RKS B E S C H U 1 T punt uit! Neem L. C. C. -zuidwest in Roosendaal over: lijn standsorgenisatie-coöperatie Algemene vergadering bekeek ook het „consumentenmarktonderzoek" AGENDA WALCHEREN Automobilisten moesten nuchter boeten wat ze dronken deden „Drankzaken" aan de lopende band WELK WASMIDDEL, ALS U DE WAS NIET KOOKT? LITERATUUR BRACHT UITKOMST VOOR NEDERLANDSE FILMERS GEEN BIJDRAGE INSTRUMENTALE EN „STADHUIS VLISSINGEN" VRIJDAG 21 FEBRUARI 1964 PROVJNOIALE ZEEUWSE COURANT Toespraak van ir. A. W. Luijtjens: 99K „MEER en meer wordt tegenwoor dig het geluid vernomen, dat na een zekere periode van uit elkaar groeien de tijd is gekomen voor een hechtere samenwerking tussen de land- en tuinbouwcoöperaties. Van een dergelijke grotere een heid zou een sterkere stootkracht, zowel landbouwpolitiek als zake lijk kunnen uitgaan". Dit zei don derdagmiddag in de Roosendaalse Schouwburg ir. A. VV. Luitjens, voorzitter van het Land- en Tuin bouw Coöperatie Centrum (L.C. C.) voor zuidwestelijk Nederland aan het begin van de jaarlijkse le denvergadering. Hij wijdde een uitvoerige beschouwing aan de ver houding tussen beide organen van de Nederlandse landbouw om zo doende de aanwezigen het nodige discussiemateriaal mee te geven naar huis, opdat ook de leden van het L.C.C. in Zeeland en de aan grenzende gewesten zich een me ning kunnen vormen over de toe komstige organisatiestructuur in de landbouw. In een uitvoerig betoog stipte ir. Luijt jens voor een volle zaal enkele prakti sche mogelijkheden van een nauwere sa menwerking tussen coöperaties en standsorganisaties aan. Maar voordat hy dit deed wilde de voorzitter enkele mogclyke misverstanden rondom het onderwerp uit de weg ruimen. „Beide or ganen hebben een eigen verantwoorde lijkheid; er bestaat een zekere taakver deling, de werkterreinen verschillen en ook de manier van werken en de leden- groeperingen. Het zou dus onjuist zijn als de stands- organisaties zouden optreden als een soort (toeziend) voogd ten aanzien van de coöperaties. Beide moeten zich vrij en zelfstandig kunnen ontwikkelen Dat moet het uitgangspunt zijn". Ook over de verhouding tot het particuliere be drijfsleven maakte ir. Luijtjens een „ba sisopmerking": „Men zal het naast elk aar bestaan van particulier bedrijf en coöperatie een zodanige inhoud moeten geven, dat het boerenbelang niet wordt geschaad, maar gediend". Overigens ver bond de L.C.C.-voorzitter aan zijn plei dooi voor samenwerking nog wel deze restrictie: „Laten we ons niet vergissen door te denken, dat alleen door middel van een „simpele" reorganisatie de boe renstand zoveel aan kracht zou winnen. Natuurlijk kan een hechtere band hier toe bijdragen, maar van evenveel be lang is het om intern, binnen de stands organisaties, binnen de coöperaties binnen de vaktechnische naar versterking te streven' Wegi en Op verschillend niveau gaf ir. Luijtjens wegen aan, die tot een betere onderlinge verstandhouding, tot samenwerking moeten kunnen leiden. In provinciaal verband pleitte hij voor: voldoende wederzijds begrip: „public relations" 0111 te voorkomen, dat de or ganisatie in een geïsoleerde positie komt. „Onbekend maakt onbemind": we moeten elkaar informaties verstrekken, bedryfsexcursies organiseren; de coöperatie zou zijn stem moeten laten horen in de weekbladen van de standsorganisaties; een goed voorbeeld van samenwer king is de opzet van de huidige topka dervorming in het zuidwesten, waarbij het L.C.C. tussenschakel is; over het L.C.C. gesproken kan zich de vraag stellen of het wellicht dienstig is om de standsorganisaties die daarvoor in aanmerking komen, uit te nodigen een bestuurslid aan te wyzen. Overstappend op het landelijke plan vond ir Luijtjens een „bewijs" voor de stelling, dat er te weinig contact be staat tussen de drie standsorganisaties en de coöperaties in het feit dat onlangs een „commissie inzake samenwerking tussen de beide organen" is ingesteld. „Algemeen wordt ook hier aangedron gen op een nauwer samengaan. Op wel ke wijze dat zou moeten gebeuren maakt nog onderwerp uit van studie en van verkenning". Ir. Luijtjens herinnerde