M Afscheid mej. Ten Kate hervormde classis Goes HP 1 Bij vertrek naar Indonesië WALCHEREN Vlissingse raad zal een naam geven „Stadhuisplein" AGENDA MARS DOOR VLISSINGEN OP BADEN POWELLDAG Overspannen vader doodde dochtertje MAANDAG 24 FEBRUARI 1964 PROVINCIALE Z B E W 8 B O O R A N T IN KERK TE KLOETINGE Zondagmorgen werd in de Nederlandse hervormde kerk te Kloetinge tyderis een speciaal daartoe belegde dienst afscheid genomen van mejuffrouw W. J. ten Ka- te, verbonden aan de classis Goes van de Nederlandse Hervormde Kerk in ver band met haar vertrek op zaterdag 29 februari a.s. naar Soekaboemi op West- Java. Zy zal daar als evangeliste werk zaam zijn. Voorganger van deze dienst was ds. A. J. van Cruyningen te Kloetinge. Als tekst voor zijn prediking koos Matt heus 16, vers 24 tot 26: „Toen z Jezus tot zyn discipelen: Indien iemand achter Mij wil komen, die verlooehene zichzelf en neme zyn kruis op en volge Mij". Ds. Jonker uit Oudelande, voorzitter van de classieale zendingscommissie sprak een kort afscheidswoord namens de classis Goes. Hij wees erop, dat het zendingswerk geen liefhebberij of filan tropie is, maar een werk, dat allen op het hart gebonden is. „Het is een zaak van dienende liefde, van helpende broe derliefde" Met het uitspreken van de tekst „Kind ga heen en werk vandaag in de wijngaard des Heren", wenste hij mej. Ten Kate Gods beste zegen toe. Staande zong de gemeente hierop Ge zang 103 vers 3 Mejuffrouw Ten Kate betrad hierop de kansel en gaf een uit eenzetting over de evangelisatie-arbeid. In het gebied, waarheen zij gaat ver trekken is de Islam overheersend. De bestaande Soendanese kerk heeft het daar dan ook niet eenvoudig. Maar on danks alle stryd en tegenstellingen gaat de Kerk in haar arbeid voort. Na afloop van de dienst, waaraan hervormd kerkkoor met instrumentale begeleiding medewerking verleende, was er in het verenigingsgebouw een samen komst met de verschillende afgevaardig den uit de classis. Hier voerde ds. D. J. Baars uit 's-Heer- Arendskerke, secretaris van de classi eale zendingscommissie, het woord. Eerst bracht hij dank aan de kerkeraad van Kloetinge voor de wijze, waarop de ze de afscheidsdienst en het samenzijn voor-bereidden Hij vond het een groot voorrecht, dat juist heden in een totaal ver anderde wereld nog gerealiseerd kan worden, dat er een gemeenschap be staat, die anders wil doen dan in het verleden vaak gebeurde. Een symbool MIDDEI BURG „Blijf zitten waar je zit" Het blijspel „Blijf zitten waar je zit" dat in het Middelburgse City-theater met vaart en verve ten tonele werd ge voerd door de toneelgroep van de buurtvereniging 't Zand is vrijdagavond nogal abrupt geëindigd. Te gauw, zullen do talrijke bezoekers hebben gedacht, want men heeft er enige amusante uurtjes aan beleefd. Schrijver August Van Zuijlen heeft in dit stuk alle kan sen die verwarring scheppende tafe relen maar kunnen bieden, met beide handen aangegrepen. Het hele stuk wemelde van misverstan djes. die het tot een gezellig niemen dalletje maakte. In de hoofdrollen zag men A. N. van Baaren die ook de regie voerde als Henri Latour en mevrouw Seybel als verloofde Yvonne aan het werk. Vooral de eerste kwam. tot goede prestaties. Mevrouw Goedege-" buur speelde de vlotte tante Christine en mevrouw Van Baaren zette een be zorgde tante Mathilde op de planken. Kiel onaardig wa3 ook het spel van J. G. van Hemert als Julien Moreau en de heer Schuit als de journalist Marcel. De heer Hilgers en mevrouw Meeuwse hadden aardige rollen toebe deeld gekregen waarvan zij een uit stekend gebruik maakten. De grime was van Iz. A. Lorier en J. van de Boomgaard