Zeeuwse C.B.T.B. wenst aardappelmaatregelen Wanneer ontstond Vlissingen MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND AGENDA KERKDIENSTEN JUBILEUMUITVOERING VAN HET NOORD-BEVELANDS MANNENKOOR ZATERDAG 29 FEBRUARI 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT V ergadering dagelijks bestuur „Geen wijziging in raad landbouwschap" J. Wisse cellodocent aan de Zeeuwse Muziekschool Aan de stichting Zeeuwse Muziekschool erd benoemd als docent voor cello de heer J. G. Wisse jr. te AxeL Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. heeft zich in zijn deze week gehouden vergadering beziggehouden met de huidige afzetraoeilijkheden op de aardappelniarkt en met de pogingen, die aangewend worden hierin enige ver betering te brengen. Men kwam daarbij tot de conclusie, dat het uit de markt nemen van 25.000 ton gezien de voor raden van het ogenblik weinig effect zal sorteren. Deze hoeveelheid zou vol gens het bestuur van de Zeeuwse C.B. T.B. veel groter moeten zijn, „wil er in derdaad sprake zijn van het leggen van een bodem in de markt". Verder was het dagelijks bestuur van MODESHOW L'HEURE DE LA COLLECTION CECILE MENKO modestoffen '64 verwerkt tot jonge, charmante, modellen door DICK HOLTHAUS, worden U getoond door zijn top-mannequins op een heel nieuwe wijze In de winkel, in de etalage, doorlopend van 11 tot 5 uur, DINSDAG 3 MAART an. te GOES. Géén toegangskaarten, géén reserverin gen, alleen maar op een informele manier kennismaken met de nieuwe voorjaarsmode mening, dat de overnameprijs hoger dan 8 cent zou moeten zijn en aan de over te nemen hoeveelheid geen ex- porteisen zouden moeten worden ge steld. Ter overname zouden moeten kunnen worden aangeboden partijen voor binnenlands verbruik, klaar ge maakt van 35 mm op. Behalve het produktsehap voor aard appelen zou, aldus de C.B.T.B., ook de overheid wat moeten doen tenein de aan de aardappel misère een eind te maken. Men dacht hierbij aan een aanvulling op de te lage prqs va cent. Het dagelijks bestuur heeft zich verder bezonnen op enkele door de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het landbouw schap gestelde vragen. De vraag of de samenstelling van de Gewestelijke Raad gewijzigd dient te worden, werd ontkennend beantwoord. Men was van mening, dat gezien de af zonderlijke ligging van de gewesten in Zeeland, het gewenst is dat ieder ge bied door enkele personen in de Gewes telijke Raad vertegenwoordigd blijft. Met een raad, bestaande uit 24 personen is deze vertegenwoordiging zeer goed mogeliïk: met een lager aantal zullen zeer zeker de nodige moeilijkheden rij zen Ook gezien het feit dat een verla ging van het aantal leden van de raad van 24 tot bijvoorbeeld 16 slechts een zeer geringe besparing met zich brenr' werd handhaving van het huidige aani van 24 gewenst geacht. Wat betreft de vraag over wijziging in het systeem van roulering van het voorzitterschap van de Gewestelijke Raad. was het C.B.T.B.-bestuur van me ning dat de roulering in ieder geval ge handhaafd dient te blijven. De huidige zittingsperiode van 2 jaar werd wat kort van duur gevonden Voorgesteld zal wor den deze periode tot 3 jaar te verlengen. Ten slotte achtte het dagelijks bestuur samenoveging van de plaatselijke sociale commissies en sociale verzekeringscom missies gewenst. Voorlichting Het bestuur van de landelijke C.B.T.B. heeft de Zeeuwse C.B.T.B. verzocht zijn mening te geven over een aantal ter discussie gestelde herzieningen van de werk/aamheden en de samenstelling van de voorlichtingsraden. In de eerste plaats werd de mening ge vraagd over een mogelijke uitbreiding van de technisch-economische voorlich ting die voor 50 gesubsidieerd zou worden en voor 50 ten laste van be langhebbenden zou komen. De organisatie van deze voorlichting zou dan ter hand kunnen worden genomen door nog op te richten verenigingen voor rationele bedrijfsvoering. Het Zeeuwse C.B.T.B.-bestuur stond af wijzend tegenover deze gedachte, omdat naar ziin mening de financiën van het bedrijfsleven in de eerste plaats gebruikt dienen te worden voor de opbouw van de agrarisch- en economisch-sociale voorlichting, die pioriteit moeten krijgen, gezien de behoefte en waarvoor in feite al te weinig geld beschikbaar is. Voor extra technische voorlichting is geen fi nanciële ruimte over. In de tweede plaats werd gevraagd hoe het bestuur dacht over het instellen van adviescommissies bij de landelijke, res pectievelijk provinciale voorlichtingsra den. De vergadering was van mening dat naar behoefte adviescommissies inge steld kunnen worden. „De voorlichtings raden zelf dienen zo klein mogelijk te zijn. De voorzitter