Amsterdamse Beurs Het wilde weer niet vlotten op het Damrak Klanken uit de ether Simplex verwacht in '64 geen verlies PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Waar zijn onze schepen? ZATERDAG 29 FEBRUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BEURS-WEEKOVERZICHT Volop nieuws uit de bankhoek (Van onze economische medewerker). De beleggers hadden er deze week opnieuw geen zin in. De schrik voor een ongunstige ontwikkeling van de economie zit hen nog steeds in de benen. En wat doet een Hol landers dan? Rustig afwachten. Hiermede is niets ten kwade ge zegd, want reeds de Romeinen von den het een deugd om zich in geval van twijfel te onthouden. Wat Indonesië betreft is het grote nieuws van deze week het contract dat de Deli maatschappij (via haar Ameri kaanse dochter Imperial Commodetees Corporation) en Gebroeders Cat/." han delsvereniging met Indonisië hebben ge sloten. Eerstgenoemde zal vooral rubber en laatstgenoemde vooral peper en spece rijen gaan verhandelen. Bovendien zul len de maatschappijen technische bij stand bij de produktie geven om die kwantitatief en kwalitatief te kunnen opvoeren. Nederlandse experts gaan daarvoor naar Indonesië. Er staan onge twijfeld meer potjes op het vuur. Maar men pleegt die als goed zakenman niet aan de grote klok te hangen. Voor de beurs kunnen ze in deze tijd van rust en weinig animo alleen maar welkom zijn. Van de twee genoemde noteren al leen de aandelen van Deli Maat schappij aan de beurs. Van een uit springer was echter geen sprake, vorige week vrijdag 131.50 afgelopen dinsdag 129. woensdag eveneens en donderdag na het bekend worden van het nieuws 131 met als slot 130.20. De beurs wil kennelijk eerst wel eens het fijne van de zaak weten. Unilever Tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersver gadering van de N.V. Simplex machine- en rijwielfabrieken heeft het bestuur, bij monde van de president-commissaris, de heer L. M. A. Thole, de verwachting uitgesproken dat het lopende boekjaar geen verlies zal brengen, mits de omzet zich handhaaft op het huidige niveau. Tot nu toe werd een omzetstijging van 30 procent bereikt. Veel zal afhangen van de zomerverkopen en de personeels- situatie. haar lethargie te halen. De cijfers wa ren goed: stijging van de omzet met 4% en van dè netto-opbrengst met 7.4%. Het dividend, inclusief het reeds gegeven interimdividend, groeiden ook naar 3,78 (18,9% per aandeeltje ƒ20 tegen vorige jaar 3.30 (16%. Vorige week was de koers 142.40 en gisteren ƒ141,50. In die beurkoers was niet te zien dat de aandeelhouders zo behoorlijk aan hun trekken zijn geko men. Over de andere internationale fondsen kunnen wij kort zijn. Koninklijke en Phi lips laten niet veel verschil met vorige week zien. Koninklijke was 155,50 èn werd 155, Philips was 149 en werd 147,90. Bij A.K.U. was het verschil wat groter daar hier de koers van 523 naar f 517 schoof. Nieuws kwam er wei uit de bankhoek. Het opmerkelijkst daarvan was de di videndverhoging van 9% op 10% by de Zuidhollandse hank. Maar interessant was ook de winststijging (11,6 miljoen gulden tot 13,7 miljoen gulden) van dt Nederlandse Middenstandsbank. De kre dieten werden sterk verhoogd terwijl het bedrag aan toevertrouwde middelen de miljard gulden overschreed en op 1.097 miljoen belandde. Overigens bleef het dividend op 8% gehandhaafd. De lokale sector had het deze week nogal te verduren. Hier speelt de dunne markt natuurlijk een rol: een klein aan bod ka.n tot behoorlijke verliezen lei den. Heel sprekend is dat bij Scholten Karton, die kort geleden met een verlies in plaats van met winst over de brug moest komen. Woensdag werd de koers 20 punten tot 583; dat was 112 lager sedert het bekend worden van het ver lies. Een verlies dus van 1120 op een aandeel van nominaal 1000. Klappen Er vallen op de beurs wel meer klap pen. Donderdag bijvoorbeeld verloor Van der Grinten ineens 40 punten, maar fondsen die boven de 1000 noteren kun- zo'n aderlating nog wel hebben. Leeuwarder Papier zakte met haar di vidend