Zeeuwse C.B.T.B. wenst aardappelmaatregelen' AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN H. Kommer 25 jaar bij het ziekenhuis Wanneer ontstond Vlissingen i BLACK i I DECKER I KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN RAADSLID: GEEN TOERISTISCHE ONTWIKKELING VAN VLISSINGEN' zaterdag 29 februari 1964 Zeeuv/s-Vl33ndetren PKOV1VOI ALS Z E E V V? 8 E O O R A N T B Vergadering dagelijks bestuur „Geen wijziging in raad landbouwschap" Het dagelijks bestuur van de Zeeuws C.B.T.B. - 1 gehouder met de de aarda. die aangewend worden hierin enige betering te brengen. Men kwam uaarbi tot de conclusie, dat het uit de mark! nemen van 25.000 ton gezien de voor raden van het ogenblik weinig effect zal sorteren. Deze hoeveelheid zou vol gens het bestuur van de Zeeuwse C.B. T.B. veel groter moeten zijn, „wil er in derdaad sprake zijn van het leggen var een bodem in de markt". Verder was het dagelijks bestuur van MODESHOW L'HEURE DE LA COLLECTION CECILE MENKO modestoffen '64 verwerkt tot. jonge, charmante, modellen door DICK HOLTHAUS, worden U getoond door zijn top-mannequïns op een heel nieuwe wijze In de winkel, in de etalage, doorlopend van 11 tot 5 uur, DINSDAG 3 MAART a.s. te GOES. Géén toegangskaarten, géén reserverin gen, alleen maar op een informele manier kennismaken met de nieuwe voorjaarsmode -GOES. LANGE KERKSTRAAT 44 TERNEUZEN. NIEUWSTRAAT 6-8 VANDAAG. Middelburg City: De dodenlijst van A.M., 20 uur. 14 j. Electro: Doorbraak, 19 en 21 15 uur. 14 j. Concertzaal: Talenten jacht. test vanaf half twee. show: 20 uur. Ylissingen Alhambra: De dodenlijst van. AM, 19 en 21 uur, 14 jaar Luxor: Dan seres der miljoenen, 19 en 21 uur, 18, j. Britannia: Toneelgroep „Theater" met „Terug naar Warschau", voor Z.V.U. en JNutsdepartement, 20 uur. Verenigings gebouw Noordstraat: Feestavond Vedo, 20 uur. Scheldekwartier: Toneeluitvoe ring Bijkers, 19 uur. Concertgebouw: Concert „De Volksstem". 20 uur. Goes Grand: De wet van het zwaard, 19 en 21 uur. 14 jaar Slot Ostende: Ver gadering Bond Militaire Oorlogsslacht offers in Zeeland. 10.30 uur. Ambachts school: Zeeuwse poslzegelexposilie, 14 Koudckcrkc Hotel Walcheren: Jaarverga dering C P.M. en C.J.B T B afdeling Blggekerke en omstreken, 19 uur. Souburg De Zwaan' Feestavond korfbal vereniging Animo. 20 uur. Oostkapellc Hoogduin: Cross-country voor landelijke ruiters. 14 uur. Terneuzen Luxor: Förslerchrlstel. roman ce van een keizer. 20 uur. a I. Zaamslag Gereformeerde kerk: Christelijk gemengd koor „Laudamus". 19 30 uur. Oostburg Ledelthoater: Barabbas, 20 uur. Axel Het Centrum: James Bond 007 contra dr No. 20 uur, 14 Jaar Sas van Gent Olymplatheatcr: Meisjes langs de weg. 20 uur. 18 jaar JJzendijke Hofzichttheater: Liana, het meisje uit het oerwoud. 20 uur. 14 Jaar St.-Maartensdük: De Gouden Leeuw: Acht mannen en een tank. 19 30 uur Zierik7.ce Concertzaalbioscoop: Het ge heime teken van d" Artagn.m. 20 u.. 14 j. Haamstede Bioscoop Bom: Schrikbewind in Ocalilla. 20 uur. 14 j. St.-Anna Jacobapoldcr Ons Dorpshuis: Uitvoering ..Concordia". 19 uur. Bergen op Zoom Roxy: Zorro blijft Zorro. 18.45 en 21 uur. 14 jaar Luxor. Ook de liefde eist e jaar. ig. 18 45 21 i MORGEN. Middelburg City: De dodenlijst van A.M 14.30 en 20 uur. 14 J Doopsgezinde kerk: lezing over protestantisme In Italië, tl u, Vlissingen Alhambra: De dodenlijst van A.M.. 15. 19 en 21 uur. 14 Jaar Luxor: Danseres der miljoenen, 20 uur. 18 Jaar Luxor: De wraak met de tomahawk. 15 uur. 14 Jaar. Concertgebouw: Club- match kynologenclub „Zeeland. 1117 Goes Grand: Hel zwaard van Robin Hood. 15 uur De wel van het zwaard, 19 en 21 uur. 14 jaar. Terneiizen Luxor: Fdrstcrchristel. ro mance van een keizer. 14 en 20 uur. a I Luxor: De laatste aanval. IC 30 uur. 14 jaar. Oost burg Ledelthoater. Barnhhns, 14 30 en 20 uur. 14 jaar Axel Hot Centrum: James Bond 007 contra dr No. 15 45 uur, 14 Jaar Het Centrum. Ontsnapping onder spervuur. 20 uur. 14 jaar Hulst - Bioscoopgetvmw De gekken trek ken de kaart. 14 :to en 20 uur. a 1 Bio scoopgebouw' De koningin van de Ntjl. 17 15 uur. 14 Jaar Sas van Gcnl Olymplatheatcr: Meisjes langs de weg, 15 30 en 70 uur, 18 Jaar. IJzcndiike Hofzichttheater: Liane, het meisje uit het oerwoud, 17 en 20 uur, 14 Jaar Zierikzee Concertzaalbioscoop: Schrikbe wind in Ocalilla. 15 uur. 14 Jaar Het geheime teken van d' Artagnnn. 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Van de regen in de drup. 14 uur. n I Roxy: Zorro blijft Zorro. 18 uur, 14 jaar. Roxy Eddie op het spoor van de verdwenen vrouwen. 