Iroos?! Mr. Keuning-mét V. V. D.-kritiek- nieuwe wethouder van Zierikzee Zeeuwse figaro's ie Vlissingen BILT GED. STATEN ONTHOUDEN RAADHUISPLAN BROUWERSHAVEN GOEDKEURING M. Doeleman: „Wij voelen ons niet gebonden aan afspraken" Politiekapel uit Amsterdam naar Zonneveldrit PLANNEN VOOR REORGANISATIE PR0T. WERKGEMEENSCHAP P.v.d.A. ALMANAK Commissaris der koningin neemt défilé af in Sluis TRAITAL0 „OPPER" W. VAN DEN BR0EKE 25 JAAR IN POLITIEDIENST DIE SCHÖPFUNG" BIJ OPENING NIEUWE VLISSINGSE STADHUIS Eerste ronde van landscompetitie Opper Beuzenberg vierde zilveren ambtsjubileum Expositie werken van Piet Bulthuis te Middelburg PROVINCIALE ZEEUW.SE COURA NT DINSDAG 3 MAART 1964 Brouwershaven mag van Gedepu teerde Staten van Zeeland het nieuwe raadhuisplan niet uit voeren. De kosten voor dit ge meentehuis, dat in Noordgouwe zou komen, zijn geraamd op 382.000. De gemeenteraad ging 26 november vorig jaar met zes tegèn vijf stemmen ak koord met een desbetreffend voorstel van b. en w. Gedepu teerde Stoten hebben nu het ge meentebestuur een brief ge schreven, die woensdag in een bijeenkomst van b. en w. van Brouwershaven zal worden be handeld. G.S. hebben overwo gen, dat de financiële positie van Brouwershaven een derge lijk plan niet toe laat. Het colle ge onthield derhalve zijn goed keuring aan het raadsbesluit, omdat, dit. in strijd wordt geacht met het algemeen belang. Het voorstel van b. en w. omvatte een wtfziging van de begroting en het aanvragen van een aanvullende bij drage uit het gemeentefonds, Het college van b. en w. wees er inder tijd in zijn toeliching op, dat het ar- chitectenbureu Wesseloo en Van Voorst te Bussum bij het ontwerp was uitgegaan van een raadhuis voor een gemeente van 5000 inwoners. Brouwershaven telt er nu ruim 3500. Het gemeentebestuur meent echter, dat de 5000 inwoners binnen afzien bare tijd zullen worden bereikt, als gevolg van de ontwikkelingen na het gereedkomen van de Deltawerken. Brouwershaven moet de komende jaren nog verschillende ka.pitaalwerlcen uitvoeren: vernieuwing havenbe schoeiing in Brouwershaven, Noord- gouwe en Zonnemaire. In zijn toelich ting op het raadsvoorstel zei het col lege van b. en w. dan ook, dat het niet mogelijk was de uitgaven in de gemeentebegroting 1964 op verant woorde wijze te verlagen. Het college concludeerde, dat Brouwers haven zonder steun van het rijk niet in staat zou zijn het nieuwe gemeen tehuis te bouwen. Sas van Gent voor Vlaamse t.v. Zaterdag 7 maart zal de Vlaamse tele visie het bekende programma „Eén te gen allen" uitzenden. De plaats van han deling is de gemeente Zelzate. Uitgaande van ae gedachte, dat Zelzate als grens gemeente is „aangeleund" tegen en ver bonden is met Sas van Gent, heeft de met de medewerking van het program ma belaste organisatie voorgesteld dat ook Sas van Gent in deze uitzending zal worden betrokken. De2e vorm van pu bliciteit wordt met beide handen aange grepen. Daarvoor zal het echter nodig zijn, dat een aantal Sassenaren bereid is aan deze uitzending mee te werken. Vandaar dat donderdag 5 maart 's avonds om acht uur een vergadering wordt ge houden in de kantine van de Zuïdchemie, waar een deputatie uit Zelzate zal uit eenzetten, waar het om gaat. Besturen van verenigingen zullen met meerdere leden ter vergadering verschijnen. IN PLAATS VAN M. C. VERHEYEN Het aftreden van de heer M. C. Verheyen (p.v.d.a.) als wethouder van Zierikzee heeft maandagavond mr. K. A. Keuning in het college gebracht met dezelfde stemmen verhouding (112) als waarmee hij de laatste raadsverkiezingen voor deze functie werd „versla gen". De tegenstemmers vormden de V.V.D.