K5 ESC U 1 Neem T punt uit! Vrouw hield „register" bij van scheldwoorden i Kapelle draagt bij in rioolgemaal Hansweert "V «li Folders in automaat POLITIERECHTER MIDDELBURG Het boterde niet in Hontenisse Huston werpt zich op de thriller Chr. nat. school zal verlost worden van moeilijkheden ZUID-BEVELAND Wit-Gele Kruis: 40 leden meer Jonge Kerk vergaderde EXAMENS ADVIES AAN DE SCHOUW SE C.B.T.B. HAAL LANDARBEIDERS ER BIJ!" VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964 WISSEL BEVcLANDEN W,ISSEL SChiGJWEH IOTII4UII ZEEUWSE COURANT „U heeft die dag dus wel ruzie ge had", informeerde politierechter mr. B. S. Sieperda donderdagmid dag bij mevrouw A. A. van G.-S., die in de Middelburgse zittingszaal van de rechtbank tegenover hem voor het hekje stond. Het was een haast overbodige vraag, want kort tevoren had de officier uit de dag vaarding enige zinnen geciteerd, waarvan de inhoud er allerminst op duidde dat deze tijdens een ge noeglijk praatje zouden zijn uitge sproken. „Ze is zo vuil dat ze stinkt", dat was de enige zin, die in een kranteverslag kan worden opgenomen. En die „ze" was dan mevrouw J. H. H.- A., die op de zitting als getuige werd gehoord. Uit haar verklaringen bleek, dat het tussen de buurvrouwen al lang niet boterde. Mevrouw H. hield zelfs een boekhouding b\j van de beledigende woorden, die zü van haar buurvrouw kreeg toebedeeld Maar zoals het bij vele ruzies het geval is. wezen beiden elkaar aan als de schuldige. „Ik heb helemaal niks gezegd", be toogde mevrouw H „Dat weet ik an ders zo net nog niet", antwoordde de politierechter, die uit schriftelijk ge tuigenverklaringen kon lezen, dat men twee vrouwen had horen roepen „Ze spreekt de waarheid niet", riep mevrouw Van G opgewonden uit. De officier achtte het overtuigend bewe zen. dat er over en weer was ge scholden Hij vorderde een geldboe te van 25 subs 5 dagen, mr. Sieperda akkoord ging. In vervolgen Het was een ruzie in vervolgen, die zich in oktober van het vorig iaar te St- Jansteen zou hebben afgespeeld De man, die de hoofdrol vertolkte P J V moest voor het hekje verschijnen omdat hij twee buitenbanden en twee binnenban den van de bromfiets van een ander had doorgestoken Het was volgens V lemaal begonnen op die nacht, dat de eigenaar van de bromfiets, zekere A L J de nachtrust van V had verstoord De narigheid van toen. kreeg een „staar tje" op de kermis in Heikant, waar J met V op de vuist ging V zou daar na de banden met een mes hebben be werkt. „Ik zag hem bij mijn brommer staan", betoogde getuige L „En daar heeft hij natuurlijk mijn banden doorgestoken". Bij het verhoor werd duidelijk, dat V. bij de ruzie, die tevoren was ontstaan, een mes had getrokken „Niet om te steken maar gewoon uit bangmakerij" zette hij op de zitting uiteen Maar dat hij de banden zou hebben doorgestoken was volgens V toch helemaal niet waar „Heb je het zelf niet gedaan, beste vriend. Ik zie je d'r goed voor a; lie bij J. weten. Om in de zaak van V., die werd bijgestaan door raads man mr. Peeek wat meer licht te krijgen, werd besloten de zaak aan te houden tot 19 maart. Dan zullen andere getuigen worden gehoord. Elke gezinswas stelt zijn eigeD eisen en vele hulsvrouwen geven er de voorkeur aan deze was niet meer te koken. Is er bezwaar tegen om te wassen in een sop dat alleen maar heet of goed warm is Neen, daar is niets tegen, mits er een wasmiddel wordt gebruikt dat gemaakt is om óók bü lagere temperaturen een schitterend wit resultaat te geven Een wasmiddel dat aan bijzondere eisen Duimdik Het lag er duimdik op, dat H. van B. uit Sas van Gent nogal begaan was met het lot dat zijn dochter volgens hem ACif-NDA AM 20 i Doorbraak, 19.30 uur. Poorte Vrouwendag De Schakel Lezing bra De dodenlusi van 13 laar Britan nia schoolvoorstelling De Nieuwe Co- medie, 14 uur Scheldek wan ier uitvoe ring U.S.. 19 uur Goes - Grand De wet van net zwaard. 