flgeeth wil je een stuk ZELANDICA In Zoutelande bouw motel Kurhaus Mr. v. d. Vleuten voor N.C.B. over grondprijs FC Zürich steunt vooral op hecht ploegverband Met achttien appartementen WOENSDAG 26 FEBRUARI 1964 PROVINCIALE Z E B U W B B COURANT PERMANENT GEOPEND Op een steenworp afstand van Zoutelandes zuiderstrand, aan het begin van het dorp en vlak bij de Westkapelseweg, zijn de mannen van aannemer L. de Jong uit Vlis- singen momenteel in recordtempo bezig met de bouw van het nieuwe motel Kurhaus. Het initiatief voor deze nieuwe toeristenaccommoda tie is uitgegaan van de heer en me vrouw B. van Overbeeke, eigenaars van hotel-restaurant De Distel. Het nieuwe motel (kosten rond een half miljoen) is ontworpen door het architectenbureau Steen Tuinhof te Vlissingen, terwijl de heer J. E. Evers uit Gouda de bin nenarchitectuur verzorgt. Het be staat uit achttien appartementen, alsmede een restaurant. Het is de bedoeling, dat het motel perma nent geopend blijft. De appartementen (tien op de etage en acht op de begane grond) zijn 10 bij 5*6 meter groot en ingericht voor vier tot zes personen. Ze bestaan uit een gezellige grote zitkamer met een praktisch eethoek en zit-balkon, twee slaapkamers en een volledig in gerichte keuken. Verder is er een douche en een privétoilet. Voorts be staat de mogelijkheid om de slaapka mers (met douche) apart te verhu ren. Alle kamers zijn centraal verwarmd, hetgeen uiteraard het gehele jaar een belangrijk voordeel is. Alle appartemen ten zijn bovendien op het zuiden ge- I bouwd, terwijl een dubbele n Restaurant Het restaurant dat tussen de twee vleugels van het motel wordt ingebouwd wordt bijzonder modern ingericht. Er wordt een verlaagde zogenaamde „eet- counter" in gebouwd, die de normale tafelhoogte zal hebben. Daardoor is het mogelijk op makkelijke wijze een maal tijd te nuttigen, praktisch voor de gas ten, die zelf niet willen koken. De voor zijde van het restaurant wordt geheel van glas. Elk appartement van het motel krijgt een eigen balkon of een eigen terrasje; bovendien komt er vóór het motel een groot terras. Achterom het motel wordt een klinkerweg aangelegd naar een rui me parkeerplaats, er naast (aan de Westkapelse zijde) wordt een benzine station gebouwd. Te meer nu het nieuwe motel van Zoutelande het gehele jaar geopend zal zijn, wordt hier de mogelijkheid geboden om ook buiten het vakantie seizoen de drukte én de luchtveront reiniging van de grote stadscentra van die lekkere, gezonde, fut-gevende, honger-stillende Aantal VARA-leden in Zeeland nam af eens te ontvluchten om frisse en bo venal gezonde lucht op te doen aan de WaJcherse kust. Een van de gas ten van de heer Van Overbeeke, prof. drs. mr. N. van Dorp Van Vlies, spe cialist op voedlngsgebied. is in W.Eu ropa één der promotors van het stre ven om meer aandacht te besteden aan de. mogelijkheid van „gezondheid dankzij zeelucht" Rond drie jaar geleden heeft de heer Van Overbeeke de eerste plannen ont vouwd voor de bouw van het motel. Door allerlei vertragingen (o.a. de bouwstop) kon eerst vorig jaar, toen de rijksgoed keuring gegeven werd, lot realisering worden overgegaan. Het is de bedoeling, dnt de vleugel aan de Westkapelsezijde rond de aanstaan de Pasen geopend wordt; met Pinkste ren /.uilen dan de tweede vleugel alsme de het restaurant gereed moeten zyn, waarna het motel officieel geopend wordt. Ondanks liet feit, dat er nog maar weinig ruchtbaarheid gegeven is aan de totstandkoming van dit motel, waarvan de appartementen ook perma nent gehuurd kunnen worden, is er reeds een forse belangstelling voor. De heer Van Overbeeke krijgt per dag ge middeld reeds vier tot vijf boekingen. Vergadering in Oostburg VOLGENS C.B.S. PRIJZEN MET 33 PCT. GESTEGEN Mr. W. van der