Tuinbouwschool te Kapelle begint met leerlingenstelsel op proef Als proef slaagt stelsel ook in andere scholen NOORD-ZEELAND DE VEY MESTDAGH ACiFNDA Uw oude hoed is geld waard. HOLLAERS VERBERKT MARKTBERICHTEN EXAMENS P.T.T.-KARTOORHOUDSTER VAR WISSERKERKE „IR HET ZILVER Neem vandaag nog een abonnement op de P.Z.C. NUTSSPAARBANK THOLEN WOENSDAG 26 FEBRUARI 1964 WISSEL SCHOUWEN RROV1NOIALE I B B V W S B COURANT S Tuinbouwcommissie Z.L.M. bijeen De lagere tuinbouwschool te Ka pelle, de „Ir. A. W. v. d. Plassche- school", mag beginnen met de toe passing van het leerlingenstelsel. Dat gebeurt bij wijze van proef. De directie landbouwonderwijs van het ministerie van landbouw, heeft hiervoor toestemming gege ven, zo bleek deze week op de ver gadering van de tuinbouwcommis sie van de Z.L.M. Als de proef slaagt is het de bedoeling om het leerlingenstelsel ook te introduce ren op de andere land- en tuin bouwscholen. Het tweejarig leer lingenstelsel 'omvat vier lesdagen per week, aansluitend op de nor male opleiding. Voorzitter P. J. J. Dekker deelde wat de Ir. v. d. Plasscheschool be treft, verder mee, dat de goedkeuring van het ministerie binnen is voor de bouw van de nieuwe lagere tuin bouwschool voor de aankoop van grond, de aanwijzing van de archi tect en het programma van eisen. Verder werd duidelijk, dat in ieder geval één bloembollenteeltvakschool een nieuwe cursus zal beginnen. Daarnaast kan bij voldoende deel name (15 kwekers) in Zeeland een schakelcursus bloementeelt op gang komen. De voorzitter attendeerde erop, dat de omzetten van de Zeeuwse veilingen zijn gedaald en dat vele bedrijven minder gunstige resultaten hebben behaald 1963. Een juiste aanpassing van het sortiment en het produceren van een kwaliteitsprodukt is noodzakelijk bevredigende resultaten te behalen, meende hfl. Afzet Over de afzet van de produkten deelde de heer Dekker mede. dat door de on voldoende houdbaarheid de aanvoer van appelen wordt gestimuleerd ook in het buitenland. Er komt iets meer vraag naar kwaltteitsfruit voor export naar Duitsland. Een lichte prijsstijging voor een goed produkt aan het einde van het seizoen wordt niet uitgesloten ge acht. De laatste peren worden thans ge ruimd, er is nog enige vraag uit het buitenland voor Conference. Voor groenten is er een zwakke vraag naar de winterprodukten, zoals uien, kool en winterwortelen Het buitenland is hiervoor weinig aan de markt. Daar entegen is er een goede vraag naar sla, waspeen, spruiten en witlof. Voor sla bleek nadat er een televisiereclame in Duitsland had plaatsgehad, een grotere vraag te ontstaan. Wanneer onze voor raden fruit zijn geruimd, omstreeks half maart, wordt er meer import van bui tenlands fruit tegemoetgezien, aldus de heer Dekker. De aangerichte schade, in de winter 1962-1963 aan de beplantingen was groot. De afdeling tuinbouw van het K.N.L.C. zal in samenwerking met de landelijke N.F.O nadere stappen onder nemen om tot een bijdrage in de schade te komen, zo kwam op de vergadering naar voren. bouwschap en de Gasunie. Bepaalde mi nimumvergoedingen voor verschillende gewassen zyn reeds vastgesteld. Voor boomgaarden zal van geval tot geval afzonderlijk de vergoeding worden vast gesteld. Wanneer tot aanleg van buizen wordt overgegaan zal nader overleg met het Grond-, Pacht- en Taxatiehureau van de Z.L.M. nodig kunnen zijn. Voor de aanleg van de nieuwe hoogspannings leiding van de PZ.E.M. en in een later stadium van de nieuwe gedeelten van rijksweg 58 zal het inwinnen van des kundig advies eveneens nodig zijn. Het onderbrengen van de contracten van verschillende produkten bij de fa brieken heeft een aanvang genomen, zo werd op de vergadering duidelijk. Voor stambonen op contract, via de veilin gen. is een goede belangstelling en wor den prijzen afgesloten die iets hoger liggen dan de minimumprijzen. Voor tuinbonen geldt de minimumprijs. Voor knolselderij is eveneens weer een be hoorlijke interesse, hoewel het onder brengen van de contracten minder vlot gaat als vorig jaar. Water De tuinbouw in Zeeland tendeert naar een intensieve