Sport en wedstrijden Goes wil gymzalen voor verenigingen benutten Terneuzen gaat nieuw bouwplan exploiteren N.S.M. wierp té hoge barrière op voor koploper P.Z.E.M.: 7-3 Nederlaag voor H. van Bewaring M.M.H.C. kan zondag overwinning behalen Zebra-turntitels voor dames worden in Breda betwist Zonetoernooi in Mnslro" scbaken Wemar Johansson wil tegen winnaar duel Liston-CIay Benoemingen in Goese Stichting Soortbelangen Competitie voor voetbalpupillen Opnieuw verkiezing miss Bril in Goes 00K AXEL WIL DEELNEMEN AAN RATI0B0UW VAN 960 WONINGEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 21 FEBRUARI 1964 ZEEUWSE TAFELTENNISCOMPETITIE De belangrijke ontmoeting in de tweede klas van de Zeeuwse tafel- tenniscompetitie tussen PZEM en NSM uit Sluiskil is geëindigd in een 73 zege voor de Zeeuws- Vlamingen, die daarmee hun kan sen op het kampioenschap aan merkelijk vergroot hebben. Het duel om de onderste plaats in deze klas is voorlopig beslist in het voordeel van Big Smash Bigge- kerke. In de vierde klas volgde NSM n het goede voorbeeld van het eerste team: het versloeg kop loper Huis van Bewaring met 73. In de eerste klas maakte ONA Oost- burg een goede beurt door het bezoe kende Will van Zoelen niet 64 te verslaan. Han Poppe bleef ongesla gen, terwyl Rinus Hofman verras send verloor van Carpentier, die ook Rinus Wondergem versloeg. Bram van Gilst won van Carpentier en Jo- han Aers. Voorts wonnen de Oost- burgers met 91 van Wilno; Verbo- ven redde de eer tegen Carpentier. Door de Will van Zoelennederlaag nam Sorry Vlissingen weer bezit van de tweede plaats: het won met 73 van de eigen reserves, waarbij Jan de Kok verrassend won van Piet de Waal en Jo Bouff. Piet Martijn bleef weer ongeslagen. Tegen Will van Zoelen H ging het gemakkelijker voor de Vlissingers; ze wonnen met 10—0. Sorry II verloor ook van St. Aloysius II (64); de Vlissingse reserves speel den hier met twee man. waarbij De Kok en Van Breen elk tweemaal won nen van De Bakker en Blankaert. ONA n verloor tweemaal met 82, namelijk van leider St, Aloysius n (Fijnaut en De Schot klopten beiden Jo Delforge) en van Sorry II De stand is momenteel: St. Aloysius 13 13 0 0 26 100— 30 Sorry 12 10 0 2 20 95— 25 W. van Zoelen 13 9 0 4 18 86— 44 ONA 13 9 0 4 18 79— 51 W. v. Zoelen EL 12 5 0 7 10 49— 71 Sorry U 14 5 0 9 10 64— 76 T-. 9 5 3981 1 10 5 40— 0 11 2 18—102 Met twee overwinningen distantieerde Big Smash zich van de laatste plaats in de tweede Idas. Spirit werd in Vlis- met het kleinst mogelijke ver erslagen, terwijl St. Aloysius III met 82 werd geklopt, waardoor Will van Zoelen III momenteel in de geva renzone is geraakt. Overigens deden de Middelburgers uitstekend werk door nummer 2 van de ranglijst, Sorry III, een gelijkspel af te dwingen. Sorry III deed het tegen Spirit beter en won met 9—1. Leider PZEM wees VSV terug in de Middelburgse derby (37), maar kon daarna de opmars van NSM niet stui ten. Ook St. Aloysius UI werd het slachtoffer van de Sluiskilse ploeg (8 2). Zowel aan de top als onderaan, waar ook de voorlaatste ploeg degradatiewed strijden moet spelen, dus volop span ning. irry 1 PZEM NSM 10 VSV 11 St. Aloysius EQ 11 Big Smash 9 W. v. Zoelen IEL 10 Spirit 9 0 14 2 11 3 10 25— 7 26—11 20— 9 15—15 12—16 TWEEDE KLAS y m 13 8 3 2 19 0 2 18 0 3 14 1 4 13 75—55 7-1—36 5911 6446 47—63 35—55 41—59 23—67 DERDE KLAS De beide koplopers van de derde klas, ONA III en Haringman, lieten er deze week geen twyfel over be staan wie in deze klas de sterksten zijn. ONA won eenmaal met 100 (van Wilno n) en Haringman twee keer met 10—0 (van Wilno U en Spirit II). Big Smash II klom een plaats door de belangrijke wedstrijd regen Spirit H met 6-4 te winnen; van Waeo werd echter met 91 ver loren. PZEM n speelde 2 keer ge lijk, namelijk tegen W. van Zoelen IV en tegen SSVV, hetgeen gezien de stand de verhouding goed weergeeft, maar deze teams gelijk wat uit de gevarenzone bracht Voor Big Smash III ziet het er nu bijzonder donker Haringman 13 ONA III 14 Waco 13 PZEM H 14 SSW 12 W. v. Zoelen IV 13 Wilno II 13 Smash EI 0 26 124— 6 1 26 11624 5 15 73—57 4 6 4 14 Spirit n 13 1 4 7 lig Smash m 11 1 0 10 2 44—86 50—90 4486 16—94 VIERDE KLAS St. Aloysius