar dat men veel moeilijk heden heeft te overwinnen. „Immers", zo zei de heer Mooy, „waar moeten wij onze verdedigers vinden? Nederland telt 400.000 middenstands- bedrijven, die door zes tot zeven keer zoveel mensen worden bevolkt dan er werknemers in de boerenstand zijn. Als die iets hebben, staat er voor hen een minister en een heel departe ment tot hun beschikking. Maar waar is onze minister? Wi] komen mineerd, meende de heer Bruyning toch, SLUISKIL Uitslagen van snelschaakwedstrijd Dezer dagen vond in het casino van de Nederlandse Stikstof Maatschappij te Sluiskil een snelschaakwedstrijd plaats. Spijtig was het voor de organisatoren dat de mist optrad als spelbreker, waar door een aantal spelers uit België niet konden komen. Het aantal deelnemers werd hierdoor gereduceerd tot 30. Na 7 ronden, vermeerderd met enkele be slissingswedstrijden. was de uitslag: 1 H. de Ridder Axel, 7 punten; 2 E. Tacq Sluiskil, 6Va punt; 3 A. C.. Dubbeldam Sluiskil, 6 punten; 4 J. de Kam Sluiskil, 6 punten; 5 G. Htiter Terneuzen, 5Va punt. JUSTBURG Z.V.U. besluit seizoen met „Het grote oor" Het toneelseizoen van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen wordt maandag 9 maart besloten met een voorstelling in het Ledeitheater te Oostburg. Het to neel- en televisiegezelschap „Ensemble" zal hier de tragi-komedie van Pierre Artistide Bréal „Het grote oor" (La grande Oreille) opvoeren. De rollen in dit stuk, hetwelk onder regie van Gil les Léger wordt gebracht in een ver taling van Paul Rodenko, worden ver tolkt door Jan Rétel, Cor van Rijn, Ina van Faassen, John Soer. Carla Dura, Marja Habraken, Chris Baay en vele anderen. aldus de heer De Mooy, die tenslotte nog De centrale middenstandsorganisa ties hebben in samenwerking met het voorlichtingscentrum detailhandel hiertoe het initiatief genomen. De cursus, die mogeiyk ook ln Middel burg zal starten, maakt de deelne mers wegwijs in de ingewikkelde fi nancieringsvraagstukken van de de tailhandelsonderneming en geeft de methoden aan om deze vraagstukken op te lossen. Na de pauze betond er volop gelegenheid tot het stellen va- vragen. Voorzitter W. P. J. Baars, van de C.M.) Middelburg, die mede namens de chris telijke middenstandsverenigingen van Goes en Vlissingen een uitgebreid ge zelschap welkom heette, kón op deze bijeenkomst onder meer de algemeen secretaris A. S. de Jonge en de secre taresse mr. W. M Otten van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den- en Noord-Zeeland begroeten. Het middenstandsavondcongres werd voorts bijgewoond door gemeentelijke autori teiten uit de plaatsen van de organise rende verenigingen, de directeur van de christelijke detailhandelsvakschool, de heer J. P. Ventevogel en vertegenwoor digers van het voorlichtingscentrum detailhandel. KANTONGERECHT TERNEUZEN Scheepsbotsing bij kruisende koersen Een niet alledaagse gebeurtenis deed zich donderdagmorgen voor tijdens de kantongerechtszitting te Terneuzen, waar de kandidaat deurwaarder A. van D. terecht stond wegens een verkeersovertre ding en deurwaarder M. de O. als getuige optrad. Dat gaf wel even wat verwarring, omdat op een ge geven moment Van D. de op de gang wachtende De G. de kan ton- jerechtszaal wilde binnen leiden, hetgeen uiteraard maar moeilijk ging. „Laat de parketwacht jullie werk