20 uur. 14 laar Kamperland - Hei-vormde kerk. Jubileum concert Noordbevclands mannenkoor. 20 uur Hclnkenszand Kantine Reehorst: BedrtJfs- apostolaat. 19.30 uur Terneuzen Luxor FOrsterchristel. roman- Hotel Rotterdam: Alliance Francalse. 20.15 uur Oosthurg - Ledeltheater: Barabbas, 20 uur. as beschoren, door te trouwen met iemand, waartegen hij en zijn vrouw bezwaren hadden. Toen hij ze dan ook op de 2e november van het vorig jaar ongewenst gezelschap zag. was aanleiding tot een twistgesprek, waarbij nan een klap uitdeelde die de schoon moeder van zijn dochter moest opvan gen. Hij deed toen hij zich gisteren voor de ze mishandeling moest verantwoorden noEal opgewonden Dat werd nog dui delijker toen de officier van justitie hem in duidelijke bewoordingen de mishande ling verweet In recordtempo had hij een schoen en een sok uitgetrokken Zijn omzwachtelde, omhooggestoken voet der de neus van mr Andreae duwend riep hij uit' „wie is er hier mishan deld?" 25 eiste de officier Mr Sieper da maakte er I 10 van „Het is niet mijn bedoeling geweest om die mensen met de schade te laten zitten" sprak E van D uit IJzendijke. wie ten laste was gelegd, dat hij op de 6e december van het vorig iaar na een ongeval was doorgereden ..Dit komt te vaak voor", zei de officier van justitie, die een geldboete van f 50 subs 10 da gen op zijn plaats achtte De politie rechter legde de man een geldboete van 25 subs 5 dagen op P D uit Goes die op 28 augustus 1963 te Sas van Gent -onder belastingkaart in een vrachtwa gen had gereden werd met een geldboe te van 1 25 naar huis gestuurd A. D. M. H. uit Hulst stond terecht wegens mishandeling. Na een dreige ment aan het adres van zijn vroegere werkgever van wie hij nog geld te goed had, zou H. klappen hebben uitgedeeld. Mevrouw H .V.-P. was er met een borstel tussen gekomen, waarna de ruzie was geëindigd. „Het was geen klap, maar een schijnbewe ging" meende H. En toen heb ik mis schien wel iemand geraakt" Nee hij sloeg eerst" sprak mevrouw V. die evenals haar man als getuige werd gehoord. Conform de eis werd H. een geldboete van f 15 opgelegd. FILMS IN ZEELAND Dut de Engelsen en Hithcock niet het monopolie van de griezelfilm bezitten, bewijst de Amerikaanse regisseur John Huston in zijn creatie „De dodenlijst van A.M.", een rolprent even geheim zinnig als de titel suggereert. George Scott, Dana Wyntor en Clive Brook vullen de hoofdrollen. Op het lijstje van de heer M. staan de namen van vijf Hollywood-groten: Tony Curtis. Kirk Douglas. Burt Lancaster. Robert Mitchum en Frank Sinatra. Daar het niet past teveel van thrillers als deze te zeggen, laten we het bij de ver zekering, dat Hustons werkstuk uiter mate spannend is. Te zien in Alhambra (Vllssingen) en City (Middelburg). „Doorbraak". Electro (Middelburg) be helst de visie van regisseur Lewis Seiler op de invasie in Europa tijdens de twee de wereldoorlog. Seiler wilde geen alom vattend beeld