Zeeuwse C.B.T.B. wenst aardappelmaatregelen' RAAD VLISSINGEN AKKOORD MET BOUW VAN GYMNASTIEKLOKAAL LEZING OVER JONGE GENERATIE „DE ORANJEZON" 00STKAPELLE AGENDA Wanneer ontstond Vlissingen MARKTBERICHTEN RAADSLID: GEEN TOERISTISCHE ONTWIKKELING VAN VLISSINGEN KERKDIENSTEN ZATERDAG 29 FEBRUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b Vergadering dagelijks bestuur „Geen wijziging in raad landbouwschap" Het dagelijks bestuur i niet de huidige afzei moeilijkheden op de aardappelmarkt en met de pogingen, die aangewend worden hierin enige ver betering te brengen. Men kwam daarbij tot de conclusie, dat het uit de markt nemen van 25.000 ton gezien de voor raden van het ogenblik weinig effect zal sorteren. Deze hoeveelheid zou vol gens het bestuur van de Zeeuwse C.B. T.B. veel groter moeten zijn, „wil er in derdaad sprake zjjn van het leggen van een bodem in de markt". Verder was het dagelijks bestuur van MODESHOW L'HEURE DE LA COLLECTION CECILE MENKO modestoffen '64 verwerkt tot jonge, charmante, modellen door DICK HOLTHAUS, worden U getoond door z\jn top-mannequins op een heel nieuwe wijze In de winkel, in de etalage, doorlopend van 11 tot 5 uur, DINSDAG 3 MAART a.s. te GOES. Géén toegangskaarten, géén reserverin gen, alleen maar op een informele manier kennismaken met de voorjaarsmode NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Jaarvergadering N.C.V.B. De N.C.V.B te Nieuw- en Sint-Joosland hield haar vergadering onder leiding van de presidente, mevrouw Van Haar lem Spreker voor deze avond was dr. Van Haarlem met als filmstrip: „Joodse feesten en gebruiken". De zaal was goed bezet. mening, dat de overnameprijs hoger dan 8 cent zou moeten zijn en aan de over te nemen hoeveelheid geen ex- porteisen zouden moeten worden ge steld. Ter overname zouden moeten kunnen worden aangeboden partijen voor binnenlands verbruik, klaar ge maakt van 35 mm op. Behalve het produktschap voor aard appelen zou, aldus de C.B.T.B., ook de overheid wat moeten doen tenein de aan de aardappelmisère een eind te maken Men dacht hierbij aan een aanvulling op de te lage prijs van 8 cent- Het dagelijks bestuur heeft zich verder bezonnen op enkele door de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het landbouw schap gestelde vragen. De vraag of de samenstelling van de Gewestelijke Raad gewijzigd dient te worden, werd ontkennend beantwoord. Men was van mening, dat gezien de af zonderlijke ligging van de gewesten in Zeeland, het eewenst is dat ieder ge bied door enkele personen in de Gewes telijke Raad vertegenwoordigd blijft. Met een raad. bestaande uit 24 personen is deze vertegenwoordiging zeer goed mogeliik: met een lager aantal zullen zeer zeker de nodige moeilijkheden rij zen Ook gezien het feit dat een verla ging van het aantal leden van de raad van 24 tot bijvoorbeeld 16 slechts een zeer geringe besparing met zich brengt, werd handhaving van het huidige aantal ran 24 gewenst "geacht. Vat betreft de in het systeem voorzitterschap van de Gewestelijke Raad. was het C.B.T.B.-bestuur van me ning dat de roulering in ieder geval ge handhaafd dient te blijven. De huidige zittingsperiode van 2 jaar werd wat kort van duur gevonden. Voorgesteld zal wor den deze periode tot 3 jaar te verlengen. Ten slotte achtte het dagelijks bestuur J. Wisse cellodocent aan de Zeeuwse Muziekschool Aan de stichting Zeeuwse Muziekschool werd benoemd als docent voor cello de heer J. G. Wisse jr. te AxeL samenoveging van de plaatselijke sociale commissies en sociale verzekeringscom missies gewenst- Voorlichting Het hestuur van de landelyke C.B.T.B. heeft de Zeeuwse C.B.T.B. verzocht zijn mening te geven over een aantal ter discussie gestelde herzieningen van de werkzaamheden en de samenstelling van de voorlichtingsraden. In de eerste plaats werd de mening ge- i vraagd over een mogelijke uitbreiding van de techniseh-economische voorlich ting die voor 50 gesubsidieerd zou worden en voor 50 ten laste van be langhebbenden zou komen. De organisatie van deze voorlichting zou dan ter hand kunnen worden genomen door nog op te richten verenigingen voor rationele bedrijfsvoering. Het Zeeuwse C.B.T.B.