dan maar even overnemen", zei waarnemend kantonrechter mr. A. Berkhout ten slotte. Verdachte Van D. stond terecht, omdat hij op 20 december in Zaamsiag tijdens dichte mist en op een gladde weg met een gTote snelheid zou hebben gereden, daarbij zijn personenauto niet tijdig tot stilstand kon brengen waardoor een botsing ontstond met "een voertuig, dat juist uit een uitrit de weg was opgere den. Van D. wist niet precies hoe hard hij had gereden. Wel had hij plotseling de auto voor hem dwars op de weg zien staan. „Stond die auto stil", vroeg de kantonrechter. „Ik heb hem niet zien rijden", aldus verdachte. Getuige De G., die als passagier met verdachte was meegereden, wist zeker, dat de andere auto had stilgestaan. „Wanneer zag U die auto", wilde de kantonrechter we ten. „Toen wij er nog vijftien meter vandaan waren", antwoordde getuige De G. Daarvoor had hij hem door de dichte mist niet gezien. „Dan moet hij wel plotseling uit de lucht zijn komen vallen", veronderstelde mr. Berkhout. Volgens de getuige leek het daar inder daad veel op. Besloten werd deze zaak aan te houden voor het verhoor van verdere getuigen. Tevoren stond terecht J. de K. uit Zaamsiag, die achteru.it de uitrit was komen rijden en de auto van de kandi daat-deurwaarder zou hebben gehin derd. De officier van justitie, mr. T. Lebrei, was van mening, dat deze ver dachte beter eerst had kunnen keren en daarna de weg oprijden. Hij eiste een boete van 45,subs. 9 dagen. Ver- dachtes raadsman, mr. F. K. Adriaan- sens zei. dat zijn cliënt zeker weer al 50 meter vooruit had gereden, toen het ongeluk gebeurde. „En die snelheid had elke automobilist kunnen rijden in zulk weer", zo voegde hij er aan toe. Hij had de indruk, dat de andere verdachte te hard had gereden en het positief hinde ren door zijn cliënt niet was bewezen. Tot die conclusie kwam ooit de kanton rechter. die tot vrijspraak besloot. Voorts stond terecht de Terneuzense schipper F. de G., die op 8 december te Sas van Gent bij het wegvaren van het motorschip aanger goed f tot de douanekantoor met .Woutrina" zaakt met twee naast elkaar varende binnenvaartuigen. Toen ik langzaam wegvoer zag ik niks", aldus verdachte. „Vlak daarop moeten ook die twee in tegengestelde richting zijn gaan varen. Zij gaven een bakboords- en wij een stuurboordsignaal en daarna volgde de botsing". Volgens mr. Lebret had ver dachte, omdat hij het kanaal wilde overlopen, voorrang moeten verlenen. Hij eiste een boete~van SO,subs. 16 dagen. Mr. F. Adriaanse was het daar mee niet eens. Volgens hem hadden de belde schepen gemakkelijk tussen de „Woutrina" en de douanesteiger door kunnen varen en was er geen noodzaak om de verkeerde wal per signaal aan te geven. De kantonrechter was van oordeel, dat de „Woutrina" dus aan een overstekende koers bezig was, waar door de twee andere schepen werden gedwongen van hun koers af te wijken. Dit wilde hij gecorrigeerd zien met een boete van 60,subs. 12 dagen. Grote schade .Ondanks de grote schade, die u hebt ;ericht, is alles nog betrekkelijk afgelopen", zei de kantonrechter de chauffeur T. R. uit Terheiden, wiens vrachtauto op 16 december in de Dijkstraat te Terneuzen plotseling be gon te rijden en een winkelpui ramde. Bij onderzoek was gebleken, dal de at mosfeer op de hydraulische reminrich- ting