PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BRITS VLIEGTUIG TEGEN EEN BERGTOP: 83 DODEN Onder slachtoffers 2 volledige gezinnen Nieuw Pools plan voor bevriezing kernwapens VIERWEGENverbeteringsplan weer ,op weg' RAMP BIJ INNSBRUCK Gezagvoerder Bristol Brittannia vermoedelijk door sneeuw en hagel misleid MOGELIJK KORTE STAGNATIE VAN AARDAPPELEXPORT NAAR BELGIË Situatie op Cyprus opnieuw gespannen Ontwerpresolutie in Veiligheidsraad 700N VOOR PRINSES ALEXANDRA VLIEGTUIG IN CALIF0RNIË VERMIST Mr. dr. Slotemaker A.V.R.0.-voorzitter Nota's aan westelijke landen Buit Londense treinroof aan boord „Christine" Erhard wil met Brandt spreken Bij verbetering ook schakel aan andere kant 207e jaargang - no. 52 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. v Walstraat 68- 2911; Zienkzee: red. tel. 2425, adm. de Velde. P. B. den Boer en W. de PaRter. Hoofdredactie: W Leertouwer en O. A. de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week. ƒ9.75 per kw.; franco per poet 10. (b.g g. red. 3508. adv 3647 36431, Middelburg: Markt 51. tel. 3841 <b.g.g. red. 2078'3169. adv. 2375), Goes: Or. Markt 2, tel. 8140 (b.f t, red. 7853. adv. 5313 Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. 4.80. Ingez. med. -- - - p. kw Losse r.uramer* 15 ct. Bureaus: VUuingen HPB HUPHHWHWOmHubi: ML Mi Trikkud: Ar»«iiaaUtru< L tel. tanef. Kleine adv. (max. 8 regel») 32 ct. p. regel (min. „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Maandag 2 maart 1964 Pronkstukken in Goes Pagina 2 In een ravijn op 2100 meter hoogte hebben Oostenrijkse berg troepen een kampement ingericht in de buurt van de plaats waar zaterdag een Bristol Brittannia van de Britse luchtvaartmaat schappij „British Eagle International" tegen een bergwand van de Glungetzer is gevlogen. Nadat het toestel zaterdagmiddag als vermist was opgegeven heeft men gisterochtend om 11.30 uur de wrakstukken waargenomen. De politie heeft meegedeeld dat geen van de 83 inzittenden, 75 passagiers en 8 bemanningsleden, de ramp heeft overleefd. Zij verklaarde dat de stoffelijke resten diep onder de sneeuw lagen begraven die de hele nacht was gevallen. „Het enige wat men op de plaats van de ramp goed kan zien is de rood geverfde staart van het vliegtuig die boven de sneeuw uitsteekt", zo vertelde een piloot van een helikopter die gistermiddag laat in Innsbruck terugkwam van een vlucht naar de Glungetzer. MIN1MUM-INVOERPRUSRECELINC MORGEN VERMOEDELIJK De helikopters van het Oostenrijkse leger onderhouden een luchtbrug tussen de luchthaven van Innsbruck en de piek van de Glungetzer waar het Britse toe stel is neergestort. Elke helikopter ver voerde drie of vier man van de politie- troepen die een speciale bergtraining hebben gehad. Zij hebben een kamp in gericht in de sneeuw waar zij zullen overnachten. Men zal vandaag de slacht offers bergen. Oostenrijkse luchtvaartfunctionarissen die bezig zijn de ramp te reconstrueren hebben verklaard dat het vliegtuig waarschijnlijk in noordelijke richting vloog toen het tegen de bergwand te pletter sloeg. Het toestel zou de berg hebben geraakt op ongeveer 20 meter beneden 'de top en daarna van de helling die een hoek heeft van ongeveer 70 graden, in het beneden liggende ravijn zijn gevallen. Het wrak ligt bij de boom grens en de wrakstukken liggen ver spreid over een gebied van ongeveer 500 vierkante meter. Een van de piloten van de reddings helikopters