Vleuten, rechtskundig adviseur van de N.C.B., heeft maandag middag in Oostburg voor de West- Zeeuws-Vlaamse leden van deze rooms- katholieke agrarische bond een lezing gehouden over de grondprijzen. In zijn betoog trachtte mr. Van Vleuten een antwoord te geven op een aantal actuele vragen, die zijn gerezen sinds de wet „Vervreemding landbouwgronden" ruim een jaar geleden werd opgeheven. Hoe hebben de prijzen zich sindsdien gedra gen, welke invloeden hebben de stijgin gen veroorzaakt en zyn de verhogingen ook werkelijk toelaatbaar? Volgens spreker kan een boer zich verder nog vragen wat in feite de waarde is gewi den van zijn onroerende goederen. Mr. Van Vleuten wees op een vorige le zing, ongeveer anderhalf jaar geleden, toen de boeren wilden weten of die wet werkelijk moest worden opgeheven, zo ja, waar zij dan aan toe zouden zijn en hoe een en ander nu is verlopen. De publikaties van het Centraal Bureau voor de Statistiek die overigens nu nog niet verder gaan dan de voorlopige cijfers over de eerste helft van 1963 geven een stijging aan van 33 procent. Een gemiddeld cijfer, waaraan mr. Van der Vleuten niet zo erg veel waarde wil de hechten, omdat de omstandigheden zulke enorme verschillen veroorzaken. Sommige gronden zijn vrijwel niet in prijs verhoogd, andere met meer dan 200 procent. Wel is vast komen te staan, dat de meeste verkopen zich hebben voorge daan op de zandgronden. Minister Bies-| heuvel heeft gesteld, dat twintig jaar prijsbeleid zich een beetje heeft gewro ken in een wat meer mobiliteit van gron den, aldus spreker. Van de achtergronden en motieven welke van invloed zijn op de prijsver hogingen noemde mr. Van der Vleu ten onder meer de overbevolking Nederland en de schaarste aan cul tuurgronden. Er komt geen hectare bij en de winst van de IJselmeerpol- ders gaat aan de andere kant weei verloren wegens werken, stadsuit breidingen en dergelijke. Als andere kapers op de kust noemde hij de defensie, staatsbosbeheer en nog an deren. Al deze zaken veroorzaken een schaarste aan cultuurgronden en waar schaarste is stijgen de prijzen. Nabij de stedelijke agglomeraties komt daar ooit nog de speculaties in gronden bij. Aan de andere kant werden voorheen de grondeigenaren belet hun bezit te ver groten. Wel steeg in feite de waarde van de gronden, maar zij konden dat niet tot uiting brengen. Daarom stonden ook ve len van hen te springen om wat meer handelsvrijheid. Voor wat betreft de waarde van de grond rekent de boer trouwens niet alleen liet bezit, doch ook het produktiemiddel daarvan. Het onderwerp gaf aanleiding tot een le vendige discussie. Een van de leden was van mening, dat de overheid de schuld is van de prijsopdrijving, omdat die met name in de kanaalzone overbetaald heeft. Hij noemde een voorbeeld van ie mand, die voor de opbrengst van 25 hec tare grond niet minder dan 60 hectare kon terugkopen. Voor de lieer J. M. A. C. van Dongen, lid 'an de Tweede Kamer en van Gedepu teerde Staten van Zeeland, was dat het moment om een en ander recht te trek ken. „Daar begon men met een onder- liandelingsprijs van 60 cent per vierkan te nieter, maar tegen die prijs ageerden de organisaties, die deskundigen mobili seerden tot zelfs in de rechtszaal", aldus de heer Van Dongen. „Daar werd de overheid door de knieëën gebracht", dus vervolgde de heer Van Dongen, die daarmee even wilde rechtzetten, dat de schuld niet bij de overheid moet worden gezocht. Ook het voorkeursrecht, van ae pachter werd nog aan de orde gesteld. Algemeen was men het er over eens, dat er een maas in het.net zit. Namelijk dat het voorkeursrecht vervalt bij openbare ver koop op rechterlijk bevel. Een addertje in het gras. dat eigenaren zo'n bevel (ei genlijk toestemming) kunnen verzoeken door voor te wenden, dat