van de adviescom missie kan adviserend lid van de voor lichtingsraad worden. Beter is echter nog, wanneer een lid van de raad tevens de adviescommissie zou presideren. De omstandigheden in het concrete geval zullen de doorslag moeten geven". „In 1965 viert Vlissingen zijn 650- jarlg bestaan", zo wist de heer I. FJlius (a.r.) gisteren tijdens de begrotingszitting van de Vlis- singtse raad te vertellen. Hij vroeg dit bestaan niet te vieren „in kle derdracht". maar met een recla mecampagne onder het motto: „Vlissingen is al 650 Jaar. maar nog Jonger dan ooit" Later be pleitte de heer P. H van de Ven ik.v.p.) een geschiedboek over Vlissingen en daarbij stelde hij: „Vlissingen bestond in 917 ai. De plaats werd toen al als parochie genoemd en er was toen al een veer op Vlaanderen". Daarna maakte de heer S. Joustra (p.v.d.a.) de zaak nog iets inge wikkelder door te stellen: „Vlis singen was er al in 620. Toen wa reneer hier al twee huizen en een veer op Vlaanderen". Ook de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) had nog een op documenten gefundeerde mening: „Vlissingen werd in 1247 voor het eerst als parochie ge noemd". Burgemeester mr. B. Kolff liet weten het meest voor de stelling van de heer Filius te voelen, omdat bijna 650 jaar ge leden inderdaad voor het eerst van Vtissmgse stadsrechten spra ke was. 6 mm 23(1 Volt watt Er is nu geen kapitaal meer nodig om uw eigen doe-het-zelf werkplaats op te zetten. Black Decker brengt de kwali teitskrachtbron binnen het bereik van iedereen. Geen ander fabrikaat biedt U zoveelvoor zo weinig geld. D.400 in staal 6*4 mm in steen 10 mm Boorcap.: in hardhout 20 mm met gatzaag 29 mm Onbelast toerental 2600 t.p.m. Netto gewicht 1.5 kg. WOLPHAARTSDIJK V oor jaarsvergadering plattelandsvrouwen Dezer dagen hield de afd. Wolphaarts- dijk van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen haar voorjaarsvergadering in het dorpshuis onder leiding van de pre sidente, mevrouw A. C. Noteboom-Blok. Deze deelde mee, dat de jaarlijkse reis ditmaal za.l bestaan uit een rondvaart door de Biesbosch met o.m. een bezoek aan het Edelambachtshuis in Schoon hoven. De secretaresse, mevr. C. A. Kik- Trimpe, bracht verslag uit over liet af- felopen jaar, terwijl mevr. J. van Weele- noep, als lid van de kascommissie, een batig saldo van 236,31 kon vermelden. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mevr. E. C. Ossewaarde-Ver boom, die niet herkiesbaar was, gekozen mevrouw W. C. v. d. Bos-Smits. Na de pauze hield dokter A. I. Vos een lezing over „de verschillende aspecten van de vrouw" Wat dieper ging hij in op de verantwoorde gezinsvorming, wat reeds tal van jaren een wereldomvattend so ciaal probleem is. Ook belichtte hij ver schillende aspecten welke zich kunnen voordoen bij de vrouw van middelbare leeftijd. Tot slot van de avond bedankte de presidente de spreker onder het aan bieden van een attentie. Dezelfde middag was door een groep le den de eindles gehouden van een serie van twee naaicursussen, die gegeven werden door mej. Van Laarhoven. HEINKENSZAND Voorjaarsboden In Heinkenszand zijn de eerste voor jaarsboden weer gesignaleerd. De rei gers zijn teruggekeerd op hun nesten. Uitvoering Vriendenkring Vandaag, zaterdag, zal de toneelvereni ging „Vriendenkring" in zaal Hoondert te Heinkenszand haar jaarlijkse uitvoe ring geven. Opgevoerd zal worden „Cu pido in de pastorie", daarna „Via gladde wegen" J--- drijven. GOES N.C.V.B. bijeen Woensdag kwamen bijna 200 dames bij een voor een jaarvergadering van de N.C.V.B.-afdeling Goes. De presidente, mej. M. J. Glerum, heette de talrijke be zoeksters welkom. Na de meditatie volg den de verslagen van de secretaresse en de penningmeesteres. De toneelgroep bracht o.l.v. mevrouw Helder het toneelstuk „Moeder, doe open", dat goed gespeeld werd en zeer in de smaak viel. Bij de bestuursverkiezing werden de da mes Goeman, Halst en Verburg gekozen. Er waren twee leuke verlotingen, wat de stemming zieer ten goede kwam. Het zangkoor o.l.v. mevr. Schipper bracht een viertal liederen ten gehore. Volgende vergadering zal in streekver- band worden gehouden in „De Prins van Oranje" op 18 maart a.s., aanvang 19.30 SCHORE Lezing over Israël De lezing van ds. Mooy uit Schore over zijn reis naar Israël, welke op 28 febr, zou worden gehouden voor het Nuts- departement Yerseke, is verzet naar dinsdag 10 maart a.s. KAPELLE Majoor Hokke sprak voor herv. vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereniging „Dient elkander door de liefde" te Kapelle hield in het verenigingsgebouw „Obad- •ja" een bijeenkomst., waar als spreker optrad majoor Hokkc van het Leger des Heils te Yerseke. Majoor Hokke, die al eens eerder een spreekbeurt voor de vrouwenvereniging heeft vervuld, ver telde hot ccn cn ander over het prak tische werk van het Leger des Heils, zo wel plaatselijk, landelijk als internatio naal. De leiding was in handen van de presidente, mevrouw I. A. Jobbink- Paap. die ook de bijbelinleiding ver zorgde. VANDAAG. Middelburg City- De dodenlijst van AM, 20 uur, 14 j. Electro Doorbraak. 