zorgde voor de décors. De heer J. van Hemert kon bij de aanvang van de voorstelling een volle zaal buurt bewoners welkom heten. De feestavond werd ook bijgewoond door zustervereni gingen. Na afloop bedankte de heer L. van de Burg het gezelschap. Voor de muzikale omlijsting zorgde de accordeonvereniging „Animato". Na afloop was er bal met het orkest van Jan Groenewoud. BEVESTIGING Tijdens een in de Nieuwe Kerk te Mid delburg gehouden kerkdienst, welke geleid werd door ds. J. E. L. Brum mei kamp. is zondagmorgen tot ouderling bevestigd, drs. J. Bakker, scriba van de kerkeraad van de hervormde gemeente. Officiële publikatie VI.1SSINGEN RAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt openbare kennis, dat op vrijdag 28 februari 1961, des voormiddags te 10 uur een open bare vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden ten gemeentehuize. Vlissingen. 21 februari 1964. Aavertentie- noemde hij het ook. dat onder alle moei lijke omstandigheden de keik doorgaat. „Hieruit blijkt overduidelijk, dat door Zijn Geest alles geschiedt en niet door kracht en geweld". Namens de classis hood hij mej. Ten Kate nis teken van verbondenheid in de arbeid van de Kerk een prachtige band recorder aan, waarmee zij in staat zal zijn gesproken brieven te verzenden. Na het gezamenlijk nuttigen van een kopje koffie bestond de gelegenheid persoon lijk afscheid te nemen. Mejuffrouw Ten Kate, die vier jaar als jeugdleidster in Hollandia op het vroegere N'ïeuw-Gulnea werkzaam was, zal in Soekaboemi de taak overnemen mej. J. Zeijderveld. die daar jaren lang werkzaam was. Mej. Zeijderveld keert voorgoed naar ons land terug en zal op dc thuisreis vergezeld worden door mej. Suretna van de inheemse kerk. Ln oktober keert mej. Suretna terug om met mej. Ten Kale te gaan samenwerken. Mej. Ten Kate is de eerste zending arbeidster. die na de moeilijkheden met Indonesië een inreisvisum heeft gekregen. PER E1UI VAN 6 E H00FDPIINP0EDERS LAATSTE NIEUWS „WITTE ZEE" DRIJFT WEER Omstreeks 11.00 uur zondagavond, na dat de sleepboten „Yarmouth" en „Gat- conihc" de 16 bemanningsleden van de „Witte Zee" veilig in Yarmouth aan wal luidden gezet, is de „Witte Zee" plotseling xveer gaan drijven. Het schip is daarna op sleeptouw genomen door de Franse sleepboot „Abeille 10", die zou proberen de „Witte Zee" by afkal- mende zee naar de haven Nab op het eiland Wight te slepen. Het is derhalve geenszins zeker, dat de Nederlandse sleepboot als verloren moet worden be schouwd. Aardschok in Griekenland In de omgeving van Athene heeft zich maandag kort na middernacht een krachtige aardschok voorgedaan. Over schade is nog niets bekend. VLISSINGEN De Vlissingse gemeenteraad zal zich vrij dagmorgen om 10 uur zetten aan de be handeling van de begroting voor 1964. In deze vergadering worden overigens ook nog een aantal andere voorstellen afgewerkt Zo wordt voorgesteld het ter rein rond het nieuwe stadhuis de naam Stadhuisplein te geven. Ook wordt voor gesteld een subsidie te verlenen aan de afdeling Zeeland-Zuid van de Neder landse Vereniging tot Bescherming var Dieren Het bestuur van deze afdeling vroeg een subsidie tot het bedrag van het nadelig saldo over 1962. Het exploi tatietekort over 1962 kon worden becij ferd op 3114,62. B. en w. menen ech ter, dat ook van particuliere zijde het nodige gedaan moet worden om het asiel op een zo gezond mogelijke basis exploitabel te krijgen. Mede in verband stellen zij de raad dan ook voor een een malige subsidie te verlenen van 2.000. Verder komen er vele onderwijsvoorsiel- len aan de orde. Onder meer willen b. v. aan de stichting r.