-bestuur stond af wijzend tegenover deze gedachte, omdat naar zijn mening de financiën van het bedrijfsleven in de eerste plaats gebruikt dienen te worden voor de opbouw van de agrarisch- en eeonomisch-soclale voorlichting, die pioriteit moeten krijgen, gezien de behoefte en waarvoor In feite al te weinig geld beschikbaar is. Voor extra technische voorlichting is geen fi nanciële ruimte over. In de tweede plaats werd gevraagd hoe het bestuur dacht over het instellen van adviescommissies bij de landelijke, res pectievelijk provinciale voorlichtingsra den. De vergadering was van mening dat naar behoefte adviescommissies "inge steld kunnen worden. „De voorlichtings raden zelf dienen zo klein mogelijk te zijn De voorzitter van de adviescom missie kan adviserend lid van de voor lichtingsraad worden. Beter is echter nog, wanneer een lid van de raad tevens de adviescommissie zou presideren. De omstandigheden in het concrete geval zullen de doorslag moeten geven". Toch vragen rond voorstel Nieuw raadslid werd beëdigd orens dc gemeenteraad van Vlissii gen zich vrijdagmorgen aan de behan deling van de gemeentebegroting voor 1964 zette, werd een aantal agendapun ten afgewerkt. De raad ging akkoord met een voorstel van b. en w. een krediet beschikbaar te stellen van 375.684,- voor de bouw en inrichting van een gymnastieklokaal bij de openbare lagere Jan Ligthartschool aan dc Willem van de Veldelaan en de bouw van dit gym nastieklokaal op te dragen aan 'het aannemingsbedrijf Adr. de Kok en te Bergen op Zoom voor 214.383,65. Overigens wierp dit voorstel toch wel enkele vragen op. De heer E. de Pries ter (p.v.d.a.) betreurde het, dat er geen tijd was geweest om het voorstel in de commissie van gemeentewerken en financiën te behandelen. Wethouder W. Poppe betreurde dit eveneens. „Maar het moest wel op korte termijn," zette hij uiteen, „na 29 februari zou de aan nemer zijn aanbod intrekken, zodat het voorstel geen uitstel gedoogde." De heer De Priester had voorts gevraagd, welke de bezuinigingen waren, die b. en w. zich hadden voorgesteld. „Er is be zuinigd op het dak. er komen andere lichtarmaturen en de rijwielbergplaats wordt goedkoper", aldus de wethouder. Dit brengt een „voordeel" op van f 13.000't bedrag dat bezuinigd moest OUDERAVOND HUISHOUDSCHOOL (fifea Wasterval hele samenleving voedt jeugd op jkse ouderavond Oranjezon" te Oostkapelle sprak R. Wasterval dezer dagen in het school gebouw over „Piepen de jongen, zoals dc ouden zongen?". De heer Wasterval, die directeur is van het vormingscen trum „Hedenesse" te Cadzand. bekeek hierbij de verhouding van de oudere generaties en de jongeren. Hij vroeg zich hierbij onder meer af of het slecht gaat met de jeugd en of er sprake is van een groeiend vandalisme. Op een indringende wijze betoogde hij. dat één en ander geen kwestie van de Jeugd alleen is, maar dat dit kan wor den teruggevoerd tol; de houding en op voeding der ouders. „Wij, met onze vol wassenheid, doen onze "uiterste best ze zo te maken als ze nu zijn. Met andere woorden, alle dingen, die wij hoofd schuddend van de jongere generatie ho- VANUAAG Middelburg Clt.v De dodenlijst van A M 20 uur. 14 J Electro Doorbraak. 19 en 21 15 uur. 14 Concertzaal Talenten jacht. tesl vanat hall twee, show 20 uur Vlissingen - Alhamhra De dodenlijst van A M 19 en 21 uur, 14 jaar Luxor Dan seres der miljoenen. 19 en 21 uur. 18 J Britannia. Toneelgroep „Theater" met „Terug naar Warschau" voor Z V U en Nulsdepariemenl. 20 uur Verenigings gebouw Noordstraat. Feestavond Vedo, 20 uur Scheldekwartier' Tonceluitvoe ring Bijkers. 19 uur Concertgebouw Concert „De Volksstem". 20 uur Goes - Grand De wel van ne' zwaard. 19 en 21 uur. 14 Jaar Slot Ostende Ver gadering Bond Militaire Oorlogsslacht offers in Zeeland. 10 30 uur Ambachts school: Zeeuwse postzegel expositie. 14 Koiulckerke Hotel Walcheren- lunrverga dering C.PM ei Biggekerke en or Souhurg - De Zwaan Feestavond korfbal vereniging Animo. 20 uur Oostkapelle - Hoogduin Cross-country voor landelijke ruiters. 14 uur MORGEN. Middelburg City De dodenlijst van A.M. 14.30 en 20 uur, 14 J Doopsgezinde kerk lezing over protestantisme in Italië, 11 u Vllssingen - Alhambra De dodenlijsi van A M 15, 19 en 21 uur. 14 laar Luxor- Danseres der miljoenen, 20 uur. 18 Jaar Luxor De wraak mei de tomahawk. 15 uur. 14 Jaar Concertgebouw Club match kynologenclub „Zeeland. 11—17 Goes Grand- Het zt 15 uur De wei t 21 uur, 14 jaar. JBTB. afdeling ren en zeggen, slaan praktisch in alle opzichten terug op de ouderen", aldus de heer Wasterval. Als men wil weten hoe het „morgen" zal zijn, kijk dan naar uw kinderen, zo zei hij. Niet alleen de ouders, maar ook de leraren, de predi kanten. de gehele samenleving, voeden de jeugd op, zo gtelde de heer Waster val. Spreker schetste hierna de verstedelij king van het platteland, die zijns inziens tot gevolg heeft, dat de geestelijke kleurloosheid onder de Nederlandse be volking zeer groot wordt. Als belang rijkste punten, waarvoor de mens van nü zich moet inzetten, noemde hij de oecumene (eenheid der kerken), de op lossing van de problemen in de onder ontwikkelde landen