19 en 21.15 uur, 14 j Concertzaal Talenten jacht, test vanaf half twee. show 20 uur Vlissingen AJhambra De dodenlijst van A.M. 19 en 21 uur. 14 Jaar Luxor Dan seres der miljoenen, 19 en 21 uur. 18 j Britannia: Toneelgroep ..Theater' met „Terug naar Warschau", voor Z V U en Nutsdepartemenu 20 uur Verenigings gebouw Noordstraat Feestavond Vedo. 20 uur Scheldekwartier Toneeluitvoe ring Bijkers. 19 uur Concertgebouw Concert „De Volksstem". 20 uur Goes - Grand De wei van hei zwaard. I9 en 21 uur. 14 jaar Slot Osiende Ver gadering Bond Militaire Oorlogsslacht offers in Zeeland. 1030 uur Ambachts school: Zeeuwse postzegelexpositie. 14 Koudekerkc Hotel Walcheren: laarverga dering CPM en CJBTB. -aldeling Biggekerke en omstreken. 19 uur Souburg - De Zwaan Feestavond korfbal vereniging Animo. 20 uur Ooslkapelle Hoogduin Croso-country voor landelijke ruiters. 14 uur MORGEN Middelburg City De dodenlijst van A.M.. 14 30 en 20 uur. 14 Doopsgezinde kerk lezing over protestantisme in Italië. 11 u Vlissingen Alhambra De dodenlijst van A M- 15. 19 en 21 uur. 14 jaar Luxor' Danseres der miljoenen, 20 uur. 18 jaar Luxor De wraak mei de tomahawk. 15 uur. 14 Jaar Concertgebouw Club match kynologenclub „Zeeland. 1117 Goes Grand: Het z Officiële publikatie GOES. OPENBARE BEKENDMAKING. Herkeuring van maten en gewichten, en w van Goes maken beleend, dat in r 1964 voor de herkeuring van maten gewichten zitting zal worden gehouden in de zaal van het „Schuttershof". Kreukelmarlct Goes, en wel op: woensdag 18 maart 1964 van 9.0012 00 uur -an 13.00—17.00 uur: donderdag 19 maart 1964 van 8.30—12.00 uur ran 13 00—17 00 uur; vrijdag 20 maan 1964 van 8.3012.00 uur -an 13.00—16.30 uur; maandag 23 maart 1964 van 9.30—12 00 uur 'an 13 00—16 30 uur; dinsdag 24 maan 1964 van 9.3012 00 uur an 13 00—15 00 uur. Voorts wordt ter algemene kennis gebracht: 1 dat aan de herijkplichligen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de ma ten. gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich. in zijn belang, aan dit tijdstip Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft be staan, ook al wordt geen oproeping onl- 2 dat de maten en gewichten schoon. droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te worden: dat ijzeren maten van binnen en van bul len geverfd dienen te zijn, koperen ge wichten afgewassen en ook de gaten ge reinigd: dat ijzeren gewichten niet gepotlood mo gen zgn. doch roestvrij moeten zi)n ge maakt en daarna ingewreven i kookte lqnolie: 3 dat dc- maten en gewichten vóór bcr 1964 gestempeld moeten zijn met de letter A in fantasievorm en dat er. bi] verzuim oi verhindering om van de zit ting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaal maten en gewichten te laten her keuren aan het IJkkantoor te Dordrecht, Hugo de Grootplein 1. elke woensdag, geen openbare feestdag zijnde, van 9 00 12.00 uur en van 13 30—16 30 u 4 dat de maten en gewichten, die gestem peld zijn met het afkeurlngsmerk ,jf niet in winkels, enz mogen worden terug gebracht: het onderzoek der maten en gewichten keurloon en voor het lusteren dei gewich ten Justeerloon moet worden betaald. .6 dal de mllligramgewichlen niet op de he- rijkzitting doch uitsluitend aan het IJk kantoor ter herkeuring kunnen worden aangeboden De gezegelde enveloppe, algegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan dc eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld Voor elk gewicht moet op postrekening no 507534 van IJkkantoor Dordrecht een bedrag van 50 cent worden gestort Goes. 29 februari 1964 Burgemeester en wethouders voornoemd. F G. A Huber, burgemeester M. J. TAILLIE. YERSEKE N.C.V.B. Yerseke vierde zilveren jubileum Dezer dagen vierde de N.C.V.B.