-k. schoolbestuur te Vlissingen financiële medewerking verlenen voor het realiseren van een kleuterschool (twee lokalen) aan de Adriaen Coortelaan. Bovendien zullen verschillende grondvoorstellen worden behandeld. Onder meer wordt voorge steld 2100 vierkante meter grond aan d< Edisonweg te verkopen aan de N.V. We- wabo voor acht gulden per vierkante meter. N.V.V. huldigde jubilarissen De N.V.V Bestuurdersbond te Vlissingen hield vrijdag in het Concertgebouw te Vlissingen een bindingsavond. In zijn openingstoespraak kon de voorzitter, de heer J. Bliek vele aanwezigen hartelijk welkom heten. De avond was begonnen met een dansje met muzikale mede werking van het Klavioline Kwartet. Hierna gaf „De Volksstem" onder dirï- gentschap van de heer T. de Vries een uitvoering van enkele liederen. Het hoogtepunt van de avond was wel de uitdeling van de vakbondsinsignes aan vele jubilarissen, die 25 en 40 jaar lid van de bond zijn. De heer C. van Win gerden. algemeen secretaris van het N.V.V sprak de jubilarissen toe en over handigde hen de insignes. Hij gewaagde daarbij van het verschil in omstandig heden tussen het vakbondsleven van vroeger en nu. De echtgenotes jubilarissen ontvingen bloemen Na deze huldiging trad „De Volksstem" weer op. Na dit officiële gedeelte begon de feest avond pas goed Afwisselend werd er ge danst en kon men kijken en luisteren naar het bekende zangduo „De Selvera's met hun pianist George Amelung en „The Calthens", acrobatiek. De namen van de jubilarissen zijn- 25-jarig jubi leum: J. W. AuerJ. J. Bebelaar. J. B. van Beveren, J. Blaasse, C. den Boef. J. C. Ei ff. A. A. v. d. Ent. P. Goddijn. J. R. Hanning, L. J v d Heuvel. J. Jacobi, Ch. J. Kloeg, J. Lindenberg, J. v. Loe- nen. A. Maas. J. v. d. Pas, C. J. de Rid der. W. J. Rozenberg en M. Valkier, al len leden van de A N.M.B. Zij kregen het zilveren A.N.M.B.-insigne. Veertig jaar bij het N.V.V. zijn F. Hofman, L. La- bruyère en G. Geldof. De eerste twee ontvingen het gouden A.N.M.B.-speldje, de laatste het gouden N.V.V.-insigne, daar hij lid is van andere afdelingen. Ook bij het N.B.V. was een zilveren ju bilaris. Het was P. Hendrikse. Bij het A.N.B. waren dat: I. Pleyte, F. Lacor, G. W. Kort, L. Uiterschot en J. Hekhuis. Zij waren allen 25 jaar bij hel N.V.V. aangesloten. Andere zilveren jubilarissen waren J. de Kok van de A.N.G.B. en W. N. Bouwman van Mercurius. Koningin Juliana en prins Bern- hard genieten van de- son voor ho tel „Post" i» Lech. Zij worden ge flankeerd door de eigenaar van het hotel Sepp Moosbrugger en diens vrouw. Philatelicabij een De afdeling Vlissingen van „Philatelica" kwam in maandelijkse vergadering bij een in de grote zaal van het wijkge- bouw van het Wit-Gele Kruis. De voor zitter, de heer A. Rorije deelde mee, dat de belangstelling voor de poslzegelten- toonstelling op 29 februari te Goes zo groot is. dat reeds verschillende aanvra gen voor stands moesten worden afge wezen. Uit de gehele provincie worden inzendingen tegemoet gezien, terwijl el ke collectie vrijwel een ander gebied vertegenwoordigt. Het aantal deelnemers uit de Vlissingse afdeling is tien; allen zullen met een fraaie collectie uitkomen. De filmdienst van de P.T.T. vertoonde daarna een viertal films, die grotendeels betrekking hadden op het ontwerpen, graveren en druken van de postzegels. „Het leven in zee" voor Z.V.U. en 't Nut Dr. J. J. Smith, bioloog te Wassenaar, heeft vrijdagavond in hotel „Britannia" te Vlissingen, een lezing gehouden over het leven in zee. Hy deed dat op uit nodiging van de Z.V.U. en het Nutsde- partcment Vlissingen. Dr. Smith merkte in het begin van zijn lezing op. dat de zee tweederde