„PRES. LELS": REDDINGBOOT BURGHSLUIS Installatie commissie bejaardenoordenwet Nieuwe kabel voor Grevelingen Zeeuwse tuinbouwvakdocenten „zagen" de Franse fruitteelt Zierikzee zal nieuwe wethouder kiezen Blankenheym op non-actief ALMANAK Ontwerpverordening aan de orde gesteld Aanbeveling loor maatregelen in het Nauw van Bath EXAMENS Hansweertse organist bij jubileum onderscheiden TIEN JAAR „ZEELAND!A" IN KOUDEKERKF. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 24 FEBRUARI 1964 Ds. J. D. de Vries nam afscheid Dominee J. D. de Vries van de gerefor meerde kerlc te Aardenburg heeft zon dagavond in een overvol kerkgebouw afscheid genomen van zijn gemeente in verband met zijn vertrek naar Hoofd dorp, Aanwezig waren onder meer afge vaardigden van de Nederlandse Her vormde Kerk. Doopsgezinde Kerk en van de Evangelische Kerk, Van de ei gen kerk waren er vertegenwoordigers uit de classis Axel. Voorts gaven pas toor J. Dierinck en kapelaan J. de Kerf alsmede burgemeester G. M. van Berclcel en de wethouders E. Lansu en J. Slager en de gemeentesecretaris, de heer J. Paridaen van hun belangstelling blijk. Ds, De Vries hield zijn afscheids preek uit I Corinthe 13, vs. 12 ,met als thema „Nu en straks". Na de dienst sprak ouderling J. Haak woorden van dank tot de scheidende predikant. Voorts werd het woord nog gevoerd door ds. Verbeek uit Hoek, die sprak namens de classis Axel en door burge meester Van Berckel, die namens de burgerlijke gemeente afscheid nam van ds. De Vries." Na een dankwoord van ds- De Vries zong de gemeente de schei dende predikant staande toe uit gezang 29. Adjunct-directeur muziekschool in Goes De heer A. Fonteijn, benoemd als ad junct-directeur van en docent aan de af deling Goes van de Stichting Zeeuwse Muziekschool, zal zijn functie met in- ingang van 1 maart aanstaande aan vaarden. Veiling Kapelle vergadert Dc veilingvereniging „Kapelle-Bïezelin- ge en Omgeving" te Kapelle zal zater dagmiddag 29 februari om twee uur in kantine haar algemene vergadering hou den Op de agenda staat onder meer het bestuursvoorstel om een gedeelte van de veilingprovisie te restitueren. Voor kleine veiling wordt voorgesteld om 0,75 procent terug te betalen en voor grote veiling 0.45 procent, Voor boom gaarden zal dat 0.30 procent zijn. ZUIDELIJKE WIND. Zwaar bewolkt met tijdelijk regen maar ook enkele verspreide opklaringen. Ma tige tot krachtige zuidelijke wind. Zeer zacht voor de tyd van het jaar. ZON EN MAAN 25 februari Zon op 07.37 onder 18,10 Maan op 15.34 onder 06.59 „AFLOSSING VAN DE WACHT" Jaarvergadering in Goes Driemanschap vertelde van reiservaringen De Vereniging van Tuinbouwvakondcr- wjjzers in Zeeland en West-Brabant heeft zich vorige weck in dc jaarverga dering te Goes beziggehouden met fruitteelt in Frankrijk". Men had daar toe een deskundig driemanschap in zaal van de „Prins van Oranje" in zijn midden: ir. J. J. van Hcnnik, ir. G Koosje en de heer G. Toorcnaar, die enige tijd geleden naar het opkomende „Golden Deliciousland" een reis hebben gemaakt. Nu ook in Nederland hetzelfde ras de belangrijkste appel wordt, was het interessant vergelijkingsmateriaal „uit de eerste hand" op tafel te krijgen. En daarvoor hebben de inleiders ge zorgd. Toegelicht met dia's vertelden ze tal van bijzonderheden over de stand van zaken bij de zuiderburen. Het aftreden van de heer M. C. Ver- heijen (p.v.d.a.) als wethouder van Zie rikzee heeft in het gemeentebestuur een vacature doen ontstaan, waarin zo snel mogelijk zal moeten worden voorzien. Daarom is de raad tegen volgende week maandagavond Z maart om half negen bijeengeroepen. Als eerste punt op de agenda staat do benoeming van een nieuwe, wethouder. Verder wordt van de Zierikzeese raad een krediet gevraagd voor het aanbren gen van een decoratie in de vorm van een tegeltableau in de nieuwe, vorig jaar gereedgekomen gymnastiekzaal in de nieuwbouwwijk „Malta". De bouw van een