-afdeling Yerseke haar zilveren jubileum met een zeer geslaagde feestavond in „De Ha ven". Na een gezamenlijke broodmaal tijd, waaraan bijna alle leden deelnamen, begon om half acht het eigenlijke feest met vele genodigden, onder leiding van presidente, mevrouw J. H. de Jonge- Jonge. In de feestrede vertelde de presidente iets over werk en doel van de N.C.V.B. onder de éne kruisbanier en met hetzelf de devies: „Uw Licht, hét Licht". Dc jaarverslagen en overzichten over de 25 jaren waren door de secretaresse, de ïingmcesteres en de dames van de >ekcommissie op rijm gesteld en ga ven een optimistisch geluid. In de pauzes werd róvaal getrakteerd, eerste pauze eindigde mot het zingen het bondslied. Als hoofdbestuurslid bevestigde mevrouw De Jonge zelf het zilveren insigne op het afdelingsvaandel. Mevrouw Van Elven-van der Bent sprak namens het gewestelijk bestuur gelukwensen uit. Ook deden dit afge vaardigden van de naburige N.C.V.B- afdelingen van Zuid-Beveland-Oost, de Bond van Plattelandsvrouwen, de vrou wengroep van de Ned. herv. gem. en de vrije evangelische gemeente; er kwamen bloemen aan te pas en ook enveloppen. Er waren telegrammen en gelukwensen van oud-leden in de verte en van Zeeuw se N.C.V.B.-afdelingen. Een aardig in termezzo vormde de huldiging van de „zilveren leden". De presidente sprak deze acht dames ieder persoonlijk, op rijm, toe en overhandigde hun een bloemencorsage en een bloemstukje; de „pers" kwam binnen en in een vraagge sprek vertelde mevrouw Bogaards aller lei herinneringen uit de tijd toen zij pre sidente was. Na de tweede pauze werd het toneel stukje „Zal dat nu heus wel doorgaan" kostelijk opgevoerd. Tussen de bedrij ven werd het Zeeuws volkslied gezongen het Zeeuwse lied van jikkemienen beuterbabbelaers. Terwijl er koppen V erzendhandelaren tegen eenmalig fust Tijdens de in hotel „Centraal" te Goes gehouden jaarvergadering van de Ne derlandse Bond van Verzendhandelaren in groenten en fruil, werd besloten om een voorstel aanhangig te maken bij de algemene vergadering van de bond, alles in het werk te stellen teneinde ont heffing te verkrijgen van de verplichting tot het gebruik maken van eenmalig fust voor export-bestemming. Zulks te voor koming van knoeierijen in het buiten land. De precaire uiénsituatie was ver volgens nog een punt van bespreking. De meningen hierover voor de toekomst tvaren weinig hoopvol gestemd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M J. Meulenberg, Kamperland herko zen. terwijl in een tweetal vacatures gekozen werden de heren L. de Bat en Nieuwenhuyze, beiden van Krabben- dijke. Als voorzitter van de provinciale afdeling werd gekozen de heer J. de Priester. Middelburg. Als afgevaardig de in het algemeen bestuur in Den Haag werden aangewezen de heren J. de Priester, Middelburg en M Overbeke. Tholen. In het jaarverslag, uitgebracht door de secretaris, de heer Th. Bakker, Goes, werd o.m. in gevoelvolle bewoor dingen het overlijden herdacht van de heer J de Bat, Krabbendijke Verder werden de activiteiten vastgelegd van het afdelingsbestuur, alsmede dat van de onder-afdelingen ni. de fruithandel en die der aangesloten collega's op het eiland Tholen. Daarna werd breedvoerig van gedachten gewisseld over de contractteelt, de z.g. uitslagkosten en het éénmalig fust. Een originele I BLACK i I DECKER i ft waarop alle ft B hulpstukken passen. DE GOUDEN NAGEL WAISTS 66 TR.it* VUSSMtftM VEILING GOES. 28 februari. Groenten: Per stuk Kropsla 29 Knolselderij 5. Per kg: Prei Al 50—58. A2 4!—52. afw 32 Witlof Al 48—52. A2 35- 43, BI 44—46. B3 40. afw. 17—27. Stootala 37. Knolselderij 2 idem met groen 16—22 Rode kool 2 7—13. B! 7 Groene «iv kool 2 32. afw 23- Witte kool I 15 Boerenkool 2 18—23. afw 15. Kroten 2 8. Veldsla 2 132 Koolrapen 5. Aardappelen 10—11. Breekpeen B! 3.50—7. B2 3. Cl 7-9. Uien 2 14. VEILING BERGEN OP ZOOM. 28 februan Kasspirnsie :2i Breekpoen 5 Waapeen 14—22 Gele kool 39 Witte kool 17. Rode kool 7 Boerenkool 17—28. Sprul- ten 15—114 Witlof 26—77 Kroten 9. Uien 4—8 Prei 42—57 Koolraap 8. VEILING MIDDELBURG. 28 februari Aardapjxlen Bintje bonken 12. I grote 6 Koopmansblauwe grote 14—15 Fruit. Goudrenet 2 80-op 4ü. 73-80 44. 65-70 41, 3 grof 43 Golden Dellcioua 61-70 54 St Remy 3 grol 3 grof «2—64. Jonathan 2 75 «O 29. 70-75 29—36. 65-70 25—2». 60-65 24—21 3 grof 21—31 Groenten Tuinker» 69—132- Rode kool 7—10 Sav kool 16—38. Boerenkool 7-39 Prei 41- r>) Breekpeen 4—11 Uien 3—14 Glasveldsl» 34—159 Sla 16—21. Witlof 34—54 Spruitei. ongeschoond 38—60. spruiten geschoond 49- 106 Rabarber 108 Glasspinazie ICO. Glas andijvie 60—75 De eerste spinazie werd aangevoerd door d' heer A. Joriasse te Ooatkapclle De eerste tuinkers werd aangevoerd door de heer J Jooase te Souburg Dc eerste rabarber werd aangevoerd door dhr M. Ton te Middel burg. VEILING STAVENISSE Uien: middel 880-860. bonken 9 50. drie lingen 8 80, plcklers 1080, stek 1.50 Aan voer 30 ton. COLIJNSPLAAT. da vis 13 kg. VEILING ROTTERDAM. 