18.45 en 21 uur, 14 Jaar Luxor. Het te ken van Zorro, 14 uur. n.l. Luxor: Ook de liefde eist ervaring, 16 uur. 14 jaar. Luxor: Wat is er toch van Baby Jane terechtgekomen?, 18.45 en 21 uur, 18 Jaar. mening, dat de overnameprijs hoger dan 8 cent zou moeten zijn en aan de over te nemen hoeveelheid geen ex- porteisen zouden moeten worden ge steld. Ter overname zouden moeten kunnen worden aangeboden partijen voor binnenlands verbruik, klaar ge maakt van 35 mm op. Behalve het produktschap voor aard appelen zou, aldus de C.B.T.B., ook de overheid wat moeten doen tenein de aan de aardappelmisère een eind te maken. Men dacht hierbij aan een aanvulling op de te lage prijs van 8 cent. Het dagelijks bestuur heeft zich verder bezonnen op enkele door de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het landbouw schap gestelde vragen. De vraag of de samenstelling van de Gewestelijke Raad gewijzigd dient te worden, werd ontkennend "beantwoord. Men was van mening, dat gezien de af zonderlijke ligging van de gewesten in Zeeland, het gewénst is dat ieder ge bied door enkele personen in de Gewes telijke Raad vertegenwoordigd blijft. Met een raad, bestaande uit 24 personen is deze vertegenwoordiging zeer goed mogelnk; met een lager aantal zullen zeer zeker de nodige moeilijkheden rij zen. Ook gezien het feit dat een verla ging van het aantal leden van de raad van 24 tot bijvoorbeeld 16 slechts een zeer geringe besparing met zich brengt, werd handhaving van het huidige aantal van 24 gewenst geacht. Wat betreft de vraag over wijzigingen in het systeem van roulering van het voorzitterschap van de Gewestelijke Raad, was het C.B.T.B.-bestuur van me ning dat de roulering in ieder geval ge handhaafd dient te blijven. De huidige zittingsperiode van 2 jaar werd wat kort van duur gevonden. Voorgesteld zal wor den deze periode tot 3 jaar te verlengen. Ten slotte achtte het dagelijks bestuur J. Wisse cellodocent aan de Zeeuwse Muziekschool Aan de stichting Zeeuwse Muziekschool werd benoemd als docent voor cello de heer J. G. Wisse jr. te Axel. samenoveging van de plaatselijke sociale commissies en sociale verzekeringscom missies gewenst. Voorlichting Het bestuur var de landelijke C.B.T.B. heeft de Zeeuwse C.B.T.B. verzocht zyn mening te geven over een aantal ter discussie gestelde herzieningen van de werkzaamheden en de samenstelling van de voorlichtingsraden. In de eerste plaats werd de mening ge vraagd over een mogelijke uitbreiding van do lechnisch-eeonomischc voorlich ting die voor 50 gesubsidieerd zou worden en voor 50 ten laste van be langhebbenden zou komen. De organisatie van deze voorlichting zou dan ter hand kunnen worden genomen door nog op te richten verenigingen voor rationele bedrijfsvoering. Het Zeeuwse C.B.T.B.-bestuur stond af wijzend tegenover deze gedachte, omdat naar zijn mening de financiën van het bedrijfsleven in de eerste plaats gebruikt dienen te worden voor de opbouw van de agrarisch- en economisch-sociale voorlichting, die piorlteit moeten krijgen, gezien de behoefte en waarvoor in feite al te weinig geld beschikbaar is. Voor extra technische voorlichting is geen fi nanciële ruimte over. In de tweede plaats werd gevraagd hoe het bestuur dacht over het instellen van adviescommissies bij de landelijke, res pectievelijk provinciale voorlichtingsra den. De vergadering was van mening dat naar behoefte adviescommissies inge steld kunnen worden. „De voorlichtings raden zelf dienen zo klein mogelijk te zyn. De voorzitter van de adviescom missie kan adviserend lid van de voor lichtingsraad worden. Beter is echter nog, wanneer een lid van de raad tevens de adviescommissie zou presideren. De omstandigheden in het concrete geval zullen de doorslag moeten geven". OOSTBURG „Oefening en Vermaak" De Oostburgse Rederijkerskamer „Oefe ning en Vermaak" geeft dit jaar haar voorjaarsuitvoerïngen op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart in hotel „De Een hoorn". Opgevoerd wordt het toneelspel in drie bedrijven van Niek Stam „Me lodie uit het Verleden". CADZAND Contributieverhoging „Het Groene Kruis" De vereniging „Het Groene Kruis" afde ling Cadzand heeft dezer dagen in café „Buitenkist" te Cadzand haar jaarverga dering gehouden. Voorzitter A. P. de Ridder kon in zijn openingswoord slechts een gering aantal leden welkom heten. Penningmeester J. M. 