Tuinbouwschool te Kapelle begint met leerlingenstelsel op proef Als nroef slaagt stelsel ook in andere scholen DE VEY MF.STDAGH EXAMENS WALCHEREN AGENDA Grijpskerke laat toren beveiligen Biggekerke krijgt korfbalvereniging Uw oude hoed is geld waard. 2,50 terug. HOLLAERS VERBERKT MARKTBERICHTEN P.T.T.-KANTOORHOUDSTER VAN WISSENKERKE JN HET ZILVER" WOENSDAG 26 FEBRUARI 1964 PROVINCIALE M B S W 8 B COURANT 6 Tuinbouwcommissie Z.L.M. bijeen De lagere tuinbouwschool te Ka pelle, de „Ir. A. W. v. d. Plassche- school", mag beginnen met de toe passing van het leerlingenstelsel. Dat gebeurt bij wijze van proef. De directie landbouwonderwijs van het ministerie van landbouw, heeft hiervoor toestemming gege ven, zo bleek deze week op de ver gadering van de tuinbouwcommis sie van de Z.L.M. Als de proef slaagt is het de bedoeling om het leerlingenstelsel ook te introduce ren op de andere land- en tuin bouwscholen. Het tweejarig leer lingenstelsel omvat vier lesdagen per week, aansluitend op de nor male opleiding. Voorzitter P. J. J. Dekker deelde wa.t de Ir v. d, Plasscheschool be treft, verder mee, dat de goedkeuring van het ministerie binnen is voor de bouw van de nieuwe lagere tuin bouwschool voor de aankoop var grond, de aanwijzing van de archi tect en het programma van eisen. Verder werd duidelijk, dat in ieder geval één bloembollenteeltvakschool een nieuwe cursus zal beginnen Daarnaast kan by voldoende deel name (15 kwekers) in Zeeland een schakelcursus bloementeelt op gang komen. De voorzitter attendeerde erop, dat de omzetten van de Zeeuwse veilingen ztjn gedaald en dat vele bedrijven minder gunstige resultaten hebben behaald In 1963. Een Juiste aanpassing van het sortiment en het produceren van kwaliteitsprodukt is noodzakeiyk om bevredigende resultaten te behalen, meende hy. Al zet Over de afzet van de produkten deelde de heer Dekker mede, dat door de on voldoende houdbaarheid de aanvoer van appelen wordt gestimuleerd ook in het buitenland. Er komt iets meer vraag naar kwaliteitsfruit voor export naar Duitsland Een lichte prijsstijging voor een goed produkt aan het einde van het seizoen wordt niet uitgesloten acht De laatste peren worden thans ge ruimd, er is nog enige vraag uit net buitenland voor Conference. Voor groenten is er een zwakke vraag naar de winterprodukten, zoals uien. kool en winterwortelen Het buitenland is hiervoor weinig aan de-markt Daar entegen is er een goede vraag naar sla, waspeen, spruiten en witlof Voor sla bleek nadat er een televisiereclame in Duitsland had plaatsgehad, een grotere vraag te ontstaan Wanneer onze voor raden fruit zijn geruimd, omstreeks half maart, wordt er meer Import van bui tenlands fruit tegemoetgezien. aldus de heer Dekker. De aangerichte schade, tn de wtnteT 1962-1963 aan de beplantingen was groot. De afdeling tuinbouw van het K.N.L.C zal in samenwerking met de landeiyke NFO nadere stappen onder nemen om tot een bijdrage in de schade te komen, zo kwam op de vergadering naar voren. bomvschap en de Gasunie. Bepaalde mi nimumvergoedingen voor verschillende gewassen zijn reeds vastgesteld. Voor boomgaarden zal van geval tot geval afzonderlijk de vergoeding worden vast gesteld. Wanneer tot aanleg van buizen wordt overgegaan zal nader overleg met, het Grond-, Pacht- en Taxatiebureau van de Z.L.M nodig kunnen z,yn. Voor de aanleg van de nieuwe hoogspannings leiding van de PZ.E.M. en in een later stadium van de nieuwe gedeelten van rijksweg 58 zal het inwinnen van des kundig advies eveneens nodig zyn. Het onderbrengen van de contracten van verschillende produkten by de fa brieken heeft een aanvang genomen, zo werd op de vergadering dui'deiyk Voor stambonen op contract, via de veilin gen, is een goede belangstelling en wor den prijzen afgesloten die iets hoger liggen dan de mtnimumpryzen Voor tuinbonen geldt de minimumprijs Voor knolseidery is eveneens weer een be hoorlijke interesse, hoewel het onder brengen van de contracten minder vlot gaat als vorig jaar. Aardgas Hoewel het nog enige tijd zal duren al vorens aardgasleidingen in Zeeland ge legd zullen worden werd met belang stelling kennis genomen van de resulta ten van het overleg tussen het land- Concert Bachtrio te Bergen op Zoom Zondag aanstaande 's middags om vier uur verzorgt het Barhtrio dat bestaat uit docenten aan de Zeeuwse Muziek school voor de derde keer een concert te Bergen op Zoom De vorige kpren ge beurde dat reeds bii gelegenheid van de opening van de expositie van Jan Sluy- ters die wordt gehouden in de tentoon stellingszaal van Etcetera Het ensem ble bestaat uit Henk van der