Tholen buigt plannen naar ontwikkeling toe Uitbreiding met oog op toekomst Gedeputeerde Van Dongen sprak in Vlissingen AGENDA ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN IN OVEZANDE TWEE AANVRAGEN VOOR BOUW BOGAERSWONINGEN BOERENLEENBANK TE VEERE HAD GUNSTIG JAAR IN 1963 DINSDAG 3 MAART 1964 WISSEL LL VELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD GING AKKOORD THOLEN werkt aan plannen, die de uitbreidingsmogelijkheden van de gemeente moeten ombuigen naar de toekomstige ontwikkelin gen: de recreatie en de resultaten, die de kanalisatie van de Een dracht en de verplaatsing van de brug met zich mee zullen brengen. De raad heeft zich maandagavond achter een deel van deze plannen gesteld. Het ging om de uitbreiding van de bebouwde kom naar de vierhoek Postweg-Gemaalweg- Zwarteweg-Oudelandsedïjk. Een deel van het plan, dat maandag nog niet scherp kon worden afge bakend, omdat de eventuele ont wikkelingen, die het gevolg zijn van de grote waterwegplannen langs het eiland Tholen nog niet volledig bekend zijn. Een tweede facet van het uitbrei dingsplan. waarbij een gebied aan sluitend op het recreatiegebied Strijenham van de gemeente Poort vliet tot terrein voor zomer- en kam- peerhuisjes gedacht was. kwam niet uit de verf. Het ging om een terrein van ongeveer 20 ha tussen de Veer- weg en de Nieuw Strijenpolder bij de Oosterschelde. B. en w. meenden, dat op deze wijze voorzien kon worden in de behoefte aan recreatie op en bij het water, een behoefte die zoals b. en w. schreven „gelet op de ge dachteontwikkeling en functie van Tholen zeker nog zal toenemen". Maar dit punt kwam er niet uit. De j commissie ter beoordeling van de ge- meentelijke uitbreidingsplannen schreef de raad te elfder ure, dat er op dit stuk van zaken opmerkingen over het plan zijn. Opmerkingen „van een dermate ernstig karakter", dat het college er de voorkeur aan gaf. om alleen dat deel van het plan in de raad te brengen, waarop geen bedenkingen wdaren. En dat werd vlot goedgekeurd. Ook een derde onderdeel van het uitbreidingsplan zal opnieuw in de raad komen. Daarin wilden b. en w. de richtlijnen voor het bouwen in het agrarisch gebied wat soe peler stellen Maar de opmerkingen, die er vanuit de provinciale commissie over waren gemaakt, brachten het college er vanaf de voorgestelde bepalingen nu reeds in behandeling te geven. Gas De raad nam in deze vergadering het principebesluit het aantal om te bouwen gasleidingen in verband met de komst van het aardgas in te brengen in de S.R.O.G., die besprekingen voert met een combinatie van firma's over de or ganisatie van de ombouw in Nederland. Onderzocht zal worden hoe dit het voor deligst kan gebeuren. Om dit aan de weet te komen is het nodig dat de S.R.O.G. op de hoogte is van het aan tal aansluitingen in Zuid-Nederland, dat voor deze ombouw in aanmerking komt. Voor de gemeente Tholen gaat het om een aantal van 910 aansluitingen, zo maakte waarnemend burgemeester mr. A. J. van der Hoeven duidelijk. In verband met de voorgenomen ver nieuwing en verzwaring van de gaslei dingen ging de gemeente met de coö peratieve boerenleenbank in Tholen een geldlening aan van 150.000. In dit be drag zit een som van 50.000 voor de uitbreiding van de christelijk nationale school met een vierde lokaal. Burge meester Van der Hoeven deelde de raad mee. dat de goedkeuing voor deze ver bouwing binnen is Met vijf tegen vier stemmen besloot men een stuk grond aan de Hofstraat in erf pacht te geven aan de gebroeders A. en P. A de Korte, die daar vijf autoboxen willen bouwen. De heer C. Boender j.) verklaarde zich een tegenstander van de plaats, waar deze boxen worden gezet. Hij vond die niet geschikt. Ómdat de bouwplannen aan de Rondweg Koninklijk brons voor brandweerman Maandagavond heeft burgemeester D C. Bouwense van Scherpenisse de bron zen medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de brandweerman J. Verkerke. De heer Verkerke is 40 Jaar aan het brand weerkorps verbonden. De plechtigheid geschiedde in het gemeentehuis van Scherpenisse. Na dit officiële gedeelte toog men naar hotel „Sturris". waar het brandweerkorps aanwezig was. Daar ontving de heer Verkerke van zijn col- lega'8 een elektrische klok. De com mandant, de heer P. Vinje overhandigde hem dit cadeau. BOUWLAND VERKOCHT Notaris F. van Dissel te Goes heeft in de gemeenteherberg te Heinkenszand op verzoek van mevrouw M. Mol-v. d. Bliek twee percelen bouwland onder de rook van Heinkenszand verkocht Het eerste stuk met een oppervlakte van 43 are 20 ca. aan de Kraayendijk. ging voor 7344 gulden naar de heer C. de'jonge uit 's-Gravenpolder, nadat de heer D. Schipper als hoogste inschrijver uit de bus was gekomen met een bedrag van 5231,95. Een stuk bouwland aan de Stellendijk in de Noordzakpolder 0.37.60 ha. groot werd voor 4055.91 verkocht aan de hoogste inschrijver de heer N. Hannewijk uit Heinkenszand. Weg versperd Door dat op de kruising Oranjestraat- Landpoortstraat-Biestraat te Llzendijke een vrachtauto met pakken stroo kan