vorm, door de ontwikke ling van de glastuinbouw en door het bij de vollegrondsteelten op grote schaal opnemen van gewassen die regelmatig van vocht moeten worden voorzien. Wat opbrengst en kwaliteit betreft is men in de tuinbouw sterk afhankelijk van de kunstmatige watervoorziening, zo werd nogmaals benadrukt. Slootwater is veel al ongeschikt; op een enkele uitzonde ring na voldoet grondwater niet aan de te stellen eisen wat ijzer- en zoutgehalte betreft. Voorlopig Is de Zeeuwse glastuinbouw aangewezen op leidingwater. Overleg is er gaande met de waterleidingmaat schappijen voor een uniform en een spe ciaal tarief. Afgewacht zal moeten wor den wat er bereikt kan worden en onder welke voorwaarden de tuinbouw In zijn behoefte aan water zal kunnen voorzien. Er zijn ook andere takken van bedrijf die grote hoeveelheden water afnemen, werd verder duidelijk. De kring Oost-Zuid-Beveland heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer M. Westveer, benoemd de heer M. J. Goud uit Biezelinge. De kring Axel heeft als haar tweede tuinbouw- lid voorgedragen voor de provinciale tuinbouwcommissie. de heer L. M. Ver burg uit Hoek. Een speciaal woord van welkom sprak voorzitter Dekker tot de rijkstuinbouw- consulent, ir. L. Vellekoop, wiens benoe ming nu officieel is. Aardgas JToewel het nog enige tyd zal duren al vorens nardgasleidingen in Zeeland ge legd zullen worden, werd met belang stelling kennis genomen van de resulta ten van het overleg tussen het land- Concert Bachtrio te Bergen op Zoom Zondag aanstaande 's middags om viei uur verzorgt het- Bachtrio. da' bestaat uit docenten aan de Zeeuwse Muziek school voor de derde keer een concert te Bergen op Zoom De vorige keren ge beurde dat reeds bij gelegenheid van de opening van de expositie van Jan Sluy- ters. die wordt gehouden in de tentoon stellingszaal van Etcetera Het ensem ble bestaat uit Henk van der \hiet. fluit: Jan Wisse, cello en Mab van der Vliet- Vuyk, clavecimbel De werken van Jan Sluyters zijn nog tot 8 maart te zien Mooie vazen voor uw voorjaarsbloemen. Bellamypark 45-58 - Vlissingcn OOST ERL AND Landbouwvereniging D E.S. vergaderde Twee bestuursleden van de coöperatieve landbouwvereniging D.E.S. te Ooster- land, de heren A. Bal en Jasp. Stoutjes- dijk L/,., hebben tijdens de dezer dagen gehouden vergadering inleidingen ge houden over respectievelijk „Onze sa menleving in veranderde omstandighe den" en „Van producent tot consument" of „Een praatje over de fruitteelt". Als derde spreker trad op ir. G. Prins te Goes, die aansluitend op de twee inlei dingen sprak over het onderwerp „De landbouw in de toekomst". De voorzitter van D.E.S., de heer H. J. van de Zande, sprak het openings- en welkomstwoord tot de aanwezigen. De heer Stoutjesdijk, fruitteler, sprak in de eerste plaats over verschillende or ganisaties in de fruitteelt, verder over de fruitteelt zelf, om ten slotte nog met een enkel woord de afzetmogelijkheden te belichten. Spreker had alie iof voor de tuinbouwvoorlichtingsdienst in ons land. Merkwaardig noemde hij het, dat er van al het geteelde fruit slechts 25 behoort tot de beste rassen, dat 42 matig en 33 slecht is te noemen. Dit komt volgens hem omdat er nog talrijke boerderijen en verouderde boomgaarden zijn, die niet intensief werken of met weinig vakkennis worden beheerd. „Er is niet zozeer een gevaar, dat er teveel goed fruit zal komen, eerder dreigt er een tekort te ontstaan aan de werkelijk goede rassen. En hiermede kan de bui tenlandse concurrentie het hoofd worden geboden", aldus de heer Stoutjesdrjk. Een alleszins goed teken noemde spre ker het feit, dat de fruitteelt geen sub sidie, in welke vorm ook, behoeft. De heer A. Bal sprak vervolgens over het onderwerp: „Onze samenleving in veranderde omstandigheden". Spreker behandelde de conjuncturele en struc- turéle omstandigheden, om daarna de daaruit voortvloeiende sociale en maat schappelijke toestand te belichten. De "grarische export noemde hij van grote •aarde voor de nationale welvaart. „De export is zeker een onmisbare schakel in onze nationale