heeft gezegd dat de in zittenden vrijwel onmiddellijk dood moeten zijn geweest toen het vlieg tuig tegen de bergwand opvloog. „Dit moet met zo'n kracht zijn ge beurd dat geen van de inzittenden nog langer dan een onderdeel van een seconde kan hebben geleefd", zei hij. Allen Engelsen Met uitzondering van een Zuid-Ameri kaan zouden de inzittenden van het ver ongelukte Engelse toestel allen Engelsen zijn geweest. Uit het op de geluidsband vastgelegde gesprek van gezagvoerder Williams met de verkeerstoren op het vliegveld van fnnsbruck blijkt dat deze het landingsgestel van de Bristol Bri tannia reeds had laten uitklappen en nog een bocht wilde vliegen alvorens te landen. Hij zei toen dat hij op een hoogte van tienduizend voet vloog 13050 meter) en zich boven de Patscherkofel bevond. Het was mistig en er viel een lichte sneeuw Het schijnt dat Williams een radiogesprek heeft gevoerd met de gezagvoerder van een ander toestel die hem zou hebben gezegd dat het weer op de hoogte waar hij zich bevond, na melijk tweeduizend meter, veel beter was. Men acht het mogelijk dat Wil liams toen deze hoogte heeft opgezocht waarbij zijn toestel met de bergtop in aanraking kwam. De koningin van En geland heeft de luchtvaartmaatschappij een telegram gestuurd waarin zij haar deelneming met de familieleden van slachtoffers betuigde. Bij het ongeluk zijn twee volledige gezinnen omgekomen. In de Bristol Britannia zaten chauffeur William Patereon, zijn vrouw en drie kinderen In de leeftijd van 21. 15 en 11 jaar. Ook het gehele gezin van Ronald Silverstein uit Schotland, man. vrouw en twee kinderen, vier en drie jaar oud. vond bij het vliegtuigongeluk de dood. De 23-jarige Anne Muir uit Glasgow ging naar Innsbruck op uitnodiging van een vriend die zfl bij een vorige wintersportvakantie had leren ken nen. SITUATIE AL WEER NORMAAL Het is mogelijk dat vandaag de Nederlandse export van aardappe len naar België zal stagneren, maar Den Haag heeft goede hoop dat dit spoedig verholpen zal worden. Van veel belang is deze export op het ogenblik overigens niet. Het zullen voornamelijk exporteurs in de Nederlandse grensgebieden zijn. die last van de stagnatie ondervin den. aardappelen Een archief opname van een ,£ris- tol Britannia 312": een Brits toe stel van dit type is zondag m de omgeving van Innsbruck neerge stort. „British Eagle International Airways' heeft gisteravond in Londen meegedeeld dat zij zelfstandig een onderzoek zal instellen naar de ramp. De British Eagle werd in 1948 opgericht door een éx- oorlogsvlieger. Het is de enige parti culiere Britse maatschappij die volgens dienstregeling vliegt in concurrentie met de British European Airways (B.E.A.), een staatsbedrijf. De British Eagle voert veel charter vluchten uit, onder meer voor supporters van sportverenigingen. De passagiers van het neergestorte vliegtuig waren op weg naar een wintersportvakantie Oostenrijk. Tweede ramp De ramp met de Britannia was I tweede grote ongeluk in de geschiede: van deze particuliere maatschappij. 