deel van het aardoppervlak in beslag neemt er 'n gemiddelde diepte heeft van 4000 me ter. In tegenstelling met het land is er over die gehele diepte leven. Hij zette vervolgens uiteen hoe de zeedieren aan de kost komen. Net als op aarde komt alle voedsel in beginsel van de plant, in zee is dat van het plankton. Dr. Smith vertelde, dat 1 hectare zee evenveel voedsel produceert als een hectare land. „Het land zal niet meer in staat zijn alle mensen van voedsel te voorzien. Het zal dan ook niet zo lang meer duren of wij krijgen te maken met zeeboerderijen" aldus dr. Smith. Een produkt van dt toekomst dat trouwens nu reeds veel wordt aangewend noemde hij het zee wier. „Het is gebleken, dat men met zee wier vrijwel alles kan doen", zo ver klaarde hij. Zeewier vindt men nu reeds in onder meer crèmes, kunstdarmen, kunstgebitten, in bier om het schuim steviger te maken, kippevoer en derge lijke. Na deze korte inleiding vertoonde de heer Smith een groot aantal dia's, irin vele zeedieren werden getoond. De heer R. V. van Itallie, die een wel komstwoord sprak, kon een vrij groot aantal belangstellenden begroeten. O.- EN W.-SOUBURG Politietentoonstelling komt naar Souburg De reizende tentoonstelling „Raad daad" van de rijkspolitie die beoogt door middel van 'n expositie het publiek voor te lichten over de diverse aspecten van het politiewerk, komt op 3.4 en 5 maart in verenigingsgebouw „De Zwaan" te Souburg. Burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny zal de tentoonstelling op dins dag 3 maart om 10 uur officieel openen. Zuidwesters" gaf uitvoering De christelijke gymnastiekvereniging „Zuidwesters" uit Souburg heeft vrijdag avond de jaarlijkse uitvoering gegeven in gebouw „De Zwaan" te Souburg. Voorzitter J. Jobse sprak in zijn ope ningswoord van een bijzonder goed ver enigingsjaar. Hij memoreerde onder meer de successen van de dames van „Zuidwesters" bij regionale wedstrijden. Het aantal leden is het afgelopen jaar met ongeveer 50 gestegen tot 157. Het overgrote deel hiervan bestaat uit jon gens en meisjes onder de veertien jaar en een behoorlijk aantal dames Dit bleek ook wel tijdens de vlot afge werkte uitvoering onder leiding van de heer H. L. van Nopen. Grote groepen vaak nog zeer jonge meisjes en jon gens lieten hun prestaties aan het tal rijke publiek zien. De dames liet heel goed werk zien op de evenwichtsbalk en tijdens de vrije oefening. Een van de leukste numers was wel de van 10 tot 14 jaar in wild-west kleding op het podium verschenen. GRIJPSKERKE RAAD GRIJPSKERKE GAAT HUISNUMMERS HERZIEN In de vergadering van de gemeenteraad van Grijpskerke, dinsdagmorgen, komt een voorstel van b. en w. aan de orde tot het herzien van de huisnummers in de gemeente en in verband hiermee tot het aanschaffen van nieuwe huisnummer plaatjes. De kosten hiervoor zullen onge veer 160 bedragen. Voorts vermeldt de agenda voor deze vergadering het voorstel tot het doen aanbrengen van een bliksemafleiderin stallatie op de kerktoren. De heer J. J. Teule uit Middelburg heeft de gemeen te verzocht de ambtswoning van de bur gemeester tijdelijk aan hem te verhuren. Het voorstel is dc woning met ingang 1 maart te verhuren voor 120 per maand. B. en w. zijn bereid in principe mederwerking te verlenen bij de oprich- tilng van een bestuursschool in Zeeland- Tot lid van de commissie woonruimte- wet stellen b. en w. voor te benoemen de heer I. F. Luteijn, in verband met het niet aannemen van deze benoeming door de heer P. Poppe. Ten slotte is er nog het voorstel aan diverse personen bouw terrein aan de Kerkstraat te verkopen. OOSTKAPELLE Serenade voor burgemeester