club- en klccdgebouw op het sportpark „Bannink" kan nu worden aanbesteed. B. en w. stellen de raad voor dit onderhands te doen. Te gelijk wordt voor dit project een aan vullend krediet gevraagd. De fruitteelt in Frankrijk is de laatste jaren sterk uitgebreid. Wijnbouw en landbouw gaven minder goede uitkom sten. De appelprijzen in de Parijse markthallen waren hoog. Daardoor gin gen velen, ook veel uit Marokko terug kerende planters, tot aanplant over. Vooral Golden Delicious werd in massa aangeplant. In goede grond en klimaat worden nu grote hoeveelheden appels geoogst van prima kwaliteit. In 1956 was de oogst aan tafelappels 500 miljoen kilo in 1962 was dit 850 miljoen kilo, in 1965 wordt een opbrengst van 1200 miljoen kilo tafelappels verwacht in Frankrijk. Door de lage prijzen in najaar 1963 wordt de aanplant nu sterk afgeremd. De bouw van markten, pakstations en koelhuizen wordt in flink tempo voort gezet, vertelden de inleiders. Arbeids krachten zijn er voldoende bij de pluk, veel Spanjaarden helpen vooral in het zuiden daarbij. De vertoonde kleurendia's gaven een duidelijk beeld van de Franse fruitteelt, vooral de detailopnamen lieten de kwa liteit van de aan de bomen hangende Golden Crimson, die aan zwakgroeiende spurlypen hingen kwamen duidelijk uit. Ir. v. Hennik wekte de aanwezigen op om ook in eigen bedrijf uit te zien naar het voorkomen van spurtypen. Verslagen ^Eerder tijdens deze jaarvergadering werd een serie huishoudelijke zaken afge daan. Secretaris J. A. v. d. Guchle kon in zijn jaarverslagen over 1963 gewa gen van een actief verenigingsleven. Er werden vergaderingen belegd, lezingen gehouden en excursies gemaakt. De ver eniging telt. thans 83 leden; de finan ciële positie is gezond, Bij acclamatie werd de heer A de Jager als bestuurs lid herbenoemd. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Chr. Wisse werd de heer D. van Willegen te Wouw gekozen. In de maand maart zal een rondrit wor den gemaakt langs verschillende grond typen met aansluitend een bespreking in het proefstation voor de fruitteelt te Wilhelmïnadorp. DOOR GEDEPUTEERDE STATEN Op de roldie nier door een drijvende bok op de Greve- lingendam bij Bruinisse wordt neergelaten, zit de in Bourg et Bresse (Frankrijk) gemaakte nieuwe kabel welke moet dienen als geleider voor de stortsteengondels waarmee het laatste gat in de Grevélingendam sal wor- In het haventje van Burghsluis is saterdag bij de Koninklijke Zuid hollandse maatschappij tot redding van schipbreukelingen „de wacht afgelost". De reddingboot „Maria Carolina Blankenheym" werd er uit de sterkte genomen; de „President Jan Leis" (met vlag) kwam ervoor in de plaats. Hier ziet men de beide vaartuigen naast elkaar aan de steiger. (Foto P.Z.C.) IN HET HAVENTJE VAN Burghsluis is zaterdag een naam met een dappere klank voor de scheepvaart langs de Zeeuwse kust doorgehaald: de redding boot „Maria Carolina Blanken heym" is op non-actief gesteld! Aan het steigertje van de Ko ninklijke Zuidhollandse Maat schappij tot redding van schip breukelingen was langszij een „jongere" opvolger afgemeerd, de dubbelschroefmotorredding- boot „President Jan Leis". Een vaartuig van een moderner en krachtiger type, dat uit Hoek van Holland een respectabele staat van dienst heeft meege bracht. Een dag eerder had de bemanning van het station Burghsluis met de „oud-gedien de" de aflosser van de wacht in Hoek van Holland afgehaald. Met een kort toespraakje in ho tel „Het Wapen van Burgh" droeg de directeur-secretaris van de maatschappij, jhr. T. M. van Suchtelen van der Haa- re, zaterdagmorgen de „Presi dent Jan Leis" aan schipper J. A. Minneboo en zijn opstappers over. „Ik wens U er een goede vaart mee en wanneer U er in ernst mee naar buiten moet. goede resultaten". De redders-op-zee zijn mannen van wei- nog woorden. Ze dóen. Dat heeft de bemanning van de „Maria Carolina Blankenheym" sedert 1910 in en voor de