Tholen buigt plannen naar ontwikkeling toe Uitbreiding met oog op toekomst Gedeputeerde Van Dongen sprak in Vlissingen AC.FNDA NOORD-ZEELAND STRIJD OM DE „THOLEN CUP" IN OVEZANDE TWEE AANVRAGEN VOOR BOUW BOGAERSWONINGEN MARKTBERICHTEN BOERENLEENBANK TE VEERE HAD GUNSTIG JAAR IN 1963 DINSDAG 3 MAART 1964 iSSEL CH kj UW EN PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT RAAD GING AKKOORD THOLEN werkt aan plannen, die de uitbreidingsmogelijkheden van de gemeente moeten ombuigen naar de toekomstige ontwikkelin gen: de recreatie en de resultaten, die de kanalisatie van de Een dracht en de verplaatsing van de brug met zich mee zullen brengen. De raad heeft zich maandagavond achter een deel van deze plannen gesteld. Het ging om de uitbreiding van de bebouwde kom naar de vierhoek Postweg-Gemaalweg- Zwarteweg-Oudelandsedijk. Een deel van het plan, dat maandag nog niet scherp kon worden afge bakend, omdat de eventuele ont wikkelingen, die het gevolg zijn van de grote waterwegpiannen langs het eiland Tholen nog niet volledig bekend zijn. Een tweede facet van het uitbrei dingsplan, waarbij een gebied aan sluitend op het recreatiegebied Strijenham van de gemeente Poort vliet tot terrein voor zomer- en kam- peerhuisjes gedacht was, kwam niet uit de verf. Het ging om een terrein van ongeveer 20 ha tussen de Veer- weg en de Nieuw Strijenpolder bij de Oosterschelde. B. en w. meenden, dat op deze wijze voorzien kon worden in de behoefte aan recreatie op en bij het water, een behoefte die zoals b. en w. schreven ..gelet op de ge dachteontwikkeling en functie van Tholen zeker nog zal toenemen". Maar dit punt kwam er niet uit. De commissie ter beoordeling van de ge meentelijke uitbreidingsplannen schreef de raad te elfder ure, dat er op dit stuk van zaken opmerkingen over het plan zijn. Opmerkingen „van een dermate ernstig karakter", dat het college er de voorkeur aan gaf, om alleen dat deel van het plan in de raad te brengen, waarop geen bedenkingen wdaren. En dat werd vlot goedgekeurd. Ook een derde onderdeel van het uitbreidingsplan zal opnieuw in de raad komen. Daarin wilden b. en w de richtlijnen voor het bouwen in het agrarisch gebied wat soe peler stellen Maar de opmerkingen, die er vanuit de provinciale commissie over waren gemaakt, brachten het college er vanaf de voorgestelde bepalingen nu reeds in behandeling te geven. Gas De raad nam in deze vergadering het principebesluit het aantal om te bouwen gasleidingen in verband met de komst van het aardgas in te brengen in de S.R.O.G., die besprekingen voert met een combinatie van firma's over de or ganisatie van de ombouw in Nederland. Onderzocht zal worden hoe dit het voor deligst kan gebeuren. Om dit aan de weet te komen Is het nodig dat de S.R.O.G. op de hoogte is van het aan tal aansluitingen in Zuid-Nederland, dat voor deze ombouw in aanmerking komt. Voor de gemeente Tholen gaat het om een aantal van 910 aansluitingen, zo maakte waarnemend burgemeester mr. A. J. van der Hoeven duidelijk. In verband met de voorgenomen ver nieuwing en verzwaring van de gaslei dingen ging de gemeente met de coö peratieve boerenleenbank in Tholen een "eldlening aan van 150.000. In dit be drag zit een som van 50.000 voor de uitbreiding van de christelijk nationale school met een vierde lokaal. Burge meester Van der Hoeven deelde de raad mee. dat de goedkeuing voor deze ver bouwing binnen is Met vijf tegen vier stemmen besloot men een stuk grond aan de Hofstraat in erf pacht te geven aan de gebroeders A. en P. A. de Korte, die daar vijf autoboxen willen bouwen. De heer C. Boender (s.g verklaarde zich een tegenstander van de plaats, waar deze boxen worden gezet. Hij vond die niet geschikt. Omdat de bouwplannen aan de Rondweg Voor de afdeling Vlissingen van de KVP hield gedeputeerde J. M. A. C. van Don gen maandagavond in 't Wit-Gele-Kruis- gebouw een inleiding over enkele actuele politieke zaken. Zo besprak hjj onder meer het rumoer, dat is ontstaan naar aanleiding van de verloving van prinses Irene. Het belangrijkste, dat hierbij naar voren is gekomen, noemde hij de controverse, die er nog steeds blijkt te bestaan on danks de toenemende oecumenische ge dachte. Naar zijn mening was dit ook gebleken uit. de verschillende ingezonden stukken in de kranten. Ten aanzien van de herziening van de drankwet meende de heer Van Dongen, dat de opheffing van het maximum-aantal vergunningen van belang kan zijn voor verschillende plaatsen in Zeeland, waar een sterke ontwikkeling van het toerisme plaats vindt. De gedeputeerde vond dat de hui dige minister van bouwnijverheid het probleem van het huizentekort goed aan pakt, door de toepassing van nieuwe bouwmethoden en het laten bouwen van goedkope woningen. Ten slotte wees de heer Van Dongen op de enorme evolutie in de provincie Zeeland, waar een groot wegenplan op stapel staat en een laatste concentratie van polders aan de orde komt. Ook meende hij, dat de gemeentelijke herindeling, die op Walcheren nog sleeds aan de orde is, over enige tijd misschien ook toegepast zal worden voor Zuid-Beveland en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen Bij de discus sie kreeg de heer Van Dongen vanuit de vergadering het dringende ver zoek alles in het werk te stellen om deze slepende zaak van de herindeling zo snel mogelijk te doen beëindigen Zeeuwse korendag in Ovezande Honderdtachtig zangers en zangeressen van Zeeuwse r.