PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FRANS-ITALIAANS OVERLEG HAD GEEN ENKEL RESULTAAT Visserijreders mogen overleggen met stakers Voor Nederlandse scheepsbouwindustrie dreigen markten verloren te gaan Franse verwachtingen kwamen niet uit Politieke unie in de ijskast ONDANKS DE KOU ZAL HET TOCH WEER LENTE WORDEN! „ELBE" SLEEPT „AMBASSADOR" NAAR AZ0REN Ontspanning op de arbeidsmarkt Marinepersoneel voor N.A.V.O.-proefschip Schoten in Dallas Zanzibar krijgt steun van China Jaarverslag „De Scheldeverschenen 207e jaargang - no. 44 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 21 februari 1964 Hovercraftveerdienst over Het Kanaal Directie: F. van de Velde. F. B. den Boer er Walstraat 58-60. tel. 2355 (b.g.g. red. 3508. 2911, Zierlkzee: red. tel. 2425. adm tel. 2094. i W. de Pagter. Hoofdredactie: W Leertouwer en O. A. de Kok. AbonnemenUprlJs 75 cent per week. 9.75 per kw.franco per post 10,— p kw. Isnummera 15 adv. 3647/3S43; Middelburg; Markt 51. 3841 (b.g g. red. 3078/31». adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel 6140 'b. g g. red. 7853. adv 5213'; Oortburg: tel. 7erne-«. Adv. pr. 32 ct- p. mm. Min. p. ad v. 4AO Ingea. med. 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 33 ct. p. regel <r' - -- D50». „Brieven bur. van dit blad" 25 O Bureau»: Vllaungen: Arsenaalstraat 2. tel. 0 P Z.C.. Middelburg. Het politieke gedeelte van het of ficiële bezoek van president Seg- ni van Italië aan Frankrijk is gis teren geëindigd, zonder dat men het eens is kunnen worden over de kwesties van een Europese politieke unie, het kernwapen- beleid en de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Europa binnen het Adantisch bondge nootschap. Weliswaar blijft de Italiaanse president nog tot za terdag in Frankrijk, maar de laatste gedachtenwisseling tussen hem en president de Gaulle had gisteren op het Elysee plaats. Van beide zijden heeft men de afgelo pen dagen beleefd maar nadrukkelijk dc respectieve standpunten naar voren ge bracht. Zo verklaarde de Italiaanse mi nister van buitenlandse zaken, Snragat, die besprekingen heeft gevoerd met zijn Franse ambtgenoot Couve de Mur- ville, gisteren op een perslunch dat Ita lië vastbesloten is, niets te ondernemen wat een eventuele deelname van Groot- Brittannië aan de Europese samenwer king moeilijker zou maken. In de ijskast Hij deelde voorts mee. dat de kwes tie van een Europese politieke unie voorlopig in de ijskast zal worden gelaten. Dit staai in scherpe tegen stelling tot de eerdere Franse ver wachtingen, onder meer naar voren gekomen in de jongste persconferen tie van de Gaulle, dat Italië mogelijk de eerste stap zou doen om de vraagstukken die samenhangen met een politieke unie opnieuw door de „zes" te laten bezien Saragat verklaarde voorts nog. dat de politiek van de Italiaanse regering ge richt is op de vorming van een Europa, waarin de staten geleidelijk een deel van hun soevereiniteit overdragen aan in stellingen van een gemeenschapskarak ter, die werken onder toezicht van een gekozen parlement. De tegenstelling tussen Italië en Frank rijk bleek ook woensdagavond duidelijk, toen president de Gaulle in zijn toost aan het officiële diner ter ere van Segni met nadruk verklaarde, dat het erom gaat, of Europa in staat is, „een cohe rente en actieve realiteit" te worden, een eigen beleid uit te stippelen, over zijn eigen veiligheid te beslissen. President Segni maakte in zijn ant woord gewag van een verenigd Europa, „dat openstaat voor alle bondgenoten die in vrijheid en democratie samen len leven". Brand op Zweedse tanker in de Middellandse Zee Voor de kust van Tunesië is gisteren aan boord van dc 10.904 ton metende Zweedse tankboot „Tinny" brand uitge broken na een ontploffing in de machi nekamer. Het schip heeft om onmiddel lijke assistentie verzocht. Vrij overeenkomst met het O.V.B. aan te gaan De drie erkende bonden van werk nemers in de visserij hebben zich bereid verklaard de reders te be vrijden van verplichtingen die voor de reders