was teruggelopen, waardoor de remmen niet meer pakten. Twintig gul den subs, vier dagen eiste de officier, hetgeen de verdachte meer vond dan hij had verwacht. „Wat vindt U dan rede lijk", vroeg de kantonrechter, waarop verdachte prompt antwoordde: „Een tientje" Dan delen we het verschil, al dus mr Berkhout, die een boete opleg de van 15,subs, drie dagen. J F. uit Hulst stond terecht, omdat zijn vrouw (zonder rijbewijs) op 16 decem ber in zijn woonplaats een geparkeerde auto had aangereden en beschadigd. F„ die naast haar zat en dus als de ver antwoordelijke persoon werd beschouwd kreeg een boete van 15,subs. 3 da gen. De eis tegen hem luidde 25, subs. .5 dagen. Een boete van 30, subs. 6 dagen eiste de officier in de zaak met nogal nare nasleep tegen A. F. J. uit Kemzeke (B.), die op 15 de cember in Sint-Jansteen met zijn brom fiets niet voldoende zou zijn uitgewe ken toen hij een 83-jarige fietser pas seerde. De bejaarde fietser overleed enige tijd later. „Maar er is niet bew zen, dat dit was ten gevolge van het ongeval", aldus mr. Berkhout, die trou wens ook de verkeersovertreding niet bewezen achtte en verdachte vrijsprak. Conform de eis kreeg E. M. K. uit Axel een boete va,n 30,— subs. 6 dagen, om dat hij met zijn bromfiets de maximum snelheid in de bebouwde kom van Ter neuzen met bijna 12 kilometer had over schreden. Een zelfde eis kreeg A. H. N. uit Zaamsiag te horen, omdat hij in zijn woonplaats met een motorrijwiel een snelheid van 66 kilometer per uur had gereden. Tegen hem luidde de uitspraak 25,subs. 5 dagen. Ook J. H. S. uit Berkel stond terecht, omdat hij te hard had gereden, namelijk 62 kilometer per uur in de bebouwde kom van Terneuzen. Eis 20.subs. 4 dagen, uitspraak 17,50 subs, 3 dagen. Pech Zeeland. De resultaten van het werk tonen een opgaande lijn, zo betoogde hij. Dat bleek ook uit de cijfers over het af gelopen jaar, die dr. J. Tesink de verga dering voorlegde. Het drachtighcidsper- centage na de eerste Inseminatie steeg in 1963 van 58,4 pet. naar 59,9 pet. in vergelijking met 1962. Een belangrijke factor, die in deze een rol speelt, vond hij de lnseminator. De aftredende bestuursleden van dc coö peratieve vereniging „Centraal Stierensta tion Zeeland", de heren .T. M. Dalebout, P. J. Goorden, W. J. Cevaal, W. Min- naard, Baron K. J. A. Collot d'F.scurv en L. Basting werden herkozen. De heer C. M. Willems, directeur van het K !.- station te Engelen (N.-Br.) nam de kunst matige inseminatie bij rundvee en var kens onder de loep. Hij schonk daarbij aandacht aan de ontwikkeling van de K.Ï., trok vergelijkingen bij de K.I. tus sen varkens en rundvee en benadrukte ten slotte het belang van de kunstmati ge inseminatie voor de verbetering van de veestapel. Collecten N.V.V.-t.b.c.-fonds f650,25 opgebracht, als volgt gemeenten ln de streek verdeeld. Bres- VEEMARKT. ROTTERDAM Totale aanvoer 4613. Weekaanvoer 6266. Vet te koeien en ossen 350. Gebruiksvee 693. Vette kalveren 420. Graskalveren 224. Nuch tere kalveren 2614. Lopers 69. Biggen 11. Paarden 47. Veulens 10- Schapen of lamme ren 140. Weide- of zuiglammeren 28. Bokken of gelten 7. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) Cln cents per kg) Vette koeien 380—110 305—360 270—295 Vette kalveren 310—325 280—310 260—230 Slachtpaarden 295 270 250 Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) (in guldens per stuk) Graskalveren 550 450 350 Nuchtere kalveren 150 130 110 Lopers 130 120 100 Schapen 140 120 100 Lammeren 150 130 120 Kalf- en melkkoeien 1300 1200 1000 Vare koelen 975 800 700 Vaarzen 1000 800 700 Pinken 700 600 525 Vette koeien aanvoer als vorige week, han del lui. prijzen als gisteren Vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel flauwer, prijzen lager. Graskalveren aanvoer even meer. handel kalm. prijzen iets lager Nuchtere kalveren aanvoer groot, handel kalm. prij zen teruglopend. Lopers en biggen aanvoer als vorige week. handel lui, prijzen gedrukt. Slachtpaarden aanvoer gewoon, handel re delijk. prijzen goed prijshoudend. Schapen en lammeren aanvoer groter, handel tame lijk., prijzen onveranderd. Kalf- en melk koeien aanvoer iets ruimer, handel flauw, prijzen niet prijshoudend. Vare koeien aan voer gewoon, handel redelijk, prijzen onver anderd. Vaarzen en pinken groter, handel traag, prijzen vooral ger. Bepaald pech had H. D. de j. toen hij op 27 september met een trekker met aanhangwagen de bocht by de Terneuzense Westsluis te scherp nam, waardoor z(jn aanhangwagen kantelde. De eis luidde 35,subs. 7 dagen en de uitspraak 25, subs. 5 dagen. De Terneuzennaar H. de J. ramde op 25 september tn zijn woonplaats met zijn vrachtwagen een stilstaande personen auto. Conform de eis werd hij veroor deeld tol een boete van 30,subs. 6 dagen en betaling van de schade ad 73.50. G. M. uit Aardenburg stond terecht, om dat hij op 9 oktober in Terneuzen door onvoldoende rechts houden met zijn au to een ander voertuig had aangereden. Eis 10,subs. 2 dagen, uitspraak 5,subs. 1 dag. Conform de eis en bij verstek werd hij t.ot 40,subs. 8 da gen veroordeeld. A. de S. uit Kemzeke (B.), die op 8 oktober te Sint-Jansteen een wielrijder had gehinderd waardoor een aanrijding ontstond. Het veroorza ken van een aanrijding bij het inhalen van een ander voertuig op de Axelse straat te Terneuzen op 9 oktober kostte de Terneuzenaar F. B. conform de eis een boete van 10,subs. 2 dagen. M. A. M. uit Sint-Kruis stond terecht omdat bij controle te Sas van Gent bleek, dat aan een wiel van zijn aan hangwagen een aantal bouten ont brak en andere geheel I03 zaten. Dui delijk hielden de officier 15, 3 dagen) en de kantonrechter (7 10 subs. 2 dagenrekening met het feit, dat verdachte de wagen twee dagen tevoren nieuw had aangeschaft. „Lo gisch dat U dan niet alles gaat con troleren", aldus mr. Berkhout. De heer W. R. uit Sint-Jansteen werd ten laste gelegd, dat hij op 24 oktober te Hontenisse de snelheid van zijn auto niet zodanig had geregeld, dat hij tijdig kon stoppen. Een aanrijding met scha de was daarvan het gevolg. Verdachte erop, dat de voor hem rijdende KANAALBRUG SAS VAN GENT VERDWIJNT NU De brug over de tweede kanaalarm te Sas van Gent zal eerder dan verwacht werd plaats moeten maken voor de bredsngswerken van het kanaal Gent naar Terneuzen. De brug toont gebreken en omdat hij over onge veer een jaar toch moet worden opge ruimd, heeft men besloten geen repara ties meer uit te voeren. Rijkswaterstaat zal reeds nu een aanvang maken met de demping van de tweede kanaalarm. zodat de brug zo spoedig mogelük bui ten gebruik ban worden gesteld en kan worden vervangen door een weg over de gedempte kanaalarm. Een cutterzuiger haalt momenteel al de grond uit het kanaal ter hoogte van het N.C.B.