-fractie, die zich niet ge bonden achtte aan de gemaakte af spraken rond de wethoudersbenoe ming. Vooral niet, omdat men mr. Keuning als kandidaat van P.v. d.A.-zijde onaanvaardbaar achtte. De lieer M. C. Doeleman deed daarom de benoeming van de nieuwe wethouder voorafgaan door een verklaring. En daarin stond een scherp stuk kritiek op nir. Keuning. Speciaal de wijze waarop hij de laatste maanden oppositie had ge voerd in de zogenaamde „brugklas-af faire" noemde do V.V.l». „verlammend voor liet bestuursbeleid". En zy zou niet graag zien, dat mr. Keuning nu uit gerekend wethouder van onderwijs zou '"orden. Ook al zou mr. Keuning als wethou der het roer omgooien, dat hij als oppositieman in handen heeft gehad, dan nog zou hij voor de V.V.D. on aanvaardbaar 2ijn, zo werd opge merkt. Na de verklaring van do heer Doeleman had de V.V.D. het politieke feit van de afspraken rond de wet houdersbenoeming en het primaire belang voor de gemeente Zierikzee duidelijk tegen elkaar afgewogen. En De Amsterdamse politiekapel zal op tweede pinksterdag meewerken aan programma, dat ter gelegenheid var. aanstaande Zonneveldrit rond en in het zeeliospitiuni tussen Domburg en Oost- kapelle wordt afgewerkt. Nu de stichting d" Oprechte Amateur is opgeheven, konden de organisatoren niet meer op de zeer gewaardeerde me dewerking van de amateurs rekenen. Ze zijn er echter toch in geslaagd om voor de jubileumrit het is namelijk de tiende Zonneveldrit een bijzondere attractie naar Zonneveld te halen in de vorm van de Amsterdamse muzikanten. De kapel zal voor deze gelegenheid sa men optreden met het pijpers- en tam boerskorps „Juliana" uit Middelburg. Na de oorlog is de Amsterdamse politie kapel nog niet in Zeeland geweest. Overigens zijn de eerste aanmeldingen voor de jubileum Zonneveldrit reeds binnen. Zoals ook bij de vijfde rit het geval was, zal ter gelegenheid van de tiende rit in plaats van een plaquette een herinneringstegel worden uitgereikt aan iedere deelnemer en deelneemster. DRS. WESTERHOUT IN MIDDELBURG OVER Van enthousiasme in hervormde kring is weinig over De prot.-chr. werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid is nog steeds de grootste werkgemeenschap. Aan haar opheffing is nooit gedacht in tegenstel ling tot berichten, die hierover "hebben gecirculeerd. Nu de doorbraak evenwel, hoewel stellig nog niet voltooid, een feit ls geworden, doet zich de vraag voor hoe de werkgemeenschap op de meest doeltreffende wyze kan worden georganiseerd. Dit zei drs. Th. J. Wes- ferliout, voorzitter van het gewest Zee- £_eeuwse Bal Het. boekenbal a.s. zaterdag in Vlissingen heeft nu al heel wat voeten in <lc aarde. In de plaat a van executie had een jongeman zich tijdig van kaarten voorzien, die hij, in de roes van de voorpret onbeheerd in de ouderlijke wo ning liet rondslingeren. Nu heeft men dit jaar nogal uit gepakt met de entreebiljetten ze zijn nogal omvangrijk, vallen weinig op tussen de stroom van drukwerken, waarop bedrijfsleven en middenstand, t.er stimulering van de verkoop, ons dagelijks trakteren. Nu gaat het er maar om: zou die jongeman nog andere lcaurten kunnen krijgen Zijn vader ontdeed zich nogal in grijpend van de kaarten: ze gin gen het vuur in. En bal dat het daar geweest is land van de P.C.W.G. eind vorige week in een bijeenkomst van dit gewest