Vliet fluit Jan Wisse cello en Mab van der Vliet- Vuyk clavecimhel De werken van Jan Sluvters zijn nog tot 8 maart te zien Advertentie) Mooie vazen voor uw voorjaarsbloemen. Bellamypark 45-58 Vlisslngen Water De tuinbouw in Zeeland tendeert naar een Intensieve vorm. door de ontwikke ling van de glastuinbouw en door het by de vollegrondsteelten op grote schaal opnemen van gewassen die regelmatig van vocht moeten worden voorzien Wat opbrengst en kwaliteit betreft is men in de tuinbouw sterk afhankelijk van de kunstmatige watervoorziening, zo werd nogmaals benadrukt Slootwater Is veel al ongeschikt; op een enkele uitzonde ring na voldoet grondwater niet aan de te stellen eisen wat yzer- en zoutgehalte betreft. Voorlopig Is de Zeeuwse glastuinbouw aangewezen op leidingwater Overleg is er gaande met de waterleidingmaat- schappyen voor een uniform en een spe ciaal tarief Afgewacht zal moeten wor den wat er bereikt kan worden en onder welke voorwaarden de tuinbouw ln zyn behoefte aan water zal kunnen voorzien. Er zijn ook andere takken van bedryf die grote hoeveelheden water afnemen, werd verder duidelijk. De kring Oost-Zuid-Beveland heeft ln de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer M Westveer, benoemd de heer M J Goud uit Blezelinge De kring Axel heeft als haar tweede tuinbouw- lid voorgedragen voor de provinciale tuinbouwcommissie. de heer L. M. Ver burg uit Hoek. Een speciaal woord van welkom sprak voorzitter Dekker tot de rijkstulnbouw- consulent, ir L. Vellekoop. wiens benoe ming nu officieel is. Aan de rijksuniversiteit ln Utrecht slaagde voor het examen semi-arta de heer H G. van Haelst te Zuiddorpe. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieursexamen werktuigbouwkunde, de heer C. W Won- dergem. leraar aan de hogere techni sche school te Vlisslngen. VANUAAG City Hui.ihnudsnow. 19 45 o Z V u tilm Gaslight 19 30 ur Gourten Poorte lan de ji Middelburgs» tiesiuurders «DDELBURC „HONTE" NAM AFSCHEID VAN VICE-VOORZITSTER Tydens een niet bepaald drukke jaar vergadering van de roeivereniging „Honle" is maandagavond in Middel burg spontaan en hartelijk afscheid ge nomen van vice-voorzitster mevrouw M. C. Michielsen-Alnta. Voorzitter mr. J. Kolkman greep op de bijeenkomst in het Nederlands Koffiehuis de gelegenheid aan om deze medeoprichtster van „Honte" lof toe te zwaaien. Hij deed dat met een toespraak aan het eind waarvan een aardig geschenk werd aan geboden. Bij dit afscheid werden nog eens diverse gebeurtenissen nit de nog jonge geschiedenis van de vereniging uit het vergeetboek gehaald. „Ik heb op een ongelooflijk plezierige manier met jullie samengewerkt", sprak mevrouw Michielsen in haar dankwoord, waarin ze zich speciaal richtte tot de jeugdleden: „Doe zoveel mogelijk voor „Honte". Jullie moeten meer gaan be seffen, dat jullie verantwoordelijk zyn voor de vereniging* die jullie vertegen woordigen". In een toelichting op het jaarverslag ~ees de voorzitter onder meer op de •randering van het huishoudelijk in strument. dat mogelijk een financieel seniorleden tussen de 22 en 35 jaar dun bezel is by „Honte". Hij wekte de leden op zich in te zetten voor het aan werven van nieuwe leden, die in deze categorie zullen kunnen worden gerang schikt. De vloot staat er thans prima voor. Op de vergadering van maandag kon de voorzitter nog meedelen, dat er een nieuwe overnaadse skif is aange komen. Zaterdag is de nieuwe aanwinst, die de naam „Slaak' zal krygen, te be wonderen. Bq de begrotingsbehandeling werd voorts meegedeeld, dat er in 1965 een voorstel tot herziening van de huur van het botenhuis zal worden ingediend. Woorden van waardering werden ge richt aan het adres van de heer S. van Ravesteyn, die officieel tot erelid werd benoemd. De heer A. Ringeling werd tot secretaris aangesteld. De bestuurs leden ir. P. C. Dekker en J. A. Heijsse werden herbenoemd. De heren Messer en Pihl mochten voor hun werkzaam heden een applausje in ontvangst ne men. Wieirijdster verleende geen voorrang aan automobilist Dinsdagmorgen om negen uur kwam mej. L. van W. uit Koudekerke op de splitsing Stadsschuur-Hoogstraat te Middelburg met haar rywiel te vallen toen zy geen voorrang verleende aan de Middelburgse bestuurder van 'n perso nenauto, M. de H. en met de wagen in aanraking kwam. Het meisje moest on der doktersbehandeling worden gesteld. De auto kreeg een lekke band en ma teriële schade. Bq het achteruitryden in de Eikenlaan kwam de Middelburger W. de M. 