en het zoeken van een oplossing voor de wereldvrede. Een geanimeerde bespreking volgde op deze leerzame causerie. Leerlingen van cle schooi verzorgden hierna een show van kleding, gemaakt onder leiding van de lerares 'naaldvakken, mejuffrouw C. van Berkel. Ook ontvingen de aanwezi gen diverse consumpties uit de school keuken. De school telt momenteel 21 leerlingen, verdeeld over drie klassen. Bovendien zijn er vijf avondcursussen, waaronder twee kookcursussen voor mannen. Aan deze cursussen nemen totaal ongeveer tachtig personen deel. De avond was geopend door mejuffrouw C. A. de Pree, "directrice van de school, die in het bijzonder verwelkomde de heer S de Visser, kringvoorzitter Z.L.M.-Walcheren, de heer F. Dekker, vertegenwoordiger van de school in het provinciale bestuur van de Z.L.M. en de leden van de commissie van toezicht van de school. De heer Visser bedankte de directrice, die zich met veel enthousiasme voor haar taak inzet. Een verloting van een groot aanta) op de school vervaardigde voorwerpen besloot deze geslaagde ouderavond, ARNEMUIDEN Raad dinsdag bijeen De gemeenteraad van Arnemulden zal in de vergadering van dinsdagavond drie maart, om half acht, een voorstel behandelen zes woningwetwoningen te laten bouwen door de vereniging „Wo ningverbetering". Dc raad zal zich ver der onder meer bezig houden met de gemeenschappelijke regeling voor het Veerse Meer en met ue financiële af wikkeling ter verbreding van de toe gangsweg naar het jeugdcentrum het „Zilveren Schor". De raadsagenda vermeldt voorts de toe kenning van een voorschot op de ver goeding van de exploitatiekosten over 1964 en vaststelling van de vergoeding over 1963 voor de kleuterschool, als mede de verlening van een optie op een perceel bouwgrond en de verkoop van bouwgrond. In de raad komen verder voorsteilen tot vaststelling van de par tiële wijzigingen van het uitbreidings plan en de onbewoonbaar verklaring van enige woningen. worden. Bij de aanvang van de vergade ring werd het nieuw benoemde raadslid, de heer G. van Oorschot (p.v.d.a.be ëdigd en als raadslid geïnstalleerd. Hij komt in de plaats van de heer J. M. van Belsen. Het rond het nieuwe stadhuis geprojec teerde plein zal de naam „Stadhuisplein" krijgen. De heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) gaf nog in overweging het voorstel terug te nemen en te bezien of de twee min of meer afzonderlijke pleinen elk een naam zouden krijgen. „Hoewel er op het oog sprake is van twee pleinen is het niet nodig er twee namen aan te geven" aldus burgemeester mr. B. Kolff. di geen moeilijkheden voorzag. De raad ging daarop zonder hoofdelijke stem ming met het voorstel van b. en w. akkoord. Voorts besloot de raad tot verkoop en ruiling van verschillende percelen grond en werd een aantal benoemingsvoorstel len afgewerkt Het bestuur van de ver eniging voor christelijk kleuteronderwijs kreeg de medewerking van de raad voor de aanschaffing van meubilair en ont wikkelingsmateriaal ten behoeve van de Wilhelminakleuterschool. Het bestuur van de stichting r.k.-schoolbestuur Vlis- singen en omgeving voor het stichten van een kleuterschool aan de Adr. Coote- laan, eveneens werd medewerking ver leend voor de aanschaffing van meubi lair voor de St.-Jacobsschool. MEL1SKERKE Collecte De collecte ten bate van „Draagt Elk anders Lasten" bracht te Meliskerke f 161 op SINT-LAURENS C.B.T.B. St.-Laurens bijeen De afd. St.-Laurens van de C.B.T.B. kwam dezer dagen in vergadering bij een onder leiding van voorzitter P. de Buck. Na afdoening van enige orga nisatorische zaken, sprak de heer De Wolf uit Goes, sociaal adviseur van de C.B.T.B. over „Boer en Tuinder ln een verouderde tjjd". Een en ander werd verder toegelicht op hel flanelbord In een geanimeerde bespreking werden nog verschillende punten nader toegelicht. „In 1965 Adert Vlissingen zijn 650- jarig bestaan", zo wist de heer 1. F ill us (a.r.) gisteren tijdens de begrotingszitting van de VHs- slngBe raad te vertellen. Hij vroeg dit bestaan niet te vieren „in kle derdracht", maar met een recla mecampagne onder het motto: „Vlissingen is al 650 juar, maar nog jonger dan ooit" Later be pleitte de heer P. H. van de Ven (k v.p.) een geschiedboek over Vlissingen en daarbij stelde hij: „Vlissingen bestond in 917 al. De j plaats werd toen al als parochie genoemd en er was toen al een veer op Vlaanderen". Daarna 1 maakte dc heer S. Joustra (p.v.d.a.) dc zaak nog iets inge- wikkelder door te stellen: „Vlis- j singen was er al in 620. Toen wa- ren" er hier al twee huizen en een i veer op Vlaanderen". Ook de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) had nog 1 