IV had in de vierde klas een goede week. Zelf wonnen de jongens uit Graauw met 82 van hekkesluiter Big Smash IV, terwijl concurrent Huis van Bewaring dus een 73 nederlaag leed tegen NSM n. Daar de Sluiskilse ploeg ook PZEM Hl versloeg (46) is dit team thans op de derde plaats te recht gekomen, hoewel liet toch een te grote achterstand heeft om de twee kop lopers te kunnen bedreigen. VSV II zakte een plaats op de rang lijst door de nederlaag tegen Sorry IV (64) en de winst van PZEM EEL op Big Smash IV (37). Wilno EEL won enigszins verrassend van het Oostburgse ONA IV (73). waar door Big Smash IV alleen onderaan kwam te staan. Evenals in de derde klas dus ook hier nog twee teams, die voor de titel in aanmerking ko men. H. v. Bew. 13 11 0 2 22 94— 36 St. Aloysius IV NSM Iï 11 10 0 1 20 85— 25 12 7 1 4 15 67— 53 Sorry IV 13 7 0 6 14 71— 59 PZEM m 12 6 0 6 12 62— 58 vsv n 12 5 1 6 11 56— 64 ONA IV 12 5 0 7 10 56— 64 Wilno ra 12 2 0 10 4 36— 84 Big Smash IV 13 1 0 12 2 27—103 Doordat MMHC I afgelopen zondag met 31 van Hoco heeft gewonnen, hebben de Middelburgers de „gevaarlijke zone" verlaten. Uit onderstaande ranglijst- blijkt dat het team de vierde plaats be zet. Were Dl 10 10 0 0 20 50— 7 Hoco 10 6 0 4 12 26—24 Tilburg n 10 5 1 4 11 23—22 MMHC I 10 3 3 4 9 11—20 Warande 10 3 2 5 8 1115 Zwart Wit H 10 2 4 4 8 12—21 Forward II 10 3 1 6 7 1623 Push IEL 10 2 1 7 5 10—28 Voor zondag is de wedstrijd Forward MMHC vastgesteld en het ziet er naar uit dat de hoofdstedelingen beide pun ten mee naar huis zullen nemen. Were Di, dat ongeslagen is, komt uit tegen Hoen en ook nu zullen de Tiiburgers wel met een overwinning uit de bus komen. Tilburg U krijgt Warande op bezoek. Jongstleden zondag verloren de Tilbur- Ëers van Forward De gastheren moeten staat zijn een overwinning te beha len doch als ze zo spelen als tegen For ward dan ziet het er donker uit voor de Tilburgenaren. Ten slotte wordt er nog in de tweede klas A gespeeld Push IEL Zwart Wit n. Dit zal een zeer spannend duel worden. Wil Push Hl het degrada- tiegevaar ontlopen dan zal de ploeg deze wedstrijd moeten winnen. De kans ic echter niet groot Ook het tweede team van Middelburg moet weer in het veld komen MMHC II staat er niet zo goed voor, als het eerste elftal. De stand in de vierde klas A luidt: Forward EEL 7 7 Waalwijk EI 8 f Tilburg VI 8 E Push V 7 4 Warande H 8 5 MMHC H 8 5 Tempo II 8 1 Ook dit elftal moet burg. Evenals Were Di in de tweede klas heeft Forward m tot heden toe alle wedstrijden gewonnen. Ook a.s. weekend zullen de Tiiburgers wei-beide punten in de wacht slepen Tilburg VI en Warande gaan de sticks weer kruisen. De gastheren zullen met hun gasten weinig moeite hebben. De derde wedstrijd m deze afdeling ts Push VWaalwijk II. De Waalwykers die thans de tweede plaats bezetten zullen als overwinnaars uit de strijd komen Ook de jeugd verschijnt weer binnen de lijnen. De volgende wedstrijden moeten gespeeld worden. Jongens: Tempo A - -MMHC A; MMHC BRapide. Meisjes: MMHCPush V Zaterdagmiddag wordt in de gymnas- tiekzaafvan hei gymnasium aan de Nas- sausingel 7 in Breda gestreden om de turntitels voor dames van de Zeeuws- Brabantse Turnkring De aanvang van de door de gymnastiekvereniging Prins Hendrik georganiseerde wedstrijd zijn' 14,15 uur voor jeugdturnsters en turn sters en 15.00 uur voor meisjes In to taal hebben voor deze wedstrijden 5 meisjes en 20 jeugdturnsters en turners ingeschreven. Bij de deelneemsters ontbreken overi gens de namen van de beide kampioe nen van vorig jaar Nel Zandee-Fritz en Mattie Bongers Gezien het geringe onderlinge verschil kan een felle strijd om de ereplaatsen worden verwacht Ook wordt gestreden om plaatsen in de Zehra-tra.iningsgroep De wedstrijd- ondc-delen rijn evenwichtsbalk. brug onvelijk. vrije oefeningen en paard- Boringen In Moskou is woensdag de tweede ron de gespeeld van het zone schaaktour- nooi. De uitslagen waren: Kholmov— Spas,sky afgebroken, SteinSuetln V2 Vt, GelierKorchnoi 01. De vroegere wereldkampioen in het zwaargewicht, de Zweed Ingemar Jo hansson, heeft woensdag in zijn woon plaats Genève verklaard, dat hij althans wanneer hem een goed contract wordt aangeboden de