Zeeuwse zeegaten heel wat keer tjes waar gemaakt. Wanneer de naam van hun schip werd genoemd, dan was het meestal „raak". Offi ciële gebeurtenissen zijn in de kring van deze redders zeldzaam, maar een „afscheid en welkom" als zaterdag in Burghsluis vond de K.Z.M.R.S. toch de moeite waard om even met een opvallend kaderrandje in de historie te markeren. Daarom had de directie mét het vaste en vrijwillige perso neel afgevaardigden van een kleine reeks instanties uitgenodigd, die zij delings betrokken zijn bij het red dingswerk op zee: het gemeentebe stuur, de kustwacht van de licht toren, de artsen, liet Rode Kruis in Schouwens Westhoek. Daarom ook maakten de gasten in de middaguren een proefvaart op de „President Jan Leis" mee. En toen deze „opvaren den" na afloop by het binnendraaien van het haventje, vlak achter de' Schouwse duinen daar de „Blanken heym" werkeloos aan de meerpalen zagen deinen beseften ze het pas goed: een brok reddingsgeschiedenis was afgesloten. Dat begon in 1910, toen de „Blankenheym" in Vlissin- gen werd gestationeerd. Tot aan het eind van de laatste oorlog heeft de reddingboot van deze stad tal van barre tochten ondernomen. De Duit sers hebben het vaartuig in de oor log nog als „Rode-Kruisboot" ge bruikt en op 1 augustus 1945 haalde schipper Minneboo de „Blanken heym" bij de geallieerde Navy weg om er in Veere het nieuwe redding station mee te bezetten. 175 geredden... Ongoveer 175 mensen heeft Minneboo met zjjn mannen sedert die datum voor de Zeeuwse kust van een ver drinkingsdood gered. Om een paar spectaculaire gebeurtenissen te noe men: de reddingsoperatie by de „Meerkerk", voor Westkapelle op een myn gelopen; het succes by de hulp aan de bemanning van de „Ebro", die in de stormachtige ja nuarinacht van 1958 voor de „Ban- jaard" verging. En dan nog de ette lijke malen dat in het nieuws kwam „de reddingboot Blankenheym is uit gevaren". Tot april 1961 van Veere uit en sinds dien met Burghsluis als basis. Het ging schipper Minneboo en zijn man nen zaterdagmorgen echt even aan het hart, dat de trouwe „Blanken heym" uit de sterkte van de K.N.M.R.S. werd genomen. Jhr. Van Suchtelen kon dat best be grijpen. „Het schip heeft steeds ten volle beantwoord aan het vertrou wen, dat de bemanning er in stelde. U komt nu op de „President Jan Leis", ook een niet meer zo jonge kracht, maar een reddingboot, die sinds 1930 heeft bewezen dat hij zijn zeeën kan staan". Uiterlijk is er niet zoveel verschil tussen de beide vaar tuigen: ze zijn even lang, 18 meter, en hebben dezelfde rood-blauwe kleur. De „President Jan Leis" heeft echter twee G.M.-motoren van 110 pk, apart te bedienen en een wat moderner accommodatie. De direc teur van de reddingmaatschappij ver onderstelde, dat de bemanning na tuurlijk wel even zal moeten wennen aan „het rijden met een tweespan in plaats van met een enkel span". Maar schipper Minneboo wuifde die vrees snel weg: „Ik heb het gisteren al gevoeld: het zal best gaan", zei hij. De „President Jan Leis" is over geplaatst uit Hoek van Holland, om dat dit station een gloednieuwe red dingboot, de „Koningin Juliana" in gebruik heeft genomen. Baggeren Er waren bij de komst van de nieuwe reddingboot in Burghsluis nog enkele mondelinge felicitaties aan maat schappij en personeel. Loco-burge meester P. L. Vis bracht die van het gemeentebestuur van Westerschou- wen over. Hij dook daarbij nog even in de geschiedenis van het reddings station Burghsluis. De heer Vis her innerde aan de tijd, toen de opstap pers hun schip van de helling moes ten trekken, wanneer het naa.r ouiten werd geroepen. Geruime tijd heeft Burghsluis daarna geen reddingboot meer gehad, maar in 1961 zag Schou wen de mannen terugkomen: uit Veere, dat van het open water werd afgesloten. „We zijn daar dankbaar voor en hopen, dat nu ook de „Pre sident Jan Leis" natuurlijk zo wei nig mogelijk goede diensten mag bewijzen". De loco-burgemeester