1961, toen zy nog „Cunard Eagle Air ways" heette stortte een van zijn ge charterde toestellen van het type Viking in de Noordzee by Stavangcr in Noor wegen; 39 mensen, onder wie 34 Engel se schooljongens, verloren daarbij het leven. BRITSE MILITAIREN PARAAT Britse eenheden worden in Nico sia en Kyrenia op Cyprus gereed gehouden om in te grijpen als de gespannen situatie in de plaats Photta in het noordwesten van het iland tot een uitbarsting zou ko men. i'rinses Alexandra, een nicht van koningin Elizabeth zaterdagmiddag het leven geschonken aan een zoo maken het goed. De 27-jarige prinses is de dochter van de in 1942 verongelukte hertog van Kent en prinses Marina. In april van het vorige jaar trouwde zij met de zakenman Angus Ogilvy. Het kind werd geboren in het huls van zijn ouders in Richmond, een buitenwijk van Londen. De zoon van prinses Alexandra is de eerste van de vier baby's die in de Britse koninklijke familie worden verwacht. De drie andere baby's wor den verwacht door koningin Elizabeth, haar zuster prinses Margaret en de jonge hertogin van Kent. de schoonzuster van prinses Alexandra De trotse vader, de 35-jarige Angus Ogilvy. verraste zijn vrouw met een grote mand bloemen Voor d" arisen die bij de bevalling hadden geholpen schonk bi] champagne Daarna belde hij koningin Elizabeth op om he: heugelijke nieuws mee ie delen Voorts stuurde hij een reeks telegram men. ondei andere naar zijn ouders die zaterdag in Kaapstad aan boot- gingen van de Oraiijefontein op weg naar Engeland en zijn twee zwager: die als officier bij Britse eenheden in Wesl-Duitsland dienen. Toen het nieuws in Schotland bekend werd, gaf de kastelein van he: café „In het wapen van Ogilvy" een rondje ter ere van de nieuwe telg van het oude Schotse geslacht. Foto: een archiefnpname van het echtpaar Angus Ogilvy - prinse: Alexandra Zaterdag werd in Photta een Grieks- Cypriotische herder door Turkse Cypri oten neergeschoten en gedood. De toe stand is er daarna zeer gespannen ge worden, onder meer ook omdat de Turk se Cyprioten twee Griekse Cyprioten als gijzelaar vasthouden. In de dorpen rondom Photta zouden ge wapende Grieks-CypriotisChe burgers zich verzamelen. Photta is een toe vluchtsoord voor honderden Turkse Cy prioten die uit hun dorpen zijn gevlucht nadat deze waren aangevallen en ver woest door Griekse Cyprioten eind vorig jaar. Alarm in Athene volle gevechtsuitrusting rolden zater dagavond laat door de straten van Athene in het kader van een „extra alarm voor de strijdkrachten". „Deze oefening is als alle andere oefe ningen". antwoordde de Griekse chef van de generale staf, generaal Sakela- riou op vragen van verslaggevers over de bedoeling van dit alarm. Kort na het alarm deed premier Pa- pandreou een beroep op het Griekse volk de Grieks-Cyprioten bij te staan. Tevens vroeg hij in zijn radiorede herziening van de verdragen die de onafhankelijk heid van Cyprus garanderen. Een machtige Griekse vloot, onder meer beslaande uit torpedobootjagers. troe- peniransportschepen en amfibievaartui gen. is gisteren van het eiland Kreta met onbekende bestemming vertrokken voor „marine-oefeningen" in de Ageische Zee. aldus is uit gezaghebbende militaire kringen vernomen. De troepentransportschepen zitten boor devol militairen, van wie er velen op Kreta dat halfweg Athene en Cyprus ligt zijn gelegerd. Veiligheidsraad De vijf niet-pemianente leden van de Veiligheidsraad Bolivia, Brazilië, Ivoorkust, Marokko en Noorwegen zijn het intussen zaterdag eens geworden over de tekst van een ontwerpresolutie over Cyprus. Hierin wordt voorgesteld een interna tionale politiemacht te vormen die onder toezicht van de V.N. komt te staan en secretaris-generaal Tliant van de V.N. een bemiddelaar te laten benoemen. Verder zouden alle landen moeten af zien