aan een naam als de Nationale Agrari sche Raad of Landbouwraad. Hij meen de dat het nog te vroeg is om tot een uitspraak te komen hoe de verbindings lijnen van deze organisatie met het landbouwschap, de produktschappen en de overheid zouden moeten lopen „In eerste instantie moet het nieuwe topor gaan van het agrarische bedrijfsleven zich vrij kunnen ontwikkelen uit een samengaan van de standsorganisaties en de coöperaties". De leden van het L.C.C. in zuidwestelijk Nederland werden op deze ledenvergade ring in Roosendaal nog bepaald bij een onderwerp van geheel ander kaliber: consumenten-marktonderzoek. Ir. F. L. K. van der Kloot Meyburg, executive director van Attwood Statistic Limited, gevestigd te Rotterdam, stelde duidelijk aan de orde welke waarde het markt onderzoek straks voor de landbouwin dustrie zal krijgen, wanneer de vrije concurrentie in de E.E.O.-landen op de grote massa van voedselproducenten- landbouwers en onder andere de coöpe raties zal afkomen. Het marktonderzoek zal dan moeten le ren: hoe moet het produkt worden ver kocht Wat moet worden geprobeerd De consument kan een bijna dagelijkse invloed uitoefenen op de gang van zaken in een bedrijf. Daarom moet de markt, de consument, voortdurend worden ge observeerd. Ir. Van der Kloot Meyburg legde zijn gehoor uit, hoe deze continu bestudering van koopgewoonten van de uiteindelijke verbruiker in zijn werk gaat. Hij vertelde daarover tal van in teressante dingen, toegelicht met dia's. Eerder op de middag waren de huishou delijke zaken afgehandeld: de rekening en verantwoording over 1963, de begro ting voor 1964 en het jaarverslag van secretaris drs. J. Dijkgraaf. In het alge meen bestuur werden met algemene stemmen herkozen de heren P. J Bom voor de groep aan- en verkoop, de heren A. Poppé en H. Witteveen voor de groep zuivelproduktie, de heer A. Korteweg voor onderlinge verzekeringsmaatschap pijen en de héér B. Meijers voor diverse verenigingen. Middelburg Rijkskweekschool: Jeugd en Muziek, 20 uur: City feestavond buurt vereniging ,,'t Zand". 20 uur: Electro: In dienst van de Secret Service, 1930 Vlissingen Alhambra: De vergeten mede minnaar, 20 uur Luxor Konvooi als lok aas, 20 uur, 14 laar Dr Ottestraat 3: Bedrijfsapostolaat. 19 30 uur Britannia lezing dr J J Smith over „Het leven in zee" 20 uur Concertgehouw Bindings avond N V V Besiuursbond Vlissingen. 20 uur; SchPldekwartier: uitvoering r h b.s., 20 uur Souburg De Zwaan Uitvoering Zuidwes ters, 19 30 uur Terneuzcn Luxor: Barabbas, 20 uur, 14 Bioscoopgebouw' Barabbas, 20 u Hulst 14 jat Nleuwdorp Verenigingsgebouw Robin Hood en zijn schelmen. 16 uur. Gejaagd door de wind. 19 30 uur. Goes Grand: De vergeten medeminnaar. 20 uur Schouwburg Juliana: Uitvoering „Animato". 20 uur Kortgcne De Korenbeurs: Vereniging Be drijfsvoorlichting Noord-Beveland. 19 Schernenisse Holland Huls- Veehouderij- avond. 19 uur ZlerlUzce Concertzaal: „Ensemble" voor Z.V.U. met „Het grote oor", 20 uur. Evenals op vele andere plaatsen in Ne derland wordt morgen, zaterdag, in Zee land de Baden Powelldag gehouden. Dat gebeurt in Middelburg en Vlissingen met vlaghysen door diverse groepen, waarna de belofte wordt hernieuwd. Na deze ge beurtenis krygen de kabouters een klim opblad en de padvindsters sneeuwklok jes. De Jeanne d'Arcgroep van de N.B.G heeft voor het vlaghysen begint eerst nog een dienst in de kerk. In de middaguren komt het district Wal cheren van het N.P.G. te Vlissingen bij een. Bij deze gelegenheid zal de padvin dersband uit Middelburg voor het eerst met de kabouters en padvindsters een mars door de stad maken. Aan het eind de middag is er in de Scheldehal een gezamenlijke maaltijd en een bin- nenkampvuur. De route die de padvindersband volgt is: Hasselaarstraat (vertrek 14.15 uur), Boul. Evertsen, Boul. Bankert, Coosje Busken- straat, Betje Wolffplein, Aagje Deken straat, Scheldestraat, Verkuyl Quakke- laarstraat, Van Dishoeckstraat naar de „Scheldehal", waar een gezamenlijk ir ternationaal spel gedaan wordt. BALLET EN MUZIEKFILMS VOOR JEUGD EN MUZIEK" De afdeling Vlissingen van de stichting „Jeugd en muziek" bestaat nog maar jaar. Er zyn zo'n veertig leden, die usieeren of zich theoretisch met de muzikale uitingen van de mens be zighouden. Er zyn regelmatig avonden, waarop het één of ander muzikale onder werp aan de orde wordt gesteld. Donderdagavond kwamen de jongeren gebouw „Ophir" te Vlissingen bij elkaar voor ballet en film. Vijfentwintig maart spreekt in het r.h.b.s.