-gebouw en de N V. Zuid- Chemie. De opgezogen grond wordt de middenkanaal arm ter hoogte van brug gespoten om zodoende een dam dwars door het kanaal te kunnen leggen. Vanaf één maart is het scheepvaartver keer in de midenkanaalarm dan ook door deze werkzaamheden gestremd. Voor de Sasse zwem- en poloclub „De Bruinvis" betekenen de eerder aangevangen dem pingswerkzaamheden een strop, omdat deze club de 2e kanaalarm had willen gebruiken voor de jaarlijkse Ronde Sas, een lange afstandszwemwedstrijd over twee kilometer. „De Bruinvis" moei nu uitkijken naar ander zwemwater. Aanbesteding wegwerken in Stopneldijk De N'.V. Grontmü le De Bilt beeft dins dag in hotel „De Linde" te Kloosterzan- de namens de plaatselijke commissie ruilverkaveling Stoppeldijk openbaar aanbesteed: het maken c.q. verbeteren de funderingen van diverse wegen Veiling Kapelle 2 dagen verzet In verband met biddag voor het gewas zal de veiling van woensdag 12 maart aanstaande bij de veilingvereniging „Ka- pelle-Biezelinge en Omstreken" worden verschoven naar vrijdagmiddag 14 maart. De veiling zal op de gebruikelijke uren plaatsvinden. SINT-MAARTENSDIJK Uien, bonken 11.30: middelmaat 40-70 8.71j drielingen 6.50 pickles 11.31. Aanvoer 35 ton. Aardappelen, bintje 3.60—8,50, bonken 14,00. Aanvoer 30 ton. VEILING KRABBENDIJKE. 3 maart. Appels: Golden Delicious 1 80-35 67—80. 75-30 69—34. 70-75 66—77. 65-70 54— 60-65 43—47. 2 80-35 65—66. 75-30 63—69. 75 57—65. 65-70 50—55. 60-65 36—41, 2 D 17—22. 3 grof 27—36. 3 fijn 13—23. kroet tO —12. Jonathan 1 70-75 46. 65-70 42. 60-65 25. Laxton Superb 1 80-85 60. 75-80 66, 70-75 65, 65-70 52. 2 60-65 25. Winston 1 80-35 91. 75-80 96—100. 70-75 92—95. 65-70 77—33, 5556. 55-60 31—35. Goudrenet 1 70-73 50. 65-70 44. 2 75-80 49. 3 grof 43. kroet 24. Peren: Conference 1 65-70 7679, 60-65 6973, 55-60 59—62. 2 65-70 7.6—76. 60-65 66—70. 55-60 57. 2 D 30—34. 3 grof 56—58. 3 fijt» 34—35, kroet 9—18- UIENVEILING ST. ANN ALAND. Middel 8 70. bonken 9—10.11. drielingen picklers 11—18, stek 1.53. Aanvoer 27 ton. VEILING GOES. 3 maart. Conference op monster 1 6S mm en op 78.20—80.40. 60-65 73.30—74.10, 55-60 64. Gewone veiling: Goudrenet 1 85-90 60, 80- 62. 75-80 58. 70-75 46—56. 65-70 49. 2 D 52—35. 2 80-85 52—53. 75-30 50—53. 70-75 51. 65-70 38—47. grof 40-48. fijn 29—39. Gol den Delicious 1 80-85 8589. 75-80 8796, 1-75 77-36. 65-70 66-72. 60-65 49-50. 2 D 23—28. 2 80-85 72—76. 75-80 70—76. 70-75 63—72. 65-70 47—63. 60-65 34—39. grof 37—52. fijn 30—36. kroet 18—19 Jonathan 1 80-35 75-30 45—47. 70-75 38—51. 65-70 47—50. <-65 36—38, 2 D 18—21. 2 75-80 32—36, 70-75 34—13, 65-70 32—39. 60-55 26—30, grof 18— 32, fijn 14—26. LombartscaJville 2 80-85 43 49. 75-30 42—19. 70-75 45—19. 65-70 34—38, 60-65 26. 2 D 16—17. grof 18—32. fijn 14—18. ingrid Marie 1 30-85 S3. 75-80 92. 70-75 91, 65-70 78, 2 D 43, grof 53. fijn 44. Winston 1 80-35 88-96, 75-30 72—103. 70-75 76—106. 65-70 83—91. 60-65 48—67. 55-60 29—35, 2 30-85 96. 75-30 100. 65-70 86. 60-65 42—55. grof 30—48. fijn 17—26. Laxton's Superb 1 80-85 58—65. 75-80 67—73. 70-75 67—73. 65-70 55—61, 60-65 32—35. 2 D 15. 2 30-85 42—46. 75-80 32—51. 70-75 36—46. 65-70 32—38. 