De muziekvereniging „Crescendo" uit Oostkapelle heeft vrijdagavond de heer en mevrouw F. G. Sprenger-Staring op het kasteel „Duinbeek" een serenade ge bracht. Aanleiding hiertoe was de herbe noeming van de heer Sprenger tot bur gemeester van Oostkapelle. ZUID-BEVELAND Vereniging „Noord-Beveland" vergaderde samen met P.J.G. De Bedrijfsvoorlichtingsvereniging ..Noord-Beveland" hield vrijdagavond in hotel ..De Korenbeurs" te Kortgene in samenwerking met de afdeling Noord- Beveland van de P.J.G. een vergadering waarvoor grote belangstelling bestond. Ir Van Beek sprak over de voorjaars- verpleging van de suikerbiet en alles wat daarmee verband houdt, zoals de on- kruidbestrijding De heer Andringa sprak over de steeds voortschrijdende ontwikkeling op werktuigengebied. Hier op volgde een geanimeerde discussie, voorzitter S. J de Regt wees in zijn openingswoord op de met 20 pet. geste gen bietenprijs. wat bij een stimulans noemde voor de bietenteelt. Onder de vrolijke tonen van de padvin dersband uit Middelburg hebben on geveer 175 padvindsters en kabou ters van het district Walcheren van de N.P.G. zaterdagmiddag een rond gang door Vlissingen gemaakt. Dit gebeurde ter gelegenheid van „Ba-I den Powelldag", die zaterdag door vele afdelingen van de N.P.G. in Ne derland is gevierd. In de morgenuren' hadden de padvindsters en kabouters uit Vlissingen en Middelburg het meer offciele gedeelte reeds afge- I werkt. Onder meer bestond dit uit het hijsen van de vlag en het vernieuwen van de belofte, wat ln Vlissingen ge-I schiedde in het clublokaal en in Mid delburg op het Koorkerkhof. Na afloop van de rondgang door Vlis-1 singen trokken de padvindsters naar I' de Scheldehal, waar zij gezamenlijk het spel „Een reis door Afrika" speelden. Voorzien van paspoorten „reisden" de padvindsters en kabou-1 ters door de landen van Afrika, zoals Kameroen. Sierra Leone. Dahomey, Uganda, Kongo en Soedan. In leder land moesten zij een opdracht uitvoe ren. zoals het samenstellen van een voedselpakket, het vullen van een verbanddoos of zich kleden zoals in het betreffende land gebruikelijk is. ra afloop van het spel was er een ge zamenlijke maaltijd, die besloten werd met een (binnen) kampvuur. JAN UBINK OVERLEDEN De oudste hoofdredacteur van Het Nieuwsblad van het Noorden te Gronin gen, de heer Jan Ubink, is gistermorgen vroeg na een zeer korte ziekte op 64- jarige leeftijd overleden. Vrijdagochtend moest hij plotseling worden overge bracht naar het r.-k. ziekenhuis te Gro ningen. Zijn toestand verergerde suel en gistermorgen kwam het einde van een actief journalistiek leven. De heer Ubink is op 13 december 1899 in Groningen geboren. Na zijn middel bare schoolopleiding trad hij direct als journalist in dienst by Het Nieuwsblad van het Noorden, bij welk dagblad hij de laatste jaren oudste hoofdredacteur was- Hij genoot bekendheid als toneel- en filmcriticus en was actief op het terrein van de kunst. Zo is hij jarenlang voor zitter geweest van het kunstlievend ge nootschap Pictura te Groningen en van de noordelijke gemeenschap van kunste naars. Ook was hij lid van de raad voor de kunst van de gemeente Groningen, op net terrein van de journalistenorga nisaties was hij verder actief als voor zitter van de Gronings-Drentse journa listenvereniging. welke functie hij een vijftiental jaren heeft vervuld, en als bestuurslid van de Nederlandse Journa listenkring. De heer Ubink was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De begrafenis is bepaald op donderdag middag half twee op de Zuiderbegraaf plaats te Groningen. De stoet zal ver trekken van het woonhuis in de Ren- gersstraat en via de Stadsschouwburg én de Noordhaven waar de heer Ubink vroeger heeft gewoond naar de begraafplaats trekken. E*cluBleb verkrijgbaar:bij de.kapperl Middelburg - City Drie sergeants. 