van de strijd aan de Franse kust geven, maar concentreer- Davia Brian en John Agar vervullen de voornaamste rollen. „De wet van het zwaard", Grand (Goes) met Cornel Wilde, Jean Wallace en Brian Aherne, speelt in de tijd koning Arthur en de ridders van de Tafelronde. Deze film heette oorspron kelijk Lancelot en Guinevere. Nog eer film met een zwaard in de titel in Grand (Goes): „Het zwaard van Robin Hood", verdere avonturen van de beschermer van armen en zwakken. VOOR DE KERN SCHORE: De gemeente Kapelle zal 24.725,76 bij dragen in de bouwkosten van een riool gemaal te Hansweert. Te zijner tijd zal met dit gemaal het rioolwater van de kern Schore door een via Hansweert lo pende persleiding naar de Westerschcl- de worden afgevoerd. Het aandeel in de aanlegkosten van de persleiding is met de gemeente Kruiningen reeds verrekend Tijdens de donderdagmiddag gehouden raadsvergadering, werd dit voorstel met algemene stemmen aanvaard, waarbij echter werd bedongen, dat met de ge meente Kruiningen overleg zal worden gepleegd over de exploitatiekosten Verstoppingen WALCHEREN MIDDELBURG Burgemeester De Kam weer te gast bij plattelandsvrouwen Voor de tweede keer is burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder te cast ge weest bij de Middelburgse afdeling van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen. Na de jaarvergadering die on der leiding stond van mevrouw A. Bom- Gunstig werd beschikt op de aanvraag; Huisman zette bij zijn lezing voort over van het bestuur van de christelijk natio- Canada. Ook nu werd zijn causerie weeri „.„v. nale school te Kapelle (dorp) om gelden geïllustreerd met fraaie kleurendia's die beschikbaar te stellen voor het aanleg- een indruk gaven van het leven, dat gen van een nieuwe riolering langs de een aantal geëmigreerde Zeeuwen in hun Marktberichten VEILING ST.-ANN A LA ND. 27 februari Uien: middel 8 91. bonken Ifc drielingen 9 02, plcklere 10.62, stek 2.50 Aan voer 19 ton VEILING ST.-MAARTENSDIJK Ui«v bonken UZI. middel 10-75 #25—6», drielingen 10OS. plckler» :0W. aanvoer 85 Aardappelen Blntjea 010—0. bonken 1320. aanvoer 28 ton Clrrvrlllng S B E Aanvoer 454 383 stuks, nandel matig Prijzen in gulden per ICO «uk* eieren van 46—82 gr 8 39—OM. 55—61 gr. 10 03—1027, 61—72 gr 10 58—52 62 Eendeëleren van 58—05 gr. 8 51—030, 0771 gr 9 601023- Eiermarkt Bameveld. ca 2 OSO 000 stuks, handel redelijk. alg pril» i. kg-pnjs noordzijde van het schoolgebouw, bestaande riolering voldoet niet aan de eisen, wat in het verleden reeds vele malen tot moeilijkbeden heeft geleid. Verstoppingen kunnen dan ook niet uit blijven. omdat de riolering destijds on deugdelijk met te kleine buizen die over al nog niet gelijk zijn, is aangelegd. De kosten hiervan worden begroot op 1441. Op de vraag van de heer A. de Schipper (vrij lijst) of er destijds bij het leggen van de buizen geen voldoende toezicht is geweest, antwoordde de voorzitter, dat men zich hierin niet kan verdiepen omdat het al zestig jaar is geleden en het derhalve eerder als een slijtageproces moet worden beschouwd. De raad verleende haar goedkeuring aan Riii»-»-» f 7^0 vnor Fpn het rioolgemaal voor de lijd dat de kernjhei voorstel tot verkoop van de woning- 1\U11U J I «JU VVJUI ?jL<Cll Schore nog niet is aangesloten. Burge-1 weiwoning Molenwater 15 aan de heer -aderland leiden. De bestuursverkiezing bracht de benoe ming van mevrouw Van Nieuwenhuy- zen-de