van 15% tot 14%. terwijl mo- torenfabriek Thomassen voor een extra koude douche zorgde door aan te kondi gen dat het dividend door de stijgende kosten niet op 12% gehandhaafd zal kunnen worden; het interimdividend gaat van 6% naar 4%. Donderdag dook de koers hierdoor 21 punten naar bene den naar 320; gisteren 320. Er was gelukkig ook nog wel wat vro- lijkers. Tricotagefabriek Frans Beeren verhoogde zijn dividend van 6% tot 9%, en toch bleef de koers m de buurt van 140. de noordelijke industrie voor vezel- venverking maakte van 5% nu 7%. Vettewinkel kon een winststijging van 27% annonceren en had vee! verwach tingen voor dit jaar (het dividend gaat van 9% naar 11%). terwijl Bonteko ning en Aukes van 12% op 14% sprong. De mededeling van de heer Zwolsman voor de televisie dat hij nu de, macht in handen heeft in de Euromast en de Amsterdamse Rjjtuigmantschappij, bracht de koers van laatstgenoemde gisteren van 382 naar 375. Aftreden van vier commissarissen bij R.V.S. Newyorkse beurs Bij tamelijk levendige handel op de Newyorkse effectenbeurs is het Dow- Jonesgemiddelde gisteren tot boven de 800 gestegen. Chrysler, Swift en Wool- worth stegen aanzienlijk in koers Ook De heren jhr. IL A. van Karnebeek. mr. in de spoorweghoek gingen de koersen der Ploeg, H. Stout en Ir. H. Verkerk hebben gemeend wegens het ontbreken van homogeniteit binnen de raad van commissarissen te moeten uit treden als commissaris van de N.V. Rot- tcrdamsche Verzekerings - Sociëteiten (R.V.S.), aldus werd namens de raad van commissarissen der R.V.S. meegedeeld. „Joint Venture" van Catz' Handelsver. met Indonesië De directie van de N.V. Gebroeders Catz* Handelsvereeniging deelt mede, dat zij een basisovereenkomst heeft af gesloten met 'Ie Indonesische regering voor het oprichten van een „joint ven ture", die zich zal bezighouden met de distributie van Indonesische peper er andere Indonesische specerijen. De „Joint venture" zal haar hoofdkan toor in Rotterdam hebben. De directie zal gezamenlijk worden gevoerd. „joint venture" zal technische bijstand verlenen bij het verbeteren van de uit Indonesië te verschepen produkten, waarbij niet alleen experts ter beschik king zullen worden gesteld maar ook de nodige machines, teneinde de beste kwa liteiten te kunnen klaarmaken. De eer ste experts zullen reeds volgende maand naar Indonesië vertrekken. K.N.S.M.: flinke reserveringen noodzakelijk Directie en commissarissen van de Ko- nklyke Nederlandse Stoomboot Maat schappij zyn van mening, dat een con servatieve dividendpolitiek op de lange duur in het belang van aandeelhouders In de gisteren gehouden jaarverga dering van de maatschappij werd van de zijde van de aandeelhouders ernstige kri tiek uitgeoefend op de, naar de mening van aandeelhouders, lage dividenden en hoge reserveringen. Een der directeuren an de K.N.S.M., jhr. H. van Lenncp. ■erklaarde evenwel dat het bestuur de K.N.S.M. sterk wil houden en dat flinke reserveringen daarom noodzakelijk zyn. Nadat een der aandeelhouders de reser- veringspolitiek „overdreven ultra-con servatief" had genoemd en ook van de zijde van de Vereniging voor de Effee- tcnbescherming aangedrongen was op een hadere beschouwing van de divi dendpolitiek, verklaarde president-com missaris, mr D A. Delprat, dat het bestuur de opmerkingen van de aandeel houders in overweging zal nemen Daar- t mocht men volgens mr. Delprat ech ter geen enkele toezegging opmaken. Het KJN.S.M.-bestuur kreeg, naast woor den van kritiek, ook lovende woorden te horen over de wijze, waarop zij de slechte tijd in de scheepvaart heeft door staan. De directie verklaarde dat de ver betering op de vrachtenmarkt naar alle waarschijnlijkheid wel gehandhaafd zal blijven In het algemeen heeft de K.N.S.M.