van acties, waardoor de toestand op Cyprus slechter zou kunnen worden. Tanker op oceaan in tweeën gebroken De Liberiaanse tankboot „Amphialos" (15.80(1 ton) is gisteren, op ongeveer 230 mijl ten zuidoosten van Liverpool in de Canadese staat Nieuw-Schotland, in de Atlantische Oceaan in tweeën gebro ken. Een bemanningslid kwam om het leven. Zestien man werden uit twee reddings boten opgepikt door de Canadese torpe- dobootjager „Athabaskan" en een man werd uit het water gered. Achttien mannen die op het achterstuk van de „Amphialos" waren gebleven werden la ter eveneens aan boord van de „Atha baskan" genomen. In totaal zijn twee bemanningsleden om het leven geko men. De „Amphialos" was met ruwe olie op weg van Zuid-Afrika naar Halifax, de hoofdplaats van Nieuw-Schotland. i slechte beide Bencluxlandcn overleg mot elkaar plegen, als de prijzen der Ncd.-rtarvlse aardappelen te laag zouden worden. Nu bestaat er in Den Haag enige twijfel over of de onder het Belgische ministerie van economische zaken ressorterende diensten van In- en uitvoer wcJ op ttyd over de tussen de ministeries van land bouw gemaakte afspraak zullen zijn ge ïnformeerd. De Belgische schriftelijke bevestiging van dat akkoord moet ook Den Haag echter alle vertrouwen dat na vandaag de zaak in orde zal zijn. PROF. DRION PLOTSELING OVERLEDEN AAN BOORD 85 MENSEN Een „constellation" van de „Para dise Airlines" is zondag vermoede lijk tijdens een sneeuwstorm in het woeste gebergte van de Sierra Ne vada neergestort. Het toestel dat van San Jose was vertrokken naar Lake Tahoe, (Calif ornië), een vlucht van ongeveer 50 minuten, had 85 personen aan boord. Het bureau van de sheriff in Placerville heeft het laatst van het vermiste toestel gehoord, toen de piloot om 11.29 uur (20.29 uur onze tijd) meldde „vlucht 901waarna zijn stem plotseling stokte. Daarna is niets meer van het toestel vernomen. Het was om 10.39 uur (19.39 uur onze tijd) van het gemeente lijk vliegveld van San Jose vertrokken met 81 passagiers en een bemanning van vier koppen. De Amerikaanse luchtmacht zond van haar vliegbasis Stead, dichtbij Reno, in Nevada, een reddingsploeg van 20 man uit, maar er was weinig hoop dat men het vermiste toestel in de verblin dende sneeuwstorm zou kunnen vinden. Amfibie-vliegtuigen en helikopters wor den in gereedheid gehouden om op te stijgen zodra het weer beter wordt. SCHILDER FILARSKI IN ZEIST OVERLEDEN De Amsterdamse kunstschilder D. H. W. Filarski is vrijdagavond op 78-jarige leeftijd ten huize van familie in Zeist plotseling overleden. Hij was een typisch vertegenwoordiger van de z.g. „Bergense school". Schilderijen van de overledene hangen in tal van musea, o.a. in het Stedelijk Museum te Amsterdam en het Gemeen temuseum in Den Haag. ling, die vandaag i Nederland zal gelden. KLEUTER VERDRONKEN De tweejarige Gerrie Borst uit Schoor!, die ruim vijf weken geleden spoorloos was verdwenen, is zaterdag gevonden. Het kindje is verdronken in het Noord hollands KanaaL Tevens verdrag tussen N.A.V.O. en Warschaupact De Poolse regering heeft zaterdag aan verscheidene ambassades in Warschau bijzonderheden doen toekomen van een nieuw Pools voorstel tot vermindering van de spanning in Europa door bevrie zing van bestaande voorraden kernwapens. Van dit Poolse initia tief werd voor het eerst melding gemaakt door de communistische partijleider Gomoelka in een op 28 december in Plock