't Gilde gaf een overzicht van het afgelopen jaar, dat met een nadelig saldo van j 269 moest worden afgesloten. Voor het jaar 1964 dient, wanneer een sluitende begroting wordt verkregen, de contributie te wor den verhoogd tot f 11. Het aantal leden breidt nog steeds uit, het bedroeg op 1 januari 1964: 313 en momenteel bedraagt dit reeds 321. Zuster De Jonge bracht hierna verslag uit van haar werkzaam heden over het jaar 1963. Vervolgens werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen het voorstel tot verhoging van de contributies van 7,50 tot 11. De aftredende besutursleden H. L. A. Bom en J. de Wolf werden bij ac clamatie herkozen. Tot lid van de kascommissie werden ge kozen dc heren G. J. Schrier en R. J. van de Luijster. IJZENDIJKE Orgel voor r.-k. kerk De actie voor een nieuw orgel in de r.-k. kerk van IJzendijke kan bijna afgeslo ten worden. Hoewel het orgel al besteld is, ontbreekt nog een klein bedrag, dat men bijeen hoopt te krijgen door de ver koop van ballpoints. Het gehele bedrag is over een aantal jaren bijeen gebracht met soortgelijke acties. De bouw van het orgel betekent de kroon op de weder opbouw van de pastorie. HULST Raad Hulst akkoord met ratiobouwplan De raad van Hulst heeft in de vrijdag avond gehouden vergadering na enige discussie besloten deel te nemen aan het ratiobouwplan voor dertien gemeen ten in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De meningen over het plan waren echter niet onverdeeld gunstig. Met name had den de raadsleden nog al wat opmer kingen over de verdeling van de wonin gen. De 120 woningen, die Hulst krijgt, achtte men te weinig in vergelijking met de 214 die Axel ontvangt en de 96, die aan Vogelwaarde zijn toegewezen. In de leeszaal van het Zweedse Rode- Kruisziekenhuis te Zierikzee is vrijdag middag het personeelslid de heer P. R. Kommer uit Zierikzee gehuldigd in ver band met zijn 25-jarig jubileum. De heer Kommer, die sinds de ingebruikname van dit ziekenhuis in 1957 chef van de technische dienst is. werd in 1939 ge kozen uit ruim 80 soUicitanten. De lang ste periode heeft de heer Kommer ge werkt in het oude ziekenhuis te Noord- gouwe als lid van de technische dienst on chauffeur van de ambulance. Vrijdagmiddag was de heer Kommer met echtgenote en gezinsleden naar het ziekenhuis genodigd voor eer korte hul diging. Bij het binnenkomen van de zaal ontving mevrouw Kommer uit handen van dc directrice, zuster A Kuiper, een boeket. Burgemeester F. Th. Dijckmeester van Zierikzee sprak in zijn functie van voor zitter van het dagelijks bestuur de ju bilaris toe en haalde enkele herinnerin gen op uit de 25-jange loopbaan van de heer Kommer Hij memoreerde on der meer de moeilijke omstandigheden waaronder tijdens de oorlog en de wa tersnood twee evacuaties moesten wor den uitgevoerd Als blijk van waarde ring voor hel vele werk overhandigde mr. Dijckmeester hem een bedrag onder couvert en een elektrisch scheerappa- raat. Voorts sprak nog de geneesheer directeur H, Ezendam, die eveneens een geschenk aanbood. Namens het personeel sprak een collega van de heer Kommer, de heer H. Eraber. Hij bood een kam peeruitrusting aan. Z AAMSLAG Film- en dia-avond van „De Julianaruiters" De landelijke rijvereniging „De Juliana ruiters" Ie Zaamslag hield donderdag avond een film- en dia-avond in „Het wapen van Zeeland". De leden kregen een amateurfilm te zien van de heer J. Haak, die de installatie van burgemeester Van Wijk van Zaam slag nogmaals in herinnering bracht op het witte doek. De heer J. Diele- man uit Axel vertoonde dia's van he concours hippique 1963, dat in Axel werd gehouden. De belangstelling voor de avond was bijzonder groot. Het geheel stond onder leiding van de heer J. Die- leman Mzn. Propaganda-avond van Pro Rege De afdeling Zaamslag van Pro Rege heeft donderdag in het Nederlands her vormd jeugdgebouw een propaganda filmavond gehouden. Na het openings woord van voorzitter W. Kurvink wer den o.a. films vertoond over het bezoek van de prinsessen Beatrix en Irene aan Suriname en de Antillen. Burgemeester an Wijk gaf vervolgens een overzicht het werk van „Pro Rege". In de middaguren waren dezelfde films voor de schoolgaande jeugd vertoond. „In 1965 viert Vlissingen zijn 650- jarig bestaan", zo wist de heer I. Fillus (a.r.) gisteren tijdens de begTotlngszitting van de Vlis- singse raad te vertellen. Hij vroeg dit bestaan niet te vieren „in kle- I derdracht", maar met een recla- mecampagne onder het motto: „Vlissingen is al 650 jaar, maar nog jonger dan ooit". Later be- pleitte de heer P. H. van de Ven (k.v.p.) een geschiedboek over Vlissingen en daarbij stelde hij: I ..Vlissingen bestond in 917 al. De I plaats werd toen al als parochie genoemd en er was toen al een veer op Vlaanderen". Daarna maakte de heer S. Joustra (p.v.d.a.) de zaak nog iets inge- wikkelder door te stellen: „Vfis- singen was er al in 620. Toen wa- ren er hier al twee huizen en een j veer op Vlaanderen". Ook