's middags tegen half vijf, met zijn bestelwagen in botsing met een stilstaande personenauto van J. B. uit Vlissingen. Er ontstond lichte ma teriële schade. Kinderen herv. school Zuidsingel brachten eigen programma Niet minder dan honderdtachtig kinde- rt de Middelburgse Zuidsingel- school hebben dinsdagavond het podium het Citytheater in bezit genomen, om daar in een gevarieerd programma hun ouders te laten zien. dat zü tot aardig zingen, declameren, musiceren en acteren in staat ztjn. Een volle zaal was getuige van de voorstelling, waarmee de school der hervormde gemeente weer alle eer inlegde. Wat ds. A. P Nauta reeds in zijn voor woord onder de aandacht van net pu bliek bracht, bleek waar te zijn Er moet op de Zuidsingelschool wel een goede sfeer heersen, want hel liep op de ouder avond allemaal op rolletjes. Dat begon al met gezellige kleppermarsen onder leiding van het hoofd der school, de heer A den Boer, die men trouwens nagenoeg de hele avond voor het voet licht kon zien. De avonturen van „pluimstaartje" wer den door 'n groepje leerlingen ten tonele gevoerd, waarbij de dames C. B. Smal- legange. C de Voogd en A Stevense assisteerden Mevrouw Boogaard zorgde ervoor, dat het onderdeel declamatie ..gesmeerd" liep Veel bewondering had men voor de ..Kindersproke" van Marie Boddaert dat door Karin Kompagne .•oorgedragen Hartelijk werd er gelachen om de voordracht van Leo Dek ker. die declameerde alsof hij nooit iets anders gedaan had. Na de pauze was 'er allereerst muziek en zang onder lei ding van mej. S. Riemens en de heer H. Dronkers. Eveline Freriks kwam de solisten aankondigen. Onder leiding van de heer P. Vlieger werd ten slotte het to neelstukje „De slimme dokter" op de planken gezet. huls Katholieke rei-lasserlngsvereniging Zeeland. 20 uui City Afscheidsreceptie Ir 1 Michielsen. Ifi uur Vlisslngen Alhamhra De terreur vaD de rode draak h uur 18 laar Goes - Zaai Baarends Vergadering Wit Gele Kruis. 20 uur Zlcrlkzer - Concertzaal Concert .Instru mentale", 20 uur Bergen op Zoom - Luxor Lolltax, 8 uur, 18 Jaar Roxy Bei begon met moord. 8 uur. 14 laar Ternenzeii - Luxor Barabbas. 8 uur. 14 Jaar Oost burg - Ledel theater: De X 80 untwoordt Officiële publikatie M1DUEI.BURG. AFSLUITING MOLSTRAAT EN KOEPOORTSTRAAT. Burgemeester en wethoudei-s van Middel burg maken bekend, dat de Molstraat en de Koepoortstraat van 24 februari 19W tot en mei 9 maart 191H. of zoveel langer of korter als nodig zal blijken, voor alle rijverkeer zal zijn afgesloten, wegens het uitvoeren van werkzaamheden aan de openbare straat verlichting. Middelburg, 24 februari 1964 Burgemeester en weth. De Burgemeester mr J DRIJBER De secretaris, mr. J HOOIJ. VUSSINGEN Voorlichting over verf en behang voor huisvrouwenvereniging De ledeu van de Vereniging van huis vrouwen in Vlissingen hebben dinsdag middag op een bijeenkomst in Britannia een overzicht gekregen van de mogelijk heden die er bestaan om de wanden in hun huis „aan te kleden". De heer P. G. M. Baars van een behangselfabriek, die de laatste weken voor een aantal vrou wenverenigingen tn geheel Zeeland le zingen over behang heeft verzorgd, ver telde ook hier aan de hand van licht beelden over de fabricage van behang, waarbij hij zowel de technische als de artistieke kanten belichtte. „De mens speelt bij de fabricage nog een belang rijke rol", aldus de heer Baars, „en een elektronische behangselfabriek behoort tot de onmogeiykheden". Er zqn tal van processen die alleen met de hand ver richt kunnen worden, zoals het ontwer pen van het patroon, het maken van de walsen die bij het drukproces gebruikt worden, het mengen van de verven en het uitoefenen van de controle na iedere fase. De persoonlqke smaak speelt uiteraard een belangrijke rol. Zo worden in de pa pieren die naar zuidelijker landen wor den geëxporteerd, veel meer kleuren verwerkt dan in de voor Nederland ge bruikte papieren. Dit betekent dat het zelfde ontwerp soms in vele tientallen kleuren wordt aangemaakt. Een filmpje „Wanden en wat er aan vast zit", liet het fabricageproces en de toepassing van de diverse behangsoor- ten nog eens duidelijk zien. Het was vooral interessant te zien hoe de eigen schappen van de half- of heelfabrikaten steeds weer door middel van laborato riumproeven worden nagegaan. Ten slotte gaf de film een groot aantal voorbeelden van de toepassing van di verse behangsoorten in klassieke of mo derne interieurs. Na de pauze bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen. Vervolgens sprak de heer A. Gillissen uit Vlissingen over de toepassing van verf. Kleuren oefenen een grote invloed uit op de stemming Zij kunnen stimu leren. kalmeren of aanzetten tot concen tratie Voorts kan men verf toepassen ter ondersteuning