gehouden toe spraak. De bevriezing van kernwapens zou „onder passende controle" moeten ge- 'schieden in Centraal-Europa in een ge bied dat naar verluidt Oost- en West- Duitsland. Polen en Tsjecho-SIowakije (Van onze Haagse redactie). In zyn woning te Leiden U gisteren ge- België heeft zeer onlangs een minimum-1 overleden de vermaar- Invoerprijsregeling ingesteld om de zeer de rechtgeleerde professor mr j. Drion. goedkope Franse aardappelen buiten he: "U bereikte de leeft(jd van 48 jaar. I land te kunnen houden. Tussen het Bel- l„. t ■..„■„■mi. I gische en het Nederlandse ministerie van Als h°ogI^ra<ir ln het 3 landbouw is afgesproken dat die rege- ternaUonale privaatrecht was prof. Dn on de opvolger van de bekende hoog leraar Meijers. de geleerde die de basis legde voor een nieuw burgerlijk wet boek. Na diens overlijden behoorde prof. Drion tot het z.g. driemanschap, dat het werk van professor Meijers over nam. De laatste jaren fungeerde hij bo vendien als regeringscommissaris en was als zodanig door de minister van justitie belast met de coördinatie van de werkzaamheden rond de herziening van het Burgerlijk Wetboek. Het verscheiden van prof. Drion, dis een vrouw en drie jonge kinderen na laat, werd gisteravond door de minister van justitie, mr. Y. Scholten, „een tra gisch verlies" genoemd. Prof. Drion, de zoon van een socialis tisch kamerlid, voltooide in 1939 zyn rechtenstudie in Leiden. Tijdens de oor log nam hij een vooraanstaande rol in de verzetsbeweging in. Hij behoorde o.m. tot de oprichters van het studenten- verzetsorgaan „De Geus". Na de oorlog werd hij tot bestuurslid benoemd van de stichting „Het Parool". In 1947 werd mr. Drion aangesteld tot assistent van prof. E. M. Meijers, aan wie minister Van Maarseveen destijds de opdracht gaf een nieuw B.W. voor te bereiden. In 1950 volgde hij zijn leermeester als hoogleraar op en na diens overlijden in 1953 behoorde hij tot het driemanschap dat de herziening verder ter hand nam. Prof. Drion werd door de minister van justitie tevens benoemd tot commissaris ex. art. 120 van de grondwet en trad bij Het Poolse plan omvat vijf stadia en! de behandel, ng van B.W.-vraagstukken zou moeten omvatten. Hieraan zou de kwestie van beperking der conventionele bewapening in dat gebied verbonden moeten worden. Vijf stadia voorziet ook in een niet-aanvalsver- drag tussen de landen van de NAVO en van het Verdrag van Warschau. Het Poolse initiatief heeft op de ont wapeningsconferentie in Genève Rus sische steun gekregen. Volgens diplomaten in Warschau is het Poolse plan voornamelijk bedoeld om te voorkomen, dat West-Duitsland gaat meedoen aan een westelijke gemengde kernstrijdmacht. Het wantrouwen jegens de bedoelingen van de bondsrepubliek vormt een belangrijke factor in de bui tenlandse politiek van Polen. Bij besprekingen welke Poolse diploma ten in de .Scandinavische en andere hoofdsteden in Europa hebben gevoerd, zou zijn gebleken dat er veel steun voor het Poolse plan is. De 57-jarige nir. dr. L. H. Slotemaker uit Den Haag, die begin vorig jaar uit de directie van de K.L.M. trad, is tijdens een zaterdagmiddag in de A.V.R.O.- studio in Hilversum gehouden buitenge wone algemene ledenvergadering van de A.V.R.O. met 79 van de 83 uitgebrachte stemmen tot voorzitter van deze om roepvereniging gekozen. Nummer twee op de voordracht, de heer H. T. de Vries uit Eindhoven, kreeg drie stemmen, terwijl een lid blanco stemde. Na zijn installatie dankte de nieuwe A.V.R.O.