-directie een tendens bespeurd laar een verbetering van de koopkracht an de bevolkingen in verschillende lan den. omhoog, vooral die van Louisville- and Nashville, Atlantic Coast Line en Sou thern Pacific De koersstijgingen waren te danken aar een hogere produktie van de automobiel industrie, en betere bouwcontracten. Makelaars verklaarden dat Wallstreet kennelijk teruggekomen was op zijn actie op de discontoverhoging door de Bank of England. De koersen waren donderdag als reactie op dit nieuws aan zienlijk gezakt GROTE KOERSSTIJGING AANDELEN A.K.U. De directie en commissarissen van di algemene Kunstzijde Unie N.V. hebben de aandeelhouders van dit concern prettige verrassing bezorgd door voorstel om naast een totaal dividend ze ventien procent in contanten (onv.) over 1963, tevens vyf procent in agio-aande- len uit te keren. Gezien de in het afgelopen boekjaar behaalde zeer gunstige resultaten had de beurs gehoopt, dat de maatschappij het dividend over 1963 met twee pre cent zou verhogen tot negentien pr< cent. Genoemd dividendvoorstel wer nabeurs door AKU bekendgemaakt. Hierop kwam van alle kanten vraag lc voor de AKU-aandelen, waardoor c koers in een zeer korte tijd steeg ti 523, tegen een slotkoers van 518 Aar houdende vraag deed de koers later nc scherp stijgen en wel tot 537 waaro een koersreactie volgde tot 529 als g< volg van winstnemingen. BETERE VERWACHTINGEN BIJ ROTTERDAMSCHE SCHEEPSHYPOTHEEKBANK de N.V. Rotterdamsche Scheepshypo- theekbank verschillen, blijkens het ver slag, nauwelijks van die over 1962. Daai de exploitatie der schepen in het bezil de algemene scheepvaartmaatschap pij Saskia N.V. na afschrijving en re- bank behaald De verwachting het lopende jaar zijn aanmerkelijk be ter dan vroeger. Gehoopt wordt dat Saskia het lopende boekjaar met een winst zal kunnen ofsluiten. Na afschrijvingen etc. bedraagt de winst 2.06 min (f 2.16 min). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd dividend van 40 voor het verplicht gestorte gedeelte per aandeel minaal f 1000. Dividenden HANDELSCOMPAGNIE In de vergadering van commissarissen der Handelscompagnie N.V. te Rotterdam besloten, in de op 15 april houden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen, over het boekjaar 1963 een dividend uit te keren voor 16 pet in contanten (v.j. procent). Verklaring: gedaan en bieden; 1 gedaan en lat en: b- bieden: i laten. d - ex dividend: c ex claim St aauien. Kon Paketv. 167 164 Schelde N.E 247 Curt Wr. Ned "59 4 VS 97}l St. MtJ Ned. 146% Schokbet 320 Du Pont Ned '60 «14 97H 9" H Nlev Goud. 11814 118V. 706 706 Gen Klcetr. Ned 47 3' j. 86% 86H v Ommeren 285% 285% Stokvis 177 177 Gen Mot Ned '51 3'4 93'. Rott. U. 142% 140 Vergd Blik Int Nick. Ned '48 3% 8314 83*4 Schv. Unle S4I 14014 Vergd Mach 212% 211 Kcnnecott Ned 50 3'4 83% 83V. Vrcd cut- 236 235% Nat Can. Ned '55 3»/. 87*4 87V. Industrie Wilton 263 262 Rep Steel Ned 31 3 88 88 Alb HetJn 596 590 Zwanenb. 943 938 Shell Oil Gr bock '46 87 ft 87% Am droogd. 190 V. 191 Interunle 208 208 Stud Pack Doll '47 9114 91 Berg Jurg. 28014 280% Robeco 23# 235 Tide Water Inv cert. 3 97H 97 B Berk Pat. 240 236% Valeurop 709 707 U.S Steel Ned '62-64 99H 99H Blaauwh. 505 502 PREMIEI. Ned Ind '37 98ft Bijenk. 850 850 b Banken Alkmaar 85 1 84 6 W.B Len '57 104»,i 104',4 Calvè 940 937 A'd Bank 355 353% A'dam '51 Centr Sulk. 242% 238 N H M|J. 34514 345 Fokker 406% 400 R'd Bank 335*4 331 A'dom 56 n 91V. 91 Amst. rubb. 139%* 118-4* v Gelder »2% 203 Tvr Bank 312 314 A'dam '56 HI H VA. 159'A* 159 Gist ep. 322% 322% Breda '54 A.K U. 514 517 v d Heem 296% Obi. Dordr '56 Deli M. 130 50 130.20* Heineken B.N. Gem 95% Eindh '54 82% 83 Hoojov. 602 598% Internat 209 268 B.N. Gem '53 (5> 101A loiA Erjch '54 Philipe 150 10* 147 «0 K.N Papier 292 295 D Haag 52 I 94 Unilever 142 40 141.40 K Zout 822 833 Amerik. aand. D Haag 32 U Kon Olie 155 60* 155 Muller 320% 313 Am. Enka 57H 5714 R'dam '52 I 91% Ned Dok 134% "ft 17ft R'dam '52 II Scb. luctitv. Ned. kab. 411% 413 Am Tel. 14514 145% R'dam '57 H-A.L. 116% 116*4 325 321% Anaconda 49% 48% Utrecht '52 97 K.L.M. 66 66.80 N ijverdal 201% 201% Beth St 34% 34% Z-Holl '57 93% K.N.S.M. 159% 15914 Rott Dr Dok 355 354 Clt Serv. - 66% Z.