Jonge uit Nieuwland met zich mee. Er werden tijdens de jaarvergade ring hartelijke woorden van waardering gericht tot de aftredende mevrouw L Janse-van Nieuwenhuyzen, die geduren de zes jaar de financiën van de afdeling heeft beheerd. Haar werden geschenken en bloemen aangeboden- De dames De Wilde en Wouters-Pieterse werden bij acclamatie herkozen. Mej. Etzes gaf op de goed bezochte bijeenkomst in de Ci tyfoyer te Middelburg een uiteenzetting over het doel van de streekverbetering H. G. Suijlekom deelde (Advertentie) De grote witte ivas niet koken en tocht prachtig w il voldoet Is OMO. HuisvrouweiJi die gewend zijn hun was ie koken, kennen OMO al lang als een onvervangbaar wasmiddel. En de niet- kookslers Het aantal OMO-aanhan- gers onder hen groeit van dag tot dag. Wani wie eenmaal heeft ontdekt, hoe wit juist OMO ook bij de lagere tempe raturen wast, wil dit moderne wasmid del niet meer missen. GOES Het ledental van de r.k.-vereniging „Het Wit-Gele Kruis" te Goes is het afgelopen jaar aanzienlijk gestegen. Het aantal is met veertig versterkt. Nu telt de vereni ging een kleine zevenhonderd leden. De- toename is het gevolg van de leden- erfactie, die in 1963 op touw is gezet. Voorzitter J. P. van Laar deelde dit oensdagavond in zaal Baarends mei tijdens de jaarvergadering van „Het Wit- Gele Kruis" in de Ganzestad. varen nog meer verenigingszaken, die de voorzitter in zijn openingswoord aan sneed: evenals vorig jaar bracht hij de s voor een nieuw wijkgebouw naar voren. Maar er is ook dit jaar weinig zicht op, dat dit verwezenlijkt zal kun nen worden, zo was uit zijn woorden op te maken. Dat het bestuur deze zaak in het oog houdt, kwam uit het jaarverslag van waarnemend-secretaris P. van Ba- naar voren. Hij attendeerde op de ac tiviteiten die in 1963 in het werk zijn gesteld om aan een ander gebouw te ko men. Hij noemde daarbij de besprekin gen met het gemeentebestuur om dc school aan de Vlasmarkt voor dit doel te gebruiken. De gemeente kan dit ge bouw echter niet missen in verband met het tekort aan schoolruimte. Het „Wit-Gele Kruis" wil dit jaar toch trachten meer ruimte te krijgen. Men wil dit nu proberen via een „bijkantoor" in een lokaal in plan-Zuid, zo deelde 'oorzitter Van Laar de matig bezochte 'ergadering mee. Dat zou dan eenmaal per week moeten fungeren als consul tatiebureau, terwijl de wijkzuster er ook spreekuur zou kunnen houden. Verder verklaarde de heer Van Laar, dat de vereniging met zijn ledental van 700 zich moet gaan bezinnen op een hulp voor de zuster, dat zuster Jesualda wegens ziek te vervangen was door zuster Rosina er dat de lasten dit jaar aanzienlijk hoger zullen liggen dan voorgaande jaren. Het jaarverslag van secretaris Van Balen maakte melding van de verenigingsacti viteiten en de vele activiteiten van de wijkzuster. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heren L. A. de Kok en P. Frijhof herkozen, werd de waarne mend secretaris, de heer P. van Balen als „vaste" secretaris benoemd en werd het bestuur in verband met het toekom stige vertrek van penningmeester M. F M. Migchielsen tijdelijk uitgebreid met de heer H. A. Zegswaard. die zijn func tie kan overnemen. Ruilbeurs speldjesclub Op zaterdag 29 februari zal de speldjes club te Goes in café „De Landbouw' weer een ruilbeurs organiseren. WEMELDINGE Extra dienst Gerei. Gemeente Dinsdagavond zal er door de geref. ge meente te