van een bepaalde sfeer, zoals bijvoorbeeld het wit in een ziekenhuis de hygiëne als het ware sym boliseert. Dit toepassen van kleuren is uitgegroeid tot een wetenschap, waar door men kan spreken van kleurweten- schap De taak van een kleurenadviseur zag de heer Gillissen in de eerste plaats als een zoeken naar wat de klant wil, zodat zijn smaak te allen tijde preva leert. Zendingsavond met film over Nigeria Wijk drie en vier van de Nederlands hervormde gemeente in Vlissingen heb ben dinsdagavond ln het kader van de orjaarszendingsweek een zendings- ond gehouden in „Het Anker". Dominee Y. van der Schoot opende de druk bezochte bijeenkomst met een in leiding op de twee films over Nigeria die vertoond werden. Afrika, waar de zending zich nu op richt, noemde hij een gebied dat vroeger geheel buiten de zendingsgedachten viel. Het zendingsterrein bq uitstek was het toenmalige Nederlands-Indië. Na de oorlog veranderde dat en men stond toen voor het probleem dat Afrika een andere aanpak vroeg: het land had een heel andere cultuur, kampte met andere problemen en bovendien werden tot voor enkele jaren stammen die absoluut niet met elkaar overweg konden, kunstma tig bijeengehouden binnen de kolonieën. De films lieten iets zien uit het leven in de drie autonome staten van het in 1960 onafhankeiyk geworden Nigeria. Er bestaat tussen de noordelijke en de twee zuidelqke staten een aanzieniyk verschil: het noorden is orthodox en leeft voor een groot deel nog zoals 500 jaar geleden. Het zuiden is veel dynamischer, doordat deze gebieden al honderden jaren handelscontacten onderhouden met andere landen. Maar ook hier schui len oeroude tradities onder het vernis van een op het eerste gezicht westerse samenleving. Groot-Brittannië heeft in aanzienlqke mate zijn stempel gedrukt op het land en de samenleving, met na me op de technische en organisatori sche verworvenheden. Maar tradities en gewoonten wortelen vooral in de Islam, de band die Nigeria met de Arabische landen bindt. Nigeria is nog bijna geheel aangewezen op de hulp van westerse (Engelse) des kundigen, by het produktief maken van de bodemrijkdommen van het land. Eveneens is dit het geval bij de bestry- dlng van ziekten. Dit betekent echter niet dat de Nigeriaan zich inferieur voelt aan de westerling. Integendeel, hy probeert zich wijs te maken dat ver worvenheden, zoals de wetgeving, niet uit het westen afkomstig zijn. maar be sloten liggen in de Arabische godsdien stige en wijsgerige geschriften. Auto tegen brommer Op de kruising Walstraat-Groenewoud ln Vlisslngen verleende dinsdag de auto mobilist A. H. K. uit Oosten (België) met zyn personenauto geen voorrang aan de Vlissingse bromfietser H. W T. v. D. Er deden zich geen persooniyke on gelukken voor. Beide voertuigen werden beschadigd. GRIJPSKERKE De gemeenteraad van Grypskerke, die gistermorgen vergaderde onder voorzit terschap van waarnemend burgemees ter A. W. Cevaal, heeft een krediet van 1590 beschikbaar gesteld voor het la ten aanbrengen van een bliksemafleider- installatie op de toren en de kerk. Van dit bedrag zal de gemeente f 1060 voor haar rekening nemen, terwyl het kerk bestuur 530 bijdraagt. Op voorstel van b. en w. besloot de raad het werk op te dragen aan de heer Roel se uit Westka- elle. [et voorstel over te gaan tot herziening van de huisnummers en daartoe nieuwe nummerplaatjes aan te schaffen was voor de heer J. Francke Mzn. (g.b.) aanleiding te vragen of dit wel zo nood zakelijk is. De heer Francke wees er op, dat pas in 1956 een nieuwe nummering is ingevoerd en een volgende verande ring vond hy nog al bezwaarlijk. „Ik krijg nu nog post op het oude nummer van mijn huis, uit 1956", betoogde de heer Francke. Burgemeester Cevaal dacht, dat het al lemaal nog al mee zal vallen. Uiteinde lijk gingen alle raadsleden er mee ak koord; ze trokken er een krediet van rond 160 voor uit. De raad besloot voorts ln principe me dewerking te verlenen aan de oprichting van een bestuursschool in Zeeland, een initiatief van de afdeling Zeeland van de vereniging van Nederlandse gemeenten. Het verzoek van de vereniging voor in strumentale muziek te Middelburg om subsidie werd conform het voorstel van b. en w. afgewezen. Evenmin besloot de raad lid te worden van de nationale wo ningraad. Aan diverse personen besloot de raad bouwgrond aan de Kerkstraat te verko pen voor woningbouw. De kopers zijn de heren W. Louwerse (457 vierkante meter), P. van Sluis (230), A. Geschiere (226), C. Dingemanse (214), T. Holle- brandse (202), J. Vlieger (190) en mevr. Geerse-v. d. Broeke (260 vierkante me ter). De prys van de grond is rond 10 per vierkante meter. Ten slotte ging de raad nog akkoord met enkele wqzigingen van de begrotin gen voor 1963 en 1964. Tijdens de rond vraag bracht de heer W. Coppoolse Wzn. (s.g.p.) onder de aandacht, dat de ver warming in de kleine zaal van hel ver enigingsgebouw niet zo goed voldoet. NIEUWEN ST.