20 uur, 14 Jaar Nederlands Kofliehuls Jaar vergadering Honle. 20 uur Bogurüstraal 9: BedrïJfsapostolaat. 19 30 uur Vlissingen - Alhambra De vergeten min naar. 20 uur Goes - Grand De vergelen medeminnaar. 20 uur. 14 laar Prins van Orante lezing voor N l.R 1 A over „Zeesleepboten, de trekpaarden ter zee". 19 30 uur Zlcrlkzee - Concordia: P J G -toneel voor bejaarden: ..Kitty ln nesten", 19 .V' uur Hevr ver,gebouw Afscheid L '"h Fen- nema. oud-hoofd chr nationale «cbool. 19 30 uur. Poortvliet „De rol": Kringvergadering Z L M Tholen en St -Philipsland. 14 30 uur. Terneuzen Luxor: Barabbas. 20 uur. 14 Hulst - Bioscoopgebouw: Barabba9, 20 uur, REGERINGSPARTIJEN VRAGEN KABINET AANVAARDING AFTREDING AMBASSADEUR (Van onze Haagse redactie). In Den Haag houdt men rekening met de mogelijkheid dat- de Nederlandse am bassadeur in Spanje, jhr. mr. W. E. van Panhuys in de kamerdebatten aanleiding zal vinden om de minister van buiten landse zaken opnieuw de gelegenheid aan te bieden om hem naar Den Haag over te plaatsen. Na donderdag gevoer de gesprekken tussen de fractievoorzit ters van K.V.P., V.V.D., A.R.P. en C.-H.U. en resp. de ministers Marijnen, Toxopeus, Biesheuvel en Scholten is deze kwestie vrijdag opnieuw aan de orde geweest in de ministerraad. Over de uitslag van dat beraad is niets bekend geworden. Men acht het in poli tieke kringen na de demarche van de vier fractievoorzitters nu echter waar schijnlijk, dat indien jhr. Van Panhuys voor de tweede maal de mogelijkheid opent, hem naar Den Haag over te plaatsen, het kabinet hem niet weer zal willen verzoeken in Madrid te blijven. Men houdt rekening met de mogelijk heid dat na de bittere kritiek welke eerst de Tweede en vervolgens zo mogelijk nog scherper de Eerste Ka mer op het optreden van de ambassa deur in Madrid heeft geoefend wegens zijn medewerking aan het interview van prinses Irene over Spanje, jhr. Van Panhuys de conclusie zal trekken dat hij de regering andermaal in de gelegen heid zal moeten stellen hem in Madrid te vervangen. Toen hij dat al spoedig na het interview en na de hem daarop gegeven berisping deed, heeft het kabi net besloten van dat aanbod geen ge bruik te moeten maken en jhr. Van Panhuys in Madrid te laten. Aangenomen wordt dat de vier fractie voorzitters in het kabinet thans sterk in overweging hebben genomen, om wanneer jhr. Van Panhuys die gelegen heid opnieuw zou bieden, van dat aan bod gebruik te maken, gegeven het feit dat van geen enkele zijde in de twee Kamers voor de eerste beslissing van de regering een goed woord is gehoord. In een zomerhuisje in Wijk aan Zee heeft een overspannen jonge vader vrij dag zijn elf maanden oude dochtertje Johanna Carolina met een kussen in haar bed gestikt. Het drama is pas van daag bekend geworden. De vader, de 20- jarige uit Zierikzee afkomstige schilder J. C. B., die in Beverwijk werkzaam is, heeft een volledige bekentenis afgelegd. De politie vermoedt, dat de man niet meer opgewassen is geweest tegen de moeilijkheden in 't jonge huwelijk waar bij ook nog de zorg om huisvesting kwam. Het huisje dat het gezin in Wijk aan Zee voor de wintermaanden had mogen betrekken moest 15 mei ontruimd worden voor de badgasten. De man was al veertien dagen niet naar zijn werk gegaan, omdat hij in een over spannen toestand verkeerde Vrijdag sloeg hij het meisje omdat het huilde. De moeder bracht het naar bed en ging toen boodschappen doen. Tijdens haar afwezigheid