Wemeldinge een bijzondere dienst worden gehouden waarin zal voor gaan ds. Suijker. In deze dienst zullen de nieuwe ambtsdragers worden beves tigd en nieuwe lidmaten worden aange- KRABBENDI1KE Gereformeerde meisjes- en jongensclubs hielden feest Dindsdagavond vond in zaal „De Koop handel" te Krabbendijke de jaarverga dering plaats van de Krabbendijkse ge reformeerde meisjes- en jongensclubs. Na de opening door de voorzitter van het ouderbestuur, dhr. M. Plaisier, werden de jaarverslagen op rijm door de jonge lui uitgebracht. De opvoering van de klucht ..Eerst aanvragen" vond veel bij val. Ook het toneelstukje „Aardstralen op de Wilgenhoeve" werd door de in groten getale opgekomen ouders zeer gewaarddeerd, evenals de muziek, de zang en het creatief spel waaruit het verdere programma was samengesteld. Het sloltableau waarmee Geloof. Hoop n Liefde werden uitgebeeld vormde een 'aardig besluit van een alleszins ge slaagde avond. De avond werd gesloten door de plaatselijke gereformeerd pre dikant, ds. B. Fldder. KATTENDUKE Hervormden spraken over veranderingen in verband met de recreatie In het kader van de recreatieweek, die in de gemeenten rond het Veerse Meer wordt gehouden, heeft men ook in Kat tendijke dezer dagen een gemeente avond van de Nederlands Hervormde Kerk gehouden. Deze bijeenkomst stond onder leiding van mejuffrouw P. Stok. die in het bijzonder ds. H. M. Strating uit Goes en burgemeester P. J. Evers van Kattendijke welkom kon heten. Ds. Strating, directeur van het maat schappelijk werk van de Nederlands Hervormde Kerk in Zeeland, hield een inleiding over de taak van de kerk gemeenten, waarin door de toenemende vraag naar recreatiemogelijkheden in de toekomst allerlei veranderingen te ver wachten zijn. Vroeger is de kerk vaakj achteraan gekomen, maar nu wil zij de ontwikkelingen vóór zijn en de gemeente zal zich nu al moeten bezinnen op de raag wat haar opdracht is in deze ver anderende samenleving en ten opzichte van „de vreemdeling in de poort", aldus ds. SI rating. Na de pauze was er gele genheid over dit onderwerp te discussië ren. Burgemeester Evers vatte nog eens in het kort de plannen voor de gemeen te Kattendijke samen. Mejuffrouw Stok stelde voor, dat binnenkort over dit on derwerp de kerkeraad en de gemeente raad een gesprek zullen voeren. Burge meester Evers kon hiermee volledig ak koord gaan. KAPELLE Onder leiding van de heer J. Ruissen hield de jonge kerk te Kapelle dezer dagen een van haar periodieke bijeen komsten. Mevrouw De Jager-Schurin- ga sprak over het onderwerp „Zondags viering in een recreatiegebied", waarop een discussie volgde. Na de pauze werd er een ontspanningsprogramma gehouden onder leiding van jeugdouderling Ruissen De volgende bijeenkomst zal men op 19 maart houden. Teneinde een geschikte bergplaats voor gemeentematerialen te hebben, besloot de raad. daar er vele malen op aangedrongen is, het spuithok op het Marktterrein te Biezelinge te ver wijderen, het pand Blaaspoort 7 aan te kopen voor f 1500 Op het bij dit perceel behorende stuk grond, ter grootte van 272 vierkante meter, zal dan tevens gelegenheid zijn, zand en dergelijke op te slaan. Op een vraag van de heer L. de Koeyer Ich.) of dit 'n blijvend karakter zal hebben, deel de de voorzitter mede; dat dit slechts een tijdelijke oplossing is. De aan koop van het pand past bovendien ge heel in het saneringsplan. De raad besloot voorts