-Holl '59 88 HAAM... ZE KEEK EVEN NJAC ME...KAN BETce WEGGAAN, IN GEVAL ZE ME HEC KENT AtC. HAVES 2EGT, DAT, AL5 U NIET GE NOEG CaAKAGEtZLWTE HEEFT- IK-A UW OUDE WAGEW.WES7=ZÜ3JVEEDCAAID, NEEIK NAAK DE FABRIEK KAJO^ZE) JE AL DAT IK HET NIET I NEAAEN -smdSV TUT ACCEPTEES-JE KAN 'AA WEES MEENEMEN! IK BE5US NIETS! IK ZAL MU.HAVES MOETEN BELLEN. MAARMISS DAV, BENT U NIET WAT TE HAASTIG? IK BEDOEL, ALS IKU WA5-OH.EH... WEL, ALS IK EVEN UW TELEFOON A1AG GEBRUIKEN^ 2647. „Het was acht uur in de mor gen. In het oosten glansde de zon zo mat, alsof zijn vuur uitgedoofd was. Van de grond af gezien, leek de door explosies veroorzaakte sluier er om heen nog dichter. Half kruipend, half lopend en struikelend zocht ik mijn weg naar het westen, dwars door het trechterlandschap. Ik begon hevig te transpireren in mijn dikke vlieger- pak. doch daaraan stoorde ik me niet. Ik wilde zo snel mogelijk de eigen linies bereiken. Het inslaan der gra naten werd steeds heviger en kwam steeds dichterbij, alsof zij om 't hardst met mij wilden rennen. Zo nu en dan werd ik door de luchtdruk eenvoudig van de sokken geworpen. Ik weet met of jullie ooit zo tussen de fronten van twee oorlogvoerende partijen hebt gezeten, maar ik kan je verzekeren, dat het geen pretje is. Je krijgt het op het laatst op je zenuwen van dat onophoudelijke zoemen, ik denk houwitzergrana- ten. maakten werkelijk een ratelend geluid En dan die explosiesIk verwachtte ieder ogen blik geraakt te zullen worden! Toen ten slotte dan ook vlak achter mij zo'n loeder insloeg, meende ik al dat mijn einde gekomen was. Ik werd finaal opgenomen en meters ver weggeslingerd Feuilleton door Arnold Bennett 42 Hot denkbeeld, dat het ge bouw een stadhuis was, dat in onbruik en verval geraakt was. verliet U lang zamerhand, als U wat nauwkeuriger keek. Dan werd een vergissing U duide lijk en U begrijpt, dat meneer Oxford's club een monument was, een overblijfsel uit de lijd, toen er nog reuzen waren op aarde; dat het ongeschonden was over gegaan op een volk van dwergen, die het zo goed mogelijk gebruikten De enige afstammeling van de reuzen was de por tier achter dë deur. Toen meneer Oxford en Priam de trap opliepen, rukte deze enig overgebleven reus met reuzekrach ten de reusachtige deur open en meneer Oxford en Priam gingen naar binnen; de deur zwaaide dicht met een sterke lucht verplaatsing. Priam bevond zich in een onmetelijke ruimte, onder een gebeeld houwde zoldering, die zo ver weg was, dat het de hemel leek Hij zag, dat meneer Oxford zijn naam zette in een reusachtig boek, onder een reusachtige klok. Toen hy daarmee klaar was. voerde meneer Oxford hem langs uitgestrekte vergezichten aan de linker- en rechterzijde, naar een lange kamer, waarvan de lange muren bezet waren met duizenden en duizenden ste vige haken en hier en daar hing aan een haak een zijden hoed of jas. Meneer Oxford zocht een paar haken uit en toen zij hun goed afgedaan had den, bracht hij Priam naar een ander groot vertrek," dat blijkbaar bestemd was, om hen aan de baden van Caracal- herinneren. In reusachtige kom- litgebeiteld in stevig graniet, bor stelde Priam zijn nagels met een borstel, die groter was dan hij ooit gezien had. zelfs in een nachtmerrie, en een bedien de borstelde zijn jas af met een voor werp, dat een verdedigingswapen ge leek van Anak. „Zullen we dadelijk naar de eetzaal gaan", vroeg meneer Oxford, „of wilt U eerst een bittertje?" Priam bedankte voor het bittertje en ze gingen een overweldigend brede trap op van somber marmer en door andere vertrekken naar de eetzaal, die uitmun tend geweest, zou zijn voor manége. Hier waren zes reusachtige ramen naast el kaar, elk raam voorzien van gordijnen, die in zware plooien van uit het on zienlijke in het zichtbare neervielen. Waarschijnlijk was er wel een plafond. Aan elke wand hingen reusachtige schil derijen in zware vergulde lijsten en tus sen de ramen stonden heldhaftige mar meren borstbeelden op zuilen van ba- zalt. De stoelen zouden niet te verwrik ken geweest zijn. als ze niet gelopen had- m».. den op rolletjes van een soort buiten- over- Igewoon hard metaal, maar bij de tafels 