Raad en b. en w. van Vlissingen: „herindeling is zeer urgent" Souburg jaar 78 bouwt dit woningen rrm TrrnT de BILT Troeven opn,"li'"e U rgentiesckema Deltahoogte Boulevards" worden spoedig afgesloten SPADEN v.a. ƒ4,95 ALMANAK Verticaal Nieuwe school Woningbouw Bejaardentehuis Zuid-Sloe Doortrekking weg Afscheid directeur P.Z.E.M. ir. Michielsen Rijksgoedkeuring voor 38 en 19 woningen S AWE MA NV NIEUW DORPSHUIS VOOR ARNEMUIDEN Nog dit jaar in gebruik 00STKAPELLE BOUWT EERSTE KANTOOR VAN DORPS-V.V.V.'S EXAMENS PRO.VIN-O I ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 22 FEBRUARI 1964 VOORONDERZOEK MET MEMORIE VAN ANTWOORD T% en w. sluiten zich in de memorie van ir Het vooronderzoek van de begro ting 1964 van de gemeente Vlissin gen is thans afgesloten met een kort verslag, waarin zowel de vra gen van de raadsleden als het ant woord van b. en w. is opgenomen. Tal van punten werden aangesne den, waarvan genoemd worden HERINDELING: „Inderdaad zeer urgent," aldus b. en w. Tijdens het vooronderzoek hadden enkele raadsleden aangedrongen op een spoedige uitspraak; OVERDEKT ZWEMBAD: Concre te plannen zijn nog niet gemaakt; PAUWENBURG: nu in snel tem po een nieuwe wijk wordt ge bouwd, wordt nagegaan, welke daar de behoefte is -ran scholen; NOODWONINGEN HAVEN DORP: Wellicht nog niet alle voor 31 december 1964 ontruimd; RECREATIEPLAN: De voorbe reiding van het ontwerp-recreaLie- plan Vlissingen-Koudekcrke is na genoeg in een eindstadium HAVEN VLISSINGEN: de tarie ven voor het gebruik van de ha vens en kade te Vlissingen zullen niet worden verhoogd; DELTAHOOGTE BOULEVARDS de proeven, die in het waterloop kundig laboratorium worden geno men zullen binnenkort worden af gesloten. Dan zullen de definitieve plannen worden opgesteld; ZUID-SLOE: b. en w. zijn er voor stander van aan het Zuid-Sloe de naam Vlissingen-Oost te verbin den, het is b. en w. niet bekend of de voorlopige beheerscommissie liet voornemen zou hebben nog an dere gemeenten dan Vlissingen te betrekken bij dc vorming van een definitieve beheerscommissie; H.T.S.: op korte termijn zal de rijksgoedkeuring voor de bouw van een nieuwe h.t.s. te Vlissingen worden verleend. Tijdens het vooronderzoek noemde een der raadsleden een spoedige uitspraak over de gemeentelijke herindeling van Walcheren gewenst, omdat men bij het uitstippelen van het toekomstige beleid eindelijk een vaste koers' kan varen. Een ander lid sprak de verwachting uit, dat. de beslissing dit jaar zal vallen. B. Advertentie j Zeeuwse Is iedereen al prijsbewust Ja, prijsgevoelig, dat zijn we alle maal. Maar prijsbewust. Overi gens: met de verticale prijsbin ding is het binnenkort gedaan, re ken maar. Dat houen ze niet. Incidenteel wordt er al veel aan gedaan. Een ambtenaar op de Bevelenden die zich onlangs zijn eerste auto mobiel verschafte, heeft dit, zeer in zijn voordeel, ondervonden. „Ambtenaren meneer", zei de ver koper, „ambtenaren genieten bij ons een extra korting van honderd gulden. Een ambtenaar represen teert het gezag. Zodoende. Als een ambtenaar m een wagen van ons wil rijden, stellen wij daar wat tegenover. Zodoende. En we staan nog eens achter U ook." Nu kwam deze man in contact met een verre verwa/nt, die een nogal vrij beroep zeer vrij uit oefent, weinig representeert, maar een overeenkomstige wagen be rijdt. „Staan z'achter jou ook!" begon 'ïe ambtenaar het gesprek over de gezamenlijke liefde. Reken maar en honderd gulden in 't zakje gehouden. Speciaal voor de vrije beroepen meneer. Da's nog eens wat anders als jullie welvaartsvast pensioen." Nu kan men het incidenteel door breken van de verticale prijsbin