een op documenten gefundeerde mening: „Vlissingen werd in 1247 voor het eerst als parochie ge- noemd". Burgemeester mr. B. j Kolff liet weten het meest voor de stelling van de heer Filius te voelen, omdat bijna 650 jaar ge- leden inderdaad voor het eerst van Vlissingse stadsrechten spra- ke was. 78,—) Mjdeljjk 48,50 Verzendhandelaren tegen eenmalig fust Tijdens de In hotel „Centraal" te Goes gehouden jaarvergadering van de Ne derlandse Bond van Verzendhandelaren in groenten en fruit, werd besloten om een voorstël aanhangig te maken bij de algemene vergadering van de bond, alles in liet werk te stellen teneinde ont heffing te verkrijgen van de verplichting tot het gebruik maken van eenmalig fust voor export-bestemming. Zulks te voor koming van knoeierijen in het buiten land. De precaire uiensituatie was ver volgens nog een punt van bespreking. De meningen hierover voor de toekomst waren weinig hoopvol gestemd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. J. Meulenberg. Kamperland herko zen. terwijl in een tweetal vacatures gekozen werden de heren L de Bat en Nleuwenhuyze, beiden van Krabben- 6 mm 250 Volt icall Er is nu geen kapitaal meer nodig om uw eigen doe-het-zelf werkplaats op te zetten. Black Decker brengt de kwall- teitskrachtbron binnen het bereik van iedereen. Geen ander fabrikaat biedt U zoveelvoor zo weinig geld. D.400 ln staal 6ft mm ln steen 10 mm Boorcap.: In hardhout 20 mm met gatzaag 29 mm Onbelast toerental 2600 t.p.m. Netto gewicht 1.5 kg. Een originele l BLACK i I DECKER i ft waarop alle ft B hulpstukken M ft^ passen. Elekfr. Gereedschap DE GOUDEN NAGEL WA 1ST». 106 TH. HU ¥US$M6tN VEILING GOES. 28 februari. Greenten: Per (tuk: Kropsla 1 29. KnoUelderiJ 6- Per kg: Prei Al 50—58. A2 «1—52. afw 52 witlof Al 48—52. A2 35— 43. BI 44—46» B2 40. afw. 17—27. Stoolsla "(7. Knolselderij 2 1. idem met groen 16—22. Rode kool 2 7-13. BI 7. Groene sav kool 32, afw 23 Witte kool l 15. Boerenkool 18—25. afw 15 Kroten 2 8. Veldsla 2 132. Koolrapen 5. Aardappelen 10—11 Breckpeen BI 3.50—7. B2 5. CJ 7—9 Uien 2 14. VEILING BERGEN OP ZOOM. 28 februari. Kauspinazie 128 Breekpeen 5. Waspeen 1422. Gele kool 39 Witte kool 17. Rode kool 7 Boerenkool 17—28 Sprui ten 15—114 Witlof 26—77 Kroten 9. Uien 4—8. Prei 42-57 Koolraap 6. VEILING MIDDELBURG. 28 februari. Aardappelen; Bintje bonken 12, grote ii. Koopmannblauwe grote 1415 Fruit. Goudrenet 2 80-Op 46. 75-80 44. 65-70 41. 3 grof 43 Golden Delicious 65-70 54 5t Remy 3 grof 3 grof 6264. Jonathan 2 75-80 24, 70-75 29—36. 65-70 25—29. 60-65 24—31. 3 grof 21—31 Groenten Tuinkers 69132. Rode kool 7—10 Sav kool 1638. Boerenkool 7—39 Prei 41- 69. Breekpeen 4—11 Uien 3—14. Glasveldsla 34—159. Sla 16—21. Witlof 34—54 Spruiten ongesehoond 3880. 6pruiten geschoond 49- 106 Rabarber 108. Glassplnazie 100. Glas- andijvie 60—75. De eerste spinazie werd aangevoerd door dc heer A. Joziasse te Oostkapelle De eerste tuinkers werd aangevoerd door de hee Joossc te Souburg De eerste rabarber werd aangevoerd door dhr. M- Ton te Middel burg. VEILING STAVENISSE. Uien: middel 8.808 60, bonken 9.50, drie lingen 8 80. picklers 10.80, stek 1.50. Aan- dijke. Als voorzitter van de provinciale afdeling werd gekozen de heer J. de Priester. Middelburg. Als afgevaardig de in het algemeen bestuur in Den Haag werden angewezen de heren J. de Priester. Middelburg en M. Overbeke. Tholen. In het jaarverslag, uitgebracht door de secretaris, de heer Th. Bakker. Goes, werd o.m in gevoelvolle bewoor dingen het overlijden herdacht van de heer J de Bat, Krabhendijke Verder werden de activiteiten vastgelegd van het afdelingsbestuur, alsmede dat van de onder-afdelingen nl. cle fruithandel en die der aangesloten collega's op het eiland Tholen. Daarna werd breedvoerig van gedachten gewisseld over de contractteelt, de z.g. uitslagkosten en het éénmalig fust. „Is de toeristische ontwikkeling van Zeeland in de laatste decennia ongemerkt aan Vlissingen voorbij gegaan?", zo vroeg de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) zich gistermiddag af in de raadsvergadering van Vlissingen. Hy wees er op. dat Vlis singen ondanks een kilometerslange boulevard, ondanks een bijzonder veilig strand niet meer voorkomt in de rij van Nederlandse badplaatsen. En h(j som de in dit verband de overnachtingscüfers van enkele Zeeuwse plaatsen in 1962 op: Westerschouwen 370.000. Domburg 260.000, Zoutelande 216.000. Koudekerke 187.000. Oostkapelle 107.000. Vrouwenpolder 100.000 en Biggekerke 88.000. Vlis singen steekt daar povertjes tegen af met 47.000. „Niet alle hotelliers en pension houders hebben ons hun gegevens verstrekt", wierp burgemeester