zij het niet eens zijn met elkaar. Een moeilijke zaak, aldus mr. Van der Vleuten, die er helaas nog geen oplossing voor zag. De goed bezochte jaarvergadering van de N.C.B. te Oostburg werd "s avonds gevolgd door een toneeluitvoering door de Rooms-Katholieke Jonge Boeren, af deling Biervliet. Uit het jaarverslag 1963 van het district. Zeeland van de VARA blijkt dat op 1 januari 1963 hel aantal leden 12.512 be droeg. Op 1 januari 1964 was dit terug gelopen tot 12.046. Hierbij staat in het verslag de opmerking, dat deze terug gang allereerst moet worden gezien als gevolg van een administratieve fout in de telling van de „overige verspreide le den". Ook meent men het verlies gedeel telijk te moeten toeschrijven aan de ver hoging van de abonnementsprijs van 27 op 30 cent per week. Ten aanzien van de twee televisieüitzen- dingen van „Top of Flop" uit Zeeland spreekt het districtsbestuur zijn onte vredenheid uit over de organisatie van deze uitzendingen, zowel in Goes als in Sas van Gent. Op de districtsraadsvergadering vorige jaar volgde de heer A N Lamper de heer J. Reijnhout op als secretaris van het district. Om gezondheidsredenen moest de heer L. J. Florusse zijn functie van bestuurslid opgeven. De heer J Net te Vlissingen volgde hem op. De districtsraadsvergadering wordt dit jaar gehouden op 4 april in „De Prins van Oranje" in Goes. Mr. J. A. W. Bur ger zal aanwezig zijn namens het hoofd bestuur van de VARA. Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK Bedankt voor Nieuweroorder J. Th. W. Quak te Mijnsherenland. Bedankt voor Ouderkerk aan de IJsel L. Vroegindewey te Delft. Beroepen te Barneveld J. Smit te Lopik. Door de provinciale kerkvergadering van Utrecht tot predikant voor buiten gewone werkzaamheden noodvoorzie ning Sola Fide te Venendaal) G. E. Vij zelaar te Deil en Enspijk. Aangenomen naar Bodegraven C. A. van Harten te Delft. Beroepen te Amsterdam-Watergraafs- meer (toez.): G. W van Tricht, voor heen predikant Presbyterian Church van Nieuw-Zeeland, woonachtig te De venter; te Sloten (toez.): A. S. Bijlsma te Oostwold Bedankt voor Hansweert; F. A. L. Fran ken, kand te Bilthoven; voor Vreeswijk; B. M. Meijndert te Waarder; voor Nieu we Tonge: J. van Sliedregt te Baarn. GEREF. KERKEN Beroepen te Halle (Gld.) A. J. Bo Marum (Gr.). Beroepen te Goor D. de Heer te Drachtstercompagnie. Aange nomen naar Zal tbommel W. de Graaf te Almkerk. Beroepen te Hogezand-Sappemeer (vac. S. G. Bloem); D. Passchier te Zwarte- broek. Bedankt voor Ermelo: Jac. Boonstra te Middelburg. GEREF. GEMEENTEN Tweeal te Hardinxveld-Glessendam P. Blok te Dirksland en H. Llgtenbcrg te Oudemirdum. Beroepen te Amsterdam-N Ligtenberg te Oudemirdum. B< n te Terwolde P Blok te Dirksland. roepen te Aardenburg G. Schipaan- boord te Apeldoorn. Tweetal te Rotterdam-Zuid: P Blok te Dirksland ei. W C. Lamain te Grand Ra pids (U.S.A.); te Yerseke: A. F. Hon- koop. Goes en A. Verguust te Rotter dam-C. Beroepen te Hardinxveld-Giessendam: Blok te Dirksland Aangenomen naar Leiden: H. van Bil- derbeek te Den Burg (Texel) CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Ermelo C. den Hertog 's-Gravenhage en P. van Zonneveld te Bennekom. Tweetal te Maassluis M S. Roos te 's-Gravenzande en P. van Zon neveld te Bennekom. GEREF. KEKKEN VRIJGEM Aangenomen naar Daarlerveen: J. van Bruggen te Ruinerwold-Koekange, bedankte voor Noord-Bergum. Op de knieën Vierjarig jongetje schaakt beter dan menige volwassene Zoeriko Sopia uit het stadje Gali in de Sowjet-Republiek Georgië is nog maar vier jaar, maar in het schaakspel staat hij zijn mannetje al en een overwinning op volwas senen is voor hem een gewone zaak geworden. Zoeriko is de jongste van vijf zoons van een boer. Hij keek de schaakkunst af van zijn broers. Op