'vergeleken schenen ze kinderspeelgoed. Aan het ene eind van de kamer stond een buffet, dat gemakkelijk een hele os had kunnen diagen en aan het andere zag Priam onder een schoorsteenman tel. waarop Goliath niet zou hebben kunnen leunen met zijn ellebogen, een haardvuur, waarboven men een nele koe makkelijk zou kunnen braden. Alles was stil en plechtig; de vloeren waren overal bedekt met zware tapij ten, die elk geluid dempten. Er was niet het minste gedruis. Geluid was iets, waartegen ernstige bezwaren schenen te bestaan. Priam was reeds een onmetelijk ver trek doorgelopen, waar de muren in reusachtige letters de vermaning droe gen: „Stilte". En hij had opgemerkt, dat alle stoelen en banken dik opgevuld wa ren en overtrokken met zacht leer, zo dat het onmogelijk was onder het zit ten het minste gekraak te veroorzaken. Oppervlakkig bekeken scheen de zaal leeg le zijn, maar als men nauwkeuri ger keek, zag men dwergen rondkruipen, of in armstoelen zitten, die blijkbaar ge maakt waren om twee van hen te ber gen; die dwergen waren de leden van de club, die tol poppen waren terugge bracht door haar ontstellende afmetin gen. Een vreemd en onheilspellend ras! Ze zagen er uit, alsof ze in het laatste stadium van verval verkeerden, en waar hun hoofden rustten, was een wit kleed uitgespreid, opdat hun hoofden de plek ken niet zouden beroeren, die geheiligd waren door de hoofden van de machti gen, die heengegaan waren. Zij spraken zelden met elkaar, maar wisselden blik ken van wederkerig wantrouwen en mis noegen en als ze toevallig eens met el kaar spraken, was het op een toon van vermoeide ontgoocheling. Ze konden el kaar slechts onduidelijk onderscheiden in de heersende schemering een sche mering, waarop de elektrische lampen, die dofgeel schenen in hun grote kronen, bijna geen invloed hadden. Het gehele gebouw leefde in het verleden, in ae da gen van olim. toen er nog reuzen waren, die in de leuningstoelen pasten en hun voeten konden steken onder die schoor steenmantels. In zulk een omgeving liet meneer Ox ford. Priam eten en drinken uit gewone borden en kleine glazen. Geen enkele aanduiding over de on heuglijke ouderdom van de club in die uiterst moderne en uitmuntende maal tijd behalve in de Stilton kaas, die scheen te stammen uit de dagen van Ho merus, een kaas. die Ulyssus voor het eerst kon geproefd hebben. Ik behoef nauwelijks te zeggen dat de gehele uit werking op Priams stemming noodlot tig werkte. Maar hoe kon de diplomatie ke meneer Oxford gissen, dat Priam nooit in een club geweest was? Hij ver keerde in onuitsprekelijke angst, en hij zou graag een som gegeven hebben, die even reusachtig was als de club hij zou zelfs de wisSel in zak gegeven hebben, als meneer Oxford nooit ont moet had. Hij was een veel te gevoelig man voor een club en zijn stemmingen waren onberekenbaar. Stellig had me- HI. Vrnsm t j<v> neer Oxford de uitwerking van zijn club op Priam s stemming verkeerd be oordeeld; weldra zag hij zijn fout in! „Zullen we een kop koffie drinken in de rookkamer", stelde hij voor. ZWAKKE MARKT De slemming voor de Internationale waarden 1» vrijdagmiddag, voor de laatste dag van deze beursweek. niet beet geweest. De Phl- Itpsaandelen lagen op ca. f 146 (f 150.20 j flauw In de markt. Ook de overige hoofd- fondaen bleven beneden het voorgaande elot- niveau, behalve AKU. wolk fonds een punt hoger opende op 515',i, waarna nog 517 voor de stukken werd betaald. Hoogovens min twee punten op 600 zonder affaire. Uni lever daalde tachtig cent tol f 141.60. Kon Olie een paar dubbeltjes lager op f 155.40 De handel in de hoofdfondscn was minimaal Het publiek hield zich merendeels afzijdig, terwijl er voor de arbitrage Internationaal praktisch geen mogelijkheden waren om tot zaken te komen. Het steeds weer terug kerende Amerikaanse aanbod in de Philips- aandelen werkt deprimerend op de kooplust in Amsterdam De laatste tijd zijn er op het Damrak grote posten Philips aandelen van Amerikaanse zijde overgenomen, waar door een foree koersdaling In dit