betalingsbalans. Een deviezensaldo van 1500 miljoen is geen kleinigheid. Hoewel de prijzen van onze produkten momenteel wel een schrille tegenstelling vormen met dc algemene tendens, mogen we toch stellen dat we in een tijd leven van welvaart", aldus de heer Bal. De verstoring van de zon dagsrust noemde spreker de schaduw zijde van de recreatie op het eiland. „De industriële ontwikkeling zal een tekort kunnen doen ontstaan in de arbeidsbe- zetting in de landbouw. Een en ander verdient de nodige aandacht bij de ge meentebesturen en de landbouworgani saties", aldus de heer Bal. De causerie van ir. Prins uit Goes was als het ware een vervolg op de inlei dingen van de bestuursleden, en was retiteld: „De landbouw in de toekomst", jok deze spreker wees vooral op de ko mende veranderingen. „Waardoor krij gen we momenteel zulke slechte prijzen voor onze produkten En dat ondanks grote veranderingen zo vroeg hij zich af Overschotten op de wereldmarkt zün daar volgens hem niet vreemd aan. „Men hoort steeds meer dat men in bre dere lagen van de bevolking gagt inzien dat het de boeren momenteel niet voor de wind gaat. Gelukkig zijn er sympto men die er op wijzen dat het beleid van hogerhand aan het veranderen is. Door samenspreking moeten we zien te ha len wat er nog te halen is. De organisa ties hebben alles gedaan wat mogelijk is en doen dit nog steeds. Gelukkig dat onze nieuwe minister van landbouw veel meer landbouw „ntinded" is dan zijn voorgangers. Met hem valt te praten", aldus ir. Prins. Een volledige samen werking tussen alle agrariërs, landbou wers. tuinbouwers, veetelers en fruitte lers noemde spreker onontbeerlijk. „Vakbekwaamheid en vakopleiding moeten worden gestimuleerd voor onze eventuele opvolgers in het bedrijf. We kunnen ons echter gelukkig prijzen dat we kunnen boeren in Zuidwest-Neder land, waar de omstandigheden op veler lei gebied nog vrij gunstig zijn", zo ver klaarde hij. Met een opwekking om te komen tot steeds meer samenwerking, besloot de heer Prins zijn causerie. De voorzitter deelde nog mede. dat er van op dat er vanwege de Z.L.M. een opinie onderzoek in Oosterland zal worden ge houden op woensdag 26 en vrijdag 28 februari a.s. VANDAAG. Middelburg CITy. Huislioudshow. 19 45 uur Electro. Z V U -film Gaslight, 19.30 uur, 18 Jaar Gouden Poorte: Jan de Trooye voor Middelburgs» bestuurders bond. 20 uur. Lunchroom „Hel Stad huis" Katholieke reclasseringsvereniging Zeeland. 20 uur City Afscheidsreceptie ir. r Michlelsen. 16 uur Vlissingcn - Alhambra: De terreur van de rode draak. 8 uur. 18 laar. Goes Zaal Baarends: Vergadering Wit- Gele Kruis. 20 uur Zierikzee Concertzaal: Concert „Instru mentale". 20 uur. Bergen op Zoom Luxor: Lolitax. 8 uur. 18 jaar Roxy: Het begon met moord. 8 uur, 14 Jaar. Terneuzen Luxor: Barabbas, 8 uur, 14 Oostburg Lcdeltheater: De X 80 niet, 8 uur, 14 jaar. THOLEN Raad Tholen komt maandag bijeen Aan de raad van de gemeente Tholen zal volgende week maandagavond het uitbreidingsplan in hoofdzaak van de bestemmingen worden voorgelegd. De raad vergadert dan 's avonds om acht uur in het stadhuis. Op de agenda komt nog een tiental zaken voor. Er moet krediet worden uitgetrokken v straataanleg, er is een voorstel tot uit gifte van grond in erfpacht., voor aan koop van grond, en voor het garanderen van een geldlening aan de stichting „Beter Wonen". Verder komen enkele meer in de administratieve „sfeer" lig gende onderwerpen aan de orde. KERKWERVE Uitvoering Volksonderwijs Zaterdag werd in het verenigingsge bouw te Kerkwerve de jaarlijkse feest avond gegeven van de Vereniging Volksonderwijs afdeling Kerkwerve. In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer J. van Bijlevelt, zijn voldoening uitspreken over de opkomst van deze avond. Een speciaal woord van wel- i sprak hij tot de afgevaardigden van de afdeling Brouwershaven en tot de spelers van de toneelgroep van Volksonderwijs te Zierikzee, die het to neelspel „Het huis op de rots" van George Batson voor het voetlicht brach ten. De voorzitter gaf voorts een over zicht van het doel en wezen van Volks