-gebouw te Vlissingen voor „J. en M." de heer Pas- schier over „muziek in de literatuur" 'A april komt Ton van der Horst, ook in de h.b.s., vertellen over de jazz. ..Jeugd en muziek"-Vlissingen is dus, on danks het gering aantal leden, wel actief. Onder leiding van mevrouw Helen Rie- mens-Soesman uit Middelburg lieten twee vakleerlingen van de Zeeuwse bal letschool donderdag enige oefeningen in etudevorm zien. Het begon met de vijf posities, er was het barrewerk en olgens kwam het modernere ballet aan de orde in het aractèrewerk. De jeug dige aanwezigen kregen in ieder geval een goede indruk van de eenvoudiger danspassen en bewegingsvormen, die het ballet kent. Ballet, modern ballet was er te zien in de film „Ballet U.S.A.", waarin op schetsmatige wijze een beeld wordt ge geven van het instuderen van enkele balletdelen uit. de film „West Side Sto ry" onder leiding van Jerome Robbins. Bij een interessante film over het Neder landse Ballet viel het geluid weg, zodat nu wel op bijzondere wijze de nadruk werd gelegd op beeldende beweging. Mu ziek van „Les Sylphides" bijvoorbeeld en van de eindscène uit „Het Zwanenmeer" bleef uit: het werd ballet „sec". Verder werden onder meer filmpjes vertoond van het Californische Jeugdorkest en van het Boston Symphony Orchestra, dat onder andere op deze film een composi tie instudeert van Jurriaan Andriessen onder leiding van de componist. Beroepen als herder De hervormd-gereformeerde gemeente te Vlissingen heeft de heer A de Rid der te Middelburg beroepen als herder en ieraar en tevens voor het evangeli satiewerk. De heer De Ridder is sinds de instelling der ambten in september j.l. reeds werkzaam als voorganger der gemeente. Daarvoor leidde hij de sa menkomsten van de evangelisatie op gereformeerde grondslag, waaruit ge noemde gemeente is voortgekomen. UIT HET ZAKENLEVEN Bruidsshow „Fiësta" Middelburg Donderdagavond werd in „Britannia" te .Vlissingen de reeds door ons besproken charmante show van bruids- en gele genheidskleding van het bruidshuis „Fiësta" te Middelburg gebracht, waar bij de fraaie zaalversiering en de bijbe horende bruidsboeketten verzorgd wer den door bloemenmagazijn „Dage- linckx" te Vlissingen De kapsels waren van kapsalon Morsheim in Vlissingen In de show. die maandagavond te zien zal zijn in Ooslburg zal de coiffure ko men uit handen van de heer Van Kou teren uit Aardenburg- de boeketten zijn wederom van bloemenmagazijn „Dage- linckx". In Goes, op 27 februari zullen kapsalon Van Anrooy en bloemenhuis De Groot de bruidsstoet van passende kapsels en bloemen voorzien. OOSTKAPELLE VLISSINGEN Padvindershand luistert in Vlissingen de „Baden Powelldag" op Jaarvergadering Z.L.M.-Oostkapelle De afdeling Oostkapelle van de Z.L.M. hield in hotel Zeelandia in Oostkapelle haar jaarvergadering onder leiding van de voorzitter, de heer K. de Buck, l it het jaarverslag van de secretaris, de heer I'. van Liere, bleek, dat de afdeling thans 75 leden telt. De secretaris ging uitvoerig in op vele factoren die oor zaak waren van ongunstige bedrijfsuit- komsten. Hij had scherpe kritiek op het gevoerde landbouwbeleid van de rege ring. Voor twee vacant komende zetels in het hoofdbestuur der Z.L.M. stelde de ver gadering kandidaat de heren C. Minder- houd te Westkapelle en K. de Buck te Oostkapelle. Uitvoerig besprak de af deling de vraagpunten betreffende ar beidsvoorziening in land- en tuinbouw. Men betreurde het stopzetten van do subsidie voor het afschieten van hout duiven. Vooral in deze beboste kust streek is er aanmerkelijke schade. Men stelde voor dit ter kennis te brengen van de kringvergadering. Tevens zal de afdeling Oostkapelle het hoofdbestuur der Z.L.M. verzoeken de vergadermetho diek dusdanig te veranderen dat ook aan het eind der algemene vergaderingen een rondvraag wordt ingesteld. De heer C. Paauwe, hoofdambtenaar van het Z.L.M.