voortvloeien uit de met hen gesloten collectieve arbeids overeenkomst. De bonden hebben dit besluit genomen na besprekingen met de raad van over leg van de drie grote vakcentrales waar bij zij zijn aangesloten. Zij willen zich op deze wijze bevrijden van het odium dat zij schuldig zijn aan het voortduren van de staking. Als de reders op het aanbod in zouden gaan zouden zy de vrijheid hebben een overeenkomst aan te gaan met het niet erkende Onafhankelijke Verbond van Bedrijfsorganisaties, zich indertjjd achter de staking li gesteld, en inmiddels bij rechterlijk von nis last heeft gekregen zicli uit de lei ding van die staking terug te trekken. De erkende bonden hebben echter niet de indruk dat de reders voornemens zijn hesprekingen inet het O.V.B. te begin- De sleepboot „Elbe" heeft gister morgen gemeld dat zij het Britse vrachtschip „Ambassador" naar de Azoren zal trachten te slepen. De bemanning van de Nederlandse zee sleper is er met man en macht in geslaagd een sleepkabel over te brengen en luik 3 van hel zwaar geteisterde vrachtschip, dat ingeslagen bleek, te vernieuwen. Deze werkzaamheden, waaraan vrijwel de gehele bemanning van de sleepboot meehielp, moesten on der de allerslechtste omstandigheden worden uitgevoerd zo seinde kapitein Verschuur. De zee is zeer ruw. De „Am bassador" maakt 40 graden slagzij en de windkracht is weer aangezwollen tot ruim 7. Het was dan ook niet mogelijk runners op de „Ambassador" achter te laten. Het Noorse schip „Fi-uen" heeft Inmid dels zijn reis voortgezet. Het schip van de Amerikaanse kustwacht zoekt nu al leen de zee af naar de 14 vermisten, hoe wel er, gezien de omstandigheden, wei nig hoop kan bestaan hen nog levend aan te treffen. In totaal zijn 20 opvaren den van de „Ambassador" gered. De ka pitein. Strickland, is om het leven geko men bij een poging aan boord van het Amerikaanse kustwachtvaartuig „Coos Bay" te komen. Foto: De Ambassador Besluit van erkende bonden: Het Centraal Planbureau heeft een sa menvatting gepubliceerd van het economisch plan 1964. In vorige jaren werd meer dan eens de opmerking ge maakt. dat de jaarplannen van het cen traal bureau .vat laat gepubliceerd wer den. Men heeft nu door de vóbrpublika- tie van een samenvatting wel geen tijd winst behaald, maar dat vond zijn oor zaak in de speciale vertraging ten ge volge van de grote loongolf enz. Was die speciale vertraging niet opgetreden j^AntlijK werkgevers en van werknemers zijn vrij om zelf te bepalen, wie zij bij het overleg over lonen en andere arbeids voorwaarden als medestanders of we derpartij wensen te aanvaarden. Niet verantwoordelijk Open breken De redenen, die tot dit besluit geleid hebben, hebben de drie erkende werkne mersbonden gisteravond in een perscon ferentie uiteengezet. De reders, zo deel den zij mee, hadden hun voorgesteld de met hen aan het begin van dit jaar af gesloten C.A.O. open te breken en er een tweetal punten aan toe te voegen, die in de praktijk zouden overeenkomen met hetgeen thans door de Scheveningse sta kers wordt geëist: een garantieloon van 125 per week en afrekenen per reis. De reders wilden echter een formule ring, die niet de indruk zou wekken dat men aan het O.V.B. toegaf. Zij wilden het garantieloon daarom stel len op 21,per dag gedurende zet dagen per week, en na iedere reis uitbetalen over een aantal dagen, gelijk zou zijn aan het aantal dagen dat die reis, met inbegrip van ligda gen. geduurd heeft. Contractvrijheid Gistermorgen hebben de vertegenw» digers van de drie erkende vakbonden deze zaak besproken met de voorzitters van de drie grote vakcentrales: N.V.V. C.N.V. en N.K.V. en gezamenlijk kwa men zjj tot de conclusie, dat zy als er kende vakorganisaties niet kunnen vol doen aan eisen van organisaties die noch voor het loonbeleid in het algemeen, noch voor het loonbeleid in de visscry, ve ran t wo o r de lij kh e id d raagt Als enige oplossing zagen zij daarom het uitspreken van de bereidheid, de reders van de door middel van een C.A.O. te genover hen