fonds werd voorkomen. Gedurende de gehele middag bleef het uiterst rustig. De koersveranderin gen op de dag waren beperkt. Vergeleken met de slotkoera van de vorige week daal den AKU en Hoogovens ca. zes punten Philips en Unilever een gulden lager, terwijl Kon. Olie praktisch onveranderd bleef KLM ging een paar gulder. omhoog. Dit fonds j lag donderdag ln Wallstreet wederom vast in de markt met een koer*verbetering van j een halve dollar. Ook In de scheepvaartsector kwamen weinig zaken tot «tai.d bQ een nauwelijks prijs houdende stemming. De leidende cultures ondergingen geen veranderingen van enige betekenis De stemming op de staatsfondsen- markt was gemakkelijker met zeer weinig zaken In do lokale afdelingen werden aandelen Besoekl Tabak op 60 pet. geadviseerd, tegen een laatstgcdano koers op 47. Zoals bekend, wordt op deze aandelen een bod uitgebracht van 60 pet Heineken's bierbrouwerij was gisteren de verrassing op het Damrak De maatschappij gaat het aandelenkapitaal uit breiden door het uitkeren aan aandeelhou ders van de agio-reserve groot f 10.5 min. Deze preitlge verrassing werd ter beurse ge- honorverd met een 33 punten hogere ad- op 500. Op verzoek van het beur*bestuur werd gisteren ln genoemde aandelen geen notering opgemaakt om het publiek eerst kennis te doen nemen van genoemde ka- pitaalultbreldlng. Aandelen van de Kxplol- Int talie Maatschappij Schevenlngen werden Industrie hoger geadviseerd Die van de Amsterdamse Scheepv. RiJtulgmaatschappSJ en Euromast, waarin de Banken Zwolsman-groep een meerderheidsbelang Handel enz heeft, ondergingen weinig verandering Jan Algemeen Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Amsterdam. 28 februari de Poorter lag I waarvan 4 pet schappij beschik orderportef eul 1 Ie lagere ad vlak oer de directie ln d> gang van zaken op de f 4.5 min Maria Roepaan A.N.P.-C.H.S BEURS INDICES. ZATERDAG 29 FEBRUARI HILVERSUM L 402 m. 746 kc s. 12.00 Angelus. 12.04 Liedjes over het verre westen. 12.25 Platennieuws. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licnt instrumentaal kwartet en zangsoliste. 12.50 Regeringsuitzending: Arbeidsbemiddeling voor blinden, door mr. S. J. H. Breukel, consulent voor de bijzondere bemiddeling van het ministe rie van sociale zaken en volksgezond heid. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberich ten. 13.18 Musicerende dilettanten: man nenkoor. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Karakteristiek: gevarieer de muziek. 15.30 Lichte grammofoon- muziek. 16.00 Grensland, programma voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuziek met commentaar. 16.40 De Springplank. J7.00 Leiding geven, lezing. 17.10 Lichte grammofoon muziek. 17.30 Boekbespre king. 17.40 Instrumentaal octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Lichte orkestmuz. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperi- scoop. 19.30 Limburgs symfonieorkest en solist: populaire klassieke muziek. 20.30 Rieleksen... amusementsprogram ma. 21.30 Buurmans krant: berichten 'an buitenlandse correspondenten. 21.50 Bric a Brac, cabaret. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Kruispunt: discussie over de verschij ningsvorm van de kerk in de wereld van vandaag. 23.10 Boston symfonieorkest en solist: amusementsmuziek (sterefo- nische uitzending). 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 12.00 Licht orkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- varia. 13.20 Voor de jeugd. 14.10 Voor de twintigers. 14.45 Artistieke staal kaart. 15.15 Radio jazzclub. 15.45 Een instituut dat er al is. lezing. 16.00 Ma tinee op de vrije zaterdag: Concertge bouworkest en soliste: moderneen klas sieke muziek. 17.05 Boekenwijsheid. 17.30 Salonorkest met zangsolist. 18.00 Nieuws en commentaar op het nieuws. 18.20 Draaiorgelklanken (gr.). 18.30 Weerklank: muziekrevue. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Radioraad: beantwoor ding van telefonische vragen van luiste raars 20.00 Nieuws. 20.05 Specialiteiten theater, maandelijkse radioshow. 