telde, werd over de volle breedte van de straat de weg versperd. Met vereen de krachten werd er gewerkt om deze wegafsluiting zo spoedig mogelijk onge daan te maken. KRUIN1NGEN Ouderavond o. I. school Vorige week vergaderde de oudercom missie van de openbare lagere school te Kruiningen in het dorpshuis onder voor zitterschap van de heer C. de Jonge. De jaarverslagen ontmoetten geen beden kingen. Het verslag van de penning meester noopte het bestuur aan de ver gadering een kleine verhoging van de contributie voor te stellen, hetgeen zon der bezwaar werd ingewilligd. Een, •oorstel om een collectieve verzekering if te sluiten voor de kinderen werd evenwel verworpen. Voor mevr. Brandt en de heer P. Sa- man. die zich niet meer herkiesbaai stelden als bestuurslid, werden gekozen resp. mevr. Oljans en de heer A Sinke. Het hoofd der school, de heer A. J. Brug ge liet in het kort alle wederwaardighe den van de school in het jaar 1963 de revue passeren. Na de pauze hield de heer A. Cok. hoofd der doofstommen- school te Rotterdam een boeiende cau- vaster vorm aannemen, kreeg de raad serlc' over -Het onderwijs en de zorg een voorstel voorgelegd geld te voteren aan de doofstommen" De causerie werd voor de aanleg van riolering en straten, toegelicht met dia's. Van de gelegenheid B. en w. vroegen en kregen een om vragen te stellen werd druk gebruik bedrag van ƒ27.000 voor dit doel. Een gemaakt, ander voorstel in de „bouwsector" was de suggestie van b. en w. om grond KAPELLE ruim één en een kwart ha te kopen van de heer C. J. van Kerkwijk. De ge- ^eente heeft deze grond nodig als bouw:| ,,WHS LiCnOGgen neemt grond; zij beschikte over geen enkel perceel voor dit doel meer. De raad trok voor deze aankoop een bedrag van 25.575 uit. Tenslotte besloot men de salarisadministratie van de gemeente over te hevelen naar de N.V. „D.O.A."; de berekening wordt te ingewikkeld en te tijdrovend. Voor de afdeling Vlissingen van de KVP hield gedeputeerde J. M. A. C. van Don gen maandagavond in 't Wit-Gele-Kruis- gebouw een inleiding over enkele actuele politieke Z3ken. Zo besprak hjj onder meer het rumoer, dat is ontstaan aanleiding van dc verloving van prinses Irene. Het belangrijkste, dat hierbij naar voren is gekomen, noemde hij de controverse, die er nog steeds blijkt te bestaan on danks de toenemende oecumenische ge dachte Naar zijn mening was dit ook gebleken uit de verschillende ingezonden stukken in de kranten Ten aanzien van de herziening van de drankwet meende de heer Van Dongen, dat de opheffing van het maximum-aantal vergunningen van belang kan zijn voor verschillende plaatsen in Zeeland, waar een sterke ontwikkeling van het toerisme plaats vindt. De gedeputeerde vond dat de hui dige minister van bouwnijverheid het probleem van het huizentekort goed aan pakt, door de toepassing van nie bouwmethoden en het laten bouwen goedkope woningen. Ten slotte wees de heer Van Dongen op de enorme evolutie in de provincie Zeeland, waar een groot wegenplan op stapel staat en een laatste concentratie van polders aan de orde komt Ook meende hij, dat de gemeentelijke herindeling, die op Walcheren nog steeds aan de orde is. over enige tijd misschien ook toegepast zal worden voor Zuid-Beveland en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen Bij de discus sie kreeg de heer Van Dongen vanuil de vergadering het dringende zoek alles in het werk te stellen om deze slepende zaak van de herindeling zo snel mogelijk te doen beëindigen Zeeuwse korendag in Ovezande Honderdtachtig zangers en zangeressen van Zeeuwse r.-k.-koren hebben zondag onder auspiciën van de koorkring van het Dekenaat Middelburg in Ovezande een „Korendag" gehouden Het program ma bestond o.m. uit een mis in Ovezan- des parochiekerk De zang werd in deze dienst verzorgd door het Middelburgs koor onder leiding van kapelaan Rosen berg en de gezamenlijke koren. Het koor van Ovezande gaf onder directie van de heer A. v d. Swaluw een uitvoe ring van de vast gezangen uit de „Missa Aeterna Christi Munera" van Palestri- na. Na de lunch werden de motetten van de Goede Week ingestuurd; zij werden gezongen ln de lof. die de korendag be sloot. 's Middags was er in de nijver heidsschool ook nog een causerie van de heer Ign de Sutter over de kerkzang VANDAAG Middelburg De Schakel Middensiands- congres. 20 uur Eleciro: De zwarte panter. 19 30 uur. 18 J Vlissingen - Alhambi's. Hcllegebroed, 20 uur, 18 Jaar Dr Ottestraat 3 Bedrijfs- apostolaat, 19 30 uur Domburg Cafe Trnmzichr: Algemene le denvergadering coóp. hoerenleenbank Domburg, 19.30 uur. 8oul>urg De Zwaan'. Politietentoonslelling. opening om 10 uur Goes Prins van Oranje: Vergadering Stle renstation Zeeland. 14 uur Rilland Luctor et Emergo" Algemene ver gadering muziekvereniging ..Rillandia" 20 uur Ternciizcn - Luxor: De laatste aanval. 20 uur. 14 Jaar Oostburg Ledeltheater- Barabbas. 20 uur. 14 Jaar Sas van Gcni Olymplatheater Meisjes langs de weg. 20 uur. 18 Jaar Bergen op Zoom Roxy- Eddie op nel spoor van de verdwenen vrouwen. 