een dag, toen een van hen een paard een ver keerde sprong liet maken en de tegenstander dit niet bemerkte en door wilde spelen wees de kleine Zoeriko op de fout. De broers keken elkaer verbaasd aan en be sloten na te gaan hoeveel hun broertje van schaken wist. Zij vroegen hem, de stukken in de aanvalsstelling te plaatsen, wat Zoeriko zonder mankeren deed. Ze legden hem een paar elemen taire schaakprobleempjes voor die hij, na even nadenken, alle oploste. Toen zijn broers een volledige wedstrijd met hem hadden ge speeld, waren ze er van overtuigd, dat hij kon schaken. Zoeriko werd de grootste tegenstander van zijn grote broers en de schaakkam- Sioen van de familie, de 25-jarige 'oegzari, begon hem de theorie nader te leren. Toen een journalist uit Tbilisi (Tifiis), die zelf een aardig partijtje schaak kan spelen, naar Gali kwam, tegen Zoeriko speelde en verloor, kreeg het ven tje algemene bekendheid. H2/HL Onze ref.: N56-9 Rotterdam, 8 februari 1964. De Heer J.H. Postuma, Woerden. Betreft: verzekering no. 3758681 op Uw leven. Het is ons een groot genoegen te kunnen berichten, dat het verzekerde bedrag van bovengenoemde verzekering, groot f 2.000,-- op 10 februari 1964 aan betaalbaar zal zijn. Daar wij het op prijs stellen deze uitkering tijdig te doen plaatsvinden, verzoeken wij U de polis met een geboortebewijs spoedig aan onze vertegenwoordiger ter hand te willen stellen, waarna wij een en ander zullen regelen Wilt U ons tevens mededelen op welke wijze U het uit keringsbedrag wenst te ontvangen? Inmiddels verblijven wij, Hoogachtend, NOG MAAR WEINIG NAAM Stürmer en Martinelli zijn de architecten FC Zürich, de tegenstander van PSV In de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker, heeft internationaal nog maar weinig naam gemaakt. Tientallen jaren is de club in de schaduw gebleven van plaatsgenoot Grasshoppers. Terwijl Grasshoppers kampioenschap na kam pioenschap behaalde, zweefde FC Zürich tussen eerste en tweede klas. Daarin kwam pas verandering in 1962, toen de Zwitser Louis Maurer werd geëngageerd en de bekende Duitse international Klaus Stürmer van Hamburger SV werd over genomen. Daardoor voer een nieuwe geest ln het elftal. Overwinning op overwinning volg de en met groot machtsvertoon behaalde de FC Zürich de Zwitserse titel. Sinds het laatste kampioenschap waren 39 jaar verstreken. Klaus Stürmer, de nieuwe aanwinst, had zich geheel ondergeschikt gemaakt aan het ploegverband en van zijn kunnen profiteerden verscheidene spelers uit de eigen kweek. Kuhn en Meyer slaagden er zelfs in het overstapje naar het na tionale elftal met succes te maken. Dat is echter een minder grote prestatie het lijkt want FC Zürich in vorm behoeft niet onder te doen voor het Zwitserse nationale elftal. Tot de kracht •an FC Zürich draagt bij, dat Rainer Maurer naast Stürmer over nog twee buitenlanders kan beschikken: de Ita liaan Rosario Martinelli en de Hongaar Istvan Szabo. Weerslag VOLLEYBAL In de overgangsklas heren A van de Ne derlandse Volleybal Bond speelde de ploeg van Ter Hole twee wedstrijden in Vlissingen. Van Matador werd met 32 gewonnen met de setstanden 1015, 15 -7, 515, 155 en 1416. De heren an E.V.V.C. behaalden een benauwde 32-overwinning op de Zeeuws-Vlaamse ploeg met de setstanden 159, 415, 15, 152 en 1614. De heren van E.G.V.C. wonnen in Goes met 31 van D.S.V. De stand is nu: E.G.V.C. 12—22 (33—12). E.V.V.C. 11—16 (30—18), Moller 11—14 (25—21), Matador 12—12 (26—23), Vitesse 10—10 (21—21), Marathon 10—8 (17— Rapid 11—8 (21—22), Ter Hole 12—6 (16 —21) en D.S.V. 11—4 (15—29). In de overgangsklas dames A won E.G.V.C. te Goes met 30 van D.S.V., terwijl Rapid met 30 van Spirit won. De stand is hier: Rapid 10—15 (29—8), V.V.S. 8—12 (19—10). M.O.C. II 8—10 (20—13), E.G.V.C. 9—10 (21—13). D.S.V. 10—8 (17—21). E.V.V.C. II 9—4 (7—25) en Spirit 8—0 (9—21). In de hoofdklas zuid dames versloeg P.S.V. het puntloze M.O.C. uit Bergen op Zoom met 30. Hevoc veroverde in Bre da de volle winst tegen Lyceum, terwijl Rapid Eindhoven de dames van Organon met lege handen naar huis terugstuurde. Stand in de hoofdklas is nu: Rapid M 14—26 (39—8). P.S.V 11—22 (33—3), Ra pid E 15—22 (37—14). V.C.T. 14—20 (38 —17), Sarto 13—20 (31—28». Hevoc 15— 14 (30—29), E.V.V.C. 15—10 (23—33), Ly ceum 1510 (2136), Organon 1510 (17—37), Den Bosch 15—6 (16—37) en M.O.C. 16—0 (6—48). „DE BRUINVIS" NAM DEEL AAN P0L0T0ERN00I IN FRANKRIJK Zondag j.l. heeft een waterpoloploeg van de Sasse zwem- en poloclub „De Bruinvis" uit Sas van Gent deelgenomen nooi is voor de Sassenaren wel een zeer zware opgave geweest, aangezien deze zomerclub moest uitkomen tegen zeven tallen, die zomer en winter spelen en die daarbij nog enkele klassen hoger in hun competities spelen. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat de Sassenaren met dubbele cijfers werden verslagen. De eerste wedstrijd was tegen Swim ming Club de Roubaix, de organiserende vereniging. In 't begin zag het er nog- BEROEPBAARSTELLING lal hoopvol uit, toen men een 1—0 ach- Dc heer A. Sturm, vicaris te Utrecht is terstand kon wegwerken. Hierna voer- beroepbaar. den de Fransen echter de stand gelei delijk op. Met een 154 stand werd „De Bruinvis" naar de verliezersronde ver wezen. Intussen hadden eveneens voor de voor ronde gespeeld F.W.K. Köln tegen B.Z.K. uit Brugge. De Belgen, die in de eerste klas hebben gespeeld versloegen de Duitsers met 72. De Duitsers spe len in de tweede klas. Voor de verlie zersronde verloor „De Bruinvis" gran dioos van F.W.K. Köln (21—1). De win naarsronde werd een spannende en zeer vlugge match tussen Swimming Club de Roubaix en B.Z.K. Brugge, die digde in een 53 overwinning voor de Fransen. De einduitslag: 1. Swimming Club de Roubaix; 2. Brugse Zwem Kring; 3. F.W.K. Köln; 4. „De Bruin vis". FC Zürich wist tot dusverre de com- petitievorm in de bekerwedstrijden te bewaren, al kon na de overwinning op de Ierse kampioen FC Dundalk (30 en 12) de Turkse vertegenwoor diger Galatasaray uit Istanbul slechts met behulp van Vrouwe For tune worden bedwongen. Zoals ook by andere Europese cupfighters ge beurde, wreekten de inspanningen op Europees niveau zich in de nationale competitie. Stond FC Zürich eind no vember nog aan kop, sindsdien heeft de oververmoeide ploeg punt na punt verloren. In de bekercompetitie werden de kampioenen uitgeschakeld door Lausanne en ook de stand in de competitie biedt nog slechts weinig uitzichten op titelprolongatie. Een van de eerste methoden om de ver loren gegane vorm te herwinnen is ge weest: het afzeggen van een wereld reis die FC Zürich tot in Australië zou hebben gevoerd. De officials bleven thuis en de spelers gingen met winter- vakantie naar Arosa om meuwe krach ten op te doen voor de strijd tegen PSV. Begin februari heeft Maurer de training weer opgenomen. Over de vorm van de Zwitserse kampioenen verkeren echter zelfs de supporters in het ongewisse. Er werd geen enkele oefenwedstrijd georga niseerd, maar het schijnt dat de conditie van de spelers sterk vooruit is gegaan. Ploegverband De FC Zürich stêunt op een hecht ploegverband. Maar in de voorhoede hebben enkele spelers een plaatsje ge vonden, die door hun snelheid en raffi nement ook gevaarlyk kunnen zyn in individuele acties. s allereerst rechtsbuiten Ferdv Feller, wegens zyn snelheid meestal „Dusen-Feller" (straaljager-Feller) ge noemd. Verder Peter von Burg, de num mer 9 van Ziirich, die het laatste jaar keizerschutter was in de Zwitserse Nationalliga én Jakob Kuhn, één van de grootste talenten van