-k.-koren hebben zondag onder auspiciën van de koorkring van het Dekenaat Middelburg in Ovezande een „Korendag" gehouden. Hel program ma bestond o.m uit een mis in Ovezan- des parochieker k De zang werd in deze dienst verzorgd door het Middelburgs koor onder leiding van kapelaan Rosen berg en de gezamenlijke koren Het koor van Ovezande gaf onder directie van de heer A. v d Swaluw een uitvoe ring van de vast gezangen uit de „Missa Aeterna Christ) Munera" van Palestri- na. Na de lunch werden de motetten van de Goede Week ingestuurd: zij werden gezongen in de lof, die de korendag be sloot. 's Middags was er in de nijver heidsschool ook nog een causerie van de heer Ign. de Sutter over de kerkzang. VANDAAG Middelburg De Schakel Middenstands congres, 20 uur ElecVro: De zwarte panter. 19 30 uur, 18 j Vlissingen - Alliambra Hellegcbroed, 20 uur. 18 Jaar Dr Ottestrant 3 Bedrljfs- apostolaal. 19 30 uur Domburg Café Tramzicht. Algemene le denvergadering coöp. boerenleenbank Domburg. 19 30 uur Souburg De Zwaan: Politietentoonstelling. opening om 10 uur Goes - Prins van Oranje: Vergadering Stie renstation Zeeland, 14 uur Rilland Luctor et Emergo Algemene ver gadering muziekvereniging „Rillandia", Terncuzen Luxor: De laatste aanval, 20 uur. 14 jaar Oostburg Ledeltheater: Barabbas. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Genl Olympiatheater: Meisjes langs de weg, 20 uur. 18 Jaar. Bergen op Zoom Roxv Eddie op net spoor van de verdwenen vrouwen. 20 uur. jaar. Koninklijk brons voor brandweerman Maandagavond heeft burgemeester D C. Bouwen.se van Scherpenisse de bron zen medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de brandweerman J. Verkerke. De heer Verkerke is 40 jaar aan het brand weerkorps verbonden De plechtigheid Geschiedde in het gemeentehuis van cherpenlsse. Na dit officiële gedeelte toog men naar hotel „Sturris". waar het brandweerkorps aanwezig was. Daar ontving de heer Verkerke van zijn col lega's een elektrische klok. De com mandant, de heer P. Vlnje overhandigde hem dit cadeau. BOUWLAND VERKOCHT Notaris F. van Dissel te Goes heeft in de gemeenteherberg te Heinkenszand op verzoek van mevrouw M Mol-v. d Bliek twee percelen bouwland onder de rook van Heinkenszand verkocht. Het eerste stuk met een oppervlakte van 43 are 20 ca. aan de Kraayendijk, ging voor 7344 gulden naar de heer C de Jonge uit 's-Gravenpolder, nadat de heer D. Schipper als hoogste inschrijver uit de bus was gekomen met een bedrag van 5231,95. Een stuk bouwland aan de Stellendijk in de Noordzakpolder 0.37.60 ha. gToot werd voor 4055.91 verkocht aan de hoogste inschrijver de heer N. Hannewijk uit Heinkenszand. vaster vorm aannemen, kreeg de raad een voorstel voorgelegd geld te voteren voor de aanleg van riolering en straten. B. en w. vroegen en kregen een bedrag van 27.000 voor dit doel. Een ander voorstel in de „bouwsector" was de suggestie van b. en w. om grond ruim één en een kwart ha te kopen van de heer C. J. van Kerkwijk. De ge meente heeft deze grond nodig als bouw grond; zij beschikte over geen enkel perceel voor dit doel meer De raad trok voor deze aankoop een bedrag van 25.575 uit. Tenslotte besloot men de salarisadministratie van de gemeente over te hevelen naar de N.V. „D.O.A."; de berekening wordt te ingewikkeld en te tijdrovend. BRANDWAARBORGMIJ. EMM HIED JAARVERGADERING STAVEN1SSE Ledenvergadering bewaarschool Burgemeester A. Sluijmers van Stave- nisse, die voorzitter is van de vereniging „De van der Lek-de Clercqbewaar- school" te Stavenisse, heeft tijdens de algemene jaarvergadering van depe school medegedeeld, dat men zal stre ven naar een zo spoedig mogelijke be noeming van een hoofdleidster. De be waarschool heeft gedurende het afgelo pen jaar nogal wat personeelsmoeilijk- heden gehad. De rekening over het jaar 1963 gaf aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 17.588,72 aan, waarin begrepen een batig saldo van 388,11. De inkomsten en Uitgaven van het reservefonds over het jaar 1963 bedroegen 2083,40. Beide rekeningen werden nagezien door een controlecommissie, bestaande uit de he ren M. K. de Wilde, A. C. van Bloppoel en A. J. Hage. De begroting voor het dienstjaar 1964 vertoont een bedrag van 18.092,90 aan inkomsten en uitgaven. Het tekort bedraagt 1193,10. Naar aanleiding van dit tekort merkte de penningmeester op, dat dit gedekt kan worden uit de batige saldi van vorige dienstjaren. Deze saldi bedragen in totaal 7103,18. Het aftredende bestuurslid, de heer H. de Vos, werd bij acclamatie herkozen. O'rn-VOSSEMEER Vrijdagavond werd op initiatief van de voetbalvereniging Vosmeer in haar clublokaal een vergadering belegd voor de besturen van alle voetbalverenigin gen op het eiland Tholen. Bij de