-JOOSLAND Jaarvergadering „Het Groene Kruis' De vereniging „Het Groene Kruis" uit Nieuw- en Sint-Joosland zal donderdag a.s. om 8 uur in vergadering bijeen ko men in café „De Roode Leeuw" te Nw.- n Sint-Joosland. Er zal een bespreking .vorden gehouden over de vaststelling van de jaarlijkse contributie in verband met de financiële situatie van de vereni ging. alsmede verkiezing van 5 bestuurs leden wegens periodiek aftreden van de heren A. M. van Zweden en J H Brak man, die zich beiden herkiesbaar stellen wegens bedanken van de heren J. I. Janse, J. K. Mesu en A. Moens. Bovendien zal er een nieuw lid van de kascommissie moeten worden gekozen wegens periodiek aftreden van de heer P. Boone, die niet herkiesbaar is. Voorts staat de vaststelling van de begroting 1964 op de agenda. BIGGEKERKE De Zeeuwse Korfbal Bond krijgt er waarschynlijk nog deze week weer een vereniging by. In café Juliana in Big gekerke wordt vrqdagavond een oprich tingsvergadering gehouden voor een korfbalclub in die plaats. Tijdens deze vergadering zullen enkele leden van het bestuur van de Zeeuwse Korfbal Bond aanwezig zijn. Destijds werd er in Big gekerke een enquête gehouden om na te gaan welke sporten in deze plaats met name populair waren. Daarbij kwam ook korfbal uitstekend uit de bus. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 24-2: Silverpoint van Leith. 25-2: Ursula Peters van Bayonne Vlissingen vertrokken op 24-2: Panocean naar Baltimore. Silverpoint naar Argentinië, Cadans naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen op 24-2: Brarr Dungarvan. Goote van Liverpool. Fin land! a van Swansea. Herman Buisman var Swansea. Koony-M van Bayonne, Pericles Rotterdam. Maria-W van Rotterdam. Noorderlicht van Wismar naar Gent. 25-2: Margriet Anja van Leixoes. Timca van Bil- naar Gent. Telstar van Rotterdam. Wil- ■an Rotterdam naar Gent, Alpha van Goole. Gepasseerd van Antwerpen op 24-2: Lukas- M naar zee (proefvaart). Jongkind naar Rot terdam. Mentor naar Amsterdam, Olivier Noort naar Sligo. BU aankoop van een hoed ontvangt U voor uw oude Bovendleo GRATIS SPELDJE. Walst raat 78 Vlissingen Lange Noordstraat 35 - Middelburg Auto belandde in de sloot Maandagavond slipte op Rijksweg 58 ter hoogte van het z.g Bolwerk onder de gemeente Krabbendijke een personen auto en belandde via de linkerweghelft en het rijwielpad in de zuidelijk van de rijksweg gelegen sloot Het ongeluk gebeurde doordat de be stuurder P J B uit Hoek komende uit de richting Bergen op Zoom werd ver blind door een tegenligger en te sterk afremde teneinde een botsing met een voor hem rijdende auto te voorkomen De auto werd zo zwaar beschadigd dat deze moest worden weggesleept De be stuurder werd licht gewond REGIONALE BIJEENKOMST JONGEREN GEREF. GEMEENTEN IN ZEELAND De leden van de jongelings- en studie verenigingen van de gereformeerde ge meenten in Zeeland houden zaterdag 7 maart In Goes de derde regionale ver gadering De bijeenkomst in het kerkge bouw van de gereformeerde gemeente te Goes begint 's middags om twee uur en staat onder leiding van ds A Honkoop uit Goes De heer A van Bochove uit Aagtekerke zal spreken over het onder werp ..Opdat zij allen één zijn" en ds G A Zijderveld uit Middelburg ver zorgt het slotwoord Zilveren medaille bij 40-jarig jubileum in Terneuzen De heer I. Riemens magazqnehef bij Rlbbens Verfhandel N.V. te Terneuzcn is dinsdagmorgen onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Dit gebeurde aanleiding van het feit. dat de heer Rie- ts juist eisteren veertig jaar in dienst was bjj zyn werkgever „Het frappeert mij telkens hoe nauw de banden zijn tussen de oudere Terneuze- naren en hun werkgevers" zei burge meester mr H Rijpstra. die de jubilaris in het kantoor van de N V Ribbens de zilveren medaille opspeldde Hij noemde dat een bewijs van trouwe plichtsbe trachting van werknemers, maar ook van een juiste instelling var de werkgevers Namens het gemeentebestuur van Ter- neuzen bood hij de heer en mevrouw Riemens gelukwensen aan De heer H Ribbens. directeur van de N V wees er op. dat dit de tweede maal is. dat een van zijn werknemers een koninklijke on derscheiding wordt toegekend Ook hem verheugde dit De jubilaris, die reeds op zijn dertiende jaar bij de heer Ribbens in dienst