onderwijs. Aan de hand van enkele voor beelden toonde spreker aan dat er op vele terreinen en niet in het minst op dat van het schoolwezen, gesproken kan worden van nationale verdeeldheid. Het streven van Volksonderwijs gaat uit naar eenheid van school en in deze alle iroblemen van de openbare school te be hartigen. Vervolgens werd met veel elan en overtuiging de spannende thriller van Batson opgevoerd, waarmee de groep uit Zierikzee het publiek van het begin tot het eind ademloos wist te boeien. Aan het einde van deze, voor de spelers reeds vierde succesvolle voorstelling kon geconstateerd worden dat men te rug kon zien op een geslaagde avond. De verloting was eveneens een succes. Er konden 6 nieuwe leden voor Volks onderwijs worden ingeschreven. SINT -ANN ALAND Collecte Hemavu De busjes-collecte door de kinderen van de school met den Bijbel te St.-Anna- land, bestemd voor de Hemava, heeft opgebracht 32.59. Kijkavond school met de bijbel De school met den Bijbel te St.-Anna- land hield de jaarlijkse kijkavond. Bijna alle ouders gingen een kijkje nemen naar het werk van hun kinderen. Ook kreeg men volop gelegenheid met onder wijzend personeel te spreken. Vooral voor de mooie tekeningen bestond grote belangstelling, terwijl de handwerkstuk jes vooral de aandacht van de moeders trokken. SIRJANSLAND Collecten De collecte voor „Draagt Elkanders Las- te Sirjansland heeft 15,62 opge bracht. Te Nieuwerkerk bracht deze col lecte 187,79 op. PREDIKBEURTEN WOENSDAG BIDDAG Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 ds. v. Donkersgoed. 5 ds. Leenmans; Poort vliet 10 en 2 30 ds. v. Dijk; Scherpenisse 10 en 2.30 ds. Alblas; St.-Annaland 10 en 2.30 ds. De Jong; Stavenisse 10 en 2.30 ds. Zwanenburg: St.-Maartensdijk 9.30 en 2 ds. v d. Haar; Tholen 10 en 3 ds. Harkema: St -Philipsland 9.30 ds. Leen mans, 2.30 ds Donkersgoed. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. Noordhof Geref. Gemeente. Poortvliet 10, 2 en 6 leesd.; Scherpenisse. 9.30. 2 en 6 leesd. St.-Annaland 9 30. 2 en 6 ds Vergunst Tholen 10, 2.30 en 6 leesd St.-Philips land 9 30. 2.30 en 6 ds. Karens Oud-Geref. Gemeente. St.-Maartensdijk 930. 2 en 6 leesd.; St.-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 ds Gebraad: Stavenisse 9.30, 2 en 6 ds Slager. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 2.30 en 6.30 ds. Venema; Tholen 10 en 6.30 ds Tanis. Geref. Gem. in Ned. St.-Annaland 9.45, 2.15 en 6 15 ds Liglenberg; Oud-Vosse- meer 10, 2.30 en 6.30 ds. Van Beek. ZUID-BEVELAND GOES Bijeenkomst S.C.S. „Luctor et Emergo" de heer P. Baars uit Middelburg, inleiding over de verschillende mogelijk heden van wandbekleding. De heer Baars deed dit aan de hand van een aantal dia's over de behangselfabricage en de toepassihg ervan. Voorts vertoon de men een door Joop Geesink gemaak te film „Wanden... en wat er aan vast zit". Deze film toont onder meer wat er aan vast zit om een staalboek te ma ken. Na het dankwoord van de voorzit ter, de heer F. de Jong uit Goes, aan de behangfabriek, die aeze avond ver zorgde, was er gelegenheid een uitge breide collectie schildersgereedschappen te bezichtigen. Wetensch. Belangen „op reis" in Mexico De leden van de vereniging voor alge mene wetenschappelijke belangen te Goes en de bnlangstellenden, die dins dagavond naar „De Prins van Oranje" waren gekomen, hebben daar kennis lore. De folkloriste Steffa Wine bracht hen er met woord, muziek en beeld mee in aanraking. Zij woonde enige tijd te midden van de nakomelingen van de bekende Azteken en Zapotheken. In een korte inleiding zette zij een brok histo rie van Mexico uiteen, schetste het leven van de Indianen, de landing van de Spanjaarden in 1519 en de gevolgen, die diit voor de bevolking met zich mee bracht. De schoonheid van Mexico kreeg op deze avond een ruime plaats. Dia's en muziekopnamen zorgden bij haar betoog voor de sfeer van Mexico. Een bijzondere attractie op deze avond van wetenschappelijke belangen vorm den de Mexicaanse volksdansen, die Steffa Wine in de oorspronkelijke kos tuums en met originele muziek voor het voetlicht