opening van het nieuwe sportveld te Poortvliet vorig jaar was namelijk het idee naar voren gekomen om na de competitie al le eilandverenigingen tegen elkaar te la ten spelen en hiervoor een prijs (de „Tholencup") beschikbaar te stellen. Van alle besturen waren dan ook enkele vertegenwoordigers aanwezig. Daar het toch elk jaar de gewoonte is dat diverse clubs van het eiland tegen elkaar spelen, wilde men dit meer orga niseren en onder elkaar bespreken. Men bleek erg enthousiast te zijn voor deze suggestie en alle verenigingen besloten dan ook mee te doen. W. H. S. te Sint- Annaland kon echter nog niet direct be slissen. omdat men daar al een eind ge vorderd was met het organiseren van een nederlagentoernooi, maar in princi pe voelde men er ook op Sint-Annaland wel iets voor. Bij de verdere bespreking werd besloten om twee poules te maken voor de eerste elftallen en de tweede elftallen. In poule A zouden dan deel nemen Vosmeer 1 (Oud-Vossemeer)W. H.S. 1 (Sint-Annaland); Smerdiek 1 (Sint-Maartensdijk) en Tholense Boys 1 (Tholen). Tn noule B Vosmeer 2; W.H.S. 2; Smer diek 2; Tholense Boys 2 en S.P.S. 1 en 2 uit Poortvliet'Scherpenisse. Ook werd nog een suggestie naar voren gebracht om hierin de jeugdelftallen te betrek ken. Dit zal gebeuren door de heer Van Doorn uit Scherpenisse uiteraard zon der eb verdere prijzen aan te verbinden. Het is te hopen, dat alle verenigingen hieraan hun volle medewerking verle nen. daar hierdoor ook de moeilijkheid is opgelost om na de competitiewed strijden tegenstanders te krijgen. Dit lukt vaak nog wel voor een eerste elftal, maar voor de lagere elftallen is dit meestal een grote moeilijkheid. Als naam voor de prijs werd voorgesteld de ze te noemen de „Tholen Cup". Als da tum om te beginnen werd genoemd 23 mei a.s. POORTVLIET Groene Kruis vergaderde .Het Groene Kruis" te Poortvliet hield dezer dagen zijn jaarvergadering in de bovenzaal van het gemeentehuis. In zijn openingswoord schonk de voorzitter, burgemeester W. J. van Doorn, aan dacht aan de huidige positie van de kruisvereniging. Hij dankte verder de wijkverpleegster, zuster Slager voor het vele werk dat zij het afgelopen jaar verricht heeft. Vooral de massale polio inentingen leverd enhaar veel extra bleek een batig slot. Minder gunstig si old was het met de begroting voor 196-1 Hierop werd een tekort van '.cd ruiden geraamd. De aftredende bestuursleden, de heren W. J. van Doorn. C. Meertens. M Geuze en J. van Nieuwerrhnijze werden herkozen. Na afloop van het huishoudelijke gedeel te werd een aantal films vertoond ovei de verzorging van het gebit en over de Zuidpoolexpeditie van Fuchs en Hillary Burgerlijke stand ZIERIKZEE. Bevallen: C. E Ooslerboervan der Est, d W. J. EveraartsRobbertsen, d. A. J. Brou wervan Toombergen, d. D. C. Verburg— Ganzeman, d. J. C. Jillevan de Repe. z Getrouwd- J de Bakker. 24 J en T Radix. 21 j T. Hcikamp, 22 j. en J S van Duiven- dijk. 24 j Overleden: T P van Rij, 76 J.. we.d. v. J. Verdoorn, C. Boot, 80 J. Tijdens de algemene jaarvergadering van de onderlinge brandwaarborgmaat- schappjj „E.M.M." te Noordwelle deelde de voorzitter B. Th. de Vrieze mede, dat het afgelopen jaar voor E.M.M. niet zo gunstig is verlopen. Dit moet gezocht worden in het feit. dat men tweemaal de schade van een grote brand moest I ■ergoeden. E.M.M. kon aan deze ver- plichtigen voldoen omdat het voor groot gedeelte is herverzekerd. Uit het jaarverslag van secretaris I. van Oeveren bleek, dat het ledental het afgelopen jaar is gestegen tot 104. Het verzekerd bedrag ligt momenteel rond de vier miljoen gulden. E.M.M. heeft de Algemene Zeeuwse verzocht de controle van de brandblusapparaten op zich te nemen. De rekening en verantwoording werd goedgekeurd met een saldo van 45.299,41. De commissarissen stelden de premie vast op 1.- per duizend gul den gewaarborgde som Voorzitter De Vrieze sprak enkele woor den van waardering tot de scheidende bestuursleden C. Steur en P. L. Vis. die deze functie 32 jaar hebben uitgeoefend. De heren M. J. Steur en L. J. Dale bout werden gekozen tot bestuurslid. De heer M. J. de Vrieze werd herkozen. De heren M. A. Beije, J. A. van Nieu- wenhuijze en K. A. van Langeraad wer den herkozen in hun functie van com missaris. De heer Lekkerkerk werd aan gezocht als lid van de financiële com- OUWERKERK Ruiling van grond Kerkvoogden en notabelen de.r Ned Herv. Gem. te Ouwerkerk hebben be sloten, over te gaan tot ruiling van grond met de gemeente Duiveland. Een en ander was nodig, omdat het tegen woordige kerkgebouw op een andere plaats staat dan het vroegere gebouw. THOLEN JAARVERGADERING CHR. NATIONALE SCHOOL Vrijdagavond hield de christelijke natio nale schoolvereniging haar jaarvergade ring in het verenigingsgebouw. De voorzitter de heer P. J Drooger opende de vergadering en sprak enkele woor den naar aanleiding van Hebreeën 3. Uit de jaarverslagen van de secretaris, de heer H. Jansen en de penningmeester VV. Geluk bleek het afgelopen jaar gun stig te zijn verlopen. De neer Droóger betreurde het echter, dat nog steeds niet alle ouders