-boekhoudbureau te Goes hield een interessante causerie over fis cale en economische problemen. Met na me behandelde hij de nieuwe wet op de inkomstenbelasting, die waarschijnlijk voor 1966 in werking zal treden. Zeer belangrijk is hierbij het wegvallen van' de vrijstelling op de heffing van de in komstenbelasting op verkochte land bouwgronden. Met vele voorbeelden toonde spreker aan welke, haast onover komelijke, moeilijkheden en misstanden zich voordoen door het vrijgeven van de prijs der landbouwgronden, onder meer by boedelscheiding en verkoop van pachtbedrijven. In een langdurige dis cussie ging men nog nader in op deze causerie. O.- EN W.-SOÖBURG Jaarfeest C.J.V. Vanavond en volgende week vrijdag is .Rehoboth" te Oost- en West-Sou- bestemd voor de leden van de die er hun jaarfeest gaan vie- Dat gebeurt met een filmprogram ma, waarin men bekende komieken uit rolprenten aan het werk zal kunnen zien. Tussen de bedrijven door zal het Souburgse duo Suus en Emma optre den. BIGGEKERKE Raad gaat niet door De gemeenteraadsvergadering van Big- gekerke, die vanmiddag vrijdag vorden gehouden is wegens om standigheden uitgesteld. Wanneer de raad nu bijeenkomt zal nader worden bekendgemaakt. Boter\oekenweek voor orgelrestauratie In het kader van de diverse acties om gelden in te zamelen voor de restauratie van het historische or gel en de kerk der Evang. Luth. Gemeente te Middelburg waarvoor vele tienduizenden nodig zijn, die door een vrij kleine gemeente moeten worden bijeengebracht wordt in de week van 22 tot en met 29 februari een boterkoeken- week gehouden. Op de zaterda gen en de donderdag in die week zijn ze verkrijgbaar aan een kraam op de Markt, terwijl op de ande re dagen zoveel als mogelijk is de ze zeer smakelijke koeken aan huis zullen worden aangeboden. Het einde van de restauratie komt in zicht, maar de gelden zijn nog niet alle bijeen. Andere acties zijn in voorbereiding. LOUIS VANROODE OVERLEDEN Te Rotterdam is op 49-jarige leeftijd de beeldhouwer en mozaïekwerker Louis van Roode overleden. De kunstenaar, die alleen woonde, is woensdag dood in zijn woning aangetroffen. Hij was door een hartaanval getroffen. Tot de werken van Louis van Roode behoort onder meer het mozaiek van hotel Britannia in Vlissingen. Verder is hij vooral bekend geworden door zijn muurversiering op de westelijke wand van het spoorweg postkantoor in Rotterdam. De kunste naar, in Delft geboren, was aanvankelijk lithograaf. In de oorlog is hij gaan schilderen. In 1949 kwam hij in het nieuws, toen een van zijn schilderijen werd verkocht als een werk van Per- molte. Verhoogde overheids- pensioenen pas in mei uitbetaald De algemene verhoging van de over- heidspensioencn per 1 januari 1964 met 12.77 procent zal niet vóór het tweede kwartaal van dit jaar worden uitbetaald. Dit heeft minister Toxopeus (binnen landse zaken) meegedeeld in zyn ant woord op een aantal schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Smallen- broek en Kieft (a.r.) De vragen waren gesteld naar aanleiding van het feit. dat een aantal gepensio neerden nog wacht op uitbetaling van hun pensioen overeenkomstig de pensi oenmaatregelen 1963. Hier gaat hel. zo zegt de minister, thans nog om ongeveer 18.000 gevallen. De afwerking is thans zover gevorderd dat dit aantal snel zal afnemen. Deze vertraging is ontstaan doordat bijna een derde van de pensioe nen zich niet bleek Ie lenen voor herbe rekening door middel van een compu- ter Toe,, OP grond van de pensioen-1 „.