ding ook te ver doorvoeren. Een bromfietshandelaar in Souburg ondergraaft duidelijk zijn liquidi teitspositie als hij m een annonce uitroept: ,fiij inruil van uiv oude bromfiets geven vrij U minstens 1100,—". Met, tussen haakjes, heel voor zichtig, zolang de voorraad strekt". en w. sluiten zich in de memorie van antwoord hierbij aan met de opmerking: „Inderdaad zeer urgent". Wat betreft het overdekt zwembad de len b. en \v. mede, dat het college zich te zairien met b. en w. van Middelburg tot Ged. Staten van Zeeland heeft wend met het verzoek te bevorderen, zowel het rijk als de provincie Zeeland investeringsbedragen zullen toekennen voor de oprichting van dit bad. Het onderwijs en Pauwenburg v den in één adem genoemd. B. en hebben het voornemen binnenkort mot de betrokken instanties een be spreking te houden over de behoefte aan lokaalruimte, nadat zij de moge lijkheden voor scholenbouw in het plan nader hebben bepaald. Op een vraag van een der raadsleden wordt geantwoord, dat onlangs toestem ming is verkregen om voor het gymnas tieklokaal bij ae Jan Lig'lhartschool en de zesklassige St.-Petrusschool aanbe stedingen te houden. Indien de uitslagen de instemming van volkshuisvesting er bouwnijverheid krijgen, zal do rijks- goedkeuring voor de bouw worden ont vangen. Dan kan met de bouw een aan vang worden gemaakt. „Over één p. twee maanden", zo spreken b. en w. in hun memorie de verwachting uit. Het plan voor een nieuwe industrie- en huishoud school kan besteksklaar worden ge maakt voor rijksgoedkeuring', üe bouw van deze school is opgenomen in scholenplan 1963-1964, zodat spoedig tot aanbesteding zal worden overgegaan. Het onderhoud van de Bouwen Ewout- school zal tot het allernoodzakelijkste beperkt blijven. Dit mede met het oog op de ontwikkeling ontstaan in verband met de wet op net voortgezet onderwijs. Over de invoering van de vijfdaagse werkweek voor de openbaar lagere scholen wordt op een desbetreffende vraag geantwoord, dat hierover geen nadere mededelingen kunnen worden gedaan. Het nogmaals houden van een enquête, waarop was aangedrongen, komt b. en vv. overbodig voor, aarige- de standpunten voldoende bekend zijn. De woningbouw leverde ook enkele vra gen op. Onder meer werd de wens uitge sproken, dat het Havendorp op 3-12-'64 volledig zal zijn ontruimd. Voor b. en w. is dat nog zeer de vraag. „Hoewel op 1 januari jl. 156 woningwetwoningen, 79 premiewoningen en 126 woniagen voor particulieren in aanbouw waren, rijst do vraag of voor 1 januari 1965 alle mo menteel nog bewoonde noodwoningen ïn het Havendorp per 1 januari jl. nog 91 ontruimd zullen zijn. Het is namelijk zo, dat niet alle nieuw bouwwoningen gezien uit een oog punt van draagkracht geschikt zijn voor de huisvesting van bewoners liit het Havendorp. Met het oog hierop zal ons beleid er op blijven gericht door „doorstroming" de noodzakelijke moge lijkheden te scheppen", aldus het college. Verder wordt meegedeeld, dat de minis ter van volkshuisvesting en bouwnijver heid gunstig heeft beslist ten aanzien van de bouw van de 139 woningwetwo ningen in 1963; 100 in 1964 en 100 in 1965. De rijksgoedkeuring voor de eerste twee contingenten zal een dezer dagen worden ontvangen. Desgevraagd wordt meegedeeld, dat het college va.n regenten en regentessen van het Gasthuis opdracht heeft verstrekt tot het maken van een plan voor uit breiding van het bejaardentehuis. B. er w. weten echter niets meer. Een dc: raadsleden had voorts informaties ge vraagd over het op Deltahoogte bren gen van de boulevards. Het college zet uiteen, dat men ei van uitgaat, dat de zeewering mede met het oog op de