aangegane verplichtingen te ontslaan. Zij overwogen daarbij dat de minister van sociale zaken nog deze week (in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Burggraaf van de P.S.P.) had gesteld dat er in ons land contractvrijheid bestaat: de organisaties Kanselier Gorbach van Oostenrijk treedt af Dc kanselier van Ooslenryk. dr. Alfons Gorbach, heeft gisteren gezegd dat hy maandag op een vergadering van de volksparty zijn ontslag zal indienen. Hy zei tot verslaggevers dat hy en zyn kabi net dinsdag hun ontslag formeel zullen indienen. De afgelopen dagen zijn er Zuidginkelse schaapskudde vele lammeren geboren: de gehele kudde bestaat uit. ongeveer 100 schapen, maar de laatste tijd zijn er maar liefst tegen de- honderd lammeren bijgekomen. Geen wonder dat het in de schaapskooi af en toe een ge drang van belang is... ERHARD NAAR NEDERLAND Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft gisterochtend desgevraagd ver klaard dat bondskanselier Erhard op uit nodiging van de Nederlandse regering op 2 en 3 maart een bezoek aan Neder land zal brengen. De Duitse bondskanselier zal vergezeldHet ministerie van buitenlandse buiten-1 zaken jle(.ft gisteren meegedeeld, NEDERLAND DOET MEE AAN EXPERIMENT: Belgisch besluit is definitief: niet meedoen De erkende organisaties hebben op De woordvoerder verklaarde voorts, dat deze wijze duidelyk willen maken dat j hem niets bekend was over berichten, niet zij verantwoordelijk zijn voor het dat door Erhard mogelijkheden voor een bestaan en het voortduren van het Europese politieke unie zouden worden - conflict te Scheveningen. Met nadruk I onderzocht, hebben zij echter verklaard, vanzei' sprekend bereid te zyn en te blyve de verantwoordelijkheid voor li< vaststellen van dé lonen en arbeid- voorwaarden in de visserij te dragen, in Dallas, de stad in Texas waar op he mits hun dit wordt mogelijk ge- ogenblik het proces wordt gevoerd te- maakt. I gen jack Ruby, de moordernaarA~ an dat Nederland, in het kader het voornemen om ook de prakti- ct. «vu.»,, urr ...uu.uciutt.. de De revolutionaire regering van Zanzibar vermoedelijke moordenaar van president heeft gisteravond bekendgemaakt dat zy Men vestigde er ook nadrukkelijk de Kennedv, beeft woensda" een vrouw financiële steun tot een bedrag aandacht op dat de bestaande CAO. een pistoolschot gelost op iemand die 185.000 pond sterling van kracht blijft, zolang er geen nieuwe - - - - is gesloten en door de Stichting van den Arbeid en het college van rijksbemidde- delaars goedgekeurd. De reders zouden, ders. die geïnteresseerd zijn in de ont wikkeling van de Nederlandse economie, eerder de beschikking hebben gekregen over de belangrijke gegevens en be schouwingen van het Centraal Planbu reau. Wat de thans gepubliceerde samen vatting van het plan 1964 betreft, moet geconstateerd worden, dat van mi nisteriële mededelingen in het parlement al vrij veel bekend was over de te ver wachten economische ontwikkeling In 1964 en 1965. WIJ wisten al, dat de loon golf in 1964 vijf mil jard gulden zou be dragen, hetgeen onge veer twee-en-een-half maal zoveel is als de „gebruikelijke" Jaar lijkse loonsverhoging van voorheen. Wij wisten ook, dat op" de betalingsbalans een tekort van vermoedelijk wel meer dan een miljard gulden zal ontstaan in het desondanks nog wel goede Jaar 1964. Wij wisten ook van de sterke opwaartse druk op de prijzen, maar toen hebben wij en vele anderen zich erover verbaasd, dat zo ongeveer de helft van het Neder landse volk meent op den duur geen enkel voordeel te hebben van de nogal forse loonsverhogingen in 1964. Hier heef: blijkbaar de juiste voorlichting ge faald en is van bepaalde zijden een veel te pessimistische voorlichting gegeven. Hoe dit ook zij, de jongste loonsverho gingen brengen m 1964 wel een aanmer kelijke verruiming van de consumptie en zij laten ook al zal de totale prijs stijging vrij fors zijn een aanwijs baar voordeel aan de loon- en salaris- trekkenden. Dat alles kan men nog eens becijferd zien in de