„„i, haasl K-Ue, d„ „H|. maatregelen 1963 ongeveer Mo.OOO over-lcier van jlistitie mr. A. w. Rosingh zich heidspensioenen moesten worden her- |jjj behandeling van de zoveelste zien, heeft men middels een computer „drankzaak" ontvallen. Van de 15 za- 114.000 herziene pensioenen reeds in mei ken die donderdagmiddag op de rol g.._: 1..:.i 1-- -- betrekking POLITIERECHTER MIDDELBURG denken dat ^het nog Voor de politierechter te Middel burg, mr. B. S. Sieperda, versche nen donderdagmiddag weer ver schillende automobilisten, die on der invloed van sterke drank had den gereden. a behoorlijk alcohol- een jaar ontzegging kunnen rijden. Ze held. Mr Sieperda ig wel gaat" zo be- dig mee eens loogde de officier in zjjn requisitoir, die tegen Z. een gevangenisstraf van drie weken vorderde waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Zes biertjes 1 juni kunnen uitbetalen. Onderzoek naar de emigratie van geleerden Naar aanleiding van een recent raport ■an de Royal Society over emigratie •an geleerden uit Engeland is de vraag gerezen of dit probleem zich ook in Ne derland doet gelden. De minister U" uciirnnim onder Invloed. stonden hadden op het rijden Vandaar dat mr. Rosingh een aantal identieke dagvaardingen kreeg voor te lezen. Het begon met de Vlissinger Z. die voor het hekje moest verschijnen omdat hij op de 6e september van het vorig jaar als bestuurder van een personenauto in de Glacisstraat van zijn woonplaats niet helemaal nuchter achter het stuur zat. Dat resulteerde Sn een aanrijding met een andere wagen, toen Z. even later geen voorrang verleende. H(j maakte het nog erger door niet onderwijs, kunsten en wetenschappen! te stoppen maar zijn weg te vervolgen, heeft zich nu om advies hierover ge- „Ik heb er niks van gemerkt" vertel- wend lot de academische raad en de Ko- de de man". ninklijkc Nederlandse Academie van Tegenover de ^politie hebt U anders Wetenschappen. In onderlinge samenwerking van deze beide lichamen is een werkgroep ge vormd, die een voorlopige studie van het verklaard, dat U een schok voelde" hield mr. Sieperda hem voor. „U dacht zeker dat het wel los liep". Zes biertjes had Z. op. „We hebben hier de vele bestuurders die W. B. uit Middelburg was ook al met zyn wagen gekanteld. Ilij luid bij elkaar Bovendien eiste hij onder toezichtatel- zes biertje» op. Het gezellige feestje ling van het Zeeuws consultatiebureau van I december, dat later op de Nieuwn voor alcoholisme en ontzegging van de lUxlngw: weg zo'n domper kreeg toen rijbevoegdheid voor de tijd van een Jaar de wagen „kapseisde", kreeg gisteren met aftrek. De politierechter vonniste een ongezellige nasleep, fte poll tie rrch- conform. „Edelachtbare het zal niet ter legde hein oen fikse geldboete op meer voorkomen" beloofde de man. van f 150,subs. 30 dagen. Daarnaast j sprak hij een onvoorwaardelijke ontzeg- De Middelburger A H. had op de 19e King va£ maanden met aftrrk uit. oktober van net vorig Jaar dronken 0ffiolcr had acht «lagen grxnngeni»- op de fiets gezeten. straf en acht maanden ontzegging ge- „Hoeveel had U eigenlijk op" ,.iHt vroeg mr. Sieperda. „Ja dat weet ik niet hoor. Als Ik „Kan er misschien iets af sprak d® ergens heen ga klik lk niet op een Vlissinger H. de F die een celstraf van glas" antwoordde de man. twee weken, een jaar ontzegging met „Het kunnen er vier of vijf maar aftrek en het betalen van 446. misschien ook wel zes zijn geweest", schade hoorde eisen „Waarvan", werd schatte hij. aan de andere kant van de tafel gc- vraagd. „Het betreft hier drie dingen". Het was de officier ter ore gekomen, j-,e jF vond het allemaal nog al veel. De dat H. liever niets met het consultatie- politierechter meende echter dat de bureau voor alcoholisme te maken wilde Vlissinger. die op 7 december aange- hebben. „pan moet hij maar tonen dat sc-n0|Pn jn een wagen was gestapt en na hij het alleen afkan sprak mr. Ro- een aanging was doorgereden, de smgh, die een geldboete van 12 1.— straf wel verdiend had Ten slotte rnaak- op zyn plaats achtte Mr. Sieperda be- te hij er weck Van. Het sloot er 100,— van te maken. De ca- jaar ontzegging er. het te betalen scha- pnolen, die de Vlissinger G B. op de le <jetedrag bléven gehandhaafd, december van het vorig Jaar m de Paul Kru gerst raat van zijn woonplaats had uitgehaald spraken boekdelen. Hij raak te in een dronken bul op een gegeven moment van de weg af en vond een lan taarnpaal op zijn route. De wagen kan- vraagstuk aal maken Deze werkgroep verantwoordelükheid.gevoel bezit, staat onder voorzitterschap van prof. dr E. W. Hofstee, en heeft als leden prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, dr J. Boldingh. prof. dr. H. W. Julius, prof dr. J. Th. Overbeek en prof. P. de Wolff Secretaris van de werkgroep is dr H. M. Jolles. Het ligt in de bedoeling, eerst te komen tot een precisering van de pro bleemstelling en een voorlopige oriënta tie op een beperkt terrein, waarna mo gelijk een verdergaand onderzoek naar dit vraagstuk kan worden verricht. telde. Het was niet de eerste keer voor B. Daarom besloot de officier uit een ander vaatje te gaan tappen. Drie we ken onvoorwaardelijk vorderde hij en Balzanprijs voor Verenigde Naties De „Balzan"-prijs voor vrede, broeder schap en menslievendheid, is verleend aan de Verenigde Naties, zo heeft woordvoerder van de Verenigde Naties in New York meegedeeld. De prijs, die 220.000 dollar bedraagt, is ingesteld door de internationale Balzan- stichting, die haar zetels in Milaan er Zürich heeft. Professor Enrico Zucca, president van de stichting en dr. Ulisse Mazzolini (com missaris) hebben secretaris-generaal Thant er van in kennis gesteld dat de prys aan de Verenigde Naties is toege kend. De prys werd destijds ook aan paus Jo annes toegekend. De prijs was de V« enigde Naties toegekend ter ere van w len president John Kennedy en om redevoering die hy op 20 november 1963 in de Verenigde Naties had gehouden „in herinnering te brengen", zo staat in een verklaring van de stichting die gis teravond in Milaan werd uitgegeven. TOESTAND KONING PAUL VAN GRIEKENLAND ZOU KRITIEK ZIJN l it welingelichte bron is vernomen dat de toestand van koning Paul van Grie kenland kritiek is. De koning heeft een maagzweer en er is tot operatief ingrijpen besloten. Wan ner de operatie zal plaatshebben Is niet bekendgemaakt. De koning heeft al vroeger last gehad van een maagzweer. Gisteren zijn twee Britse chirurgen, sir Stanford Cade en Edward Muir, in de Griekse hoofdstad aangekomen. Onmid dellijk begon consult met de Griekse lijfartsen van de koning. Officiële publikatie B. en w van Middelburg maken bekend, dat de Berkenlaan wegens het uitvoeren van bestratingswerkzaamheden vanaf heden tot 1 mei 1964 of zoveel langer of korter als nodig zal blijken voor alle rijverkeer zal zqn afgesloten- Middelburg. ".8 februari 1964. Burgemeester en weth. voornoemd. Mr. J. DRIJBER. burgemeester. Mr. J. HOOIJ. secretaris. A. C. december zig-zag Rooseveltlaan. „En toch reed Ik normaal recht" sprak de man, die even later toegaf dat het rjjden onder invloed" een slipper van hem was geweest. Twee weken celstraf en een jaar Intrek king van het rijbewijs vorderde mr. Ro- - singh. „Ontzettend veel" reageerde de Iman. Een week gevangenisstraf en een jaar ontzegging besloot toen de politie rechter. A. C. R- uit Scherpenlase had het nleu- I we jaar niet bepaald met de beste be doelingen ingezet. Op 2 Januari was hij aangehouden omdat nlj In de Kaaistraat I van Sint-Maartensdijk een aanrijding met een bus had veroorzaakt. „Die zwaait aardig" hierop is: OMO. het wasmiddel dat re-'clan OMO! Tal van huisvrouwen geven er de voor- kening houdt met uw wasmethode. Een- keur aan hun gezinswas niet te koken, voudig omdat juist OMO zo gemaakt is, Vaak gebruiken zij een wasmachine en dat het ook bij lagere temperaturen het wassen direct in sop van heet water uit beste resultaat garandeert... een prach- boiler of geiser. Voor él deze huisvrou- tig witte was Vandaar dat het oordeel den toen: „die wen geldt de vraag: Met welk wasmid- van vrouwen die de was niet koken ge-R- antwoordde del krijs ik ook zonder te koken mijn 1 lijkluidend is aan dat van vrouwen die al gauw wat op een boerendorp hoor", toch echt mooi wit? Het antwoord nét wel doen; geeD beter wasmiddel Twee weken celstraf en acht maanden - 1 ontzegging zo luidde de eis van de offi cier. „Kan het geen voorwaardelijk® straf worden, al was het er een van ze* jaar. zoiets overkomt mij niet meer" sprak de man. „We zyn hier niet op een beurs in Sint-Maartensdjjk hoor" vond de politierechter, die K., een week cel straf en 12 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid oplegde, waarvan tien maanden voorwaardelijk roet een proef