plaatselijke situa tie en belangen een zo gunstig moge lijke vormgeving krijgt. De proeven zullen spoedig worden afgesloten. Aan de hand van de verkregen re sultaten zullen vervolgens de defini tieve plannen worden opgemaakt. In het overleg hierover zal ook het ge meentebestuur worden betrokken Hoe denken b. en w. over de suggestie in het vervolg te spreken van „Vlissin gen-Oost" in plaats van „Zuid-Sloe" er komen er nog andere gemeenten dan Vlissingen in de definitieve beheerscom missie? zo luidde een tweetal vragen. In de memorie van antwoord verklaren b. en w, van mening te zijn, dat inderdaad uit een oogpunt van propaganda aan de naam Zuid-Sloe, vooral als men spreekt met Ehgels sprekenden, bezwaren zijn verbonden. De Engelse versie van Vlis singen is niet alleen in scheepvaartkrin gen over de gehele wereld bekend, maar ook krijgt de naam Vlissingen-Oost nog te meer zin door de te verwachten toe voeging van het Zuid-Sloe aan grondgebied van Vlissingen. De instel ling van een definitieve beheerscommis sie, zo vervolgen b. en w„ zal pas kun nen worden verwacht, als de definitieve beheersvorm tot stand is gekomen. Het is het college niet bekend of er bij het beheer nog andere gemeenten dan Vlissingen betrokken zullen worden. Het zg. urgentieschema van de gemeen te ontlokte de raadsleden tijdens het vooronderzoek verschillende vragen, waarop b. en vv. vrij uitvoerig ingaan. Het college schrijft o.m., dat oo biïdge- taire positie van de gemeente niet toe laat, dat de nog resterende gasverlich ting in 1964 in zijn geheel door elektri sche verlichting wordt vervangen. Dc verkeersverbetering bij het uunt Paul Krugerstraat-Keersluisbrug lean wor den aangebracht na sloping van de sluis- wachterswoning van rijkswaterstaat. Deze woning is al ontruimd, maar over dc voorwaarden tot slopen is nog geen overeenstemming bereikt. Of alle in het urgentieschema opge nomen plannen inzake wegenaanleg A waaronder aanleg van de uitvals weg verlichting, alsmede de om legging van de zoutwatersloot, geheel in de jaren 1964 tot en met 1966 kun nen worden uitgevoerd, kunnen b. en w. op dit moment moeilijk beoorde len. Vooral financieel zjjn er teveel onzekere factoren. Men moet niet uit het oog verliezen, aldus b. en w., dat sprake is van een „wensenprogrnui- ma". In verband met de zich toespitsende ver keerssituatie op de Baskenburgweg wordt nagegaan of de doortrekking van de President Rooseveltlaan op korte ter mijn kan worden verwezenlijkt tot de provinciale weg Vlissingen-Middelburg. Doortrekking van deze weg naar dat ge deelte van de Baskenburgweg, dat langs de compostinrichting loopt, waardoor twee gevaarlijke bochten in die weg zou den kunnen worden afgesneden, is vol gens b. en w. niet mogelijk. De gehele Jaskenburgweg moet namelijk verval len in verband met de aanleg van een klein industrieterrein ten westen van cle provinciale weg Vlissingen-Middelburg. Of verband kan worden gelegd tussen de zg. uitvalsweg en de rijksweg Vlissin- gen-Nieuwland kan nog niet worden be oordeeld. De bouw van de nieuwe brug ter hoogte van de Hogeweg over de wa tergang zal met het oog op de financiële toestand der gemeente nog niet worden uitgevoerd. Wel zullen enige verbeterin gen worden aangebracht. Naar aanleiding van een vraag of b. en w. van mening zijn, dat er behoefte be staat aan een voorlichtingsambtenaar schrijft het college de noodzaak hiervan nog niet aanwezig te achten. De Schel- destraat, zo merken b. en w, verder op. zal niet tot voorra.ngsweg worden aan gewezen. De politiepost in hel Haven dorp is inmiddels opgeheven. Het bad- strand van Vlissingen leent zich in