in „De gouden Poorte" te Middelburg. Drs. Westerhout wees op het recente be sluit van de generale synode van de Gereformeerde Kerken, 'waarbij het lid maatschap van de P.v.d.A. voor leden van die kerken wordt getolereerd. Hij meende dat dit besluit met allerlei armslagen vijftien jaar geleden niet mogelijk zou zijn geweest. Van het enthousiasme, het elan van de leiding der Ned. Herv. Kerk, zoals die in 1945 was, is, aldus drs Westerhout, niet zoveel overgebleven. Veel predikan ten beperken zich tha.ns tot theologische bezinning. Het bestaan va.n de werkge meenschap wordt door de confessionele partijen wel aangevochten. De voorzit ter van het gewest Zeeland wees er op, dat bijvoorbeeld ook de Duitse C.D.U.- werkgemeenschappen voor protestanten en rooms-ka.tholieken kent, De proble men inzake kernbewapening en de moei lijke problematiek van de politieke vraagstukken doet dc belangstelling af nemen. Eén en ander over de werkgemeenschap is neergelegd in een rapport, dat is uit gebracht door een landelijke commissie onder voorzitterschap van drs. Wester hout en waarin voorts zitting ha.dden drs. J. J. Voogd, ds. L. Ruitenberg en de heren C. Huysse en J. Kas. Dit rap port kwam op deze bijeenkomst ter sprake. De taak van de P.C.W.G. acht bedoelde rapport drieërlei. Ten eerste is zij bezinningscentrum. Bij de crematiewet, de zondagswet, de toto, de geestelijke verzorging van militairen, het godsdienstonderwijs op de openbare school, de pacificatie, het atoomvraag- stuk( hei rapport der hervormde syno de), heeft de werkgemeenschap duide lijk haar visie naar voren kunnen bren gen. Ten tweede: als strijdgroep naar buiten. De werkgemeenscna.p dient voe ling te houden met het prot. chr. volks- haar inbreng hebben in het partijleven en wederzijds begrip bevorderen. Het rapport wil de P.C.W.G., als volgt organiseren: Een hoofdbestuur bestaan de uit een voorzitter, .1 of 2 secretaris sen, vertegenwoordigers van de gewes ten en drie leden. Verder een geweste lijk groepsverband als bezinningscen trum. dal adviseert aan het hoofdbe stuur. De lokale organen behoeven dan geen uitgewerkte afdelingen meer te vormen met penningmeester*; secretaris enz. Al gemeen werd het wenselijk geacht „Doorbraak" als publiciteitsorgaan te handhaven. Wel werd de mogelijkheid geopperd hiervoor ruimte te vragen in „Paraat". Voorts wordt gedacht aan een driemaandelijks bulletin. Op 25 april a.s. zal in een landelijke, te Utrecht, te houden vergadering over een en ander een beslissing worden geno men. Staande de vergadering werd een negental afgevaardigden naar dit con- §res benoemd. Dit aantal zal nog ivor en uitgebreid. Op deze inleiding volgde een interessante discussie. zij was daarbij tot de conclusie ge komen, dat de protestants-christelijke fractie en de K.V.P. met het vast houden aan de afspraken gevaarlijk spel speelden. fractie mee-regeren en tegelijk oppositie voeren, waarin hij „vaak niet mals was". De twee tegenstemmen later in de ver gadering werden uitgebracht op de heer Doeleman. Er werden bij de stemming over de nieuwe wethouder nog enkele kanttekeningen gemaakt. De heer J. G. L. Simmers "(k.v.p.) hechtte evenwel veel waarde aan de afspraken tussen de verschillende fracties, die over on weer voor een wethouder van de sterkst vertegenwoordigde elementen in de raad hadden gezorgd. „Nu de P.v.d.A. heeft doen weten, dat zij zich aan de toezegging gebonden acht en de heer Keuning als kandidaat naar voren is geschoven, mogen wij hier niet tegen in gaan". De heer J. R, de Boer sprekend namens de p.c.