de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) had nog I een op documenten gefundeerde mening: „Vlissingen werd in 1247 voor het eerst als parochie ge- noemd". Burgemeester mr B. Kolff liet weten het meest voor de stelling van de heer Filius te voelen, omdat bijna 650 jaar ge- leden inderdaad voor het eerst van Vlissingse stadsrechten spra- ke was. V erzendhandelaren tegen eenmalig fust Tijdens de In hotel „Centraal" te Goes In groenten en fruit, werd besloten een voorstel aanhangig te maken bij de algemene vergadering van de hond, alles in het werk te stellen teneinde ont heffing te verkrijgen van de verplichting tot het gebruik maken van eenmalig fust voor export-bestemming. Zulks te voor koming van knoeierijen in het buiten land. De precaire uiensituatie was ver volgens nog een punt van bespreking. De meningen hierover voor de toekomst waren weinig hoopvol gestemd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. J. Meulenberg, Kamperland herko zen, terwijl in een tweetal vacatures Jekozen werden de heren L. de Bat en Nieuwenhuyze. beiden van Krabben- dijke. Als voorzitter van de provinciale afdeling werd gekozen de heer J. de Priester. Middelburg. Als afgevaardig de in het algemeen bestuur in Den Haag werden aangewezen de heren J. de Priester. Middelburg en M. Overheke, Tholen. In het jaarverslag, uitgebracht door de secretaris, de heer Th. Bakker, Goes, werd o.m. in gevoelvolle bewoor dingen het overlijden herdacht van de heer J. de Bat, Krabbendijke. Verder werden de activiteiten vastgelegd van het afdelingsbestuur, alsmede dat van de onder-afdelingen nl. de fruithandel en die der aangesloten collega's op het eiland Tholen. Daarna werd breedvoerig van gedachten gewisseld over de contractteelt, de z.g. uitslagkosten en het éénmalig fust. 78.—) tijdelijk 48,50 6 mm 250 Volt watt Er Is nu geen kapitaal meer nodig om uw eigen doe-het-zelf werkplaats op te zetten. Black Decker brengt de kwall- teitskrachtbron binnen het bereik van iedereen. Geen ander fabrikaat biedt U zoveelvoor zo weinig geld. D.400 in staal 614 mm in steen 10 mm Boorcap.: In hardhout 20 mm met gatzaag 29 mm Onbelast toerental 2600 t.p.m. Netto gewicht 1,5 kg. tscn ongineie B waarop alle B hulpstukken passen. flektr. Gereedschap DE GOUDEN NAGEL Wtltn.106 TH. HO! HVSSMfHf WALCHEREN Films in Z.-Vlaanderen James Bond 007 in actie James Bond, geesteskind van Ian Fle ming, zien we deze week in actie in Het Centrum in Axel. Geheim agent James Bond 007 bindt de strijd aan met de be- ruchte dr. No, een gevaarlijk misdadiger. Een bijzonder spannende film dan ook. Voorts „Ontsnapping onder spervuur", een gewaagde overval van partisanen op de Duitse troepen, uiteraard gepaard gaande met flinke schietpartijen. In het Luxortheater in Terneuzen een vrolijke operettefilm „Försterchristel" met Sabine Sinjen, Peter Weck en Ger- linde Locker. „De laatste aanval" is weer een oorlogsverhaal, waarin Amerikaan- ;e parachutisten de hoofdrol spelen. .Barabbas" in het Ledeltheater in Oost burg werd vorige week besproken. „Meisjes langs de weg", een Finse film, die in het Olympia theater te Sas van Gent is te zien, is eveneens reeds een oude bekende. In „Gekken trekken de kaart" zorgt Danny Kay weer voor de zotste situaties. Hij raakt tussen een troep gangsters verzeild en moet daar heel wat door staan voordat hij uiteindelijk de schur ken aan de politie kan overleveren. „De koningin van de Nijl" is een verhaal uit het oude Egypte, waar een meisje wordt gedwongen met de farao te trouwen. (Bioscoopgebouw, Hulst). MIDDELBURG WIKA R. WASTERVAL VOOR HERV. VROUWENGROEP Voor de hervormde vrouwengroep te Middelburg sprak dezer dagen de direc teur van het vormingscentrum „Hede- nesse" te Cadzand, wilt a R. Wasterval, over: „Word hér-vormd", waarin hij het leven van de christen in deze tijd schet ste. Wika Wasterval wees op de moeilijk heid om in deze tijd christen te zijn. „We zijn ons" zo zei hij. „anders dan vroeger, bewust, dat we niet op alle vragen meer een antwoord weten. Ook onze waarde oordelen hebben een grote verandering ondergaan. De gezagsverhoudingen zijn gewijzigd. Het woord van de predikant en van de vader in het gezin heeft het exclusieve gezag van vroeger verloren. Hun woorden zijn niet langer wet. De jqpgd rebelleert tegen de ouders. Zij is veel zelfstandiger geworden Pers, radio, televisie en andere moderne communicatiemiddelen hebben geestelij ke verschuivingen gebracht en brengen die nog dagelijks. Het vroegere isole ment is opgeheven In het verst verwij derde woninkje dringt door deze midde len. het culturele, maatschappelijke, po litieke en kerkelijke leven, met al hun facetten, dagelijks door. De maatstaven en daardoor ook onze methodes verande ren. Aan deze nog steeds in beweging zijnde wereld, heeft de kerk haar oude. doch steeds nieuwe boodschap te bren gen. Wika Wasterval eindigde met de woor den: „Het is niet erg, dat de kerk aan de rand van de wereld staat, het is wel erg. dat wij (kerkleden) aan de rand van de kerk staan." De presidente, mevrouw Nauta-Cohen Stuart dankte wika Wasterval hartelijk voor zijn uiteenzetting. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Jaarvergadering N.C.V.B. De N.C.V.B- te Nieuw- en Sint-Joosland hield haar vergadering onder leiding van de presidente, mevrouw Van Haar lem. Spreker voor deze avond was dr. Van Haarlem met als filmstrip: „Joodse feesten en gebruiken". De zaal was goed bezet. ZONDAG 1 MAART 1964 Ned. Herv. Kerk. Aardenburg: 10.30 ds. Blom. Axel: 10 en 2.30 ds. Pennings. Biervliet: 10 ds. Evenhuis. Breskens: 10 en 6.30 ds. Spaans. Cadzand: 10 ds. Luu- ring (H.D.). Groede: 10 ds. Jooraink. Hoek: 10 en 2.30 ds. v. Meeuwen. Hoofd plaat: 10 eerw. heer Begeer. Hontenis- se: 9.30 ds. Gramsbergen. Hulst: 10 ds. Timmers. Nieuwvliet: 10 ds. Brezet. Oostburg: 10 ds. v. Dalen. Othene: 2.30 ds. Becht. Philippine: 11 ds. Stern. Re- tranchement: 10 eerw. heer de Vries. Sas van Gent: 9.30 ds. Stern. Schoon- dijke: 10 ds. Brinkman. Sluis: 9.30 ds. Balk. Sluiskil: 9.30 ds. Cupédo. 11 ds. Cupédo (H.D.). St.-Anna ter Muiden: 11 ds. Balk. St.-Kruis: 9 ds. Blom. Ter- neuzen: Noordstraat: 10 ds. v. d. Vlugt (H.D. I. 7 ds. Poelman: De Schakel: 9.30 ds. Scholten. Waterlandkerkje: 10 ds. Bergsma. IJzendijke: 10 ds. Evert. Zaamslag: 10 ds. Becht, 2.30 ds. Grams- bergen Zuidzande: 9 en 10 mej. da. de Neeling. Geref. Kerk. Aardenburg: 9.30 kand. Kampherbeek, 5 ds. Hoogerwerf. Axel: 10 en 3 ds. Heemskerk. Breskens: 10 en 3 ds. Goslingen. Hoek: 10 en 2.30 ds. Verbeek Oostburg: 10 en 2.30 kand. Schuman. Terneuzen: 10 en 3 ds. Schou- en 2.15 leesd. Terneuzen: 10 en 3 leesd., 7 ds. Zijderveld. Oud Geref. Gemeente. Oostburg: 9.30 en 2.30 leesd. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 ds. de Reuver. Vrije Evangelische Gemeente. Breskens: 10 ds. Praas. Cadzand: 9 ds. v. d. Molen. Nieuwvliet: 10.30 ds. v. d. Mo len. Retranchement: 2.30 ds. Praas. Evang. Luth. Kerk. Groede: 11 ds. Bre- .zet. Vergadering der Gelovigen. Breskens: 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (Vrijgem.) Axel: 10 en 2.30 ds. Kuiper. Hoek. 10 en 2.30 ds. Ohman. Terneuzen: 10 en 3 ds. Smit. Zaamslasr: 9.30 en 2.30 ds. Krrjtenburg. Zoutespui: 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt. Öostburg: 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30 en 2.30 leesd. Volle Evang. Gemeente. Terneuzen: 10 dienst. Ned. Prot. Bond. Terneuzen: 10.30 dhr. Lecompte. Leger des Heils. Terneuzen: 10 en 7.30 samenkomst. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Temeuzc dokter Th A Bos. Markt 25. tel 2303. Axel: dokter A Kats. Oranjestraat 19, tel. 555 Oostburg en Aardenburg. dok ter J. C. Hage te Aardenburg. tel. 01177— 366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: dokier J H. M. Lockefeer te IJzendijke, tel 01176366 Zuidzande. Cadzand. Sluis en Retranchement: dokter H Bom te Cadzand. tel. 01179366 Breskens. Groede en Schoon- dijke: dokter D Folmer te Schoond ij ke. tel 01173—366. Apotheek Terneuzen: A J. Klaassen, Noord straat 54. tel. 2090. DIERENARTSEN. Axel, Sas van Gent en Zaamslag: dokter C. Cijsouw te Sas van Gent, tel 01158—588. Oostburg en Sluis: dokter W. H. Kapsen- berg te Sluis, tel. 01178—225. VEILING GOES. 28 februari. Groenten: Per «tuk: Kropsla 1 29. Knolselderij 5. Per kg: Prei Al 80—58. A2 41—82. «fw 22. WlUof Al 4»—52. Aï 35- 43. BI 44—46, B2 40. afw. 17—27, Stoof»!a 37 Knolselderij 2 1. Idem met groen 10—22 Rode kool 2 7—13. BI 7 Groene »»v kool 2 32. afw 23. Witte kool 1 18. Boerenkool 2 18—25. afw 18. Kroten 2 8. Veldsla J 132. Koolrapen 5. Aardappelen 1011. Breek peen BI 3.50—7. B2 5. Cl 7—9- Uien 2 14. VEILING BERGEN OP ZOOM. 23 februari. Kasspinazie 128 Brcekpcen 5. Waspeen 14—22. Gele kool 39 Witte kool 17 Bode kool 7. Boerenkool 17—23 Sprui ten 15—114 Witlof 26—77. Kroten 9. Uien 4—8 Prei 42—67. Koolraap 6. VEILING MIDDELBURG. 28 februari. Aardappelen: Bintje bonken 12. grote 6. Koopmansblauwe grote 14—15. Fruit- Goudrenet 2 80-op 46. 75-60 44. 65-70 41. 3 grof 43. Golden Delicious 65-70 54. St. Hemy 3 grof 3 grof 6264. Jonathan 2 75-80 29. 70-75 29—36, 63-70 25—29. 60-65 24—31. 