bracht. Er was vrij veel belangstelling. BORSSELE Borssele geeft f 2000 voor verbetering „Vier wegen" De gemeenteraad van Borssele heeft de zer dagen besloten 2000 beschikbaar te stellen voor de verbetering van de zo genaamde „"Vier Wegen" tussen 's-Gra- venpoider en Kapelle. Gedeputeerde Staten van Zeeland hadden oorspron kelijk een bedrag van 4590 gevraagd. De raad van Borssele was echter van mening, dat het belang van de verbete ring van de „Vier Wegen" voor Borssele niet zo zwaar woog als voor de gemeen ten in de buurt van deze verbinding tus sen Kapelle en de Zak van Zuid-Beve land (met name voor het Sloegebied in de toekomst). Vandaar, dat de raad be sloot slechts 2000 beschikbaar te stel len. Dit in tegenstelling tot de 5000 waarvan in ons blad van dinsdag jl. sprake was. X.RABBF.NDUKE Vergadering Volksonderwijs Vorige week kwam de vereniging Volks onderwijs in zaal „De Koophandel" te Krabbendijke voor haar jaarlijkse pro- paganda-feestavond bijeen, onder voor zitterschap van de heer Joh. Sentse. De heer J. Glerum. hoofd van de open bare lagre school te Yerseke. sprak een propagandawoord voor het openbaar onderwijs. Een toneelgezelschap uit Waarde voerde het stuk „Oh oom Paul toch" op. Bij aankoop van een hoed ontvangt U voor uw oude 2,50 terug. Bovendien GRATIS SPELDJE. Walstraat 78 - Vlissingcn Lange Noordstraat 35 - Middelburg Aan de rijksuniversiteit in Utrecht slaagde voor het examen semi-arts de heer H. G. van Haelst te Zuiddorpe. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieursexamen werktuigbouwkunde, de heer C W Won- dergem. leraar aan de hogere techni sche school te Vlissingen REGIONALE BIJEENKOMST JONGEREN GEREF. GEMEENTEN IN ZEELAND De leden van de jongelings- en studie verenigingen van de gereformeerde ge meenten in Zeeland houden zaterdag maart in Goes de derde regionale ver gadering. De bijeenkomst in het kerkge bouw van de gereformeerde gemeente te Goes begint 's middags om twee uur en staat onder leiding van ds A. Honkoop uit Goes. De heer A van Bochove uit Aagtekerke zal spreken over het onder werp „Opdat zij allen één zijn" en as. G. A. Zijderveld uit Middelburg ver zorgt het slotwoord Uitvoering Dorpsgemeenschap Zateragavond werd voor de Dorpsge meenschap Serooskerke e.o. <Sch) in de zaal van net Dorpshuis door de toneel groep van de Plattelandsjongeren „Schouwen-Duiveland", de uit 3 bedrij ven bestaande klucht van T. Schutter- buck „Kitty in nesten" opgevoerd. Het stuk, werd op voortreffelijke wijze ver tolkt. De regie van het spel berustte bij de heer D. Dokman. De spelers oogstten met hun spel een daverend applaus. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de verenigingskas. Vele. fraaie prijzen waren voor de verloting beschikbaar gesteld. De heer J. Van Antwerpen, voorzitter van de „Dorpsgemeenschap" sprak een openings- en slotwoord. De spelers moch ten na afloop een kleine attentie in ont vangst nemen. Stróieest te Serooskerke op 21 maart Vrijdag werd in dc zaai van Dorpshuis te Serooskerke (Sch) de algemene leden vergadering van de Ruitervereniging „Serooskerke e.o." gehouden. Deze ver gadering had tot doel het programma van het a.s. Strafeest vast te stellen. Het Strafeest zal dit jaar worden ge houden op zaterdag 21 maart a.s. Zeven personen gaven zich reeds op voor het ringsteken te paard. Het bestuur van de vereniging, dat zich alle moeite getroost om het traditionele Strafeest doorgang te doen vinden, doet een dringend beroep op de inwoners der gemeente, om ziel alsnog als deelnemer op te geven. De muziekvereniging „Luctor et Emergo" uit Renesse, heeft haar medewerking reeds toegezegd. Voor het ringsteken zijn evenals vorige jaren fraaie prijzen beschikbaar. KWART EEUW BIJ „TANTE POS" Felicitatie voor mevr. N. de Looff Vier maanden nadat P.T.T.-kantoorhou- der C. de Looff te Wissenkerke een kwart eeuw in P.T.T.