heeft de man waarschijn lijk tol het uiterste geprikkeld door het huilen van het kind. zijn daad begaan. Voorstel aan de ontvoerders van Duits jongetje De justitiële autoriteiten in Wiesbaden hebben de ontvoerders van de zeven jarige Timo Rinnelt een „bestand" van 6 uur voorgesteld. In deze tijd zouden zij de gelegenheid krijgen zich uit de voe ten te maken na het losgeld van 15.000 mark in de wacht gesleept en de Jongen overgeleverd te hebben. Timo Rinnelt. zoon van een antiquair, j verdween 11 dagen geleden en het in- tensleve politieonderzoek heeft nog geen enkel resultaat opgeleverd. Ontslag verwacht aantal reserve- legerpredikanten (Van onze Haagse redactie) Verwacht mag worden, dat een aantal reserve-legerpredikanten ontslag zal in dienen als gevolg van een gewetenscon flict, waarin zy zijn geraakt naar aan leiding van een vorig jaar door de Ge nerale Synode der Nederlands Hervorm de Kerk gedane uitspraak over kernbe wapening. Of dit aantal ontslagen groot zal zyn valt nog niet te overzien. Er heerst bij de predikanten, die tevens re- serve-legerpredikant zyn, geen een stemmigheid over de vraag of de functie van legerpredikant in overeenstemming is te brengen met de conclusies van de synode. Voor sommige predikanten is hier inderdaad sprake van een gewe tensconflict. Vrijdagavond heeft te Rijswijk een Ne derlands hervormde predikant, ds. W. Pellenboer, reserve-legerpredikant, een inleiding gehouden over dit onderwerp voor de vereniging van rechtzinnig her vormden. Ook elders in het land wordt de kwestie in discussie gebracht en houdt zij de gemoederen bezig. Ds. Pel lenboer, voor wie persoonlijk het rap port van de Generale Synode geen aan leiding is om ontslag in te dienen, heeft verklaard, dat hem enkele gevallen be kend zijn van predikanten die in een ernstig gewetensconflict zijn geraakt. Hij verwacht dan ook dat een aantal legerpredikanten ontslag zullen aanvragen. Van een massale ontslag aanvrage is echter volgens hem geen sprake. Ds. Pellenboer heeft er voorts op gewezen, dat het gevolg van een groot aantal ontslagen van zijn collega's zou kunnen zijn. dat de protestantse zielszorg in het leger achter zou kunnen raken bij de rooms-katholieken. Een woordvoerder van het ministerie van defensie heeft verklaard, dat ten departemente niets bekend is van een groot aantal ontslagaanvragen van le gerpredikanten. Het is echter ook de legerleiding bekend, dat voor een aan tal predikanten het rapport heeft geleid tot gewetensconflict. Het is niet uitge sloten, dat de predikanten, die openlijk hebben verklaard bij de uitoefening van hun functie in het leger niet te zullen zwijgen over de kernbewapening, niet in actieve dienst zullen worden opgeroe pen De hoofdlegerpredikant. ds. B. A. Bos, heeft namelijk onlangs verklaard, dat hij legerpredikanten die menen dat zij over deze kwestie niet zullen kunnen zwijgen, niet meer zal oproepen zolang de kwestie van de kernbewapening acuut is. Hij bestrijdt de mening dat het niet mogen spreken over deze zaak zal betekenen dat de legerpredikant gehin derd wordt in zijn voornaamste taak, de verkondiging van het evangelie. Overval op man van 91 jaar Naar door de Groninger politie is mee gedeeld heeft zaterdagavond ec-n onbe kende een overval gepleegd op de 91- jarige heer B. aan de Hortensiaiaan 29 te Groningen. Een onbekende vervoegd» zich eerst aan öe woning van de hoog bejaarde sterk bijziende man en vroeg om geld Toen hem dit was geweigerd, drong hij even later via de achterdeur de woning binnen. Er ontstond een handgemeen, waarbij de overvaller de oude man met diens wandelstok op het hoofd sloeg. Het slachtoffer riep om hulp en verloor het bewustzijn, waarop de overvaller de vlucht nam, zonder geld te kunnen meenemen. De oude man werd voor behandeling overgebracht naar het academisch zie kenhuis. maar kon weer naar zijn wo ning terugkeren. De politie stelt een on derzoek in. de dader is nog spoorloos. Amerikaans-Russisch cultureel verdrag ondertekend Tussen de Verenigde Staten en de Sow- jet-Unie Is zaterdag in Moskou e.