bokshandschoe- nen weer wil aantrekken tegen de win naar van de ontmoeting Sonny Liston Cassius Clay, die op 25 februari a.s. in Miami wordt gehouden. Ingemar Johansson, die driemaal om de wereldtitel bokste, zei dat hij binnen zes maanden klaar zou zijn voor een titelgevecht. De Zweed won in 1959 door k.o van de Amerikaan Floyd Pat terson, verloor zijn titel in 1960 door k.o. en eveneens de revanchewedstrijd tegen Patterson in 1961. In 1963 bokste Johansson tegen onze landgenoot Wim Snoek en won door k.o., nadat hij zelf was neergegaan en door de scheidsrechter werd gered. Ook tegen de Engelsman Brian London won hij op punten, maar werd enkele secon den voor de laatste gongslag uitgesla gen. De scheidsrechter had echter geen tijd meer tot tien te tellen. Na deze wedstrijd werd Johansson door de Zweedse boksbond geschorst om een rieuroiïgisch onderzoek te ondergaan. Het liefst zou Johansson tegen Cassius Clay willen uitkomen, maar dat zal niet gebeuren. „Sonny Liston zou moeten struikelen en zich verwonden, wil Cas sius Clay winnen. Een andere mogelijk heid zie ik niet", aldus Johansson. By de Stichting Sportbelangen Goes zal voortaan ook een vertegenwoordiger van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging van Leraren voor de Licha melijke Oefening in het algemeen be stuur zitting hebben. De Goese raad heeft woensdagavond als zodanig be noemd de heer IV G. Beizer. Als advi serend lid zal aan het stichtingsbestuur een terreindesknndige worden toege voegd. B. en w. hadden de heer G. _J. Eshuis. hoofdopzichter van de Grontmij. te Goes bereid gevonden als zodanig op te treden De raad kon zich met deze benoeming verenigen. Voorts moesl de raad een groot aantal leden en plaatsvervangende leden na mens de verschillende sportverenigingen in het besturu benoemen Tot lid wer den voor de volgende verenigingen be noemd Zwem- en poloclub „Dt Ganze": E W Carels: Ren- en Tourclub „Theo Middelkamp" JAM van Stee: Chris telijke Sportvereniging „Oefening Kweekt Kunst" P Moerdijk; Goese Tennisclub ,,'i Halve Maantje": A Haan. Goese Mixed Hockeyclub C Scherphuis Tot plaatsvervangende le den werden benoemd voor Goese voet bal- en atletiekvereniging „Goes": G W Snel: R K sportvereniging „Robur" H de Boer; Bedrijfszomeravondvoetbal: J Boon; Goese atletiekvereniging AV. '56: A L de Munck; Goese atletiek- er handbalvereniging „Hellas": A J Pro voost: Sportvereniging „Tonido": A. de Leeuw; R.K. gymnastiekver „Kaspor- go" F J M Buijsrogge; Korfbalvere niging „Togo": J M Lei.is; Goese tafel tennisvereniging ..Goes": E W. Jans- sens: „Zwem- en Badclub 't Sas": C. J Bal; „Zwem- en Poloclub De Ganze" J Boogaard. Ren- en Tourclub „Theo Middelkamp" A J Pouwer; Volleybal vereniging E G V C P Steutel: Chris telijke sportver „Oefening Kweekt Kunst" A Dommisse. Goese tennisclub Halve Maantje" H J M van Mil tenburg Goese mixed hockeyclub; J M Pilaar Bestuursmutaties Goese Gasthuis De raad van Goes heeft woensdagavond de heer J Fossen benoemd tot. voor zitter van het Gasthinsbesluur Dit in verband met de vacature, die was ont staan na het ontslag, aan de heer C. van Zweeden op zijn verzoek verleend als zodanig. De plaats van de neer Van Zweeden in het bestuur zal worden ingenomen door de heer W. Goeman. Met. algemene stemmen benoemde de raad hem in rhet bestuurscollege van het Gasthuis. D.CURSUS VOOR VOETBALTRAINER Zowel in Middelburg als in Zierikzee zal een D-cursus voor voetbaltrainer worden gehouden. Middelburg start op 9 maart met de theorie en Zierikzee op 21 maart a.s. Eind maart of begin april zal in Zee land worden gestart met een pupillen- competitie. Deze zal indien de in schrijving zulks toelaat worden ge speeld in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, Schouwen-Duiveland, Walcheren en de Bevelanden. VOLLEYBAL Na twee weken rust (carnaval en dis- trictstoernooiwordt het competitiepro gramma van de hoofdklas zuid van de Nederlandse Volleybal Bond zaterdag weer vervolgd. De dames van Lyceum krijgen een bijzonder zware dobber aan Hevok uit Heerlen, terwijl Organon het waarschijnlijk niet zal kunnen bolwerken tegen het sterke Rapid. P.S.V. zal de opmars voortzetten door een gemakke lijke