kwam, bestempelde hij als een plichtsgetrouw man „Voor U zit er misschien nog wel een vijftigjarig jubileum in", zo zei hij tot de heer Riemens Namens het bedrijf bood hij de jubilaris de gebruikelijke en veloppe met inhoud aan, terwijl me vrouw Riemens in de hulde werd be treken met een boeket bloemen De heer E Broekema- adjunct-directeur van de Sikkens-groep te Sassenheim bood de jubilaris een fraai armbandhorloge aan Namens het personeel van de N V Rib bens werd hem een hobby-werktuig (boormachine) overhandigd Persoonlijk deed de heer Ribbens er nog een kleine cirkelzaag bij Tot slot sprak de heer Riemens een kort woord van dank. AardapDeltelers te Axel bijeen Op de goed bezochte telersvergadering, die dezer dagen door de Stichting Keu ringsdienst Zeeland van de N A K te! Axel is belegd, stond de pootaardappel in het middelpunt van de belangstelling De laatste jaren is het areaal pootaard- appelen in Zeeland vrij constant nl 550 a 600 ha Hoewel de afzet in eigen pro vincie weer toeneemt verdient de Zeeuwse pootaardappel. gezien de goede kwaliteit een ruimere belangstelling Nog te veel wordt door de consumptietelers het pootgoed van elders aangekocht, ter wijl kwalitatief het Zeeuwse produkt hier zeker mee kan concurreren De keu ringsdienst behandelde verschillende ac tualiteiten betreffende de teelt en de keuring van pootaardappelen. waarbij de nadruk werd gelegd op kwaliteit en kos tenverlaging Bij een iuist afstemmen van de teeltmaatregelen is ook bij de pootaardappelteelt een ver doorgevoerde mechanisatie mogelijk De ontsmetting tegen rhizoctonia wordt nog te weinig toegepast, al is de toestand ten aanzien van deze schimmelziekte nog relatief gunstig in Zeeland In een geanimeerde discussie werden verschillende punten nog nader toegelicht BEURSBERICHT MARKT GOES. 25 februari Granen ea peulvruchten Tarwe, baai* 17%, boerenschoon af boerderq 25—33 per 100 k» Schotvrije partijen tarwe liggen let* hoger in prjj» Gerat, baak» 17%. Ooeren- «choon of boerderij 24.50—2» per 100 kg. geen handel) Groene erwten. boeren*choon af boerderij 35—41 per 100 kg Schokker*, boerenachoon af boerderij 30—50 per 100 kg Bruine bonen, boerenschoen af boerderij 70— *7.50 per 100 kg Voor erwten en schokker» van uitgezocht»- kwaliteit was de notering Aardappelen Bintje, 15 mm opw. binnen landse sortering 7.SO—«.00 per iCO kg Leve ring aan de sorteerinrichting Sortcerkosten voor rekening koper Naar Bintje voor ex- port bestaat geen vraag Voederaardappelen noteerden 3.25—4,00 per 100 kg Uien Onufgcstaart aan de sorteerinrichting geleverd 5 cent per kg Hooi en stro Locernchool 130—135 per tooo kg V.'eldehool t prima kwaliteit) 130—135 per 1WO kg Veld beemd 75—80 per 1000 kg Engels raai 65—70 per 1000 kg Voor tweede toort hooi bestaat een belangstelling Tarwestro 70 per 1000 kg Ger»testro 70 per 1Q00 kg Erwtestro Ik! groen* 90 per 1000 kg Vlas Ongerepetd 12—27 cent per kg Gere peld 18—37 cent per kg Eieren. De eierprlis bedraagt L40 per kg VEILING GOK» 25 februari Op monster: Conference (gas- bewaring» 1 65 mm en op 7481. 60-65 71, 55-60 60 Conference (gewone bewaring) 65 mm en op 63—65. 60-65 62. 55-60 57. 2D Gewone velling: Goudrenet 1 85-90 4851. 80-85 49—55. 75-80 50-51. 70-73 45—46. 65-70 39. 2D 32—33. 2 80-85 «2—50. 75-80 43—52. 70-75 40—43. 65-70 33-39. grof 30—46. f0n 26- 34 Golden Delicious 1 80-85 54—86 75 30 68—90. 70-75 50—81. 65-70 53-66. «0-65 3516 2D 22—27, 2 80-85 65—71, 75-80 63—70. 70-75 57—64. 65-70 43. 60-65 37. grof 30—50. fijn 12—2! Jonathan 1 80-85 38—41. 75-80 42. 70-75 43—46. 65-70 37—39. 60-65 29—31. 2D 13—17. 2 80-85 30, 75-80 28—31. 70-75 30-3», C5-70 24—36. 60-65 22—28. grol 22—33, «Jn 16—18 Lornbam Calville 1 80-85 50—51. 75- 80 46—47, 70-75 41—45. 65-70 37. 60-65 24. 2D 13—16. 2 80-85 35—40. 75-80 37—43. 70-75 40—41. 65-70 32. 60-65 16—28. grof 18—28, fijn 34—17 Winston 1 80-35 90—91, 75-80 68- 96. 70-75 72—95, 65-70 66—82. 60-65 43—56. 55-60 26—30. 2 80-35 80—83. 75-80 81 —88. 70-75 6582, 65-70 53—63. 60-63 40—49. 55-60 22. grof 16—46» fijn 11—16 Laxtons Superb 1 80-85 53—59. 75-80 60—63 70-75 59—85. 65-70 26—47. 60-65 17—29. 2D 12—14. 2 80-85 44. 75-80 38—43. 70-75 33-38. 65-70 22. 60 65 19. grof 24—28. fijn 13—14 Diverse appels kroet 12.50 Conference 2D 24—29. grol 39—58, fijn 29—38. kroet 6—9 Saint Remy 3 grof 51—54, fijn 50—51 Doyenne du Cornice 3 grof 121 Totale aanvoer hard fruit 9400 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnaicn 3235 kg. 105—160 Schar 222 kg Bot 49 kg. Schol 20 kg Ongesorteerde vis 66 kg VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 4045 stuks. Weekaanvoer 5690. Vette koeten en ossen 350 Gebrulksvee SOL Vette kalveren 400 Graskalveren 212 Nuch tere kalveren 2373 Varkens 9 Lopers 80. Biggen 3 Paarden 41 Veulens 6 Schapen of lammeren 83 Welde- of zuiglammereo 4. Bokken of geiten 22 Vette koeien 3»—410 310—345 270—300 Vette kalveren 355—370 340—355 320—340 Slaehtpaarden 290 270 210 Prijzen rt-ip voor 1. 