20.55 Socialistisch commentaar. 21.10 Teen agershow. 21.55 Lang vergeten wegen, hoorspel (14). 22.25 Wereldkampioen schappen kunstrijden op de schaats in Dortmund. 22.30 Nieuws. 22 40 Balans: hoofd- en biizaken uit de actualiteit. 22 50 Waarom nietfantasie met muziek. 23.20 Lichte grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 15.00 De Russische ruimtevaart, documentair programma. 15 40 Cabaret kroniek. 16 25 Portret van een sport man. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Onbekende sporten: handboogschieten. 19.45 Korte film. NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht. VPRO: 20.20 Binnen pretjes, cabaretprogramma. 20.50 Al Jolsón, een portret in filmheelden. NTS: 21.30 Wereldkampioenschappen kunst rijden op de schaats to Dortmund: vrije figuren dames. 23.00-23.05 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIE 10.00-11 05 Volksuniversiteit: 10.00 Tele- taalles. 10.20 In de spiegel van de kunst. De dichtbezette rookkamer was het ige gedeelte van de club, waar hardop spreken geen misdaad was. Meneer Ox ford ontdekte een hoekje, waar slechts 10 50 Te!e»aal!es: Engels 15 00 Afwisse lend: wielrennen: rechtstreekse repor tage wielerwedstrijd Gent-Gent f door tocht en aankomst) en: Eurovisie: re portage wereldkampioensch. kunstriiden de schaats 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Tijd voor U: De periscoop. 17.45-J8.20 Schooltelevisie 19 00 Filmmuseum voor de jeugd 19.25 Dierenwereld- program ma over oesters, kreeften en mosselen. 19.55 Sport. 20.00 Journaal 20 20 Er kan altijd eentie bij, t.v.-feuilleton 20.45 Echo. 21.15 Eurovisie- reportage we reldkampioenschappen kunstrijden op de schaats: vrije figuren voor dames. 23 00 Nieuws. ZONDAG 1 MAART '46 ke's. KRO: 8 00 Nieuws. 8 15 Klassieke grammofoonmuziek. 8.25 Tnlelding hoog mis. 8.30 Hoogmis 9 30 Kla=sieke grammofoonmuziek. 9.45 Nieuws TKOR- 10.00 Protestantse kerkdienst. 11 00 Vraag en antwoord 11 10 Oecumenisch nieuws KRO- 11 15 Medaillon: frag menten uit het internationaal muziek- renertoire. 12.05 Zwart on wit- actuele rnihlikaties over kerk en wereld. 12 15 De Stemvork- "antnn>o"-ramum met toelichting. 12.50 Buitenlands commen taar. 13.00 Nieuws en mededelingen. 13.10 Jaar in - jaar uit: liedjes uit 1939. 13.30 Voor de Kinderen. 14.u0 Geuo en piano: moderne muziek. 14.30 Banton, sopraan en pianobegeleiding: klassieke en moderne liederen. 15.00 De hand aan ae ploeg, lezing, 15.05 Lichte grammo foonmuziek met sportreportages en -uitslagen. 16.30 Een God van mensen, avonddienst. CCONVENT VAN KER KEN: J7.00 Chr. gereformeerde kerk dienst. IKOR: 18.15 Jaarboek voor de eredienst 1963-1964. 18.30 Mensen, le zing. 18.45 Grammofoonmuziek. 18.50 De kerk aan het werk: actualiteiten van het kerkelijk erf. 19.00 De open deur, veertiendaagse rubriek. NCRV: 19.30 Vocaal ensemble met orgelbegeleidi geestelijke liederen. 20.00 Nieuws. 2 Meditatie. KRO: 20.15 Koorzang en strumentaal ensemble. 20.45 Diamanten voor het grijpen, hoorspel (2). 21.20 Mo derne orkestwerken (gr.), (stereofonl- sche uitzending). 22.00 Wisse wassen..., licht programma. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Dwars door de groe ne hel. reisverhaal over Brazilië. 23.05 Retourtjes. 23.30 Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 in. 1007 kc/s. VARA: 8.00 Nieuws en sportberichten. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Ka- mermuziekensemble: klassieke muziek. 10.30 Gesproken portret, radiobiografie. 10.45 Alleen op zondag, gevarieerd pro gramma. AVRO: 12.00 Samenvatting van de buitengewone algemene ledenver gadering van de AVRO. 12.05 Licht or kest en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 De nationale inzameling van bet Leger des Heils. een woord ter opwek king. 13.25 Knipperlicht, een program ma voor alle weggebruikers. 14.00 Boek bespreking. 14.10 Tot uw orders: strijd krachtenprogramma. 15.20 Kamerorkest en solist: moderne en klassieke muziek. 16.10 Licht ensemble en zangsoliste. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal, dansmuziek voor de tieners. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Vorm en visie: beeldende kunst bij schriftloze volken, lezing. 18.45 Parlando, een veer tiendaags programma voor praats en praatjes met plaats voor plaatjes. 19.30 Korte kerkdienst van de Nederl. Protes tanten Bond. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Klankomrankte levens, biografie van grootmeester der lichte muziek 21 05 Lichte grammofoonmuziek. 21.20 Er is maar éen man voor die rol. hoorspel. 22 00 Klassieke en moderne planomuz. 2230 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mededelingen en sportuitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Licnt orkest en zang- soliste. 23.25 Tsjechische romantische muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. TELE VLSI EPROGR AMMA*S NTS" 16 00-18.00 Eurovisie: kunstrijden: de nieuwe wereldkampioenen presente ren zich tijdens een show, die als slot van dit toernooi wordt gehouden. 19.30 Weekjournaal. 19.56 Journaal. 20.no Sport in beeld. KRO: 20.30 Erik Slkkes en de E.H.B.O., t.v.-spel. 20.55 Inter view. 21.25 Kiekeboe. 21.50 Amsterdams Kunstmaandorkost en soliste: klassieke muziek. 22.25 Zie de mens: derde vas- tenepiloog. NTS: 22.35-22.40 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIE 11.00-11.40 H. Mis. 15 00 Programma voor de kleuters. 15.20 Romaanse bouw werken in Frankrijk, documentaire film. 15-30 De Kat op de koord, t.v.-feuille- ton. 18.00-18 00 Eurovisie: wereldkam pioenschappen kunstrijden. Reportage van een demonstratie door de wereld kampioenen. 19 00 Filmprogramma voor de jeugd. 19.35 Fümklucht. 19.55 Sport uitslagen. 2000 Nieuws. 20.20 De man met de trompet, muzikale speelfilm. 22.05 Sportactualiteiten. 22.35 Nieuws. MAANDAG 2 MAART HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s NCRV: 7.00 Nieuws en SOS berichten. 7.10 Dagopenlig. 7 20 Klassieke gram mofoonmuziek 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws en NCRV-lied. 845 Geestelijke liederen igr.). 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9 00 Muziek naar keuze: verzoekpro- gramma voor de zieken. 9.35 Waterstan den. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.20 Rondom het woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. HILVERSUM n 298 m. 1007 kc V VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgvm- nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (om ca. 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke kamer muziek (gr.). VPRO: 9.40 Het leven aan de oppervlakte, lezing. VARA10.00 Voor de vrouw. 11.00 Voordracht. 11.20 Nederlandse orkestwerken (gr.). gespreide belegging in N DS buitenlandse obligaties Inlichtingen bij uw bank, commissionair of bij de beheerders: Beurskoers ca. f '38, per participatie. Uitkering 1963: f 43,87 waarvan f 7,42 belastingvrij. LABOUCHERE CO. N.V. - THE0D00R GILISSEN N.V. - AMSTERDAM Hier zag men dwergen die, te midden van een wolk van rook, luid lachten, het praten groeide aan tot een hevig ru moer; en bij tussenpozen kwam een klein jongetje binnen en brulde de naam uit van een der dwergen. Priam voelde zich als geëlektriseerd. en meneer Ox ford, die voortdurend op zijn hoede was. merkte die uitwerking op. (Wordt vervolgd) Van dar WEHFf i HUBRECHT Opgtriibt 1899 Beursbericht no 348 is verschenen SCHOLTEN CARTON HOOG EN LAAG WATER 1 maart nap nap nap nap uur meter uur meter uur meter uur meter Vlissingen 3.46 2.19 16.09 2.26 10.23 2.31 22.31 1.97 Terneuzen 4.17 2.34 16.39 2.41 10.59 2-44 23.04 2.10 Hansweert 4.58 2.39 17.22 2.48 11.32 2.59 23.38 2.26 Zierikzee 5.14 1.36 17.36 1.48 10.59 1.88 22.59 1.50 Wemeldinge 5.41 1.63 17.59 1.75 11.23 2.16 23.28 1.75 2 maart Vlissingen 4.19 2.13 16.42 2.14 10.58 2.23 23.02 1.89 Terneuzen 450 2.28 17.11 2.29 11-31 2.36 23.33 2.02 Hansweert 5.31 2.34 17.52 JL37 12.04 2.52 Zierikzee 5.45 1.36 18.08 1.44 11.31 1-83 23.33 1.45 Wemeldinge 6.13 1.63 18.31 1.70 11-54 2.10 23.57 1.69

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9