3 grof 21-31. Groenten Tuinkers 09—132. Rode kool 710 Sav kool 16—SS. Boerenkool 7—3» Prei 41— 69 Breekpeen 411 Uien 314. Glaaveldsla 34—159 Sla 16—21. Witlof 34—54 Spruiten ongeschoond 3380. «prulten geschoond 49— 106. Rabarber 106. Gta«plnazie 100. Glas- andijvie 6075. De eerste spinazie werd aangevoerd door de heer A. Joziasse te Ooslkapelle. De eerste tuinkers werd aangevoerd door de heer J. Joosse te Souburg De eerste rabarber werd aangevoerd door dhr. M- Ton te Middel burg. VEILING STAVENISSE. Uien: middel f-98 CO. bonken 9 50. drie lingen 8 SOL pickler» 10.30, atek 1.50. Aan- „Is de toeristische ontwikkeling van Zeeland in de laatste decennia ongemerkt aan Vlissingen voorbij gegaan?", zo vroeg de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) zich gistermiddag af in de raadsvergadering van Vlissingen. Hü wees er op. dat Vlis singen ondanks een kilometerslange boulevard, ondanks een bijzonder veilig strand niet meer voorkomt in de rij van Nederlandse badplaatsen. En hü som de in dit verband de ovcrnachtingscyfers van enkele Zeeuwse plaatsen in 1962 op: Westerschouwen 370.000. Domburg 260.000, Zoutelande 216.000. Koudekerke 187.000. OostkapcIIe 107.000, Vrouwenpolder 100.000 en Biggekerke 88.000. Vlis singen steekt daar povertjes tegen af met 47.000. „Niet alle hotelliers en pension houders hebben ons hun gegevens verstrekt", wierp burgemeester mr. B. Kolff tegen. „Laat dat zo zijn", aldus de heer Oosterhuis. ..maar we komen bij een po- j sitiever cijfer toch niet in de buurt van bijvoorbeeld Domburg". VISMIJN COLIJN'HPLAAT. Exportgnmalcn 21II kit. 2.13—2.52 Schar 264 kg Bot 227 kg Schol 689 kg Owaonecr- de vtM 13 kg. ROTTERDAM. 27 februari Aardappelen 812 Andilrie 23— UI. Rode kool 7—1» Gele koot 23—34 Groe ne kool 40—61 per kg Sla IA 16—22. IIA II— 13 per krip. StoofaU 49—70 Veldsla 220. Spruiten IA 70-76. IIA 38—62. IB 82, ID 67—71. Prei 48—75 per kg Selderij 13—31. Petcrielie 9—14 per bo«. Grote peen 512. Uien 8—13- Uien gewhoond 3—IS Witlof IA 07—79. IIA 56—69. IB 59-68. IIB 46-62 per kg. Aanvoer 41 000 kg Wlneton IAA 88—102. IA 71—75. IB 47-64. IC 29—46, IIA 55—62. Jonathan IAA 52. IA 51—64. IB 43—14. IC 32. IIA 30—43. IIB 32—43. 1IC 24—32 Golden Del. IAA 82—87. IA 64—72. IB 58—61. IIA 51—77, IIB 25-50 per kg. AANVOER VISMIJN BRESKENS. Week van 16 februari t/m 22 februari 1964. 458 kg bot: 209 kg «char; 874 kg «ehol. 4 kg tarbot: 34 066 kg «chardijn: 3628 kg export- garnalen; 790 kg haring. 87.668 kg «chordtjn onverkocht. VEILING 8T.-MAARTENSDIJK. 28 februari. Ulon: bonken 10. middel 40-70 8 70—8 0». drielingen 9. pickler* 11X6. «trie 131. Aanvoer 60 ton- Git AAN BEL'KS. Tarwe 4043 50. gerat 24—27. haver 20—23. kleine erwten 3540, schokker* 40—50, bruine bonen 80—90, maanzaad 5560. VEILING TERNEUZEN. 28 februari Knolselderij 7—11 Bintje» l 9.00-9 20 Rode kool 7—16. Waspeen 10. Prei A2 58—75. B2 30—55. afw 17—27 Sprui ten 43—67, afw 15. Uien 2 4. Witlof A 46— 51. A2 42—50, B 37—45. B2 16—38. afw 13— 32. Appelen Golden Delicious 1 80 71—79. 75 72—80. 70 69—75. 65 55—60. 60 40—43. 2 80 58—70. 75 57—73, 70 56—60. 65 47—50, SO 36—40, 2D 15—20. 3 grof 37—44. 3 fijn 19—22. Goudrenet 3 fijn 38. Lichte aanvaring loodsboot „Markab" met Zuidslaaf Veel minder overnachtingen dan elders in Zeeland In dit verband vond de heer Oosterhuis het begrijpelijk, dat de burgemeester het vreemdelingenverkeer niet meer als der de pijler van de Vlissingse economie heeft genoemd in zijn nieuwjaarsrede. Hij wees er op. dat Vlissingen alle mo gelijkheden bezit om meer toeristen te trekken. Als mogelijkheden daartoe noemde hij: le het beter uitbuiten van de natuurlijke gegevens, 2e het beter doen functioneren van de toeristische organisaties, 3e het verruimen van de toeristische accommodatie. 4e het uit buiten van de combinatie badplaats, in dustrie- en havenplaats en 5e een spoe dige realisatie van het recreatieplan sa men met Koudekerke. Voorts stelde de heer Oosterhuis: „De Vlissingse boulevard is het mooiste wat Vlissingen te bieden heeft. Het is daar om zaak deze boulevard zo fraai moge lijk te houden en niet te ontluisteren met souvenirtenten, pattates-friteskramen en doorsmeerstations". Voorts wees hij op de belangrijkheid van het Vlissingse strand: „Dit is haast niet te geloven. ■anneer men ziet hoe het strand en ook het Nollestrand er bij ligt". In dit ■erband stelde hij: „De afname van het Vlissingse strand wordt aanvaard met een gelatenheid alsof het een kwestie van geen belang is. In overheidskringen spreekt men over opoffering van het strand ten behoeve van de zeewering als of dit voor een plaats als Vlissingen aanvaardbaar zou kunnen zijn" Burgemeester mr. B. Kolff noemde dit argument „onwaar" Vlissingen pleit wel degelijk voor zijn stranden. De heer Oosterhuis wees er echter op. dat er na veel aandrang uit de raad een rapport over deze zaak is uitge bracht „Dit is verschenen, maar nog steeds om preadvies bij b en w." De heer Oosterhuis noemde dit rapport van weinig waarde, omdat de ver werkte gegevens inmiddels al weei verjaard zijn Ook wees hij op „de du re en geheime plannen van het bu reau Hasselt en De Koning" over de boulevardverbetering. Is dit plan in de doofpot gestopt? „Neen", zei de bur- VLISSINGEN N.C.V.B. vierde haar 40-jarig jubileum Dc Nederlandse Christen Vi Bond, afdeling Vlissingen, vierde don derdagavond in het Concertgebouw haar 40-jarig jubileum. De presidente, mevrouw N. van Mourik-van Rij open de deze feestavond met schriftlezing. In haar openingstoespraak benadrukte zy het grondbeginsel van de bond, na melijk dat dc bijbel het richtsnoer is van alle onderwerpen, die worden be handeld. Mevrouw C. M. de MeijerPronk, tweede penningmeesteresse van de N. C.V.B. feliciteerde de afdeling namens het hoofdbestuur. Zij wees erop, dat de N.C.V.B. in het jaar van oprichting, 1919. de eerste bond was, die interker kelijk samenwerkte. Mevrouw J. H. de Jonge-de Jonge, presidente van het ge west, bood de afdeling de gouden pen ning aan namens het hoofdbestuur. Zij hoopte, dat Vlissingen in de toekomst nog vele geslaagde landdagen zou orga niseren. Wethouder W. Poppe zei. dat de N.C. V.B. veel belangrijker is dan velen den ken. „U bent zo bescheiden", zei hij. „daardoor komen er elders krachten vrij". Na de samenzang trad het zang koor op. De heer J. B. Oostewelder droeg voor en voorts konden de leden luisteren naar fraaie zang van de ..Beth-Cherem Singers". In de pauze werd gecollecteerd voor het Magdale- nafonds. MEUSKERKE Collecte De collecte ten bate van „Draagt Elk anders Lasten" bracht te Mel'iskerke f 161 op. SINT-LAURENS C.B.T.B. St.-Laurens bijeen De afd. St.-Laurens van de C.B.T.B. kwam dezer dagen in vergadering bij een onder leiding van voorzitter P. de Buck. Na afdoening van enige orga nisatorische zaken, sprak de heer De1 Wolf uit Goes, sociaal adviseur van de C.B.T.B. over „Boer en Tuinder in een verouderde tijd". Een en ander werd verder toegelicht op het flanelbord. In een geanimeerde bespreking werden nog verschillende pun ten" nader toegelicht. gemeester, ,.in het totaal van het vraagstuk van de boulevardverbete ring zijn deze plannen ook bezien". Ten slotte kwam de heer Oosterhuis dan ook tot de conclusie, dat er meer steun gegeven moet worden voor de toeristische ontwikkeling van Vlis singen. Burgemeester Kolff antwoordde daarna enigszins geëmotioneerd: „Een rede als U gehouden hebt, is zeer ongewenst te genover de buitenwereld. Te veel is on waar. En verder doe ik er maar het zwijgen toe". De heer Oosterhuis stelde, dat veel van hetgeen hij gesteld had dan wel reed.' bekend mocht zijn, maar dat het goed was het eens in een lange lijst te ver melden, omdat er in de laatste tien jaar geen vooruitgang Sn het Vlissingse toe risme is te bespeuren. De heer Kolff meende ten slotte nog, dat er anderen zijn dan b. en wdie zich de woorden van de heer Oosterhuis moeten aantrek ken. Gedenkboek St.- Josephziekenhuis te Vlissingen De Stichting R.-K. Streekziekenhuis St. Joseph te Vlissingen heeft ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan op 7 ja nuari 1963 een gedenkboek uitgegeven. Het boekje, geïllustreerd met een aan tal foto's, bevat onder meer de toe spraak, die mgr. G. de Vet, bisschop van Breda, heeft gehouden tijdens de viering van het jubileum op 5 januari 1963, de ontwikkelingsgeschiedenis van voor 1913, hoofdstukken over de nieuwbouw in 1913. de eerste wereldoorlog, de groei en uitbreiding, de periode van 1926 tot 1939, de tweede wereldoorlog, het her stel na de oorlog, de zusters Francis canessen, de groei en de expansie in de jaren 19461963 en over de viering van het 50-jarig jubileum. Over de nieuwbouwplannen wordt ln het boekje gememoreerd, dat nadat het mi nisterie van sociale zaken haar princi piële goedkeuring had verleend aan de bouw van een ziekenhuis van 165 bed den. contact werd opgenomen met de gemeente Vlissingen voor het verkrijgen van een geschikt terrein. In de zoge naamde groenstrook werd een terrein van 3 ha aangekocht even ten noorden van het scholencomplex aan de Adriaen Coortelaan. Een adviesbureau voor zie kenhuisplanning is opgedragen een pro gramma van eisen op te stellen, analy ses en indelingsschema's te maken o'm te komen tot een ziekenhuis, dat aan alle moderne eisen van verpleging en efficiency voldoet en waarmee een zo