van leerlingen lid van de vereniging zijn. Enkele dames bleken di rect bereid leden te gaan werven. De jaarverslagen werden afgewisseld met voordrachfjes door leerlingen uit de hoogste klas Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren W. Geluk. P Roggeband en J. M Schot herkozen. Op voorstel van het bestuur werden in de financiële commlsBle be noemd de heren C. v. d. Berge Azn., C. Geuze, en VV. Doof. Op deze avond werd afscheid genomen van het hoofd der school, de heer J. A Kooman wegens zijn vertrek per 1 maart naar Rheden De Steeg. De voorzitter sprak waarderende woor den tot de heer Kooman. „U was een voortreffelijk hoofd met veel liefde voor de kinderen en voor het onderwijs Wij vinden het jammer dat U ons gaat ver laten" aldus de heer Drooger. Als blijk van waardering ontving de heer Koo man een gravure van Tholen. Het nieu we hoofd, de heer W. van der Velde, sprak de hoop uit, dat de samenwerking tussen school en ouders bestendigd mag blijven. „Ik stel het erg op prijs", aldus de heer Van der Velde, reeds nu kennis te kunnen maken met. de ouders". Daar de heer Van der Velde pas per 1 april In dienst treedt, was er een vacature voor de maand maart, hierin kon echter worden voorzien door de benoeming van mevrouw E. Baijense-Nooteboom Er werd nog besloten de contributie te ver hogen tot minimaal 3.50 per jaar. Na dat de voorzitter een slotwoord had ge sproken. eindigde ds. J C. van Egmond met dankgebed. SCHAREN Dl JKE Uitvoering „SuTSiim Corda" Dezer dagen hield de chr. gem. zang vereniging Sursum Corda te Scharen- dijke de eerste avonduitvoering van dit jaar.' Onder leiding van de heer J. Schouls jr. voerde het koor enige liede ren uit voor een tot de laatstse plaats bezette zaal. Daarna voerden de leden de toneelstukken „Televisiekoorts" „Die rijke Dijckers" op. Op hartelijke wijze werd afscheid geno men van de vertrekkende dirigent de heer L. Th. Fennema, uit Zierikzee. Aanstaande dinsdag volgt de tweede uit Vandaag, dinsdag, volgt de tweede uit voering. Zierikzee verloor met 1-0 van DIVO De thuisclub was op het middenveld op permachtig en gedurende de gehele speeltijd was het Zierikzee dat de toon aangaf. De Zierikzee-voorhoede slaagde er echter niet in een bres te slaan in de Divodefensie en verder dan een aantal corners en een schot tegen de lat van Van Beveren, kwam de thuisclub niet. Bij een verrassende Divo-aanval slaagde Boogaards er zelfs in z'n ploeg de leiding te bezorgen (01). Het overwicht van Zierikzee bleef groot, maar de schoten die werden afgevuurd waren of te zacht of te slecht gericht. Ook in de tweede helft duurde het Zierikzee-overwicht voort, maar op den duur ontbrak het ge loof in eigen kracht. De taaie Divodefen sie gaf heel weinig kansen weg, zodat ten slotte de Zierikzeenederlaag een feit werd (01). Vosmeer-Kruisland 4-1 Na een spannende en aantrekkelijke partij voetbal heeft Vosmeer de beide punten binnen kunnen halen. Nadat F. Hommel zijn ploeg de leiding had weten te bezorgen, maakte Verrijen na een kwartier 20. Kruisland lanceerde een tegenoffensief en inderdaad slaagde Ba selier erin voor de rust nog de achter stand tot 21 te verkleinen. Na de thee viel Vosmeer fel aan. Nadat F. Hommel opnieuw succes had bereikt (31) was het weer Verrijen, die zyn voorbeeld volgde (41) en aangezien in het resterende half uur speeltijd geen doelpunten meer werden gemaakt, bleef Vosmeer met 41 baas. IN 1964 UITBREIDING STRAATVERLICHTING Goedkeuring verwacht voor verbouw r.-k.- lagere school In Ovezande zijn twee aanvragen lo pende voor het bouwen van zogenaamde Bogaerswoningen. Dit soort woningen vormen voor deze gemeente de enige mogelijkheid om voor meer behuizing te kunnen zorgen, nu Ovezande voor 1964 als woningcontingent slechts twee ge subsidieerde woningen en twee woningen in de vrije sector kreeg toegewezen. Dit deelde burgemeester N'. \V. M. Mooyman mee in de raad van Ovezande afgelopen week. In een overzicht van de plannen voor dit jaar zei burgemeester Mooyman, dat de gemeente hoopt op korte termijn de rijksgoedkeuring te verkrijgen op ver dere verbouwing van de r.k. lagere school en voor de aanbouw van het tweede lo kaal aan de r.k. kleuterschool. De plan nen worden nog dit jaar verwacht, zodat in 1965 met de uitvoering kan worden begonnen. Dit jaar zal men ook trachten iets verder te komen met de bouw van een dorpshuis annex bejaardenwoningen en een woning voor de wijkverpleegster. Wat de openbare werken betreft wil Ovezande dit, jaar zorgen voor een ver dere uitbreiding van de straatverlich ting, die hjjzonder in de smaak valt uitstekend functioneert. Dit jaar wil i de zogenaamde „Berendijk", de verbin ding tussen de Noordweg en de 's-Heer- enhoeksedyk verharden. ook de verbinding met de weg naar het Zuid-Sloe tot stand zal komen. Het voor schot op de vergoedingen krachtens de lagere onderwijswet werd voor de r.k. lagere school voor 1964 vastgesteld op 65 per leerling en het voorschot op de vergoeding voor het kleuteronderwijs werd voor dit jaar bepaald op 3306.50. De raad verleende de heer W. Boonman