-dienst was, vierde dinsdag zijn „rechterhand", mevrouw N. de Looff-van de Berge, haar zilveren jubileum by „Tante Pos" als assistent-kantoorhoudstcr. Een deputatie van het hoofdkantoor te Goes bracht de jubiiaresse een be zoek aan huis om het feestelijke feit een officieel tintje te geven. In een toespraakje complimenteerde de directeur van het Goese rayonkan toor, de heer J. van Laar, mevrouw De Looff voor de manier, waarop zij haar taak in die periode heeft ver vuld. Hy bood haar de gebruikelijke gratificatie en de zilveren P.T.T.-ju bileumbroche aan. De directeur liet verder ook de „staat van dienst" van mevrouw De Looff nog even de re vue passeren. Nadat zij in Wissenkerke haar opleiding voor assistent-kantoorhoudster hac gekregen, was zij werkzaam op di verse stations in Zeeuwsch-Vlaande ren, Tholen en West-Brabant. En ook in Wissenkerke. Toen in oktober 1938 het hulpkantoor op deze Noordbeve- landse plaats werd omgezet in een station, werd haar P.T.T.-loopbaan enkele jaren onderbroken. Sinds no vember 1945 vervult mevrouw De Looff de functie van vervangend kantoorhoudster te Wissenkerke. ter wijl zij af en toe ook „bijSDringt" in andere kantoren op het eiland. In de loop van de dag kwam ook de di recteur van het postdistrict Zeeland- West-Brabant, de heer W. R. Eel- singh, de jubiiaresse gelukwensen, evenals de andere P.T.T.-coIlega's op Noord-Beveland. Belangstelling voor het jubileum was er ook van de zijde van verschillende W'issenkerkse i enigingen, waarvan mevrouw Looff lid is. OUDST VERTROUWDE SPAARINSTELLING op het eiland Tholen üw geld wordt steeds meer waard Vraag Inlichtingen HOOGSTRAAT 28. TELEFOON 01660-31 ZITTING IN ALLE PLAATSEN VAN HET EILAND BEURSBERICHT MARKT GOES 25 februari Granen en peulvruchten Tarwe, baat» 17%. boerenachoon af boerderij 25—33 per 100 kg Schotvrije partijer. tarwe liggen ieu hoger m prija. GerM. baala 17%. boeren- cchoori af boerderij 24.50—26 per 100 kg. igeen handel) Groene erwten, bocreivchoou af boerderij 35—41 per 100 kg Schokker», boerenachoon af boerderij 30—J-j per ICC kg. Bruine bonen, boerenachoon af boerderij «o— 97,50 per 100 kg. Voor erwten en achokkera van uitgezochte kwaliteit waa de notering leU hoger. Aardappelen Bintje. 35 mm opw.. binnen- landw sortering 7,50—8,00 per 100 kg. Leve ring ann de toneelinrichting Sorteerkoatcn voor rekening koper Naar Bintje voor ex port bcataot geen vraag Voederaardappelen noteerden 3.25—4,00 per 100 kg uien. Oii.'ifgiiuaart aan de aortccrinrichtlng geleverd 5 cent per kg Hooi en atro. Lucernehool 130S35 per 1000 kg Weldehool «prima kwaliteit* 130—135 per 1000 kg VeUlbeemd 75—80 per 1000 kg Engel* raai 65—70 per 1000 kg Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling Tarwer.tro 70 per 1000 kg Gertteatro 70 per 1000 kg Erwtestro (kl groen i 90 per 1000 kg Vlaa Ongeropeld !2—27 cent per kg. Gere peld 18—37 cent per kg Eieren. Dc eierprtja bedraagt 1.40 per kg. VEILING GOES 25 februari. Op monster- Conference «ga«- bewaring) 1 65 mm en op 74—81. 60-65 71. 55-60 60 Conference «gewone txnvaringl l 05 mm en op 6365. «J-66 62. 55-60 57. 2D Gewone velling: Goudrenet 1 85-90 4851. 80-85 49—55, 75-80 50-51, 70-75 45—46. 65-70 39. 2D 32-33. 2 80-85 42-50. 75-30 43—52. 70-75 40—13. 65-70 33—39. grof 30—40. ftjn 26- 34 Golden Delicious I 80-85 64—%. 75-80 68—90. 70-75 59—81. 65-70 53—66, 60-65 35—46. 2D 22—27. 2 80-85 65—71. 75-80 65—70. 70-75 57—64. 65-70 43. 60-65 37. grof 30—50, ftjn 12—21 Jonathan I 30-85 38—11. 75-80 42, 70-75 43—46, 65-70 37—39. 60-65 29—31. 2D 13—17. 2 80-85 30. 75-80 28—31. 70-75 30-35, 65-70 24—36. 60-65 22—28. grot 22—33. ftjn 16—18 Lombarta Calville 1 80-85 5051. 75- 80 46—47. 70-75 41—45, 65-70 37. «1-65 24. 2D 13—16. 2 80-85 35—10. 75-30 37—13. 70-75 40—41, 65-70 32, 60-65 16—28. grof 18—28, fijn 14—17 Winston 1 80-85 90—91. 75-80 63- 96. 70-75 72—95. 65-70 66—82. 60-65 43—SC. 55-60 26-30. 2 80-85 80-83. 75-80 81-86. 70-75 65—82. 65-70 58—68. 60-65 40—49. 55-60 22. grof 1646. ftjn 11—16. Laxtons Superb 1 80-85 53—59. 75-80 60—63. 70-75 59—65. 85-70 2647, 60-65 17—29. 2D 12—14. 2 80-85 44, 75-80 38—13. 70-75 33—38. 65-70 22. 60 65 19, grof 24—28. fijn 1314 Diverse appels kroe: 12.50 Conference 2D 24—29. grol 39—58. fijn 29—38, kroel 6—9 Saint Remy 3 grof 51—54. fijn 5051. Doyenne du Comice 3 grof 121 Totale aanvoer hard fruit 9400 kisten VEILING ST.