zege op M.O.C., dat nog geen punt heeft. In Maastricht wordt de Limburg se derby tussen Rapid en V.C.T. ge speeld. In de overgangsklas dames A ontvangt E.G.V.C, de ploeg van D.S.V. uit Din- teloord, terwijl Spirit tegen Rapid speelt. Bij de heren speelt E.G.V.C. tegen D.S.V., Matador en E.V.V.C. spelen bei de in Vlissingen tegen Ter Hole. In Vlissingen worden de volgende afde lingswedstrijden gespeeld: Zuidwesters 2—M. de Ruyter 3, M.V.C. 2—M. de Ruyter 2, Matador 3—Nusa rna 2, M.V.C. 2M. de Ruyter 3 en twee da meswedstrijden: E.V.V.C, 3—Ter Hole en E.V.V.C, 4Ter Hole. In Goes worden de volgende wedstrijden 1J' BazoE.G.V.C. 2. D.A.W.— Er wordt dit jaar weer een Zeeuwse miss Brill gekozen. De Zeeuwse opticiens organiseren, evenals vorige jaren, opnieuw een provinciale voorronde. Ditmaal op dinsdag 10 maart in „De Prins van Oranje" te Goes. Uit de Zeeuwse kandidaten, die een gooi zullen doen naar de titel voor Zeeland, worden drie meisjes gekozen als afgevaardigden naar de landelijke demi-finale. Trad vorig jaar Mies Bouwman als gastvrouwe op. deze keer is het t,.v.-omroepster Ellis Berger. De Zeeuwse „miss Brill- verkiezing 1964" wordt omlijst door het Haarlemse cabaret „Adam en Eva" onder leiding van Fiet en Frans Koster De verkie zing begint om acht uur. Driedaagse conferentie Vrije Evangelische Kerk Woensdagmiddag zijn de samenkomsten in de Vrije Evangelische Kerk te Cad- zand voortgezet. Ds. A. J Buurman uit Den Haag leidde de middagsamenkomst in met het thema „De gemeenschap met, God en met elkander" In een toespraak naar aanleiding van Efeze 1 vs. 10 sprak ds. Buurman over het wonder van de gemeenschap die door Christus tot stand werd gebracht. Christus plaatst ons in het nieuwe menszijn, waaruit de dood is verdreven. Ds. Lu- teijn sprak over de bewaring van de ze gemeenschap door het blijven in Christus. In de avondsamenkomst ging het onderricht in „Veilig Verkeer" ver der met de behandeling van de onder werpen „Voorrang geven" of „Voorrang nemen" en „Waarschuwingsborden", s cessievelijk behandeld door ds. Buurman en ds. Luteijn. Het zangkoor „Looft den Heer" uit Nieuwvliet, onder leiding van de heer A. A. Bentschap-Knook, leende medewerking. Vragen in de raad Wel accommodatie, maar geen kans GOES bezit veel meer gymnastiek lokalen dan door de plaatselijke verenigingen kunnen worden be nut. Valt hier niet iets recht te breien? Daarop kwamen woens dagavond in de raad de wagen neer, toen het voorstel in behande ling werd genomen de gemeentelij ke gymnastieklokalen tijdens de buitenschoolse aren in beheer en onderhoud op te dragen aan de Stichting Sportbelangen Goes. De heer J. T. Andringa (k.v.p.) wilde zelfs een poging ondernomen zien, om bijvoorbeeld ook de gymnas tiekzalen van de lycea in deze nieu we regeling te betrekken. De wethouder van onderwijs, mr. J. G. v. d. Burgt legde uit, dat dit een onmogelijkheid is, omdat men hier te doen heeft met rijks- en ander bezit. Dc heer M. Loeve (p.c.) ging er nog even wat dieper op in. „Ais je alle zalen optelt, die er in Goes zijn, kom je tot een respectabel aantal. Voor de verenigingen blijft maar een schamel beetje over. Dat is een vervelende omstandigheid, Ik geloof, dat het grootste bezwaar bij de verenigingen om va.n rijksgymzalen bijvoorbeeld gebruik te maken ligt in het feit, dat de prijs vijf gulden per uur een veelvoud is van wat de gemeente re kent". De heer Loeve was daarom een stander van overleg op dit punt, omdat de verenigingen „er nu niet aan te pas komen". Deze suggestie vond een ge willig oor bij de heer M. Haasdonk (v.v. d.). Hij toonde zich als bestuurslid van de Vereniging Ambachtsschool bereid tot een gesprek tussen gemeente en schoolbestuur. Overigens tekende de heer Haasdonk er nog bij aan, dat eer dere pogingen om de zaal van de am bachtsschool te huren bij verenigingen was gestrand op de kwaliteit van de vloeren. Die is namelijk zodanig, dat er alleen op blote voeten gebruik van ge maakt kan worden, Afgezien van een dergelijk argument moest de heer J H. Roose k.v.p.er nog wel even op atten deren, dat de schoolbesturen er in prin cipe bitter weinig voor voelen om de za len beschikbaar te stellen. „Met het ri