mr. B. Kolff tegen. „Laat dal zo zün", aldus de heer Oosterhuis, „maar we komen bij een po sitiever cijfer toch niet in de buurt van bijvoorbeeld Domburg". VLISSINGEN N.C.V.B. vierde haar 40-jarig jubileum De Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Vlissingen, vierde don derdagavond in het Concertgebouw haar 40-jarig jubileum. De presidente, mevrouw N. van Mourik-van Rij open de deze feestavond met schriftlezing. In haar openingstoespraak benadrukte zij het grondbeginsel van de hond. na melijk dat de bijbel het richtsnoer is van alle onderwerpen, die worden be handeld. Mevrouw C. M. de MeijerPronk, tweede penningmeesteresse van de N. C.V.B. feliciteerde de afdeling namens het hoofdbestuur. Zij wees erop, dat de N.C.V.B. In het jaar van oprichting, 1919. de eerste bond was, die interker kelijk samenwerkte. Mevrouw J. H. de Jonge-de Jonge, presidente van het ge west. bood dé afdeling de gouden pen ning aan namens het hoofdbestuur. Zij hoopte, dat Vlissingen in de toekomst nog vele geslaagde landdagen zou orga niseren Wethouder W. Poppe zei, dat de N.C. V.B. veel belangrijker is dan velen den ken. ,,U benl zo bescheiden", zei hij. .daardoor komen er elders krachten vrij". Na de samenzang trad het zang koor op. De heer J. B. Oostewelder droeg voor en voorts konden de leden luisteren naar fraaie zang van de „Betn-Cherem Singers". In de pauze werd gecollecteerd voor het Magdale- nafonds. ZONDAG 1 MAART 1964 Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke: 10 ds. Dulsterhof, 2.30 ds. Duk. Axnemuiden: 10 en 2.30 ds. Abbingh. Biggekerke: 9.30 ds. v. Boven (jeugdd.) 2 ds. Nennie. Domburg: 10 ds. Duk, 7 ds. Duisterhof. Gaplnge: 10 ds. de Boer. Grijpskerke: .10 ds. v. Dullemen, 2.30 mej. de Valk. Kleverskerke: 2 ds. Wieringa. Koude kerke: 10.30 ds. v. Herwaarden, 7 ds. Rothfusz, 7 ds. Altena Lammerenburg, 't Zand: 10.15 ds. Altena, 10.15 jeugdk., 7 ds. v. Herwaarden. Meliskerke: 2.30 ds. Odé. Middelburg: Nieuwe kerk: 10 d3. Nauta (H.D.), 7 ds. Snoep; En gelse kerk: 10 wika v. Maurik (jeugd- kerk); Koorkerk: 10 ds. v. Santen; Oostlcerk: 10 ds. Brummelkamp. Nw.- en St.-Joosland: 10 en 2.30 dr. v. Haar lem. Souburg: oost 10 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Kwakkelstein, West: 9.30 ds. den Toom. Oostkapelle: 10 ds. Richard, 2.30 ds. Kok. Ritthem: 9.30 en 11 ds. Nennie. Serooskerke: 10 ds. v. d. Wind. 2.30 ds. de Boer. St.-Laurens: 10 ds. Kok, 2.30 ds. Richard. Veere: 10 ds. Wieringa. Vlissingen: St.-Jacobskerk: 10 ds. Bart- lema (jeugdd.), 5 ds. Kwast; 't Anker: 9.30 jeugdk. Johanneskerk: 9.30 ds. Kloosterman, 7 ds. Kwast. Bejaardenle- huis: 7 ds. Verschoor. Vrouwenpolder:'dienst. 2 ds. v. d. Wind. Westkapelle: 9.30 en Hersteld. 2.30 ds. Oosthoek (H.D.). Zoutelande: 9.30 ds. Valk, 2.30 ds. v. Dullemen. Eglise Wallonne. Middelburg: 10.30 pas teur Soggin. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat): 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal): 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle: 9.45 leesd. Adventkerk (zaterdag). Vlissingen: 9 cis. Reith, 10 bijbelstudie. Middelburg: 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. Volle Evang. Gemeente. Middelburg: 10 dienst. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden10 en 2.30 ds. Oegerna. Domburg: 10 ds. van Egmondt, 2.30 ds. de Jongh. Ga- pinge:~9.30 ds. Streefkerk, 2 ds. Boot. Grijpskerke: 10.30 ds. Elshout, 2.30 ds. Verschoor. Koudekerke: 9 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke: 10 en 2.30 ds. Meyer. Middelburg: Hofpleinkerk: 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Boonstra, 5 ds. Wijn- ja. Noorderkerk: 9.30 ds. Boonstra Ont- moetingskerk: 8 45 ds. Wijnja, 5 ds. v. Til. Gasthuiskerk: 7.30 ds. Ringnalda. Souburg: 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oostkapelle: 10 en 2,30 ds. Gommer. Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. Wouwe. St.-Laurens: 10 en 2.30 ds. v. UIden. Veere: 10 ds. Boot, 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Verschoor. Vrouwenpolder: 10 en 2.30 ds. Bosman. Westkapelle: 10 ds. de Jongh, 2,30 ds. v. Egmond. Gereformeerde Kerk (Vrygem.). Mid delburg: 9.30 en 4.30 ds. Wiskerke. Sou burg: 9.30 ds. v. Beveren. Vlissingen: 4.30 ds. v. Beveren. Gereformeerde Gemeente. Aagtekerke: 9.30. 2 en 6 leesd. Meliskerke: 9.30, 2 en 6.30 leesd. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd. Vlissingen: 9.30. 2.30 en 6.30 stud, v. Noort. Westkapelle: 9 30, 2 en 6 leesd. 