20 uur, 14 jaar 10F.S Schoolavond chr. uloschool Goes De christelijke uloschool in Goes hield dezer dagen in „De Prins van Oranje" haar jaarlijkse schoolavond voor leerlin gen en ouders. Aan deze avond werkten 185 leerlingen uit de eerste tot en met de vierde klas mee. De band „Prima Ju- venta" verzorgde het muzikale gedeelte en het zangduo „The Chrystals" (Elly Beekman en Gozien Galenkamp bracht liedjes in diverse talen. Verder droegen leerlingen van verschillende klassen sketches en toneelstukjes voor. beeldde klas lc de strijd tegen het roken uit. Bertie de Jonge uit la speelde de hoofdonderwijzer, die het te kwaad krijgt wanneer ouders nieuwe leerlingen komen aanmelden. Onder leiding van hun leraar, de heer G. P. Zuidweg. voer den de jongens grondgymnastiek uil en toonden de meisjes hun prestaties bij het bokspringen. De meisjes van klas 3H gaven een pantomimeuitvoering van het sprookje van Andersen; „De nieuwe kle ren van de keizer". Klas 2a gaf een circusvoorstelling, klas 4H een geestige poppenbruiloft en 4W een revue waarin de leraren het móesten ontgelden. De leiding van deze avond berustte bij de heren N. Francke en L. Hohverda Ambtenarenbond hield jaarvergadering Tijdens de vorige week gehouden jaar vergadering van de Algemene Bond vai Ambtenaren, afdeling Goes in de „Prins van Oranje" besprak de districtsbestuur der. de heer A. van Aalst, enige actuele problemen, met name de salarismaat regelen per 1 januari 1964. Hij bepaalde zich vooral tot de problemen rond de uitvoering van deze maatregelen, daar zich nog al eens moeilijkheden voordoen wat betreft de interpretatie bij de di verse organen. In de op de inleiding vol gende discussie werd op verschillende punten nog wat dieper ingegaan. Het jaarverslag van de secretaris maakte gewag van een weinig actief jaar van een overigens kerngezonde afdeling. Het ledental liep met 4 terug. Het jaarver slag van de penningmeester maakte melding van een batig saldo. De begro ting 1964 werd vastgesteld met een to taalbedrag aan ontvangsten en uitgaven van 10.200,00, waaronder een post di versen en propaganda van 355,00. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heren P. van Paassen, K. J. Schipper, C. Hollestellen, A. Klap en C. de Mol herkozen. Wegens het niet herkiesbaar zijn van de heer A. van der Stel. die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, werd in diens plaats be noemd de heer A. M. Hollestelle. De leiding van deze vergadering was in handen van de heer J. W. Goaeschalk, tweede voorzitter van de afdeling. Ds. Boer verzorgt avond voor N.H.-gemeente Vanavond dinsdagavond zal in de Prinses Margrietschool te Goes een wijk- avond worden gehouden van wijk II van de Nederlands hervormde gemeente. Voor de pauze brengt ds. L. Boer. her- 'ormd predikant te Haamstede een re portage in beeld en geluid, getiteld „Kerk in klank en kleur". De beelden het Zeeuwse land rondom Haam stede en ook deze plaats zelf te zien en izen 3teeds weer naar de kerk en het geloof. Na de pauze zal een ge dachten wisseling plaatsvinden over het punt „Is alles wat in de kerkdienst ge beurt behalve de preek belang rijk?" De leiding van de bijeenkomst is in handen van de wijkpredikant, ds. W. Janssen. Auto's botsten ernstige schade Op de hoek Magnoliastraat-Anjelier straat te Goes ontstond maandag een aanrijding tussen een vrachtauto en een bestelauto, die ernstige materiële schade tot gevolg had. De door M. van W uit Rotterdam bestuurde vrachtauto reed de Anjelierstraat in toen de van rechts uit deze straat komende bestelauto van de J uit Kapelle naderde. De vracht auto raakte de andere wagen, die om kantelde. NISSF. Landbouwvereniging E.M.M. hield jaarvergadering penningmeester bleek een nadelig saldo van 3,75. Het afgelopen jaar werden 2382 balen kunstmest verhandeld tot een bedrag van 46-725. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren J. Nieuwen- huisc en J. C. van Liere herkozen. Hier na hield de heer S. v. d. Wele uit Kloe- tinge een inleiding over de afzet van kunstmest. Collecte De collecte voor Draagt Elkanders Las ten heeft in Nisse opgebracht een be drag van 52,55. HOEDEKENSKERKE Uitvoering ,Con Amore' en ,De Amateurs' deel aan concours De muziekvereniging Con Amore heeft, in samenwerking met de toneelvereni ging „De Amateurs" te Hoede'kenskerke in het verenigingsgebouw haar jaarlijkse uitvoering aan donateurs en belangstel lenden aangeboden. De leiding berustte bij de heer Jac. Uitterhoeve, die velen welkom kon heten. Con Amore gaf aan het begin enkele muzieknummers ten Een blijspel in drie bedrijven, waarin de diverse spelers goed spel te zien gaven. Tussen de bedrijven door werd een ver loting gehouden. Aan het slot van de avond deelde de voorzitter van Con Amore mede, dat men binnenkort in sa menwerking met de muziekvereniging van Kwadendamme een solistenconcours hoopt te houden voor leden van beide verenigingen. KAMPERLAND ,,Soli Deo Gloria" gaf zanguitvoering Het christelijk gemengd koor „Soli Deo Gloria" te Kamperland gaf dezer dagen onder leiding van de heer M. de Mol een zanguitvoering in de hervormde kerk. Het programma omvatte behalve een achttal nummers van „Soli Deo Gloria" een optreden van het „Middelburgs Ka merkoor" onder leiding van de heer B Leijnse. Verder was er samenzang tus sen de koren en de verdere aanwezigen. De organist, de heer R. A. de Regt, speelde een orgelsolo. Burgerlijke stand '-HEER-ABTSKERKE. Ondertrouwd: W. van Liere. 