-ANNALAND. Uien middel 9M—9.10. bonken 11.27. drielin gen 9.89, picklers 10.11, stek ISO—252 Aan- VEILING STAVENISSE. Uien middel 9 20—9.00. drielingen 10.10. pick lers 11.60. stek 1.60. Aanvoer 30 ton. VISMIJN COLMNSPLAAT. Exportgarnalen 3235 kg. ".05160 Schar 222 kg Bot 49 kg- Schol 20 kg- Ongesorteerde vis 66 kg VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 4045 stuka Weekaanvoer 3690. Vette koelen en oven 350 Cebrulksvee 301. Vette kalveren 400. Gr»»kalveren 212 Nuch tere kalveren 2373 Varkens 9. Lopers 50. Biggen 3 Paarden 41 Veulens 6 Schapen of lammeren 83 Weide- of zuig lammeren 4. Bokken of geiten 22. Prijzen «resp- voor l. 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 380—410 310-365 270-300 Vette kalveren 355—370 340-353 320—340 Sluchtpaardrn 290 270 250 Prijzen <re«p voor 1. 2e en 3e kwaliteit) In guldens per stuk. 470 Cra* kalveren 570 Nuchtere kalveren 160 150 130 Lopers 135 120 100 ■Schapen 140 120 100 Lamineren 150 120 Kalf en melkkoeien 1325 12O0 1000 Vare koelen V73 V/) 700 Vaarzen 1000 V» 7» Pinken 700 «o 523 VctU' koeien: aanvoer iets meer. handel re delijk. prijzen al» gisteren Vette kalveren: aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen la ger. enkele prima's boven notering Gra»kal- veren: aanvoer even minder, handel kalm. prijzen onveranderd Nuchtere kalveren: aanvoer flink, handel zeer kalm. prijzen la ger Loper* en biggen: aanvoer leis korter, handel tamelijk, prijzen niet hoger Stachl- paarden aanvoer matig, handel goed. prij zen vast Schapen en lammeren: aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijzen prijshou dend Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel *troef. prijzen gedrukt Vare koeien'. Hiuwoer nis vorige week. handel rustig, prij zen stabiel Vaarzen en pinken aanvoer Iets korter, handel flauw, prijzen ongewijzigd. VEILING KRABBENDIJKE. 25 februari Appels: Golden Del 1 80-85 7(4— 78, 75-80 81-83. 70-75 75—80. 65-70 53—59. 60- «5 39—41. 2 80-85 64-67. 75-80 37—71. 70-75 00—66. 65-70 48-53. 60-65 34—39. 2D 16—21. :- grof 28—36. 3 fijn 18—20. kroet 11 '.Vln«tcn 1 75-80 85—88. 70-75 83—89. 65-70 75—77. 60-65 48—51. 55-60 25-31. 2 90-85 84. 75-80 89. 70-75 90 65-70 75. 60-65 53. 55-60 24—26. 3 grof 41-45, kroel 11 Lombarts Calv. 1 80-85 43. 75-80 46. 70-75 45. 65-70 35. 60-65 27. 2 80-85 31—39. 75-80 34—41. 70-75 35— «0. 65-70 23—33. 60-65 19—23. 2D 11—12. 3 grof 24. 3 fijn 13. kroet 5. Laxton Superb 1 80-35 >5—56. 75-30 58. 70-75 52—55. 65-70 37—41. 50-65 22. 2 50-65 21. 2D 11. 3 grof 24—25, 3 fijn 13, kroet 10—11 Goudrenet 1 85 90 43, 80-85 51. 75-80 43—49. 70-75 44. 65-70 38. 2D 29. 3 grof 33—42, 3 fijn 28—30. kroet 17—25. Jonathan 1 65-70 37. 60-65 31. 2 70-75 41. «55-70 33. 60-65 25. 2D 15. 3 grof 25. 3 fijn 12—13 Peren Conference 1 65-70 75. GO-65 69-70. 55-60 60. 2 65-70 71. 60-65 65. 55-60 57. 2D 25. 3 grof 53. 3 fijn 37 Doyenne du C. 2 75-80 140. 70-75 151. 65-70 144. 2D 60-05 113, 2D 55-60 62. 3 grof 101, 3 fijn 41. kroet 28. St. Remy 1 63-75 49—51- Wegens sterfgeval ls onze slagerij zaterdag 29 februari de gehele dag GESLOTEN. JAC. IZ. RISSEEUW- BIERENS Oostburg. Zilveren medaille bij 40-jarig jubileum in Terneuzen De heer I. Riemens magazijncbcf bij Ribbens Verfhandel N.V. te Terneuzen is dinsdagmorgen onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Dit gebeurde naar aanleiding van het feit. dat de heer Rie mens juist gisteren veertig jaar in dienst was bij zyn werkgever. „Het frappeert mij telkens hoe nauw de banden zijn tussen de oudere Terneuze- naren en hun werkgevers", zei burge meester mr. H. Rijpstra. die de jubilaris in het kantoor van de N.V Ribbens de zilveren medaille opspeldde. Hij noemde dat een bewijs van trouwe plichtsbe trachting van werknemers, maar ook van een juiste instelling van de werkgevers. Namens het gemeentebestuur van Ter neuzen bood hij de heer en mevrouw Riemens gelukwensen aan De heer H. Ribbens, directeur van de N.V., wees er op, dat dit de tweede maal is, dat een van zijn werknemers een