een premie voor woningverbetering en besloot na enige discussie geen subsidie te verlenen aan de binnenkort in Ove zande te houden korendag. Het raadslid K. L. van Steenbergen (k.v.p.) verzocht tijdens de rondvraag om zodra het uit breidingsplan bekend is, dit uitvoerig bekend te maken in verband met even tuele gegadigden voor woningbouw of anderszins. De heer W. Remijn (k.vp.) informeerde naar de mogelijkheid tot het dempen van de sloot aan de Bloemenstraat, waarop de burgemeester antwoordde, dat men uitziet naar goedkope grond voor die demping. Weg Zuid-Sloe Het burgerlijk armbestuur zal dit jaar worden geliquideerd in verband met het inwerkingtreden van de algemene bij standswet. De raad voteerde 3630 voor verbetering van de „Vierwegen" maar onder de voorwaarde, dat tegelijkertijd Vlissinger won eerste prijs met chinchilla De heer S. A. Posthuma uit Vlissingen heeft zaterdag op de nationale show van chinchilla's in Utrecht, georganiseerd door de Nederlands-Belgische coöpera tieve chinchillafokkersvereniging met een van zijn inzendingen een eerste prijs gewonnen in de categorie vrouwtjes bo ven de zeven maanden. Dit dier is te vens nationaal kampioen geworden. Een andere inzending van de heer Posthuma werd in de categorie vrouwtjes beneden de zeven maanden bekroond met een tweede prijs. VUSMAHKT ROTTERDAM. «art. Waterrootvlaa: latfe aoortiMi 2,10 tot 2,25. middensoorten van 2,30 2.50. b«t vlaa van 2,55 tot 1 2,75 Dauwrootvla»: van 1.80 tot 2.20. I volg Breek vla», van J.00 tot 1.65. afhankelijk lust. kwaliteit en bewerkine I Gezwingelde lokken, van 0.75 tot 1 I.CO. 51. I Daar op verschillende bedrijven het geroot strovlas afgewerkt la. was de produktie van waterTOOtvIa» In de afgelopen week matig en bestond hoofdzakelijk uit lagere- en midden- ten. Van de goede middensoorten en beat vlas was een gering aanbod van partijen uit oudere oogst. Voor alle merken die aan de markt kwamen was van koperezijde voldoen de belangstelling om nagenoeg alle aangebo den partijen op te nemen De prijzen bleven op het pell van vorige week gehandhaafd tot onveranderd vast. De produktie van dauw rootvlas onderging geen verandering, het aanbod werd nauwelijks opgenomen, de prtl- bleven onveranderd. Het aanbod van breek vlas blijft beperkt, de produktie be stond voor hel merendeel uit lagere dauw- rootsoorten. welke moeilijk te verkopen zijn Voor gezwingelde lokken was een kalme vraag, de produktie werd niet ten volle op genomen. de prijzen ondergingen een verla ging Het nieuwe rootseizoen heeft een aanvang genomen, de eerste bakken slaan op het veld drogen. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM maart Kleiaardappelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers 10—12,50 Bintje 7.50—6 Beve lander 13-15. Meerlander 8-10.50 Kleiaardap pelen 38 mm opwaarts: Eigenheimers 11— 13.50 Bintje 8—9 Furore 8—10. Kleiaardap pelen voor de export 35 m opwaartsBintje i drie maten gesorteerd 88.50. Zand- aardappelcn 35 mm opwaarts: Bintje, geen handel Zandaardappeien voor de export 35 opwaarts: Libertas: geen handel Overige tn: geen handel Stemming binnenland: kalm. Stemming buitenland: kalm Voeraardappelen 21. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop consumptieaardappelen op wagon, schip EIERMARKT EDE. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING lart. Aanvoer 246.180 stuks, handel rede lijk Prijzen (per 100 stuks.) eieren van 50— 52 gram 9.30—9.41; 54—58 gram 9.63-10.27: 58—62 gram 10.39—10,90; 62—66 gram 10,58— 11,60. GRAAVBFX'RK ROTTERDAM. 2 maart. Baktarwe voor directe levering geen afzetmogelijkheid. Zomcrgcrst volgens monster 24—37. zonder kooplust navor ster 21—23.50, zonder koop volger ter 33- B 2 il Spruiter Koolrapen 7. Ul« 4—9 Witte kool 40—45. 2 26—34 B 1 7-10. Boen 125—139. Aardappeler II.ING GOES. r.;—65 Witlof A 1 68—72. B 1 6768. Kroten 2 10 ri af vr 8. Breekpeen B 1 I 17e Groene sav. kool 1 Rode kool I 11—13. 2 t2. nkool 2 33—39. Veldsla 1 Kropela 2 20-25 VISMIJN COLUNSPLAAT. Exportgarnalen. aanvoer 1937 kg, 298— 391. Schar 248 kg- Bot 797 kg. Schol 2012 kg. Wulken 12 kg. Ongesorteerde vis 94 kg. VEILING BERGEN OP 7.00M. 2 maart. Ka&splnazie 125—132. Breek- peen 27. Was peen 34—36. Witte kool 11—17. Rode kool 7—17. Boerenkool 35—48- Sav. kool 68. Spruiten 32—152 Witlof 19—72. Kroten 7 fi. Prei 3658 Schorseneren 2153. Koolraap 28. SINT-ANNALAND Filmavond St.-Annaland De Dorpsgemeenschap St.-Annaland heeft in samenwerking met Bio-onderne- ming Luxembourg vrijdagavond in het dorpshuis de film „Gejaagd door de wind" naar de wereldberoemde roman van Margaret Mitchel, vertoond. Des namiddags werd voor de schooljeugd de Nederlandse jeugdfilm „Robin Hood en ziin schelmen" gedraaid. Zowel voor de kindervoorstelling als voor de volwassenen bestond goede be langstelling. De bedoeling is. dat op 3 april de film „55 dagen in Peking" zal worden vertoond. Oud-papieractie Zes leden van de Kon. fanfare „Accele rando" te St.