26 j en E. J Blok. 20 j Overleden: M. Tolhoek. 79 J., e. v. F. Kloos terman. De muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kapelle heeft in principe besloten deel te nemen aan het op 23 mei te Kruinin- gen te houden bondsmuziekconcours. ok zal er dit jaar in april weer een on derling sohstenconcours georganiseerd den algemene vergadering. Het ledental bezorgt „Ons Genoegen" nog altijd grote zorgen. Bij het muziekkorps daalde dit met 3 tot 19. bij de drumband met 1 tot 10. Wel beleeft het jeugdkorps een gun stige ontwikkeling. Er is momenteel een vrij constante groep van 27 leerlingen, die onder leiding van de heer Mannaert muziekonderricht krijgen. Vermoedelijk zal de groep al dit jaar in het openbaar op kunnen treden. Secretaris J. P. de Wijze herinnerde in zijn jaarverslag nog eens aan de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Penningmeester Joz. Remijnse maakte melding "van een batig saldo. Wel heeft het jeugdkorps door aanschaf van instrumenten nog een schuld van 6000,die echter geheel is gedekt met renteloze obligaties. Ter af lossing van deze schuld zal men dit na- i'aar een bazaar organiseren. Namens de :ascontroIecommissie bracht de heer G. Kosten verslag uit. Tot nieuw lid van deze commissie werd de heer J. Bekenes benoemd. Het bestuur werd vanwege het kleine aantal leden teruggebracht van 7 tot 5. Hiervoor was een goede gelegen heid nu de aftredenden, de heren J. Brouwer en H. P. Snoep zich met her kiesbaar hadden gestela. Een bestuurs voorstel de contributie te verhogen, werd aangenomen. De vergadering stond on der leiding van voorzitter P. de Puit. Uitslagen damwedstrijd De leden van de damclub „Kapelle" speelden weer enkele partijen om het persoonlijk clubkampioenschap. De uit slagen zijn: Iz. op 't HofC. v. d. Vliet 02. J. de NeefJ. J Ganseman 20, AdriaanseG. J. Lepoeter 20, Chr. KorstanjeJ. C. van Liere 20 en C. BlankenburghC. Sulsters 11. Inleg Rijkspostspaarbank Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd in februari 3903.59 meer ingelegd dan opgenomen. Er werden 165 inleggingen gedaan tot een totaal van f 22.826.45. Het aantal terugbetalingen bedroeg 47 tot een be drag van 18.922.86. Er werden 5 nieu- ke rekeninghouders ingeschreven. VLASMARKT ROTTERDAM. 2 maart. Waterrooivlas: lajje 2.10 tot 2,25, middensoorten van 1 3,30 tot 1 2,50, best vlas van 2.55 tot 2.75. Dauwrootvlas: van 1.80 tot 2,20. Breek vlas van l.(A tot 1.65. afhankelijk van kwaliteit en bewerking Gezwingelde lokken- van 1 0.75 tot 1.00. Daar op verschillende bedrijven het geroot strovlas afgewerkt is. was dc produktle van waterrootvlae in de afgelopen week mntlg en bestond hoofdzakelijk uit lagere- en midden soorten Van de goede middensoorten en best vlas was een gering aanbod van partijen uit oudere oogst- Voor alle merken die aan de markt kwamen was van koperazijdc voldoen de belangstelling om nagenoeg alle aangebo den partijen op te nemen. De prijzen bleven op het peil van vorige week gehandhaafd tot onveranderd vast. De produktle van dauw rootvlas onderging geen verandering, h aanbod werd nauwelijks opgenomen, de pn zen bleven onveranderd. .Het aanbod vs breekvlas blijft beperkt, de produktle be stond voor het merendeel uit lagere dauw- rootsoorlen. welke moeilijk tc verkopen zijl Voor gezwingelde lokken was een kalme vraag, de produktle werd niet ten volle op> genomen, de prijzen ondergingen een verla ging. Het nieuwe rootseizoen heelt een genomen, de eerste bakken staan op het veld te drogen. AARDAPPELBEL'RS ROTTERDAM. 2 maart. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers 10—12.50. Bintje 7,50—9 Beve lander 13-15. Meerlander 8-10,50. Klelaardap- pelen 38 mm opwaarts: Eigenheimers 11 13.50. Bintje 89. Furore 310. Kletaardap pelen voor de export 35 m opwaarts: Bintje in drie maten gesorteerd 83.50 Zand- aardappelen 35 mm opwaarts: Bintje: geen handel Zandaardappelen voor de export .75 opwaarts: Libertas: geen handel. Overige en: geen handel Stemming binnenland: kalm. Stemming buitenland: kalm. Voeraardappelen 24. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. EIERMARKT EDE. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVE1LTNG. maart. Aanvoer 246 180 stuks, handel rede lijk Prijzen (per 100 stuks:) eieren van 50— 52 gram 9.30—9.41: 54—58 gram 9.63—10.27: 5862 gram 10.39—10.90: 62—66 gram 10. 11.60 VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1937 kg. 296— 381. Schar 248 kg. Bot 797 kg. Schol 2012 kg. Wulken 12 kg. Ongesorteerde vis 94 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM- 2 maart. Kasspinazie 125132. Breek- peen 27. Waspeen 3436. Witte kool 1117. Rode kool 717. Boerenkool 3548. Sav. kool 68. Spruiten 32152, Witlof 19—72. Kroten 7—9. Prei 36—58. Schorseneren 2153. Koolraap 28. WALCHEREN W.S.V. „Arne" wil haven aan het Veerse Meer IN 1964 UITBREIDING STRAATVERLICHTING Goedkeuring verwacht voor verbouw r.