feite niet voor het organiseren van strand feesten en/of wedstrijden. De vraag of de tarieven al dan niet moeten worden verhoogd, wordt momenteel door b, en w. bestudeerd. Daarbij zal tevens de wenselijkheid van een collectief tarief worden overwogen. Op een vraag over de opening van het kantoor van de V.V.V. delen b. en w. me de, dat b. en w. zich tot het bestuur zul len wenden met de vraag of het kantoor gedurende de zomermaanden ook iddags en 's-avonds geopend blijft. lid had gevraagd of b. en w. n'iede lgen konden doen over een eventuele opheffing van het Burger Weeshuis. ,Het onderzoek hierover is stopgezet", o verklaart het college, „omdat het col lege van regenten en regentessen inmid dels de zorg voor een aantal weeskinde ren op zich heeft genomen". Burghsluis krijgt vandaag andere reddingboot De vervangende reddingboot voor Leis" zal hedenmorgen (zaterdag) Burghsluis, de „President Jan officieel aan het nieuwe station in dienst worden gesteld. Het vaar tuig, een dubbelschroefmotorred- dingboot, voor schipper J. A, Min- neboo en zijn „opstappers" is vrij dagavond al ïn het Schomvse ha ventje gearriveerd. In gezelschap van de oude reddingboot, de „Ma ria Carolina Blankenheym", die er tot op dit moment was gestatio neerd. De „President Jan Leis" is afkomstig uit Hoek van Holland en heeft daar voor de kust van Zuid-Holland tal van jaren dienst gedaan. Totdat enige tyd geleden de Koninklijke Noord- en Zuid- Holandse Maatschappij tot redding van schipbreukelingen in Hoek van Holland een gloednieuwe red dingboot, de „Koningin Juliana", in gebruik heeft genomen. Beter van een stad dan van een dorp Onder het motto „beter van een stad dan van een dorp", zoals de heer P. Sinke (a.r.) het zei, heeft de gemeenteraad van Melis- kerke gistermiddag afwijzend ge reageerd op een verzoek om een bijdrage te verlenen voor een openingsgeschenk voor het nieuwe Vlissingse stadhuis. Via de ver eniging van burgemeesters en se cretarissen op Walcheren had de heer A. Schout, oud-lid van Ge deputeerde Staten, als voorzitter van het huldigingscomité dit ver zoek gericht. De suggestie was om gezamenlijk als gemeenten op Walcheren een geschenk aan te bieden bij de opening van het stad huis. Burgemeester en wethouders van Meliskerke noemden de ope ning echter „een strikt plataaelljke aangelegenheid" en zagen er geen aanleiding in om door middel van een bijdrage uiting te geven aan hun medeleven. „Laat de omlig gende gemeenten bij Vlissingen het maar doen", suggereerde de heer J. Francke (s.g.p.). „Ja", viel burgemeester G. A. A. Adelaar hem bij, „Souburg bijvoorbeeld".... Woensdag 26 februari a.s, zal de direc teur van ae Provinciale Zeeuwse Elektri citeitsmaatschappij, ir. T. Michielsen, in verband met zijn vertrek naar Utrecht per 1 maart a.s. in de grote zaal van het Citytheater te Middelburg afscheid nemen van het personeel, Bij deze gelegenheid zal o.a, het woord worden gevoerd door de voorzitter van de raad van bestuur der vennootschap, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. ter wij] de heer G. Sanderse uit Vlissingen, lid van de dienstcommissie, namens het personeel een afscheidsgeschenk zal aan bieden. RAAD VERGADERDE Souburg bouwt dit jaar in totaal 78 wo ningen. Dit deelde burgemeester B. H. G. ter Haar Ronieny mede tijdens dc vrijdagmiddag gehouden vergadering. „Er zijn momenteel 21 woningen in aan bouw van het contingent voor 1962. Wy hebben rijksgoedkeuring gekregen voor de bouw van 38 woningen van het con tingent voor 1963, terwijl wij ook nog goedkeuring hebben ontvangen voor de bouw van 19 woningen van het contin gent voor 1964. Bovendien