27 februari Aardappelen 812 Andijvie 93— JIJ. Rode Itool 7—19 Gele kool 23—34 Groe ne kool 40-61 per kg Sla IA 16—22. IIA 11— 13 per krip Stoofsla 49—70 Veldsla 220. Spruiten IA 70—76. HA 38—62. IB 82. ID 67—71 Prei 48—75 per kg Selderfl 13—31. Peterselie 9—14 per boa. Grote peen 3—12. Uien 5—13 Uien geschoond 6—16 Witlof IA ',7—79, HA 56—69. JU 59—68. 1IB 46-62 per kg Aanvoer 41 000 kg Winston IAA 88—102. IA 71-75. IB 47-64. IC 28-46. IIA 55—62. Jonathan IAA 52. IA 51—64. IB 43—44. IC 32. IIA 30—15. IIB 32—43. I1C 24—32 Golden Del. IAA 82—87. IA 64—72. IB 56-61. IIA 51—77. UB 25—30 per kg. AANVOER VISMIJN BRE5KENS. VEILING ST.-MAARTEN'SDIJK. j februari Uien: bonken 10. middel 40-70 70—309. drielingen 9. picklers 11.06. stek 81. Aanvoer 00 ton GR AANBEL'H6. VEILING TERNEUTES Foort Smit beschikt over veertig man- wat meer tot zijn recht zijn gekomen, nen, die met bijzonder veel plezier zin- wanneer het kerkgebouw wat meer be- gen. En onder die veertig mannen zit zet was geweest. Overigens was het nu veel behoorlijk stemmenmateriaal. Foorteen aanvaardbaar concert, te meer ook soep werden gepresenteerd, dankte de presidente alle afgevaardigden, alle medewerksters, alsook het dameskoor en alle aanwezigen voor de feestelijke reactie op alles wat geboden en aange boden werd. De feestavond werd besloten met het KAMPERLAND Hervormde kerk hield bezinningsavond Dezer dagen hield de hervormde kerk in Kamperland een gemeenteavond in ge bouw „Renata", waarop men het recrea- tiewerk in de kerkelijke gemeenten op Noord-Beveland besprak. Nadat ds. Van den Ban de aanwezigen welkom had ge helen, hield ds. H. M Strating uit Goes een inleiding over: „De kerkelijke ge meenten en haar bezinningen rondom het Veerse Meer". Hij betoogde dat men zich zal moeten bezinnen op de moeilijkhe den, die kunnen ontstaan bij een bot sing van de zondagsrust in de kerkelijke gemeenten op Noord-Beveland met de loei-istenstroom In de discussie ging de spreker nog op verschillende vragen nader in. ZONDAG l MAART Ned. Herv. Kerk. Goes, Grote Kerk, 10 ds. Janssen, 5 ds. Teutscher. Oosterkerk 1U.30 ds. Van Liere, Jeugdkerk iPr. v. Or.) wika Hiensch, Jeugdkapel (Pr. v. Or.) 10 dhr. Van Gorp. 's-Heer-Abts- kerke 10 en 2 ds. Hamminga. 's-Heer- Arendskerke 10 ds. Baars. 2.30 ds. Baars. 's-Heer-Hendrikskinderen 9 en 10.30 ds. Lindeboom. Kattcndijke 10 mej. Stok. Kloetinge 9 en 10.30 as. Van Cruijningen. Wilhelminadorp 10 ds. Teunissen, Middelburg. Wolphaartsdijk 10 ds, Teutscher, 5 ds. Van Liere. Baar land 10 ds. De Jonge, 2 ds. Holwerda. Borssele 9.30 en 2 ds. Vnjlandt Drie wegen 9 ds. Das. Ellewoutsdljk 9.30 ds. Blok. "s-Gravenpolder 9.30 ds. Kluiver, 2 ds. Kooren, Heinkenszand 10 ds. Kwak- kelstein (H.D.), 2.30 ds. Kwakkelstein. Hoedekenskerke 9.30 en 2 ds. Hulsber gen. Lewedorp 10.45 ds. Snoep. Nieuw- dorp 10 ds. Holwerda (jeugdd), 2.30 ds. Rothfusz. Nisse 10 ds. Kooren. Oude- lande 9.30 ds. Jonker, 2 ds. Kluiver. Ove- zande 10.30 ds. Das. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Sieders. Hansweert 10 ds. Van Woer en 2. en 2.30 ds. Van Leeuwen. Kruiningen 10 en 2.30 ds. Hoffman. Schore 9.30 en 2 ds. Mooij. Waarde 9.30 en 2.30 ds. Hui zing. Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Zoods- rna. Yerseke 10 ds. Reijenga. 2.30 ds. De Jonge. Gercform. Kerk. Goes, Westerkerk 10 ds. Végh, 5 ds. Jansen, Oosterkerk: 9 ds. Jansen, 5 ds. Végh. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Mintjes. Baarland 10 en 2.30 ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 ds Kornet. Driewegen 9.30 cn 2 ds. v. d. Heijden. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 ds. Goedendorp. Heinkenszand 10 en 2.30 ds. Eikelboom. Lewedorp 9.15 en 2,30 ds. Hoekstra. Nieuwdorp 10 cn 2 30 ds. v. d. Veen. Kapelle 10 en 2.30 ds. Van Rheenen. Krabbendijke 9 30 en 2.30 ds. Fidder. Kruiningen 10 ds. Koolstra. 5 ds. De Booy Rilland-Bath 10 en 2.30 ds Sloot. Weineldinge 10 en 2 30 ds Hoog kamer Yerseke 10 en 2.30 ds Booy Gcreform. Kerk (Vrygem.). Goes 10 en 3 leesd. Gcreform Gem. Goes 9.30 en 6 ds Hon- koop. 2 leesd. Wolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 stud. P. Honkoop. Borssele 9.30, 2 en 6 leesd. 's-Gravenpolder 9.30. 2 cn 6 leesd. Hoedekenskerke 9.30, 2 en 5.30 leesd. Nieuwdorp 9.30, 2 en 5.30 leesd., 6 maart 7.30 ds. Suijker Nisse 9 30. 2 en 5.30 dienst. Biezelinge 9.30. 2 en 6 leesd. Krabbendijke 9 30 en 6 ds. Suijker. 2 leesd. Kruiningen 9.30, 2 en 6 slud. Harinck, 6 maart 7.30 ds. Van Dam. Waarde 9.30. 2 cn 6 leesd., 29 febr. 7 stud. v. d. Noort. Wemeldinge 10 en 4.30 dienst. 3 maart 7.30 ds. Suijker. Yerseke 9.30. '2 en 6 ds. v. d. Bijl. Ril land-Bath 9 30, 2 en 6 leesd. 4 maart 7.30 ds Koren. Oud-Gereform. Gem. 's-Gravenpoldcr 9.30, 1.30 en 6 leesdienst. 4 maart 7.30 ds. Slager. Chr. Gercform. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. v. Dijken. Goes 10 leesdienst. ds. Karelse. Wemeldinge 10 en 6 ds. Nieuwöhner. Yerseke 10 en 2.30 ds. De Jonge. Bath 10 en 2.30 evangelist Faas- sen. Ver. van Vryz. Herv. Goes 7 ds. Van Beek. Doopsgez. Gein. Goes 10.30 mej. dr. Bakker. Leger des Heils. Goes Heiligingsd., 7.4c Verlossingsbyeenk. Yerseke 10 en 6 sa menkomst o.l.v. maj. Hokke en It. De Haan. Adventkerk. Goes (zaterdag) 2.30 bij belstudie. 3.30 ds. Reith. Ned. Hervormde Kerk: Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. v. d. Ban: Kats 10 en 2 ds. Visbeek; Kortgene 10 de heer AUewijn. 2.30 ds. Willekes; Wissenkerke 10 de heer Kraak. 2.30 ds. Janssen. Gereformeerde Kerk: Colijnsplaat 10 en 5 30 dienst; Kamperland 10 en 2.30 ds. Radder: Geersdijk 10 en 2.30 ds. v. Aller; Wissenkerke 10 leesd., 5 ds. Bosman Gereformeerde Gemeente: Colijnsplaat 10, 2 en 6 leesd.; Kamperland 10. 2.30 en 6 leesd Kortgene 10. 2.30 en 6 leesd., 5 maart 7.15 ds. Honkoop. In hervormde kerk Kortgene „E.M.M."-sextet verleende muzikale medewerking H. A3 42—50. Appelen Colden Dclici 55. af» 17—27 Sprui- Uien 2 4 Witlof A 46— -45. B2 15—38. afw 15— I. 3 grof 37—44. 3 fijn 19—22. Lichte aanvaring loodsboot „Markab" met Zuidslaaf I Zijn directie ls strak, waardoor het koor een behoorlijke homogeniteit verkrijgt, o* Nederlandse loodsboot „Markab" Wel ontstaat wel eens het gevaar van (!,oo ton) heeft, naar eerst thans be- wat vlakke .i,. kend werd. afgelopen zondagmorgen Vrijdagavond gaf dit mannenkoor een |,y d<! kruispost Middenstem bank een In het Noord-Bevelands Mannenkoorjubileumconcert in de hervormde kerk |jc|,tc aanvaring gehad met het Zuid- heeft Noord-Beveland een ensemble, van Kortgene ter gelegenheid van het ,|avi5che motorschip „Zadar" (2400 waarop men met recht enigszins trots, vijfjarig bestaan. Het kerkgebouw heeft Ion) uit De ...Markab" werd licht maar ook zuinig moet zijn. Dirigent een goede akoestiek. De zang zou nog b,.s( i^n^, d(, boeg en bleef Smit heeft ze, docerend als hjj is, boven dien een behoorlijke dosis muzikale vor ming bijgebracht. Hij mag dan ook wel wat trots zijn op de discipline, waarmee zijn mannen zin- en Dat hij ook zuinig is op dit koor •lijkt uit de keuze van de uit te voeren stukken. Die is tamelijk gevarieerd en over het algemeen niet te hoog gegre pen. Het is gemakkelijk in hef gehoor liggende muziek, die het koor op accep tabele wijze ten gehore weet te brengen. KRABBENDIJKE Vergadering mannenvereniging Dinsdagavond kwam de hervormde mannenvereniging in de consistorie van de Nederlands hervormde kerk te Krab bendijke in vergadering bijeen onder leiding van de vice-voorzitter, de heer J. Koster. Deze vergadering werd gehouden in combinatie met de mannenvereniging uit Kapelle. Een lid dezer gastvereni- ging, de heer P. Oele, hield een inlei- Waarde, sprak over de predikantencon ferentie in Driebergen. Over beide onderwerpen volgde animeerde bespreking. Gedenkboek St.- Josephziekenhuis te Vlissingen De Stichting R.-K. Streekziekenhuis St. •Joseph te Vlissingen heeft ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan op 7 ja nuari 1963 een gedenkboek uitgegeven. Het boekje, geïllustreerd met een aan tal foto's, bevat onder meer de toe spraak, die mgr. G. de Vet, bisschop van Breda, heeft gehouden tijdens de viering van het jubileum op 5 januari 1963, de ontwikkelingsgeschiedenis van voor 1913. hoofdstukken over de nieuwbouw in 1913, de eerste wereldoorlog, de groei en uitbreiding, de periode van 1926 tot 1939, de tweede wereldoorlog, het her stel na de oorlog, de zusters Francis canessen, de groei en de expansie in de jaren 1946—1963 en over de viering van het 50-jarig jubileum. Over de nïeuwbouwplannen wordt in het boekje gememoreerd, dat nadat het mi nisterie van sociale zaken haar princi piële goedkeuring had verleend aan de bouw van een ziekenhuis van 165 bed den, contact werd opgenomen met de gemeente Vlissingen voor het verkrijgen van een geschikt terrein. In de zoge naamde groenstrook werd een terrein van 3 ha aangekocht even ten noorden van het scholencomplex aan de Adnaen Coortelaan. Een adviesbureau voor zie- kenhuisplanning is opgedragen een pro gramma van eisen op te stellen, analy ses en indelingsschema's te maken om te komen tot~een ziekenhuis, dat aan alle moderne eisen van verpleging en efficiency voldoet en waarmee een zo economisch mogelijke exploitatie kan worden bereikt- KERKNIEUWS Dr. Gravemeyer uit kritiek op Ned. Herv. Kerk op haar post. Dinsdag a.s. komt i het schip naar Vlissingen. na veertien De „Zadar" voer door naar Antwerpen en werd eveneens licht beschadigd. door de medewerking van een instru mentaal sextet uit ae Kon harmonie „E M-M." van Kortgene. „E.M.M." zorg de in voorgaande jaren al voor een ge waardeerde medewerking met een kwin tet. Het „E.MAÏ.