tot inwilliging van het verzoek van de op Noord- en Zuid-Beveland werkzame instellingen voor gezinsverzorging. de subsidie te verhogen. In de toelichting wordt er op gewezen, dat in verschillende delen van het land de normen zoals voorgesteld, reeds vele jaren worden toegepast. Bo vendien ziet men het als noodzaak, de activiteiten bij de gezinsverzorging en gezinshulp niet te moeten gaan beknot ten. Rekening houdend met de in vorige jaren gedane uitgaven wordt de subsidie verhoging begroot op f 2250. meester voorts mede, dat aan het technisch ad viesbureau van de Nederlandse gemeen ten is opgedragen, een algeheel riole ringsplan te maken voor de voltooiing van afvoer van het rioolwater ze kern. Naar schatting zal met dit plan, dat nog wel enkele jaren zal duren voordat het gerealiseerd kan worden, twee ton gemoeid zijn. Tot zolang zal op open water geloosd moeten worden De heer Chr. Rijn (vr. lijst) achtte het dan wen selijk, dat bepaalde sloten beter schoon gemaakt zouden worden. Op de vraag van de heer J. M. Zuidweg (c.h.) of in de rioolbelasting nog dekking zit voor deze exploitatie, deelde de burgemeester mede. dat dit niet het geval is en dat er een lening voor lange termijn voor aangegaan zal moeten worden. De heer de Jager (a.r.) zei voor dit bedrag zijn geschrokken. Is rioolafvoer in deze kleine buurtschap groot om hiervoor een dergelijk be drag te investeren, zo vroeg hij. „Het zal de enige en goedkoopste manier zijn' aldus de voorzitter. NOORD-ZEELAND SINT-ANNALAND Filmvoorstellingen in Dorpshuis De Dorpsgemeenschap te Sint-Anna- land heeft in samenwerking met de bio- onderneming „Luxembourg" te Ooster hout een filmprogramma samengesteld. Dit bevat voor vrijdag de film „Gejaagd door de wind" naar de bekende roman •an Margaret Mitchell, 's Middags zal voor de jeugd de film „Robin Hood en zijn schelmen" worden vertoond. Het ligt in de bedoeling, wanneer voor deze te zijn geschrokken. Is de produktie van voorstellingen voldoende belangstelling «-i»"»!-hniirtjchon blijkt te bestaan, de samenwerking voort te zetten. Voor 3 april heeft men gedacht aan de film „55 dagen in Peking". De voorstellingen zullen gehouden worden in het dorpshuis. Bergplaats Oosten. De burgemeester deelde op de vraag van de heer F. van Hoorn (v.v.d.) of er nog meer gegadigden zijn, mede dat er inmiddels weer vijf koop- aanvragen zijn ontvangen. Overigens be vreemdde het hem, dat er nog niet meer liefhebbers zijn. Op voorstel van b. en w. besloot de raad adhesie te betuigen aan het ver zoek van de gemeente Utingeradeel tot afschaffing van de gemeenteclassificatie. Door de voorzitter werd nog medege deeld, dat de besprekingen aangaande de ratiobouw thans in een vergevorderd stadium verkeren. Hij hoopte binnenkort hierover nadere mededelingen te kun nen doen Voorts deelde hij mede, dat de begroting 1964 is goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg raadslid J. de Ja ger (a.r.) naar de mogelijkheid om de Goesestraat gedeeltelijk van een trot toir te voorzien. De voorzitter zegde toe het te zullen bekijken. MARKTBERICHT BARNEVELD. 27 februari Cnöp Veluwtt elervelllng Ede. iNkaanvoer ca 1.200 000 «uk» Handel re delijk Prijzen (in gulden per 100 «uk*): eieren van 50—55 gr 9 68—10. 55—60 gr 10 -10.68. 60-6 3gr. 1071—11.23. 