4 maart: 7.30 ds. Honkoop. Zou telande: 9.30 en 2.30 leesd. Chr. Gerei. Kerk. Middelburg: 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Floor. Ver. van Vrij/.. Hervormden en Rcmon- str. Kring. Middelburg: 10 ds. v. San ten. Vlissingen: 10.15 ds. v. Beek. Evang. Lulli. Gemeente. Middelburg: 11.15 ds. ten Rouwelaar. Vlissingen: 9.45 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen: 10 ds. van Hamel. Hersteld Apostolische Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstr.)10 en 5 dienst. Leger des licils. Middelburg: 10 en 7.30 verlossingssam.. o.l.v. kapt Betgen. Vlissingen: 10 en 7.30 samenk. o.l.v. kapt. Ruijsink Herv. Geref. Gemeente. Vlissingen: 10 en 6 dhr. de Ridder. Veel minder overnachtingen dan elders in Zeeland In dit verband vond de heer Oosterhuis het begrijpelijk, dat de burgemeester het vreemdelingenverkeer niet meer als der de pijler van de Vlissingse economie heeft genoemd in zijn nieuwjaarsrede. Hij wees er op, dat Vlissingen alle mo gelijkheden bezit om meer toeristen te trekken. Als mogelijkheden daartoe noemde hij: le het beter uitbuiten de natuurlijke gegevens. 2e het beter doen functioneren van de toeristische organisaties. 3e het verruimen van toeristische accommodatie, 4e het uit buiten van de combinatie badplaats, In dustrie- en havenplaats en 5e een spoe dige realisatie van het recreatieplan sa men met Koudekerke. Voorts stelde de heer Oosterhuis: „De Vlissingse boulevard is het mooiste wat Vlissingen te bieden heeft Het is daar om zaak deze boulevard zo fraai moge lijk te houden en niet te ontluisteren met souvenirtenten, pattates-friteskramen en doorsmeerstations" Voorts wees hij op de belangrijkheid van het Vlissingse strand „Dit is haast niet te geloven, wanneer men ziet hoe het strand en ook het Nollestrand er bij ligt". In dit verband stelde hij: „De afname van het Vlissingse strand wordt aanvaard met een gelatenheid alsof het een kwestie van geen belang is. In overheidskringen spreekt men over opoffering van het strand ten behoeve van de zeewering als of dit voor een plaats als Vlissingen aanvaardbaar zou kunnen zijn". Burgemeester mr. B. Kolff noemde dit argument „onwaar". Vlissingen pleit wel degelijk voor zijn stranden. De heer Oosterhuis wees er echter op. dat er na veel aandrang uit de raad een rapport over deze zaak is uitge bracht „Dit is verschenen, maar nog steeds om preadvies bij b en w." De heer Oosterhuis noemde dit rapport van weinig waarde, omdat de i werkte gegevens inmiddels al u verjaard zijn Ook wees hij op „de du re en geheime Dlannen van het bu- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 28 febr.: Perse verance van Hansweert. Gepasseerd naar Antwerpen op 27 febr.: Arvo van zee Erebus van PortsmouUi Anja St.-Heüus naar Gent. Virgo van Lon den. Tycha van Londen. Donau van zee naar Terneuzen Liberty van zee. 28 febr Benne- kom van Bremen. Hulst van Rotterdam. Libra van Rouen. Ganymedes van Hamburg. Harm van zee Wega van zee naar Ter- neuzen. Antha van Huil. Gepasseerd van Antwerpen op 27 febr: Spirit naar Ipswich Hoogvliet naar Am sterdam van Gent. Energie naar Rotterdam. Goote naar Amsterdam. Johanca naar Li verpool. Nassauhaven naar Rotterdam, Zephyr naar Sligo. Metre naar Liverpool. 28 febr.: Victory naar zee. Imber naar Bel fast Alpha naar Goole. Noorderlicht naar Delfzijl van Gent. Lirico naar Malmö van Terneuzen- Korendijk naar Rotterdam. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. Z. S. Pel. Rouaanse Kaai 11. tel. 2S85. Apotheek: \V. K. Humme- len. Markt 68. tel. 2134. Wijkverpleegster: zuster V H Boogaard. Prinses Manjkepleifl II. tel 3491 Vlissingen: dokter L. P. Boone. Badhuisstraat 30. lel. 2950. Apotheek: J. M H. van de Sande. Badhuisstraat *22-24. lelef. 2066. Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter G Schep, Dorpsstraat 46 te Seroos kerke. iel 01189—212. Koudekerke. Dom burg. Westkapelle en Zoutelande: dokter L. Sloos. Middelburgsestraat 1 te Koudekerke. lel. 01185—231. DIERENARTSEN. Walcheren: dokter J. C. Klok te Oostkapelle, tel. 01188—443. KERKNIEUWS Dr. Gravemeyer uit kritiek op Ned. Herv. Kerk (Van onze Haagse redactie) „We zijn het moe, al dat roomse gedoe", riep donderdagavond inet bewogen stem in de Vaste Bürchtkerk te Voorburg, de 81-jarige dr. K. H. E. Gravemeyer, eme ritus predikant, oud-secretaris van dc synode van de Ned. Herv. Kerk, en tij dens dc oorlog met de latere kardinaal De Jong leider van het verzet van de kerken. Dr. Gravemeijer, een van de oprichters van de Vereniging Protestants-Neder land, sprak op een bijeenkomst van deze vereniging. Kardinaal Aifrink, aldus dr. Gravemeyer heeft gedaan wat hem als rooms-kathohek prelaat te doen stond: „Op geheimzinnige wijze een pnr - van Oranje van haar voorvaderlijk loof losmaken en terugbrengen tot