60-65 21—25, grof 27—37. fijn 14—17 Diverse appels kroet 15 Conference 2 D 3036. grof 63. fijn 36—45. Totale aanvoer hard fruit 7800 chauffeur er een eigenaardige manier t loUle t circa 08 km van rijden op na hield en hem niet had hiikomende werken °clegen laten passeren. „Die had trouwens ook cn - Ö1Jamende werken, gelegen _;een rijbewijs", aldus mr. Berkhout die verdachte een lichte boete oplegde, na melijk 15.— subs. 3 dagen. De eis luidde 25,subs. 5 dagen. De Rotterdammer W. K. kreeg een boete van 30,subs. 6 dagen, omdat hij op 13 november te Hontenisse ver zuimde voorrang te verlenen aan een van rechts komende bestelauto. De eis luidde 40,subs. S dagen. F. B. uit Maldegem (B.) hoorde twee boeten namelijk van 15.subs, 3 da gen en 10,subs. 2 dagen tegen zich eisen, omdat hij op 19 december in de Axelsestraat te Terneuzen had gereden zender enige verlichting. Uitspraak con form de eis. ruilverkaveling Stoppeldijk. Er werd als volgt ingeschreven fa ge br. Suykerbuyk Hoogerheide f 486 000 firma J. D. Janse. Middelburg, 1 606.600; P H. Offringa te Den Haag, I 616.000; N.V Van Dijk en Petit, Bergen op Zoom 627.000; N.V. Aannemingsbedrijf „Zeeland", te Middelburg, f 628.000; Gebroeders Moerland, Sint-Annaland f 629.800; N.V. M. P. Hol. Hulst f 642.000 Dijkstra N.V Breda f 643.000; N.V. J. den Ouden. Biervliet f 666.000: fa. De Ruysscher Zn„ Biervliet 681.000; N.V Aannemingsbedrijf E.L.K." Schoondijke f 695.000: fa Van der Hilst en Van der Weert. Eist f 713.000; N.V. v. d. Dries, Zierikzee voor 718.000. VEILING MIDDELBURG. 3 maait. Aardappelen: Bintjes, bonken 3 12, grote 6—7. Jonathan 2 75-80 33. 70-75 31. 65-70 29. 60-65 20—40 Winston 2 60-70 41. 3 grof 3744. Lombanscalvllle 2 80-85 4! 75-80 40. 70-75 .39. 65-70 36. Golden Delicious 2 70-75 60— 65. 65-70 41—65. 60-65 33. Witlof 38—54. Sav kool 22—47 Sla 14-16 kg 12—18. Sla C 7—14. Spinazie 117. Rabarber 74—94. Glasandijvie 70—79. Glasveldsla 24— 106. Rode kool 7—10 3oerenkool 2046. Prei 47—74. Spruiten 40—92. gesch. 66110. Breekpeen 312. Uien 412. MARKT GOES. 3 maart. Granen en peulvruchten Tarwe, 'oasis 17 Tc, baerenschoon ai boerderij f 25 r 32 75. Schotvrjje partijen tarwe liggen iets hoger ln prijs Gerst, basis 17 7e, ld, f 24 50—f 26 per 100 kg (geen handel) Groene erwten, id. f 35f 41. Schokkers, id f 30f 50 Bruine bonen. ld., f 70f 100. alles per 100 kg. Voor erwten en schokkers van uit gezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen Bintjes, 35 mm opw.. binnenl. sort f 7 50—1 8 50 per 100 kg. Levering aan de sorteerlnrlchtlng Soriecrkosten voor re kening koper Naar Bintje voor expori be staat geen vraag Voederaardappelen no teerden f 3 25 -f per 100 kg Uien Onafgestaart aan de orteerinrichting geleverd 5 cent per kg Hooi en stro Luzerne hooi r 130—1 135. Weidehool (prima kw f 125f 130 Veld- beemd f 70—f 75 Engels raai f 55—f 65. Voor tweede soort hooi bestaat geen be langstelling. Tarwestro 62.50—f 65. Gerste- stro 62.50f 65 Erwtenstro, (kl. groen) t 80. alles per 1000 kg. Vla- Ongerepeld 12—27 cent per kg. Gere peld 1836 cent per kg Eieren. De eierprijs bedraagt f 1.57 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgamalen. aanvoer 1896 kg. 209298. Schar 158 kg. Bot 249 kg. S..10I 225 kg. Ongesorteerde vis 92 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15