-fractie kon de bezwaren van de heer Doele- reden moest zijn om plotseling af te wijken van de naar voren geschoven kandidaat. „Bij de laatste herbenoeming van de heer Verheyen tot wethouder had de P.v.d.A. geen kandidaat, toen hadden ze dus enige vrijheid. Nu komt de so cialistische fractie wel met een voor dracht. dus hebben we ons te houden aan fair play", zei hij. Overigens kon de heer M. de Moor (p.v.d.a.) de heer Doeleman gerust stellen met de belofte dat „wie van de P.v.d.A. het wethouderschap ook op zich neemt, er zal even zo vrolyk oppositie worden gevoerd". En dat zal dus voortaan moeten gebeuren onder leiding van de aftredende wet houder, de heer Verheyen, die nog wel in de raad blyft en fractievoor zitter is geworden. Zeven jaar heeft de heer Verheyen het wethouderschap van Zierikzee bekleed. In de vorige vergadering kondigde hij plotseling aan. om gezondheidsredenen te moeten bedanken voor de zetel in het college. Zijn werk als wethouder van onderwijs en sociale zaken heeft in brede kring in Zierikzee waardering geoogst. Burgemeester mr. F. Th. Dljckmeester en alle fractievoorzitters lieten dat nog weten in korte afschekltoespraken en in de aanbieding van een schemerlamp als geschenk van de raad. Een lawine van goede woorden, die de heer Ver heyen later laconiek deed opmerken: „Als je dit zo hoort vraag je je af of je wel in de goede partij zit". Burgemeester Dijckmeester prees di heer Verheyen dat hij met veel animo en idealisme liet wethouderschap had vervuld. „Belangen van gezin en ge zondheid hebben U evenwel genoopt om deze post nu op te geven. In de zeven jaar dat U lid was van het college van b. en w. heb ik U goed leren kennen, ook persoonlijk. U was een man met een warm hart en gevoel voor betrek kelijkheid en beginselen". Burgemeester Dijckmeester bracht de heer Verheyen namens de raad zijn waardering over voor het werk dat hij in de afgelopen zeven jaar heeft ver richt, Wethouder H. Koevoet» roemde de brede en ruime opvattingen en het gevoel voor sociale problemen in de persoon van de lieer Verheyen, De heer C. Bij de Vaate (p.c.-fractie) had met name waardering voor de eenvoud en het gevoel voor humor waarmee de heer Verheyen steeds zijn functie als wethouder had vervuld. „Als U terugziet op deze periode moet U dat veel voldoening geven". Ook de heren J. G. L. Simmers (k.v.p.) en M. C. Doeleman (v.v.d.) hadden bij zonder veel lof voor de prettige ver standhouding en het prettige werk van de heer Verheyen als wethouder. De heer P. de Moor ('p.v.d.a.) ten slotte bracht de heer Verheyen dank voor wat hij met name voor de Partij van de Arbeid in de raad van Zierikzee had gedaan. Wat, de af en toe scherpe verhouding tussen mr. Keuning en de heer Ver heyen betreft, daarover zei de nu af tredende wethouder liet volgende: „Nu ik tot fractievoorzitter van de P.v.d.A. ben benoemd krygt hij terug, wat hij mjj destijds gegeven heeft". De commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal zaterdag 14 maart om half zes voor het stadhuis in Sluis het défilé afnemen van de ondersteuningscompagnie van het elfde infanterie-bataljon gardegre nadiers en het tamboerkorps van de gardegrenadiers onder commando van kapitein A. G. Gillissen. Last van wassen met $5 Pelli j-, shampoo Een produkt van l'Oréal de Paris PROBLEEMGEZIN AAN ORDE OP CONTACTDAG STICHTING ZEELAND De Stichting Zeeland belegt op dinsdag 17 maart