maakte overi gens nog even van de gelegenheid gebruik om de directie van de K.Z.M.R.S. erop te wijzen, dat de ha ven vau Burghsluis binnenkort toch edit gebaggerd zal moeten worden. „Dat is een kostbare zaak en we hopen daarop nog eens nader terug te komen", kondigde hij alvast aan. Dokter G. A. M. Stenger kwam de complimenten van het Rode Kruis Schouwens Westhoek overbrengen. Hij greep terug naar de oefening, die het korps en de bemanning van de reddingboot vorig jaar hebben ge houden en sprak de verwachting uit, dat er nog verschillende andere mo gen volgen. Het hoofd van de kust wacht, de heer R. Saman zei ten slotte nog diL: „Wat zou de kust wacht zijn als het reddingwezen er niet achter stond? Ut feliciteer U van harte met de komst van de „Leis". De „Blankenheym" heeft afge daan. Het schip blijft in Burgh sluis liggen totdat een serieuze koper er is een zeewaardig jacht van te maken! het naast zijn opvolger zal weghalen. Neem risico...verf met een De verf met flexabiliteif 'extra speling voor de doe-het-zefver Zeeuwse Rijp is rijp Wat eist het jachtige krantenbe- drijff Snelle berichtgeving. En zo ontstaan de verrukkelijkste formuleringen. De muziekrecensent van het Kam per Nieuwsblad won het gevecht tegen de tijd aldus: „Mozart is Mozart, Bach is Bach". Waarop een ander blad reageerde: ,J2n mogen wij bescheiden opmer ken, dat Beethoven Beethoven iel" Het jachtige krantenbedrijf daar zit nog eens muziek in. Maar men moet het niet te bont maken, zoals een overigens voortreffelijk medewerker deed, toen hij het bericht over de huldiging van een Zeeuws-Vlaams organist besloot: ,rDe heer X be speelt reeds J/S jaar het orgel van de grote kerk, dot thans echter rijp voor restauratie is." Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben ter uitvoering van de wet op de be jaardenoorden een commissie ingesteld, die tot taak heeft Gedeputeerde Staten al dan niet op verzoek van advies te die nen omtrent de uitvoering van die wet. De commissie is dezer dagen door het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. J. Kaland, geïnstalleerd. Zy heeft zich in haar eerste vergadering beziggehouden met de ontwerpverordening op de be jaardenoorden waaromtrent de door het Opbouworgaan Stichting Zeeland inge stelde werkgroepen en de provinciale raad voor de volksgezondheid Gedepu teerde Staten hadden geadviseerd. Tot lid, respectievelijk adviserend lid, van deze commissie hebben Gedeputeer de Staten benoemd: Lid: de heer A. J. Kaland, lid van hun college, tevens voorzitter; mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van hun college, tevens vice-voorzitter; de heer L. C. Buysert, directeur-arts van de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland; de heer M. L. Almekinders, directeur-eco noom van de stichting verpleeg- en rust huizen „Midden-Zeeland": drs. KI. Laan- sma, directeur provinciaal Opbouwor gaan Stichting Zeeland; ds. H. M. Stra- ting, predikant-directeur voor maat schappelijk werk vanwege de Nederlands Hervormde Kerk in Zeeland; de heer L. A Hartman, directeur van de gerefor meerde stichting voor maatschappelijk werk in de provincie Zeeland; drs. W. R. Dusarduijn, directeur van de katholieke raad voor maatschappelijk werk in Zee land; de heer A. van Oosten, maatschap pelijk werkadviseur van de Nederland se vereniging voor maatschappelijk werk „Humanilas"; ir. P J. 't Hooft, architect; de heer A. J. M Kesbeke, burgemees ter te Zuiddorpe; de heer L. J. van 't Westende; mejuffrouw J. M. Engel vaart, directrice van het. rusthuis „Ten Anker' te Tholen; mevrouw A. G. van der Ha- ve-Lueieer, arts. Adviserend lid: ir, L, D. Huisman, hoofd ingenieur-directeur van de volkshuisves ting en de bouwnijverheid in de provin cie Zeeland; de heer J R van der Borgh geneeskundig inspecteur van de volksge zondheid: dr. P. van der Esch, inspec teur van de geestelijke volksgezondheid voor Zuid-Holland en Zeeland; drs. J S. Rienks, socioloog provinciaal Opbouw orgaan Stichting Zeeland; de heer S. J. G. van Leeuwen, hoofd van het bureau Zeeland van het ministerie van maat schappelijk werk. Het secretariaat van de commissie is opgedragen aan de heer J. van Meeren- donk, hoofdcommies A ter provinciale griffie van Zeeland. Botsing tussen twee auto's in Zierikzee Op de kruising, die de Laan van St.