-k.- lagere school ln Ovezande zijn twee aanvragen lo tende voor het bouwen van zogenaamde Bogaerswoningen. Dit soort woningen vormen voor deze gemeente de enige mogelijkheid om voor meer behuizing te kunnen zorgen, nu Ovezande voor 1964 als woningcontingent slechts twee ge subsidieerde woningen en twee woningen in de vrije sector kreeg toegewezen. Dit deelde burgemeester N. W. Ni. Mooyman ïee in de raad van Ovezande afgelopen In een overzicht van de plannen voor dit jaar zei burgemeester Mooyman. dat de gemeente hoopt op korte" termijn de rijksgoedkeuring te verkrijgen op ver dere verbouwing van de r.k. lagere school en voor de aanbouw van het tweede lo kaal aan de r.k. kleuterschool. De plan nen worden nog dit jaar verwacht, zodat in 1965 met de uitvoering kan worden begonnen. Dit jaar zal men ook trachten iets verder te komen met de bouw van een dorpshuis annex bejaardenwoningen en een woning voor de wijkverpleegster. Wat de openbare werken betreft wil Ovezande dit jaar zorgen voor een ver dere uitbreiding van de straatverlich ting, die bijzonder in de smaak valt en uitstekend functioneert. Dit jaar wil men de zogenaamde „Berendijk", de verbin ding tussen de Xoordweg en de 's-Heer- enhoeksedijk verharden. Weg Zui i-Sloe Het burgerlijk armbestuur zal dit jaar worden geliquideerd in verband met het inwerkingtreden van de algemene bij standswet. De raad voteerde 3630 voor verbetering van de „Vierwegen" maar onder de voorwaarde, dat tegelijkertijd Vlissinger won eerste prijs met chinchilla De heer S. A. Posthuma uit Vlissingen heeft zaterdag op de nationale show van chinchilla's in Utrecht, georganiseerd door de Nederlands-Belgische coöpera tieve chinchillafokkersvereniging met van zijn inzendingen een eerste prijs gewonnen in de categorie vrouwtjes bo-' ven de zeven maanden Dit dier is te vens nationaal kampioen geworden Een andere inzending van de heer Posthuma werd in de categorie vrouwtjes beneden de zeven maanden bekroond met een tweede prijs. ook de verbinding met de weg naar het Zuid-Sloe tot stand zal komen. Het voor schot op de vergoedingen krachtens de lagere onderwijswet sverd voor de r.k. lagere school voor 1964 vastgesteld op 65 per leerling en het voorschot op de vergoeding voor het kleuteronderwijs werd voor dit jaar bepaald op 3306.50. De raad verleende de heer W. Boonman een premie voor woningverbetering en besloot na enige discussie geen subsidie te verlenen aan de binnenkort in Ove zande te houden korendag. Het raadslid K. L. van Steenbergen (k.v.p.) verzocht tijdens de rondvraag om zodra het uit breidingsplan bekend is. dit uitvoerig bekend te maken in verband met even tuele gegadigden voor woningbouw of anderszins. De heer W. Remijn (k.v.p.) informeerde naar de mogelijkheid tot het dempen van de sloot aan de Bloemenstraat, •aarop de burgemeester antwoordde. COLIJNSPLAAT Feestavond Volksonderwijs Dezer dagen vierde de afdeling „Volks onderwijs Colijnsplaat" haar vijftienjarig jubileum in zaal „Zeelandia" te Colijns plaat. De voorzitter, de heer P. J. Kampman, kon een bijzonder talrijk pu bliek welkom heten. De secretaris, heer J J. Jas perse, gaf een verslag de activiteiten van de vereniging in de laatste vijftien jaar. De directeur rijkskweekschool, de heer M. A. Hage hield een propagandaspeech voor volks onderwijs. In de pauze werd een verlo ting gehouden die 60 opbracht. Na de pauze kwam het cabaret Wim de Graaff voor het voetlicht. Dit cabaret bracht een programma, dat op een uit stekend peil stond. Een stormachtig ap plaus viel het cabaret ten deel. Ouderavond chr. kleuterschool Dezer dagen hield de christelijke kleu terschool te Colijnsplaat een ouderavond. De avond werd geopend door ds. R. Dijk- mever. met gebed Hierna gaf de hoofd leidster, mej. C. van Gilst, een normale les met de kinderen. Na het aanleren van een versje, vormden de kleuters ex- pressiegroepen over het onderwerp „Lente". Het geheel was zeer aantrekke lijk. Na de pauze, waarin koffie werd geserveerd, volgden enkele films over de kleuterschool van de heer J. A. Pou- wer. Hierna gaf mej. L. Houterman. de leid ster der eerste klas een bijzonder gees tig verslag over haar belevenissen in de school. Ten slotte vertoonde mevr. Ver burg-Gast een bijzonder fraa;e serie dia's Ds. Dijkmeyer sloot de avonü met gebed Deze ouderavond werd bijzonder goed bezocht. Filmavond Rode Kruis Dezer dagen hield het Nederlandse Ro de Kruis een filmavond in hotel „De Patrijs" te Colijnsplaat. 