hebben wij de verzekering gekregen, dat wij aan het eind van het jaar nog eens terug mo gen komen. Wij kunnen dit jaar dus 78 woningen houwen in plan Nagelenburg", aldus de burgemeester. Souburg wil het plaatsen van allerhan de autowrakken en liet op lastige wijze parkeren in de gemeente tegengaan. In verband hiermee besloot de raad de al gemene politieverordening te wijzigen. De verordening wordt, echter pa-s over twee maanden rechtsgeldig. De wijzi gingen maken het mogelijk op te treden tegen een gebruik van de openbare weg tot schade van de verkeersvrijheid en -veiligheid door personen, die hun arbeidsterrein of opslagplaats in de let terlijke zin naar de openbare weg heb ben verplaatst. Bij deze ongewenste par keersituaties zijn ook de belangen van inwoners betrokken. Zij ondervinden vaalt overlast van geparkeerde vracht auto's en dergelijke voor hun woningen. Het zal nu in de toekomst, onder meer verboden zijn een voertuig dat zich niet in rijklare toestand bevindt langer dan twee dagen op de weg te laten staan. Teruggenomen Na een langdurige discussie werd liet voorstel van b, en w- tot vast stelling van een aanvulling op de jaarweddeverordening van het ge- meentcpersoneel teruggenomen. Het betrof hier een voorstel tot invoering van een tariefregeling voor de straatmakers. De heer W. Huson (a.r.) had in dit verband bezwaren tegen het feit, dat over dit probleem geen contact was opgenomen met de straatmakers. Het voorstel tot intrekking van de ge reedschapstoelage zal in de volgende vergadering opnieuw aan de orde ko men, omdat over dit voorstel de stem men staakten (66, de heer C. Potter was wegend ziekte afwezig). De raad besloot rnet de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten een vaste geldlening aan te gaan van f 250.000 voor dc finan ciering van de bouw van de r.-k. kleu terschool, de verbetering van de Pieter Louwerseschool en de aankoop van het bedrijf Grote Abeele 24. Mevrouw S. Mensen te Middelburg, onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de Pieter Louwerse school, werd met ingang van 1 maart benoemd tot onderwijzeres in vaste dienst. Aan het terrein tussen het Koop mansvoetpad en de Spoorstraat en de toegang daartoe werd de naam „Am- bachtveld" gegeven. In verba,nd met de aanleg van de weg NieuwlandVlissin gen wei-den aam het rijk enkele perce len grond met opstallen verkocht tot een totaalbedrag van f 44.875,-. De raad besloot ten slotte garant te zijn voor de betaling en aflossing van een door de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" aan te gane geldlening van 1'5500, voor de aanschaf van instrumenten voor een drumband. Centrale verwarming Nede,straat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 De heer S. J. G. van Leeuwen, hoofd van hel bureau Zeeland van het mi nisterie van maatschappelijk werk, zal vrijdagmiddag 0111 drie uur de eerste steen leggen voor het. nieuwe dorpshuis te Arneniuiden. Dit dorpshuis dient ter vervanging van het 011de verenigings gebouw aan de Burgemeester Lange- beekstraat. Het in aanbouw zijnde dorpshuis staat in het uitbreidingsplan aan de Radermacherstraat. Het gebouw krijgt een grote zaal die driehónderd personen kan bevatten. Met behulp van een flexibele wand kan een gedeelte van deze zaal worden afge scheiden. waardoor een vertrek ontstaat waarin ongeveer 60 mensen kunnen worden ondergebracht, In de grote zaal wordt een toneel gebouwd, van waaruit men via een trap een souterrain kan bereiken, waar kleedkamers worden ge projecteerd en dat verder zal worden gebruikt als lokaal voor handenarbeid alsmede voor bergplaats van requisie- ten