tijd van twee jaar. J. C. C. uit Souburg stond terecht we gens verduistering van een scheerappa- raat en twee radiotoestelletles bij een Middelburgse groothandel Om een vol ledig reclasseringsrapport tegemoet t« FILMS IN ZEELAND Psychologisch gegeven werd goed verwerkt De Nederlandse filmindustrie heeft al heel wal teleurstellingen achter de rug. Tal van films, die de laat ste jaren werden geproduceerd hadden niet dat succes, dat men erwacht had. De oorzaken van 't mislukken waren legio, de voor naamste was echter wel, dat het gegeven vaak onvoldoende' drama tische inhoud bezat, een handicap, die in combinatie met factoren als het gebrek aan filmacteurs en -ac trices en de taalbarrière, waardoor •xport bij voorbaat uitgesloten was, tot droeve kasresultaten moest leiden. Wat het gebrek aan goede scenario's betreft, heeft men er iets op gevonden. Een oplossing die voor de hand lag De cineasten hebben namelijk uit de litera tuur geput, een methode welke in Holly wood en in Engeland al veel eerder mét succes werd toegepast. Het resultaat daarvan kan men dit weekeinde zien. in Alhambra (Vlissingen) en Grand (Goes) waar John Korporaals creatie „De ver geten medeminnaar" wordt vertoond, een film die gebaseerd is op een roman gegeven van de schrijver Rico Bulthuis. Titel van boek en film zijn gelijk. De inhoud is van psychologische aard, ech- waarachtiger dan Hitchcocks „Psy cho" en zonder de lugubere verschrik kingen, die in die Amerikaanse film overheersten. Raad vergadert vanmiddag B. en w. van Meliskerke voelen niets voor het verlenen van een.subsidie aan de Vereniging voor Instrumentale Mu ziek te Middelburg en van een bijdrage voor een gezamenlijk geschenk van de Walclierse gemeenten aan het gemeen tebestuur van Vlissingen ter gelegenheid van de opening van het nieuwe stadhuis. Het college stelt de raad van Melisker ke, die vanmiddag vrijdag, om half drie in openbare vergadering bijeenkomt, dan ook voor geen bydrage te voteren. Over de Vereniging voor Instrumentale Muziek te Middelburg zeggen b. en w. van mening te zijn, dat de muziek van de vereniging van goed gehalte is en uitsteekt boven het peil van verschei dene andere evenementen op cultureel terrein. „Dit vormt ons inziens op zich zelf echter geen reden tot het verlenen van een subsidie Hoe prijzenswaard de initiatieven van de vereniging ook mo gen zyn, het nagestreefde vormt ons in ziens geen algemeen belang, zeker geen plaatselijk belang Het komt ons voor, dat de muziekliefhebbers zelf de beno digde gelden voor de uitvoering van de door hen nodig geachte concerten dienen te bekostigen. Indien deze lijn op het gehele culturele terrein meer werd aan- Het is het verhaal van een geestelijk ge stoorde man. die via de liefde voor een kun|en zien werd de'zé zaak ^angehou- verpleegster zienzelf terugvindt en zich den Mevrouw M. J uit Vlissingen die uit zijn gederangeerde positie weet ta bevrijden. Henk van Ulsen speelt hoofdrol, zijn tegenspeelster is Hetty Verhoogt. Dat de Nederlandse film steeds meer een beroep doet op acteurs en actrices met t v.-ervaring is een lo gische ontwikkeling. Zo zien we Firn Dikkers in een doktersro! en verder Peter Aryans. Dore Smit, Sacco van der Made. Robert Sobels en Thérèse Stemmetz in de voor naamste bijrollen. Qua spel en regie behoort „De vergeten medeminnaar" tot de betere Nederlandse produkties en Henk van Ulsen toont zich als de geestelijk gestoorde man een uit stekend acteur voor wie het camera werk niets vreemds meer heeft. Ook technisch is dit een gave film met pri ma camerawerk van Eduard van der Enden, een man die op documentair ge bied reeds veel presteerde. Jazzmusicus Ptm Jacobs schreef de muziek, die veel tot de goed getroffen sfeer in deze psy chologische film bijdroeg. B. en w. Meliskerke gehouden, zou dit de zogenaamde ge- meenschapslasten sterk doen verminde ren en ons inziens het peil van het ge- bodene ten goede komen", aldus b. en Wat betreft het verzoek van het huldigingscomité ter gelegenheid van de opening van het nieuwe stadhuis te Vlissingen zeggen b. en w., dat zij zich kunnen voorstellen dat het