63—67 gr. 1137—11 71. Voor het diploma vakbekwaamheid ln glas- keramische en luxe-artikelen en kunainllverheldproduktem «laagte te Amsterdam mejuffrouw Thea Adnaan- se te Domburg. kwartje voor Bartje" Leerlingen van de 5e en 6e klas van de lagere school van de gereformeerde ge meente aan de Verwerijstraat te Middel burg brachten met hun zegelactie „Een kwartje voor Bartje" een bedrag van 782.50 bijeen voor de blindeninrichting „BartimeUs" te Zeist. Veilig-verkeersexamen Tot leden van de commissie van gecom mitteerden, belast met het toezicht op de in 1964 aan de rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onder wijzers en onderwijzeressen en enkele opleidingsscholen voor kleuterleidsters te houden verkeersexamens zijn onder andere benoemd de heren M A. Rene- man te Middelburg, S. E. Siebels te Goes en J. C. Warneke te Middelburg. Gewestelijke vergadering H. de Wolf met suggestie over „samen vergaderen" „Een advies aan uw adres: probeer eens een gecombineerde vergadering te hou den van de. C.B.T.B.-afdeling en van de landarbeidersorganisatie. Dat is in Zee land nog niet voorgekomen. Het zou de verhouding tussen de landbouwer en zijn personeel In de toekomst ten goede komen". Dit zei donderdagavond in Zie- rikzee de heer H. de Wolf, agrarisch sociaal voorlichter van de Zeeuwse C.B.T.B. op de algemene vergadering van de gewestelijke afdeling van de christelijke boeren- en tuindersbond er de coöperatieve aan- en verkoopvereni ging van die gewestelijke afdeling. Hij hield in het „Huis van Nassau" een cau serie over het onderwerp „Boer tuinder zijn in een veranderende t Service van V.V.V. Domburg r menselijke arbeid en de con sequenties voor de bedrijfsvoering. Hy begon met een uiteenzetting over de daling van het aantal arbeids krachten in de landbouw aan de hand van vergelijkende cijfers uit de ne gentiende eeuw en van thans. De heer De Wolf wilde deze tendens niet alleen ongunstig kwalificeren. Hij zag er ook positieve kanten aan. Zoals de maatschappelijke verande ring van de dorpsgemeenschappen. „De boer krijgt veel meer raakvlakken met andere bedrijfstakken. Het is niet meer mogelijk, dat hij op zich zelf staat. Hij moet open staan voor alle nieuwe invloeden en het vooral zoeken in on derlinge hulpverlening". Waarmee de spreker op deze vergadering bij de steeds herhaalde suggestie was beland. Ook pleitte hij voor een goede scholing van boer zowel als arbeider. Wat de aanpassing van de bedrijfsvoering be treft: daarover vertelde de heer De Wolf verschillende wetenswaardigheden met behulp van een flanelbord. Sj>eciaal de veranderende financiële factoren binnen het landbouwbedrijf haalde hij daarbij naar voren. De causerie beperkte zich weliswaar tot het bedrijf van de landbouwer, ook al beloofde de titel nog een en ander over de tuinder. Benoemingen Heden overleed, onver wachts. onze lieve man. vader. zoon, schoonzoon. broeder, zwager en oom. de heer IZAAK DE BUCK. op de bloelende leeftjjd van 45 Jaar. GrQpskerke: S. S. de Buck- Salomé. Andrie. Ery. Oostkapelle: fam. A. de Buck- Brouwer. Zuidzande fam. Z. C. Salomé- Basting Grijpskerke, 27 februari 1964. Hoge Duvekotsweg 2. De teraardebestelling zal plaatsvinden op 3 maart a.s. om 13 uur op de algemene be graafplaats te Grtjpe- kerke. In deze vergadering onder leiding voorzitter J. A. v. d. Bijl werden nog verschillende huishoudelijke zaken afge handeld Secretaris J. C. van Beveren bracht het jaarverslag uit, dat de leden keurig op schrift kregen aangeboden. Er waren ook nog enkele