in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg een contactdag voor maatschappelijk werk, waarop net on derwerp „het probleemgezin" zal worden besproken. Mr. J. J. R. Schmal, directeur van de gemeentelijk dienst voor sociale belangen te Den Haag zal op deze bij eenkomst een lezing houden over de algemene aspecten rondom het pro bleemgezin. De heer J. Bijl, directeur van de Stichting Gezinsoorden Overljsel te Woonwagenkamp Sas van Gent ontruimd Het tijdelijk tot woonwagenkamp ge creëerde terrein van het zwembad te Sas van Gent is eind vorige week geheel ontruimd. Alle woonwagens hebben hun In 's-Heer-Arendskerke Hartelijke huldiging Opperwachtmeester W. van den Broeke heeft maandagmorgen tjjdens een bij eenkomst op het gemeentehuis van 's-Heer-Arendskerke het feit herdacht dat hy 25 jaar in politiedienst was. Be- Plannen achter de schermen Mogelijk feestweek met verschillende activiteiten De vier Vlissingse koren en de Vlissing- se orkestvereniging zullen ter gelegen heid van de opening van het nieuwe Weliswaar hadden de Zeeuwse kappers gisteren hun vrije mid dag en hing het bordje „geslo ten" aan de deur van de kap salons, maar de figaro's zelf waren ditmaal niet in hun volks tuin of hun duivenhok te vinden, maar in het Vlissingse Concert gebouw. Dat was maandagmid dag getransformeerd in een enorme kapsalon, die er boven dien uitzag of hij voor een life- uitzending van de televisie in gereedheid was gebracht: tien tallen lampen boven een open ruimte, waar een aantal mees- ters-van-de-schaar evenzovele modellen bewerkten onder het toeziend oog van de Zeeuwse dames- en herenkappers, die in een grote kring rond de „arena" ?aten en gespannen de verrich- tin van hun collega's volgden. Om ongeveer vier uur gingen twin tig herenkappers van start: Hun laak was in 50 minuten een vrij mo- tlel te creëren, waarby zij ieder in strument mochten gebruiken, behal ve de elektrische tondeuse. Er werd gewerkt in drie categoriën: lands competitie algemeen, bediendenwed strijd en junioren (beneden 18 jaar). Een deskundige jury stond klaar om het werk, dat werd beoordeeld op techniek en afwerking (maximaal 100 punten) en op coupe en opmaak (maximaal 50 punten) te beoorde len. pers, ging bij de beoordeling niet over één nacht ijs. Regelmatig werd een kapsel, waaraan door de deelne mers 50 minuten met hart en ziel was gewerkt, „uit elkaar gehaald" om het „binnenwerk" te bekijken. Ei- stonden dan ook grote belangen op het spel: de deelname aan de tweede ronde, die in Tilburg wordt gehou den, en ten slotte de finale op 8 juni in Arnhem. En alleen al om toegela ten te worden tot de 2de ronde moe ten de deelnemers 75 van het ma ximum aantal punten halen. Om klokslag zes uur gingen dc da meskappers van start. In dit geval vijf kapsters en één kapper, die, hoe wel minder in aantal, een veel groter publiek trokken, dan 's middags in de zaal aanwezig was. Ook nu werd weer in drie catcgo- ricn gewerkt met een tijdslimiet van vijftig minuten, terwijl de jury nu uiteraard bestond uit des kundige dameskappers. De tijds limiet vormde in dit geval een zwaarder handicap dan 's mid dags, omdat de dameskapsels be werkelijker zy'n, terwijl bovendien een opdracht werd verstrekL, die weliswaar nog voldoende ruimte voor de eigen fantasie overliet, maar die toch het aantal moeilijk heden begrensde. De deelnemers in de categorie landscompetitie algemeen moesten een „groot avondkapsel" creëren, de deelnemers aan de bediend en compe