samenvatting van het economisch plan 1964. Er wordt in die samenvatting ook ge sproken over de spanning op de ar beidsmarkt. Men verwacht voor 1964 geen ontspanning van betekenis, maar voor 1965 zit de mogelijkheid van een ontspanning er wel in. Zoals men weet Is destijds bij de onderhandelingen over het grote loonakkoord voor 1964 duide lijk van werkgeverszijde gezegd, dat de werkgeversgoedkeuring van dit akkoord mede berustte op een te verwachten ont spanning op de arbeidsmarkt. Welnu, die ontspanning zal zich dit jaar dus niet verwezenlijken. Of om het wat duide lijker te zeggen, er zal dit jaar nog geen noemenswaardige stijging van de werk loosheid in Nederland ontslaan, een stij ging. die bijvoorbeeld tot effect zou sche mogelijkheden van een multi laterale nucleaire strijdmacht te onderzoeken, zal deelnemen aan een experiment met een proefschip bemand met personeel van ver schillende nationaliteiten. Perso neel van de Koninklijke Marine zal „orden aangewezen on, van ,le,e ™8» internationale bemanning deel uit ,.ra-!oor.;oeslagen of zwarte lonen te be te maken ta'en- Maar voor 1965 verwacht het Centraal Planbureau we! die ontspan- In de mededeling van het ministerie vanning en die grotere werkloosheid, buitenlandse zaken wordt verder ge- z®£d: \Tiet iedereen zal daarmee gelukkig sSS-SKl? ™'5d.e IN vooral aitt waanttr de ont- ming pijnlijke vormen zou aanne men. En het is daarom geruststellend. •an (lv Koninklijke Marine staat nog niet vast, I doch gezien de vermoedelijke ?r00,,<' - en Fn .«"tel» overheid Verklooe nip.) «Int «lp toezien I u de erkende bonden hun hun vrijheid willen teruggeven, met het niet-erkende O.V.B. in zee kunnen gaan, maar de sta tuten beginselverklaring van deze orga nisatie, zo werd ter persconferentie ver teld, verbieden haar goedkeuring van arbeidsvoorwaarden te vragen aan het college van rijksbemiddelaars of de Stichting van den Arbeid. Het O.V.B., dat nu geprobeerd heeft vakbeweging te spelen, moet nu de bui tenwereld maar laten zien hoe ze haar eisen toch kan verwezenlijken, zo zei de heer A. de Boon, die als woordvoerder de erkende bonden optrad. Ook dit betekent uiteraard niet dat de b'J het ontstaan van een al te Nederlandse regering zich op enigerlei ^o,e on-spanmng op de arbetdsmarkt wijze vastlegt met betrekking tot de a-le. édelen moeten aangrypen communistisch deelneming aan een eventueel op te rich- orn de ontspanning te beperken Men .- ten multilaterale nucleair.- si rudmacht" moet atch dus op d.t ogenb.ix nog maar zij van communistische sympathieën ver- China heeft geaccepteerd. multilaterale nucleaire strijdmacht _e> a, on?erus. .~,ak(.n over die stij- dacht. De kogel miste zijn doel. De minister van buitenlandse zaken van Dl'" i ~ende werkloosheid in 1965 en men moet De 47-jarige weduwe Mary Stone zag in Zanzibar, Abdoel Rachman Mohamed. D61S16 Hl€l z:ch voc,r zover men belang heeft de wachtkamer op het 'vliegveld van bekend als „Baboe" heeft dit via radio- Zanzibar meegedeeld. „Er zijn mensen die zeggen dat Zanzibar het Cuba van Afrika is. Het is meer dan dat. het zal ook het land van vrede en vooruitgang zijn", zei de minister. „Baboe" verklaarde dat er nog meer hulp bij het ontstaan van een groter arbeids- nisterle van defensie heeft gisteren be-! wrijven! Prognoses als van het Centraal vestigd, dat het Belgische besluit om Planbureau zijn waardevol, maar ze zijn niet aan de multilaterale.kernmacht vani schematisch én zeker geen beeld van de de N.A.V O. deel te nemen „defenitief" levende werkelijkheid. In die werkeüjk- verklaarde dat er nog meer I?' De belangrijkste overweging is. dat held speek a!rijd een grote mate van commumstrsch China® wordï on?5.: en van. psychologische 145 miljoen gulden gemoeid zou; invloeden mee en boven'Jsén'kunnen vele eruacht m de vorm van mensen en ma-|2yn: De kwestie kwam gisteren aar. de economische ontwikkelingen sterk be- vuren. Het wapen ketste toen. De politie heeft de weduwe op beschudiging van deel van hun politieke scholing i moord