sico van beschadigingen is de huurprijs bovendien echt niet royaal". reformeerde gemeente, gehuisvest in een gemeentegebouw er toch wel bekaaid afkomt. De heer Maljaars wees nog eens op de grote ongemakken als gevolg van de slechte huisvesting, op de moeilijk heden met de verwarming en op de ver liezen in het verleden. De heer Loeve vond het een sympathiek betoog en hij informeerde naar extra uitkeringen op grond van bijzondere omstandigheden. De heer M. Haasdonk kon de redenering van de beide voorgaande raadsleden niet begrijpen. Het gaat hier om een grote onderhoudsbeurt voor de openbare scho len. Als de school van de gereformeerde gemeente daaraan toe was, zou zij ook een belangrijke stijging van het bedrag per leerling zien. Wethouder Van der Burgt zegde toe op korte termjjn te zullen doen na gaan, wat de school van de gerefor meerde gemeente is tekort gekomen ln de afgelopen jaren. Hjj had de in druk dat er enige verhoging voor de ze „bruikleenschool" te vinden zal zijn. Vergoeding Het voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling voor het openbaar la ger onderwijs en het ulo over 1964 lokte een reactie uit van de zijde van de heer A Maljaars (s.g.p.). Hij vergeleek de stijging sedert 1963 ongeveer 8 met die voor de lagere school van de Voorstellen aan de raad Aanvragen voor 240 woningen Het gemeentebestuur van Terneu zen heeft een exploitatieplan ont worpen voor de gronden gelegen in de Zuidlandpolder. Aan uitga ven is een bedrag geraamd van 6.387.120, waarvan bijna 2 mil joen gulden zal worden besteed aan de verwerving van gronden en ruim 3,4 miljoen gulden voor het bouwrijp maken. B. en w. delen de raad die donderdag 27 februari a.s. in openbare vergadering bijeenkomt mede, dat liet door de stij ging van lonen en prijzen niet mogelijk is gebleken de tot dusver geldende prijzen bij vorige exploitatieplannen te handha ven. Een andere ongunstige onistandig- zal worden ingenomen door woningwet- bouw, waardoor te weinig plaats over blijft om de lage grondprijzen te com penseren. Om de exploitatie rond te krijgen is men uitgegaan van de volgende grondprij zen: half gesloten bebouwing A en B 21, open bebouwing 25, dubbel open bebouwing 24, villabouw 26, flat- bouw 100. openbare gebouwen 40, winkelcentra 60 per vierkante meter 1 op korte termijn ter visie worden ge legd. De behoefte aan bouwgrond blijkt duide lijk uit veertien verzoeken tot bouw in het bedoelde exploitatieplan. Van de voornaamste aanvragen mo gen worden genoemd de woning bouwvereniging „Werkmansbelang", 76 galerijwoningen, 10 autoboxen en 2 verhuurbare winkelruimten, de N.V. Gebrs. Van der Poel 55 woningen en 10 autoboxen, N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten 29 woningen, N.V. Handelsmaatschappij Terneuzen 59 woningen en 10 autoboxen, H. L. J. Poivliet 14 woningen en nog een aantal particuliere aanvragen. Voorts wi] de afvalwaterleiding Kanaal zone Zeeuwsch-Vlaanderen in het plan een pompstation bouwen. De heer J. Ha melink te Hoek heeft het voornemen om ten zuiden van Driewegen een bedrijf te vestigen voor machinale houtbewerking. Hij verzoekt daartoe een perceel indu- 1 de raad wordt voorgesteld met de j N.V. Nederlandsche Spoorwegen 'n over eenkomst aan te gaan inzake het ge-1 bruik van een zogenaamde stamlijn naar het industrieterrein Nietiwneuzenpolder n toestemming aan Dow Chemical te erlencn tot. medegebruik daarvan. De- 1 ze Amerikaanse industrie verbindt zich dan om de eerste vijf jaren een vergoe ding te betalen van 20.000 per jaar. Verder stellen b. en w. de raad voor om ten behoeve van 18 percelen in de ge meente een bijdrage van 20 procent in de gemiddelde aansluitkosten op het P.Z.E.M.-net toe te kennen. De kosten bedragen maximaal 6000 per perceel, zodat dit voor Terneuzen komt op een bedrag van 21.600. Op de agenda, staan verder een aantal j voorstellen voor ontbinding van pachten het toekennen van pacht vergoedingen zake van industriegronden op de oostelijke kanaaloever. De r.