e.d. Een derde zaaltje voor on geveer 25 personen staat in open verbinding met de toneelruimte en kan behalve voor bestuursvergaderingen gebruikt worden als „opkomstruim- Het nieuwe dorpshuis te Arnemui- den, waarvoor a.s. vrijdag de eerste steen zal worden gelegd. De teke ning toont de rechterzijgevel van het gebouw. te", waar de toneelspelers kunnen ver blijven wanneer zij niet „op de planken" zijn. Het. gebouw is voorts voorzien van een centrale verwarming. Rondom het gebouw wordt een tuin aangelegd, waardoor men via een tegel pad de ingang bereikt. Naar verwach ting zal de bouw in. september of okto ber van clil; jaar gereedkomen. Uit de champignonkwekerij van de vroegere oesterkwekers, de gebroe ders De Munck, aan de Steeweg in Yerseke, i-s deze week de eerste oogst aan champignons gekomen. De foto toont de gebroeders De Munck met een staaltje van hun nieuwe produlct voor een oud, en als zodanig nutteloos geworden, oesterpakhuis. OORLOGSSLACHTOFFERS UIT ZEELAND IN GOES BIJEEN De bond van Nederlandse militaire oor logsslachtoffers afdeling Zeeland houdt zaterdag 29 februari een algemene ledenvergadering in het „Slot Ostende" te Goes. Naast tal van huishoudelijke zaken onder meer bestuursverkiezing en jaarverslagen staat een toespraak van het hoofdbestuurslid, kolonel A. F. van Veisen op het programma. De ver gadering begint om half elf 's morgens. STRANDKERK TE CADZAND-BAD De stichting Strandzielzorg te Middel burg heeft rijksgoedkeuring ontvangen voor de bouw van een r.-k. strandkerk te Cadzand-Bad. Inmiddels heeft ook het gemeentebestuur van Cadzand de ge meentelijke vergunning reeds verleend. De aannemer zal zo spoedig mogelijk met de aanvoer van bouwmaterialen begin nen. Primeur voor Zeeland Burgemeester Sprenger metselde eerste steen Burgemeester F. G. Sprenger van Oost- kapcllc heeft gistermiddag de eerste steen gemetseld voor het nieuwe V.V.V.- kantoor in zijn gemeente aan de Lants- heerslraat. Oostkapclles vereniging vreemdelingenverkeer heeft met dit ini tiatief voor een Zeeuwse primeur ge zorgd: het is namelijk het eerste kantoor van de Zeeuwse dorps-V.V.V.'s. Burgemeester Sprenger wees er op, dat het nieuwe kantoor in hel: nieuwe uit breidingsplan aan het begin van de ge meente komt te slaan op de plaats, waar vroeger een boerderij stond, die als ge volg van de inundatie in 1944 verdween, De voorzitter van Ooslkapelles V.V.V., dokter P. J. Bom, toonde zich bijzonder ingenomen met het nieuwe onderkomen voor de vereniging, Tot nu toe was het V V.V.-bureau namelijk wat achteraf, de Duinbeelcseweg (in het huis van heer C, den Hollander) gevestigd, terwijl het thans aan het begin van het dorp. vlak bij de bushalte en vlak bij het par keerterrein komt te staan, Dokter Bom hoopte voorts, dat nu ook een beter con tact zal ontstaan tussen het V.V.V.-be- stuur en de leden. Dal een dergelijk V.V.V.-kantoor on getwijfeld zijn diensten zal bewijzen moge o.a. blijken uit het feit, dat het aantal overnachtingen van 108.000 in 1962 gedurende het afgelopen jaar Driedaagse conferentie te Cadzand besloten Donderdag is op de driedaagse conferen tie in de vrije evangelische kerk te Cad zand gesproken over „Ambt is dienst" er ovéi „Benheid gefundeerd in de hoop" Daarbij concludeerde men, dat enerzijds er het gevaar is van een overtrokken oeeumeniciteit: er beslaat een vrijzinnig heid die de wortel van de orthodoxie aantast. De heilige waarheid mag niet opgeofferd worden aan een streven naar eenheid. Anderzijds moeten christenen, die één bijbelse gemeente zijn. het ver langen naar eenheid tonen. Zi,j moeten, bedenken dat allen die Christus als ver