be trekken van een aan de eisen van de tijd aangepast gemeentehuis voor het gemeentebestuur en inwoners van Vlissingen een heuglijk feit is en dat men bij deze gelegenheid een passend geschenk wilt aanbieden. „Maar wij zien niet tn, dat dit voor alle gemeenten op Walcheren aanleiding is, óm door middel van een bijdrage, uiting te geven aan hun medeleven met een ons inziens strikt plaatselijke aangele genheid als de opening van een gemeen tehuis. Wij kunnen ons wel indenken, dat de omringende gemeenten op basis van goede nabuurschap iets dergelijks ondernemen", aldus het college. In de vergadering zullen voorts onder meer aan de orde komen de wijziging van de gebruiksverordening voor de kom van Meliskerke, een ontwerp-her- ziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaken en de deelname aan de ge-1 meenschappelyke regeling tot oprichting en instandhouding van een bestuurs- school voor Zeeland. Minder hooggrijpend, maar als amu sement wel boeiend is „Konvooi als lokaas", een oorlogsfilm van Engelse makelij met Edward Judd, James Robertson Justice en Laurence Pay ne. Het onderwerp is- de duikboot oorlog. Te zien in Luxor (Vlissingen). De spionagestrhd tussen oost en west leverde stof voor de Duitse film „In dienst van de Secret Service", een span nende rolprent, die in Electro (Middel burg) te zien is. Peter van Eyck en Marianne Koch vertolken de belangrijk ste rollen. Resteren twee matineefilms. In AL HAMBRA (Vlissingen): „De terreur van de rode draak", een fantastische ge schiedenis over een geheim genootschap in China, dat geleid wordt door zekere Chung King in wie men slechts met j Aanv moeite de Britse griezelfilm-expert Christopher Lee herkent. Dan in eiei diend had en onbetaald roomboter mee nam, werd conform de eis tot twee we ken voorwaardelijk veroordeeld. M. C. de K. uit Yerseke had geweigerd aan de gemeente Poortvliet beheerloon te betalen voor een roeiboot. De door de burgemeester ingediende civiele vorde ring van 34.60 werd toegewezen. Voorts werd de man veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf voorwaar delijk met twèe jaar proeftijd. Ten slot te werd hem conform de eis nog een geldboete van 75,subs. 15 dagen opgelegd. Het niet gevolg geven aan een oproep voor noodwachtplichtigen kostte M. F. uit Meliskerke een geld boete van 60. De eis luidde f 100. Marktberichten VEILING ST.-MAARTENSDIJK Uier.: middel 40—70 8.70. drielingen 9.10; pickJers 8.80: stek 2.06 Aanvoer 25 toa. COÖP VELUWSE EIERVEILING EDE Weekaanvoer ca 1200000 stuks, waarvan 41077] In velling werden gebracht Handel redelijk Prezen «in I per 100 stuks) eieren van M-58 gram 9 06-9 76: eieren van 58-62 gram 9.4410 51. eieren van 62-66 gram 10.0411.11: eieren van 66-70 gram 10.82—11.56 EIER VEILING S.B.E. Aanvoer 6:8 492 stuks Handel rustig. Prijzen «in per ICO stuks) eieren van C.-.-47 gram 6 05—8 24: eieren val 52-61 gram 9 !010.01 eieren van 61-72 gran J20< EIERMARKT BARNEVELD ■r ca 2 050 000 «Huk* Handel matig. Prijzen lin t per 100 stuks) 1 55-65 gram 9 00—11 15: alg prtji GRAND (Goes) „De piraten van de I 10.10 kg prijs 1 66 op basis 61 gram. Bloedrivier", een zeeroversfilm met al- weer Christopher Lee in de rol van ben- Vismijn colijnsplaat deleider, ditmaal als de piratenkapitein 3"3 exporteamaler. 2.: -J.73. 24'. kg bot. La Roche. I -2' kg «ehot. 22 kg wulken. Heden is van ons heengegaan onze lieve moeder, mevrouw MARIA META PITLO, op de leeftijd van 65 jaar. E. Minet. H. G. Minet-Groen Oost- en West-Souburg, 20 februari 1964. Nieuwe Vlissingseweg 323. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maan dag 24 februari a s. om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen Vertrek vanaf het sterfhuis Nieuwe Vlissingse weg 323 om 14.00 uur. Heden overleed nog vrij onverwachts in het Gast huis te Middelburg onze geliefde man. vader en schoonzoon. JAN POPPE AZN. op de leeftijd van 64 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw, zoon en schoonmoeder, M. PoppeGoverse A. W. Poppe. G. GoverseRijkse Nieuw- en Sint-Joosland. Molendijk 76. 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5