-k. meisjes school te Terneuzen vraagt van de raad medewerking om over te kunnen gaan tot aanschaffing van nieuwe leermidde len. Zoals reeds eerder gemeld, heeft het be stuur van de l.t.s. voor Terneuzen en om streken besloten het leerplan van de dagschool uit te breiden met een oplei ding voor bedieningsvakman in de pro cesindustrie. ;n vv. achten het zeer belangrijk, dat deze school een zo groot mogelijke ver- scheldenheid aan opleidingen" geeft, me de in verband met de industriële ontwik keling van de kanaalzone. Daarom wordt de raad voorgesteld de uitbreiding nodig te oordelen. Voorstel aan gemeenteraad Bouw kan nog dit jaar beginnen De gemeenteraad van Axel gaat zich op dinsdag 25 februari a.s. beraden over het voorstel van b. en w. om deel te len aan het Oost Zeeuws-Vlaamse plan tot arbeidsbesparende bouw van woningen in de jaren 1964 t.m. 1967. Zoals reeds eerder gemeld, is aan Axel het leeuwenaandeel van de ratiobouvv- woningen toegedacht, namelijk 216.. Het ligt in de bedoeling, dat in het Axclse plan Oost nog dit jaar met de bouw van de eerste woningen zal worden be gonnen. B. en w. stellen de raad voor deel te nemen aan het plan. De N.V. Vlaco te Terneuzen wil van de gemeente Axel een perceel bouwgrond aan de Kanaalkade. ter grootte van cir ca 1108 m2 kopen, voor de bouw van een flatgebouw Ook in dit geval zal de goedkeuring van de raad worden ge vraagd. B. en w. willen voorts een over eenkomst aangaan met rijkswaterstaat inzake een verbetering van het wegvalt Axelse SassingAxel Waterstaat heeft in dit wegvak een baansverdubbeling geprojecteerd, die een integrerende scha kel zal gaan vormen in de doorgaande verbinding SluiskilHulst, via de nog te reconstrueren Zuid-Singel De finan ciële positie van Axel laat een uitvoe ring van het gehele project evenwel nog niet toe. Aangedrongen is op een zo hoog mogelijke rijksbijdrage. Voorgesteld wordt nu de overeenkomst met rijkswaterstaat alvast aan te gaan en ten behoeve van de baansverdubbe ling een bedrag te voteren van f 305.800 B. en w. stellen de raad eveneens voor toe te treden tot een gemeenschappelijke regeling voor het oprichten van een Zeeuwse bestuursschool. Zoals gemeld beoogt deze overheidsschool het. geven van dagonderwijs in bestuurlijke zaken van anderhalf a twee dagen per week en gedurende vier jaren De kosten be dragen circa f 61.000 per jaar. Het ligt in de bedoeling dat de deelnemende ge meenten 10 cent per inwoner bijdragen, hetgeen voor Axel ongeveer 800 per laar gaat inhouden. Ook wordt de raad voorgesteld een bijdrage te verlenen in de geraamde tekorten bij evenementen in het seizoen 1963-1964, te organiseren dooi de stichting Zeeuwse Volksuniver siteit Het betreft hier bedragen van ximaa) tweemaal f 250 en maximaal 450. De N.V Goederenvervoer Goed koop en Geus te Rotterdam wil op het Axelse industrieterrein noord-II een be drijfsruimte met kantoor bouwen Aan de raad wordt voorgesteld een perceel, groot ca. 2700 m2, aan bedoelde NV te verkopen. Voorts vermeldt de agenda voorstellen tot samenvoeging van de ex ploitatieplannen oost en west, tot het vo teren van een bedrag van 23.900 voor de plaatsing van een aantal lichtmasten in het plan Kleine Noordpolder, tot vast stelling van een nieuwe instructie voor de directeur van het gasbedrijf en tot huur van 399 are grond aan de Butdijk van het Kroondomein. i 2500 vierkante meter te en voor de prijs van 11 strieterreln mogen aankopen J >er meter. Voorgesteld wordt voorts op uetzelfde terrein een perceel grond ter grootte van 2475 vierkante meter in op- tie te geven aan de heer J. D. Hamelink, eveneens te Hoek en voor de tijd van 1 jaar tegen een vergoeding van 1361.25. Stamlijn KERKNIEUWS Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Beverwijk: L. W. Blok te Ellewoutsdijk. te Giessendam-Nederhar- dinxsveld: G. J. Jansen te Benschop; te Scharne-Goutum: S. Brandsma te Veghel. Bedankt voor Oosterwolde (Gld.); P. Alblas te Scherpenisse; voor Donker- broek-Haule: T. A. C. van Brunen te Twisk-Abbekerk; voor Wissenkerke: J. Th. W. Quak te Mijnsherenland. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Drijper: S. J. Verveld te Scharnevoutum. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Bedankt voor beroep J. van Haaren te Rijssen. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Wormer: R. Brands te Oegstgeest. Aangenomen naar Oldenhove: P. van Gurp te Albany (West-Austr.). Bedankt voor Wormer: S. van Deursen te Barendrecht. OUD-GEREF. GEM. Beroepen te Scheveningen: J. van Frooy- en te Grafhorst. EVANG. LUTn. KERK Beroepen te Gouda-Bodegraven: G. W. van Dunenwold proponent te Aalten. Beroepen te Doesburg-Doetïnchem: G. VV. van Dunnevvold, proponent te Aalte. A. Kroese (N.Z.V.) overleden De heer A Kroese, directeur van de Ne derlandse Zondagsschool Vereniging te Amsterdam is dezer dagen bij een auto ongeval op rijksweg 4a (Rotterdam- Amsterdam) om het leven gekomen. De heer Kroese, die in 1908 werd geboren, was sinds 1945 aan de N.Z.V. verbon den, eerst als boekhouder-administrateur en sinds eind 1949 als directeur. Hij was voorts onder meer eindredacteur van het maandblad „Kind en Zondag". De heer Kroese heeft voor de N.Z.V. bijzon der veel en verdienstelijk werk verricht, waarvan ook andere dan de protestant se kerken profijt hadden. 1939 1964 D.V. zondag 23 fe bruari 1964 hopen onze geliefde ouders, be huwd- en grootouders C. POLDERMAN hun 25-jarige echtver eniging te herdenken Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, be- huwdkinderen en klein kind. C. Polderman L. C. Polderman- Goetheer en Conny Koos en verloofde Rinus, Addie, Jan, Wim 's-Heer-Abtskerke, J Noordweg 1. Gelegenheid tot felici- teren maandag 24 fe- g bruari. jmmjxmmnmnmim Zondag 23 febr. a.s hoopt onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder GEERTJE DEN HOLLANDER, weduwe van P. Melsc, haar 90ste verjaardag te vieren. Gelegenheid tot felici teren maandag 24 fe bruari a,s Vrouwen- polderseweg 29. Uit aller naam, J. Melse nrnxxxmxnmmmmm Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer M. J. POLDERMAN. Vele jaren was hij een trouw lid onzer ver- Goes, 17 februari 1964. Voor de vele bewijzen van deelneming en medeleven na het heengaan van onze lieve JOKE, zeggen wij hartelijk dank. Ook dank aan allen, die haar tijdens haar leven door hun hartelijkheid zo blij hebben gemaakt, Familie De Ronde den Herder Goes, februari 1964. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ons be toond tijdens de ziekte en de bewijzen van medeleven na het overlijden van onze innig geliefde man, vader en grootvader LAURENS DE RIJKE, betuigen wij onze hartelijke dank. Mede namens kinderen en kleinkinderen, P. de Rijke-van de Putte Vlissingen, febr 1964, Van der Manderestraat 10. M. J. A. BIL, HEDENAVOND GEEN SPREEKUUR. Na zéér langdurig doch moedig gedragen lijden is van ons heengegaan, onze lieve moeder, be- huwdmoeder en oma PIETERNELLA VADER, weduwe van Derk de Kok, op de leeftijd van 74 jaar. H. J. Enters-de Kok P. E. Enters Gerda Vlissingen, 20 februari 1964, Paul Krugerstraat 92bov. De teraardebestelling zal plaatshebben op maan dag 24 februari a.s. Vertrek Paul Krugerstraat 92bov des namiddags 2 uttr. Na een langdurig lijden is van ons heengegaar onze geliefde schoonzuster en tante PIETERNELLA VADER, weduwe van Derk de Kok, op de leeftijd van 74 jaar. Vlissingen: A. Marinïssen-de Kok H. J. Zwildens-de Kok W. A. P. de Kok P. de Kok-Alewijnse Nichten en neven Vlissingen, 20 februari 1964 VEILING SINT-LAURENS Notaris A. A MOGGRÊ te Middelburg Is voornemens op DINSDAG 25 FEBRUARI 1964 des nam. 2 uur ln het Verenigingsgebouw te Sint-Lau- rens in het openbaar te verkopen de navolgende perce len. alle gelegen aan de Van 't Hoffwcg in tic gemeente Sint-Laurens: 1. 1 ha 68 a 20 ca bouw- en weiland. Lasten J 192,98; 2 1 ha 33 a 90 ca bouw- en weiland. Lasten 153,51, 3. 2 ha 07 a 60 ca weiland. Lasten 238,19; 4 3 ha 80 a 30 ca bouwland. Lasten 527,19 (Alle lasten met inbegrip herverkavelingsrente) na betaling kooppenningen VRIJ VAN PACHT te aan vaarden. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde nota ris, Sint-Janstraat 9 te Middelburg. (Telef, 01180-2123).. 562ste STAATSLOTERIJ 4e klas 4e lijst HOGE PRIJZEN ƒ5000 14346 ƒ2000 12904 ƒ1000 1737 3415 12349 12463 14600 15425 15540 16657 21155 ƒ400 2304 2925 3876 5585 6031 8810 8889 13277 IS739 20745 200 '881 2338 3805 4469 6319 6963 C505 7513 8113 9179 9937 10104 10702 11156 11760 11976 13033 13705 14095 14943 16241 16612 17969 18518 18747 20046 20195 20276 '20320 21354 PRIJZEN VAN ƒ80,- 13054 057 224 279 388 404 483 530 580 800 826 838 87. 