losser en zaligmaker erkennen, volgens Gods wil bij elkaar horen. Maar deze eenheid dient allereerst in de gemeenten zelf gezocht en beoefend te worden. Des onds werd de geestelijke verkeerscur- s afgesloten door toespraken over „Niet parkeren" en „De gebaande weg". Er was voor de samenkomsten, die wer den afgewisseld door zang, een goede be langstelling. groeide naar 130.000, terwijl n schattingen reeds van 150,000 spre ken. Daarbij is het enigszins opmer kelijk, dat het percentage vreemde lingen in het afgelopen jaar iets ge-1 daald is, een daling, die zich ge zien de boekingen voor het komende seizoen ongetwijfeld zal voortzet ten. Met name de Nederlandse toeristen ne men hierbfj de plaats in van dc Duitse, omdat zij er eerder „bij zijn" om te be spreken. Vorig jaar was de verhouding: 53.2 procent Nederlanders en 46.8 pro cent vreemdelingen, waarvan 45 procent Duitsers. Het nieuwe V.V.V.-kanloor zal omstreeks Pasen in gebruik genomen worden. Voorts heeft de V.V.V. Oostkapelle plan nen om een trampolinecentrum op of in de onmiddellijke nabijheid van hel strand in te richten. Grenadiers in Sluis üe onder.steuningsconipa,gnie van het aan Sluis brengen. Vrijdag 12 maart ar riveren de kwartiermakers, <lie de lege ring op de braakliggende gronden van het uitbreidingsplan zullen voorbereiden. Zaterdag 14 maart geven de militairen een demonstratie en een tentoonstelling va.n militair materiaal op het gemeente lijk parkeerterrein aan de St. Anna- straaE. 's Middags marcheren de troepen door Sluis en om half zes houden gemo toriseerde eenheden een défilé langs het bordes van het stadhuis, waar dc bur gemeester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem en de andere genodigden zich zullen opstellen. De plaatselijke muziekvereniging „Apollo" zal daarna in samenwerking met de tamboers van het infanteriebataljon een taptoe ver zorgen. Hierop aansluitend zullen de militairen indien de weersomstandig heden dit toelaten een demonstratie geven met lichlgranaten. 's Zondags zal de drumband optreden in verschillende omliggende dorpen. De organisatie hiervan is nog niet geheel gereed, 's Avonds zal men speciaal ter ere van de in Sluis gelegerde grenadiers een hal organiseren. 's Maandags en dinsdags zullen de mili tairen oefeningen houden in do west hoek van Zeeuwsch-Vlaanderen. Woens dagmorgen vertrekken ze in alle vroegte naar Arnhem. BEJAARDE MAN OP STRAAT OVERLEDEN In Zaamslag is de 79-,jarige heer ,P. de Visser vrijdag tijdens het winkelen on wel geworden en op straat overleden. Het voorval is des te tragischer, omdat de heer De Visser zondag zijn 00ste ver jaardag zou vieren en daarvoor inkopen aan het doen was. Zeeuws boekenbal met Jonckheere en Haags Studenten cabaret Op zaterdag 7 maart zal in „Bri tannia" te Vlissingen voor de I derde maal een Zeeuws boeken feest worden gorganiseet d. Dit feest wordt, evenals beide voor- j gaande jaren, gehouden onder j auspiciën van het grootste deel van de Zeeuwse leden van de boekverkopersbond, terwijl de organisatorische werkzaamhe den worden verricht door een j viertal Vlissingse boekhandela ren. Dit jaar zal Karei Jonckheere spreken over de „Vlaams-Nederlandse litera tuur". Verder zal het „Haags studen- tencabaret" onder leiding van Rinus I Ferdinandusse zijn nieuwe program- i ma „Opzitten en pootjes geven" bren gen. Ter gelegenheid van de boeken week zullen zij een aantal speciale nummers in dit programma opne- t men. Het boekenbal zal geleid worden door Theo Moens, die zijn sporen reeds heeft verdiend met het organiseren van grote festiviteiten. Het Haagse orkest „De Ostinato's" zal de muziek