het Zwitserse voet bal, 20 jaar oud en sinds een jaar opge steld in het nationale elftal. Hij speelde tweemaal tegen Nederland: in Amster dam en Bern. De twee buitenlanders, die lijn in de aanvallen 'moeten brengen, zijn Klaus Stürmer en Rosario Martinelli. Eerstge noemde is de grote „Spielmacher". Mar tinelli bemoeit zich eveneens veelal met de opbouw van de aanvallen en Iaat de afwerking aan anderen over. De overige spelers van FC Zürich treden individueel minder op de voorgrond. Aanvoerder is doelman Werner Schley, die ook het doel van het nationale elftal heeft verdedigd. Er blijkt nogal wat misverstand te bestaan ten aanzien van het plaatsen van panden op de monumentenlijst. „Er is veel argwaanvrees voor aantasting van het eigendomsrecht, enz. 8teeds duidelijker tekent zich aj, dat er op dit gebied grote behoefte is aan voorlichting." F\e heer Ton Koot stelde dit probleem aan de orde in de rubriek „Op heemwacht" in het laatste nummer van Heemschut 1963. In de eerste plaats bestaat die behoefte voor de gemeentebesturen, maar tevens voor de belanghebbenden Koot denkt in dit verband aan een populair geschrift, waarin wordt toegelicht, wat met de monumentenlijsten wordt beoogd. Een bijzondere pluim krijgt de gemeente Zierikzee, „waar men niet alleen met algemene stemmen de voorstellen tot het vaststellen van de monumentenlijst goedkeur de, maar er bovendien nog een overweging aan toevoegde door de lijst met een aantal panden uit te breiden." De schrijver vindt een en ander zo voorbeeldig, dat de toelichting van het college van burgemeester en wethouders %ran Zierikzee ge deeltelijk wordt weergegeven Dezelfde auteur schrijft in hetzelfde nummer een alarmerend ar tikel over de toekomst van het tegenwoordige stadhuis van Vlissin gen- Wij kunnen in dit artikel lezen, dat dit huis in 1733 door mr. Anthonie Pieter van Dishoeck werd geslicht. Bouwmeester was de vermaarde beeldhouwer J P van Baurscheit jr. (16991768), wiens werkzaamheden men enkele jaren later ook in Middelburg kon bespeuren. Dr. Baudouin noemt hem een van de voornaamste bouw meesters van het Rococotijdvak Het huis Van Dishoeck heeft een eenvoudige indeling met hal ln het midden, in tegenstelling tot de latere werken van Van Baurscheit te Antwerpen. Behalve het fraaie plafond in de hal zijn nog een vijftal stucplafor.ds, kenmerkend voor de stijl van het huis, gaaf bewaard gebleven. Thans staat dit huis in de weg; het past niet in de plannen van „De Schelde", die de grond in eigendom heeft. Reeds in 1956 heeft mejuffrouw Van den Berg er op gewezen, dat de vestiging van „De Schelde" aan de Dokhaven een belemme ring heeft gevormd voor een gezonde stedebouwkundige ontwikke ling van Vlissingen- Aan de noodzakelijke uitbreiding van de scheepswerf vielen verschillende monumentale gebouwen ten offer. „Thans staat Vlissingens mooiste, het historisch, kunsthistorisch en architectuur-historisch belangrijke huis, dat nog als stadhuis dienst doet, in de weg en moet verdwijnen", aldus Koot. Het is een di lemma, dat niet zo eenvoudig is op te lossen Uit het oogpunt van ..Heemschut" moet het kunstwerk voor ons land behouden blijven. Het gemeentebestuur van Vlissingen wil het gebouw voor de stad behouden Dit betekent verplaatsing r.aar het oude stadsdeel Tech nisch kan er veel. maar of het overbrengen van de waardevolle stucplafonds een eenvoudige zaak is? De kosten zullen enorm zijn. „Het zou wenselijk zijn het een culturele bestemming te geven, zodat de kosten en zorgen, welke men zich aan de verplaatsing ten laste legt, ten algemene en goede nutte komen Met alle respect voor dit monument: de instantie, die hierover uiteindelijk moet beslissen heeft geen gemakkelijke taak

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9