-Annaland hebben vrijdag avond een rondgang door de gemeente gemaakt voor het ophalen van oud pa pier. Niet minder dan 6662 kilo werd bijeen verzameld, wat weer een aardige duit in de kas bracht. Oudste inwoonster verjaarde De oudste inwoonster van St.-Annaland, de weduwe A. Overbeeke-Scherpenisse. wonende Ring 22, viert vrijdag haar 94e verjaardag. Het krasse oudje mag zich nog in een redelijk goede gezond heid verheugen. Familieavond van de C.P.B. en de C.B.T.B. Vrijdagavond is in het hervormd vereni gingsgebouw te Sint-Annaland. een fa milieavond gehouden door de C.PJ3. en de C.B.T.B. De presidente van de C.P.B., mevrouw B. Lindhout-Schot, heette alle aanwezi- Een hartelijk welkom, waarna de beer de Jager uit Kapelle een interessante causerie hield over zijn reis naar Cana da en daarbij schitterende dia's liet zien. Mevrouw Steketee zong een solonum mer. Een leuk onderdeel van de uitvoe ring vormde ook het spel „Snel reke nen". door mevrouw M. de Leeuw-Goos. Mevrouw J. Weljler-Van der Jagt droeg een gedicht voor. waarna het uitgevoer de spel „Ons kent Ons" bij alle aanwezi gen in de smaak viel. De heer B. Bay- ense, assistent van de rijkstuinbouw- lichtingsdienst. verzorgde een lezing over de ontwikkeling van de tuinbouw in deze streek. Nadat mevrouw P. Droo- gers-Janse nog een voordracht voor het voetlicht bracht, werd deze geslaagde familieavond met dankgebed gesloten. SCHERPENISSE Uitvoering Euterpe De muziekvereniging Euterpe te Scher penisse geeft op donderdag 5 maart haar jaarlijkse uitvoering in het Hol landhuis. Een toneelgroep uit Rilland- Bath zal het toneelstuk „Gaslicht" op voeren. Postkantoor in februari Op het hulppostkantoor te Scherpenisse werd in de maand februari een bedrag van 8347,00 ingelegd. Uitbetaald werd in totaal 3779,52. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Scherpenisse zijn i. lichtingen te krijgen over een bruii leren want en een pak koffie. ZUID-BEVELAND GOES Schoolavond chr. uloschool Goes De christelijke uloschool In Goes hield dezer dagen In „De Prins van Oranie" haar jaarlijkse schoolavond voor leerlin gen en ouders. Aan deze avond werkten 185 leerlingen uit de eerste tot en met de vierde klas mee. De band ..Prima Ju- venta" verzorgde het muzikale gedeelte en het zangduo „The Chrystals" (Elly Beekman en Gozien Galenkamp) bracht liedjes in diverse talen. Verder droegen leerlingen van verschillende klassen sketches en toneelstukjes voor. Zo beeldde klas 1c de strijd tegen het roken uit. Bertie de Jonge uit fa speelde de hoofdonderwijzer, die het te kwaad krijgt wanneer ouders nieuwe leerlingen komen aanmelden. Onder '.elding van hun leraar, de heer G P. Zuidweg. voer den de jongens grondgyrruiastiek uit en toonden de meisjes hun prestaties bij het bokspringen. De meisjes van klas 3H gaven een pantomimeuitvoering van het sprookje van Andersen: „De nieuwe kle ren van de keizer". Klas 2a gaf een circusvoorstelling, klas 4H een geestige poppenbruiloft en 4W een revue waarin de leraren het moesten ontgelden. De leiding van deze avond berustte bij de heren N. Francke en L. Holwerda Ambtenarenbond hield jaarvergadering Tijdens de vorige week gehouden jaar vergadering van de Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Goes in de „Prins van Oranje" besprak de districtsbestuu der, de heer A. van Aalst, enige actuele problemen, met name de salarismaat regelen per 1 januari 1964. Hij bepaalde zich vooral tot de problemen rond de uitvoering van deze maatregelen, daar 's-Heer-Arendskerke epn bestuursversa- zieh nog aJ eens moeüjkheden voordoen emng 0„d„ voorzitter,chap van de heer wat betreft de interpretatie bj de dn Van Neerwijk. Uit de gegeven, van de °:taLL1-l!,.de-SI' AC Ipenningmeester de hie? Van Damm. Drie miljoen gepasseerd Personeel uitgebreid De coöperatieve Boerenleenbank te Veere komt donderdag 5 maart 's avonds om half acht in het ver enigingsgebouw te Veere in alge mene vergadering bijeen. Op de agenda staat onder meer de vast stelling van de rekening en balans over 1963. In een toelichting op de balans per 31 december 1963 kan men lezen dat in 1963 het be drag van de toevertrouwde spaar gelden is gestegen van 2.801.076,87 tot 3.201.994,49 Een stijging dus van 400.000,-. Mochten in 1962 de spaargelden de twee miljoen overschrijden, aldus de toelich ting, in 1963 werd de drie miljoen be reikt, terwijl ultimo december ae bereik te mijlpaal met twee ton voorbijge streefd werd. De toegestane kredieten beliepen ultimo >mber een bedrag van 593.560.- -van per 31 de cember was opgt .1 een bedrag van 435.613.88. ten opzichte van 1962 een styging van ruim een ton. Ook het giro- verkeer liet in het afgelopen boekjaar een gunstige stijging zien. De omvang van de automatische betalingen welke de bank verrichtte, breidde zich in 1963 sterk uit. Een en ander had tot gevolg dat het personeel per 1 januari 1964 werd uitgebreid. NISSE Landbouwvereniging E.M.M. hield jaarvergadering Dezer dagen hield de landbouwvereni ging E M-M. ie Nlaee haar algemene vergadering. Uit het Jaarverslag van de penningmeester bleek een nadelig saldo van 3.75. Het afgelopen Jaar werden 2382 balen kunstmest vrhanddd tot een bedrug van 46 725. B(J de bestuurs verkiezing werden de heren J Nieuwen- huLse en J. C. van Liere herkozen. Hier na hield de hf-er S v. d. Welt uit Kl'ie- tingi- een inleiding over de afzet van kunstmest. Collecte De collecte voor Draagt Elkanders Laa ien heeft In N bete opgebracht een be drug van 52.55. 