benoemingen. In het bestuur van de gewestelijke af deling „Schouwen-Duiveland" van de Zeeuwse C.B.T.B. waren aftredend de heren B. den Boer te Zierikzee en N. Krabbe te Noordgouwe. Beiden waren herkiesbaar en zullen opnieuw zitting hebben voor een periode. In het bestuur van de coöperatieve aan- en verkoop vereniging van de gewestelijke afdeling werd de heer G. v. d. Sluis herbenoemd. In de financiële commissie zal de plaats van de heer A. W. op 't Hof te Nieu- werkerk worden ingenomen door de heer H. de Vlieger te Ouwerkerk. (Advertentie) Hebt U een oude of een jonge olifant t In ieder geval: proficiat Want een Olifant-borrel, 't zij oud of jong, is zijn prijs waard. En tegen uw vrienden zegt U: „Wees gezellig en pak 'n OLIFANT JE Proost De toeristen, die het komende seizoen voor kortere of langere tjjd Dom burg zullen bezoeken, zullen vuur wat betreft het verkrijgen van een groot aantal informaties niet meer afhankelijk zjjn van de kantooruren van de plaatselijke V.V.V. Afgelo pen weekeinde is daar namelijk een automaat in gebruik genomen, die na het inwerpen van twee kwartjes, een vijftal folders levert. Dit toestel bevestigd aan de voor gevel van het V.V.V.-kantoor is een primeur voor Zeeland. In heel Nederland Ls trouwens nog maar één ander folderautomaat in wer king. Het aanbrengen van dit appa raat vormde de oplossing voor een probleem van de Domburgse V.V.V. Men slaagde er namelijk niet m per- De oplossing die nu gekozen is, be strijkt eenter een 'grotere periode dan alleen maar de zondagen. Ieder mo ment van de dag kan men nu de beschikking krijgen over de adressen van hotels en pensions, een lijst van kamers die te huur zijn, een lijst van de te huren .huizen, met de data waarop die nog vrij zijn en twee fol ders: één van de Domburgse V.V.V. en één over Walcheren. Het apparaat bevat dertig enveloppen met deze gegevens. De eerste klan ten hebben reeds afgelopen zondag van deze automatische dienstverle- 1 ning gebruik gemaakt. (Foto P-Z-C.) I Heden overleed, zacht en kalm, ln de hope des eeuwiger levens, onze zeer geliefde en zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder W1LLEMINA CLEMENT, weduwe van Frans van der Maas, ln de ouderdom van 85 jaar. De diefbedroefde familie. Kortgene: L. van der Maas J. van der Maas- Boot Kortgene: M. van der Maas Oud-Sabbinge: J. Ntjsse- van der Maas P. NiJsse Waarde: C. van der Maas T. van der Maas- Bou terse Krabbendijke: W. van der Maas P. van der Maas van 't Leven Waarde: F. van der Maas A. M. van der Maas- Overbeeke Krabbendijke: M. van der Maas S. van der Maas- De Goffau Waarde: N. van der Maas C. van der Maas- De Goffau Waarde: T. Overbeeke- van der Maas A. P. Overbeeke Klein- en achter kleinkinderen De teraardebestelling zal D.V plaatsvinden op zaterdag 29 febr a.s.. vanaf het Her vormd centrum. Wil- helminastraat. Waarde te 12 uur. Op 26 februari 1964 overleed na een langdurig en geduldig gedragen lijden, de door mij zo zeer geachte mejuffrouw ANNA CATHAKINA BREETVELT. met wie ik bijna 25 jaren heb samengewoond Mej Betsy de Pree Goes, 27 februari 1964 In plaats van kaarten. Op 26 februari 1964 overleed te G«es onze lieve zuster en tante ANNA CATHAR1NA BREETV 2LD. op de leeftijd van bjjna 82 jaren. Namens de familie. M- C. Breetvelt Leidschendam Mr. dr. L. G. Sweelincklaan 14. d. Berge-Breeïveit d. Berge

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13