-Hi- laire en de Nieuwe Kooiweg even buiten Zierikzee met elkaar verblindt, ontstond zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur een botsing tussen twee personenauto's. J. C. v. d. V. uit Kerkwerve kwam van de Laan van St.-Hilaire gereden en wil de linksafslaan, de richting Westhoek. Maar hij verleende geen voorrang aan een kleine auto van M. J. ten H. uit Zierikzee, de juist uit de richting West hoek Zierikzee naderde. Met schade aan de voorkant van beide wagens en een proces-verbaal liep deze aanrijding af. Carillon voor Axels stadhuis Ter herinnering aan het 750-jarig be staan van Axel zal mogelijk nog dit jaar in de toren van het Axelse stad huis een carillon worden opgehangen. De plaatselijke vakverenigingen de K. A.B. het C.N.V. en het N.V.V. hebben hieraan reeds hun steentje bijgedragen. Tydens een bijeenkomst in het stadhuis heeft de heer E. A. Maas dezer dasren namens de drie verenigingen 600, aan geboden. Evenals burgemeester M. K. van Dijke dit deed, sprak ook de heer Maas woorden van waardering over de ze prettige vorm van samenwerking. De raad voor de scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake de aanvaring van het Finse motorschip „Alca' met het Zweedse motorschip „Avafors" op februari 1963 in het Nauw van Bat Daarbij is men tot de conclusie gekomt dat de „Alca" door de stroom in i„ verkeerde helft van het vaarwater werd gedrukt, waardoor het schip nabjj de zwarte-tonneiüijn in de richting van de „Avafors" werd gedreven. In zijn oordeel tekent de raad aan, dat Belgische ministerie van openbare werken in het Nauw van Bath zijn richt, Uit deze metingen blijkt, nog eens, aldus de raad voor de scheepvaart, hoe gevaarlyk tweemaal per dag ge durende 1 a IV2 uur voor hoogwater en korte tijd daarna de vaart in het Nauw van Bath is. Het is van groot belang, dat de loodsen met deze ge vaarlijke uren rekening houden door de vaart in deze uren te vermijden, of door het passeren van schepen in die tijd na te laten. Voorts doet de raad de aanbeveling zich in verband met de toenemende scheepvaart in het Nauw van Bath, te bezinnen op een bepaalde verkeersrege ling en/of op stringentere instructies voor de loodsen. Het is van belang, dat op de schepen ook bij slecht zient de eigen positie ten opzichte van die van andere schepen steeds voldoende be kend is. Do raad vraagt zich af of de V.H.F., eventueel met inschakeling van één of meer walposten, hier hulp kan bieden. Ook bij andere gevallen van aanvaring op de Schelde is gebleken, dat aan een verbeterd waarschuwingssysteem we zenlijk behoefte bestaat. Aan de katholieke universiteit te Nijme gen slaagde voor het kandidaatsexamen rechten de heer A. A. Rijk te Kloosler- zande. fcum als kerkorganist van de r.-k. Hansweertse parochie heeft de heer P. den Boer zondagmorgen een pauselijke onderscheiding ontvangen. Pastoor Die- rïkx kwam hem thuis de versierselen, behorende bij de orde „Pro Ecclesia et Pontifice" opspelden. Hierbij aanwezig waren naast familieleden, leden van het kerkbestuur en directeur A. do Poorter en het oudste lid de heer J. Blieck van het zangkoor. Pastoor Dierïlix prees de heer Den Boer voor zijn bijzondere plichtsbetrachting in de afgelopen halve eeuw. De heer De Poorter, die namens alle leden van het koor gelukwensen kwam aanbieden, vond dat de jubilerende organist de pau selijke onderscheiding voor de volle hon derd procent had verdient, omdat de heer Den Boer „zijn taak naar werke lijke waarde heeft weten te schatten". De waardering voor de