verzorgen. Voer het eerst zal er dit jaar een koud buffet met wijn aange boden wordon tijdens het bal. Als verdere attracties hebben de boek handelaren de aanbieding van een pocketboek aan alle bezoekers en een literaire wedstrijd. In de zaal zullen twee boekenstalletjes staan. In een ervan zijn werken van Karei Jonckheere te koop de exemplaren zullen door de schrijver gesigneerd worden. Het andere is be stemd voor een aantal boeken, die de ze avond in de belangstelling worden gesteld door de boekhandelaren. Dit geschiedt ook door de affiches, die deel uitmaken van de versiering. De versiering wordt ontworpen en ver zorgd door leden van de „Vrije aca demie" te Vlissingen, onder leiding van de heer G. J. F. Naerebout. De organisatoren rekenen op een bezoe kersaantal van vijfhonderd, F.V. Delta heeft nu 438 leden In het eerste jaarverslag van de Filate listen Vereniging Delta le Middelburg werden (bij een ledental van rond de 240) stoutmoedige woorden gesproken over hel vierde honderdtal leden aan het eind van het tweede verenigingsjaar. Het is geen grootspraak geweest. Tijdens de jaarvergadering, die deze week gehou den is, deelde voorzitter H. Mennes mee, dat er momenteel 438 leden zijn. In dit verband dankte de heer Mennes de le den. die enthousiast meegewerkt hebben aan de groei van de F.V. Delta. De heer Mennes vond het verder prettig te kun nen opmerken, dat de contributie gelijk gebleven is. De jaarverslagen van secretaris, pen ningmeester en rondzendleider weiden behoudens een kleine wijziging in het verslag van de penningmeester met algemene stemmen goedgekeurd. De be stuursleden mej. J. W. Poppe en de he ren J. A. Pouwer en A. M. Brasser wer den met volledige instemming van de vergadering herkozen. Tevens werd voor de groep Vrederust van de F.V. Delta de heer W. J. Boon tot bestuurslid gekozen. Na de traditionele verloting werd het officiële gedeelte van de jaarvergadering gesloten. Er werd daarna nog druk ge ruild, terwijl de boekjes met, zegels veel aftrek vonden. Voor het op 15 februari jl. aan het insti tuut Ku ij pers-de Groot te Souburg ge houden examen machineschrijven, slaag den de volgende kandidaten: 100 aansla gen: J. C. Dieleman te Arneniuiden; S. J. Poelman te Eellewoulsdijk; A. F. Bal, J. W. Dalebout te Goes; P. J. Kakebeke le Nieuw en St. Joosland; B. C. van de Kreke, J, de Landmeter. N. C. Molhoek, N. M. Riekwel, J. C, Vermeulen allen te Souburg; F. H. A. van Dixhoorn, J. A. van Hanegem beiden te Vlisingen; H. van Rooyen te Weslkapelle; 130 aansla gen: J. J. M. Kranenburg en M. Stroo beiden te Souburg. Vermissing geld snel achterhaald De recherche van de gemeentepolitie le Middelburg heeft deze week vlot werk geleverd door binnen vijf uur, nadat uit het verenigingsgebouw „De Schakel" de melding was gekomen, dat scholieren daar na het sporten geld en een porte monnee misten, de dader op te sporen. Het was een dertienjarige jongen, die toegaf dat hij drie porlemonees had ge leegd en een vierde had meegenomen. Een gedeelte van het bedrag, f 15,50 hadden hij en zijn even oude vriendje uitgegeven aan frites en limonade. {Advertentie/ Leuke sell ilderstuk jes van meisjeskopjes. Zie onze etalage DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissingen VERWACHT. OOSTELIJKE WIND Droog weer met opklaringen maar ook enkele wolkenvelden. Zwakke tot matige oostelijke wind. Mïddagtemperaturen oplopend tot enkele graden boven het vriespunt ZON EN MAAN 23 februari Zon op 07.41 onder 18.07 Maan op 13.15 onder 05.17 24 februari Zon op 07.39 onder 18.08 Maan op 14.20 onder 06.14

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2