's Middags was druk bezochte kindervoorstelling, i.a. de film „Het vliegend oog" werd vertoond, 's Avonds hield de heer L. v. d. Meer. medewerker van het Ro de Kruist een inleiding over doel en we zen van het Rode Kruis Hierna werd de film „Zolang er mensen zijn" ver toond. die het rassenprobleem behan delde. Namens het bestuur van de afde ling Colijnsplaat, was de heer D. Pree aanwezig. GEERSD1JK N.C.V.B. vergaderde De afdeling Geersdijk van de N.C.V.L hield dezer dagen onder leiding van de presidente, mevrouw E. Kastelein-Heij- stek een vergadering. Ds. J. Karelse, vrij evangelisch predikant te Goes. dat men uitziet naar goedkope grondsprak deze avond over „De bijbel in het voor die demping.gezin". Drie miljoen gepasseerd Personeel uitgebreid De coöperatieve Boerenleenbank te Veere komt donderdag 5 maart 's avonds om half acht in het ver enigingsgebouw te Veere in alge mene vergadering bijeen. Op de agenda staat onder meer de vast stelling van de rekening en balans over 1963. In een toelichting op de balans per 31 december 1963 kan men lezen dat in 1963 het be drag van de toevertrouwde spaar gelden is gestegen van f 2.801.076,87 tot 3.201.994.49 Een stijging dus van 400.000,-. Mochten in 1962 de spaargelden de twee miljoen overschrijden, aldus de toelich ting. in 1963 werd de drie miljoen be reikt, terwijl ultimo december de bereik te mijlpaal met twee ton voorbijge streefd werd. De toegestane kredieten beliepen ultimo december een bedrag van 593.560,waarvan per 31 de cember was opgenomen een bedrag van 435.613.88, ten opzichte van 1962 een stijging van ruim een ton. Ook het giro- verkeer liet in het afgelopen boekjaar een gunstige stijging zien. De omvang van de automatische betalingen welke de bank verrichtte, breidde zich in 1963 sterk uit. Een en ander had tot gevolg dat het personeel per -1 januari 1964 werd uitgebreid. GRAANBEURS ROTTERDAM. 2 maart. Baktarwe voor directe levertnx (een afzetmogelijkheid- Zomergem volgens monster 24—27, zonder kooplust. Haver volgens monster 21—23,50. zonder koop-1 lust. Groene eraten volgens monster .35—46 Schokken. volgens monster - 35— 51. franco Rotterdam. rnF„ 'n de onlangs In „Pas" gehouden leden- 1 vergadering van tie wnterxportver. nl- 2 maart. Prei A 2 6.-Witlof A 1 72. ..Arne" le Middelburg, deed do 13 Spruiten B 1 t7 -05. Kroten 2 10 voorzitter, de heer S. I'. Kir-tomn, de l«- Koolrapen 7 Uien alw. 8. Brcekpeer. B 5 (|,.n verheugende mededeling dat, 48 '.Vitte kool 1 !7è Groene sav. kool wanneer alles volgens nlnn gaat over 40—45. 2 26—34 Rode kooi li—:3, 2 12. enkele jaren een oplossing gevonden «al R 1 710 Boerenkool 2 33—39. Veldsla t zijn voor het ruimteprobleem, wiuirrnee '•25139. Aardappelen 10. Kropsla 2 20— 23. i|e vereniging te kampen gaat krijgen. De ..Arno', die aan zijn derde jaar bc- gomien is, heeft zich in deze korte tyd j ontwikkeld tot oen bloeiende vereniging met 114 leden, zo bleek uit het Jaarver slag. En het ziet er naar uit. dat dit aantal in de nabije toekomst zal blijven stijgen. Daar de huidige havenaccom- - „a met name -]e p. bouw „Het Trefpunt" te 's-Heer-Arends-1 om de schepen 's winters op de wal te kerke een jaarvergadering plaats van de bergen binnen afzienbare Ujd te ge- coöp. aan- en verkoopvereniging „Ons ring zal zijn geworden, heeft het bestuur Belang" aldaar uitgekeken naar de mogelijkheid om er- De voorzitter, de heer J. P. Llndcnberg, gc-ns een dependance te vestigen, gaf in zijn openingswoord een kort Ken «eer gelukkige oplo**ing Is nu overzicht van het afgelopen jaar en gevonden op <le ..Oranjeplaat" aan wees op de moeilijkheden in de land- het M«*t hij Arnemulden. bouw in verband met de lage markt- Daar L een groot jaclithavcncom- prijzen. plex ontworpen, waarvoor de „Arne" De aftredende bestuursleden, de heren momenteel de enige gegadigde I*. J. P. Lindenbergh en G. van Damme. Het bestuur voert hierover momen- werden herkozen. Eveneens werd herko-1 te*t*l besprekingen met burgemeester zen als lid van de raad van toezicht de 1 Hack van Arnemulden. heer J. Kaalsteker te 's-Heer-Hendriks- j Ook in dc Deltacommissie is het pLan kinderen. ree<is ter sprake geweest en de andere De directeur van de GZ.A.V.. dc heer watersportverenigingen aan het Veerse B. \V. Alink. gaf een overzicht van de Meer uit Wolphaartsdijk en Veere. bic- huidige marktsituatie en de maatrvg'" k<-n t geen bezwaar '.'-gen te hebben, len die de C.Z.A.V. heeft genomen voor i ,jat dit gebied voor de „Arne" bestemd inneming van de oogst. 1 Wcrd. r» Het complex omvat volgens de momen- rumavona A.N.vV.D. teel bestaande plannen beba'v <-«-n In het gemeentelijk verenigingsgebouw £?tJ;,v£V2P*+S&.JX'Jfi tc 's-Heer-Arendskerke weid ?en film- •rthterberglng. een s-HEER-ARENDSKERKE Jaarvergadering ..Ons Belang" Dezer dagen had in het verenlglngsge- avond gehouden onder auspiciën van de A.N.WB. Er werden enige zeer inte ressante films vertoond, die betrekking hadden op toerisme en verkeer. Tevens werd aan de hand van een serie prachti ge kleurendia's de veelomvattende werk zaamheden van de A.N.WB. toegelicht Een bescheiden expositie in de zaal gaf een indruk van de grote verscheidenheid der bondsuitgaven. De avond vele ingezetenen bijgewoond. hotel -res lau ran tkampeerterrein, bun galowpark, terwijl ongeveer de helft van de ruimte onbebouwd zal blijven en zodoende beschikbaar voor de „ocverro- creatie". „Over één twee jaar zou begonnen kunnen worden met de uitvoering er van", aldus de heer Rietcma. Tot die tijd zul de vereniging In de Jachthaven achter de „Vitrite Works" te ^êrd 'door I Middelburg met de beschikbare ruimte moeten woekeren. Werkelijk woekeren, omdat tegelijkertijd het ledental zoveel mogelijk moet groeien om financieel het (dan aan te kunnen. In dit verband loopt men clan ook op een subsidie uit Jaarvergadering Helpt Elkander" De plaatselijke onderlinge varkenshou dersvereniging Helpt Elkander te 's-Heerjfcc/M^TM Arenaskerke hield haar jaarvergadering vLfDDl/VCjE.iV en herdacht haar 60-jarig bestaan. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter, de heer G. van Damme. De aftredende bestuursleden de heren G. van Damme en J. van Schaik werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van de aftredende penningmeester, de heer W. Wisse werd gekozen de heer Lamper Andr.zn. De heer W. Wis- werd tot erelid der vereniging be noemd en kreeg een aandenken over handigd. De penningmeester kon mede delen, dat de rekening over 1963 met batig saldo sloot Bestuursvergadering Oranjevereniging Vorige week hield de oranjevereniging 's-Heer-Arendskerke een bestuursverga dering onder voorzitterschap van de heer Van Neerwijk. Uit de gegevens van de penningmeester, de heer Van Damme bleek, dat de rekening over 1963 sloot met een batig saldo van f 444. Tot lid van de kascommissie werden be noemd de heren J. Kloet en A van Iwaarden. Besloten werd op 30 april een feestmiddag te organiseren voor de schooljeugd. Deze feestmiddag zal zo mogelijk bestaan uit vertoning van en kele films afgewisseld met het optreden van een goochelaar. Tevens zullen dc kinderen worden getrakteerd. Op 9 april a.s. zal nog een algemene vergadering worden gehouden Tot slot deelt de voor zitter mede, als bestuurslid te bedan ken en zijn plaats gaarne te willen over laten aan een jeugdiger generatie Hij dankt voor de genoten samenwerking en wenst de vereniging alle goeds toe. Dhr Van Neerwijk was sedert 1938, met on derbreking van de oorlogsjaren, resp. besturuslid, secretaris en de laatste ja ren voorzitter der vereniging. Familieavond N.C.A.B. Vrijdagavond hield de N.C.A.B. samen met. de N.C.B. afd. 's-Heer-Arendskerke in het gemeentelijk verenigingsgebouw familieavond De voorzitter, de heer van Sabben opende de vergadering, heette de vele aanwezigen welkom in het bijzonder de besturen van alle in 's-Heer-Arendskerke gevestigde bonden De heer D van Loo. secretaris van de N.C B las een op rijm gesteld verslag voor van het afgelopen jaar De secreta ris van de N.C A B de heer A. van Iwaarden bracht in zijn verslag o.m hulde aan de pioniers van de bond. welke bond dit jaar haar gouden jubi leum viert Spreker voor die avond was de heer P. Minnaar, hoofdbestuurslid an de N C.A.B Deze gaf een uiteen zetting van de moeilijkheden die in het loonbeleid naar voren waren gekomen wees daarbij op de wedloop van lo- en prijzen Spreker gaf te kennen, dat het prijsbeleid op een fiasco is uitge lopen. Hij bestreed de mening als zou er voor de vakverenigingen geei. taak meer zijn. Hetgeen met veel moeite is verkre gen dient ook behouden te blijven Dit is wel de grote taak van de vakvereni gingen aldus spreker. Nadat de voor zitter nog een woord van dank had ge sproken aan het adres van de heer Min naar. werd een toneelstuk ..'t Leven gaat door" opgevoerd onder regie van de heer D. van Loo. Alle spelers kweten zich bijzonder goed van hun taak. zo dat het voor de talrijke aanwezigen een zeer geslaagde avond was ONTRUIMING HAVENDORP BLIJFT EEN PROBLEEM Opnieuw heeft de Vlisslngse raad ge pleit voor een spoedige ontruiming van het Havendorp. Zoals bekend hebben b. cn w. van Vlissingen nu gesteld, dat verwacht mag worden, dat dit woonge bied op 31 december 1964 ontruimd is. Wethouder Ch. J. Gillissen Verschage liet vrijdag tijdens de begrotingszitUng echter weten: „De vraag of het Haven dorp op 31 december van dit Jaar ont ruimd is. kan nu nog niet positief wor den beantwoord" Wel had hij goede hoop. omdat de sa menwerking met dc woningbouwvereni gingen momenteel uitstekend ls. Met dit probleem is echter ook verweven het vraagstuk van het aantal woningzoe kenden in Vlissingen. Dit aantal is in 1963 weer gestegen van 1107 lot 1335. En de heer Gillissen Verschage vertelde: „Br zijn 236 trouwlustigen. 113 samen wonenden. 461 woningzoekenden van el ders, 35 slecht gehuisöen, 88 bewoners van noodwoningen en 392 overigen". Prijzen tekenwedstrijd Jeugdnatuurwacht Het Comité Jeugd Natuurwacht Vlis singen heeft maandagavond in het ge meentehuis van Vlissingen een keuze ge maakt uit 97 tekeningen van leerlingen uit de vijfde klassen van de Vlissingse bijzondere lagere scholen. De jongens en meisjes hadden deze tekeningen gemaakt naar aanleiding van een filmmiddag en kele weken geleden. Dat daar geen kin deren van openbare scholen aanwezig waren, komt zo werd meegedeeld omdat op deze scholen niet is meege deeld dat er een filmmiddag was. Alge meen was men in het comité van oordeel, dat deze gang van zaken te betreuren is. De voorzitter, wethouder Ch. J. Gillis sen Verschage, Leloofde zijn best te zul len doen om alsnog ae medewerking van deze hoofden van scholen te verkrijgen. De prijswinnaars, die hun prijs op de ■olgende filmmiddag zullen ontvangen zijn: 1. Anton Hofman (St.