's-HEER-ARENDSKERKE Jaarvergadering ..Ons Belang" Dezer dagen had in het verenigingsge bouw ..Het Trefpunt" te 'n-Heer-Arend*- kerkc «-en Jaarvergadering plaats van de coöp. aan- en verkoopvcrcnlging „Ons Belang" aldaar De voorzitter, de heer J. P Llndcnberg, gaf in zijn openingswoord een kort overzicht van het afgelopen iaar en wees op de moeilijkheden tn de land bouw In verband met de lage markt prijzen. De aftredende bestuursleden, de heren P Lindenbergh en G. van Damrne. ■erden herkozen Eveneens werd herko zen als lid van de raad van toezicht de heer J. Kaalsteker te 's-Hecr-Hendriku- kinderen. De directeur van de C.Z.A V., de heer B W. A link. gaf een overzicht van de huidige marktsituatie en de maatrege len die de C.Z.A V. heeft genomen voor Inneming van de oogst. Filmavond A.N.W.B. In het gemeentelijk verenigingsgebouw te "s-Heer-Arendskerki- werd een film avond gehouden onder auspiciën van de A.N.W.B Er werden enige zeer inte ressante films vertoond, die betrekking hadden op toerisme en verkeer. Tevens werd aan de hand van een serie prachti ge kleurendia's de veelomvattende werk zaamheden van de A N* W B. toegelicht. Een bescheiden expositie in de zoal gaf een indruk van de grote verscheidenheid der bondsuitgaven De avond werd door vele ingezetenen bijgewoond. Jaarvergadering Helpt Elkander De plaatselijke onderlinge varkenshou dersvereniging Helpt Elkander te 's-Hc-er Arendskerke hield haar jaarvergadering en herdacht haar 60-jarig bestaan. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter, de heer C van Damme. De aftredende bestuursleden de heren G. van Damme en J. van Schalk werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van de aftredende penningmeester, de heer W. Wisse werd gekozen de heer M. Lamper Andr.zn. De heer W. Wis se werd tot erelid der vereniging be noemd en kreeg een aandenken over handigd De penningmeester kon mede delen, dat de rekening over 1963 met een batig saldo sloot Bestuursvergadering Oranjevereniging Vorige week hield de oranjevereniging jaarverslag van de secretaris maakte gewag van een weinig actief jaar van een overigens kerngezonde afdeling. Het ledental liep met 4 terug. Het jaarver slag van de penningmeester maakte melding van een batig saldo. De begro ting 1964 werd vastgesteld met een to taalbedrag aan ontvangsten en uitgaven van 10.200.00, waaronder een post di versen en propaganda van 355,00. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heren P. van Paassen, K. J. Schipper. C. Hollestellen, A. Klap en C. de Mol herkozen. Wegens het niet herkiesbaar zijn van de heer A. van der Stel. die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, werd in diens plaats be noemd de heer A. M. Hollestelle. De leiding van deze vergadering was in handen van de heer J. W. Godeschalk, tweede voorzitter van de afdeling. Ds. Boer verzorgt avond voor N.H.-gemeente Vanavond dinsdagavond zal in de Prinses Margrietschool te Goes een wijk- avond worden gehouden van wijk II van de Nederlands hervormde gemeente. Voor de pauze brengt ds. L. Boer, her vormd predikant te Haamstede een re portage in beeld en geluid, getiteld ,Kerk in klank en kleur". De beelden jeven het Zeeuwse land rondom Haam stede en ook deze plaats zelf te zien en verwijzen steeds weer naar de kerk en het geloof. Na de pauze zal een ge- dachtenwisseling plaatsvinden over het punt „Is alles wat in de kerkdienst ge beurt behalve de preek belang rijk?" De leiding van de bijeenkomst is in handen van de wijkpredikant, ds. W Janssen. Auto's botsten ernstige schade Op de hoek Magnoliastraat-Anjelier- straat te Goes ontstond maandag een aanrijding tussen een vrachtauto en een bestelauto, die ernstige materiële schade tot gevolg had. De door M van W. uit Rotterdam bestuurde vrachtauto reed de Anjelierstraat in toen de van rechts uit deze straat komende bestelauto van de J. uit Kapelle naderde. De vracht auto raakte de andere wagen, die om kantelde. HOEDEKENSKERKE Uitvoering .Con Amore' en ,De Amateurs De muziekvereniging Con Amore heeft, in samenwerking met de toneelvereni ging „De Amateurs" te Hoedekenskerke in het verenigingsgebouw haar jaarlijkse uitvoering aan donateurs en belangstel lenden aangeboden. De leiding berustte bij de heer Jac. Uitterhoeve. die velen met een batig saldo van f 444. Tot lid van de kascommissie werden be noemd de heren J. Kloet en /V van Iwaarden Besloten werd op 30 april a.s. een feestmiddag te organiseren voor de schooljeugd. Deze feestmiddag zal zo mogelijk bestaan uit vertoning van en kele films afgewisseld met het optreden van een goochelaar. Tevens zullen de kinderen worden getrakteerd. Op 9 april a.s. zal nog een algemene vergadering worden gehouden Tot slot deelt de voor zitter mede. als bestuurslid te bedan ken en