-voorzitter in de eerste plaats mr. W. Hoekstra, die gedurende 16 maanden de A.VIt.O. als waarnemend voorzitter heeft geleid. Mr. Slotemaker zei over het plan van de A.V.R.O. voor de bestemming van het tweede televisie net (als algemeen programma te ver zorgen door de A.V.R.O. onder supervi sie van de programmaraad), dat de A.V.R.O. bereid is dit plan aan te pas sen aan de realiteit. Tijdens een kennismakingsbijeenkomst met de pers zei mr. Slotemaker hierover later dat hij in de komende maanden wil gaan onderzoeken of het A.V.R.O.-plan politiek wel haalbaar is. „Ik zie logica in het plan, maar ik denk aan verander- ring", aldus mr. Slotemaker. die niet kon beloven of de A.V.R.O. dit jaar met een gedrukt vervolg komt op de bro chure waarin het plan is beschreven. TWEE NOREN DOOD NA DRINKGELAG AAN BOORD (Van onze Amsterdamse redacteur) Minstens twaalf Noorse zeelui hebben het afgelopen weekeinde aan boord van het in Amsterdams gedokte vrachtschip „Utvik" aanzienlijke hoeveelheden uiterst giftige methyl-alcohol gedronken, die was gestolen uit een opslagplaats bij de machinekamer. Twee van hen hebben het clandestien gehouden feest niet overleefd: zij werden zondagmiddag dood gevonden in hun hut. Drie anderen zijn direct na de ont dekking opgenomen in het hoofdste delijk binnengasthuis. Later moesten de overige zeven zich daar laten onderzoe ken onder hen was ook een opvaren de van het dicht bij de „Utvik" liggen de zusterschip „Utsira". Beide boten zijn het eigendom van dezelfde rederij: Vil helm Torkildsen uit Bergen. Een recherchegroep van de rijkspolitie te water heeft inmiddels vastgesteld, dat twee van de vier, volgens de papieren indertijd aan boord genomen blikken methyl-alcohol zijn aangebroken. Het gaat hier om z.g. industriealcohol uit Ja pan. Volgens het opschrift was de vloei stof geconcentreerd tot 99 procent. Elk blik heeft een inhoud van twintig liter. KONINKLIJK PAAR EN PRINSES WEER THUIS enkele malen in het parlement op als woordvoerder voor de minister. Hij sprak voor het laatst in de Eerste Ka mer onder het bewind van minister Beerman. EIGENAAR JACHT Het Engelse jacht „Christine", dat In januari op geheimzinnige manier in het Kanaal verdween, had een miljoen pond sterling (ongeveer tien miljoen gulden) aan boord van de treinroof die in augus tus vorig jaar tussen Glasgow en Lon den werd gepleegd. Zaterdagmiddag omstreeks een uur zijn De eigenaar van het jacht, de 31-jarige de koningin, prins Bernahrd en prinsesEdward Anderson, heeft dit gisteravond Irene op Soesterberg aangekomen na verklaard in een vraaggesprek voor de hun wintersporlvakantie in Oostenrijk.! Britse commerciële televisie. Hij zei dat het geld in tassen aan boord was ge- Met de plaatsvervangend commissaris bracht door twee mannen. Een van hen voor de emigratie, de heer G. D. J. herkende hij als iemand die in verband Kraan is de minister van sociale zaken met de treinoverval door de politie werd f- ,»*"<- geaoeht. Anderson win M sar se Nieow-Zeeland en Australië" vertrokken '^ns'sr.e. die 3 januari uit RfUtUgate voor de gebruikelijke reis, die ministers ""f"* Dch ÏT'™0, 'V:'s van sociale raken af en toe naar dcreloP h' Kanaal of :n Tan. landen ondernemen teneinde zelf te Ser- zei Hij achtte het moge li;.