937 934 14032 044 093 272 274 330 503 655 662 721 760 844 91J 16064 123 172 190 205 217 405 429 406 468 531 576 o90 592 599 630 636 715 792 927 952 962 967 16121 153 160 168 340 344 549 616 722 750 S27 848 90S 935 170-13 124 133 172 219 238 253 331 498 562 572 591 592 796 S36 880 889 18048 103 10? 333 756 439 522 605 626 632 750 857 89' 922 19001 022 14! 331 373 501 511 538 639 702 768 920 93. 20070 093 133 313 453 545 684 714 744 784 21058 193 493 542 687 795 819 858 878 917 3138 271 45'. 553 669 828 8B7 4035 128 153 336 357 463 700 714 790 829 850 855 865 928 946 6145 400 427 493 572 573 746 6053 199 397 567 70S 753 782 801 7130 167 303 317 628 916 960 8024 154 242 264 301 382 409 532 564 662 758 840 9089 269 352 482 485 578 781 784 798 820 846 882 10217 284 333 435 508 509 615 651 724 736 776 11142 411 448 532 542 638 671 884 S 897 1 509 545 551 580 1003 008 012 015 042 051 067 091 118 ICO 191 208 240 264 271 283 287 35-1 372 416 419 433 443 447 454 485 550 575 618 626 654 674 711 713 720 745 760 841 849 864 860 879 883 943 984 991 2020 061 067 114 139 172 201 256 301 319 35-1 369 380 441 496 518 529 551 554 555 618 614 624 639 643 647 745 74" 761 820 831 S75 894 960 980 8005 010 036 037 055 076 093 (.195 118 185 197 249 283 328 414 435 468 '175 482 493 497 536 556 608 618 621 622 632 654 658 667 723 747 766 787 826 851 873 889 891 403-1 041 057 127 183 194 215 222 223 229 268 324 338 3-18 353 '127 444 49(1 o2V 542 614 740 759 806 807 892 893 377 99S B0C5 006 009 025 051 066 072 073 079 109 139 142 155 163 171 261 279 390 309 32-1 335 344 351 360 383 388 401 420 439 171 5'. 550 554 55! 567 594 606 HO? «c 660 714 734 767 769 781 783 836 862 907 9'. 949 96. 973 6017 '136 051 091 U3B 140 lob 19. 217 236 23!' 241 249 287 297 299 308 32b 329 334 331. 345 368 37U 416 490 580 588 6-13 651 67!' 690 713 735 754 759 762 789 358 872 88, 884 90! 967 979 986 988 99( 700' 7035 077 099 146 '88 198 207 217 '23b 261 266 271 32'. 336 354 358 378 387 395 409 442 445 523 525 355 56'. 580 596 «0 604 649 673 69. 69'. 699 735 755 820 923 978 8007 016 023 034 069 073 117 121 122 124 148 167 17£. 186 203 224 262 263 298 307 400 465 470 679 72l 74C 748 814 822 827 831 845 90! 908 920 984 995 0012 049 084 100 105 125 140 162 189 195 212 238 253 278 279 283 305 309 324 334 344 348 358- 362 384 419 429 468 480 550 57; 599 620 626 635 660 6,98 817 838 839 864 905 921 927 962 970 10009 021 037 050 064 109 116 122 170 205 „ftO O.to 0.11 OKfJ orift 'I.lb .UK ,017 '1:1 K 957 965 797 816 823 838 868 876 890 912 11006 (159 062 068 132 157 164 237 263 266 271 294 314 344 358 361 427 512 536 551 570 626 636 639 703 712 831 853 894 905 906 917 929 953 99b 12111 130 145 149 1S1 193 21$ 317 372 388 413 izy 446 465 466 479 555 58S 602 630 657 685 694 723 733 759 763 783 860 S72 893 698 906 911 979 996 13049 074 102 113 123 184 195 209 215 223 261 293 346 367 386 414 416 465 549 '509 652 692 698 758 762 802 828 842 883 887 88S S90 926 942 946 957 907 976 981 990 14006 1)33 069 076 106 1-12 148 1S4 20! 117 237 247 253 29] 302 32-1 342 378 39? 140 480 488 540 604 627 642 669 672 683 690 810 843 854 865 882 924 929 944 945 901 995 '38 007 105 149 165 212 233 240 277 302 33!' 392 401 415 472 522 544 546 640 652 65-. 67-1 090 093 705 705 778 784 800 816 860 884 915 91' 922 93-1 IliOll 012 14? 080 093 127 149 200 2b4 298 318 ,145 461 373 385 389 455 '173 490 505 506 510 545 55( 580 601 614 660 70 709 725 729 '6 77 86'. 365 879 91! 918 17011 012 039 057 080 236 258 263 296 303 338 356 374 399 407 434 545 559 571, 647 649 656 661. 726 72S 781 302 81.1 846 955 18010 02) 087 081 084 114 155 162 203 217 219 223 238 273 300 301 312 348 365 421 468 490 535 550 635 683 757 759 781 873 870 895 916 10003 055 073 081 083 088 100 232 291 374 383 386 485 508 533 571 582 627 711 720 733 755 832 982 20005 033 036 039 055 062 121 177 206 325 331 351 384 -119 472 492 514 520 582 602 609 029 653 726 737 777 782 798 832 870 881 883 900 929 938 942 971 988 21073 102 182 203 236 239 271 367 465 473 513 535 562 566 590 647 664 698 704 757

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4