economisch mogelijke exploitatie kan worden bereikt. „EFFECTAVIA" BREIDT RISICODRAGENDE BELEGGINGEN UIT De beleggingsclub „Effectaria" te Vlis singen heeft in 1963 de groei van het be zit. die in 1962 tydelyk was onderbroken, weer voortgezet. De samenstelling van de effectenportefeuille werd aangepast aan de gewijzigde omstandigheden, te weten een vermindering van het obliga- tïebezit en uitbreiding van het aantal aandelen (dus risicodragende beleggin gen). De opbrengst van de beleggingen gaf, aldus het bestuur, een verheugende verbetering te zien. In het streven naar rendementsverbetering werd besloten de liquide middelen op een spaarrekening te zetten, waarvan de rente bedraagt 3,25 procent. De gewijzigde omstandigheden, waarop het bestuur doelt, betreffen de stijgende trend op de obligatiemarkt en hel meer aan de dag treden van inflatieverschijn selen. Het bestuur heeft daarom de aan koop van obligaties uitgesteld Enkele fondsen, waarvan de perspectieven niet groot werden geacht, werden na over leg met de leden verkocht. De door deze transacties vrijkomende middelen wer den gebruikt voor de aankoop van kwa litatief betere stukken en een uitkering aan één der leden Het bestuur conclu deert dat men een belangrijke kwalita tieve verbetering heeft kunnen bereiken. Was de expansie in 1963 belangrijk, toch moest, in 1963 nog ruim f2500 voor uit keringen worden gereserveerd. Na aftrek van dividendbelasting en onkosien staal ter beschikking een winstsaldo van f971.92 (in 1962 f 700.251 Het elubdiri- öend wordt hiermee 4.87 procent (vorig jaar 3,86) De waarde van het gezamenlijk bezit (de clubkoers) stond de afgelopen zes jaar vrijwel steeds boven pari en was ultimo 1963 109. Het aantal leden heeft door toetreding van 2 leden weer het maxi mum van 25 bereikt, waarvan drie bui ten de provincie. De Nederlandse loodsboot „Markab" (900 ton) hreft. naar eerst thans he kend werd, afgelopen zondagmorgen bij de kruispost Middenstcenbank een lichte aanvaring gehad met het Zuid- slarische motorschip „Zadar" (2400 ton) uit Rijeka. De .„Markab" werd ticht beschadigd aan de boeg en bleef ge woon op haar post. Dinsdag a-s. komt het schip naar Vlissingen, na veertien dagen op post te zijn geweest. De „Zadar" voer door naar Antwerpen en werd eveneens licht beschadigd. De aanvaring ontstond zondagmorgen om rijf voor half negen in zeer dichte mist. Belde schepen voeren langzaam naar elkaar om een loods over te zet ten. Bij de manoeuvre raakten de sche pen elkaar licht met de boegen. Grote schade bij vlasbrand Koewacht Een felle brand heeft vrijdagmiddag in korte tyd grote schade aangericht in een vlashangar van de firma G. van Damme en Zoon te Koewacht. Zowel de hangar als de ruim 160.000 kg vlas. die zich daarin bevonden, vielen vrijwel ge heel ten prooi aan de vlammen. Een vlasrepelmachine en een vlasbinder kon den nog tydig uit de fel brandende han gar worden weggehaald. Zoals bij de meeste vlasbranden kon ook de brandweer van Koewacht, die overigens zeer vlug ter plaatse was, slechts weinig redden. De brandweer lieden moesten zich voornamelijk bezig houden met het nat houden van een ruim 50 meter van de brand gelegen woonhuis, dat behouden kon blijven. De schade die door de verzekering wordt gedekt wordt geraamd op ruim 75.000. Zomertoogdag Zeeuwse C.B.T.B. op 26 mei in West-Z.-Vlaanderen De zomertoogdag en jaarvergadering van de Zeeuwse C.B.T.B. zal dit jaar in West Zeeuwsch-Vlaanderen worden ge houden: in Oostburg en Aardenburg. Op dinsdag 26 mei aanstaande zal de Chris- telyke Boeren- en Tuindersbond haar leden naar dit zuidelijke gewest trekken. Voor de huishoudelijke jaarvergadering zullen de C.B.T.B.-ers in Oostburg by- eenkomen. De toogdagmanifestatie is ge programmeerd in de Sint-Baafskerk van Aardenburg. Na afloop van de toogdag zal een excursie door de streek worden gemaakt. Nagekomen advertentie Heden overleed zacht en kalm onze innig ge liefde man, vader, be huwd-, groot- en over grootvader de heer JAN CORNELIS BEYE, in de ouderdom van ruim 89 jaar. Wissenkerke: I. J. Beye-Hanse. A. M. van der Moere- Beye. L. van der Moere, Durban Zuid-Afrika J. H. Kierit-Beye. J. C. Kievit. Goes: L. J. J. Beve. P. W. Beye- Ketelaar. Wissenkerke; J. J. Beye. T. Beye-Hage. Torrance (Callfomië): C. J. Beye. J. Beye-June. Tilburg J J. Beye. M. Beye-Schrauwen Kleinkinderen en achterkleinkind. Wissenkerke. 28 februari 1964. Huize ..Vredestein" De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 2 maart a.s. Vertrek vanaf Huize „Vredestein" des na middags om 2 uur. Zondagdlenst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23