-: dat zien hoe de 22.000 Nederlandse emigran-]660 van de Opvarenden. Danny Basse:, ten het daar maken. !met wie hij een zeereis zou maken, was vermoord. Zijn lichaam spoelde aan de Belgische kust aan. Anderson zei dat de man die hij herkende vijftigduizend gulden aanbood Hij was toen bang ge worden en had het schip verlaten An derson zei voorts dat hij naar de politie zou gaan om een verklaring af te leg- Bondskanselier Erhard van West-Duits-gen" Hij had verscheidene dreigementen land heeft burgemeester Brandt van Ontvangen en wide politiebescherming West-Berlijn voor dringende besprekin gen deze week in Bonn uitgenodigd. Brandt heeft vrijdag in een radiorede een beroep gedaan op de regeringen van Bonn en West-Berlijn en de drie grote Westduitse politieke partijen, een duide lijke en gemeenschappelijke politiek t.a Berlijn uit te werken i zijn kind In gevaar omdat ztj vrouw zouden zijn. Ik had er in toegestemd een aantal pak jes over het Kanaal te brengen. Het waren twee handtassen en een tamelijk zware koffer, benever. s twee mannen van wie ik er een onmiddellijk herkende. Izei Anderson. VERBINDINGSSCHAKEL NAAR ZAK ZUID-BEVELAND VIERWEGENeen smalle, slechte weg tussen 's Graven polder en de rijksweg bij Bieze- linge, die hard aan verbetering toe is. Een weg. die op het ogen blik een stremmende entree geeft naar de Zak van Zuid-Be veland. Maar het waterschap „De brede watering van Zuid- Beveland", die voor het. beheer en het onderhoud zorgt, vindt het te leveren aandeel in het plan het kronkelende weggetje te veranderen in een vlotte, brede verbindingsschakel te hoog. Het waterschap wijst er op, dat het om een streekbelang gaat, dat boven het belang var. de ingelanden uitgaat. Voor de Zak van Zuid-Bevelanil staat er by de verbetering van de Vierwegen méér op het spel: als de ruim twee kilometer lange Vierwe gen vernieuwd wordt, kan de streek erop rekenen, dat er aan de andere kant achterom 's-Heerpnhoek een secundaire uitweg komt naar de nieuwe Zuidsloe-rondweg, zo heeft provinciale waterstaat toegezegd. Daarom heeft burgemeester J. D Jansen van 's-Gravenpolder contact opgenomen met de andere gemeenten in de streek en hebben Gedeputeerd! Staten een verzoek ingediend om te proberen van „de Zak" een bijdrage in de verbetering van de Vierueg'-n te krijgen. Deze verbetering van de Vierwege; in een secundaire weg uitmon dend waar in de toekomst nieuwe en oude rijksweg samenkomen verg een totaalbedrag van ongeveer ach ton. Omdat met dit karwei een streekbelang zou worden gediend draagt de provincie driekwart" van de kosten. De rest komt voor rekening van het waterschap. Gedeputeerd. Staten nu willen trachten om uit de Zak-gemeenten een bijdrage van 30.000 te ontvangen en eenzelfde bedrag van Kapelle-Biezelingcde weg ligt op haar grondgebied. Maar of dit zal lukken Enkele ge meentebesturen zijn niet wég van de financiële regeling voor de nieuwe weg. Zo stellen bijvoorbeeld Baar land en Hoedekenskerke. dat er ook in het verleden verschillende zaken als streekbelang gekwalificeerd kon den worden. ..terwijl er toch ook ge n bijdrage van het hele gebied werd ge vraagd". Borssele is van mening dat naar belang by de verbetering van de Vierwegen niet zo zwaar weegt als voor andere gemeenten. Vandaar, dat de raad de door het ET.I berekende •tijdrage van bijna 4600 terugbracht :ot 2000 Daarnaast is er een aantal gemeenten, dat deze zaak wel als een (Zie slot pag. 2 kol. 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1