opgesloten. hebben genoten. Ernstige concurrentievervalsing door verkapte subsidies in het buitenland De nieuwbouwprïjzen in de scheepsbouw bloven in 1963 slecht door de uiterst scherpe concurrentie voornamelijk van Japan. Openlijk zowel als ver kapte subsidiemaatregelen in het buitenland ten behoeve van de nationale scheepsbouwindu- strie leiden tot. ernstige concur rentievervalsing, welke een na tuurlijke ontwikkeling in de weg staat. De onbevredigende situatie op het gebied van de exportkredietverzekering is een ernstige belemmering voor het tot stand komen van exportza ken. Bovendien vormen de hoge staalprijzen binnen het K.S.G.- gebieJ een moeilijk element in de concurrentiestrijd met de buiten de gemeenschap geves tigde werven, zo wordt in het jaarverslag over 1963 van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis- singen medegedeeld. Dallas een man zitten die zij voor Cor don McLendon hield, eigenaar van ver scheidene radiostations en mededinger naar de kandidatuur van senator van de Democratische Partij in Texas. Mevrouw Stone grabbelde het pistool, dat zij een week tevoren in Dallas had gekocht, uit haar tasje en vuurde op de man. „Omdat hij een communist is", zei ze ,-v— later op hét politiebureau. De man was.chm^ H'J noemde in het bijzonder eenl0rde op een gemeenschappelijke verga- invloed worden door krachtig overheids- echter niet McLendon. Toen haar schot gut bestaande uit tractoren. dering van de senaatscommissies voor ingrijpen' miste probeerde de vrouw nogmaals te'Het is bekend dat enkele van de leiders, defensie en buitenlandse zaken, die door - *--* •- ?n. De politiej van het nieuwe bewind van Zanzibar een.de respectieve ministers - Spaak en! vloed van het omringende buitenland niet onderschat worden. Wij drijven mee in een Westeuropese welvaartsstroorn, waarop Nederland zelf slechts een be perkte invloed kan uitoefenen. Voorlopig staat het vast, dat Nederland ook in net jaar 1964 in het schuitje van de West europese inflatie blijft zitten. Er is ook niet veel reden om aan te nemen, dat die inflatie in 1965 niet in beperkte mate zou voortduren. Er zijn evenmin rede nen waarom de loonstijgingen ook niet in 1965 zullen voortduren 'zelfs bij eni ge werkloosheid') en dat de gestadige - hopelijk langzame 1 prijsstijgin gen zullen uitblijven ligt evenmin in de verwachting! Voorlopig doen we er goed aan te rekenen met het voortbestaan van -1e twee-eenheid „inflatie-totale werkgelegenheid", ondanks alle pogin gen tot beknotten van de inflatie én tot verminderen van de spanning op de ar- beidsmarkt! In het economisch plan 1954 wordt nog gewezen op het nuttig effect dat een I grotere werkloosheid kan hebben als men buiten de loonprijsspiraal wil bhj- i ven. Ook wordt het herstel van de beta lingsbalans daarmee in verband ge bracht. Die mogelijkheden zijn er inder daad. maar wanneer ze opgebouwd moe ten worden op een groeiende werkloos heid dan zijn ze weinig aantrekkelijk en politiek beslist onverkoopbaar! Indien nationaal gezien, uit de hier- voren vermelde situatie niet op kor te termijn de voor de hand liggende conclusies worden getrokken, dreigen voor de Nederlandse scheepsbouw industrie markten, die veelal met moeite zijn opgebouwd, verloren te gaan. Dit te meer, omdat, de loons- en salarisverhogingen, waartoe in 1963 werd besloten en welke zich in 1964 zullen effectueren, in het bij zonder voor de scheepsbouwindustrie een uiterst ongunstige invloed zullen hebben. Er staan „De Schelde", naast produktiviteitsverbetering, in hoofd zaak twee wegen open om aan de scherpe internationale concurrentie het hoofd te kunnen bieden, namelijk standaardisatie en specialisatie. Het door „De Schelde" ontwikkelde standaardmotorschip van 14.800 ton bleef in de belangstelling. Ook dit jaar werd een opdracht voor een der gelijk schip geboekt, waardoor de se rie thans tot 19 schepen is uitge groeid. In het kader van de speciali satie wordt het van belang geacht, dat een opdracht verkregen werd voor de levering van vier geheel ge automatiseerde visverwerkingskoel- schepen. Deze schepen worden elk voorzien van twee continu werkende luchtvriestunnels van eigen ontwerp met een totale capaciteit van 50 ton vis per etmaal. In 1963 werden 5 motorvrachtsche pen te water gelaten. De volgende frote opdrachten werden voltooid: motorvrachtschepen. 