koninklijke on derscheiding wordt toegekend. Ook hem verheugde dit. De jubilaris, die reeds op zijn dertiende jaar bij de heer Ribbens in dienst kwam, bestempelde hij als een plichtsgetrouw man „Voor U zit er misschien nog wel een vijftigjarig jubileum in", zo zei hij tot de heer Riemens Namens het bedrijf bood hij de jubilaris de gebruikelijke en veloppe met inhoud aan. terwijl me vrouw Riemens in de hulde werd be- troken met een boeket bloemen. De heer E. Broekema- adjunct-directeur van de Sikkens-groep te Sassenheim bood de jubilaris een fraai armbandhorloge aan. Namens het personeel van de N.V. Rib bens werd hem een hobby-werk' u:g (boormachine) overhandigd. Persoonlijk deed de heer Ribbens er nog een kleine cirkelzaag bij. Tot slot sprak de heer Riemens een kort woord van dank. Aardappeltelers te Axel bijeen Op de goed bezochte telersvergadering, die dezer dagen door de Stichting Keu ringsdienst Zeeland van de N.A.K te Axel is belegd, stond de pootaardappel in het middelpunt van de belangstelling- De laatste jaren is het areaal pootaard- appelen in Zeeland vrij constant, nl. 550 a 600 ha. Hoewel de afzet in eigen pro vincie weer toeneemt. verdient de Zeeuwse pootaardappel. gezien de goede kwaliteit een ruimere belangstelling Nog te veel wordt door de consumptietelers het pootgoed van elders aangekocht, ter wijl kwalitatief het Zeeuwse produkt hier zeker mee kan concurreren De keu ringsdienst behandelde verschillende ac tualiteiten betreffende de teelt en de keuring van pootaardappelen. waarbij de nadruk werd gelegd op kwaliteit en kos-, tenverlaging. Bij een juist afstemmen van de teeltmaatregelen is ook bij del pootaardappelteelt een ver doorgevoerde' mechanisatie mogelijk De ontsmetting tegen rhizoctonia wordt nog te weinig toegepast, al is de toestand ten aanzien van deze schimmelziekte nog relatief gunstig in Zeeland In een geanimeerde discussie werden verschillende punten nog nader toegelicht. Auto belandde in de sloot Maandagavond slipte op Rijksweg 58 ter hoogte van het z.g Bolwerk onder de gemeente Krabbendijke een personen auto en belandde via de linkerweghelft en het rijwielpad in de zuidelijk var rijksweg gelegen sloot Het ongeluk gebeurde doordat de be stuurder P J B uit Hoek komende uit de richting Bergen op Zoom werd ver blind door een tegenligger en te sterk afremde teneinde een botsing met een voor hem rijdende auto te voorkomen De auto werd zo zwaar beschadigd dat deze moest worden weggesleept. De be stuurder werd licht gewond. doch moedig gedragen lijden ls van ons heen gegaan onze lieve dochter, zuster, be huwdzuster en tante MARLA SANDEE, geboren Koster, op de leeftijd van 38 jaar en 7 maanden. Namens de diepbe droefde familie, J Koster. J. Koster-Koole en kinderen. Driewegen, 25 februari 1964. Condoleantleadres Goudsbloemstr. 113. Papendrecht. Bij deze geven wij ken nis van "net overlijden van onze lietre moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JOHANNA MARIA JANSEN, weduwe van P. J. Rlsseeuw, die op dinsdag 25 febr in het St.-Anthonlus- ziekenhuis te Oostburg vredig is ontslapen op de leeftijd van 82 jaar. Psalm 23. Oostburg: Jac. Iz. Rlsseeuw C. Risseeuw- Blerens Amsterdam: P. M. J. Rlsseeuw C. Risseeuw- Geelhoed Rina Michel Axel: J. K. Lensen P. J. C. Lensen- Risseeuw Frans Ina Jacques Oostburg, 25 febr. '64. De begrafenis vindt plaats op zaterdag 29 febr. om 14 uur op de algemene begraaf plaats te Zuidzande. Vertrek uitvaartdienst Oudestad 50. Oostburg te 13.30 uur Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, zacht en kalm. na een geduldig gedragen lij den onze innig geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgroot vader MARINl'S BLOK, in de ouderdom van 89 jaar en 5 maanden. 's-Gra venpol der: W. Blok-Kosten C. H. Blok Goes J A. Nagelkerke- Blok J. Nagelkerke Baarland: C. M Overbeeke Klein- en achter kleinkinderen. 's-Gravenpolder, 25 februari 1964. De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 28 febr a.s. des namiddags 14 uur van uit het Verenigings gebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17