2e en 3e kwaliteit) In guldens per stuk Graskalveren 570 Nuchtere kalveren 160 Lopers 135 Schapen 140 Lammeren 180 Kalf- en melkkoeien 1323 koeien 975 370 v^n 1KO 800 70© IPlnfcoa 70© 600 525 Vette koeten aanvoer iet» meer. handel re delijk. prijzen alt gisteren Vette kalveren: aanvoer ruimer, handel redelijk, p rij ren la ger. enkele prima's boven notering Graskal veren aanvoer even minder, handel kalm, prijzen onveranderd Nuchtere kalveren: aanvoer Rink. handel zeer kalm. prij'en la ger Lopers en biggen- aanvoer let* korter, handel tamelijk, prijzen niet hoger Slacht- paarden aanvoer matig, handel goed. prtj- kleiner, handel tamelijk, prtjren prijshou dend Kalf en melkkoeien aanvoer gewoon, handel stroef, prijzen gedrukt Vare koeien: «anvoer als vorige week. handel rustig, prtj- I ren stabiel Vaarzen en pinken aanvoer Iets korter, handel flauw, prijzen ongewijzigd. VEILING KRABBENDIJKE. 23 februari Appel*: Golden Del I 80-85 76— 78, 75-80 81—83. 70-75 7580. 65-70 53—59. «0- «5 394!. 2 80-85 6467. 73-HO 57—71. 70-75 60—66, 65-70 48—53. 60-65 34—39. 2D 16—21. n grof 28-36. 3 fijn 18—20. kroet 11 Winston 1 75-80 85—88. 70-75 88—89. 65-70 75-77. 60-65 48—51, 55-60 25—31. 2 80-85 84. 75-80 89. 70-75 90 65-70 75. 60-65 53. 55-60 24-26. 3 grof 41—45. kroet 1! Lombaris Calv 1 80-85 43. 75-80 46. 70-75 45. 63-70 35. «0-65 27. 2 80-85 31—39. 75-80 34—41. 70-73 33— 40. 65-70 23—33. 60-65 19—23. 2D 11—12. 3 grof 24. 3 fijn 13. kroet 5 Laxton Superb 1 80-85 5554. 73-80 58» 70-75 52—55. 65-70 37—41. 50-65 22. 2 50-65 21. 2D «t 3 grof 24—25, 3 fijn 13. kroet 1011 Goudrenet 1 55-90 48. 80-85 51. 75-80 48—49. 70-75 44. 65-70 38. 2D 29, 3 grot 38—42, 3 fijn 2! 30. kroet 17-25. Jonathan 1 65-70 37. 60-61 31. 2 70 75 41. 63-70 33. 60-65 25. 2D J5. 3 grof 25. 3 fijn 1213 Peren Conference 1 65-70 75. 60-65 CS—70, 55-60 80. 2 65-70 71. 60-65 65. 55-60 57. 2D 25. 3 grof 53. 3 fijn 37 Doyenne du C. 2 75-80 140. 70-75 154. 63-70 144. 2D 60-65 11% 2D 55-60 62. 3 grol 101. 3 fijn 41. kroet 28. St. Remy l 65-75 49—51. KWART EEUW BIJ „TANTE POS" Ijzerhandel voor ongeveer een ton opgelicht De Utrechtse recherche heeft in het af gelopen weekeinde zes schroothandela ren en een beëdigd weger gearresteerd in verband niet ernstige fraudes die de De dertigjarige weger Van der T. heeft gedurende een reeks van jaren geknoeid aan het mechanisme van de weegbrug die op het terrein van de ijzerhandel stond en waarop de vrachtauto's met oud ijzer werden gewogen. Op die ma nier drukte hy een hoger gewicht af dan werkelijk aangevoerd werd. De schroot- handelaren leverden de weegbriefjes by de administratie van de Ijzerhandel tn en kregen op die manier meer uitbetaald dan waarop ze recht hadden. Voor de medewerking die de weger verleende, kreeg deze 25 per ton. Vermoed wordt dat op deze wijze voor meer dan 100.000 werd verduisterd. De weger heeft inmiddels bekend De schroothan- delaren, van wie er een afkomstig is uit Bussum en vyf uit Utrecht, zullen voor de officier van justitie worden geleid. Intussen wordt het onderzoek voortge zet. De fraude kwam aan het licht toen een van de personeelsleden van het be- drqf. die reeds tientallen jaren in dienst is. zich bij zijn chef beklaagde over het feit dat hy niet meer kon schatten. Steeds bleken namelijk aangevoerde voorraden aanzienlijk groter dan met het blote oog te schatten was. Besloten werd de aangevoerd partijen eens na te wegen. Toen bieek dat grote verschillen aan het licht kwamen. Ontevredenheid over maatregelen voor aardappelen De drie centrale landbouworganisaties1 achten maatregelen, die het produkt-1 schap voor aardappel»-n heeft genomen ter verbetering ran de situatie op de aardappelmarkt - uit de markt nemen van 25.000 ton aardappelen a acht cent per kilo. stellen van kwaliteitseisen bij invoer - niet voldoende. Vorige week heeft het Koninklijk Nederlands I»and- bouwcomite al doen weten dat het de hoeveelheid van 25 000 ton te gering en de prijs van acht cent te laag acht om de ernstige marktverstoring enigermate te verhelpen. Thans heeft de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond een bericht uitgegeven, waaruit blijkt dat hy over de „overigens gewaardeerde" maatregelen van het produktschap dezelfde