titie een „klein avondkapsel", ter wijl de categorie junioren de op dracht kreeg een salonooiffurc te ontwerpen. Toch bleken ook hier de haarkunstenaars het klaar te spelen: soms ingewikkelde „kunstwerken" kwamen onder hun handen vandaan en de jury verstoutte zich ditmaal niet om ook het „inwendige" eens aan een nader onderzoek te onder werpen. Zoals gebruikelijk werden de wed strijden besloten met een groot lm!, dat er weliswaar de oorzaak van was dat vele zorgvuldig opgemaakte Vaoselfl een beetje uitzakten, maar •-< ,i* n.i'iere kant voor een Een deel van de ongeveer twintig herenkappersdie zich maandag middag in het Concertgebouw te Vlissingen met toewijding over hun model bogen, om een onbe rispelijk kaspel te creëren. (Foto P.Z.C.) uitstekende stemming zorgde. In middels berekende de jury aan de hand van liet toegepaste puntensy steem de uitslag van de wedstrijden, die later op de avond bekend werd gemaakt. Uitslagen Herenvak landscompetitie: eerste prijs J, de Jonge, Middelburg, 465 punten, tweede prijs J. H. Kuper, Vlissingen, 457 punten, derde prijs C. L. van Rijsbergen, Axel, 454 pun ten, vierde prijs P. J. Janssens, Hans- weert, 444 punten, vijfde prijs K. L J. Smit, Middelburg, 438 punten, tweede ronde: 1. P. J. van Sabben. Middelburg. 433 punten, 2. E. C Minnaert, Aardenburg, 430 punten, bediendencompetitie: eerste prijs L. J, M. Lebbinck, Hulst, 457 punten, tweede prijs P. Krulslflkx, Axel, 45? punten, derde prijs K. Stoctzer, Bel gen op Zoom, 451 punten: Iweedc ronde; P. v. d. Hart, 445 punten, 2 J. M. Minnaert, Aardenbürg, 44i punten, 3. L, J. van dor Linde, Zie. rikzee. 437 punten, 4. E. M. C. Rent meester, 's-Hcerenhoek, 433 punten JuniorencompetiLie: tweede prijs M N. v ,d. Broek, Wouw, 449 punten derde prijs J. A. C. Kik, Burgh, 444 punten. Dames vak: landscompetitie tweede prijs J. C. van der Have, Terneuzen. 225 punten: bediendencompetitie tweede prijs mej. J, L. van Doorn, Se- rooskerke, 245 punten, derde prijs mej. E. M, Koster, Middelburg, 215 punten; juniorencompetitie: eerste prijs mej. A. J. A. Schunselaar, Mid delburg, 250 punten, 2. mej. L. C. N. van Kouteren, Aardenburg, 236 pun ten, derde prijs mej. L. Piekart, Mid stadhuis in Vlissingen het oratorium „Die Schöpfung" (Dc Schepping) van J. Haydn uitvoeren. Het is één van de festiviteiten die men rond de ingebruikneming het raadhuis aan de Paul Krugerstraat wil organiseren. Van die festiviteiten zijn overigens de officiële kanten nog niet geheel gevormd. Gedacht wordt aan der gelijke gezamenlijke actviteiten van accordeon- en mandolineverenigingcn van dc harmonie- en fanfaregezclschap- pen in Vlissingen. Die zyn zich nu aan het beraden wat ze zullen doen. Voorts wordt gedacht over een ex positie in de hal van het nieuwe raad huis. Zoals bekend zal namens Vlissingse burgerij ook een cadeau aan het gemeentebestuur worden aan geboden. Al die activiteiten, waarin men de gehele Vlissingse gemeen schap wil betrekken, zullen over eni ge dagen, mogelijk een feestweek, worden verspreid. De chr. gemengde zanvereniging „Ho sanna", arbeidei-szangvereniging „De Volksslem", het mannenkoor „D.O.U.", de Vlissingse oratorium vereniging en de Vlissingse orkestvereniging studeren op' het ogenblik afzonderlijk de koor-, pectievelijk orkestmuziek van „Die „Schöpfung" ïri; Éénmaal per maa'riÜ komt men voor een gezamenlijke repe titie onder leiding van dirigent Jan Kui ler bijeen in het gebouw van de r.h.b.s. Jan Kuiler zal de uitvoering (in de Ja- cobskerk) dirigeren. Wie de solisten zul len zijn is nog niet bekend, omdat men nog niet zeker weet. wanneer het stad huis in gebruik zal worden genomen. Zoals gemeld zal dit niet voor decemher zijn. De koren zijn aan het studeren orp klaar te zijn als men de invitatie krijgt van het gemeentebestuur om de uitvoe ring aan te bieden. Ongeveer juni hoopt men een vastomlijnd plan van activitei ten te hebben. Er zal dan ook een soort werkcomité kunnen worden gevormd. De voorbereidingen geschieden nu onder auspiciën van de stichting culturele ge meenschap Vlissingen. Opperwachtmeester J. C'. C. Beu zen lierg postcommandant van de rijkspolitie tè Iïoek is maandag' in de plaatselijke ge hoorzaal aldaar gehuldigd in verband met zy'n zilveren ambtsjubileum. Bij de ze gebeurtenis waren, behalve het. gezin van de jubilerende politieman, onder meer aanwezig de burgemeesters A. F. Hanssens uit Hoek en P. J. L. van Hoek uit Philippine, kapitein J. C. Warneke van dc rijkspolitie, adjudant J. Declen van de groep Sas van Gent (waaronder de post Hoek ressorteert) de l>yna vol tallige gemeenteraad van Hoek en tal van collega's, vertegenwoordigers van bonden, verenigingen en van de gemeen tepolitie Terneuzen. Kapitein Warneke, die gelukwensen na mens hel: district van dc rijkspolitie overbracht, zei, dat hij van de jubilaris - - goede indruk had gekregen, zowel otelijk als privé. Namens de rijkspo litie bood hij de heer Beuzenberg het gebruikelijke geschenk onder couvert aan. Ook betrok hij mevrouw Beuzen berg in zijn huldigingstoespraak. Burgemeester Hanssens wees met name op de goede verhouding Lussen deze po litieman en hel: publiek. „Een correct politieambtenaar, die zijn taak ook ten opzichte van de gemeenschap op 'uitste kende wijze vervult", aldus Durgamecs- Ler Hanssens, die dc jubilaris namens het gemeentebestuur van Hoek een re ceptie aanbood. Adjudant Deelen, die gelukwensen aan bood namens de groep Sas van Gent, noemde de jubilaris een a.ccuraat en vooral eerlijk mens. Namens de groep bood hij de opperwachtmeester een ca deau aan. Geschenken en bloemen werden het ge zin Beuzenberg daarna overhandigd door dc lieer J. Klaassen, voorzitter van de afdeling West-Zeeuwsch-Viaanderen van de Nederlandse politiebond, namens de reserve-rijkspolitie door de heer J. dc Kraker en namens het Verbond Veilig Verkeer, afdeling Hoek, door de voor zitter J. Verhoef. Tot slot dankte de jubilaris de verschil lende sprekers voor hun waarderende woorden en de cadeaus, waarbij hij ook een aantal herinneringen uit zijn 25-ja- rige politieloopbaan ophaalde. Na het officiële gedeelte volgde een receptie, waarop de jubilaris en zijn gezin vele gelukwensen in ontvangst mochten ne- Overplaatsing bij belastingdienst De heer M. de Munck, controleur van "s rijles belastingen te Bergen op Zoom, is met ingang van 1 maart 1964 over geplaatst naar de inspectie belastingen ie Middelburg afdeling controle. Burgemeester D. M. Vermet van 's-Heer-Arendskerke feliciteert de jubilerende opperwachtmeester W. van den Broeke va/n de groep 's- Heer-Arendskerke met zijn zilve ren jubileum. Foto P.Z.C.) mswwvwvwwvwwwvuwwwvwwwvuwvV halve de naaste familieleden waren hierbij aanwezig het college van b. en w. van 's-Heer-Arendskerke, de com mandant. van de rijkspolitie in Zeeland, de dirigerend officier tweede klas A. J. van Thiel, dc groepscommandant, adju dant J. J. Bukviel en talri'ke collega's uit de. groep 's-IIeer-Arendskerke. In een