-ensemble (tuba, tenor hoorn. alto en drie klarinetten) speelde ook nu weer door Foort Smit voor dit sextet bewerkte specimina uit de klas sieke muziek. De verdienste van dit sex tet is altijd, dat het de toehoorders ken nis laat maken met het klassieke idioom. Het doet dit op verdienstelijke wijze, zij het dan dat men niet altijd ontsnapt aan wat gechargeerd, wel toegewijd, maar soms wat te nadrukkelijk spel. Voor de pauze gaf het mannenkoor uit voeringen van enige nieuw op het reper toire genomen stukken, nadat men met elan het concert had geopend met het bekende „Luctor" van G.M.F Bom en Foort Smit, zoals gebruikelijk op zijn uitvoeringen. Van de hierna gezongen werkjes was vooral het beluisteren waard „Eens meienmorgen vroege", het bekende speelse liefdesliedje van hertog Jan van Brabant (13e eeuw» op muziek Fernand van Durme. In een zelfde genre ligt „Des winters als het regent" in de bewerking van Herman Strategier, een pittig gezongen Vlaams volksliedje. Het koor zong verder nog als tegenhan- ren en „Der rote Sarafan" in een weinig bekoorlijke bewerking van Martin Koe- kelkoren. Het „E.M.M."-sextet speelde een intrada van Johann Pezel, dat een aanvaardbare uitvoering kreeg. Een waagstuk vormde in feite een door het sextet vertolkte be werking van het adagio uit het klarinet- concert van Mozart. Een adagio, dat eigenlijk wat te langzaam wérd ge speeld, wat begrijpelijk is door de moei lijke passages, die er voor de klarinet tist (de heer Dingemanse) in voorko men Wanneer men deze uitvoering ver gelijkt met het werkelijke door een sym fonieorkest met solist vertolkte adagio moet de vergelijking uiteraard negatief uitvallen voor het „E.M.M."-sextet. Nu werd het een stuk muziek, dat door het enthousiasme waarmee het werd ge speeld. toch wel het beluisteren waard Het jubilerende koor zong na de pauze een keuze uit de in de afgelopen jaren uitgevoerde stukken, waarbij interes sant klonk een cantate domino van de zestiende eeuwse componist G. Croce. De heer M. J van de Boomgaard, voor zitter van het koor. had de avond ge opend. Dirigent Smit zorgde voor een educatief inleidinkje bij elk stuk. Zaterdagavond 7 maart geeft het koor hetzelfde concert nog in de hervormde kerk te Kamperland, en dus niet. zoals gemeld, vanavond. In plaats van het „E M.M."-sextet verleent dan medewer king de organist R. A. de Regt uit deze gemeente. „EFFECTAVIA" BREIDT RISICODRAGENDE BELEGGINGEN UIT De aanvaring ontstond zondagmorgen vijf voor half negen in zeer dichte mist. Beide schepen voeren langzaam naar elkaar om een loods over *e zet ten. Bij de manoeuvre raakten de sche pen elkaar licht met de boegen. Grote schade bij vlasbrand Koewacht Een felle brand heeft vrijdagmiddag in korte tyd grote schade aangericht in een vlashangar van de firma G. van Damme en Zoon te Koewacht. Zowel de hangar als de ruim 160.000 kg vlas. die zich daarin bevonden, vielen vrijwel ge heel ten prooi aan de vlammen. Een ■lasrepelmachine en een vlasbinder kon den nog tijdig uit de fel brandende han- worden weggehaald. Zoals bij de meeste vlasbranden kon ook de brandweer van Koewacht, die overigens zeer vlug ter plaatse was, slechts weinig redden. De brandweer lieden moesten zich voornamelijk bezig houden met het nat houden van een i 50 meter van de brand gelegen woonhuis, dat behouden kon blijven. De schade die door de verzekering wordt gedekt wordt geraamd op ruim f 75.000. Zomertoogdag Zeeuwse C.B.T.B. op 26 mei in West-Z.-Vlaanderen De zomertoogdag en jaarvergadering van de Zeeuwse C.B.T.B. zal dit jaar in West Zeeuwsch-Vlaanderen worden ge houden: in Oostburg en Aardenburg. Op dinsdag 26 mei aanstaande zal de Chris telijke Boeren- en Tuindcrsbond haar leden naar dit zuidelijke gewest trekken. Voor de huishoudelijke jaarvergadering zullen de C.B.T.B.-ers in Oostburg bij eenkomen. De toogdagmanifestatie is ge programmeerd in de Sint-Baafskerk van Aardenburg. Na afloop van de toogdag zal een excursie door de streek worden gemaakt. Nagekomen advertentie WEEKENDDIENSTEN' ARTSEN. Goes dokter T F. van der Werf. Wijngaard straat 51. tel 7451: Wolphaartsdijk, Heinkens zand en 's-H -Arendskerke: dokter A J. Zonnevylle. "s-H -Arendskerke. tel 01106 202: Kruiningen. Hansweert. Krabbendijke en Rilland-Bath- dokter P AUewijn. Krui ningen. tel 01130—566: Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter S. E J Wöstmann. Kwadcndamme. tel. 01195150; Borssele en Nieuwdorp duktei Gelderbloin. Nieuwdorp. tel 01196327. Wemeldinge. Kapelle en Kloetinge dokter E F Facee-Schaeffer. Ka pelle. tel 0! 