-n cultureel verdrag niet een Inoptyd van twee jaar gesloten, In het kader waar van studenten, leraren, kunstenaars, technici en tentoonstellingen weten schappelijke kennis uitgewisseld zullen Het verdrag, het vierde van deze aard sinds 1958, is tot stand gekomen na 46 dagen van drukke onderhandelingen tussen Amerikaanse en Russische gevol machtigde delegaties. Het thans gete kende verdrag voorziet in een samen werking die iets ruimer is als voorheen. Namens de Verenigde Staten werd ge signeerd door hun ambasadeur in Mós kou, Foy Kohier, en namens de Sowjet- Unie door Sergi Romanowfsky, voorzit ter van de staatscommissie 'voor cul turele betrekkingen met het buiten land. Het verdrag regelt ook bezoeken van delegaties gespecialiseerd in landbouw, ~J huizenbouw er industrie, fabricage. bied van de gezondheidszorg, waarondt vallen uitwisseling van gegevens over kankerbestrijding, hartvaatziekten e.d. Onder de muziek- en dansensembles dia uitgewisseld zullen worden, zijn van Amerikaanse kant het kamerorkest ..Pro Musica" en de ijsrevue „Holidav on ice", en van Russische zijde het filhar monisch orkest van Moskou en het Kirof-ballet van Leningrad. Marktberichten VEILING ZVID-HOLL. EILANDEN. 21 februari Aardappelen 811 Andgvie 113 118 Rode kool 7—16 Gele kool 15—32 Boe renkool 66—74 Groene kool 32—70. Sla 1 A 24—34. 2 7—13 Stoofsla 44—57 Spruiten 1 A 135—154. 2 A 87—125. 1 B 136—150. 2 B 54—79. 1 D 117—133 Prei 78—98 Selderij 21—36 Groote peen 3—13 Dien 616 gesch. 16—23 Kroten 1 A 16—23 Witlof 1 A 73—39. 2 A 55—76. 1 B 59—72, 2 B 56—66. Aan voer 31000 kg. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig, gedul dig gedragen lijden, zacht en kalm, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader en broeder. JAKOB MINDERHOCD Jzn., weduwnaar van Johanna Minderhoud, in de ouderdom van 89 jaar. Westkapelle: wed. K Roelse- Minderhoud. Emmeloord: J. de Visser- Minderhoud J. de Visser. Westkapelle: A. Minderhoud. Ma Minderhoud- Minderhoud. Middelburg. K. Minderhoud P. Minderhoud- Minderhoud A. Minderhoud- Minderhoud H. Minderhoud. Klein- en achter kleinkinderen. Middelburg. 22 februari 1964 Eendrachtsweg 10. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 26 februari a.s. te Westkapelle om 12.00 uur. C. F. FRUMAU arts. WEGENS ZIEKTE GEEN PRAKTIJK. Heden is zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader, KLAAS KANNING, weduwnaar van Geessienna Staal, in de ouderdom van 93 jaar. Vlissingen: W. E. van de Sande- Kanning. J. J. van de Sande. Souburg: E. Fastenau- Kanning. H. H. F. Fastenau. Klein- en achter kleinkinderen. Middelburg. 22 februari 1964. Bachtensteene 1. Correspondentieadres Boulev. Bankert 100, Vlissingen De teraardebestelling zal plaatshebben te Vlissingen op dinsdag 25 februari as Ver trek Boulevard Ban ken 100 's middags 12 Getroffen door de vele blij ken van medeleven tijdens de ziekte en de hartelijke bewijzen van deelneming na het overlijden van mijn Innig geliefde man en der kinderen zorgzame vader, GEERARD LABEUR, betuig ik, ook namens mijn kinderen, onze welgemeen de dank. A. Labeur-Boone. Middelburg, febr. 1964. Nieuwe Vlissingse weg 266.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5