werkzaamheden van de organist onderstreepte de heer De Poorter met het aanbieden van een bloemstuk. In de hulde werd ook me vrouw Den Boer betrokken. De jubilaris zelf dankte ten slotte voor de hulde die hem ten deel was gevallen. den gedicht. De vuistdikke kabel, met een gewicht van 90 ton moet de kabel vervangen, welke bij de span- ni.ngsproeven vorig jaar is geknapt. Met het. ophangen van de nieuwe kabel zal vermoedelijk tot maart worden gewacht. WAGEN MET VLAS VALT DOOR WINKELRUIT Op de gevaarlijke kruising Bierkaai straat-Dubbele Poort in Hulst is vrijdag een aanhangwagen met twee ton vlas gekanteld en dóór de winkelruiten in de etalage van de fa, Unie terechtgekomen. De heer J. B. de B. uil. Sint-Jansteen kwam met een tractor met twee aan hangwagens, beladen met vlas, vanaf de Dubbele Poort gereden. 'Bij het links af slaan op de vrij korte boent ging de la ding van de eerste wagen aan het schui ven, waai door een enorme ravage ont stond. Twee winkelruiten werden inge drukt en een gedeelte van de geëtaleer de goederen werd vernield. Op dit punt, waar eenrichtingsverkeer bestaat, zyn reeds eerder ongelukken gebeurd, ómdat de bocht vooral voor het vrachtverkeer te scherp is. De grote winkelruit, die ongeveer 2000 kost, is al verschillende malen gebroken, een maal doordal. een bromfietser er door naar binnen reed. Het blijkt evenwel, dat er weinig aan de bestaande situatie is te veranderen. Zolang de rondweg om Hulst niet gereed is moet alle grensver keer langs dit punt. Nieuwe gereformeerde predikant in Zierikzee Zierikzee krijgt binnenkort een nieuwe gereformeerde predikant: ds. J. H. Na- wijn uit Moordrecht heeft het beroep, dat de gereformeerde kerk van Zierikzee op hem had uitgebracht aangenomen, Bejaarde vrouw dood gevonden De Vlissingse politie heeft zaterdagmid dag de 73-jarige alleenwonende weduwe mevrouw J. de B. dood op bed aange troffen. Een buurman, die de vrouw al enkele dagen niet had gezien en die op zjjn bellen geen gehoor kreeg, had de politie gewaarschuwd. De vermoedelijke doodsoorzaak is een hartverlamming of een hersenbloeding, waaraan de vrouw reeds twee dagen te voren in haar slaap is overleden. De vrouw had in Vlissingen geen familie, maar onderhield wel geregeld contact met de buren. De christelijke gymnastiekvereniging „Zeelandia" uit Koudckerke heeft zaterdagavond in het verenigingsge bouw te Koudckerke de tiende jaar lijkse uitvoering gegeven. I11 een af wisselend programma lieten alle ne gentig leden zien tot welke prestaties zij op gymnastiekgebied in staat zyii. Zelfs de jongsten meisjes en jon gens van vier en vijf jaar kwa men op het podium. Het hoogtepunt van deze uitvoering was wel de fi nale vrije oefening dames, waarbij men in met rozen versierde kostuums een dans uitvoerde rond Katrien Boone, die geheel als roos was „ver momd". De algehele leiding was in handen van de heer J. I'. de Klerk. Voorzitter C. Verhage wees er in zijn openingswoord op, dat men deze uit voering niet had aangegrepen om het tienjarig bestaan te vieren. Za terdag 7 maart organiseert „Zeelan dia" in hotel „Walcheren" te Koude- kerke een ontspanningsavond, waar bij ruimere aandacht aan dit jubi leum zal worden geschonken. De heer Verhage maakte tevens nog enige propaganda voor de actie „Steunt Samen Sporl." van het Chris telijk Nationaal Sportfonds. De op brengst van deze actie is bestemd voor de verschillende christelijke gymnastiekverenigingen, die geen be roep willen doen op de uitkeringen uit de totopot. „Steunt Samen Sport" zal gehouden worden in de week van 11 tot en met 18 maart. Tijdens deze uitvoering, die overi gens op een goed peil stond, kwam duidelijk naar voren, dat. „Zeelandia" te kampen heeft met een gebrek aan goede materialen en tevens laat de accommodatie van het verenigingsge bouw de enige grote zaal in Kou- dekerke veel te wensen over. (Foto P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2