zijn plaats gaarne te willen over laten aan een jeugdiger generatie. Hij dankt voor de genoten samenwerking en wenst de vereniging alle goeds toe. Dhr. Van Neerwijk was sedert 1938, met on derbreking van de oorlogsjaren, resp. besturuslïd, secretaris en de laatste ja ren voorzitter der vereniging. Familieavond N.C.A.B. Vrijdagavond hield de NC.A3. samen met de NC.B afd 's-Heer-Arendskerke in het gemeentelijk verenigingsgebouw een familieavond. De voorzitter, de heer J. van Sabben opende de vergadering, heette de vele aanwezigen welkom in het bijzonder de besturen van alle in 's-Heer-Arendskerke gevestigde bonden. De heer D. van Loo, secretaris van de N.C-B. las een op rijm gesteld verslag voor van het afgelopen jaar. De secreta ris van de N.C.A.B de heer A van Iwaarden bracht in zijn verslag o.m. hulde aan de pioniers van de bond. welke bond dit jaar haar gouden jubi leum viert Spreker voor d:e avond was de heer P. Minnaar, hoofdbestuurslid van de N.C.A.B. Deze gaf een uiteen zetting van de moeilijkheden die in het loonbeleid naar voren waren gekomen en wees daarbij op de wedloop van lo nen en prijzen. Spreker gaf te kennen, dat het prijsbeleid op een fiasco is uitge lopen. Hij bestreed de mening als zou er voor de vakverenigingen geer. taak meer zijn Hetgeen met veel moeite is verkre gen dient ook behouden te blijven. Dit is wel ae grote taak van de vakvereni gingen aldus spreker Nadat de voor zitter nog een woord van dank had ge sproken aan het adres van de heer Min naar, werd een toneelstuk .,'t Leven gaat door" opgevoerd onder regie van de heer D. van Loo. Alle spelers kweten zich bijzonder goed van hun taak, zo dat het voor de talrijke aanwezigen een zeer geslaagde avond was. Ouderavond chr. nijverheidsschool Donderdagavond had in de chr. nijver heidsschool te 's-Heer-Arendskerke een ouderavond plaats. Deze bijeenkomst was speciaal belegd voor ouders van leerlingen uit de klassen voor opleiding verzorgende beroepen De voorzitter, de heer H W Ellenkamp opende de bijeen komst. De leerlingen voerden verschil- weikom kon heten Con Amore gaf aan|lende stukjes op o.a. een rapportenver- het begin enkele muzieknummers ten gadenng van het personeel De leerlin- waarna de toneelvereniging op- sen vertolkten hier de leerkrachten, wat voerde „Hilde en het kleine wonder' P» Een blijspel in drie bedrijven, waarin de r\ PTITPlDm^t (diverse speler.- goed spei te zien gaven. ttCLCtl lot Tussen dc. bedrijven door werd een ver loting gehouden Aan het slot van de avond deelde de voorzitter van Con Amore mede, dat men binnenkort in sa menwerking met de muziekvereniging van Kwadendamme een solistenconcotirs hoopt te houden voor leden van belde verenigingen. De rentewinst bedroeg 37.630, (vorig jaar 30.120,Na aftrek van nettokosten en afschrijvingen van gebouwen en inventaris resteert een winstsaldo van ruim f 6000. welke na toestemming van de alge mene vergadering zal worden bijge schreven Dy het reservefonds. Deze gewone reserve zal daardoor toene men tot een bedrag van 87.476,32. Op de algemene vergadering zal verder aan de orde komen de verkiezing van een lid van het bestuur wegens perio diek aftreden van de heer j. Baayens te Middelburg, die zich herkiesbaar heeft gesteld. Ook moet de vergadering beslissen over de verkiezing van een lid van de raad van toezicht wegens perio diek aftreden van de heer H. J. Volkers le Sint-Laurens die zich eveneens her kiesbaar heeft gesteld. Op de agenda staat voorts een wijziging van de statu ten. De vergadering wordt besloten met de vertoning van de Nederlandse speel film .Fanfare" van Bert Haanstra. eel bijval vond. Vervolgens brachten enkele leerlingen, die reeds een stage van 3 maanden achter de rug hadden, hun belevenissen op een h-jmoristische wijze naar voren in een gedicht. Mei A. de Rijke speldde de meisjes, in haar functit van klasseleidster, het in signe op Een vijftal meisjes zal stage lopen in Goes Rotterdam en Den Haag. De directrice der school mej. J van Dis, sprak de meisies toe en sloot de avond. Voor deze bijeenkomst bestond van de ziide der ouders veel belangstelling Maan.- g- en dinsdagmiddag zal e.- voor een meisiesteerlingen uit de 6e klassen van de omliggende scholen, weer een pannekoekmiddag werden gehouden. GEERSD1JK N.C.V.B. vergaderde De afdeling Geersdijk van de N.C.V-B. hield dezer dagen onder leiding van de presidente, mevrouw E. Kastelein-Heij- KAMPERLAND „Soli Deo Gloriagaf zanguitvoering Het christelijk gemengd koor „Soli Deo Gloria" te Kamperland gaf dezer dagen onder leiding van de heer M. de Mol een zanguitvoering In de hervormde kerk. Het programma omvatte behalve een achttal nummers van „Soli Deo Gloria" een optreden van het ..Middelburgs Ka merkoor" onder leiding van de heer B Leijnse Verder was er samenzang tus- stek een vergadering. Ds J. Karelsè, sen de koren en de verdere aanwezigen i vrij evangelisch predikant te Goes. De organist, de heer R. A. de Règt, sprak deze avond over „De bijbel in het speelde een orgelsolo. J gezin".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15