kerk. Over die geheimzinnigheid moeten we maar niet vallen, zo zijn ze. „De schuld moet gezocht worden, daar waai uie ztt: bij de pioleslanten met wie onze prinses het meest te maken had. Ik ben diep teleurgesteld in de verwachting dal de Nederlands Hervormde Kerk na de oorlog het geestelijk leven in ons land zou gaan leiden. Eén van de oorzaken van die teleurstelling ligt in het feit dat de leiding van deze kerk door humanisti sche ideologie wordt gedreven en dal er naar Rome wordt gelonkt, zei dr. Grave meyer. Hij zei gemakkelijker de broeder hand te kunnen reiken aan andere pro testantse kerken, omdat ik wel zie dat de Nederlands Hervormde Kerk ook niets is. Met diepe verontwaardiging sprak dr. Gravemeyer over protestantse predi kanten die over de R.-K. Kerk spreken als moederkerk. reau Hasselt en De Koning" over de boulevardverbetering. Is dit plan in de doofpot gestopt? „Neen", zei de bur gemeester. „in het totaal van het vraagstuk van de boulevardverbete ring zijn deze plannen ook bezien". Ten slotte kwam de heer Oosterhuis dan ook tot de conclusie, dat er meer steun gegeven moet worden voor de toeristische ontwikkeling van Vlis singen. Burgemeester Kolff antwoordde daarna enigszins geëmotioneerd: „Een rede als U gehouden hebt, is zeer ongewenst te genover de buitenwereld. Te veel is on waar. En verder doe ik er maar het zwijgen toe" De heer Oosterhuis stelde, dat veel van hetgeen hij gesteld had dan wel reeds bekend mocht zijn, maar dat het goed was het eens in een lange lijst te ver melden, omdat er in de laatste tien jaar geen vooruitgang in het Vlissingse toe risme is te bespeuren De heer Kolff meende ten slotte nog, dat er anderen zijn dan b. en w_, die zich de woorden van de heer Oosterhuis moeten aantrek ken. „EFFECTAVIA" BREIDT RISICODRAGENDE BELEGGINGEN UIT De beleggingsclub „Effectavia" te Vlis singen heeft in 1963 de groei van bet be zit, die in 1962 tijdelijk was onderbroken, weer voortgezet. De samenstelling van effectenportefeuille werd aangepast aan dc gewyzigdc omstandigheden, ti weten een vermindering van het obliga tiebezit en uitbreiding van het aantal aandelen (dus risicodragende beleggin gen). De opbrengst van de beleggingen gaf. aldus bet bestuur, een verheugende •erbctering te zien. In het streven rendementsverbetering werd besloten de liquide middelen op een spaarrekening te zetten, waarvan de rente bedraagt 3,25 procent. De gewijzigde omstandigheden, waarop het bestuur doelt, betreffen de stijgende trend op de obligatiemarkt en het meer aan de dag treden van inflatieverschijn selen. Het bestuur heeft daarom de aan koop van obligaties uitgesteld Enkele fondsen, waarvan de perspectieven niet groot werden geacht, werden na over leg met de leden verkocht De door deze transacties vrijkomende middelen wer den gebruikt voor de aankoop van kwa litatief betere stukken en een uitkering aan één der leden. Het bestuur conclu deert dat men een belangrijke kwalita tieve verbetering heeft kunnen bereiken. Was de expansie in 1963 belangrijk, toch moest in 1963 nog ruim f2500 voor uit keringen worden gereserveerd. Na aftrek dividendbelasting en onkosten staat beschikking een winstsaldo van f 971.92 (in 1962 f700,25) Het clubdivi dend wordt hiermee 4.87 procent (vorig jaar 3,86). De waarde van het gezamenlijk bezit (de clubkoers) stond de afgelopen zes jaar vrijwel steeds boven pari en was ultimo 1963 109 Het aantal leden heeft door toetreding van 2 leden weer het maxi mum van 25 bereikt, waarvan drie bui ten de provincie Gedenkboek St.- dosephziekenhuis te Vlissingen De Stichting K.-K. Streekziekenhuis St. Joseph te Vlissingen heeft ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan op 7 ja nuari 1963 een gedenkboek uitgegeven. Het boekje, geïllustreerd met een aan tal foto's, bevat onder meer de toe spraak. die mgr. G. de Vet, bisschop van Breda, heeft gehouden tijdens de viering van het jubileum op 5 januari 1963, de ontwikkelingsgeschiedenis van voor 1913. hoofdstukken over de nieuwbouw m 1913. de eerste wereldoorlog, de groei en uitbreiding, de periode van 1926 tot 1939. de tweede wereldoorlog, het her stel na de oorlog, de zusters Francis canessen, de groei en de expansie in de jaren 19461963 en over de viering van hél 50-jarig jubileum. Over de nieuwbouwplannen wordt in het boekje gememoreerd, dat nadat het mi nisterie van sociale zaken haar princi piële goedkeuring had verleend aan de bouw van een ziekenhuis van 165 bed den, contact werd opgenomen me: de gemeente Vlissingen voor het verkrijgen van .een geschikt terrein Ln de zoge naamde groenstrook werd een terrein van 3 ha aangekocht even ten noorden van het scholencomplex aan de Adriaen Coorlelaan. Een adviesbureau voor zie kenhuisplanning is opgedragen een pro gramma van eisen op te stellen, analy ses on indelingsschema's te maken om :e komen to: een ziekenhuis, da: aan aüe moderne eisen van verpleging en efficiency voldoet en waarmee een zo economisch mogelijke exploitatie kan worden bereikt. VISMIJN COIJJNSPLAAT. Exportsu-nalen 2111 kg. 2.3 -2.52 Schar 264 kg Bot 227 kt Schol «9 k*. Ongcaoricer- do vi» 13 kr VEILING ROTTERDAM. 