3 Schelde- Sulzer dieselmotoren, 2 zestraps zui gercompressoren, 7 ketelinstallaties voor elektrische centrales en de leve ring van onderdelen voor en de mon tage van 2 ketelinstallaties, 1 ketel installatie voor stadsverwarming en 6 scheepstandwielkasten. De scheepsmotorenafdeling heeft, af gezien van de motoren voor de in opdracht gekregen schepen, geen verdere opdrachten geboekt. De scherpe concurrentie in de scheeps bouw heeft ook het prijsniveau van scheepsvoortstuwingsinstallaties sterk gedrukt. Voor de afdeling scheepstandwielkasten werd een op dracht ontvangen voor de levering van een stel draaiende delen. Door het uitvoeren van een groot aantal belangrijke reparatieopdrachten wordt een nauw contact met de re derijen onderhouden. Daardoor is de hoop gerechtvaardigd, dat in de toe komst op opdrachten mag worden gerekend. De afdeling landketels heeft weder om een gunstige ontwikkeling tc zien gegeven. Voor verschillende' elektri citeitscentrales werden vier ketelin stallaties geboekt, met een gezamen lijk vermogen van 375.000 kW. De per ultimo 1963 in opdracht zijnde ketelinstallaties vertegenwoordigen een totaal vermogen van 810.000 kW. Een verdubbeling van het thans in Nederland opgestelde vermogen bin nen tien jaar ligt in de lijn van de verwachtingen. De afdeling lichtmetaalprodukten heeft zich fit jaar gunstig ontwik keld. De verkoop van deze produk- ten, welke speciaal op het bouwkun dig gebied liggen, wordt verzorgd door een dochteronderneming, de N.V. Scheldebouw te Rotterdam. De ze N.V. is thans ook belast met de verkoop van speciale produkten van de timmerfabriek, zoals betimmerin gen voor grote gebouwen. Vertrouwd wordt dat ook op dit gebied een rede lijke afzet kan worden gevonden. Zeer belangrijk wordt geacht een opdracht voor 9 grote compresso ren voor Noord-Korea. De expan sieve ontwikkeling, welke de che mische industrie in de wereld te zien geeft, wettigt de veronder stelling. dat de vraag naar grote compressoren bevredigend zal blijven. Orderportefeuille De totale waarde van de orderpor tefeuille bedroeg ultimo 1963 rond ƒ285.000.000 (v.j. ƒ270.000.000). De orderportefeuille omvat 12 schepen, 1 Schelde-Sulzer dieselmotor. 6 land- ketels voor elektrische centrales, 6 tandwielkasten en 5 lichtmetalen ge vels voor grote gebouwen. Ten aanzien van de vorenvermelde 12 schepen vermeldt het verslag nog het volgende: Met de bouw van een motortankschip van 19.000 ton voor Mavrolean Brothers Ltd. te Londen kan in verband met een nog nader overeen te komen opleveringsdatum nog niet worden begonnen. In ver band met de nog lopende arbitrage kon ook dit jaar nog geen aanvang worden gemaakt met de bouw van een turbinetankschip van 32 000 ton voor de Norness Shipping Company Ine. te Panama. Inmiddels wezen ar biters twee tussenvonnissen, welke voldoende grond geven om door on derhandelingen tot een bevredigende oplossing ie komen. Met de orderportefeuille per 31 december 1963 zijn ile bedrijfs- Zie slot pag2 kot. 5 Koningin en prins naar Mexico Het ministerie van buitenlandse zaken deelt mede. dat H.M. de Koningin en jZ.K.H. de Prins der Nederlanden op uit nodiging van de president van de Vcr- lenigde Staten van Mexico, van 8 tot 17 april naar Mexico zullen gaan. teneinde het staatsbezoek, dat de president en me vrouw Lopez Mateos in april 19C3 aan Nederland hebben gebracht, te beant woorden. In verband met het feit. dat H.M. de Ko- ningin en Z K.H. de Prins der Nederlan- den binnen afzienbare tijd een bezoek I aan Suriname en de Nederlandse Anül- len hopen te brengen zullen de koningin en de prins ditmaal niet naar deze rijks- I delen gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1