gedach ten koestert als het K.N.L.C De situatie op de aardappelmarkt moet thans uiterst bedenkelijk worden geacht, schrijft de K.N B.T B. Vraag en aanbod verhouden zich zodanig tot elkaar dat de prijs, die de boer ontvangt ver beneden de kost prijs is gedaald. De Nederlandse Chris telijke Boeren- en Tuindersbond is het naar het A.N.P. bij navraag vernam, met de beide andere organisaties eens. Politieonderzoek na klachten over Wegens sterfgeval ls onze slagerij zaterdag 29 februari de gehele dag GESLOTEN. JAC- IZ- RISSEEUW- BIERENS Oostburg. lijden ls van or.s heen gegaan onze lieve dochter, zuster, be huwdzuster en tante MARIA SANDEE, geboren Koster, op de leeftijd van 38 jaar en 7 maanden. Namens de diepbe droefde familie, J Koster. J. Koster-Koole en kinderen. Driewegen, 25 februari 1964. Condoleantleadres Goudsbloemstr. 113. Papendrecht. Felicitatie voor mevr. N. de Looff Vier maanden nadat P.T.T.-kantoorhou- der C- de Looff te Wissenkerke een kwart eeuw in P.T.T.-dienst was. Pos" als asslstent-kantoorhoudster. Een deputatie van het hoofdkantoor te Goes bracht de juhilaresse een be zoek aan huis om het feestelijke feit een officieel tintje te geven. i een toespraakje complimenteerde directeur van het Goese rayonkan toor, de heer J. van Laar, mevrouw De Looff voor de manier, waarop zq haar taak ln die periode heeft ver vuld. Hg bood haar de gebruikelijke gratificatie en de zilveren PTT -ju- Dileumbroche aan De directeur liet verder ook de „staat van dienst" van mevrouw De Looff nog even de re vue passeren. Nadat zy ln Wissenkerke haar opleiding voor assistent-kantoorhoudster had gekregen, was zij werkzaam op di verse stations in Zeeuwsch-Viaandc ren, Tholen en West-Brabant En ook tn Wissenkerke Toen in oktober 1938 het hulpkantoor op deze Noordbeve- landse plaats werd omgezet tn een station, werd haar PTT -loopbaan enkele laren onderbreken Sinas no vember 1945 vervult mevrouw De Looff de functie van vervangend kantoorhoudster te Wissenkerke. ter- wyi zy af en toe ook „bqspringt' andere kantoren op het eiland. In de loop van de dag kwam ook de di recteur van het postdistrict Zeeland- West-Brabant, de heer W R. Eel- sing h, de juhilaresse gelukwensen, evenals de andere P.T.T.-collega's op Noord-Beveland Belangstelling voor het jubileum was er ook van de zijde van verschillende Wissenkerkse ver enigingen. waarvan mevrouw De Looff Ud ls. uitgeverij De Amsterdamse centrale recherche is een onderzoek begonnen naar de zakelij ke gedragingen van de inmiddels fail liet verklaarde firma ..Beroepenregister met telefoonummers" Dit Amsterdamse bedrijf hield zich be- olaatsen. waar de PTT deze gidsen niet uitgaf De drukkosten die de firma naakte, dekte zij uit de opbrengsten van advertenties, die winkels, bedrijven etc in de beroepengidsen wensten te plaatsen Omdal de firma de drukkosten niet meer aan de drukkerij voldeed weiger de de laatste nieuwe uitgaven te druk ken. zolang de kosten van een vorige uitgave niet waren betaald Toen de fir ma failliet ging, waren er daarom vele winkeliers vooral in het oosten van het land die vóóruit advertentiekosten had den betaald zonder dat de beroepengids, i waarin hun advertenties zouden worden, geplaatst, ooit was verschenen. De klachten van deze winkeliers, die zich nu gedupeerd voelen, hebben de Amsterdamse politie doen besluiten een onderzoek in te stellen naar mogelijk By deze geven wy ken nis van het overiyden van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JOHANNA MARIA JANSEN, weduwe van P. J. Risseeuw, die op dinsdag 25 febr in het St.-Anthonius- ziekenhuis te Ooetburg vredig Is ontslapen op de leeftyd van 82 jaar. Psalm 23. Oostburg: Jac. Iz Risseeuw C. Risaeeuw- Blerens Amsterdam: P ML J. Risseeuw C. Risseeuw- Geelhoed Rlna Michel Axel: J. K Lensen P. J. C Lensen- Risseeuw Frans Ina Jacquos Oostburg. 25 febr '64 De begrafenis vindt plaats op zaterdag 29 febr om 14 uur op de algemene begraaf plaats te Zuidzande. Vertrek uitvaartdienst Oudestad 50. Oostburg te 13.30 uur Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, zacht en kalm. na een geduldig gedragen !q- den onze innig geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgroot vader MARINES BLOK, ln de ouderdom van 89 jaar en 5 maanden. 's-Gra venpolder: W B!ok-Ko3ten C. H Blok Goes J A Nagelkerke- Blok J Nagelkerke Baarland: C M Overbeeke Klein- en achter kleinkinderen 's-Gravenpolder. 25 februari 1964. De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 28 febr a.s. des namiddags !4 uur van uit het Verenigings gebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5