-Jozefschool); 2. Jo'nan Spinnewijn (St -Jozefschool): 3. Ronnie Oppenneer (Oranjeschool); 4. Guus de Koek (Koningin Vilhelmina- school); 5. Jolanda Wolf (Vlissingse Schoolvereniging). De volgende filmmid dag zal gehouden worden om twee uur s middags in het „Concertgebouw'' Tijdens öe bijeenkomst in het gemeente huis werd medegedeeld, dat het Comité Jeugd Natuurwacht inmiddels ongeveer 1000 plantjes en ruim 100 zakjes zaad heeft uitgedeeld aan de verschillende leerlingen van Vlissingse lagere scholen. Ouderavond chr. nijverheidsschool Donderdagavond had in de chr. nijver- Terneuzense Boys- Kloetinge 4-4 Zaterdag jl. bracht het eerste elftal van Kloeting'e een bezoek aan de vierde klas ser Terneuzense Boys. Het was een voor beide zijden leerzame ontmoeting, waar in ae gastheren aanvankelijk de toon aangaven. Er waren nauwelijks vijf mi nuten gespeeld of de linksbuiten van de boys opende de score: 10. Ondanks een overwicht van de boys slaagde Van Sabben er in op aangeven van Ossc- waarde de partijen in evenwicht te bren- heidsschool te 's-Heer-'Arendskerke^'£nI g»: fJr:1- ,He? antwoord. de ouderavond plaats. Deze bijeenkomst •as speciaal belegd voor ouders leerlingen uit de klassen voor opleiding verzorgende beroepen De voorzitter, de heer H W Ellenkamp opende de bijeen komst De leerlingen voerden verschil lende stukjes op o.a een rapportenver gadering van het personeel De leerlin- was fel en dank zij twee doelpunten van hun schietgrage midvoor. gingen de elf tallen met een 3stand theedrinken. Wie gedacht had dat de boys de gasten na de rust onder de voet zouden lopen, kwam bedrogen uit. Het waren de gas ten. die dank zij een betere lichamelijke conditie het helft in handen namen. Dank zij doelpunten van Meijers en De gen vertolkten hier de leerkrachten, wat Leeuw, brachten zij de balans in even veel bijval vond Vervolgens brachten enkele leerlingen, die reeds een stage r\ PTlfplDlTï^t an 3 maanden achter de rug hadden hun belevenissen op een humoristische De rentewinst bedroeg 37.630,;vize naar P 10oren in een gedicht. (vorig jaar 30.120.Na aftrek i Mej A. de Rijke speldde de meisjes, in van nettokosten en afschrijvingen haar functit van klasseleidster. het in- van gebouwen en inventaris resteert I signe op. Een vijftal meisjes zal stage winstsaldo van ruim 6000.lopen in Goes. Rotterdam er. Den Haag toestemming van de ajge-De directrice der school mei J van Dis. sprak de meisjes toe en sloot de avond nnroirrito t rnrrrv nnun Voor deze bijeenkomst besfond van de BRESKENS-LEWED. BOYS 2"2 welke mene vergadering zal"worden bijge schreven bjj het reservefonds. Deze gewone reserve zal daardoor toene men tot een bedrag van 87.476,32. Op de algemene vergadering zal verder aan de orde komen de verkiezing van een lid van het bestuur wegens perio diek aftreden van de heer J. Baayens te Middelburg, die zich herkiesbaar heeft gesteld. Ook moet de vergadering beslissen over de verkiezing van een lid van de raad van toezicht wegens perio diek aftreden van de heer H. J. Volkers te Sint-Laurens die zich eveneens her kiesbaar heeft gesteld. Op de agenda wicht: 33. Tegen de verhouding in brachten de gastheren de stand zeven minuten voor het einde op 43 Een laatste krachtsinspanning leverde Kloe- tinge dank zij een voortreffelijke com- binatie Ossewaarde-Meijers een ver diend gelijk spel op. 4i Een resultaat waaraan het twee klassen lager spelen de Kloctinge uiteraard het meeste ge noegen beleefde. staat voorts een wijziging "van de statu ten De vergadering wordt besloten met I drag'van' 11.791.1' de vertoning van de Nederlandse speel-1 werd in februari 1 film „Fanfare" van Bert Haanstra. I reikt. zijde der ouders veel belangstelling Maandag- en dinsdagmiddag, zal er voot een meisjesleerlingen uit de 6e klassen van de omliggende scholen, weer een pannekoekmiddag worden gehouden WEMELniNGE Spaarnieuws Op het rijkspostkantoor te Wemeldinge werd in de maand februari met 156 Ln- leggingen tot een bedrag van 23.394.07 aanspaargeiden ge-stort en tot een be- terugbetaald. Er euw boekje uitge- De wedstrijd BreskensLewedorpse Boys is in een 22-gelijke stand geëin digd. nadat Breskens een 20-voor- sprong heef", gehad Na 15 minuten werd de Breskense speler Verduyn wegens na trappen het veld uitgestuurd. In de 20e minuut scoorde P Boekhout het eerste doelpunt 10. Met deze stand bereikte men de rust. In de 20e minuut na de rust scoorde Wijnands 20. Linksbui ten Raas van Lewedorpse Boys verklein de de achterstand tot 21 en in ce 40e minuut kwam Lewedorpse Boys zelfs naast Breskens door een doelpunt van Menheere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11