toespraak memoreerde burge meester D. M. Verniet het feit dat op perwachtmeester Van den Broeke het grootste deel van zijn 25 jaar heeft doorgebracht in 's-Heer-Arendskerke. In die tijd heeft de opperwachtmeester heel wat diensten aan de gemeente be wezen, waarvoor de burgemeester hem dauk bracht. Met waardering sprak burgemeester Vermet over het persoonlijk contact dat hij met de heer van den Broeke heeft in zijn functie van waarnemend groeps commandant. De burgemeester overhandigde de heer Van den Broeke als stoffelijk blijk van waardering een boekebon. Mevrouw Van den Broeke mocht bloemen in ont vangst nemen. Overste A. J. van Thiel, memoreerde dat de heer Van den Broeke ongeveer 22 jaar in Lewedorp is gestationeerd geweest. Woorden van dank deed de heer Van Thiel vergezeld gaan van een cheque. De groepscommandant adjudant J. J. Bukviel voerde vervolgens het woord. Hij prees de heer Van den Broecke om zijn bereidheid en plichts getrouwheid. Namens de groep ont ving de heer Van den Broecke een schecrapparaat, terwijl er voor me vrouw v. d. Broeke een doos bonbons was. Opperwachtmeester W. Louisse uit Kloetinge sprak ten slotte namens de bond van Christelijke politicambtena ren, waarvan de jubilaris lid is. Hij overhandigde hem een boekebon, terwijl er bloemen tvaren voor mevrouw Van den Broeke. In de middaguren was er in „Het Trefpunt" een druk bezochte receptie. Naar aanleiding van het bereiken van de 65-jarige leeftyd van de Middelburgse kunstschilder en graficus Piet Bulthuis zal op 6 maart in de Zeeuwse hoofdstad een expositie van zijn stillevens worden ingericht. Dc tentoonstelling wordt ge houden by Van Bcnthem en Jutting. De voorzitter van de Zeeuwse Culturele Raad, mr. dr. A. J. J. M. Mes, zal om vjjf uur de opening verrichten. Piet Bulthuis is in Gouda geboren. Hij studeerde aan de Haagse academie on der leiding van Frits Jansen, Henk Meyer en J. Ingenhousz portretschilde ren en beeldhouwen. Hij behaalde een drietal middelbare akten en exposeerde in 3927 voor het eerst bij Liernur in Den Haag. Met een aantal collega's stichtte Piet Bulthuis de groep „Dé Werkers". Hij werd lid van verschillende kunst kringen en kreeg mede door zijn premie plaat voor de Koninklijke Kunstzalen Kleykamp bekendheid als vervaardiger van strakke, decoratieve houtsneden. Als schilder onderscheidde Piet Bulthuis zich door zijn landschappen, waarop zelden mensen voorkomen, maar die van een menselijke bewogenheid worden ge noemd, door de nadrukkelijke wijze, waarop de eenzaamheid wordt uitge beeld. De werken van de Middelburgse kunst schilder en graficus werden in een tien tal steden geëxposeerd. Na zijn grote tentoonstelling in de zalen van Kleykamp te Den Haag in 1940, die moest worden gesloten wegens het uitbreken van de tweede wereldoorlog, vestigde Piet Bult huis zich in Zeeland om onder invloed van deze streek geheel nieuw werk te maken da t onder meer werd geëxposeerd in Den Haag, Middelburg, Vlissingen en Veere. Als werkend lid van de stichting „Zeeuwse Beeldende Kunstenaars" en van „Arti et Industrlae" in Den Haag neemt hij thans nog actief deel aan het kunstenaarsleven. Advertentie A AUTOMATIC fZ, TOASTER f69. VERWACHT. PLAATSELIJK OPKLARINGEN Droog weer met een zwakke tot matige wind lussen oost en noordoost. Wolken- 'ehlcn met temperaturen enkele graden boven het vriespunt. Plaatselijk ook zon nige perioden met max .Tiumtemperatn- van 6 tol 8 graden. ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2