27 februari Aardappelen 812 Andijvie 93— 111. Rode kool 7—1» Gele kool 23—34 Groe ne kool 40—61 per k* Sla IA 16—». HA Il ia per krip Stoofiln «9—70. Veldulo 220. Spruiten IA 70—76. tl A 38—02. IB 82, ID 07—71. Prei 48—75 per leg Selderij 13—31. Petereclle 914 per bo». Grote peen 512. Uien 5—13 Uien serehoond 8—16 Witlof IA 67—7». IIA Sft—69. IB 59—68. UB 46—62 per kg Aanvoer 4I.OCO kg Winston 1AA 88102, IA 71—75. IB «7-64. IC 28—46. HA 55-62. Jonathan IA A 52. IA 51— 5t. IB 43-41. IC 32. 1LA 30—45. UB 32—43. IIC 24—32 Golden Del. IAA 82—87. IA 64—72. IB 58—01. IIA 51—77, HB 25—50 per kg AANVOER VISMIJN B BERKENS. Week van 16 februari t/m 22 februari 1964. 158 kg bot: 209 kjc schar; 874 k* «chol. 4 kg arbot: 34 060 kg echardyr..»",23 kg ex por*.- garnalen: 790 kg haring: 87 663 kg «eb-ardlja VEILING 6T.-MAARTEN8DIJK 28 februari Uien: bonken 10. middel 40-70 170—8 09. drielingen 9. picklers 11.06. stek IE1- Aanvoer 60 ton. Tarwe 40—4350, genu 24—27. haver 20-23. kleine erwten '540. schokker» 40—50, bruine bonen 8090. maanzaad 55—60. VEILING TERNEU-'.EV 28 februari Knolselderij 7—11 Bintjes 1 9.00—9 20 Rode kool 7-16 Waspeen 10. Prei A2 58—75. B2 30—55. atw 17—27 Sprui ten 4367, afw 15. Uien 2 4. Witlof A 46— 5L A2 42—50. B 37-45. B2 15-33. afw 13— 32. Appelen Golden Delicious 1 80 71—79. 75 72—80. 70 09—75. 65 55-ÖX 00 40-43. 2 80 58—70. 75 57—73. 70 56—60. 65 47—50. 60 3640. 2D 15—20. 3 grof 37—44. 3 fijn 19—22. Goudrenet 3 ftjn 33 Lichte aanvaring loodsboot „Markab" met Zuidslaaf De Nederlandse loodsboot „Markah" (900 ton) heeft, naar eerst thans be kend werd. afgelopen zondagmorgen bij de kruispost Mlddenateenbank een lichte aanvaring gehad met het Zuid- slavische motorschip „Zntlar" (2400 tonuit Rijeka. I)e „Markab" werd licht beschadigd aan de boeg en bleef ge- De aanvaring ontstond zondagmorgen om vijf voor half negen In zeer dichte mist. Beide schepen voeren langzaam naar elkaar om een loods over 'e zet ten. Bij de manoeuvre raakten de sche pen elkaar licht met de boegen. Grote schade bij vlasbrand Koewacht Een felle brand heeft vrijdagmiddag in korte tyd grote schade aangericht in een viashangar van de lirma G. van Damme en Zoon «e Koewacht. Zowel de hangar ais de ruim 160.000 kg vlas. die zich daarin bevonden, vielen vrijwel ge heel ten prooi aan de vlammen Een vlasrepelmachine en een vlasbinder kon den nog tydig uit de fel brandende han gar worden weggehaald. Zoals bij de meeste vlasbrandc-n kon ook de brandweer van Koewacht die overigens zeer vlug ter plaatse was, slechts weinig redden De brandweer lieden moesten zich voornamelijk bezig houden met het nat houden van een 50 meter van de brand gelegen woonhuis, dat behouden kon blijven. De schade die door de verzekering wordt gedekt wordt geraamd op ruim 75.000. Zomertoogdag Zeeuwse C.B.T.B. op 26 mei in West-Z.-Vlaanderen De zomertoogdag en jaarvergadering van dc Zeeuwse C.B.T.B- zal dit jaar in West Zeeuwsch-Vlaanderen worden ge houden: in Oostburg en Aardenburg. Op dinsdag 26 mei aanstaande zal de Chris telijke Boeren- en Tuindersbond haar leden naar dit zuidelijke gewest trekken. dc huishoudelijke jaarvergadering zullen de C.B.T.B.-ers in Oostburg bij eenkomen. De loogdagmanifestatie is ge programmeerd in de Sint-Baafskerk van Aardenburg. Na afloop van de toogdag zal een excursie door de streek wordeo gemaakt. Nagekomen advertentie Heden overleed zacht en kalm onze innig ge liefde man. vader, be huwd-. groot- en over grootvader de heer JAN COKNELIS BEYE. In de ouderdom van ruim 89 jaar. Wissenkerke: I. J Beye-Hanse. A. M van der Moere- Beye. L. van der Moere. Durban Zuid-Afrika j J. H. Kievit-Beye. J C. Kievit. Goes: L. J. J. Beve. P. W Beyé- Ketelaar. Wissenkerke: J J Beye, T. Beve-Hage. Torrance i Californië): C. J Beye. J. Beve-June. Tilburg J J. Beye. M Beye-Schrauwen Kleinkinderen en achterkleinkind Wissenkerke. 28 februari 19Ö4. Huize „Vredestein" De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 2 maart a.s Vertrek vanaf Huize „Vredestein" des na middags om 2 uur (Advertentie) Zundagdiensi Taxi'* Middelbars TRIO TAX. telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5