102260. Driewegen en s-Hee- renhóek: dokter J. Geldof. Driewegen, tel 01195—275: Kapelle en Biezelinge: dokter I. J Risseeuw. Kapelle, tel- 0X102390 Chirurgendienst Goes, dokter J Gosses, tel. 5208 Apotheek Goes: De Goesche Apotheek, tel. 7104. Klokslraat 19 Ziekenauto Goes: tel 5619 en/of 7695. Dc praktijk v Goes en dokter G Booneschanser te Krui ningen wordt waargenomen door dokter M Gakeer te Ovezande. tel. 01195283 Ook dok ter A. C. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 01106290, heeft dienst. De beleggingsclub ..Effertavia" te Vlis singen heeft in 1963 de groei van het be zit, die in 1962 tjjdelyk was onderbroken, weer voortgezet. De samenstelling van de effectenportefeuille werd aangepast aan de gewijzigde omstandigheden, te weten een vermindering van het obliga- tiebezit en uitbreiding van het aantal Van onze Haagse redactie) Iaandelen (dus risicodragende beleggin- „We zijn het moe, al dat roomse gedoe", gen). De opbrengst van de beleggingen riep donderdagavond met bewogen stern gaf. aldus het bestuur een verheugende in de Vaste Burehtkerk te Voorburg, deverbetering te zien In het streven naar 8I-jarige dr. K. H. E. Gravemeyer, cme- rendementsverbetering werd besloten de ritus predikant oud-secretaris van de,iiquide mjddeIen 0p een spaarrekening synode tan de Ned. Herv. 'U' te zetten, waarvan de rente bedraagt dens de oorlog met de latere kardinaal 3 ,5 procent. De Jong leider van het verzet 1 kerken. Dr. Gravemeijer. een van de oprichters van de Vereniging Protestants-Neder land, sprak op een bijeenkomst van deze vereniging. Kardinaal Aifrink, aldus dr. Gravemeyer heeft gedaan wat hem als rooms-ka'tholïek prelaat te doen stond: „Op geheimzinnige wijze een prinses van Oranje van haar voorvaderlijk ge loof losmaken en terugbrengen tot „de" kerk. Over die geheimzinnigheid moeten we maar niet vallen, zo ztjn ze. „De schuld moet gezocht worden, daar waai die rit: bij de protestanten met wie onze prinses het meest te. maken had. Ik ben diep teleurgesteld in de verwachting da: de Nederlands Hervormde Kerk na de oorlog het geestelijk leven in ons land zou gaan leiden Eén van de oorzaken van die teleurstelling ligt in het feit dat de leiding van deze kerk door humanisti sche ideologie wordt gedreven en dat er naar Rome wordt gelonkt, zei dr Grave meyer. Hij zei gemakkelijker de broeder hand te kunnen reiken aan andere pro testantse kerken, omdat ik wel zie dat de Nederlands Hervormde Kerk ook niets is. Met diepe verontwaardiging sprak dr. Gravemeyer over protestantse predi kanten die over de R.-K. Kerk spreken als moederkerk. De gewijzigde omstandigheden, waarop het bestuur doelt, betreffen de stijgende trend op de obligatiemarkt en hel meer aan de dag treden van inflatieverschijn selen Het bestuur heeft daarom de aan koop van obligaties uitgesteld Enkele fondsen, waarvan de perspectieven niet groot werden geacht, werden na over leg met de leden verkocht De door deze transacties vrijkomende middelen wer den gebruikt voor de aankoop van kwa litatief betere stukken en een uitkering aan één der leden Het bestuur conclu deert dat men een belangrijke kwalita tieve verbetering heeft kunnen bereiken Was de expansie in 1963 belangrijk, toch moest in 1963 nog ruim f2500 voor uit keringen worden gereserveerd Na aftrek van dividendbelasting en onkosten staat ter beschikking een winstsaldo van f971.92 (in 1962 f700.25) Het clubdiv dend wordt hiermee 4.87 procent (vorig jaar 3.86) De waarde van het gezamenlijk bezit (de clubkoers) stond de afgelopen zes jaar vrijwel steeds boven pari en was ultimo 1963 109 Het aantal leden heeft door' toetreding van 2 leden weer het maxi mum van 25 bereikt, waarvan drie bui ten de provincie. Jj Heden overleed zacht en kalm onze innig ge- Liefde man. vader, be huwd-, groot- en over grootvader de heer JAN CORXELIS BEVE. in de ouderdom van ruim 89 jaar. Wissenkerke: I. J. Beye-Hanse. A. M. van der Moere- Beye. L- van der Moere. Durban (Zuid-Afrika): J. H. Kievit-Beye. J. C. Kievit. Goes: L. J. J Beye. P W. Beyé- Ketelaar. Wissenkerke: J. J. Beye. T Beye-Hage. Torrance iCaltformë): C. J Beye. J. Beye-June. Tilburg J J Beye. M Beye-Schrauwen. Kleinkinderen ea achterkleinkind. W issenkerke. 28 februari 1964. Huize ..Vredestein" De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 2 maart a.s. Vertrek vanaf Huize „Vredestein" des na middags om 2 uur. (Advertentie) Zondagdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX. telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21